Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
pabloos / 93.134.172.* / 2011-07-14 22:18
AH,JESZCZE COS,ANGELLLLO...WIEM ZE CHCIALBYS BYC KIEDYS ZABAWNY I ELOKWeTNY...NAPRAWDE ZYCZE CI TEGO,I NIE PRZEJMUJ SIE ZE ZROBILES Z SIEBIE ANONIMOWEGO IDIOTE PRZYNAJMNIEJ MOIM ZDANIEM,(W RAZIE GDYBYS POCZUL SIE Z TYM ZLE)PRZYNAJMNIEJ...WYBACZ JEZELI CIE URAZILEM ANGELLINO.CALE SZCZESCIE,ZE LUDZIE KULTURALNIE CIE POTRAKTOWALI,CHOCIAZ PROBOWALES KOGOS OBRAZAC-DOBRZE MI SIE WYDAWALO?"WYWCZASOW"MILYCH W GRECJYYI ZYCZE.KTOS CHCE SIE DOLACZYC DO ZYCZEN?...OSTATNIA SZANSA
pabloos / 93.134.172.* / 2011-07-14 21:48
hej,tez dostalem,wezwanie do zaplaty."ich"NIE MOZNA POWAZNIE TRAKTOWAC,Z DRUGIEJ STRONY STRESUJA LUDZI I DLATEGO POWINNO SIE "ICH"POWAZNIE POTRAKTOWAC I SADOWNIE TO WYJASNIC ZEBY ZAPOBIEC TEMU,CZEGO NIE NAZWE,POWIEM TYLKO,ZE POCZULEM JAKBY KTOS CHCIAL MNIE OSZUKAC...I TAKA JEST PRAWDA...TO NIE JEST TYLKO M0OJE ZDANIE,CO NIE?dlatego-ja nie zaplace,ZA CO?POZDROWKI
GGD / 83.14.114.* / 2011-07-15 14:24
IDENTYCZNIE TAK SAMO NIE ZAPLACĘ TYM OSZUSTOM .KAZDA UMOWA POWINNA BYĆ WYRAZNA I RZETELNA .POWIADOMIENIE O EWENTUALNEJ ZAPŁACIE PO OKRESIE PRÓBNYM POWINNO BYĆ WYSŁANE NA EMAIL PRZED UPŁYWEM 10 DNI I WYRAZNIE WYJAŚNIONE.JEDYNE CO WYSYŁAJĄ TO GROZBY.ZŁODZIEJE!!!
roma12 / 83.6.45.* / 2011-07-13 21:12
ANGELO napisał :
ANGELO 1500100900 / 46.112.211.* / 2011-07-05 18:51
ja zapłaciłem I MAM ICH W DUPIE.
Dziś pisze :
KTO IM ZAPŁACIE TEN JEST SKOŃCZONYM IDIOTĄ DO POTĘGI
Wnioski nasuwają się same.
ANGELO 1500100900 / 46.113.123.* / 2011-07-13 17:52
do Gegrz / 89.250.193.* / 2011-07-13 07:20
JA CHĘTNIE ZABIORĘ TWOJĄ ŻONKĘ JUŻ TERAZ NA WCZASY,ZNACZY JAK WRÓCE Z GRECJI TO MOGĘ SIĘ Z NIĄ WYBRAĆ NA PIĘKNE I WESOŁE WCZASY NIE TYLKO NA WEEKEND ALBO KOLACJĘ.PODAJ TYLKO JEJ ADRES E-MAIL ALBO TELEFON TO SIĘ UMÓWIMY.WSZYSCY JESTESCIE DURNIAMI JA SE JAJA ROBIĘ PISZE BZDURY A WY TO ŁYKACIE JAK MAŁPA KIT.POBIERACZEK TO OSZUŚCI JAKICH WIELU I KTO IM ZAPŁACIE TEN JEST SKOŃCZONYM IDIOTĄ DO POTĘGI ALE CO SIE Z WAS NASMIALEM PRZEZ DWSA TYGODNIE TO MOJE BEEGES KUP SE ZORAFEN TEN LEK NA USPOKOJENIE I ZROB ODWYK OD INTERNETU BO CI NA MOZG SIADA HAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAH POZDRAWIAM KIBICOW KOLEJORZA I CAŁY POZNAŃ.NARA JANUSZKI BEZMÓZGIE
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-13 23:06
Czyli jednak Angelo to zwykły troll. Dobrze, że się przyznał na koniec.
W wakacje dzieci się nudzą i robią bajzel na forach.
Spokojny69 / 46.151.190.* / 2011-07-13 21:36
A ja tak czytam i czytam Twoje wypowiedzi ANGELO i nawet nie wiesz jak bardzo ja miałem ubaw z twoich idiotycznych postów hahahahaha jesteś żałosny chyba za bardzo w realu Ci nie idzie więc pokazujesz jaki to jesteś cwany na forach internetowych kompleks mniejszości no coż bywają sobie takie osobniki:):):):):)
Mam nadzieję że podbudowałeś swoje maluczkie EGO strasząc małoletnich tymi wypisywanymi bzdurami gratuluję naprawdę gratuluję jesteś wielki hahahahahahahaha
ANGELO 1500100900 / 46.113.123.* / 2011-07-13 17:40
Do BeeGes'a:jeszcze raz nazwiesz mnie oszustem a poinformuje prokuraturę właściową co do miejsca mojego zamieszkania o fakcie ciągłych i notorycznych wyzwisk i oszczerstw w moją stronę.NIE PRACUJĘ I NIGDY NIE PRACOWAŁEM DLA POBIERACZKA.PL BĄDZ ELLER SERVICE Z SIEDZIBĄ W GDAŃSKU!SAM DAŁEM SIĘ NABRAĆ NA ICH OSZUKAŃCZE METODY I WIEM PO KONSULTACJACH Z PRAWNIKAMI ,ŻE PODANIE NIEPRAWDZIWYCH DANYCH PODCZAS REJESTRACJI I NIE ZAPŁACENIE ZA USŁUGĘ BEZ WZGLĘDU CZY COŚ SIĘ POBIERAŁO Z TEJ STRONY TO PRZESTĘPSTWO ZAGROŻONE KARĄ OGRANICZENIA WOLNOŚCI DO 8 LAT.BEEGES ZAKOŃCZ TE BEZPODSTAWNE WYPISYWANIE BZDUR NA FORACH JESTEŚ TAKI SAM JAK POBIERACZEK.POZDRAWIAM Z NAD SŁONECZNEGO MORZA ŚRÓDZIEMNEGO.MNIE STAĆ ALE CY CIEBIE?
ummm / 83.14.114.* / 2011-07-15 14:44
Chłopie jesteś chory ,przecież z tej strony nie da się nic zciągnąć.JAK MOŻNA ŻĄDAĆ ZAPŁATY ZA COŚ CZEGO NIE MA ALBO ZA COŚ CZEGO NIE MOŻESZ UŻYWAĆ.
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-13 22:58
Angelo, KŁAMIESZ! Podawanie fałszywych danych pobieraczkowi jest całkowicie legalne. Wskaż mi paragraf o tych 8 latach więzienia. Jeśli masz na myśli art. 286 KK, to najpierw go przeczytaj ze zrozumieniem.
Przestań kłamać, to przestanę nazywać rzeczy po imieniu.
A teraz czekam na wezwanie do sądu. Jeśli korzystasz z usług tej samej kancelarii co pobieraczek, to się nie doczekam.
Widzę, że konkretnych argumentów nie masz, to się za straszenie bierzesz. Żałosne.
arab1833 / 217.97.184.* / 2011-07-13 17:10
Ciekawe na jakiej zasadzie można zawrzeć umowę na zasadzie regulaminu... wszędzie jest że powinni przesyłać umowę do podpisania... a tutaj nawet nikt tych plików nie pobierał a przychodzi mu coś, np na innych serwerach typu fileserve, filesonic trzeba premium kupić by móc pobierać ile się podoba a tutaj za to że się zarejestrujesz musisz płacić to jest co najmniej chore a na dodatek nic ze strony nie pobierasz:P haha żal.pl

hhh

jdbjie / 83.7.136.* / 2011-07-13 12:03
Mam ten sam problem tyle że wypowiedzenie zdążyłam wysłać w ciągu 10 dni, ale to i tak nic nie dało i nadal wmawiają mi, że okres upłynął a wysłałam im to 7 dnia. W końcu napisałam do nich

Chciałabym poinformować państwa tylko o tym, że cały czas wmawiacie komuś, ze z czegoś korzystał a w prawdzie tak nie jest.
W ustawach odnośnie praw konsumenta również wyraźnie piszę, iż można rozwiązać umowę, gdy podana przez was informacja o bezpłatności korzystania przez okres dziesięciu dni, a po upływie 7 dni przychodzi wezwanie do zapłaty, obie te informacje są niespójne i wprowadzają w błąd użytkownika, a w regulaminie wyraźnie jest zaznaczone, że jeśli ktoś zdecyduje się na dalsze korzystanie z pobieraczek.pl to po upływie 10 dniowego okresu BEZPŁATNEGO korzystania, może wnieść opłatę roczną i dopiero wówczas ma możliwość dalszego korzystania z waszych usług. Chcę jeszcze zaznaczyć, iż moja rezygnacja jak najbardziej mieściła się jeszcze w okresie 10 dniowego wypowiedzenia, gdyż po mailach nadesłanych przez przez państwo można łatwo sobie to akurat obliczyć, dla mnie, innych ludzi jeden dzień to 24h. Po forach i informacjach na wasz temat widzę, ze takich osób jak ja jest tysiące, a niektórzy piszą ,że w ogóle na waszą stronę nie wchodzili, i nic nie akceptowali, co da się łatwo sprawdzić a państwo wmawiacie że jest inaczej, na to również można znaleźć paragrafy w ustawach i jak widzę niektóre wasze czynności można by podprowadzić nawet pod wymuszanie, wyłudzanie, zastraszanie a przede wszystkim za wprowadzanie w błąd konsumenta, bo łatwo jest kogoś postawić w fakcie dokonanym i wmówić mu że okres BEZPŁATNEGO KORZYSTANIA Z USŁUG JEST PŁATNY. Zobaczcie sami co wy piszecie. To jest po prostu chore i nie mam pojęcia jak pozwalają wam dalej funkcjonować i wyłudzać pieniądze od ludzi. Zastanawiam się tylko jak macie dostęp do cudzych komputerów i ich nr IP, bo w wielu przypadkach nikt o was nie słyszał i nie wchodził na wasza stronę a tu jakieś opłaty z kosmosu za wasze usługi, na to również jest paragraf. Jeszcze raz informuje że rezygnacja z waszych usług z których w ogóle nie korzystałam była przesłana w terminie a wy róbcie sobie co chcecie. Nie ma zamiaru dalej bawić się w tą waszą gierkę.

Nie jest możliwe - zgodnie z ustawą " elektroniczną " - zawarcie umowy poprzez rejestrację
Kliknięcie na (coś) NIE jest podpisem ani elektronicznym, ani żadnym innym. Podpis jest podpisem. Jeśli nie ma podpisu, nie ma osoby, z którą się zawarło umowę. Jeśli z jakiegoś adresu IP, zostało wykonane zamówienie jakiejś usługi bez potwierdzenia danych zamawiającego, to nie ma fizycznego odbiorcy. Więc nie można szukać winy, jeśli nie ma winowajcy. A jeśli kliknięcia dokonano z mojego adresu IP, to jest to podstawa do posądzenia o hakerstwo i wymuszenie - inaczej, oszustw
Art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
w regulaminie nie ma że akceptacja regulaminu wiążę się z podpisaniem umowy z nimi. A i jeszcze jedno mnie ma obowiązywać wasze prawo a co z wami was nie obowiązuje?
Zadzwoniłam dzisiaj na infolinię Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i moja rozmówczyni powiedziała, że w takim wypadku mam wrzucać pobieraczka do spamu albo zablokować, jeśli faktycznie nie korzystało się z ich usług i nic nie ściągało, albo w ogóle nie przejmować się wiadomościami od nich..
Gegrz / 89.250.193.* / 2011-07-13 07:20
Witam, oczywiście też mam ten sam problem po 11 dniach przysłano mi emaila zapewne już tu wszystkim znanego. Powiem Wam co ja zrobiłem. Kupiłem sobie taką piękną świnkę skarbonkę nazwałem ją POBIERACZEK ustawiłem na widocznym honorowym miejscu w domu i codziennie wrzucam do niej tylko po złotóweczce. Zobaczymy co będzie po 2 latach mam szansę zebrać nawet 720zł co da mi możliwość w razie przegranej w sądzie pokryć wszelkie koszty i jeszcze zostanie na upicie się z żalu, ale za to chętnie zobaczę te gęby tych oszustów na żywo. Jeżeli wygram bądź sprawa przejdzie bez echa zafunduję sobie z żonką jakiś wspaniały wypasiony weekend bądź kolację ze szczęścia. Swoją drogą W TYM ROKU MAMY WYBORY i solennie wszem i wobec OBIECUJĘ zagłosuję na tych polityków i na te partie które zajmą się problemem i doprowadzeniem takich oszustów przed sąd i skazanie ich bo oni na nabijaniu ludzi w butelkę zarabiają miliony i nic nie robią sobie z kar na nich nałożonych mają to wliczone w koszt. Mam tu na myśli Pobieraczka i inne tam darmowe SMSy. Kochani politycy to Wy otaczacie się prawnikami Wy stanowicie w Polsce prawo zróbcie coś z takimi przypadkami a zobaczycie ZAGŁOSUJĘ NA WAS i inni mam nadzieję też to zrobią bo takich nabitych w butelkę są już setki tysięcy. Pozdrawiam
radek16 / 213.76.128.* / 2011-07-13 06:21
Jak bandzior, złodziej i oszust może mieć za sobą prawo ????
Co jakiś czas pokazuje się na forach taki " sprawiedliwy " co to namawia do płacenia a raczej usiłuje wszystkich nastraszyć jakimiś sądami . Nie jest to jeden z Was - bo jako jedyny nie czuje się oszukany . Wy wszyscy - jak jeden - macie poczucie że zostaliście oszukani , że podstępnie " namówiono " Was na darmową rejestrację po to by teraz stawiać wydumane żądania . Nie miejcie wątpliwości kim jest taka osoba - a raczej gdzie pracuje.
ANGELO 1500100900 / 31.174.7.* / 2011-07-12 17:46
Cała Polska oszukuje! RZĄD CIE NIE OSZUKUJE A KOŚCIÓŁ ?TYLKO ŻE AKURAT Z POBIERACZKIEM JEST TAKA SPRAWA ŻE FAKTYCZNIE SĄ BANDZIORAMI ZŁODZIEJAMI I OSZUSTAMI DO KWADRATU.ALE MAJĄ ZA SOBĄ PRAWO KTORE JEST TAK A NIE INACZEJ SKONSTRUOWANE.NIE CHCECIE NIE PŁAĆCIE MAM TO W POMPCE TYLKO W SADACH NIE PŁACZCIE
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-12 21:33
Akurat prawo jest po naszej stronie, a nie pobieraczka. Kto nie wierzy niech poczyta sobie przepisy.
Nie wierzcie temu oszustowi Angelo.
Zim0n / 93.154.151.* / 2011-07-12 15:11
W czerwcu zarejestrowałem się na stronie "pobieraczek.pl" będącą własnością spółki Eller Service. Zarejestrowałem się bo szukałem p******* w internecie a widziałem, że u nich to jest. Patrze za darmo to się zarejestruje może będzie to co potrzebuje. Po rejestracji chciałem pobrać plik ale się nie dało więc olałem serwis i pojechałem na wakacje. Wracam z wakacji i widzę maila z informacją o zapłacie i drugiego o straszeniu komornikiem. Wszedłem na i napisałem maila z wyjaśnieniem do BOK, ale cisze i nic nie ma. Więc dziś dzwonię a tam nikt telefonu nie odbiera. Nr telefonu znalazłem w regulaminie. I teraz nie wiem czy płacić czy nie?
ANGELO 1500100900 / 31.175.47.* / 2011-07-11 19:09
DO BEEGEE'IEGO:HAMUJ BAJERE SYNEK BO NIE JESTEŚMY KOLEGAMI
a ty jesteś piratem tylko ci stadion X-lecia zamkneli toś się przerzucił na pobieraka.
Zaakceptowałeś = Podpisałeś i wszystko
czeleb / 213.77.38.* / 2011-07-12 17:03
Angelo,przejżałem twoje niektóre wypowiedzi i moim zdaniem albo kłamiesz że nie jestes z pobieraczka,albo jestes chory psychicznie ze skłonnoscią do psychopatii
Po 2-gie ile ty sam plików sciągnąłes,niekoniecznie od pobieraczka?nie uwierze ze jesteś taki uczciwy.
Skoro setki a może nawet tysiące osób twierdzi że zostało oszukanych,to tak jest.Mnie tez pobieraczek niedawno wysłał przedsądowe wezwanie do zapłaty,ale kiedy 2 lata temu wysyłłem do nich e-maile do dzisiaj nie mam odpowiedzi.
Jezeli chcą sprawy w sądzie,to proszę bardzo,ale wtedy niech do sadu przyjdzie główny szef pobieraczka z zezwoleniem że moze legalnie udostepniac muzyke,filmy itd.,ale z datą od conajmniej początku 2009 r.
Ktos tu napisał ze nie mógł nic sciagnąc-tak to prawda,ządaja pieniędzy za darmo
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-07-11 19:36
W jednym masz rację Angelo - nie jesteśmy kolegami, bo z takimi kłamcami i gnojami się nie koleguję. Wszystko inne co piszesz to podłe kłamstwa.
No i jeśli coś podpisałem, to mi pokaż ten PODPIS, sługusie pobieraczka-sraczka.
arab1833 / 217.97.184.* / 2011-07-11 10:02
Jest jeszcze lepszy aspekt 2 lata temu się zarejestrowałem dokładnie 12 lipiec 2009 i teraz mi o tym piszą haha :D
arab1833 / 217.97.184.* / 2011-07-11 09:58
Też dostałem nakaz sądowy od pobieraczka czyli mam rozumieć że im nie płacimy ?? :D
Nessie / 83.25.201.* / 2011-07-11 12:48
Nakaz sądowy dostaje się z Sądu nie od pobieraczka-naciągaczka, więc nie płacimy

Najnowsze wpisy