Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
texas76 / 83.21.75.* / 2011-05-27 09:43
Nie ma obaw nie maja podstaw prawnych by kogokolwiek obciążyć.Miałem ten sam problem minął prawie rok i nic. Nie wnieśli nigdy żadnej sprawy do sądu. pozdrawiam
Lythia / 213.112.111.* / 2011-05-27 06:38
Mam pytanie do tych, którzy mieli wizytę komornika - ile osób przyszło? byli tam informatycy i grzebali wam w kompach? mam dużo pirackiego oprogramowania (system, obróbka grafiki, troche gier) czy grozi to zabraniem kompa na policje? ile grozi za takie coś?

chciałam tylko ściągnąć nowe simsy, a teraz widzę że mogę mieć poważne problemy ;_;
x1x2 / 83.30.35.* / 2011-05-30 16:21
Nikt takiej wizyty nie miał napewno:)
hkiopo / 213.76.128.* / 2011-05-27 09:18
Masz problemy - ale z głową . Witamy pobieraczka.
Taliana / 91.196.13.* / 2011-05-28 11:39
Zgadzam się z przedmówcą, wszystko wygląda na to, że pobieraczek zarzuca swoje wici na różna fora pisząc, że miał sprawę w sądzie itp. A adres mailowy biura windykacji, który jest podany poniżej to może zostawię bez komentarza...
bialybaranek / 81.190.135.* / 2011-05-24 20:45
hej mi tez grozili i dasli wezwanie droga mailowa do zaplaty ale poczytalam fora i teraz wiem ze nic mi nie moga zrobic to oszusci i tyle pozdrawiam i nie dajcie sie na to nabrac !!!
lujaszek / 83.238.48.* / 2011-05-24 12:26
a jesli podalem prawdziwe dane osobowe???
jaśko78 / 79.191.56.* / 2011-05-21 17:19
ghfghfshsfh - Skoro usuwasz niewygodne dla ciebie wpisy - więc pogadajmy na tym forum . Powiedz wszystkim - jak to jest możliwe że zawarto umowę na podstawie ustawy " elektronicznej " skoro ona sama mówi że TO JEST NIEMOŻLIWE - ale ty rozpatrujesz jakieś wypowiedzenia od jakiś umów. OD JAKICH ???? Możesz jakoś własnymi słowami powiedzieć - jakie zapisy prawne na to zezwalają ????
jaśko78 / 83.6.110.* / 2011-05-21 13:15
ghfghfshsfh - jeśli Ty jesteś autorem tego czegoś - weż się za inną robotę , pisanie w necie to nie dla Ciebie . Szczerze radzę - dałeś dupy i to na całej linii . Napisałeś kompletne bzdury - aż żal tego czytać - uwierz tak jest. Ale - możesz uważać inaczej - podaj adres mail - pogadamy.
ghfghfshsfh / 83.28.152.* / 2011-05-21 12:43
http://prawont.blogspot.com/2010/11/pobieraczek_29.html
jaśko78 / 95.49.20.* / 2011-05-21 10:06
Ktoś kiedyś napisał :
pr@awnik / 83.24.114.* / 2011-04-30 06:36
+ - 202 usuń
Czytam to forum i tak sobie myślę - czy wy jesteście tak ograniczeni - NAPRAWDĘ ???
Naprawdę nie potraficie wysnuć wniosków z tego co ludzie piszą od prawie dwóch lat ???
Jeśli nie potraficie - to - czego oczekujecie ?? Czego ???? Mówią wam - to oszuści , to
złodzieje . Mało tego - logika na to wskazuje . Mało tego - straszą wszystkich sądami ,
komornikami , i - i nic . A wy ciągle - bo coś mi grozi ??? Chyba - porażająca głupota
!!!!!!!!!!!! I to wam grozi - PORAŻAJĄCA GŁUPOTA - bo nawet nie potraficie przeczytać
ze zrozumieniem - nie - nawet NIE ZADAJECIE SOBIE TRUDU przeczytania kto coś napisał
prawie dwa lata temu a co do tej pory się spełnia . Jak długo będziecie tą głupotę
ciągnęli ??? Ile jeszcze napiszecie bzdur i głupot - o jakiś wypowiedzeniach i o
wezwaniach ???? Ile - zanim przeczytacie co ktoś napisał i powiedział dwa lata temu - że
to są oszuści !!! Że nieletni nic nie mogą - NIC - KOMPLETNIE NIC - w świetle prawa nie
mogą zawrzeć żadnej umowy - a wy ciągle coś wypowiadacie . Że rejestracja nie jest - NIE
MOŻE BYĆ zawarciem umowy - a wy ciągle coś wypowiadacie . Ciągnijcie to dłużej -
pobieraczek tylko ma radochę - bo TO WY TO CIĄGNIECIE , TO DZIĘKI WAM ONI ISTNIEJĄ
!!!!!!! Bo to niektórzy z was im płacą !!!! I albo to zrozumiecie - albo jeszcze trochę
to potrwa . Macie wybór .
Czytajcie co ktoś kiedyś napisał - bo tam jest cała prawda .
kilson / 77.236.25.* / 2011-05-29 09:02
Od tego co było kiedyś mineło trochę czasu i mogło cos się zmienic, nie prawdaz?
lena6015 / 87.204.189.* / 2011-05-27 14:38
Ej mówisz że nam nic nie zrobią ? Jesteś tego pewny ? Ja byłam na pobieraczku w 2009 roku nic nie ściągałam tylko się zarejestrowałam , po 10 dnach zaczęli wysyłać na e-mail wezwania do zapłaty , olałam to ! przez dwa lata miałam spokój. Wczoraj dostałam lis(nie e-mail ) od Windykatora w sprawie Pobieraczka . Dali mi 7 dni na zapłatę inaczej sprawę oddają do sądu . Dzwoniłam do tej firmy mówią że jak zapłacę to nie będzie problemu. Ale czy jak zapłacę nie okaże się że przyślą mi następne rachunki albo że mam zapłacić odsetki za te 2 lata zwłoki? I co zrobić w tej sytuacji , potraktować sprawę serio czy znowu to zastawić ???? Szukam osoby która miała już taki problem ! pomóżcie bo nie wiem co robić :(
Taliana / 91.196.13.* / 2011-05-27 15:39
Prowadząc z pobieraczkiem korespondencję, wynika z tego, że odpisują gotowcami. A co do wypowiedzi powyżej, to czy możesz podać namiary tej firmy windykacyjnej - chętnie je poznam. Jeśli sprawa by poszła do sądu, to w najgorszym wypadku koszty nie powinny przekroczyć 400zł - myślę, że warto zaryzykować sprawę w sądzi, bo można wygrać.
lena6015 / 178.37.169.* / 2011-05-27 22:35
Biuro Windykacji Prawnej
Radca prawny- Dariusz Knera
tel.:+48585532000
fax: +48585532100
e-mail; windykacja@pobieraczek.pl
bolo83 / 83.24.215.* / 2011-05-28 08:14
Lena - zobacz , masz podany adres gdzie to się mieści - to biuro ??? To co - tajemnica przedsiębiorstwa jak w przypadku wypowiedzi oszusta Lejczaka w Expresie reporterów ???? Ludzie - TO SĄ OSZUŚCI - czy kiedyś to do Was dotrze ????????????????????????????????
Taliana / 91.196.13.* / 2011-05-23 22:39
No nie wszyscy czytają i oglądają sprawy dla reporterów itp., np. ja :) Ale to jest niezła parodia z tym pobieraczkiem - nabieraczkiem. Prowadzę z nimi bardzo interesującą korespondencję, mam nadzieję, że nie znudzi im się odpisywać na moje liczne pytania i niejasności :) Plączą się w zeznaniach jak nie wiem co, chciałam kopię lub skan tej umowy, którą rzekomo zawarliśmy, no ale niestety podobno nie mają takiego obowiązku i takie tam. Jak ktoś się da wplątać jeszcze w pobieraczka, to nie warto się tym przejmować - ale polecam korespondencję z nimi :))) Absolutnie nic im nie płaćcie, jak już to było pisane wszem i wobec.
desperatka120 / 83.5.206.* / 2011-05-21 17:16
No tak, ale jeżeli ktoś ukończył 16rok życia (tak jak i ja) to odpowiada prawnie jak osoba dorosła, i co wtedy? I czy maile również zaliczają się do listów? W życiu nie znalazłam się w takiej sytuacji i trochę mnie to przeraża. Napisałam do nich maila z pytaniem za co mam płacić skoro nic nie podpisałam i czekam na odpowiedź. Zobaczymy co odpiszą
jaśko78 / 79.191.56.* / 2011-05-21 17:21
Nie zawarłaś żadnej umowy , nie ma podstaw prawnych byś za cokolwiek płaciła. I albo to zrozumiesz - albo nie , masz wolną wolę . Ale na Twoim miejscu - zapomniał bym o tych oszustach .
marines1991 / 80.239.242.* / 2011-05-21 09:55
Tak w pełni się z tobą zgadzam. Jeśli chodzi o moje wykształcenie to nie jestem po studiach i wiem dobrze że aby zawrzeć umowę - obie strony muszą otrzymać kopie ów dokumentu zatwierdzone podpisem własnoręcznym przez obie strony. jeśli czujesz się oszukany to napisz tak jak ja do Urzędu Ochrony Konsumenta. W tej chwili ponownie zajmują się tą sprawą.
tytanowy / 109.197.103.* / 2011-05-21 08:30
§ 4.
9. Umowa o świadczenie usług Usenet jest umową zawartą na czas określony i kończy się wraz z upływem terminu, na który został wykupiony abonament. Usługobiorca, który chce nadal korzystać z usług Usenet ma prawo do zawarcia nowej umowy o świadczenie usług Usenet poprzez wykupienie kolejnego, dowolnego abonamentu na wskazany w nim okres.

Rozumiem, że aby kożystać z serwisu to trzeba najpierw wykupić usługę. Zaakceptowaliśmy regulamin, a nie wykupiliśmy usługi. Poprostu nie powinni nam jej udostępniać a jeśli już to zrobili, to na własną szkodę i bez żadnych podstaw do jej realizacji. Przecież nie uiściliśmy jeszcze opłaty. Czy mam rację? Proszę o komentaż.
jaśko78 / 95.49.20.* / 2011-05-21 08:44
Nie masz racji - po prostu nikt żadnej umowy nie zawarł . Każdy TYLKO SIĘ ZAREJESTROWAŁ - tylko jak robił to setki razy na innych stronkach. Tylko tutaj wmawiają Wam że coś zawarliście - co jest mega przekrętem i oszustwem i teraz osoba myśląca potrafi to wyłapać - a nie myśląca płaci i dla nich ci oszuści istnieją . Więc ???? Czyżby płacili sami zwolennicy Tuska i PO ????? Na to wychodzi bo płacący jak piszą " są po studiach " a podobno ci " wykształceni " PO popierają . Sorry za sarkazm ale jak pisze ktoś że coś ukończył i zapłacił - to dziecko kilkuletnie które napisało na forach " osukali mnie " ma więcej wiedzy niż ci pseudo magistrowie . Taka prawda , taka rzeczywistość i pora stawić temu czoła - NA WAS LICZĄ DEBILE - NA WAS - i sami to mówią na forach . Tak , sami piszą że debile płacą a u nas ich nie brakuje. Miłego dnia.
Zdzisiek777 / 178.36.89.* / 2011-05-23 15:53
Dzisiaj właśnie zaskoczyli mnie ,wezwaniem do zapłaty! -jak nie jedną osobe.Ale napisałem im dobitnie !!!i posłałem do djabła!!Szukaja frajerów !!! nie djcie się nastraszyć !! oszustom.!!!Sama rejestracja - nie daje praw do pobierania pieniędzy!!!! Niech się walą na ryj !!!! JERRY
piotr czewa / 83.2.142.* / 2011-05-28 21:52
ja sam mysle czy placic boje siue troche mialem wachania jesli dojdzie to do mnie jakas windykacja to moje zycie stanie sie wielkim problemem mam juz klopotow dosc wszystko w tym zyciu opiera sie na pieniadzach ja tez nabralem sie na usluge pobieraczek
ada08 / 195.117.88.* / 2011-05-20 22:31
w moim przypadku to już prawie 2 lata minęły,także olać ich - nic nie zrobią
kolo87 / 213.76.128.* / 2011-05-20 12:17
Uważajcie - pobieraczek zaczął wysyłać jakieś brednie listownie - nie mające żadnych mocy prawnych . Dlatego poniższy wpis ma na celu przestraszyć tych co coś listownie dostaną - czyli zmusić do zapłaty. Jest to nieprawda . I jesli naprawdę tak powiedział miejski rzecznik - to nadaje się tylko na sprzątacza . Pobieraczek żadnej kary nie zapłacił bo odwołał się do sądu konsumenckiego . Dopiero PO WYROKU SĄDU KONSUMENCKIEGO zostaną zmuszeni do zapłaty gigantycznych kar - dlatego próbują wszelkich sposobów by Was nabrać - również podając się za oszukanych. Dlatego - bądżcie czujni i nie wierzcie w to że płacić trzeba - bo to jest nieprawda.
;-( / 89.161.16.* / 2011-05-20 12:06
Witajcie,na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie chce siać "paniki".Dzisiaj przeszedłem się do miejskiego rzecznika praw konsumenta z pytaniem czy coś dalej wiadomo na temat pobieraczka,czy coś się ruszyło itd.

Uzyskałem odpowiedź że UOKiK zajmował się sprawą pobieraczka od 2009 roku do kwietnia 2010 roku.Wyrok zapadł w sprawie pobieraczka i oni zapłacili za swoją działalność w tym okresie.Od maja 2010 nie zajmują się tą firmą i jak zapytałem się czy działają zgodnie z prawem to odpowiedź brzmi TAK. "jak kolwiek głupia by była ta umowa to jest zawarta zgodnie z prawem" takie słowa usłyszałem jak zapytałem czy to jest legalne.żapytałem również czy płacić,powiedziała że jak nie dostałem żadnego listu do domu to by ona nie płaciła lecz gdyby coś dostała od nich od razu poszła by płacić.W tej chwili zastanawiam się co mam zrobić,rejestrowałem się we wrześniu 2010 roku czyli już jak działają"legalnie".
Tą stówkę mógłbym im zapłacić tylko jestem ciekaw czy nie policzą sobie więcej ... bo już minęło 9 miesięcy ...
Czekam na Wasze przemyślenia do tego co wyżej napisałem.
bulinski / 178.37.136.* / 2011-05-27 09:41
Srać na nich,ja nic nie pobrałem a każ mi płacić--2 lata temu też miałem podobnie i olałem.Nikt nim nie poda IP a dane podałem z nieba.
Oszuści straszni.
LRosa / 79.184.101.* / 2011-05-19 20:36
Ja zarejestrowałam się w październiu 2010 r. Też dostałam kilka wezwań do zapłaty i straszono mnie konsekwencjami o podawaniu fałszywych danych osobowych.
napisałam więc pismo do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku - zawiadomienie o próbie wyłudzenia pieniędzy i zastraszanie. Opisałam też nieuczciwe praktyki i sposób działania firmy Eller Service. Mój elaborat miał 4 strony A4, powoływałam się na mnóstwo art. z ustaw o ochronie danych osobowych, świadczeniu usług drogą elektroniczną, kodeksu cywilnego...
Mniej wiecej po miesiącu, dostałam odpowiedź.
Brak podstaw do wszczęcia dochodzenia, zbyt mała szkodliwość czynu, a jednoczesnie prokurator uznał, iż firma ta działą legalnie.
napisałam więc do Powiatowego Rzecznika Ochrony Konsumeta. Pani po kilku dniach oddzwoniła do mnie i powiedziła, że UOKIK cały czas prowadzi dochodzenie i do czasu rozstrzygnięcia sprawy mam nie płacić.
Tak też zrobiłam.
W międzyczasie zadzwoniłam jeszcze do: ZAIKS, SPAV, STOART - z nikim nie podpisali umowy na przetwarzanie plików.
Co mnie dziwi, że jeszcze ich nie ścigają.
W obecnej dobie nawet zakład fryzjerski musi płacić, za to że ma radio, a tu przecież są miliony plików do ściągnięcia?!
Nic nie rozumiem???
Firma działa nieuczciwie. To oczywiste.
Minęło pół roku i cisza.
Do tej pory tylko jedna osoba złożyła pozew do sądu w tej sprawie - tak poinformowała mnie Pani rzecznik.
Myślę, że polityk aich firmy polega na tym, ze straszą. jeśli się uda i ktoś zapąłci są przeszczęśliwi.
Innych nie będa poszukiwać.
Musieliby złożyć doniesienie do Prokuratury, ona wydałaby nakaz, policja rejonowa zaczęłaby szukać...
a przeciez już na ich pierwszej stronie jest napisane: z nami możesz czuć sie bezpiecznie:

"Sposób w jaki Państwo spędzają czas wolny jest wyłącznie Państwa prywatną sprawą. Dlatego nasza technologia dba o to, aby zarówno adres IP jak i pobrane pliki nie były nigdzie rejestrowane. Gwarantujemy anonimowość, która się Państwu należy. Z naszym dostępem są Państwo zabezpieczeni przed inwigilacją. Dostęp Pobieraczka jest anonimowy, niecenzurowany i konfigurowany dla każdego indywidualnie. Nikt z zewnątrz nie może sprawdzić, jak jest wykorzystywany. To jest Państwa prywatna sprawa.
Jednocześnie mogą Państwo korzystać z całej oferowanej usługi w najwyższej jakości. Główną zaletą Pobieraczka jest bezpieczeństwo. Jedynie do celów rozliczeniowych musimy mierzyć wykorzystany transfer. Naszymi priorytetami są rzetelność i jakość.
Pozdrawiamy serdecznie - Zespół Pobieraczek.pl"

Ciekawe jak to się ma do rzeczywistości?
Pozdrawiam!

PS. mam nadzieję,ze niedługo ich pozamykają!!!
pipi89 / 95.49.82.* / 2011-05-19 21:01
Zauważ co napisałaś - " zbyt mała szkodliwość czynu " - bo oszustwo poniżej 100 zł to w świetle prawa tylko wykroczenie. Dlatego - tylko pozwy zbiorowe .
dafcio21 / 79.185.153.* / 2011-05-19 19:33
Witam...dzisiaj dostałem powiedomienie ze mam do zapłaty prawie 95 zł za Pobieraczek...zapomnialem hasła i loginu,nic nie sciagałem a oni mi przysyłaja jakies opogróżki i ze mam zapłacic...co mam zrobić...?To jest naciganie i zastrasanie ludzi...Prosze o odpowiedz...!!
pipi89 / 95.49.82.* / 2011-05-19 20:01
Skoro wiesz że to jest naciąganie i zastraszanie ludzi - to dlaczego pytasz co robić ??? Nic nie robić - zapomnieć - najlepsza sprawdzona metoda.

Najnowsze wpisy