Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
griszka1234 / 83.26.7.* / 2011-07-27 23:37
Ludzie ja z ciekawości zarejestrowałem się na pobieraczku sraczku,podałem fikcyjne dane i na miejscu stworzoną skrzynkę pocztową.Czekałem 9 dni i odstąpiłem od umowy w terminie.Zapisałem nadanie wiadomości w zapisanych i czekałem.I co zong przysyłają mi że nie odstąpiłem,więc ja im buch wysyłam kopie mailu z odstąpieniem umowy.Odpowiedź, że tak pomyłka przepraszają i zatwierdzają.Czas mija a oni przysyłają ponownie że nie odstąpiłem od umowy,hahahahahahhha.Złodzieje i oszuści.Co zrobiłem ?skasowałem skrzynkę emaliową i mogą mnie w dupę pocałować.
Magda212578454 / 83.23.87.* / 2011-07-29 15:34
ja tak samo dostałam wczoraj maila z wezwaniem do zapłaty 94zł, ze w 2009 r sie rejestrowalam.Podałam zmyślone dane i się wystraszyłam ze moge mieć problem ale widze ze nie tylko ja mam. Jak moge zapłacic za ich usługe z której nic nigdy nie pobierałam???
wojtuś niezalogowany / 62.244.129.* / 2011-07-27 14:24
http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs&feature=related
nina23 / 83.22.70.* / 2011-07-27 10:44
Sluchajcie,ja mam to samo, tylko zaakceptowalam regulamin, nic nie sciagnelam, a za pare dni zaczely przychodzic maile z wezwaniem do zaplaty!
Nie place a wy?
anonimowy / 193.59.121.* / 2011-07-27 11:15
Ja mam ten sam problem po 1 ich pobieraczek nie działa i nie da się nic ściągać po 2 ich śmieszne koszty wartość 100 dolarów i 5 krotność procentów lombardowych kpina.To co oni robią jest oszustwem.Napisałam do nich że jeśli nie dadzą mi8 spokoju to ja pozwe ich do Sądu za oszustwo na dużą skale nie zapłacę im za coś z czego nie korzystałam.
klaudusiaaaa / 83.21.126.* / 2011-07-28 14:48
Witajcie.. ja dostałam wezwanie do zapłaty w wysokości 94,80 straszą mnie sądem.. nie dostałam żadnych wiadomości mailowych ani wezwań, nie wiem co mam zrobić ja na to nie wchodziłam nic nie ściągałam a teraz mam płacić? przegięcie
obywatel123456 / 195.42.249.* / 2011-07-27 10:16
Witam.
Przez klika tygodni korespondowałem z pracownikami firmy Eller. Po wymianie argumentów prawnych jak równiez dotyczacej etyki prowadzenia biznesu ponizej zamieszczam odpowiedz którą napisałem ponad pół roku temu jako odpowedz na ich kolejne pismo. Do dziś mam spokój z tą bandą oszukańców.

------------------------------------------
Ch*** złamane.

Informuję, że nie zapłacę wam nawet grosza. Jesteście wyłudzaczami pięniędzy i chętnie spotkam się z wami w sądzie. K******** jakim sie charakteryzyjecie przekracza wszelkie granice. Czekam na informacje o pozwie.

Przy okazji poraz kolejny żądam usunięcia konta na waszym oszukanczym portalu (pobieraczek.pl). Stanowczo żądam równiez usunięcia moich danych osobowych.

bez szacunku


---------------------------------------
Dnia ....-12-2010 o godz. 4:01 Pobieraczek napisał(a):

Szanowny Panie,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia ....11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

.............
00-950 warszawa
ul. ..............

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia .....11.2010 to ....88.166...... W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=.................... Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - rino28@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?..............
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Antyoszust_1 / 157.158.128.* / 2011-07-27 10:11
Jest metoda żeby utrudnić życie firmie Eller Serwice s.c.. Rejestrujcie się na stronie pobieraczek.pl podając jakiekolwiek dane. Róbcie to z kawiarenek internetowych lub stref ogólnodostępnego internetu, np. w większych miastach - to utrudni pracę tym młodym oszustom, którzy siedzą w piwnicy posesji przy Chłopskiej 72 w Gdańsku i próbują wyłudzić od was pieniądze. Każdej rejestracji muszą nadać bieg, czyli wysyłać maile z wezwaniami do zapłaty. Wyobraźcie sobie, co się stanie jeśli danego dnia zarejestruje się u nich np. 10 000 osób!!! padną! A ich szef - Robert - były windykator, zwindykuje ich! OCZYWIŚCIE: NIC NIE PŁAĆCIE!!! Nie skierowali ani jednej sprawy do sądu i nie skierują - bez obaw!
Realistaaa / 83.22.98.* / 2011-07-26 23:32
A co jeśli podałem prawdziwe dane? Mam im odpisać coś czy w ogóle ich ignorować. Przyślą mi coś do domu?
nie - naiwny / 31.174.1.* / 2011-07-27 00:09
Zarejestrowałem się na ich stronie dwa lata temu. Nawet nie zauważyłem, że trzeba się wyrejestrować w ciągu 10 dni. Po jakimś czasie przysłali mi emaila z wezwaniem do zapłaty. Email wylądował w koszu. Do dzisiaj się do mnie nie odezwali i pewnie już się nie odezwą :-)

Nie dajcie się nabrać naciągaczom.
kolun / 83.5.238.* / 2011-07-26 23:50
Ja dzisiaj też dostałem list pocztą wezwanie do zapłaty i straszenie sądem oraz dołączone 2 druki do zapłaty. W internecie jest pełno postów na ten temat ale wszyscy dostali mejla a ja list do skrzynki. Co mam robić, jestem osobą niepełnoletnią. Jedni piszą żeby nie płacić inni że zapłacili. Czy mam zapłacić czy nie? Czy miał ktoś taką sytuację? jak tak to proszę o napisanie jak to się skończyło? Czy oni pozwali już kogoś na prawdę do sądu???
Proszę o odpowiedź
TUPTUŚ / 83.26.95.* / 2011-07-28 17:27
JA DOSTAŁAM NIE JEDEN JUŻ LIST ŻEBY ZAPŁACIĆ ALE NIE MAM ZAMIARU .ŻADNEJ UMOWY NIE PODPISAŁAM NIECH SPADAJĄ NACIAGACZE.
rafi 11111 / 83.28.128.* / 2011-07-26 21:16
Dostałem pismo zwykłym listem przedsądowne wezwanie do zapłaty ale nie dam się nastraszyć oszustom i legalnym złodzieją.
Czy w Polsce nie ma żadnej instytucji która zajęła by się tego typu sprawą, zastraszaniem zwykłych obywateli którzy chcą mieć święty spokój.
To jest legalne wyłudzanie pieniędzy.
Ja idę z tym na policję.
ANTY-POBIERACZEK:) / 78.28.46.* / 2011-09-14 00:04
JA TEZ ZGLASZAM TO NA POLICJĘ,LUDZIE RÓBCIE TO A WKONCU POBIERACZEK ZNIKNIE RAZ NA ZAWSZE...:))))))))))))))
straznik teksasu / 91.220.225.* / 2011-09-18 21:19
Pobieraczek zniknie ale pojawi sie np:WYŁUDZACZEK,bedzie dzialal w innej branzy i znowu naciagal ludzi.Moim zdaniem nie wdawac sie w nic przez neta,nawet w cos typu "wygrales ale podaj tylko swoje dane",bo tam tez sa myki i przysylaja potem jakies p******** za ktore zadaja pieniedzy.Pzdr.
dora 1978 / 77.253.222.* / 2011-07-26 23:24
brawo kolego trzymaj tak dalej !!!!!!!!!!!!! nie dajmy się oszustom i spekulantom
siako / 31.175.201.* / 2011-07-26 20:48
Ja oczywiście też dostałam, meila, na tą samą kwote co wy tam 94, oczywiście nie zamierzam placic, ale pytam się tylko czy mam tam coś wysłać z rezygnacją, czy olać wszystko i dać sobie spokój?
an_rud / 79.175.218.* / 2011-07-26 18:37
Dostałam dzisiaj właśnie wezwanie do zapłaty z 12.08.2009 roku w wysokości 94,80 zł najgorsze jest to że kompletnie nie pamiętam żebym logowała się na tego typu stronie,nie mam pojęcia co mam teraz zrobić jeśli są osoby które wyszły z takiej sytuacji w jakiej ja się teraz znajduję to proszę o pomoc.Numer kontaktowy gg 4946782
monn / 89.231.254.* / 2011-07-25 12:39
Witam.
Drodzy Państwo, niestety najpierw zrobiłem głupotę i przelałem im pieniążki, później dopiero zacząłem szukać informacji na temat tej firmy i trafiłem tutaj.

Skoro już wyszedłem na frajera jak niektórzy ładnie to ujęli, mam pytanie - czy przynajmniej po wpłaceniu pieniążków będę miał 100% spokój, albo inaczej - czy posiadając potwierdzenie wpłaty mogę już zupełnie ignorować wszystko co od tej firmy pochodzi ?

pozdrawiam
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-25 19:12
Jesteś w takiej samej sytuacji jak ci, którzy nie płacili. Będą Cię straszyć, ale nic nie będą mogli zrobić. Ignorować pobieraczka powinni wszyscy.
Pamiętajcie: nie dajcie się zastraszyć i nic nie płaćcie oszustom z pobieraczka! Bo i tak będą was straszyć tak samo jak tych, którzy nie płacili.
ania134 / 79.186.33.* / 2011-07-25 11:00
hej ja tez dostalam dzis powiadomienie listowne o zaplacie 94,80 za korzystanie z pobieraczka na pewno z tego nie korzystalam ale nie pamietam czy sie logowalam. czy mimo to mam placic dla swietego spokoju?? prosze o rade
dora 1978 / 77.253.222.* / 2011-07-25 17:54
a ha napisz do nich polecony że zrywasz umowę ... ( masz na to 3 miesiące)
ania134 / 79.184.84.* / 2011-07-26 15:00
ale ta umowe podobno zawarlam w 2009 roku stad niczego nie pamietam...
dora 1978 / 77.253.222.* / 2011-07-25 17:52
hej daj na luz i nie płać oszustom poczytaj i obejrzyj reportaże o ich działalności ..... pozdrawiam
anton106 / 91.145.140.* / 2011-07-25 12:39
tez dzisiaj dostałem do zapłaty iznalazłem taki teksthttp://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970Jednocześnie podkreślamy, że każdy poszkodowany przez portal konsument będzie mógł dochodzić swoich praw indywidualnie. Decyzja Prezes UOKiK nakazuje przedsiębiorcy zmianę praktyki niezgodnej z prawem, nie rozwiąże natomiast automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem. Informujemy, że w przypadku kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość pomocy należy szukać u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów.
dora 1978 / 77.253.222.* / 2011-07-25 10:09
hej pobieraczek po 2 latach przypomniał sobie o mojej skromnej osobie... znów mnie straszy windykacją i sądem, mimo że zerwałam z nimi umowę w okresie przewidzianym ustawą tj. 3 miesiące..... cholera ale to pieprzony ciemnogród postanowiłam złożyć doniesienie na policje niech się w końcu zajmą prawdziwymi przestępcami a nie pijanym dziadkiem na rowerze... bo stwierdzam że się boję... ha ha
dora 1978 / 77.253.222.* / 2011-07-25 10:46
a ha mienili adres na Sopot....
dawid17 / 88.199.29.* / 2011-07-22 18:23
kurcze sytuacja nie jest miła....
własnie przyszło do mojego brata pismo - przedsądowe wezwanie do zapłaty 94,80 zł. na tym piśmie jest podany moj mail;/ że ja niby 01.08.2009 r zamówiłem na pobieraczku usługę dostępu do serwerów USENET. moj brat chyba zaplaci dla świętego spokoju, nie wiem czy dobrze zrobi, ale taka podjął decyzję. on jest strasznym panikarzem,a im udało im sie go nastraszyc....
a czy nie wydaje Wam się, że na piśmie od radcy prawnego powinien byc jego podpis? i pieczątka kancelarii? z ciekawości napisałem do sekretariatu kancelarii Pana Dariusza Knerka z zapytaniem czy on wogóle wspólpracuje z pobieraczkiem.pl.
czekam za odpowiedzią....
zygi8 / 95.49.18.* / 2011-07-22 18:26
Więc powiedz to bratu - że to wysyła pobieraczek a nie kancelaria prawna i uchroń go od zrobienia OGROMNEJ GŁUPOTY - zapłacenia oszustom.
dawid17 / 88.199.29.* / 2011-07-22 18:39
czyli każdy z Was dostał w jednej kopercie zawiadomienie, przedsądowe wezwanie do zapłaty oraz gotowy blankiet do zapłaty, a takze wyliczenie kosztów jakie mogą nastąpić w sytuacji gdy nie zapłaci się tych 94,80zl??
pozatym taki "ważny" list jak wezwanie powinno przyjść listem poleconym, a nie zwykłym, prawda?
zygi8 / 95.49.65.* / 2011-07-22 19:11
Prawda - i nie każdy ale TYLKO TEN CO COŚ IM WYPOWIADAŁ . Skoro WSZYSCY zawarli jakieś umowy to dlaczego LISTY dostają NIELICZNI ??
Tyle razy było pisane - chcesz mieć spokój - olej to towarzystwo - ale nie , sami prosicie się o kolejne " straszaki " a póżniej larum - coś dostałem . Ale skoro sam się o to ktoś prosi - to czemu póżniej się dziwi ?? I aż cisną się na usta słowa - a nie mówiłem - by nic nie pisać ?????
Trollo / 91.215.33.* / 2011-07-22 13:01
Dzisiaj dostałem pismo z datą 2009 a internet założyłem w 2010r z błędnym nr domu tylko miasto i nazwisko było poprawne :-D
msrekk / 79.163.24.* / 2011-07-22 18:08
Bedziesz musiał sie jeszcze raz u nich zarejestrować ! :D
no i zapłacić podwujnie :D
w tedy dostaniesz punkty , za które bedziesz mógł z dopłatą wykupić sobie dyplom FRAJERA :)
edyta74 / 178.36.86.* / 2011-07-21 18:37
Ja dla "świętego spokoju"zapłaciłam 2 lata temu jak straszyli mnie sądem.Wezwania przestały przychodzić,po roku rachunek wyrzuciłam przy porządkach.Dziś przyszło mi pismo od windykatora,że nie opłaciłam.Jak naciągaczom udowodnić,że jestem z nimi rozliczona,choć w dodatku nie korzystałam wcale z serwisu?
hakeros / 79.163.24.* / 2011-07-22 18:10
ZA GłUPOTE SIE PŁACI !!!

dobra rada ZAPŁAC JESZCZE Z 10 razy ! może dadzą ci spokój! Jak to nie pomoże to oddaj im nerkę ! :)
romanjkiuuy / 83.31.151.* / 2011-07-21 19:36
Spokojnie - TO NIE JEST PISMO OD WINDYKATORA TYLKO OD POBIERACZKA więc nie myl pojęć .
Zapłaciłaś - nie było to najmądrzejsze ale nie zamierzam tu Cię krytykować - co do potwierdzenia zapłaty - ignoruj wszelkie liściki od nich . Oni mają tam taki bu...el ale tak działają - ludzie się rejestrują , oni straszą mailowo lub listownie i nawet nie weryfikują kto im zapłacił .
Więc - to do całej reszty - czy warto im płacić skoro jak widać nawet po dwóch latach upominają się o kasę od tych co kiedyś zapłacili ???
LUDZIE - OBÓDŻCIE SIĘ !!!!!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-21 18:54
Sama widzisz, że nie opłaca się płacić oszustom "dla świętego spokoju".
monia12 / 2011-07-24 14:47
"Korzystanie z Usługi Usenet wymaga posiadania przez Usługobiorcę przynajmniej możliwości czasowego dostępu do sieci Internet oraz posiadania stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet" wszystkie te listy przyszły w podobnym termie tylko dlaczego nie przysyłają upomnień o załacie jesli widza ze kasa do nich nie wpływa za dany miesiąc...

Najnowsze wpisy