Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
straznik teksasu / 91.220.225.* / 2011-07-29 23:22
Najlepsze jest to ze,do rejestracji z tego co wiem nie potrzeba potwierdzenia w postaci klikniecia w link przeslany na nasza skrzynke.Kazdy moze podac e-mail osoby ktorej np: nie lubi he he.Przy takiej weryfikacji danych przez ta bande to jest po prostu smieszne.Ale zeby tyle czasu mogli bezkarnie nekac ludzi.Oni lamia prawo przynajmniej w czterech punktach.Pzdr.
gosć12 / 195.66.17.* / 2011-07-29 23:05
Witam wczoraj dostałem takie pismo i dzisiaj poszedłem z nim do prawnika, jutro się dowiem czy mogę wytoczyć im proces o nękanie, zastraszanie, próbę wyłudzenia pieniędzy, wprowadzenia użytkownika w błąd podczas rejestracji, bez prawne przedłużenie umowy po okresie próbnym, a przede wszystkim o odszkodowanie za stracone nerwy itd. Dodam ze nie czytałem wszystkich postów
pazerny / 79.163.39.* / 2011-07-29 20:43
zapłaćcie mi ! ja też chce pieniędzy!

nawet zrobiłem sobie podobną stronke :)
pablo2150 / 212.106.16.* / 2011-07-29 18:26
do tvn uwaga tez napisałem hehe wam tez radze zaszczujemy ich pozdrawiam i załączam do ich redakcji link

http://uwaga.tvn.pl/kontakt.html
pablo2150 / 212.106.16.* / 2011-07-29 18:13
Piszcie do ekspresu eporterów że ponownie4 nas nękaja to porusza kolejny raz ten temat ja im napisałem. Im nas wiecej napisze tym lepiej oto ich e mail

ekspres.reporterow@tvp.pl
pablo2150 / 212.106.16.* / 2011-07-29 17:58
do mnie też napisali po 2 latach i strasza windykacja . hehe nie mam zamiaru placic:) oni myśla ze po raz kolejny zastrasza ludzi ze by jakis tam procent im zaplacil i z tego oni zyja " z wyłudzania pieniędzy " skoro wlasciciel to jest byly windykator to on juz wie jak ludzi zastraszac zeby placili> NIC IM NIE PLACIC . ONI I TK NIC NIE MOGA ZROBIC I NIE ZROBIA
daniel _la12 / 95.174.33.* / 2011-07-29 14:17
też mam z tym problem tez musze zpałacić 94,80 zł co mam w tej sytuacji zrobić umowe podobno podpisałem z nimi w 2009 roki
:o) / 188.146.73.* / 2011-08-02 16:43
Dziś dostałam też taką wiadomość na pocztę i w żadnym wypadku nie zamierzam im nic płacić, bo nie pobierałam ŻADNEJ piosenki, ani nic z tych rzeczy... Nie dam się nastraszyć tym oszustom.
Pozdrawiasz. :o)
87Ines / 83.7.244.* / 2011-07-29 14:16
Bo sprawa wygląda tak, ze strasza ludzi paragrafami a jak ktos sie zna na prawie dobrze to wie ze sie wybroni i dlatego ten caly pobieraczej straszy tylko. Wiedza ze jak wystosowali by pismo do sadu to przegraja, a bardzo duzo jest naiwnych ludzi ktorzy placa ze strachu i tak ten caly naciagarski portal bazuje.
ewakr / 78.9.38.* / 2011-07-29 10:42
to wszystko jest naprawdę chore mój16letni syn niby zawarł z nimi umowę dwa lata temu wczoraj dostał pismo o windykacji ciekawe że można zawierać umowę z tak młodymi ludżmi dla mnie to farsa szukają głupich podejrzewam ze dużo dzieciaków chce zobaczycć tylko co to ten POBIERACZEK i co ,,znależli czubków,,
straznik teksasu / 91.220.225.* / 2011-07-28 22:58
Jest jeszcze lepsza pseudofirma o ktorej wyczytalem wczoraj,ale od nich juz gorzej sie uwolnic.Nie pamietam nazwy ale chodzi o pozycjonowanie nazw lub wyrazen w wyszukiwarkach.Tak potrafia namieszac ze powazne firmy daja sie wydudkac,i co gorsze tam chodzi o kwoty od kilku do kilkunastu tysiecy.Nie wiem jak tacy ludzie uchodza bez odpowiedzialnosci karnej.Pzdr. dla wszystkich.
kasica.kk / 212.87.232.* / 2011-07-28 19:59
JA dzis dostałam mailowo wezwanie przed sadowe do zalaty. Nie pamietam, kiedy dokladnie sie rejestrowalam, co powbieralam i czy w ogole. Obawiam się ponwiewaz podalam falszywe dane przy rejestracji. Pmożcie, co robi?
olewacz / 83.0.194.* / 2011-07-28 16:28
OSTRZEGAJMY znajomych i przyjaciół żeby nie podejmowali żadnych działań związanych z monitami od tych ch***.Poprostu lejemy na nich i nie dajmy się zastraszać mogą nam wiecie co?
katka161 / 87.204.238.* / 2011-07-28 14:15
po tym wszystkim,strach wpisywać gdziekolwiek swojego maila... Co mam zrobić jeżeli już zapłaciłam tym złodziejom?? najlepsze jest to że konto było założone 2lata temu,nie korzystałam z niego a wczoraj dostałam wezwanie do zapłaty listem. A czemu listem ?? bo siostra podała swojego maila a moje dane i teraz mnie atakowali :/ moge jakoś odzyskać te pieniądze ??
czytam forum / 82.139.156.* / 2011-07-28 03:27
Cytat:
słuchajcie nie macie co się martwić,ostatnio dokładnie 2tyg.temu byłam u radcy prawnego bo sprzedawałam działkę ,porozmawialiśmy z tym radcą sobie na temat tej działki , gdy ten temat nam się skończył zapytałam się jak to jest z tym pobieraczkiem , radca spojrzał na mnie i się zaśmiał , głupio mi się zrobiło bo patrzył na mnie jak na idiotkę a on powiedział że w ciągu tego roku miał już prawie 60osób które płaciły mu 50zł za parę minut porady tylko dlatego że pobieraczek ich wystraszył on powiedział że nie mają podstaw prawnych na temat podawania ludzi do sądu , pisać mogą i będą pisać ale nic nie zrobią.....a rejestracja nie zobowiązuje do niczego dlatego że po 11 dniach darmowego korzystania powinna wyskoczyć anegdotka o przedłużeniu korzystania z pobieraczka i podpisanie umowy.... a nic takiego niema, i facet powiedział żeby się tym nie przejmować.Więc ludzie nie martwcie się śpijcie spokojnie..... "
straznik teksasu / 91.220.225.* / 2011-07-28 00:07
Z tego co zrozumiałem z zamieszczonego nizej cytatu samo straszenie windykacja jest karalne

Kodeks Karny Art. 191.
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
pis_dunia / 79.163.39.* / 2011-07-29 20:59
dobrze mówisz tylko że tak nie jest!

w polskim chorym prawie jest taka instytucja jak OŚWIADCZENIE WOLI!

Podziekować trzeba politykom! Durne prawo pisane przez idiotów!
ujjghuoij / 92.55.233.* / 2011-07-28 13:17
Wysłałam do tej windykacji maila, ponieważ jestem w takiej sytuacji jak wy. Wygląda on tak:

"Straszycie ludzi pozwem sądowym, więc mam pytanie: Czy faktycznie pozwaliście już kogoś za nie wpłacenie pieniędzy, które wyłudzacie od naiwnych ludzi? W momencie kiedy człowiek rejestruje się na pobieraczku, ale ani razu nie korzysta ze swojego konta nie widzę powodu do jakichkolwiek opłat (zwłaszcza, że reklamujecie się jako "darmowe konto"). Ponadto czytając wiele o waszej stronie na forach internetowych natrafiłam na ciekawy post- straszenie ludzi mailowo, bądź listownie jest karalne:

Kodeks Karny Art. 191.
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do
określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do
lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu
wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W dodatku jak to jest możliwe, że wysyłając maile jako nadawca widnieje właściciel pobieraczka, a podpis jest kogoś innego?

Nie zastraszajcie ludzi, uważam, że to was powinno się za to ukarać."

Teraz czekam na odpowiedź, może coś się wyjaśni.

Najnowsze wpisy