Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
spoko22 / 95.49.20.* / 2011-06-15 17:54
annn - Nie wiem ile masz lat - ale zastanów się co piszesz!!!!! Dałaś się okraść oszustom i PYTASZ SIĘ CZY MOGĄ CI O COŚ OSKARŻYĆ ?????? Tak - chyba o galopująca głupotę .
Nawet gdy oszukana jest osoba nieletnia - TO NIE ZWALNIA JEJ Z MYŚLENIA !!!!! Nie ma nic za darmo i jeśli ktoś czegoś nie otrzymał - NIE MA ZA CO PŁACIĆ !!!! A niektórzy płacą co nie najlepiej o nich świadczy - tym bardziej że pobieraczek jest doskonale opisany - A WY CIĘGLE ROBICIE Z SIEBIE GŁUPCÓW !!!! Ostre słowa - ale ku...a zacznijcie używać czegoś co zwie się rozumem .
annn / 83.28.205.* / 2011-06-15 17:31
a jeśli już zapłaciłam te pieniądze to 94,80 to pomimo tego mogę ich już olać i nic mi
nie grozi z ich strony, tzn. wezwaniem do sądu?
jhj / 89.167.13.* / 2011-06-15 16:43
ludzie, postraszcie pobieraczka art. 278par. 1 kk, art. 286 par. 1 kk, art. 291 par. 1 kk, art. 292 par. 1 kk i niech sie wypchaja. a ten ich egzekutor to następny oszust. ciekawe jaka kancelaria adwokacka reprezentowała by takego oszusta w sądzie
annn / 83.28.205.* / 2011-06-15 17:31
a jeśli już zapłaciłam te pieniądze to 94,80 to pomimo tego mogę ich już olać i nic mi nie grozi z ich strony, tzn. wezwaniem do sądu?
bbbożenka / 83.7.217.* / 2011-06-15 22:29
Ludzie, nie płaćcie! Podobno ci, co zapłacili, po roku mieli automatycznie przedłużaną tą "umowę", i "to" kazało im dalej płacić. Czyli cały cyrk zaczynał się od początku: wezwania do zapłaty, maile z ponagleniami i zastraszaniem itd.Oszuści po prostu wykorzystują wasz strach i naiwność.
Terminale-Poznan_pl / 91.121.193.* / 2011-06-14 22:18
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta strona nadal istnieje w sieci i łapie naiwnych ludzi w 'sieć'. Ja tam wyznaje zasade, nie rejestrować się na stronach gdzie trzeba pełne dane podawać.
zagubiona20 / 83.24.87.* / 2011-06-15 09:05
drugi raz tego błedu nie zrobię... tylko że ja zarejestrowałam sięę na falszywe dane... juz po nowym regulaminie... mogą mi coś zrobić?? wezwać do sądu?
bbbożenka / 83.4.193.* / 2011-06-15 12:48
Ludzie, nie bójcie się, ja też to miałam, w styczniu się nadziałam na to paskudztwo, wysłałam meilem rezygnację, ale ciągle przysyłali wezwania do zapłaty, zignorowałam, wrzucałam do spamu itd, w końcu wysłałam rezygnację pocztą, poleconym z powiadomieniem odbioru, coś tam odpisali, zignorowałam, to był ostatni od nich list. Wszystko trwało może 2 miesiące, teraz jest spokój. Nie bójcie się, oni działają niezgodnie z prawem, nic nie mogą zrobić, tylko się szamoczą, bo może ktoś się wystraszy i im zapłaci. Powodzenia!
zagubiona20 / 83.6.171.* / 2011-06-15 15:47
no niby tak ... tylko ty podałas prawdziwy adres... ja niestety fałszywe dane i boję się ze mogą mnie pozwać... chociaż nie wiem jak oni to odróżnią od tych prawdziwych... pociewsza mnie fakt że nie pozwali jeszcze nikogo nawet tego z prawidlowymi danymi... co oznacza ze jednak nie wszystko ze soba maja w porzadku...
kazmix / 78.154.85.* / 2011-06-14 14:58
weszłem na to kiedyś ,byłem ciekawy bo przysyłali @-mail zarejestrowałem się ,dałem dane po dziadostwie się po 3 dniach wystawiłem z zamiaru rezygnacji. a teraz przychodzi przedsądowne wezwanie.prowadze 3 firmy . oszukani prosze ,art .286$1.zgłaszam to do prokuratury w płocku.czekam na meil. kazmix@vp.pl
mycha666 / 195.69.80.* / 2011-06-15 10:49
hej! mnie tez ciągle to przysyłają. zalogowałam sie 20 maja i do tej pory otrzymuje maile z zapłątą. Wczoraj nawet tam dzowniłam to straszyli mnie sądem i organami scigania, ze podaje falszywe dane a to jest karalne, hahaha. W sieci nie ma obowiazku podawania swoich danych ;] Wszyscy mowia, zeby nie placic bo to pic na wode i oszustwo. Prosilam, zeby skasowali moje konto to powiedzieli, ze teraz przez 12 miesiecy nie moga. Zaczelo sie od tego, ze chcialam sciagnac napisy do filmu i zalogowalam sie szybko, wyslali mi link aktywujacy, ktory na poczatku nie dzialal, kiedy zadzialal nie moglam sie zalogowac - login i haslo nie dzialaly. W efekcie nie mialam napisow wiec nie spedzilam ani sekundy na ich stronie. Nie bede placila za cos, z czego nie korzystalam.
katrina27 / 2011-06-14 08:27
ja dostałam coś takiego
Szanowna Pani sokół,

Dnia 28.05.2011 z komputera o adresie IP 83.7.232.228 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - katusia123@interia.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=gpNrliqucJk4c5%2FDq3rkdD8LDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Pomóżcie i odpiszcie co robić
6789 / 213.76.128.* / 2011-06-14 11:36
katrina27 - To co większość myślących - NIC NIE ROBIĆ .
Poczytaj sobie wcześniejsze wpisy to zobaczysz że to dostają wszyscy.
Czy kiedyś dotrze do Was fakt że - ZAWARCIE UMOWY POPRZEZ REJESTRACJĘ na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) JEST NIEMOŻLIWE - bo zgodnie z jej zapisami / art. 11 / UMOWY ZAWIERA SIĘ ZGODNIE Z ZAPISAMI KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW??????
Na podstawie tej ustawy / elektronicznej / tylko ŚWIADCZY SIĘ USŁUGI - A NIE ZAWIERA SIĘ UMÓW !!!!!!!!
Czy wreszcie to zrozumiecie ?????
aaneetaa / 94.40.24.* / 2011-07-03 15:17
Ja również dałam sie naciągnąć na tę ich głupią stronę. Weszłam i się zarejestrowałam. Przed upływem 10 dni zrezygnowałam z ich usług na adres noreply@pobieraczek.pl. Przysłali mi informację, że termin odmowy minął i muszę zapłacić za coś, czego tak na prawdę nie kupiłam. Wysyłałam meile i raz do nich zadzwoniłam. Przyniosło to tylko jeden rezultat, że przesunęli mi termin zapłaty. Stwierdziłam, że muszę zapłacić. Jak mam zapłacić, to muszę za coś i chciałam coś od nich "pobrać". Na szczęście natknęłam się wcześniej na wasze komentarze. Dziękuję za nie wszystkie, za to że nie jestem w moim kłopocie sama i za wasze szczere odpowiedzi. Nie zapłacę i wszystkie nakazy do zapłaty uznam za spam. Pozdrawiam waleczne wasze serca!!!!!!
krzysb / 78.131.239.* / 2011-06-12 21:57
moj syn sie kiedys zarejetrowal jakies 2 lata temu ,dostalem kilka maili wyslalem rezygnacje i jakis czas byl spokuj ,az do wczoraj:

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Uprzejmie zawiadamiam, iż Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwaiatkowska z siedziba w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelarii podjęcie skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania od Pana należności w wysokości 94,80zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego. Mojemu Mocodawcy przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 07.07.2009 o godzinie 22:53:27 z adresu IP: 83.2.26.2 zamówił Pan w serwisie mojego Mocodawcy usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami w zakresie koniecznym do obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne w wielkości pakietu Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi mógł Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.

W związku z powyższym wzywamy Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu na kwotę 94,80 PLN powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: PWDZ/20090707/56835/M

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVbuXb1IZgzcOia8iG0MG5ZFtVI

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Panu koszty.

ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ – co najmniej 465,80 zł

Na powyższą kwotę składają się:

1. KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO - 156,00 zł, w tym:

1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
2. wpis sądowy - 30,00 zł
3. koszty związane z nadaniem wyrokowi klauzuli wykonalności - 66,00 zł

2. KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215,00 zł, w tym:

1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu egzekucyjnym - 15,00 zł,
2. koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł

3. ODSETKI NALEŻNE DO DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki

4. ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY) - 94,80 zł

Podstawa prawna wyliczenia kosztów

Zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego w razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki. Zasady i tryb pobierania kosztów sądowych określa kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. (Dz.U.05.167.1398) W myśl art. 108 kodeksu postępowania cywilnego o kosztach postępowania orzeka w każdym przypadku sąd, kończąc postępowanie w konkretnej sprawie. Zgodnie z art. 770 k.p.c. o kosztach postępowania egzekucyjnego orzeka komornik lub sąd. W myśl art. 98 k.p.c. na żądanie strony przeciwnej, strona przegrywająca sprawę zobowiązana jest zwrócić koszty procesu. Możliwość całkowitego lub częściowego zwolnienia z kosztów postępowania sądowego wynika z art. 102 k.p.c. oraz 771 k.p.c.


Z poważaniem,
Radca Prawny
Dariusz Knera

W przypadku pytań proszę o kontakt:
windykacja@pobieraczek.pl
tel. 58 553 20 00
fax 58 553 21 00

OSTRZEŻENIE

Zgodnie z Ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530), zwaną dalej Ustawą, ostrzegam o zamiarze przekazania informacji gospodarczej o Pana zobowiązaniu do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA z siedzibą we Wrocławiu i adresem: 51-214 Wrocław, ul. Armii Ludowej 21.
naiwniarajakichmalo / 87.206.230.* / 2011-06-12 00:20
cholera jasna!!!! rejestrujac sie na pobieraczek skorzystalam z alternatywnego maila, podalam byle jakie dane wiadomo jak jest... no i dopiero dzis po 3 miesiacach weszlam na tego maila a tam takie cuda wianki jakie kazdy widzial. No i tutaj wyszla na jaw moja glupota i skrajna naiwnosc - przelalam przez dot pay 94zl....... szlag mnie trafi. Czy ktos mi moze powiedziec w jak glebokiej d*pie jestem i czy w ogole jestem. Olac czy co to teraz z tym robic?
Bodzin1971 / 80.238.64.* / 2011-06-12 14:47
Zwracam się do wszystkich oszukanych żeby wysyłali zawiadomienia o próbie dokonania przestępstwa z art286par1 przez pobieraczek .pl mailem na komendy wojewódzkie wydział do walki z przestępczością gospodarczą adres dostępny na stronie każdej komendy wojewódzkiej, ja tak zrobiłem i załączyłem e mail który mi wysłał pobieraczek. Dośc z oszustami jak policja dostanie kilkaset lub kilka tysięcy zawiadomień to z urzędu weżmie się za tych podłych oszustów. Na marginesie nic im nie zapłaciłem i nie zapłacę bo jest to oszustwo. Ważne w zawiadomieniu wpisujecie podejrzenie popełnienia przestępstwa. Pokażmy tym przebiegłym oszustom że tym razem nie damy się naciągnąc a ich miejsce jest za kratami więzienia.
8888fuks8888 / 95.40.10.* / 2011-06-14 20:56
witam popieram trzeba tepić tych złodziei gdzyby nie moja koleżanka to zaczeła bym myśleć o zapłacie ale pokazała mi ta strone i zde3cydowanie ni zapłace przez ich głupi plik zawirusowałam kompa i wszystkie dane i pliki psu w gardzło i 100 w plecy za ratunek niech nas cmokna nie dostana ani grosza
22dyzio / 83.24.166.* / 2011-06-12 07:26
Wybacz ale napiszę szczerze. Masz rację , wyszła Twoja głupota bo postąpiłaś najgorzej jak mogłaś - ZAPŁACIŁAŚ IM . Dałaś się okraść więc już nic więcej od Ciebie nie będą chcieli . Ale - to dzięki temu że ludzie im płacą oni istnieją - nie że są na prawie - ale że ludzie im płacą . Bo przecież po to powstali , nie by świadczyć usługę a nawet zawrzeć umowę . NIE - NIKT NIE ZAWARŁ ŻADNEJ UMOWY , tylko wykorzystują fakt że większość to nieletni , że ludzie nie znają swoich praw , ŻE LUDZIE PO PROSTU NIE MYŚLĄ !!!!!!!!!!! Ludzie wierzą na słowo - mamy to na co dzień choćby jakimi kłamstwami karmią nas politycy - A LUDZIE IM WIERZĄ i póżniej dziwią się że jest jak jest.
18 letnie dziecko / 46.186.127.* / 2011-06-18 13:59
większość to nieletni , że ludzie nie znają swoich praw , ŻE LUDZIE PO PROSTU NIE
MYŚLĄ ! pewnie z osiągnięciem 18 roku życia"dorosłości" nagle zaczyna znać te prawa.
18 latek to przecież też jeszcze dziecko.to że ktoś ma 18 lat to nie znaczy że jest dorosły( czym on się różni od swojego 17 letniego kolegi z klasy, chyba tylko tym że może sobie kupić papierosy i alkohol).
klaudiad / 2011-06-11 15:54
Przyszło mi przedsądowe wezwanie do zapłaty, olać ?
rtjnhtjtyejtey / 83.22.205.* / 2011-06-12 13:00
zlej i odpisz p********* się poczekaj aż coś odpiszą a uwierz mi już nie odpiszą bo stwierdzą że z twojego strachu nic nie wyciągną
klaudiad / 2011-06-11 18:06
Bardzo dziękuje za poradę. Jak czytam to pismo, to normalnie coś się dzieje w środku mnie, że chcę płacić;/;/
kiki21 / 83.31.150.* / 2011-06-12 13:19
Zapomnij o płaceniu , to tak jest sformułowane że ma nastraszyć a tak naprawdę - TO STEK KŁAMSTW .
jedna z wielu... / 46.113.75.* / 2011-06-11 12:40
ja też dałam sie oszukac ba, nawet zadzwonilam tam w celu wyjaśnienia sprawy co oczywiście nic nie dało pan z którym rozmawialam twierdzil ze podpisalam umowe mam wobec nich zoboiwiazania itp.POwiedziałam ze zostalam wprowadzona w blad poniewaz przez 10 dni mialam testowac ich sewis bezplatnie co jest nawet napisane na glownej stronir tego przekletego pobieraczka! kilka dni pozniej otrzymalam wezwanie do zalaty (przedsadowe) powiem szczerze ze sie przestraszyłam poniewaz nigdy wobec nikogo nie mialam zadnych dlugow a tym bardziej sprawy w sadzie! pod wplywem emocji napisalam do nich prosbe o przedluzenie terminu splaty i terz niewiiem czy sama sie" nie wkopalam". Niewiem co mam teraz robic, przeciez nawet nie korzystalam z ich uslug!
ewa198888 / 83.4.190.* / 2011-06-12 21:34
Zrobiłam dokładnie tak samo...muszę teraz zapłacić?
Bodzin1971 / 80.238.64.* / 2011-06-12 14:36
Jak napisałaś prosbę o przedłużenie terminu zapłaty to oznacza że zgodziłaś się ze swoim zobowiązaniem. Czyli ogólnie sama zrobiłas sobie kłopoty
fan33 / 95.49.73.* / 2011-06-11 13:44
Chcesz dobrej rady ?? Naprawdę ?? Ale masz tak zrobić !!!! Nie reaguj na żadne pisma czy maile - żadne - teraz zrobisz jak uważasz . Jeśli naprawdę chcesz mieć spokój - zrobisz jak napisałem , a jeśli chcesz dodatkowych emocji na własne życzenie - to sobie gadaj z oszustami .
Beast Falcon / 77.236.3.* / 2011-06-11 10:25
Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 13.05.2011 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną...

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam kara umowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienie szkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobów wykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

Ja dostałem coś takiego:) - Co o tym sądzicie
fan33 / 79.185.139.* / 2011-06-11 11:09
Nic - to dostał każdy - nie wiem , jakieś dziesiątki albo setki tysięcy ludzi. I kogo pozwali ??? No kogo??? NIKOGO - bo nie mają o co - chyba tych co zapłacili o niewiedzę lub głupotę . Powiem szczerze - jeśli ktoś tu poczyta a i tak im zapłaci - będzie to objaw SKRAJNEGO DEBILIZMU . Tak - skrajnego nieuleczalnego DEBILIZMU . Trochę ROZSĄDKU - jak wpisanie jakiś danych w necie może oznaczać zawarcie umowy - gdy NIE JEST WERYFIKOWANA TOŻSAMOŚĆ NA PODSTAWIE DOKUMENTÓW ??? Ludzie - jesteście chorzy - nie - nienormalni - że im płacicie !!!!!!!!!!!
koonio / 83.15.4.* / 2011-06-10 11:55
Jeżeli ktoś ma cierpliwość i poczucie humoru to niech po
każdym ich mailu żąda wykazu co i w jakiej ilości
zakupiliśmy bo możliwość ściągania była tylko w okresie
testowym (za darmo)teraz 0 więc nie ma za co płacić.
Taliana / 91.196.13.* / 2011-06-10 15:19
Ja proponuję, żeby każdy kto wkopał się w pobieraczka złożył skargę do UOKiK. Jak wiadomo, UOKiK nałożył karę finansową na ten "cudowny" serwis ale oczywiście pobieraczek się odwołał i w sumie nie wiadomo co dalej z tą sprawą. Jeśli skargi nadal będą płynąć na pobieraczka to drugi raz już tak łatwo nie będzie im się wywinąć!

Przydatne informacje ze strony UOKiK:
"Zgodnie z obowiązującym prawem, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmuje działania w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Natomiast w sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumenci mogą uzyskać u miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów lub jednej z finansowanych przez budżet Państwa organizacji konsumenckich (Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich)."
Można wiele ciekawych informacji na ich stronie znaleźć: http://www.uokik.gov.pl/
Mandalorian / 178.56.121.* / 2011-06-09 21:16
Mój problem z pobieraczkiem zaczął się w Marcu. Wiele czytałem na forach co mam zrobić. Niestety nie mogłem znaleźć jednoznacznych wypowiedzi. Teraz po trzech miesiącach jestem pewien że pobieraczek to jedno wielkie GÓ*NO. Nic wam nie mogą zrobić o ile nie podaliście prawdziwych danych. Najlepszym i najszybszym sposobem na zerwanie kontaktu z pobieraczkiem, moniką jaskółką i innymi jest usunięcie maila lub wprowadzenie domeny pobieraczek na czarną listę na naszym mailu. Ja tak postąpiłem i żyje. Do tej pory nie dostałem żadnego pisma od nich do mojego domu, a grozili mi że znajdą mnie po adresie IP. Rozpowszechniajcie tę wiadomość by NIKT już nie padł ofiarą tych P*ZD.

Ps. Może już tu były podobne wypowiedzi lub temat zszedł na inny tor, ale nie chciało mi się czytać postów.
rererererer / 178.37.128.* / 2011-06-10 15:18
a dostałeś wiadomość ze twoja sprawa została przekazana prawnikom?
edszwed / 78.8.170.* / 2011-06-09 08:26
W dupie z pobiesraczkiem nie zapłaciłem tym oszustom żadnej forsy i nie zamierzam tego ro bić niech mnie w dupę lepiej pocałują. Wywołują ferment i zamęt po to by jak najwięcej naiwnych dało się nabrać na ich słodkie p*********. Nielaty nie piszcie rozpaczliwych pytań i powiedzcie swoim rodzicom, że pobiesraczeek to kupa łajna i oszustów a Wam moga co najwyżej buty poczyścić bo gówno Wam zrobią. Wicej ju nic nie napisy o tzch gwnojadach HOWGH
Tiwiko / 95.51.121.* / 2011-06-09 02:40
Ja rowniez kiedys w to wpadlem pogrozili mi raz pozniej grozili 2 raz i juz pol roku mija i cisza nie placcie to bo to banda oszustow nie podpisales zreszta umowy to co ci zrobia bylem u prawnika sam mi powiedzial ze nie placic i mnie popuscilo tak ze sie nie martwcie......

Najnowsze wpisy