Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
kasia... / 78.8.189.* / 2011-10-25 18:41
Hej, dzisiaj otrzymałam list(nie drogą poleconą) od jakiejś ich firmy windykacyjnej i mam zapłacić im ponad 100 zł bo w przeciwnym razie sprawa ta będzie skierowana na drogę sądową, dziwi mnie to ponieważ na tej str byłam ponad 2 lata temu i po kilku dniach napisałam im emaila że rezygnuje z ich usług itp. i dopiero teraz dostałam ten list co mam zrobić? czy jeśli nie zapłacę to na pewno nie poniosę żadnych konsekwencji? w sumie kiedy się logowałam na ich str był jeszcze stary regulamin bo czytałam że tarz mają oni jakiś nowy i z nim mogą być problemy...
helutek / 46.115.21.* / 2011-10-27 16:43
krótko ,napisze do wszystkich,zadna firma windykacyjna nie ma prawa bez nakazu komornika wejść do waszego domu,wejść na wasze konta itp.---a to ,ze ponoć mają wyroki sądowe,to blef,jak sądzicie ,że o śmieszne 100pln "pobieraczek",bedzie wytaczał sprawy sądowe?---jeśli nawet to musza przyjąć,że większosc jest nie sciagalna.(wiec co, zaryzykują pozwy ,za ktore trzeba placic dużo więcej niz kwota do sciągniecia ???), zreszta ,ewentualnie to jest mala szkodliwosć społeczna, wiec proponuje --olejcie to!!!!--pozdro
helutek
Paulinka-wava / 83.10.204.* / 2011-10-24 13:56
To w końcu mam płacić czy nie? Po roku dostałam wezwanie do zaplaty. Najgorsze jest to,że nie pamietam juz hasla do tego konta i nic nie sciagałam. A ktoś mi powie jak można usunąc to konto? Skąd pewność,że jak zapłace te 100zł za jakiś czas znowu nie przysla mi pisma o zapłatę.... dzis dzownilam do rzecznika i mowił,że moge napisac oświadczenie ze zostałam wprowadzona w bład. tylko jak to napisac i komu, gdzie? kompletnie nie znam sie na tych sprawach.
kklaudia / 83.29.222.* / 2011-10-24 11:20
Mam taki problem. Jakies 1.5roku temu weszłam na ta strone niby zaakceptowałam ten regulamin, nic nie sciągałam z niego , moze weszłam 2 razy na tą stronę... to było ze starego meila którego na wet nie pamietałam ze w ogóle miałam, teraz nawwet hasła nie pamiętam,, jakiś miesiąc temu przyszlo ze mam do zapłaty włąsnie ta kwotę 94.80. wysłałam wypowiedzebnie wtedy na meila i pocztą, dziś przyszło pocztą jakieś pismo na 3 strony od biura windyfikacji prawnej od nich z firmy bo nawet meila podali.... i dalej straszą i wzywają do zapłaty.... przedtem pisali ze jak w ciągu tyg nie n\zapłacę to bedzie to kwota ponad 400 zl(już nie pamiętam bo nie mam tej kartki przed sobą) i co mamm zrobić w tym przypadku... Mama się juz czepia i się boi ze nie ma zamiaru pózniej bulic tych 400 i chce zapłacić tą kwote 94,80....
julia33 / 213.76.128.* / 2011-10-24 11:46
Nic im nie płać - takie list dostają tacy jak Ty - co do nich napiszą i nie jest to nowość. Nie daj się okraść - niedługo rusza proces zbiorowy przeciwko ich działalności - również niedługo powinien zapaść wyrok z sądu UOKiK .
Wiesz na czym polega Twój problem ?? Że otworzyłaś tego nieszczęsnego maila i - wbrew logice - coś im napisałaś więc podałaś swój adres - a to był błąd bo skutkiem tego jest właśnie list z kolejnymi żądaniami.
Więc pomyśl - co by było gdybyś nie otworzyła maila i nie wysłała wypowiedzenia ?? NIC - nadal żyła byś w nieświadomości że ktoś coś od ciebie chce. Więc teraz Twoja rola - nie reagować na te żądania , mama niech zadzwoni do rzecznika UOKiK ale POWIATOWEGO a nie miejskiego - bo miejscy jak widać po wpisach na forach nie bardzo wiedzą o co chodzi.
Pamiętaj - TO SA TWOJE PIENIĄDZE - NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ .
magdalen12133dfvd / 178.216.137.* / 2011-10-24 15:06
no własnie dostrałam taki list ale nie polecony i bez pokwitowania i napisali ze jesli nie zaplłace im 100zł to bede płaciła kare w wysokosci 500zł ale ja w sumie z tej strony wgl nie korzystałam nie wime co mnie napadło zeby sie tam zarejstrowac
magdalen12133 / 178.216.137.* / 2011-10-24 15:06
no własnie dostrałam taki list ale nie polecony i bez pokwitowania i napisali ze jesli nie zaplłace im 100zł to bede płaciła kare w wysokosci 500zł ale ja w sumie z tej strony wgl nie korzystałam nie wime co mnie napadło zeby sie tam zarejstrowac
julia33 / 213.76.128.* / 2011-10-25 09:04
A za co niby te 500 zł skoro sama " usługa " to niby 94,80 zł ?? Nie uważasz że - to ma Cię nastraszyć byś dała się okraść ???
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-10-23 23:30

bo jak nie to sprawa skierowana będzie
do sądu

Niech kierują do sądu ,jak chcą.
Sąd rozpatrzy ,czy umowę zawarto prawnie.Przy okazji należy zaraz złożyć wniosek w sądzie , aby wszelkimi poniesionymi kosztami obciążyć "RD" .
Pomocnik / 83.21.107.* / 2011-10-23 16:32
Zaakceptowanie regulaminu nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy.Wszelkie umowy mają moc wówczas kiedy zostaną osobiście i własnoręcznie podpisane.Wezwanie e.mailem do zapłaty również nie posiada mocy prawnej.Jakakolwiek wierzytelność powstaje wówczas kiedy otrzymamy wezwanie do zapłaty listem poleconym.Za pokwitowaniem.Wszelką inną korespondencję możemy absolutnie zignorować.Nie powinniśmy(z ostrożności-rozmowy są nagrywane)w ogóle kontaktować się telefonicznie,poprzez e.maile itp z tą firma.
helutek / 46.115.21.* / 2011-10-27 16:51
a ja wlasnie bym odpowiadal ,jesli ktos ma czas i darmowe rozmowy tel.--niech sobie nagrywaja,wazne aby odpowiadac,rozmawiac w swietle prawa i z usmiechem na buzi...jesli oni maja czas i chec na odpisywanie,..czemu nie, warto czasami jakas nowa lekturke poczytac. to ich problem ....!!!!!
kingunia10 / 188.147.156.* / 2011-10-23 10:57
a jeśli usunę adres e-mail na ktory przychodzą te wiadomosci to odczepią się
edzia19 / 93.105.231.* / 2011-10-22 19:26
Od mojego listu,który dostałam nie listem poleconym jakiś miesiąc temu,nie dostałam nic więcej a kancelaria prawna ,która się pod tym podpisała należy również do pobieraczka. Niech szukają naiwnych gdzie indziej:) Ja nie zapłacę ,mało tego idę z tym w poniedziałek do rzecznika ,a potem najprawdopodobniej na policję. Ktoś musi im w końcu dać nauczkę:)
image3333 / 87.116.234.* / 2011-10-22 12:41
Witam wszystkich, Też dostałem takiego maila od pobieraczka. Jestem ciekawy dlaczego nie zgadza się w treści tego maila moj adres IP, a zgadza się reszta danych? Mam pytanie do Wszystkich: ile wynosi okres wypowiedzenia tej "umowy"? Bo nie chce mi sie z nimi użerać.

Pozdrawiam Wszystkich
bili99 / 95.49.19.* / 2011-10-22 13:28
A co ma adres IP do zawarcia umowy ?? Tak logicznie - możesz powiedzieć ??
mewam / 83.2.42.* / 2011-10-21 18:06
witam wszystkich,
moja 14 letnia córa dostała wczoraj listem poleconym takie samo wezwanie do zapłaty, dziś byłam z tym na policji bo jest to jawna próba wyłudzania pieniędzy i straszenia ludzi,
policjant z którym rozmawiałam powiedział że nie powinnam płacić tylko wysłać najpierw wiadomość do tej firmy z pytaniem o szczegółowe wyjaśnienie za co mam płacić,
czekać na odpowiedź,
jeśli nie dostanę odpowiedzi tylko jakieś następne straszaki to zgłosić sprawę na policję,
to oszuści szukają naiwnych ludzi co będą się bać dalszych konsekwencji i zapłacą
dajman / 89.200.226.* / 2011-10-21 15:08
Witam wszystkich serdecznie.Ja jak każdy mam ten sam problem nie dawno
zarejestrowałem się na pobieraczek.pl nie wiedząc jakie będą tego
konsekwencje:/Widzę,że wielu z was ma ten problem wezwanie do zapłaty i straszenie
sądem>Czy ktoś z was potrafi jasno napisać co dokładnie z tym zrobić??zapłacić czy
olać ich ??czy ktoś z was miał już jakieś większe problemy z tymi oszustami??Bardzo
was proszę o odpowiedź,z góry dziekuję.
bili99 / 95.49.20.* / 2011-10-21 19:07
Problemy to mają tylko ci co tym się przejmują - problemy ze sobą .
Ludzie - trzy lata pisania a Wy się pytacie - co zrobić i czy ktoś ucierpiał ?? Tak - ucierpiał ten co zapłacił - dał się okraść .
marnelka / 178.36.173.* / 2011-10-21 16:32
Poszukuję osób poszkodowanych przez portal pobieraczek w celu złożenia pozwu zbiorowego.
bili99 / 95.49.20.* / 2011-10-21 19:04
Wejdż na stronę :
www.pozywamy-zbiorowo.pl
Tam znajdziesz tych co pozywają pobieraczka.
savioll / 77.254.213.* / 2011-10-21 18:50
witam. dzisiaj dostalem listowe zawiadomienie ze musze zaplacic kase w ciagu 7 dni dlatego chcialbym sie dopisac do pozwu zbiorowego. Pozdrawiam
tadeuszek55 / 94.246.148.* / 2011-10-29 10:22
Tak zaplaciłem i co-nic sie nie da sciągac-bo to sa amerkanskie serwery zadnych filmow nie ma a jak juz sa to uszkodzone cale mój limit przepadl nic nie oglodnolem w pazdzierniku-po sciognieciu zaden film nie jest rozpakowany -a wrecz sa trojany w nich tak ze przepadlo moje 94 zl. a oni sie bronia umowa ze przecie tam maja napisane - pozdrawiam
Gitwo / 178.37.145.* / 2011-10-19 20:32
Ja dostałem list od nich, przed sądowe wezwanie do zapłaty. Jest to zwykły list, nie polecony, więc kto udowodni mi,że go dostałem? Można "lać się żurem", że się go nie dostało i tyle.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie sprawy.
nattt / 84.10.16.* / 2011-10-18 20:10
moze zglosmy to do "uwagi"???
zafirek / 2011-10-18 17:58
Cześć, wczoraj dostałem pismo pocztą o Przed Sądowe dokonanie płatności od pobieraczka, że niby rok temu zawarłem umowę i do tej pory nie zapłaciłem abonamentu w wysokości 94,80zl. W liście napisane jest że informowali mnie mailowo o wezwaniu do zapłaty. Ciekawostką jest to ,że nigdy wcześniej nie byłem na tej ich śmiesznej stronie ani nigdzie sie nie rejestrowałem a tym bardziej nie akceptowałem regulaminu. Dodatkowo w liście który od nich dostałem, nie wszystkie dane w liscie sa prawdziwe, tzn imie i nazwisko sie zgadza, kod pocztowy i miejscowosc rowniez ale ulica i adres email juz nie( nie sa moje) co mam z tym zrobić? zglosić sprawe na policje? i zapłacić??
Ewelinka 30 / 46.238.204.* / 2011-10-21 22:38
ciekawi mnie tylko jedno jakim cudem zafirku dotarł do Ciebie list skoro adres się nie zgadza.... ja też mam z nimi problem i powiem jedno nie dam sie i z cała pewnością nie zapłacę.Oni żerują na ludziach którzy sie boją i dla świętego spokoju płacą. Ludzie nie dajmy się bo zawsze będą szukać naiwnych.
briiii / 83.9.189.* / 2011-10-21 15:54
Hej.Własnie wrócilam z pracy do domu...i jestem w szoku.Dostalam taki sam list(nie jest polecony).Mam nakaz zaplaty 94.80!!! Jest w nim napisane,ze w dniu 2010-02-08 o godz19:23:30-dobre zamowilam uslugę dostepu do serwerów Usenet...i tym samym podpisalam umowe.Jejku nawet nie mwm pojecia co to jest.Nie przypominam sobie takiej strony-Pobieraczek.pl-strasza sadem i kara pienięzna!!!! Nie mam pojecia co o tym myslec i co robic.Mam 7 dni czasu...Bardzo prosze o porade.Jesli ktos znalazl sie w takiej samej sytuacji i juz ma to za soba niech sie odezwie.Dziekuje.
mow mi Zbiniu / 178.107.146.* / 2011-10-21 17:16
Dziewczyno kochana, a takze inni sfrustrowani... Moi drodzy, to ze jakas banda oszustow straszy sadem to numer znany jak swiat. Na 1000 listow 100 ludzi sie da nabrac i zaplaci. I o to chodzi w takich przekretach. Cwaniacy kantuja ludzi od poczatku swiata. Takim wezwaniem przedsadownym to mozna sobie tylek wytrzec jak papier dosc miekki. Proponowalbym masowo rejestrowac setki osob na takich glupich stronach na dane wziete z kapelusza z kafejek, mobilnych numerow a takze znajomych swoich nawzajem. Nie zeby im zrobic na zlosc tylko w ten sposob powstanie taki burdel ze pobierachek sie zsika w majty z wrazenia. Pozdrawiam wszystkich i zycze jak najmniej kontaktow z takimi ludzmi. Zbigniew Gniewkowicz vel de Zoo, ul. Traby Jerychonskiej 16/22, 67-232 Trzebiatow. Jesli ktos bedzie mnie uprzejmy zarejestrowac na pobieraczku bede wdzieczny :)
Ewelinka 30 / 46.238.204.* / 2011-10-21 22:45
hehe dobre też właśnie dzisiaj wpadłam na ten sam pomysł.Chciałam to zaproponować :) no cóż ne byłam pierwsza. No więc umówmy się :) idziemy do kafejki i rejestrujemy na dane z kapelusza ludzi ile tylko wlezie tak aż się im ten zasrany serwer zapcha :) Wszyscy najlepiej w tym samym czasie hehe. Zrobi im się burdel nieziemski i będą sobie mogli wysyłać upomnienia i wezwania do zapłatyusranej śmierci :)
priem1964 / 2011-10-21 02:06
Wygląda na to, że dane osobowe nie są tyle ważne co adres ip komputera.Jeżeli ten jest zgodny to mogą Cię odnależć o ile będą na prawie. Skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta w starostwie lub z infolinia UOK-u porady są bezpłatne i się upewnisz.Dużo zależy od tego kiedy się tam rejestrowałeś. Teraz mają nowy regulamin i do końca nie wiadomo jak to wygląda prawnie.
pewnaaa / 94.154.29.* / 2011-10-16 00:56
ludzie ja dostałam 14.10.2011 list z pobieraczka z tym ze mam im zapłacic 94,80zl nie sciagałam nic weszłam na ta strone 2razy. nie wiem co robic. Nie mam kasy zeby im zapłacic a rodzice nie wiedza pomocy.!!
priem1964 / 2011-10-21 01:59
A ile masz lat? Jeśli jesteś niepełnoletnia to nic ni nie grozi.Mimo wszystko warto to skonsultować z rzecznikiem praw konsumenta w starostwie powiatowym lub przedzwonić na infolinię UOKU 800 007 707
Ewelinka 30 / 46.238.204.* / 2011-10-21 22:48
A ile masz lat bo może z racji wieku nie jestes osobą zdolną do czynności prawnych ?
bartłomej / 88.156.224.* / 2011-10-19 18:40
ja dostałem mi przyszło ze tez mam do zapłaty 94 zł 80 gr pamiętam ze coś zamawiałem w tamtym roku byłem na tej stronę ale co to nie wiem już i mi tez przyszło ze na drogę sadowa men wezmą jak nie zapłacę to co mam zrobić teraz jestem przerażony nigdy nie mięłam sadem do czynienia pomocy
unknow / 83.30.230.* / 2011-10-18 21:46
nie przejmuj sie nimi to są NACIĄGACZE ja mam taką samą sytuacje. znam kogoś kto wziął dla świętego spokoju zapłacił a po trzech miesiącach znowu przysłali że ma zapłacić 94.80zł i wtedy tam zadzwonił i zmiękneli
bartłomej / 88.156.224.* / 2011-10-19 21:07
koledzy mi piszą na fac booku żebym nie płacił i co mam zrobi cz z tym niech ktos mi podpowie
filip1970 / 2011-10-13 16:15
" Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w AUDYCJI RADIOWEJ dostępnej pod adresem:
http://www.radiozet.pl/var/ezflow_sit/storage/original/audio/20181b53704d6f5a26eb55990f9
c9f6a.flv "

Ale - nie zgodne jest z tym co zamieszczono w DECYZJI UOKiK pod adresem :
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970

Więc - audycja radiowa w której redaktor Weiss rozmawia z przypadkowym pracownikiem UOKiK jest - ZGODNE ZE STANOWISKIEM PREZESA UOKiK .
Uf- czego to nie wymyślą by ludzi okradać .
lechbar / 94.240.43.* / 2011-10-13 18:05
Dostałem właśnie odpowiedź na wypowiedzenie umowy którą znalazłem na tym portalu.
A wiem ze jest prawnie możliwość odstąpienia
od umowy do 3 miesięcznicy od daty zawarcia umowy. A nie jestem prawnikiem. to wczytywanie się w ich regulamin to trochę jak bym zgłębiał fizykę kwantową.

takie coś dostałem;

Szanowny Panie,

Decyzja UOKiK w żadnym punkcie nie neguje ważności umów zawartych z portalem Pobieraczek pl., lecz jedynie zgodnie z rozstrzygnięciem UOKiK reklama i informacje zamieszczone na stronie mogłaby wpłynąć na powzięcie decyzji o zawarciu umowy na etapie przed kontraktowym. Nie wpływa to zupełnie na ciążącym na każdym konsumencie bezwzględnym obowiązku zapoznania się z treścią regulaminu świadczonej przez przedsiębiorce usługi na etapie kontraktowym.

Zgodnie z punktem drugim decyzji UOKIK, sama procedura zawierania umów w serwisie Pobieraczek.pl jest skonstruowana poprawnie i zawiera wszystkie istotne informacje potrzebne konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy.

Oznacza to, że nawet w przypadku utrzymania przez sąd w mocy rozstrzygnięcia wydanego przez UOKIK, zgodnie z którym reklama darmowego okresu próbnego mogła wprowadzić konsumentów w błąd na etapie przed kontraktowym, to fakt ten i tak pozostanie bez jakiegokolwiek wpływu na ważność zawartych umów. Należy bowiem pamiętać, iż na etapie kontraktowym każdy użytkownik jest bezwzględnie zobowiązany do zapoznania się z treścią regulaminu oferowanych mu usług. Niezbędnym warunkiem dokonania rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl jest złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią regulaminu oraz jego całkowita akceptacja. Konsumenci muszą być świadomi, iż żadna decyzja administracyjna nie zwolni ich z obowiązku zapoznania się z treścią zawieranych umów.

Dodatkowo pragnę wskazać, iż spółka Eller Service działa wyłącznie z poszanowaniem
przepisów obowiązującego prawa. W związku z tym, niezależnie od rozpoczętej procedury odwoławczej, w punktach objętych klauzulą natychmiastowej wykonalności, wydana decyzja została przez spółkę zrealizowana. Treść i forma reklam oraz informacji handlowych znajdujących się na stronie serwisu Pobieraczek.pl została w całości dostosowana do wytycznych UOKIK. Na stronie serwisu zamieszczono także link do wydanego przez UOKIK rozstrzygnięcia.

Proszę dokładnie zapoznać się treścią decyzji wydanej przez UOKiK dostępną na naszej stronie: http://www.pobieraczek.pl/ oraz zwrócić szczególną uwagę na datę Pana rejestracji w naszym serwisie w odniesieniu do daty wydania decyzji przez UOKiK.

Odnosząc się do podnoszonej przez Pana kwestii powołania się na fakt zawarcia umowy pod wpływem błędu informujemy, iż stanowisko Pana jest błędne i nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zgodnie z art. 84 § 1 kodeksu cywilnego w razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć. Kodeks cywilny wprowadza możliwość powoływania się tylko i wyłącznie na błąd istotny – czyli stosownie do postanowienia art. 84 § 2 kodeksu cywilnego taki, który uzasadnia przypuszczenie, iż gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczen
ia tej treści. Co jest niezwykle ważne cecha istotności błędu musi być zobiektywizowana, co oznacza konieczność odwołania się do przypuszczenia, jak by się w tej sytuacji zachował człowiek oceniający sprawę rozsądnie i nie działający pod wpływem błędu, to znaczy, czy złożyłby oświadczenie tej samej treści. Błąd jest obiektywnie istotny, gdy żaden rozsądny człowiek, znający prawdziwy stan rzeczy, nie złożyłby oświadczenia tej treści. Nadmienić należy, iż w trakcie procesu rejestracji złożył Pan oświadczenie woli, odnośnie faktu zapoznania się z treścią regulaminu, w związku z czym nie może się Pan w chwili obecnej powoływać na nieznajomość jego postanowień.

Tak więc umowa jest ważna i nie ma możliwości jej rozwiązania. Jednocześnie uprzejmie przypominamy o konieczności uiszczenia opłaty wynikającej z przesłanego na Pański adres mailowy wezwania do zapłaty.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 58 553 12 32 (w godzinach od 8 do 16).

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Najnowsze wpisy