Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
oszin68 / 83.20.130.* / 2011-05-19 19:15
Jestem kolejną ofiarą pobieraczka. Po mailu o wszczęciu postępowania windykacyjnego i wytoczeniu procesu już miałam kartę kodów w ręku, żeby zrobić przelew. Ale mój program antywirusowy wyświetla mi status stron. Pobieraczek na czerwono! Zaczęłam szukać pomocy na forach i nie zapłaciłam, jak chcieli w ciągu 3 dni. Cały czas sprawa się toczy, ale nie zamierzam już czytać od nich żadnego maila, już mnie nie zastraszą!!! A jak będzie trzeba to skargę się na nich napisze do odpowiednich organów! Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych. Nasze historie są identyczne. Oni nie czytają naszych odwołań, tylko wysyłają swoje pogróżki:///
TOmasz O. / 83.10.67.* / 2011-05-19 00:52
UWAŻAJCIE LUDZIE NA TYCH OSZUSTÓW POBIERACZEK
Ja tym złodzieją zapłaciłem - ALE NIE WIEDZIAŁEM CO MAM ROBIĆ - S********* chciałbym aby temu dupkowi właścicielowi tego poratlu POBERACZEK - SRACZEK dobrali się do dupy i zrobili mu jesień średniowiecza z niej.
Pozdrawiam
Tomek
Apolonia1 / 46.170.107.* / 2011-05-19 09:25
regulamin nie jest umową (wynika to z wykładni językowej) i od tego trzeba zacząć.
w regulaminie można zobowiązać kogoś do podpisania umowy na takich, a takich warunkach, jednak umowa musi stanowić odrębny dokument. Dostawcy usług telekomunikacyjnych, telefonii komórkowych, energii itp., czyli usług o charakterze ciągłym mają swoje wewnętrzne regulaminy, jednak akceptacja regulaminu nie stanowi umowy, lecz sporządzany jest odrębny dokument o nazwie "umowa...", Z wykładni językowej do zawarcia umowy potrzebne jest dwustronne oświadczenie woli jej zawarcia, regulamin tego warunku nie spełnia - akceptacja regulaminu nie jest wyrażeniem woli zawarcia umowy, a jedynie zaakceptowaniem warunków postawionych przez drugą stronę,
Tak więc jeśli umowa nie została sporządzona i podpisana przez strony umowy (chodzi tu wyłącznie o usługi o charakterze ciągłym, a nie jednorazowe) to prawnie wiążocej umowy w ogóle nie było...
Tak więc pobieraczek może Was pocałować w d...
marines27 / 80.239.243.* / 2011-05-18 21:35
heh- ja dostałem pisemne wezwanie. nie zapłacę bo nie korzystałem. ale ja tego tak nie zostawie. w 2010r dostali karę od UOKiK. jeśli pomóżecie to w tym też dostaną. wczoraj powiadomiłem URZĄD OCHRONY KONSUMENTA. Wy też napiszcie. teraz czuje się bezpieczniej.
kotecekmotylek / 86.164.122.* / 2011-05-18 12:16
sama sie zarejstrowalam na tej str. na samym poczatku az mi sie goraco zrobilo,jak dostalaM OD nich maila, bo nie wiedzialam jakim prawek w ogule ustalili mi platnosc, bez mojej wiedzy.tym bardziej ze rowniez nie korzystalam z ich uslugi, czyttalam ten regulamin z kilka razy i nigdzie nie moglam znalezc punktu w jakim pisze ze jesli minie okres probny to ja musze koniecznie wybrac oplate, myslalam ze chodzi o to ze jesli bede chciala cos sciagnac, wtedy wykupuje sobie MB i z nich korzystam, tak jak to est w kazdej przyzwoitej str. no ale skoro oni mysla ze kazdy zaplaci bo oni tak powiedzieli to sa w bledzie. pozdrawiam i uwazajjcie na tych drani;/
marinni / 80.239.242.* / 2011-05-17 16:23
Witam, dziś dostalem pismo - wezwanie przedsądowe. co więcej email i ip się nie zgadza. zamierzam nie płacić tym oszustom. czy to dobry pomysł?
iras01 / 83.12.204.* / 2011-05-18 06:50
Witam. Prosze sie niczym nie martwić ja również otrzymałem wezwanie do zapłaty pod groźbą pozwu w Sądzie, rejestrze dłużników ble ble ect.Napisałem do Tych Państwa pobieraczek meila by podali pełne moje dane osobowe gdyż ja nigdy się tam nie rejestrowałem na tym portalu. Otrzymałem jedynie ponownie jakąś śmieszną groŹbę żądania zapłąty i dziwny nr IP koputera, który wogóle nie jest moim IP kompa. Olać ich i tyle jedno oszustwo i trzeba by powiadomić Prokuraturę o ich przestępczym działaniu. Pozdrawiam
japkoMMW / 83.27.71.* / 2011-05-17 20:14
Bardzo proszę o pomoc!
Jestem przerażona, ja również dostałam wezwanie przedsądowe. Bardzo się boję, bo te maile wyglądają przerażająco, tym bardziej, ze grożą mi pozbawieniem wolności od 6 miesięcy do 8 lat za podanie fałszywych danych osobowych. Podałam Fałszywe dane, ale jestem osobą pełnoletnią. Czy jeśli by juz doszło do tego, że pobieraczek wytoczył by mi sprawę sądową jakimś cudem znajdując mnie, to co mi grozi przed sądem za podanie fałszywych danych? I co najważniejsze: czy ogos już pozwali?
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-05-18 00:10
Nic nie grozi za podawanie fałszywych danych pobieraczkowi, to co piszą to kłamstwo.
Oczywiście pobieraczek nikogo nie pozwał do sądu i nigdy tego nie zrobi.
aaasikkk / 82.177.224.* / 2011-05-17 14:26
Witam kurde a ja widze jestem glupia i zaplacilam tym chamom i tez nic nie sciagnelam z ich strony czy teraz jak bym im napisala wypowiedzenie i zwrot pieniedzy(bo to niby za rok z gory)to oddadza mi??? prosze napiszcie czy daje rade odzyskac ta kase
misia1707 / 78.88.105.* / 2011-05-17 11:48
Mnie też straszyli że pozwą do sądu
oszukana_z / 217.153.158.* / 2011-05-16 21:54
Witam.
Poniżej oświadczenie, które można im przesłać. Wzór dostałam od Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie.

ELLER Service S.C.
Ul. Chłopska 72
80-350 Gdańsk

Dotyczy: wezwania do zapłaty kwoty…przysłanego w formie e-maila w dniu…..

W odpowiedzi na wezwanie do zapłaty kwoty…..przysłane mi przez Państwa firmę, oświadczam, iż odstępuję od umowy zawartej dnia….za pośrednictwem Internetu, w drodze zarejestrowanie się na Państwa portalu.
Podstawą prawną mojego oświadczenia jest ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22 poz. 271, ze zm.).
Zgodnie z art. 9 w/w ustawy, przedsiębiorca który zawiera z konsumentem umowę na odległość (a z taka umową mamy do czynienia w moim przypadku), ma obowiązek potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji stanowiących istotne przedmiotowo składniki umowy (essentialia negottii). Podkreślam, iż sama akceptacja regulaminu, przedstawionego na stronie nie jest wystarczająca do skutecznego zawarcia umowy.
Nigdy nie skorzystałam z Państwa usług (nie doszło do ściągnięcia żadnych plików), dlatego naliczanie mi wynagrodzenia za swoje usługi, już od pierwszego dnia rejestracji jest postępowaniem niezgodnym z prawem. Nadto podkreślam, iż przy rejestracji na stronie pobieraczek.pl, nie byłam informowana o wysokości wynagrodzenia i zasadach jego zapłaty, itp.
Przypominam w tym miejscu, iż podobne stanowisko zajął UOKiK, który w kwietniu wydał decyzję, w której zakwestionował praktyki portalu pobieraczek.pl.
Reasumując, wobec naruszenia przez przedsiębiorcę spółkę Eller Service SC przepisów art. 9, ust. 1,2,3 w/w ustawy, na podstawie art. 10 ust. 2 termin do odstąpienia od umowy wynosi 3 miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o usługę.
Stąd moje oświadczenie o odstąpieniu od umowy z dnia…. zawartej za pośrednictwem Internetu jest wiążące i skutkuje uznaniem umowy za niezawartą a ja jestem wolna od wszelkich zobowiązań.
Żądam zaprzestania przysyłania wezwań do zapłaty, straszenia mnie konsekwencjami niezapłacenia , gdyż w przeciwnym wypadku skieruję sprawę do Rzecznika Konsumentów.
Emmmmmmm / 79.185.134.* / 2011-05-19 17:17
Mam pytanie, czy takie oświadczenie mogę wysłać im na maila? przestaną wtedy do mnie pisać i grozić? czy ktoś już takie coś wysyłał?

Proszę o odpowiedź, bo podobnie jak inni oszukani, nie wiem, co robić..
pipi89 / 95.49.82.* / 2011-05-19 18:46
Nic im nie pisz - po prostu jeśli im napiszesz coś mailem - mailem Ci odpowiedzą , coś w stylu że nic nie możesz i masz płacić . Napiszesz im listownie - listownie Ci odpowiedzą. Uwierz - NAJLEPIEJ JEST NIC NIE PISAĆ , zignorować i zapomnieć . Serio!!!!!!
marooo18 / 78.88.6.* / 2011-05-18 20:06
i to tak im na maila wyslac ?
Iras01 / 83.12.204.* / 2011-05-18 07:09
Witam
Oklaski dla Pani lub Pana Ochrony Konsumenta ze Szczecina. Całkowita racja zawarcie meilowe jakiejkolwiek umowy nie ma podstaw prawnych a tym bardziej sankcji wykonawczej brak przede wszystkim podpisu co jest podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Takie pisanie wezwań do zapłaty to jeddna wielka ściema i naciągactwo ludzi!!!!!!
benek 234 / 46.112.21.* / 2011-05-17 07:08
ja tez zostalem oszukany i nie wiem co zrobic
tajemnicza/y / 83.4.132.* / 2011-05-16 17:11
oszuści oszuści oszuśi
Zacku / 90.237.160.* / 2011-05-16 15:39
Powiem tak że to nie jedna osoba jeszcze będzie oszukana przez pobieraczka.


pozdrawiam
Marcin Gall / 92.78.127.* / 2011-05-16 13:30
UWAGA - mam nowe informacje z PROKURATURY, w sprawie Pobieraczek.pl

Nowe osoby, bardzo proszę żeby tez składały skargi do Prokuratury, w tej sprawie.

Proszę mi wysłać email, o nazwie Pobieraczek.pl to w emailu zwrotnym wyślę dokumenty z PROKURATURY, do wglądu razem z nr Akt sprawy - radze tez informować organy ścigania, w tej sprawie.Skargę można napisać, za pośrednictwem poczty elektronicznej.


Proszę wysłać emaile na adres naszego Stowarzyszenia - dyskryminacja.berlin@googlemail.com
izka_30 / 2011-05-19 15:46
ja również dostałam od nich wezwanie do zapłaty chociaż nic nie pobierałam na tej stronie .Zapłaciłam dziś przelewem jak mogę odzyskać swoje pieniązki .Pomóżcie !!!!
pipi89 / 95.49.82.* / 2011-05-19 18:48
Niestety Izo - dałaś się oszukać i okraść . Nie odzyskasz już pieniędzy - po prostu nie zakłada się strony by okradać ludzi a póżniej im kasę oddawać . Nauczka na przyszłość - najpierw myślenie i fora - póżniej działanie a w tym wypadku najlepsza jest całkowita olewka .
ruda881988 / 83.22.214.* / 2011-05-14 22:46
witam ja tez zostalam wciagnieta w maliny przez tego pobieraczka najgorsze ze podalam prawdziwe dane i teraz sie boje sadu caly czas mnie neg=kaja mejlami ze musze zaplacic bo inaczej sad i karne odsetki czyli ok 4x te 90 z groszami co mam robic kiedys odpisalam im ze chce zrezygnowac z ich uslug ale dalej dostaje te mejle co mam robic czy musze to zaqplacic ja nawet z tego nie kozystam
meyger / 89.174.27.* / 2011-05-16 12:05
witajcie. olejcie te wiadomości od nich!
zgodnie z prawem jakie obowiązuje w polsce podpis elektroniczny nie jest podpisem. (jeszcze)!!!!!!!!!!!!!!! a oni są oszustami dostał ktoś z was umowę pisemną??? i ją podpisał??
Ma20rcidsa / 79.184.141.* / 2011-05-14 07:30
Też zarejestrowałem sie na pobieraczek.pl przysłali tego emaila zeby zaplacic 94 zl z groszami albo wytocza mi sprawe.Olałem to i tyle zadnego e-maila nigdy juz odnich niedostałem.
grrr... / 89.73.1.* / 2011-05-13 23:43
Z drugiej strony zastanawia mnie fakt, że ta "firma" jeszcze istnieje, że nikt z tym się jeszcze nie uporał. Wiem, że sprawa była już w UOKiKu i jest na policji, ale, żeby nic a nic z tym nie zrobić? Pobieraczek działa już dość długo i sprawa jest też już wystarczająco upowszechniona, więc ja się pytam jakim prawem oni jeszcze funkcjonują?! Dawno powinni siedzieć za zastraszanie i wyłudzanie! Ech... Polska rzeczywistość czasami mnie dobija.
Ja Justyna / 91.193.208.* / 2011-05-13 15:11
Te durnie nigdy nikomu nie zalozyli zadnej sprawy!!!!!!!!!!!! A wiecie czemu? Bo frajerswo samo jest jednym wielkim przestepstwem. Zapraszam na youtube. Tam jest masa materialow na temat tych zlodzieji. Ja osobiscie odpisalam im zeby mnie w dupe pocalowali. Bo tyle moga zrobic.
misiek2793 / 89.77.138.* / 2011-05-13 16:28
Witam.
Ja też zostałęm ofiara POBIERACZKA założyłem dwa konta na fikcyjne osoby. Wysyłaja mi wiadomości a-mail że grozi mi odpowiedzialnosc karna.;/
Moga mi coś zrobic?

Najnowsze wpisy