Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
piskle3 / 212.91.16.* / 2011-09-12 16:32
http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs

wydaje mi się że nie ma co się przejmować najciekawszy moment jest gdy sąd w gdańsku wypowiada się że żadna sprawa nie została skierowana ze strony pobieraczka:)) Mam nadzieję że pomogłem...
lalina / 89.72.63.* / 2011-09-12 17:40
Nic nie zrobią bo co mogą.
Podadzą do sądu za to że nie zapłaciłeś to sąd się zapyta za co miał ten ktoś zapłacić.A oni powiedzą za ściągane filmy itp. A sąd na to-to macie podpisaną umowe z nadawcami lub właścicielami filmów plików itp.. A pobieraczek eeee nie sa nielegalne.
Jak ktoś zapłaci za pobieraczka stanie się paserem kradzionych rzeczy a to dopiero jest karalne. Ja wlaśnie dzis dostałam @ że podadzą mnie do sądu.Nic nie odpisuje i mam ich gdzieś.Jedyna sprawa karna to była wtedy gdy taka osoba jak my dostała @ z wezwaniem do zapłaty.
Madziulaaa / 87.204.75.* / 2011-09-12 14:10
Ja również dostałam dziś maila z przed sądowym wezwaniem do zapłaty. dodatkowo martwię się tym że podałam nieprawidłowe dane ponieważ nie ufam takim stronom a oni piszą że to jest karalne. a najlepsze jest to że ja również tylko się zarejestrowałam i nic nie ściągnełam. tak myślałam czy nie zlekceważyć tej wiadomości ale wysyłam do nich maile aby się zemną skontaktowali.
katik833 / 213.199.241.* / 2011-09-12 19:30
ja również dostałam @że mam do zapłaty prawie 100zł,a ja tylko weszłam na ich stronkę z ciekawości,a nic nie pobierałam,teraz się boję że oni coś mogą mi zrobić!Pomóżcie!!!!
Wlkp / 77.65.10.* / 2011-09-12 20:43
Ja dostałam jakieś 2 tygodnie temu przed sądowe wezwanie do zapłaty do domu, poszłam z tym do prokuratora i ten powiedział, że mam nic nie płacić bo nie podpisałam z nimi żadnej umowy i żebym odpisała im listownie co zrobiłam. Dziś dostałam odp, w której posługują się prawie cały czas art. i ustawami i za wiele to ja z tego nie wiem. Jutro jadę do UOKiK oraz na Policję a na pewno nic nie zapłacę bo także nic od nich nie pobrałam.
baskaa91 / 109.199.0.* / 2011-09-18 00:45
Wlkp i co z tym zrobiłaś?
KTOŚCIKOWY / 83.16.154.* / 2011-09-12 13:58
ALE ŻE ICH JESZCZE NIKT NIE WYSADZIŁ
jolj / 89.174.61.* / 2011-09-11 20:51
http://www.dodajoszusta.pl/doradztwo/83-platnosc-pobieraczek-pl.html

wyraznie mowi zeby ich zignorowac:)
nie naiwny / 89.174.61.* / 2011-09-11 20:31
NIECH NIKT NIE PŁACI JAK CO TO WSZYSCY POJDZIEMY RAZEM DO SADU Z JEDNA NAIWNĄ OSOBĄ MOZE WYGRAJA ALE NIE Z NAMI WSZYSTKIMI!!!
TRZEBA TO JAKOS ROZGŁOSNIC JEST NAS DUZO PISZCIE NA FORACH,PORTALACH I INNYCH STRONACH O TYCH OSZUSTACH JUTRO SKLADAM SZCZEGÓŁOWE ZAWIADOMIENIE NA POLICJE NIE DAMY SIE
kuba1253 / 95.49.193.* / 2011-09-11 10:42
Witam też dostałem to co wy NIE PŁACIE TEGO podpisy które są na kartce są drukowane wyłudzanie kasy każdy się boi iść z tym do sądu bo pobieranie jest nielegalne i maja haka na wysyłanie takie czegoś pozdrawiam
mohito20 / 83.29.228.* / 2011-09-11 08:23
A jeśli ja podałam nieprawidłowe dane osobowe..inny adres...imię i nazwisko?I straszą mnie sądem....to powiedzcie co robić??płacić???
pawelpat / 81.190.242.* / 2011-09-12 15:24
masz prawo podać nieprawidłowe dane ,bo nie wiadomo co oni zrobią z prawdziwymi dany.Pewnie będą ci reklamy przysyłać.Zawsze możesz powiedzieć ,że zarejestrowałaś się pod psudonimem -bo masz do tego prawo.Tak naprawdę to zwyczajny człowiek wchodząc na takie strony - nie wie z kim ma do czynienia (a może to przestępcy,albo pedofil jakiś itp.)Szczerze to oni g... mogą ci zrobić.To są zwykli naciągacze i oszuści - wyłudzający pieniądze od ludzi.Nie wiem tylko czemu prokuratura nie zabierze się za takich ludzi.
ARTEK16A1 / 178.37.86.* / 2011-09-10 17:43
zarejestrowalem sie na stronie jakies 2,3 miechy temu i w czwartek przyszedł mi list od windykatora ze mam zaplacic 94.80 :(
mam 16 i nic nie pobieralem z tej strony nie dalo sie!!!!!
czy mam im zaplacic ???? z tego co tu piszecie to NIE POWINIENEM PLACIC????
PROSZE O SZYBKO ODP
mariina22 / 83.6.71.* / 2011-09-10 10:04
gosiadz daj znac jak bedziesz po wizycie u radcy prawnego.. co powiedzial itd. na pewno wsztscy tutaj na forum chetnie sie dowiedza co tym mowia ludzie kompetentni. pozdrawiam. P.S ja dzis dostalam maila z wezwaniem przedsadowym
gosiadz / 88.199.88.* / 2011-09-08 17:15
Witam.
2 lata temu również zalogowałam się na tej durnej stronie pobieraczek.pl przyznaję się, że byle jak przeczytałam ten regulamin i po 2 , 3 tygodniach zaczęłam dostawać od nich meile z wezwaniem o zapłatę. Akurat w tym czasie zobaczyłam ekspres reporterów na temat afery z tą stroną. Oczywiście wysłałam rezygnację do nich i napisałam im że działają nie zgodnie z prawem i żadnych pieniędzy ode mnie nie otrzymają!!!!! dzisiaj prawie po 2 latach otrzymuje listownie wezwanie do zapłaty niby od windykacji!!! Owszem w pierwszej chwili nie wiedziałam co mam zrobić czy może lepiej zapłacić i mieć święty spokój, ale chłopak kategorycznie zabronił mi tak zrobić bo to są oszuści!!! I postanowiłam jechać jutro do radcy prawnego o wystosowanie do nich odpowiedniego pisma z zaznaczeniem zgłoszenia tej sprawy na policje o wyłudzenie!!! I może mnie pobieraczek pocałować w d...
pati1990 / 2011-09-09 20:26
witam! chciałam zapytać jak potoczyła się dalej ta sprawa z pobieraczkiem, zapłacił ktoś? czy może im wysłać pismo lub maila, że nie dostaną ani grosza, bo z niczego nie korzystałam. poradźcie coś prosze!!!
roman1w3 / 46.112.56.* / 2011-09-08 16:23
Nie płacić im zadnych pieniedzy oni na ludzkiej głupocie sie dorabiaja
od tego czasu jak sie zarejestrowałem mineło pięc lat i do tego czasu mi przysyłaja
nie zapłaciłem i nie zapłace
mieli przeciez sprawe sadowa i maja do zapłacenia 239tys141zł.
nie płacic zadnych pieniedzy
benek9411 / 2011-09-08 12:00
Ja dostałem przed chwilą dostałem zawiadomienie od właśnie Eller Service s.c. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska że potwierdziłem regulamin w 2009-11-03 i dopiero dzisiaj się dowiedziałem że mam zapłacić 94,80 PLN i z tego co czytałem co wy szanowni internauci pisaliście to mam ich zignorować i nie płacić ale nic już nie będą przesyłać czy jednak coś z tego będzie jak ktoś już zaszedł z tym dalej niech da znać czy się od niego odczepili.
komar77 / 178.182.41.* / 2011-09-11 21:53
witam
przysłali mi maila że mam zapłacić 94zł a nic tam nie pobrałem bo sie nie dało jeśli nie pobrałem to za co mam płacic niech sie bujają
pozdrawiam i solidaryzuje sie w ilosci siła
dztomek / 188.122.20.* / 2011-09-14 10:03
No to jest nas więcej , mam nadzieję , że nikt im nie zapłaci bo to tylko pozwoli im na droższego adwokata ... :)
To próba wyłudzenie , czekają na upłynięcie okresu 10 dni i wysyłają nękającego maila . Myślę , że na to już jest paragraf , nękanie i próba wyłudzenia , trzeba podać ich do sądu , pewnie każdemu skoczyło ciśnienie po takim mailu .
wkurzonamaxa / 83.22.15.* / 2011-09-07 14:08
Przed chwilą dostałam pocztą (zwykłym, nie poleconym) pismo od windykatora z wezwaniem do zapłaty. Przypomina mi się, że przed dwoma laty próbowałam coś ściągnąć, ale się nie dało, było tam też coś o darmowym ściąganiu. Konkretów regulaminu nie pamiętam. cała sytuacja jest chora i zamierzam z tym iść do rzecznika praw konsumenta. Płacić NIE ZAMIERZAM!!!
kachna1223 / 62.244.139.* / 2011-09-07 14:44
I DOBRZE, NIE PLACIC OSZUSTOM!! :) i tak przy okazji, to nie jest pismo od windykatora, ze od kancelarii, ale po prostu nadawca jest pobieraczek, a takie listy MUSI wyslac kancelaria !! :)
czarna70 / 212.244.210.* / 2011-09-06 12:00
Ja prawie po dwóch latach dostałam pismo, wezwanie do zapłaty, ze straszeniem o wpisie do rejestru długów, i sprawą sadową, w piśmie są zawarte dane Kancelarii Prawnej , a pismo jest podpisane przez prawnika. Rozmawiałam telefonicznie z ich prawnikiem , sprawdziłam, że taki istnieje, ale i tak nie mam zamiaru płacić. Za dwa miesiące miną dwa lata i sprawa będzie przedawniona.
kachna1223 / 62.244.139.* / 2011-09-06 12:13
to dobrze ze nie bedziesz placic. Podpis moze i jest, bo przeciez tez prawnik istnieje i moze sie podpisac, ale czy jest pieczatka kancelarii, list byl polecony? I sprawdz nadawce. Nadawca zapewne jest Pobieraczek, a czy nie powinna byc firma windykacyjna...? ;)

NIE PŁACIĆ !! :)
sipek / 46.7.65.* / 2011-09-08 17:51
dostaje takie same pisma ale nie mam zamiaru nic placic
Ashkot / 85.222.68.* / 2011-09-06 16:01
Zgadzam się!! własnie otrzymaliśmy pismo w sprawie wezwania do zapłaty niby od firmy windykacyjnej. Pieczątki żadnej nie ma, podpis jakiś dziwny komputerowy i dodatkowo to wezwanie do zapłaty przed sądowe( tak jest napisane) było wysłane listem zwykłym. Kiedyś o tym portalu było głośno w Expresie Reporterów, zastanawiam się czy nie napisać do nich aby temat wznowili. To jest przecież jakieś chore aby automatycznie zawierać umowę z użytkownikiem nie informując wcześniej o tym. Paranoja!!!!
głowa na karku / 195.117.223.* / 2011-09-07 14:23
jeżeli zwykłym listem i nie w "wersji" urzędowej", to można iść z tym na policję i złożyć doniesienie o wyłudzenie. No ludzie, nie wiecie tego? Zresztą policja w Gdyni, czy Gdańsku ma gotowe już formularze na doniesienie na Pobieraczka. Ich rzecznik prasowy oficjalnie o tym mówił w telewizji.
tazo / 87.99.4.* / 2011-09-06 00:17
Zgadzam sie ze wszystkimi ze to jedno wielkie oszustwo, tez to wlasnie dostalem i sie dziwilem z jakiej PAKI. za co placic, skoro nic nie zostalo podpisane.
Zreszta kazda umowa musi byc zawarta na pismie pod rygorem nieważności.

A zastraszanie wpisaniem do rejestru dlugo itd, to pisza to tylko aby wywałac presje psychologiczna na odbiorcy listu i od razu zaplacic, bo jak nie to koniec z toba.

No i na dodatek wysylaja mailaem nie wiaodmo skad link do platnosci. EWIDENTNE OSZUSTWO. Takich rzeczy sie nie wysyla mailem.

Ktos moze sobie napisac ze mieszka na ksiezcu Adres 4 krater na zachód. i przedstawi sie jako Smerf Ważniak i co tez mu wysla wezwanie do zapłaty na księżyc ?
Juz widze jak na ksiezycu będzie listonosz wreczal mu wezwanie do zaplaty.
To ewidentne oszystwo i tyle
NIE DAJ SIE! / 87.207.193.* / 2011-09-12 17:55
Zgadzam sie z Wami!! Ja tez dostałam dzisiaj list od nich ze mam do zapłaty 94,80 ! Oni sa nie normalni jak mogłam podpisac z nimi umowe jak jej nie widziałam na oczy ?? !! Nigdy w zyciu im nie zapłace a najlepsze jest to ze oni nic nie moga zrobic bo kazda sprawe przegrywaja Z TEGO CO SŁYSZAŁAM!!! WOGOLE NIC NIE MA NA TYM WEZWANIU DO ZAPŁATY ANI PIECZOTKI ANI PRAWDZIWEGO PODPISU TO NIE CO DZIWNE:/ A NAJLEPSZE JEST TO ZE NADAWCA SA WŁAŚCICIELE STRONY POBIERACZKA!!!!! NIE PŁAĆ IM!!!:) JA SIE NIE DAM I WY TEZ SIE NIE DAJCIE!!!

Najnowsze wpisy