Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
naciągnięta / 77.237.20.* / 2011-07-18 17:04
własnie odebrałam dzisiaj pismo od windykatora że jesli nie zapłacę tych 94 zł to sprawa trafia do sądu i wtedy bedzie to już kwota ok 500 zł . co robić ? czy ktoś może dostal takie zawiadomienie i co dalej z tym zrobić ?? będę wdzięczna za podpowiedź :(
black shadow / 82.177.171.* / 2011-07-19 21:36
wytłumacze pisz na gg 31635522:)
romanjkiuuy / 95.49.14.* / 2011-07-18 17:50
To nie jest pismo od windykatora ale od pobieraczka - autor tego czegoś jest w górnym lewym rogu .
To jest efekt tego ze coś do nich pisałaś - podałaś swoje dane , gdybyś nie pisała - nic byś nie dostała. Ale nie przejmuj się - to nie ma znaczenia , spokojnie możesz to wyrzucić do kosza.
Aga987654321 / 88.199.32.* / 2011-07-18 22:44
witam
ja także zarejestrowałam sie na tej stoniei jestem nekana maiami z wezwaniami do zapłaty. to powinno sie im zapłacić czy czekać na to wezwanie w formie listownej?
Izkasopko / 213.76.128.* / 2011-07-19 06:23
Aga- absolutnie nic im nie płać . Nie ważne co napiszą - czy mailowo czy listownie - nie płac im bo usiłują Cię okraść . Na forach piszą ludzie którzy zapłacili a teraz proszą o poradę jak kasę odzyskać . A tu pozostaje tylko droga sądowa - dlatego nie wyrzucaj swoich ciężko zarobionych pieniędzy dla oszustów . Wytrzymaj trochę - sprawa jest w sądzie konsumenckim - po wyroku zobaczysz że nie było czego się obawiać .
maaartini / 93.105.142.* / 2011-07-18 13:40
Witam . Dzis dostałam LISTOWNE zawiadomienie o zapłacie kwoty każdej osobie na tym forum znanej ! zadzwonilam do pana z windykacji i mówię mu , ze nie przypominam sobie , zebym rejestrowała sie na tej stronie a juz napewno , ze z niej korzystałam a on do mnie , ze w takim razie musze przekazać sprawę organom ścigania ! że ktoś mi się wkradł na pocztę i wykorzystuje moje dane .! ok pózniej mu mówie , ze w 2009 roku ( wtedy rzekomo zarejestrowałam się na tą stronę ) nie miałam 18 lat ! a na jeden z forum przeczytalam , ze osoba , która ma 13-17 lat musi wysłać im PISEMNĄ ZGODNE RODZICA / OPIEKUNA ! a Pan windykator do mnie , że pobieraczek jest dla osob pełnoletnich i ,że zawyrzyłam swoj wiek !
no poprostu śmiech na sali !!!! a co najlepsze ! on do mne , ze nie ustannie przychodziły mi maile z ponagleniem .. no to ja mu w odpowiedzi , ze skoro nie ustannie to moja skrzynka odbiorcza traktowała je jako SPAM i automatycznie kiedorwała je do kosza a on do mnie : byc moze . !
no poprostu śmiech na sali !! nie beede płacila za cos z czego nie krozystalam !
JaSzalona / 77.253.200.* / 2011-10-25 23:02
Witam tez miałam przyjemność porozmawiania z tym panem z niby windykacji..nie dość ze nie potrafił mi odpowiedzieć na żadne pytania to jeszcze twierdził ze ludzie na forum kłamią i firma jest solidna....a jesli im zapłace to usuną moje konto.Zadna uczciwa KANCELARIA PRAWNA nie wyśle pisma bez podpisów,pieczątek a już na pewno ie zwykłym poleconym listem....a więc nie dajmy sie oszukać......ja im na pewno nie zapłace
pasia22 / 89.77.57.* / 2011-07-17 14:22
ja też wykazałam się naiwnością i zrobiałam to samo i tak samo pokazało sie wezwanie do zapłaty, po przeczytaniu jednak wielu informacji na tym forum oczywiście nie zapłace za oszustwo w jakie zostałam wkrecona!!! jak można w taki sposób żerować na ludziach??!! nic nie sciagałam z pobieraczka, "pobieraczek" ta nazwa super pasuje do do pobierania raczej nielegalnie kasy od głupich ludzi
marek WWW / 79.163.37.* / 2011-07-17 15:16
JAK NIE ZAPŁACIŁAŚ TO BARDZO DOBRZE!!!!!

OSTRZEGAJ INNYCH PRZED TYMI OSZUSTAMI!
Im wiecej maja kasiorki tym bardziej rozkręcają ten interes!
hakeros / 79.163.37.* / 2011-07-17 14:13
niech zaczytuje BeeGee:

"
I znowu bezmyślnie powielona bzdura:
Umowa zawarta z komputera o numerze IP...

Od kiedy to komputery zawierają umowy? Jak komputer zawarł umowę, to niech komputer płaci ;)
"

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ !!!
MI KASIORKE MOŻECIE WPŁACIĆ ! JA TEŻ CHCĘ !
Pawel lublin / 79.163.37.* / 2011-07-17 14:06
LUDZIE WASZA GŁUPOTA JEST PORAŻAJĄCA!!!!!!!!
POMYŚLCIE TROCHĘ!
- jak sie zaloguje na tę strone z kafejki to jak mnie o IP namierzą?
- jak zdobędę meila osoby której nie lubię i sie podszyję za nią t niby w jaki sposób mam odpowiadać ?
- Co z hotspotem ? w jaki sposób wtedy mnie moga namierzyć ?
Przytoczyłem tylko pare zagadnień technicznych !Zagadnienia prawne pominołem!
LUDZIE NIE DAJCIE SIE OSZUKAĆ !!!!
benek444444 / 212.122.207.* / 2011-07-17 14:03
Załóżcie stronę pseudopobieraczek która będzie informowała o działaniu tych pseudludzi bez sumienie i ostrzegała młodych naiwnych, a problemu nie będzie.
Nie płacić to oszuści, nie było w Polsce jeszcze sprawy sądowej niby klient a pobieraczek, meile i listy nie odebrane osobiście można wrzucić do kosza.
pozdr.
marek wolek / 79.163.37.* / 2011-07-17 14:00
jak macie zamiar zapłacić tym oszustom to lepiuej mi dajccie te kasiorke! ja ją lepiej spożytkuję ( kupie coś dla mego kota fajny jest taki czarny i uczuciowy)

KAZDA ZŁOTóWKA KTÓRĄ IM WPŁACACIE NAKRĘCA TEN CAŁY INTERES!!!
NIE DAJCIE SIĘ OD+RŻNĄĆ DRUGI RAZ!
grotek 3424 / 31.175.251.* / 2011-07-18 08:10
LUDZIE MNIE TERZ NABRALI NA NIECAŁĄ 100zł!!
a co ja jestem bankomat żeby im płacić za nic
nie dajcie się zrobić w balona niech im płaci komputer tym oszustom.
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-18 23:54
Nie. Pobieraczek nigdy nikogo do sądu nie podał i nigdy nie poda.
marekwolek / 79.163.37.* / 2011-07-17 13:50
NIE PŁAĆCIE IM!!! TO SĄ OSZUŚCI!
UWAGA NE TE FORUM ! LUDZIE Z POBIERACZKA MOGĄ SIE WYPOWIADAĆ!!!!!
NIEPŁACCIE IM! ONI ZBIERAJĄ PIENIĄDZE NA KARĘ !

NIEDAJCIE SIE ORŻNĄĆ DRUGI RAZ!!
sara88 / 95.49.82.* / 2011-07-17 11:43
zaniepokojona Ola - Zobacz - wątek ten trwa ponad dwa lata - ogromna większość co tu pisze nie zapłaciła pobieraczkowi i o nic nie została oskarżona.
I zastanów się - skoro piszą : " -Zawarcie umowy na świadczenie opisanych w Regulaminie usług następuje pod WARUNKIEM rejestracji " - więc najpierw spełniamy warunek czyli rejestrujemy się A PÓŻNIEJ PO REJESTRACJI zawieramy umowę . Więc - czy rejestracja jako warunek może być czymś co warunkuje ????
Dostaniesz jeszcze jednego maila mówiącego o 3 dniach do zapłaty i zaręczam Ci - jeśli NIE ZAREAGUJESZ czyli nic im nie odpiszesz - więcej nie będą Cię niepokoić. Pozdrawiam
gąsior / 82.177.108.* / 2011-07-17 11:41
witam ja ruwniesz sie zarejestrowałem ale nic nie pobierałem a oni mi przysłali do zapłaty chredalną sumę nie wiem o co tu chodzi ale porozmawiam z adwokatem to mi wyjasni to czy to może tak być a co z robić płacic czy nie bo nie wiem
marek z marek / 79.163.37.* / 2011-07-17 14:01
W żadnym wypadku płacić !!!! To sa oszuści !!!
żerują na głupocie!!!!
zaniepokojona Ola / 80.54.60.* / 2011-07-17 11:00
Też jestem w takiej sytuacji 29 czerwca 2011 zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl jednak nie podałam swoich prawdziwych danych, ze strony nie korzystałam i nie korzystam,zalogowałam się na niej tylko tamtego dnia i tyle, nic nie pobierając.
10 lipca dostałam od nich maila już dobrze wam znanego, z żądaniem opłaty 94,80 kwotę tę miałam zapłacić do 15,07,2011, jednak tego nie zrobiłam. Wczoraj (16 lipca 2011) dostałam od nich kolejnego maila z wezwaniem do zapłaty w ciągu 5 dni czyli do 21 lipca 2011. Poradźcie co powinnam zrobić. Jak mogę wymiksować się z tej rzekomej umowy, której nie zawierałam. Nie chcę im płacić, za coś z czego nawet nie skorzystałam.

Wczoraj siadłam na tym ich regulaminem i zaniepokoiło mnie kilka jego punktów:

-fałszowanie informacji pozwalającej zidentyfikować użytkownika lub ukrywanie takiej informacji bez uprzedniego pisemnego zezwolenia, włącznie z działaniami typu "phishing"

-§ 4. Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną
Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.

-Zawarcie umowy na świadczenie opisanych w Regulaminie usług następuje pod warunkiem rejestracji danych oraz zapoznania się i akceptacji treści niniejszego Regulaminu.

-Nieterminowe uiszczanie należności z tytułu realizacji Usług Usenet skutkować będzie naliczaniem odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego

Poradźcie co powinnam zrobić, bo po przeanalizowaniu regulaminu tej firmy na prawdę zaczynam się bać o konsekwencje prawne nie zapłacenia.
76 adam / 83.2.37.* / 2011-07-18 15:54
To chyba jedyny sposób

W związku z powyższym konsument, który zawarł umowę przez rejestrację na stronie http://pobieraczek.pl, podał swoje prawdziwe dane oraz nie otrzymał potwierdzenia zawarcia umowy na piśmie ma prawo odstąpić od powyższej umowy w terminie 3 miesięcy od jej zawarcia. W celu z korzystania z powyższego uprawnienia należy sporządzić oświadczenie o odstąpieniu od umowy na piśmie oraz wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres przedsiębiorcy.


Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72
76 adam / 83.2.37.* / 2011-07-18 15:48
witam.Czytałem na kilku forach o oszustwie przez pobieraczek i widzę jedno rozwiązanie niepłacić.sam zarejestrowałem się na portalu i jestem nękany ponagleniami o zapłatę.
To wiadomość, którą dostałem z innego konta niż pobieraczek
od JOANNA BUKOWSKA

Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Informujemy, iż Spółka Eller Service S.C.działa zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997, Nr 133 poz.883), przetwarza i przechowuje dane osobowe w sposób bezpieczny, nie naruszając praw i wolności osoby, której dane dotyczą. Zgodnie z powyższą Ustawą, dane podane przez użytkownika w trakcie procesu rejestracji, służą do realizacji umowy. Panu zgodnie z art.32 wyżej wymienionej Ustawy, przysługuje prawo do uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, które zostały zebrane w celu wykonania przedmiotowej umowy o świadczenie usług “Usenet”. W momencie, gdy powyższe dane staną się zbędne do realizacji celu dla którego zostały zebrane, przysługuje Panu prawo żądania wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

W razie pytań prosimy o odpowiedź drogą e-mail lub kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
zawiadomienie dla wszystkich oszukanych / 78.154.70.* / 2011-07-16 16:32
Im więcej osób wysle opis całej sytuacji(anonimowo) na adres:
Prezes Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów
Plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa

tym szybciej może zajmą sie ich działalnością. Jestem w podobnej sytuacji, otrzymuje meile z grozbami itp. wszystkim znane. Piszcie zażalenia na wyzej podany adres. Ja juz napisałam a płacic im NIE ZAMIERZAM!!! Nikt poza odpowiednimi organami ścigania np. policja, nie może mieć dostepu do waszych adresów IP komputera, jest to karalne i niedozwolone.
marek z marek / 79.163.37.* / 2011-07-17 13:53
NIE WYSYŁAJCIE IM NIĆ !!! NIE PŁACCIE IM NIC !!! MOGĄ WAS CO NAJWYŻEJ W D....PE POCAŁOWAĆ!!!!!!!
Rosario / 79.191.171.* / 2011-07-16 11:50
Nie ma się czym przejmować. Wysyłajcie list polecony z potwierdzeniem odbioru i powinno być ok.

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Następnie, na wszelki wypadek, potwierdzenie nadania przypiąć do kopii pisma i to samo zrobić z potwierdzeniem odbioru, kiedy przyjdzie do Pani. Podejrzewam, że treść wklejona poniżej nie jest doskonała, ale poskutkowało w przypadku koleżanki, dla której to pisałem.

Proponowana treść pisma:

Odstąpienie od umowy


Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xx xx 2010r. z komputera o adresie IP ………………. (jesli nie zna Pani swojego IP na pewno był w mailach od "pobieraczka")

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).


Z poważaniem
hakeros / 79.163.37.* / 2011-07-17 13:56
nie wysytłajcie tym oszustom nic!!!!! wżadnym wypadku płacić!!!

jak macie ochotę zapłacić to lepiej dajcie mi kasiorke :) lepiej ja zainwestuje!
kupie coś dla kota ! fajny jest taki uczuciowy
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-16 22:41
I znowu bezmyślnie powielona bzdura:
Umowa zawarta z komputera o numerze IP...

Od kiedy to komputery zawierają umowy? Jak komputer zawarł umowę, to niech komputer płaci ;)
ONA WKURZONA / 83.9.111.* / 2011-07-16 12:12
Nic z tego wysłalam identyczne pismo i odpisali Mi że za pózno bo juz mineło 10 dni i takie tam inne prawne p******* a dzisiaj dostałam przedsądowe wezwanie do zapłaty no i grozby oczywiscie

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 17.06.2011 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam kara umowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienie szkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobów wykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.
Gość111 / 81.210.14.* / 2011-07-16 13:02
No moje dobrowolne 3 dni na zapłatę minęły juz bardzo dawno...wszyscy dostają te pisma, nie tzreba ich tu cytować, bo wszyscy znamy je na pamięć
anitkaaaaa / 83.30.185.* / 2011-07-15 13:18
Witam, czy można sprawdzić na stronie pobieraczka jakie dane się podało? bo ja niestety nie pamiętam czy podałam prawdziwe, czy nie :(
mati_gdy / 2011-07-14 22:39
ja mam do Was wielka prosbe! powiedzmy to wzystko prasie jaka jest sytuacja:( prponuje wysłac wiadomosc na maila tvn24 albo chociaz komentowac to pod jakimis tematam na ich stronie. MUSIMY DBAC O NASZE INTERESY :)
Żbik / 213.76.142.* / 2011-07-15 11:12
Przeczytałem ze zdziwieniem w necie, że eller service s.c z Gdańska otrzymała Złoty Certyfikat Rzetelności 2011 pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Gospodarki RP i Wojewody Mazowieckiego. Co wy na to ....
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-15 11:41
Fragment kodeksu etycznego programu Rzetelna Firma:
"Umowy z potencjalnymi klientami powinny być zawierane zgodne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego. Każdy klient powinien mieć świadomość podpisywanych umów i być poinformowany o wszelkich konsekwencjach wynikających z zapisów umownych."
W zakładce Kontakt na stronie rzetelnafirma.pl mamy informację:
W kwestii naruszeń regulaminu oraz kodeksu programu Rzetelna Firma prosimy o kontakt na adres email: naruszenie@rzf.pl

Zachęcam do zapoznania się z programem Rzetelna Firma na stronie rzetelnafirma.pl i zgłoszenie naruszenia zasad przez Eller Service, co też sam w najbliższym czasie uczynię.
daro123456789 / 77.255.136.* / 2011-07-18 17:35
mi po 2 latach przyszło takie coś

Szanowny Panie

Uprzejmie zawiadamiam, iż Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwaiatkowska z siedziba w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelarii podjęcie skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania od Pana należności w wysokości 94,80zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego. Mojemu Mocodawcy przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 19.07.2009 o godzinie 23:45:28 z adresu IP: 90.129.72.205 zamówił Pan w serwisie mojego Mocodawcy usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami w zakresie koniecznym do obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne w wielkości pakietu Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi mógł Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.

W związku z powyższym wzywamy Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu na kwotę 94,80 PLN powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: PWDZ/20090719/68485/M

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVbuXb1IZgzcOib%2FCG3PmJSFtVI

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Panu koszty.

ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ – co najmniej 465,80 zł


Na powyższą kwotę składają się:

KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO - 156,00 zł, w tym:

koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
wpis sądowy - 30,00 zł
koszty związane z nadaniem wyrokowi klauzuli wykonalności - 66,00 zł

KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215,00 zł, w tym:

koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu egzekucyjnym - 15,00 zł,
koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł

ODSETKI NALEŻNE DO DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki

ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY) - 94,80 zł

Najnowsze wpisy