Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
gugugu / 77.237.0.* / 2011-09-19 20:37
Jestem w takiej samej sytuacji.
Zarejestrowałam się na pobieraczuku i tak nic tam nie pobrałam bo się poprostu nie dało.A dziś dostałam list ze mam zapłacic 94.80zł,no ja się pytam za co kurna?!?!
01mis / 213.241.4.* / 2011-09-27 19:23
ja też mam taką sytuacje zarejestrowałem się 09.09.2011
a dziś otwieram pocztę mam taką wiadomość
woilk / 89.174.214.* / 2011-09-19 16:51
ja dostałem dzisiaj pisemne wezwanie do zaplaty albo strasza sadem co robic
ccccccccccc / 213.17.192.* / 2011-10-04 12:31
Ja dzisiaj dostałam wezwanie do zapłaty pisemne z groźbą oddania sprawy do sądu.Ja nie czekalam na 10 dni tylko na drugi dzień zerwałam umowę, poniewaz nie mogłam nic ściągnąć więc to oni się nie wywiązali z umowy, którą niby podpisała. Dostałam dwa emeile, ktore olalam. A teraz pismo z groźba tez oleje gdyż jeżeli ktoś składa sprawe do windykacji powinno być listem za pobraniem.
lechbar / 94.240.43.* / 2011-10-13 17:55
Masz rację ze za potwierdzeniem odbioru. A tak ogóle chyba nie masz zamiaru doginać do Gdańska lub Gdyni na rozprawę z drugiego krańca polski?
kachna2345 / 77.254.238.* / 2011-09-19 18:10
umiesz czytac? poczytaj komentarze nizej...
monikapos / 83.21.37.* / 2011-09-19 13:30
Ja też dzisiaj dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty, bo niby dwa lata temu podpisałam umowę.Co robić?
kachna2345 / 77.254.238.* / 2011-09-19 18:10
umiesz czytac? poczytaj komentarze nizej...
aldona4 / 79.191.61.* / 2011-09-16 21:08
Wydaje mi się - nie jestem pewna że jeżeli ktoś tu pisze że nie wie co robić - mimo że ta sprawa trwa tak długo , mimo tylu wpisów dzieci , młodzieży i dorosłych - i ktoś nadal nie wie co robić - to po prostu jest GŁUPI - BEZNADZIEJNIE GŁUPI . I to powinno się leczyć . Czy Wy naprawdę nie potraficie czytać - z myśleniem może być różnie - ale czytać chyba potraficie . Więc sobie poczytajcie - niekoniecznie wszystko - ale zróbcie coś a nie tylko - wklejacie te brednie - po raz setny. I co - myślicie że te brednie ktoś będzie czytał ?? Ci co tu są dłużej znają je na pamięć - i - sorry - ale mają już odruch wymiotny .
LUDZIE - OPANUJCIE SIĘ - PRZESTAŃCIE WKLEJAĆ TE BREDNIE - wszystkie fora są tym zawalone . Jak nie potraficie czytać - jak nie chce Wam się coś przeczytać - to im zapłaćcie i nie zawracajcie wszystkim dupy .
dex / 79.187.20.* / 2011-09-20 09:17
Hej aldona4 nie chcesz pomagać setny raz to zmień forum,bo ten wpis z ciągłym czytać czytać płacić - ty chyba masz okres :)
blala / 95.34.26.* / 2011-09-16 14:42
Tez dostaje od nich maile, ze mam zaplacic te 94 zl, ale zarejestrowalam sie z falszywymi danymi (jesli imie typu iefugiu ishf mozna wogole nazwac dANYMI), no i pozatym ciekawe jak namierza moj adres IP jak mieszkam za granica:) nie dajcie sie, i nie placcie im.
kikiiii / 77.254.166.* / 2011-09-16 11:31
Szanowna Pani,

serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zgodnie z zaakceptowanym przez Panią regulaminem prawo do wypowiedzenia umowy przysługiwało Pani jedynie w okresie pierwszych 10 dni od momentu zawarcia umowy. W chwili obecnej odstąpienie od umowy nie jest już możliwe.

Przypominamy, iż zawarła Pani prawnie wiążącą umowę, zgodnie z którą zobowiązała się Pani do uiszczenia należności za zamówioną usługę, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do świadczenia na Pani rzecz usługi dostępu do serwerów sieci Usenet przez okres 12 miesięcy. Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w trybie przewidzianym wprost przez art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r.

Zgodnie z postanowieniami zaakceptowanego przez Panią regulaminu, obowiązek uiszczenia opłaty za zamówioną usługę powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Panią z świadczonej usługi.

Obowiązkiem spółki Eller Service, wynikającym z regulaminu, jest zapewnienie Pani możliwości korzystania z zamówionej usługi w sposób ciągły, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pani faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji zamówionej usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze.

W świetle przepisów obowiązującego prawa, akceptując regulamin usług Usenet zobowiązała się Pani do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pani z niej faktycznie korzystała.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl


niewiem co robic placic im czy nie pisac listownie odsapienie od umowy zalamana
dex / 79.187.20.* / 2011-09-20 09:39
Zgodnie z polskim prawem z tego co się nie mylę taka umowa powinna być dodatkowo potwierdzona na piśmie.Jeśli nie podałeś prawidłowych danych i nie wykupiłeś usługi umowa nie została zawarta bo -- jeśli ktos zawiera umowę z osoba: 6776gtt z adresem; hgyt587. to samego wpisu wynika że nie da się zawrzeć umowy z osoba której nie ma.
Ponadto jeżeli pobieraczek został narazony na koszty w co wątpię to z pewnością wykazuje to w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym i udokumentowuje to że umowa zawarta z panią: 45fttf zamieszkałą w: huy67b
- jak myslicie jaka jest reakcja US.
Kolejny argument- nie wpisze nikogo do rejestru dłuzników bo tam z koleji jest wymagany wyrok sądu. Aby ustalić dane po IP komputera wymagane jest zezwolenie prokuratury.- To są dane łącza a to nie znaczy że z tego łącza nie kozystał ktoś trzeci jakiś Haker.
Na koniec - Pobieraczeg w regulaminie wcześniejszym stosował (nie wiem jak w tym nowym- nie sprawdzałem)- stosował klauzule nie dozwolone przez UOKiKonsunenta jest taki rejest.Zapadł wyrok jest do wglądu na stronie UOKiK .
Czekam trzeci rok na pismo od pobieraczka bo nie pamiętam jakie dane podałem adresowe mogłem być po slnych środkach przeciw bólowych i mogłem się pomylić z danymi ale w ulotce leku nie pisało że nie moge obsługiwać komputera. A zkoleji Pobieraczek nie zrobił nic aby dostarczyć mi potwierdzenie zawartej umowy na pismie. Poinformowałe ich że stosują w regulaminie zabronione klauzule przez UOKiK i uważam regulamin za nieważny niezgodny z prawem.Ponadto w regulaminie jest podany kontakt tel. niestety nikt nie odbiera w związku z brakiem kontaktu zgodnego z regulaminem pobieraczek nie stosuje sie do regulaminu to czy ja muszę.
Pisać ponowne skargi do UOKiK. polecam
nieważne / 78.8.35.* / 2011-09-14 21:25
Pobieraczek pl jest h***** przez "ch"
Szymon 1771 / 31.175.29.* / 2011-09-14 15:24
witam dzisiaj otrzymałem meila ze wyślą mi wezwanie sadowe do zapłaty jesli nie uiszcze podanej w meilu kwoty w ciągu 3 dni wcześniejsze meile od nich także mówiły o tym żebym zapłacił w ciągu 3 dni ale je poprostu olałem nic nie podpisywałem i nie mam zamiaru za nic płacić a poza tym nie jestem pełnoletni i moim zdaniem oni nie mogą polegać na moim podpisie ani na jakiejkolwiek rzeczy którą podpisze bez zgody rodziców dlatego moim zdaniem nie jestem zobowiązany do zapłaty tych 94.40zł to tak samo gdyby dziecko w wieku 7 lat sie tam zalogowało i podało swoje dane i musiało płacić dlatego nalegam aby wszyscy olali te meile
Lenka220785 / 87.105.67.* / 2011-09-14 14:13
Eller Service S.C.
81-854 Sopot
Al. Niepodległości 658/3
tel. 58 553 1232, fax 58 553 1237 a to aktualny adras na który w przeciągu 3 miesięcy od podpisania umowy można wysłać rezygnacje bo w linku który podałam jest chyba nie aktualny. wzór rezygnacji w podanym wcześniej linku
Lenka220785 / 87.105.67.* / 2011-09-14 12:59
Witam też dostałam @ i znalazłam ciekawe porady oto link http://forumprawne.org/prawo-cywilne/72328-rezygnacja-z-uslugi-pobieraczek-bez-koniecznosci-zaplaty.html może komuś pomoże sama też wyśle do nich pismo ponieważ jeszcze mieszcze się w terminie 3 miesięcy i nie otrzymałam nic drogą pisemną.
agaa2 / 195.136.50.* / 2011-09-14 12:55
a kto był w sądzie? no tak serio?
agaa2 / 195.136.50.* / 2011-09-14 12:34
no nieźle.. dziś znalazłam na faceboku https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100002632029840 i pobieraczek tak napisał: " szukam ludzi którzy zarejestrują sie na podbieraczku a potem wyciągam kasę(czyli osoby naiwne ) oto strona www.pobieraczek.pl.
pobierajcie bez limitu za darmo a potem wpłacajcie mi na konto"..

z**********
finansista645 / 193.111.166.* / 2011-09-14 09:21
Niestety klsyka z pobieraczkiem. Ale nie bojcie sie. Na ich stronie jest opinia prawna. Nie musicie placic ale zgloscie sie do urzedu ochrony konsumenta

http://finanse-dla-kazdego.blogspot.com/
dztomek / 188.122.20.* / 2011-09-14 10:33
Proponuję zapłacić im tymi samymi nerwami co oni nam. :)
Każda osoba która została wkręcona w tą ściemę wysyła pustego maila codziennie i dzwoni na ich numer telefonu . Kontakt:
Eller Service S.C.
81-854 Sopot
Al. Niepodległości 658/3
tel. 58 553 1232, fax 58 553 1237
Zapchamy im skrzynki ...:::)))))))
W grupie siła :::)))))
Paula123 / 83.81.119.* / 2011-09-13 14:36
Dostałam również wezwanie przed sądowe do zapłaty! Co mam teraz zrobić ? zapłacić?
NIE DAJ SIE! Marta :) / 87.207.193.* / 2011-09-12 22:28
Mam pytanie jak wyrejestrować sie z strony pobieraczek?? Czy trzeba do nich napisac??

Najnowsze wpisy