Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
jola87 / 79.185.140.* / 2011-12-23 15:48
Ignorować , ignorować , IGNOROWAĆ !!!!!
Uwierzcie - rejestracja prawie 3 lata temu - i nic oprócz 3 maili - BO TO ZIGNOROWAŁEM , bo to jest najnormalniejszy szwindel i szukanie frajerów . A jak widać takowych nie brakuje.
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
baltazar gąbka / 77.112.255.* / 2012-01-01 07:44
Jak nie zapłacicie to was skrócą o głowę hehe

Według pobieracza można zrezygnować z umowy np. przez poinformowanie swojej teściowej że słabo się stara z obiadem. Nie dajcie się penerom :) szcze now rok :)
venus1987 / 178.42.100.* / 2011-12-23 09:13
Mi już przyszedł drugi taki mail. Chciałabym odstąpić od regulaminu, bo nie korzystam z tego portalu. Ale podałam fałszywe nazwisko. Reszta danych się zgadza. Boję się, ze będą z tego kłopoty...
zaniepokojonamama / 83.25.181.* / 2011-12-22 19:37
Mój syn też się zarejestrował na pobieraczku. Podał fałszywe dane. Oczywiście przychodzą maile z wezwaniem do zapłaty i o odpowiedzialności karnej za podawanie fałszywych danych. Dodam, że nic nie pobrał, bo nie było takiej możliwości(!). Czy rzeczywiście mogę być spokojna? Przeznam, że czuję niepokój, ale również jestem wściekła.Może napisze ktoś, kto to ma większe i dłuższe doświadczenie z tą nieuczciwą firmą. Pozdrawiam
PS zachęcam do poczytania http://forumprawne.org Sporo piszą na ten temat. Są tam odpowiedzi na pytanie mojej przedmowczyni.
Zbychu70 / 90.156.34.* / 2011-12-22 01:47
Brak wszelkiej podstawy prawnej do pobierania jakichkolwiek opłat! Pobieraczek nie ma pojęcia z kim zawarł tą rzekomą umowę. Być może było to dziecko (wielki procent użytkowników pobieraczka!)Być może podało nieprawdziwe dane. A umowy zawarte z małoletnim są NIEWAŻNE!

http://umowy.wieszjak.pl/postanowienia-ogolne/288797,Zawarcie-umowy-przez-dziecko.html

A więc IGNOROWAĆ wezwania do zapłaty i Wesołych Świąt Wam życzę :)
mateuszgiel / 91.150.173.* / 2011-12-26 19:37
tak naprawdę nie znam tego gościa ale mam 10 lat i podałem fałszywe dane i pytam się siostry a ona mówi mi że to naciągacze
jeżeli czyta to administrator pobieraczka to
mówiłem mu żeby powiedział mi prawde ale widzicie ktoś nieżle mu wszedł w parade
jezeli czyta to ten gość to jest fajny
antyyypobieraczekkk / 83.11.20.* / 2011-12-22 16:35
też mam ten problem i zastanawiuam się co zrobić, czy zapłacić dla świętego spokoju, czy nie przemować się tymi mailami. Dzisiaj dostała drugiego takiego maila...
edytamiegoc / 89.74.146.* / 2011-12-22 17:12
Doszłam do wniosku ze narazie nie mam zamiaru sie tym przejmowac szczególnie ze idą świeta wam też proponuje,bo sazkoda psuć sobie nerwy takimi gno....ami.
edytamiegoc / 89.74.146.* / 2011-12-22 12:49
Ja tez dzis dostałam owego meila i nie wiem co robic... jak narazie posłuzyłam sie propozycja daną przez kolegę który równiez jak ja miał ten problem...napisalam im kilka artykułów i zobaczymy jaka bedzie odpowiedz z ich strony.
margeryka1 / 82.139.10.* / 2011-12-21 22:23
Witam! Mam ten sam problem. w odpowiedzi na moją rezygnację dostałam kolejne wezwanie do zapłaty. nie wiem co mam zrobić, tym bardziej, że nie pracuję i 100 zł to dla mnie majątek.oczywiście nie mam nawet zamiaru im płacić - bo niby za co? i dlaczego? za ich oszukaństwo? Bardzo chętnie przyłączę się do walki z pobieraczkiem. Pozdrawiam gorąco wszystkich poszkodowanych.
jj36 / 83.30.164.* / 2011-12-19 23:30
Polecam pozew zbiorowy jeszcze do końca grudnia na stronie:
http://www.pozywamy-zbiorowo.pl
sitidalu / 82.177.64.* / 2011-12-20 17:54
Djacie znac co i jak bo też dostałem wezwanie do zapłaty i jakies straszońsko o podawaniu fałszywych danych i karze pozbawienia wolnosci...litości...zostały mi jeszcze 2 z 3 dni do uregulowaniu długu gdzie tak naprawde mam płacić z góry za coś czego bede używał...więc jaki dług? smiechu warte
dmnbkn / 77.114.205.* / 2011-12-19 22:43
Niech mi ktoś proszę wytłumaczy gdzie w tym pier... regulaminie jest mowa, że po okresie 10 dni przechodzi się na płatną umowę....

Dostałem dziś pismo jak zresztą Wy wszyscy, że muszę w ciągu 7 dni zapłacić 94,80zł za to, że dnia 31.08.2011 o godzinie 20:12:38 zarejestrowałem się na pobieraczek.pl i niby zamówiłem usługę dostępu do serwerów Usenet.

Na stronie tytułowej widnieje taka informacja:

"Jeżeli w czasie okresu testowego spodobały się Państwu możliwości Pobieraczka i zapragniecie pobierać więcej niż 1 gigabajt, to w każdej chwili możecie wybrać jeden z następujących pakietów:

Z każdym pakietem: anonimowy i szybki dostęp oraz znakomite oprogramowanie !
5GB miesięcznie
10GB miesięcznie
20GB miesięcznie
7,90 zł miesięcznie*
9,90 zł miesięcznie*
19,90 zł miesięcznie*
ważność: 12 miesięcy
ważność: 9 miesięcy
ważność: 3 miesiąca"

Tak więc do cholery co jest?

Jeśli nic więcej nie zamawiałem to mają czelność mówić, że wiszę kasę? Ponadto na e-mailu mojej uwagi nie przykuła informacja o jakiejś konieczności opłaty a korzystałem z poczty codziennie.

Nie pamiętam abym korzystał z usług pobieraczka bo nic nie zamawiałem.

Jutro jak tylko urzędy będą czynne to zaraz zgłaszam sprawę do prokuratury i do Urzędu Konsumentów.

Pozdrawiam
poszkodowanych bo widzę, że jest Nas BARDZO DUŻO.
kolo9xp / 213.76.128.* / 2011-12-20 12:29
Ha ha ha - spoko , takie pytania padają od 3 lat i jedyna odpowiedż to - TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA !!!!!
dosik / 77.89.82.* / 2011-12-16 23:01
Witam. Mam taką sytuację jak wszyscy. Zapłacić..... Napisałam, że rezygnuję z ich usługi po terminie i chcą kasy za cały rok mimo, że można zrezygnować w każdej chwili a za każdy miesiąc to niby 7,90 zł. Co mam robić?
arthoriusss / 79.185.189.* / 2011-12-17 17:55
O naiwności ludzka... nie to żebym się z Ciebie śmiał, też przerabiałem to samo, ale wystarczyło wygooglować, rzucić ustawami i po sprawie... Napisz złodziejom, że zgodnie z Dz.U. 2002r. Nr.144. poz.1204 Art.8. Regulamin określa jedynie: "warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą
elektroniczną". Ergo... regulamin NIE MOŻE być umową. Jak dorzucisz do tego Art. 286.KK: (Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego)... pałka im zmięknie. Pozdrawiam:)
bolo22 / 95.49.16.* / 2011-12-17 07:13
Powiesić się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
drewno / 178.183.244.* / 2011-12-15 19:52
Z gory przeprawzam za brak polskich znakow(pisze z telefpni). Jestem nieletni. Czy jesli wyslalem do nich 3 odwolania od umowy a oni odpisuja ze ich nie uznaja to czy moje odqolania sa wazne? czy wogolw mam sie tym przejmpwac czu to olac? czy jesli przysla mi jakies wezwanie to ono jest cokolwiek warte?
kolo9xp / 213.76.128.* / 2011-12-16 10:19
Niepotrzebnie słałeś jakieś " odwołania " - osoba nieletnia nie ma zdolności do czynności prawnych - więc nie może samodzielnie zawierać umów. Złodziej ZAWSZE napisze że ktoś coś jest mu winien , bo jest złodziejem i taką działalność prowadzi.
W świetle powyższego - pisanie czegokolwiek do pobieraczka pozbawione jest sensu gdyż zgodnie z regulacjami prawnymi NIE ZAWARŁEŚ ŻADNEJ UMOWY - a samo zawarcie umowy NIE POWODUJE OBOWIĄZKU PŁATNICZEGO . Innymi słowy - zawarcie umowy NIE OZNACZA że ktoś coś ma zapłacić - to dotyczy OSÓB PEŁNOLETNICH . To dlaczego niektórzy płacą ?? To pytanie do tych co zapłacili - chyba za ..... - sami sobie dopowiedzcie .
BOA39 / 89.73.94.* / 2011-12-15 16:57
itam
Właśnie ja też padłem ofiarą tej firmy. Dziś 14.12. dostałem informację że mam opłacić te 98,40. Zadzwoniłem do tej firmy ale gościu odpowiedział że nie czytałem regulaminu i mam zapłacić.
Po tej informacji zadzwoniłem do UOKiK gdzie bardzo miła Pani odpowiedziała że od rana ma masę telefonów takich jak mój. Ze mam nie płacić i oznaczyć te maile jako SPAM. Oni wiedzą o takich praktykach. Ponadto powiedziała że jeżeli podałem nieprawdziwe dane osobowe to mogę spać spokojnie bo nic mi nie zrobią. Jeżeli dotrą do mnie pisemnie mimo że nie podałem swoich danych oficjalnych to wtedy mam natychmiast do UOKiK-u zadzwonić wtedy przejmą to sprawę prawnicy bo to jest firma oszust. Jak powiedziała mi ta Pani że należy czytać regulaminy ale tutaj nawet przeczytanie regulaminu nic nie da bo i tak ten pobieraczek już sobie liczy. Ten okres darmowy nie ma nic wspólnego z DARMOWYM DOSTĘPEM.
Dlatego oznaczyć jako SPAM i NIE PŁACIĆ - to jest informacja bezpośrednio z UOKiK.
anulkaxDDD / 93.154.139.* / 2011-12-15 01:45
mi przyslali 2 lata temu nie bylam pelnoletnia wiec nie wiedzialam co mam zrobic... balam sie. ale oni tylko strasza nie zaplacicie nic wam sie nie stanie. nie korzystalam z tego programu chociaz zaakceptowalam regulamin. oni byli w sprawie dla reportera tyle mlodych dzieci sie wypowiadalo i plakalo ze oni nawet nic nie sciagneli a ok,100 zl maja zaplacic. dobrze radze nie zwracac na to uwagi.
Wicek_94 / 91.94.159.* / 2011-12-12 18:19
Witam otóż mam niby problem, ale nie wiem czy prawdziwy. Otóż dostałem od pobieraczka list z trzema kartkami: zawiadomienie, przedsądowe wezwanie do zapłaty i KRD. I piszą że mam zapłacić to potężną kwotę do 7 dni żdziwiłem się tym bo jestem osobą nie pełnio letnią i nawet moje IP znali i nawet byli tacy mili że napisałi kiedy pierwszy raz się rejestrowałem i teraz słabo wiem co z tym robić. Pomóżcie
karolina 22 / 79.163.38.* / 2011-12-10 22:17
Prawie półtora roku temu otrzymałam od nich pismo wzywające do zapłaty. Zapłaciłam! Po jakichś trzech miesiącach znowu otrzymałam od nich pismo tym razem na kwotę dwukrotnie większą. Znowu zapłaciłam! Przez pół roku był spokój. Później znowu się zaczęło. za każdym razem płaciłam a oni wciąż mi przysyłają wezwania do zapłaty. Czy to się już nigdy nie skończy? Proszę pomóżcie.
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-12-11 16:01
Karolina, podaj mi swój adres. Też będę pisał do ciebie pisma i będziesz mi co miesiąc płacić.
hiacynta / 85.89.170.* / 2011-12-11 14:54
W ogóle nie powinnaś im płacić, bo to są oszuści. Jeśli płaciłaś, to dla nich sygnał, że mogą Cię na okrągło naciągać. Odpisz im, że zgłaszasz sprawę do prokuratury za oszustwo i zastraszanie podpierając się odpowiednim paragrafem - wyszukaj w sieci, przez wyszukiwarkę google - jest mnóstwo podpowiedzi. Albo nic nie pisz, po prostu zawiadomienia wyrzucaj. Nikt nie został przez nich tak naprawdę pozwany, ponieważ sami działają na niejasnych zasadach.
ksksksk / 80.239.242.* / 2011-12-27 12:41
Działając w imieniu własnym, oświadczam, iż na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000, Nr 22, poz. 271 ze zm.) (dalej: uok) odstępuję od umowy z Eller Service S.C. Rafał Peisert Iwona Kwiatkowska Al. Niepodległości 658/3 81-854 Sopot dotyczącej usług Usenet.

Uzasadnienie

Zgodnie z art. 10 ust. 1 uok, „termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia”.

Wskazać należy, iż zgodnie z art. 9 ust. 1 uok, konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, m,. in. o „organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany”.

Zgodnie z art. 10 ust. 2 uok, „w razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia”.

Niezależnie od innych okoliczności wskazać należy, że analiza wszystkich przekazanych mi informacji wskazuje, że nigdy nie zostałem w żadnej formie poinformowany m.in. o „organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany”.

Wskazać bowiem należy, że spółka cywilna nie posiada osobowości prawnej i stanowi umowę dwóch osób fizycznych prowadzących indywidualnie działalność gospodarczą. Oświadczam więc, że nie zostałem nigdy w żadnej formie poinformowany o organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorców (np. określony wójt gminy) ani też o numerze pod jakim Państwo Rafał Peisert i Iwona Kwiatkowska figurują w ewidencji działalności gospodarczej.

Mając na uwadze jednoznacznie brzmiącą treść art. 10 ust. 2 uok, który odsyła do całego ust. 1 art. 10 uok wskazać należy, że termin do odstąpienia od umowy w moim przypadku wynosi 3 miesiące.

Jednocześnie wzywam Państwa do zaprzestania zastraszania mojej osoby możliwymi konsekwencjami nieopłacenia rzekomej usługi Usenet. Wszelkie działania naruszające moje dobra osobiste spotkają się z jednoznaczną reakcją i skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.

Mając na uwadze powyższe, oświadczam, że nie uznaję tak co do zasady jak i co do wysokości, z przyczyn faktycznych i prawnych żądania zapłaty. W przypadku nieuznania powyższej argumentacji odsyłam Państwa na drogę postępowania sądowego.
Wilk_pl / 87.204.210.* / 2011-12-09 11:20
06.11.2011 też nadepnąłem na tę minę Internetową.
Na początku napisałem im wypowiedzenie drogą mailową, tak jak dostałe od nich zawiadomienie.
Po miesiącu od rejestracji dostałem już wezwanie przedsądowe.
W tym momencie miałem już dość tłumaczenia się przed pobieraczkiem i wysłałem do gdańskiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na: (1) świadomym i celowym działaniu na szkodę klienta oraz (2) próbie wyłudzenia nienależnych opłat.
Niech teraz Eller Service się martwi.
Chcą sądu, to go będą mieli.
tubiarz39 / 78.8.14.* / 2011-12-08 22:19
DNIA 6.12.2011r.DOSTAŁEM (OD ELLER SERVICE s.c. właściciela serwisu POBIERACZEK) ZALEGŁE WEZWANIE DO ZAPŁATY W KWOCIE 94,80zł.JEŚLI W/W KWOTY NIE ZAPŁACĘ SPRAWA BĘDZIE SKIEROWANA DO KANCELARII KONSENS S.A. W CELU WYEGZEKWOWANIA NALEŻNOŚCI A WTEDY CAŁKOWITE KOSZTY ZAPŁATY MOGĄ WYNIEŚĆ CO NAJMNIEJ 675,94zł.SKORO DOSTALI WYROK O ZANIECHANIU DZIAŁALNOŚCI TO DLACZEGO JESZCZE PRZYSŁALI MI WEZWANIE DO ZAPŁATY dnia 6.12.2011r.
------------
W ZESZŁYM ROKU MIAŁEM PODOBNE WEZWANIA ALE ODPISYWAŁEM ŻE NIE MAM ZA CO PŁACIĆ (SKORO NIC NIE POBIERAŁEM) * MAŁEM ROK SPOKOJU AŻ DO DNIA 6.12.2001r.
PRZEJRZAŁEM DUŻO ARTYKUŁÓW O ZŁODZIEJSKIEJ DZIAŁALNOŚCI POBIERACZKA - A TYM BARDZIEJ SIĘ ZDENERWOWAŁEM NA JAWNE OSZUSTWO "W ŻYWE OCZY" * 7.04.2010r. DECYZJA PREZESA
URZĘDU OCHRONY KONSUMENTA PRZECIWKO sp.ELLER SERVICE ("POBIERACZEK") - MIAŁO WYELIMINOWAĆ OSZUSTNĄ DZIAŁALNOŚĆ "POBIERACZKA"
SKORO PO DECYZJI "POBIERACZEK" MIAŁ ZANIECHAĆ SWOICH "ZŁODZIEJSKI PRAKTYK" TO DLACZEGO DNIA 6.12.2011r. DOSTAŁEM KOLEJNE WEZWANIE DO ZAPŁATY.* ELLER S.A. TO SĄ JAWNI ZŁODZIEJE W ŻYWE OCZY * (100zł x ile oszukanych osób = ?)* Takich jawnych złodziei powinni dożywotnio wsadzać do kryminałów.
RÓŻA1224 / 81.219.27.* / 2011-12-14 08:49
JA OTRZYMAŁAM PISMO Z NATYCHMIASTOWA WPŁATĄ ZA POBIERACZKA TYLKO CHODZI O TO ZE NIGDY NIC NIE ŚCIĄGAŁAM,NIE WIEM CO MAM TERAZ ZROBICZ?
Tubiarz39 / 78.8.14.* / 2011-12-08 22:21
SPROSTOWANIE NA POCZĄTKU NAPISAŁEM DO 2001r -PROSTUJĘ ŻE OTRZYMAŁEM WEZWANIE 6.12.2011r.
Pomoc. / 89.69.205.* / 2011-12-23 19:46
To jak przychodziło do domu listem "Wygrałeś"
i wyślij im 5 znaczków to Cię zapiszą na listę wygranych :D.

Bez podpisu, czy to elektroniczny czy pisemny nic wam nie zrobią, dodatkowo w regulaminie nie ma informacji o zapłacie takiej kwoty po 10 dniach, nie ma licznika pobierania.

Nie wsadzać ich tylko proszę, nie będę za nich płacił!!! Do gazu z nimi.

Najnowsze wpisy