Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Marcson / 83.22.137.* / 2011-06-26 21:14
Pobieraczek Zostal ukarany karą za prowadzenie tych praktyk na ich stronie w dziale decyzja UOKIK wiecej informacji
Marcson / 83.22.137.* / 2011-06-26 21:17
oboje dostali po okolo 120 tys. czyli 10% dochodu pobieraczka co tylko swiadcz o liczbie osob ktore daly sie nabrac a pomimotego dalej prowadza swoja dzialanosc
kalina6 / 83.6.111.* / 2011-06-26 19:34
Oni są zmuszeni wystąpić na drogę sądową już ponad dwa lata - A NIE WYSTĄPILI - ANI RAZU. Dlaczego ??? A dlatego chociażby że UOKiK na swojej stronie pisze wyrażnie - " Pobieraczek.pl złamał prawo " - WIĘC JAK MOGĄ WNIEŚĆ JAKĄŚ SPRAWĘ DO SĄDU skoro łamią prawo ????? I o co mnieli by kogoś oskarżyć ??? Że ktoś zawarł umowę naciskając REJESTRUJ , nic nie dostaje i nie chce za to nic zapłacić ???? Większej głupoty świat nie widział !!!!!!
katrina27 / 2011-06-26 18:31
ja dostałam coś takiego
Szanowna Pani sokół,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 28.05.2011 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

katarzyna sokół
31-872 kraków
os.Dywizjonu 303 14/35

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 28.05.2011 to 83.7.232.228. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam kara umowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienie szkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobów wykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - katusia123@interia.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=gpNrliqucJk4c5%2FDq3rkdD8LDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
napiszcie czy olać ich bo już nie wiem mam dość od nich maili co im napisać żeby się odpieprzyli dzięki odpiszcie
mlodybyk / 81.190.182.* / 2011-07-15 08:49
Szanowny Panie,

Dziękujemy za otrzymaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zawarł Pan z nami prawnie wiążącą umowę. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy zobowiązał się Pan do uiszczenia należności z tytułu świadczonej przez nas usługi, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do zapewnienia Panu przez okres 12 miesięcy dostępu do serwerów sieci Usenet . Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Pana rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. podanie danych osobowych,
2. złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem,
3. złożenia oświadczenia woli o przyjęciu warunków regulaminu
4. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Zgodnie z przyjętym przez Pana regulaminem obowiązek uiszczenia przez Pana opłaty powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Pana z zamówionej usługi.

Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu jest zapewnienie możliwości korzystania z usługi, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pan faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji przez nas usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika wykupujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze. Wynikająca z tego tytułu opłata jest przez nas ponoszona zawsze, bez względu na to czy dany użytkownik wykorzysta w całości przysługujący mu limit transferu danych czy też wcale go nie wykorzysta.

Reasumując, w świetle przepisów prawa, akceptując nasz regulamin zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pan z niej faktycznie korzystał.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl Magdalena Miotk
kaska12 / 89.72.39.* / 2011-06-27 19:07
rowniez dostalam od nich meila takiej samej tresci wiec poradzilam sie prawnika powiedzial mi zebym to zignorowala takze nie martw sie i nie plac oszustom ja napewno im nie zaplace
Anula77 / 83.22.57.* / 2011-06-27 11:25
witam wszystkich ja tez dziś o 3.31 (ciekawe która firma o tej godzinie pracuje) dostałam takie wezwanie do zapłaty jak koleżanka wyżej i czytając fora na ten temat postanawiam to zlekceważywszy czy to dobre podejście?
Również została wprowadzona w błąd, oznaczyłam to jako spam.
proszę napiszcie jeszcze coś na ten temat!
powiem ze jak przeczytałam ta wiadomość to przestraszyłam się ze tyle kasy mam zapłacić i skąd ja wezmę 100 dolarów plus odsetki:(
Nessie / 83.25.222.* / 2011-06-27 14:39
Olać to, wezwania wysyła automat stąd ta "nieludzka" pora. Ja nie zapłacę oszustom, tez dostałam wezwanie i czekam na kolejne:) i nie zapłacę - niech oszust udowodni, że został oszukany
Nessie / 81.210.14.* / 2011-06-26 19:10
olej, jeszcze kilka takich maili moze nawet nic nie warty list i dadzą spokój, ja też sie wystraszyłam, ale przekopałam tyle róznych for i nie dam sie nabrać, niech piszą, wzywają w końcu wpadną we własne sidła.
zuzka25 / 31.174.88.* / 2011-06-26 18:08
Ja również zaakceptowałam regulamin, który jak się później okazało jest jednoznaczny z podpisaniem umowy. Jedyne co zrobiłam to zalogowałam się, ponadto podałam nieprawdziwe dane i po e-malach od nich byłam przerażona. Jednak gdy sprawdzałam własne ip okazało się że to podane przez nich jest ,,z kosmosu". Więc nie mają żadnej możliwości aby pociągnąć mnie do odpowiedzialności którą grożą.
Krys88 / 81.190.77.* / 2011-06-25 13:11
Wyraziłem tutaj swoją opinię nieco niżej ale mam pytanie do kogoś z Państwa, kto porusza się i pracuję z literą prawa czy warto w ogóle odpisywac zespołowi ''Rafał Peisert & Iwona Kwiatkowska'' listem w brzmieniu paragrafów dotyczących
- próby wyłudzenia pieniędzy
- zastraszenia
- oferowania plików zawirusowanych i żądania za to pieniędzy (wnioskując z forum)
- próby oszukiwania dzięsiątek ludzi dziennie!!!
Proszę o odpowiedź Osobę znającą PRAWO, nie tylko dla mnie ale dla wszystkich ludzi, którzy i ta już żyją w strachu, jaką nową cudowną ustawę Sejm uchwali następnego ranka.

Pozdrawiam.
CichyM / 83.7.194.* / 2011-06-26 13:28
Popieram, cały czas czekam na maila z pogróżkami od Pobieraczka ale chyba nie chcą mi napisać bo ich olewam :D
Ale tak czy siak ten komu nie szkoda tej stówki to zamiast na pobiesraczka to niech wpłaci na jakąś fundację albo na hospicjum bo tam ta kasa się bardziej przyda niż tym oszustom!
Krys88 / 81.190.77.* / 2011-06-25 13:05
Witam !!!
...witam w klubie, jakiś miesąc temu także przez przypadek się tam zarejestrowałem, bo szukałem instukcji do gramofonu z 78roku, pliku nie pobrałem, bo to nie było to. Czytając to forum osobiście bym pojechał na tą całą ulicę Chłopską i im nabluzgał, że próbują zastraszac ludzi mających już powyżej uszu różnych pism o podobnym brzmieniu. A tak na serio POLECAM TO ZLEKCEWAŻYC. pozdrawiam
tera25 / 62.254.79.* / 2011-06-24 19:14
witam mi tez dzisiaj przyszlo do zaplaty chyba 94 zl oczywiscie tego nie zaplace ale niewiem zbytnio co mam robic napisac cos do nich czy nic nie robic?
andzelka1988 / 212.160.175.* / 2011-06-24 13:38
witam mi dzisiaj przyszło przedsądowe wezwanie do zapłaty listem zwykłym i chca zebym im zapłaciła 94.80 bo inaczej pójda z tym do sadu i zgłosza do krajowego rejestru długów.
fakt ze pamietam ze sie logowałam na tym pobieraczku ale nic chyba nie sciagałam nie pamietam .podałam faktyczne dane i sie boje.. co robic płacic czy nie?? podpowiedzcie
BubaTh2 / 81.190.253.* / 2011-06-30 13:24
Absolutnie nic nie płać. To żenujące. Ja zarejestrowałam się w 2008.r w wakacje. Po czym wyjechałam na 2 tyg. po powrocie na mailu miałam 3 maile z groźbami podania do sądu. Byłam u rzecznika praw konsumenta. Napisał mi pismo i wysłałam do nich. Dziś po prawie 3 latach dostałam pismo, rzekomo z windykacji wraz z KRK, natomiast wszystko nadane jest przez pobieraczek. Żałosne... Grożą poniesieniem kosztów sądowych. A więc tak jak u Ciebie, ale skoro chcą iść ze mną do sądu, czemu jeszcze nie poszli w ciągu tych 3 lat.?
W dniu rejestracji podałam fałszywy rok urodzenia. Ale to nie ważne, czy podajesz prawdziwe dane czy nie. Nie płać, bo oni popełnili oszustwo wprowadzając ludzi w błąd. Ja również nic nie pobrałam. Zarejestrowałam się jedynie, szukałam muzyki, ale okazało się, że nie mają tak imponującej kolekcji jak mi się wydawało w czasie rejestracji i nie mieli nic czego szukałam, więc się wylogowałam. Miałam nadzieję nigdy do tego nie wracać. I nie zamierzam. Wystarczająco dużo nerwów mi zeżarli. Niech wpadną gnidy jedne, bo to co robią jest na prawdę poniżej poziomu.
Pozdrawiam, ;)
Nessie / 81.210.14.* / 2011-06-24 17:29
Wezwania do zapłaty przychodzą listem conajmniej poleconym, więc nic nie rób, ja tez podałam prawdziwe dane i nie mam zamiaru płacić, to oszustwo, do KRD zgłasza sie od 200 zł i nie ot tak sobie bo ktos ma kaprys. Nic nie płać, to oszuści i trzeba im uciąć źródełko dochodów. strach pomysleć wakacje się zaczeły ile dzieci sie zarejestruje
Konrad K / 95.160.32.* / 2011-06-24 11:29
Mam mniej typowe pytanie. Czy komuś udało się odstąpić od umowy w ciągu 10 dni? Czy są z tym jakieś problemy? Ja się zarejestrowałem 2 dni temu.
paappp / 83.31.98.* / 2011-06-24 14:51
Natychmiast napisz ładnie, oficjalnie, że masz prawo odstąpić od umowy i właśnie to robisz. Wyślij maila i taki sam list polecony z potwierdzeniem odbioru. Zachowaj kopie listów, potwierdzenia nadania itd i nigdy nie wyrzucaj.
Konrad K. / 95.160.32.* / 2011-06-24 15:15
Dzięki za odpowiedzi. Ja wysłałem wypowiedzenie zanim napisałem tego posta. Użyłem formułki z ich regulaminu i jakieś 2-3 godziny później dostałem odpowiedź:

Wiadomość ta została wysłana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.

Rezygnacja z umowy została przyjęta.

Pozdrawiamy,
Zespół Pobieraczek.pl

Więc chyba w porządku. Paappp nie mogę chyba wysłać listu, bo coś mnie tknęło i nie podałem prawdziwych danych i wysłałem z alternatywnego adresu e-mailowego, gdzie też nie podałem prawdziwych danych.

A poza tym, nie bierzcie tego za reklamę, ale ja korzystam z chomikuj i jestem bardzo zadowolony, 50 MB tygodniowo jest za darmo i jak nie chcesz więcej, to nie musisz. Ja tam płacę 20 zł miesięcznie za 4x10GB danych. Ściąga się szybko a pliki nie są udostępniane do ściągania przez innych. Są też oczywiście tańsze pakiety, np. taki podobny cenowo do tego najtańszego na pobieraczku a ściągnąć można 4x3GB miesięcznie. Można też kupować transfer bez abonamentu. Ja jestem zadowolony, bo 20 zł to nie jest dużo, a naprawdę jest tam w czym wybierać i bez łaski. No ale z drugiej strony do pobieraczka trafiłem dlatego, że czegoś nie mogłem znaleźć na chomiku.
DAJDI / 89.72.198.* / 2011-06-26 19:02
A PROSZE O POMOC, JAK ZREZYGNOWAC Z TEGO POBIERACZKA?? CO DOKLADNIE NAPISALES I NA JAKI ADRES ?? Z GORY DZIEKUJE ZA ODP.
Konrad K. / 95.160.32.* / 2011-06-27 14:12
DAJDI, czy nie minęło jeszcze 10 dni? Jeśli nie, wejdź na ich stronę. Prawie na samym dole masz kilka linków, m.in. regulamin. Kliknij na ten link. Znajdź w regulaminie załącznik nr 3 "Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet". Przekopiuj to oświadczenie do swojego maila, podpisz i wyślij im na adres bok@pobieraczek.pl (podany w regulaminie § 4 pkt 6). U mnie chyba poskutkowało, bo napisali, że rezygnacja została przyjęta
Ewa 81 / 193.59.44.* / 2011-06-28 10:59
gdzie te linki z wzorem oświadczenia o odstąpieniu od umowy, bo nie moge znalezc. Prosze kogos kto rozwiązał tą sprawe pozytywnie, czy ten okres trzech miesięcy jest w koncu ważny czy nie bo u mnie 10 dni mineło, co robić?? Proszę o kontakt gg 2078032
Konrad K. / 95.160.32.* / 2011-06-28 18:30
Ewa 81, przeczytaj jeszcze raz mój wcześniejszy post. Wszystko dokładnie opisałem. Napisałem też, że załatwiłem sprawę w ciągu 10 pierwszych dni.
AGA247 / 79.184.26.* / 2011-06-24 15:05
mam taki sam problem ale zadzwoniłam na infolinie do UOKiK i rozmawiałam z prawnikiem nawet nie musiałam nic tłumaczyć tylko powiedziałam że chodzi o pobieraczka a ona na to ze mam się niczym nie przejmować oznaczyć na poczcie jako spam nic nie płacić i nic mi nie grozi nawet przez to że podałam fałszywe dane bo to jest znikoma szkodliwość czynu i mówiła jeszcze że pobieraczek działa na granicy prawa i można spać spokojnie!!!
dziwnaddziwy... / 83.24.89.* / 2011-06-25 20:29
a kiedy się zalogowałaś?
i na pewno powiedzieli że nie musisz nic im płacić i się przejmować?
jojo77 / 95.49.60.* / 2011-06-24 12:19
Napisz maila że - masz ich w du..e . Odpowiedzą że usługa jest nieważna . Zrób tak.
jojo77 / 95.49.60.* / 2011-06-23 14:10
Ha ha ha - oddadzą kasę jeśli ktoś zapłaci w 10 darmowych dniach - i w tych darmowych dniach coś wypowie. Puknijcie się w czółko - ci co zapłacili. Zrobili Was w wała - ale czasem trzeba czytać co ludzie piszą - do Was.
krzysb / 78.131.239.* / 2011-06-23 19:01
A a znowu takie dostałem
Dnia 2009-07-07 została zamówiona usług, która do dnia dzisiejszego nie została opłacona. W związku powyższym sprawa została przekazana do Biura Windykacji. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 lub o przesłanie wiadomości na adres windykacja@pobieraczek.pl
jjoo99 / 95.49.60.* / 2011-06-23 19:26
To spytaj się ich - skoro zamówiona to czy została WYKONANA - a za to się płaci .
nieznajomy / 31.11.135.* / 2011-06-23 13:14
Informujemy, iż nie przysługuje Panu prawo zwrotu uiszczonej opłaty.
Pragniemy zwrócić Pana uwagę na postanowienia § 4 ust. 6 i 7,
zaakceptowanego przez Pana regulaminu, zgodnie z którymi prawo do zwrotu
uiszczonej opłaty przysługuje jedynie użytkownikowi, który odstąpił
od umowy w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia.

Czyli 10 dni za darmo nie ma? Nic nie pojmuje.
monika12b / 77.253.244.* / 2011-06-23 13:00
Witam.Ja tez sie dalam wrobic dzisiaj dostalam wiadomosc o wezwaniu do zaplaty z dzialu windykacjia oto tresc wiadomosci:

Spółka Eller Service S.C. Logo Gdańsk, 23.06.2011
Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska
ul. Chłopska 72
80-380 Gdańsk

NIP 584-265-87-31, REGON 220665002



Sygnatura sprawy:
PWDZ/20090803/86259/M
e-mail:
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Uprzejmie zawiadamiam, iż Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwaiatkowska z siedziba w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelarii podjęcie skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania od Pana należności w wysokości 94,80zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego. Mojemu Mocodawcy przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 03.08.2009 o godzinie 09:38:56 z adresu IP: .......... zamówił Pan w serwisie mojego Mocodawcy usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami w zakresie koniecznym do obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne w wielkości pakietu Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi mógł Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.

W związku z powyższym wzywamy Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu na kwotę 94,80 PLN powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: PWDZ/20090803/86259/M

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVbuXb1IZgzcOea9iG5MGRfGtVI

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Panu koszty.

ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ – co najmniej 465,80 zł

Na powyższą kwotę składają się:

KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO - 156,00 zł, w tym:

koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
wpis sądowy - 30,00 zł
koszty związane z nadaniem wyrokowi klauzuli wykonalności - 66,00 zł

KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215,00 zł, w tym:

koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu egzekucyjnym - 15,00 zł,
koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł

ODSETKI NALEŻNE DO DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki

ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY) - 94,80 zł

Podstawa prawna wyliczenia kosztów

Zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego w razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki. Zasady i tryb pobierania kosztów sądowych określa kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. (Dz.U.05.167.1398) W myśl art. 108 kodeksu postępowania cywilnego o kosztach postępowania orzeka w każdym przypadku sąd, kończąc postępowanie w konkretnej sprawie. Zgodnie z art. 770 k.p.c. o kosztach postępowania egzekucyjnego orzeka komornik lub sąd. W myśl art. 98 k.p.c. na żądanie strony przeciwnej, strona przegrywająca sprawę zobowiązana jest zwrócić koszty procesu. Możliwość całkowitego lub częściowego zwolnienia z kosztów postępowania sądowego wynika z art. 102 k.p.c. oraz 771 k.p.c.


Z poważaniem,
Radca Prawny
Dariusz Knera

W przypadku pytań proszę o kontakt:
windykacja@pobieraczek.pl
tel. 58 553 20 00
fax 58 553 21 00

OSTRZEŻENIE

Zgodnie z Ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530), zwaną dalej Ustawą, ostrzegam o zamiarze przekazania informacji gospodarczej o Pana zobowiązaniu do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA z siedzibą we Wrocławiu i adresem: 51-214 Wrocław, ul. Armii Ludowej 21.


Logo KRD Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Krajo
gość211 / 81.210.14.* / 2011-06-23 22:17
Szkoda, że z "działu ksiegowości" nie przysłali faktury....firma mieści się podobno w piwnicy i ma dział windykacji....dobre sobie...a ten Knera ogłasza się jako renomowana kancelaria prawna a bawi sie w taki szwindel, porażka
aniutka1992 / 109.243.251.* / 2011-06-28 13:19
witam wszystkich. sluchajcie mam taki sam problem. szczerze mowiac nawet nie pamietam kiedy sie rejestrowalam. dostalam e-mail tej samej tresci co reszta z Was. przestraszylam sie na miejscu i juz bylam gotowa zaplacic. Dobrze ze weszlam na forumi poczytalam ze to jakies oszustwo. ale i tak nie wiem do konca co robic.Czy sa tu osoby ktorew wogle nie zaplacily i zadnych problemow nie bylo i zadnych procesow sadowych?prosze o odpisanie
hipo55 / 213.76.128.* / 2011-06-28 13:40
Pewno że są tu tacy - WSZYSCY CO NIE ZAPŁACILI !!!!!!!!!! Oprócz bzdurnych maili czy liścików nikt nie miał żadnych procesów czy oskarżeń . Tylko ci co zapłacili dali się oskubać.
pietrek 1234 / 188.33.115.* / 2011-06-23 10:52
http://pozwijgo.pl/kategoria/23/komunikacja/
cichyM. / 83.10.56.* / 2011-06-22 22:37
Ja też się w to g.... wkopałem, zarejestrowałem się 24 maja, nic nie pobrałem zapomniałem o tym. Teraz w SPAMie znajduję przedsądowe itd. Na początku strach, kur.. trzeba płacić, ale wpisałem sobie na googlach "pobieraczek sąd" i ogólnie postanowiłem olać całą sprawę, podałem dane nieprawdziwe (prawdziwe jest tylko imię w nazwisku M. adres zmyślony).
Ja wiem jedno, zostawiam e-maile znękaniem mojej osoby przez pobiesraczka i jeśli pozwą mnie (wątpię w to ale warto mieć coś na zabezpieczenie) składam na policję sprawę o nękanie i próbę wyłudzenia pieniędzy.
I reszcie radzę zrobić to samo.
A jeśli ktoś zapłacił... no cóż niektórzy mają mózg tylko po to, żeby woda się do środka nie lała jak deszcz pada.
Pozdrawiam wszystkich uczciwych których chce się w tym kraju wydy...ć, NIE DAJ MY SIĘ!
Nessie / 83.25.215.* / 2011-06-22 11:04
Ja tez dałam się nabrać i nie mam zamiaru płacić, nic nie podpisałam, nie dostałam żadnej faktury nie otrzymałam żadnej usługi.
Dziwi mnie tylko, że do tej pory taka firma działa bezkarnie i z żadnej strony nikt nie ugryzł problemu...swoją drogą ciekawe, czy mają kasy rejestrujące skoro tyle osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej "zakupiło" ich rzekome usługi? Tak swoja drogą, żal, że w 21 wieku działa coś co w tak oczywisty sposób naciąga ludzi i bezkarnie wysyła maile z pogróżkami ....i wydrukowałam ten ich regulamin....to regulamin pełen zakazów i nakazów a nie żadna umowa o świadczenie usług. jeden wielki przekręt
..grazia / 151.77.201.* / 2011-12-19 14:21
a wiec...ja tez dostalam takie cacko i nie mam zamiaru placic! zadzwonilam do nich i zapytalam czy maja muj podpis i czy maja dowod va to ze z ciagnelam jakis plik a oni mi odp. ze nie a wiec ja im odp. zeby mnie pocalowali w d.....!!! to jest bez prawne...
zly bardzo / 178.235.180.* / 2011-06-22 14:38
nie ma czego sie bac tych darmozjadó oni dzialaja neilegalnie tylko strasza ludzi a jesli kots jest mocny to oleje te wszystkie pisma a po pierwsze popelniaja przestepstwo bo naciagaja ludzi ze a darmo pobiebaranie i predzej oni beda siedziec w p******

Najnowsze wpisy