Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
gahgasd / 87.206.41.* / 2011-09-05 22:43
"W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości"
taka otrzymalam wiadomosc, wyraznie jest napisane do DOBROWOLNEJ oplaty, wiec nic nam nie mog zrobic....
mam nadzieje
barbara228 / 83.10.76.* / 2011-09-05 21:25
Ja również dałam się naciągnąć!!! Tak samo jak wszyscy-otrzymałam e-mail o takiej treści jak poniżej. Mąż na mnie krzyczy że się loguję i nie czytam regulaminu! Nie mam zamiaru płacić ale może to gdzieś zgłosić żeby w końcu zablokowli tę stronę. Poradźcie!!!
delta / 88.156.59.* / 2011-09-05 17:28
LUDZIE !!! Ci "Oszuści" istnieją już kilka lat a wy wciąż piszecie - "Co mam robić?". Czy nie potraficie sprawdzić w internecie opinii i wiarygodności na różne tematy? A teraz na poważnie.
Nie dajcie się naciągać tym złodziejom. Za tego adwokata który ich reprezentuje też bym się wziął. Sprawdził co to za jeden, że popiera jawne oszustwo. Znam problem z pobieraczkiem od samego początku. Dla sprawdzenia wiarygodności kiedyś z kumplem specjalnie wpisaliśmy jakieś tam dane, podaliśmy że jesteśmy niepełnoletni i tak dalej. Nie było żadnej zgody rodziców na to. Pomimo tego na adres e-mail przyszła wiadomość że zostaliśmy zajerestrowani i że możemy już korzystać z konta. A przecież według regulaminu niepełnoletni musi mieć zgodę rodziców. Już tu, sami złamali regulamin. Potem wysłaliśmy rezygnację odstąpienia od umowy przed terminem 10-ciu dni. Pomimo tego ci oszuści zaczęli coś kręcić że nie możemy odstąpić od umowy bo coś tam coś tam. Takie różne ble ble ble. Dwa razy wysyłali e-mail z ponagleniem do zapłaty. Potem ucichło na amem. Jeszcze raz piszę, nie płacić tym oszustom. Właśnie liczą na to, że się ktoś przestraszy i zapłaci.
Kasiaa122 / 62.244.139.* / 2011-09-05 19:28
Popieram, zeby nie placic !! To zwykle oszustwo. Ale niestety, oni tak zastraszaja ludzi, ze po prostu placa "dla swietego spokoju". Skoro nadal dzialaja i bylo juz tyle skarg , to widac, ze jednak nic nie mozna im zrobic... :( to smutne, bo co raz wiecej osob sie nabiera na to. Ale w druga strone tez to dziala, bo pobieraczek tez nikomu nie moze nic zrobic... Nikt, powtarzam NIKT nie byl w zadnym sadzie, bo pobieraczek niby chce 95 zl !! Beda dzialac dopoki naiwni ludzie beda placic.
berberys / 91.220.225.* / 2011-09-16 23:34
hej
ja też dostałam wezwanie do zapłaty inaczej sprawa trafi do sądu
jedna z naiwnych / 95.50.143.* / 2011-09-05 08:38
No i ja też się w to wpakowałam. Wczoraj dostałam ostateczne wezwanie do zapłaty. Pytam się za co? W rejestracji podałam dane wyssane z palca, nie pamiętam jak z adresem. Zgadza się tylko e-mail i IP komputera. Czy mogą mi coś zrobić? Płacić stówę też mi się nie uśmiecha.
Asiulek 26-2011 / 79.173.14.* / 2011-09-04 13:53
no to jestem nastepna....mam 26 lat,a nawet regulaminu nie przeczytałam...jednak nie sądzę że istnieje jakaś umowa bez mojego podpisu.zawsze jak załatwiałam coś przez neta to przyjeżdżał kurier z umową do podpisania,więc to zwykłe wyłudzenie.jednak denerwujące te maile.....też chyba nie podałam moich danych...w końcu w necie jesteśmy,,wirtualnie"
dlb / 93.181.155.* / 2011-09-04 11:26
Też to przerabiałem 1,5 roku temu. Podeszłem do sprawy poważnie. Najpierw skontaktowłem się z UOKIK w miejscu w którym siedzibę ma ta firma. Tam mnie uspokoili, dobrze znają sprawę. Doradzili wysłać listem poleconym wypowiedzenie umowy(można to zrobić do 3 m-cy od rejestracji). I tak zrobiłem. Nie podawajcie falszywych danych bo to już jest karalne! Owszem pobieraczek coś odpisał ale do tej pory mam spokój.
artek16a1 / 178.37.86.* / 2011-09-10 17:45
prosze cie napisz mi albo pokieruj mna zebym sie wypowiedzial z tej pi****onej strony plis odp na artek16a1@o2.pl
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-09-09 00:49
Nie pisz głupot dlb. Podawanie fałszywych danych NIE JEST KARALNE! To co pisze pobieraczek to kompletna bzdura.
14stolatka / 77.253.118.* / 2011-09-03 11:27
Ja im nie zapłaciłam. Wysłałam odstapienie od umowy (po tych 3 miesiacach) i teraz jak po dwóch latach wysyłaja list do domu a ja nie podałam dobrego adresu. Czyli oni znaja mój prawdziwy adres??? Sprawdzałam IP i się nie zgadza. Kto miał taki przypadek???
wiii / 78.157.190.* / 2011-09-03 13:45
ja miałam tak samo. Napisałam do nich odstąpienie od umowy, ale nie poleconym, tylko priorytetem i nie podawałam tam mojego adresu, bo nie trzeba. IP też się nie zgadzał. Chciałabym usunąć mojego maila, zeby już nie czytać tych ich durnych maili, ale nie wiem czy to dobry pomysł. wciąż mi cos wysyłają, ale nie mam zamiaru im placic!
xyz123 / 213.227.70.* / 2011-09-03 11:44
Jeśli wysłałaś list polecony do nich do znają już twój adres. Jeśli dobrze zrozumiałem w marcu wysłali list po dwóch latach i teraz spokój.
14stolatka / 77.253.118.* / 2011-09-03 11:28
nie odzywaja sie od marca
wiii / 78.157.190.* / 2011-09-02 21:16
ja też nie mam zamiaru nic płacić, ale zostały podane moje fałszywe dane (ktoś mi się włamał na pocztę) i sprawdzałam ten adres IP który oni mi wysłali, ze niby jest mój z moim rzeczywistym adresem IP i jest inny.
Czy oni w takim razie mogą mi posłać jakieś pismo pocztą? nawet po tych dwóch latach? dla mnie to nierealne, no ale pytam bo się nie znam na tym, a ci oszuści zrobią wszystko aby ktoś im zapłacił. CHORE
zaklopotana / 87.205.77.* / 2011-09-02 18:58
hej ja mam tez problem.. \w 2009 roku weszlam na ta strone i oczywiscie nic nie sciagenlam.. i po 3 latach mi przeslali teraz list do domu ze mam zaplacic. napisalam odmowe i dalej wyslylaja. Mam tak w kółko wysyłąć odmowy czy dać spokój?
misiek3333 / 81.219.105.* / 2011-09-02 22:43
osoba która zarejestrowała się na pobieraczku.pl a następnie otrzymuje na pocztę pogróżki powinna ignorować te wiadomości a nawet ich nie otwierać tylko oznaczać jako spam i po sprawie, listy odsyłać pod ich adres w gdańsku. Rozmawiałam z prawnikiem i rzecznikiem praw konsumenta i tak mi poradzili, nie płacić nic pod żadnym pozorem!!! nic nie mogą nikomu zrobić bo to zwykli oszuści!
Kasiaa122 / 62.244.139.* / 2011-09-02 20:33
jak Ty bedziesz im wysylac listy to oni tez beda Ci odpowaiadac, bo beda myslec ze jestes slaba i w koncu sie zlamiesz i zaplacisz. Nic juz do nich nie pisz a bedziesz miec spokoj ;) no i oczywiscie NIC NIE PLAC !!
dzezz / 79.184.212.* / 2011-09-02 17:26
mam pytanie czy jesli podało sie podczas rejestracji fałszywe nazwisko ale raczej dobry adres zamieszkania ( nie pamietam tego niestety :/ ) i skasowało skrzynke pocztowa na ktora dostawło sie te wezwania do opłaty to wysyłac im jeszcze poczta odstapienie od umowy czy olac sprawe ??
bok12 / 84.10.0.* / 2011-09-11 00:53
Też zapisałem się do pobieraczka - naciągaczka i po paru dniach wysłałem maila o rezygnacji z usługi. Też dostałem wezwania zwykłe , przedsądowne i kilkanaście maili. Sprawę zgłosiłem do prokuratury, UOKiKu i mam ich z głowy. Oczywiście zgromadziłem wszystkie dokumenty , jakie mi przysyłali oraz swoje odpowiedzi. Od niedawna wprowadzono do prawa karnego pojęcie stalking , prawdopodobnie działania pobieraczka - cwaniaczka wyczerpują znamiona tego zabronionego czynu.
Ewa..2842 / 178.180.95.* / 2011-09-09 21:06
Więc jestem jedna z wielu, również dostaję maile z pogróżkami, jednakże podałam fałszywe dane osobowe tak na wszelki wielki. Zamierzam skasować maila żeby się nie stresować ich głupotą i straszeniem.. !
Kasiaa122 / 62.244.139.* / 2011-09-02 20:34
OLAĆ !! Poczytaj pare postow nizej a przekonasz sie dlaczego ;)
MILENKAAAAAA / 83.24.109.* / 2011-09-01 15:38
sprawa z pobieraczkiem ciągnie się od początku 2009 roku i aż oczom nie wieże ze jeszcze ludzie się tam logują. tez miałam problem z nimi, w sierpniu minęło mi 2 lata od niby tej ich umowy, teraz przeczytałam na innym forum że przysyła maila niby kancelaria adwokacka z sygnaturą sądową. BZDURA. LUDZIE DAJCIE SPOKÓJ NIE ZADAWAJCIE CIĄGLE TYCH SAMYCH PYTAŃ!
straznik teksasu / 91.220.225.* / 2011-09-01 22:57
Milenkaaaaaa,masz racje.Ja po pierwszym mailu od nich też trochę wydygałem.Ale na drugi dzień sam się śmiałem z tego.To jest wogóle nielogiczne,że kilikając w "coś" masz już umowę.To jest poje....ne.Olewajcie to wszystko co oni piszą.Pzdr.
JIIWUBFYCBWEHJK / 46.113.21.* / 2011-09-01 12:26
NIE PLAĆCIE!!! IDZCIE Z TYM NA POLICJE. ZGLOSCIE PROBE WYLUDZENIA!!! JESLI MACIE W MIESCIE RZECZNIKA KONSUMENTA, ZGLOŚCIE SIE TAM Z PROŚBĄ O INTERWENCJE.. JESLI BEDZIEMY WSPOLNIE PODEJMOWAC TAKIE KROKI TO MOZE WKONCU BEDZIE CORAZ MNIEJ POSZKODOWANYCH!!!
TRZYMAM KCIUKI ZA WAS! NIE DAJCIE SIE NABRAC
mrowkaaaa / 89.74.38.* / 2011-08-31 23:21
ja też tak miałam. przy okresie próbnym 10 dni nie ściągałam nic, nawet po 10 dniach. Niestety, musiałam jakoś to powiedzieć rodzicom, byli bardzo źli i zakłopotani na mnie. Posłałam pieniądze, gdyż przyszedł e-mal, że mogę być wezwana do sprawy w sądzie.
Kasiaa122 / 62.244.139.* / 2011-09-01 10:17
i jestes kolejna ofiara tego pobieraczka ;/ szkoda, bo ta strona wlasnie przez takich ludzi jak Ty bedzie nadal istniec i bedzie zarabiala... Powinnas NAJPIERW poczytac cos na necie o tym. ŻAL !!
czorno :)) / 79.191.78.* / 2011-09-02 11:49
hej miałam ten problem 2 lata temu weszlam na ta strone i kliknelam testuj za darmo przez 10 dni ale niestety nic nie dalo sie z tej strony sciagnac wiec to olałam i juz potem o tym zapomnialam po 2 tygodniach przyszedl mi list na poczte ze mam im zaplacic bo wykupilam niby jakis pakiet ale poczytalam fora i stwierdzilam ze nie ma sie czym przejmowac:) mialam spokoj przez 2 lata a przedwczoraj dostalam list do domu z przedsadowym wezwaniem do zaplaty hehe smiech na sali. to ja juz powinnam dwa lata siedziec w wiezieniu :p
txkx / 46.112.1.* / 2011-08-31 22:54
Takich naciągaczy niestety coraz więcej. Może to tak zwyczajnie prawo jest złe i jest naginane, czyli prawo trzeba zmienić (czytaj: polityką trzeba życie nieco uprzykrzyć aby łapki w Sejmie popodnosili i przegłosowali to i tamto i będzie OK). A w sumie wybory tuż tuż :)
Mam ostatnio tez problem, ale nieco z innej beczki, zostałem wrobiony w płatne przychodzące SMSy i to z premedytacją (jak mniemam przy cichej pomocy mojego "kochanego" operatora). I teraz jestem pewien, że prawo jest złe, a jak tak jest to naciągaczy będzie cały czas przybywać....
xxx1114 / 46.112.202.* / 2011-08-31 19:50
Tak oni placili wysoka kare 250 000 zl. to nie jest wiarygodna firma, jak juz stwierdzilam wczesniej to ewidentna proba wyludzenia. Po 2 fakt, ze na listach nie ma pieczatek tak jak i podpisów, tylko wszytsko jest drukowane. Na 100 zastraszonych sadem osób niestety daje sie nabrać 75% społeczeństwa, Z tego co mi wiadomo to dostali zarzuty, byla sprawa cywilna. i na tym sie skonczylo, lecz prawomocny wyrok jeszcze w tej sprawie nie zapadl. pobieraczek nadal oszukuje ludzi:(

Najnowsze wpisy