Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
milena20 / 87.207.38.* / 2011-04-27 09:15
ja przed chwila tez takie cos dostałam i tez strasznie sie tego boje. Nie wiem co robic.Czy zpłacic czy olac? Powiedzcie co mam robić
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-04-27 20:45
Olać oszustów z pobieraczka. Oni na prawdę nic nikomu nie mogą zrobić!
karol2505 / 2011-04-26 11:40
Cześć powiedzcie tak szczerze bać się tego serwisu ? czy to olać
MORDERCA / 81.219.101.* / 2011-04-28 07:14
Olej to i pamiętaj, że ten piepszony podbieraczek nas wszystkich nauczył jednego.
CZYTAJ NIM COŚ PODPISZESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Redziu / 95.160.168.* / 2011-05-03 23:45
Tylko że ja nic nie podpisałem !!
edmund66 / 2011-04-29 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=dCi7GkIpuSY&feature=related
alicja21 / 83.8.14.* / 2011-04-26 19:22
w ogóle nie wchodziłam na tę stronę, nie rejestrowałam się i nie aktywowałam żadnego konta na tej stronie, a również dostałam maile z wezwaniami do zapłaty i przedsądowymi wezwaniami do zapłaty. W mailach były podane niewłaściwe dane w tym adres, jednak o dziwo mają skądś mój prawdziwy adres mailowy i IP. Oczywiście nie zamierzam im płacić, po lekturze kilku serwisów na ten temat, ale czy powinnam wysłać im pismo o odstąpienie od umowy? nie korzystam często z tego adresu, a ostatni list dostałam od nich 1 marca 2011, z tym, że nie wiem kiedy ta rzekoma "umowa" była według nich zawarta - podejrzewam, że minęło już 10 dni, jak nie te 3 miesiące.
edmund66 / 2011-04-29 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=dCi7GkIpuSY&feature=related
agula26 / 2011-04-26 13:54
Nie ma się czego bać. Ja weszłam w to bagno 1 1/2 roku temu.Nic im nie zapłaciłam, przestałam sie przejmowac ich mailami. Od roku nic od nich juz nie dostaje. Mam spokój.
A swoja drogą, trąbi się o tym pobieraczku od ponad 2 lat i nadal się na to ktos chwyta . Ciekawe ???
edmund66 / 2011-04-29 21:52
http://www.youtube.com/watch?v=dCi7GkIpuSY&feature=related
karol886898 / 79.191.131.* / 2011-04-26 11:25
Cześć powiedzcie tak szczerze bać się tego serwisu ? czy to olać
edmund66 / 2011-04-29 21:51
http://www.youtube.com/watch?v=dCi7GkIpuSY&feature=related
JA4JA / 74.120.15.* / 2011-04-25 00:26
NACIAGNIETA WIDZE ZE TWOJE IP JEST Z FRANCJI ,CZY TY NIE JESTES JEDNA Z TYCH CWANIAREK OD POBIERACZKA ?? RACZEJ NIE ZALOZYSZ KONTA NA POBIERACZKU Z IP Z ZA GRANICY , WIEC ALBO SIEJESZ FERMENT ALBO JESTES TROCHE ROZGARNIETA, MYSLISZ ZE BEDA SCIGALI KOGOS Z FRANCJI ZAKLADAJAC ZE TO PRAWDZIWE IP ??????
6789 / 83.31.149.* / 2011-04-25 07:03
Brawo - młodzieży i nie tylko - zrozumcie proszę - adres IP nic nikomu nie daje - NIC I NIKOMU - a jest tylko straszakiem na Was bo nikomu nic nie można udowodnić .
Ja4ja - świetnie to zrobiłaś - dzięki wielkie.
JA4JA / 74.120.15.* / 2011-04-25 00:22
DO NACIAGNIETA JA KAZDA WYPOWIEDZ MAM Z INNEGO ADRESU IP , I CO BIEGAM TAK Z KRAJU DO KRAJU I WYSYLAM NOTKI ???? ROBIE TO Z JEDNEGO KOMPA , WIEC JAKIE JEST MOCNE TO ICH IP ??
JA4JA / 80.237.226.* / 2011-04-25 00:17
DO NACIAGNIETEJ JAK TAK BARDZO BOISZ SIE ADRESU IP TO POWIEM CI ZE ADRES IP JEST PRZYPISANY DO KOMPUTERA A NIE DO OSOBY , WIEC NAPISZ IM ZE Z TWOJEGO KOMPA DZIENNIIE KORZYSTA KILKA OSOB I NIE WIESZ KTO ZALOZYL EWENTUALNE KONTO WIEC NIE MOZESZ ODPOWIADAC ZA COS CZEGO NIE ZROBILAS ,
JA4JA / 77.247.181.* / 2011-04-25 00:14
IP ????? ZAPYTAJ ICH CO TO JEST ADRES IP , JAK WIDZISZ JA4JA W CIAGU KILKUNASTU SEKUND ZMIENILAM KILKAKROTNIE ADRES IP
JA4JA / 87.106.138.* / 2011-04-25 00:11
I TUTAJ TEZ MASZ MOJE IP HEHEHE
14stolatka / 87.205.156.* / 2011-04-21 21:25
Wysłałam im odstąpienie od umowy i podałam im ten IP komputer co mi podali he he musiałam się podpisac nie swoim nazwiskiem bo podałam niewłaściwe dane (mama tyle razy powtarzła: nie podawaj swoich danych) teraz juz wiem po co im był mój adres
czy dobrze ze podałam im pewnie zły numer IP???
14stolatka / 87.205.156.* / 2011-04-21 21:25
Wysłałam im odstąpienie od umowy i podałam im ten IP komputer co mi podali he he musiałam się podpisac nie swoim nazwiskiem bo podałam niewłaściwe dane (mama tyle razy powtarzła: nie podawaj swoich danych) teraz juz wiem po co im był mój adres
czy dobrze ze podałam im pewnie zły numer IP???
14stolatka / 87.205.156.* / 2011-04-21 21:15
Ja juz się nie przejmuje nie płace bo NIE MAM ZA CO !!!!!!!!!! Głupki jedne!!!!!!! Nawet ściągnąć się nie dało!!!! A jeszcze gdzies tak pół roku temu brat mi mówił o tym portalu ale nie podał nazwy nie sądziłam, że będę w takiej sytuacji
DO WSZYSTKICH:
NIE PŁAĆCIE!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE WYTOCZA WAM SPRAWY BO BOJĄ SIĘ Z E PRZEGRAJA!!!!!!!
pipi77 / 83.6.113.* / 2011-04-21 16:40
Jak sama zauważyłaś - jesteś dzieckiem .Masz swoje dziecięce obawy i to jest zrozumiałe. Ale - czy słusznie??? Zauważ - czy możesz np. kupić coś na raty , wziąć kredyt z banku czy zawrzeć umowę np. na telefon czy internet ??? Oczywiście że nie - bo jesteś nieletnia , bo nie masz albo masz ograniczoną zdolność do czynności prawnych . Czyli - prawo mówi że osoba małoletnia prawnie ważnej UMOWY ZAWRZEĆ NIE MOŻE . Inaczej sprawa by wyglądała gdybyś np. coś wyłudziła na podstawie sfałszowanego DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI . Tak - kupujesz coś - nawet w necie PODSZYWAJĄC SIĘ pod kogoś i nie masz zamiaru za to zapłacić. TO JEST PRZESTĘPSTWO !!!!! Ale zauważ - musisz podać się za kogoś na podstawie np. dowodu osobistego , musisz korzyść majątkową otrzymać lub mieć taki zamiar czyli z góry zakładasz że - szukasz czy okradniesz.
Jak jest z pobieraczkiem ?? " Firma " zamieszcza reklamy że oferuje coś za darmo - musisz tylko się zarejestrować . Zarejestrować - a przecież robiłaś tak setki razy - mało tego - na dane fałszywe i NIKT CIĘ O NIC NIE OSKARŻAŁ , NIKT NIE WMAWIAŁ ŻE ZAWARŁAŚ UMOWĘ . I tak jest - w naszym prawodawstwie NIE DA SIĘ ZAWRZEĆ UMOWY tak jak twierdzi pobieraczek . Innymi słowy - NIE MOŻNA ZAWRZEĆ UMOWY poprzez rejestrację bo nikomu nie można udowodnić że coś zawarł. A to jest jeden z warunków by umowa istniała - czyli możliwość udowodnienia sprawstwa - czyli usługodawca musi wskazać - z nim lub z nią zawarłem umowę i na jakich warunkach Musi Cię POINFORMOWAĆ ŻE UMOWĘ ZAWIERASZ !!!!!!!!! . A zauważ - jak napiszę że nazywam się Adam Kowalski - czy to znaczy że tak jest ????? Skąd masz wiedzę że ja to ja ??? I tak jest tutaj - jeśli usługodawca twierdzi że zawarł umowę TO MUSI UDOWODNIĆ Z KIM JĄ ZAWARŁ - a TO JEST NIEMOŻLIWE !!!!!!!! Bo musiał by wykazać kto przed komputerem siedział i kto coś nacisnął.
Napiszę szczerze - nie słuchaj tych głupot pseudo fachowców że ktoś coś zawarł . To są bzdury. Tu - jak przy każdej umowie obowiązują takie same zapisy prawne . Zgoda - są różne umowy - ustne , pisemne i przez internet. Ale - usługodawca tak musi ją zawrzeć by móc WYKAZAĆ Z KIM JĄ ZAWARŁ. Mało tego - żąda pieniędzy ale najpierw MUSI WYWIĄZAĆ SIĘ Z UMOWY - a co najmniej MUSI JĄ URUCHOMIĆ !!!!!Więc - co od nich otrzymałaś by za to płacić ?????? Skoro mówią - wywiąż się z umowy / zapłać - co jest zwykłym oszustwem / - to niech pobieraczek wywiąże się ze swoich zobowiązań .Gdzie ta radość ściągania , gdzie to zadowolenie ???? Dlatego - i piszę to do wszystkich - NIE ZAWRACAJCIE SOBIE GŁOWY pobieraczkiem , to są oszuści i nie ma tu najmniejszych wątpliwości . Nikt Was o nic nie oskarży - bo ku temu muszą być podstawy prawne - a to już inna bajka. Trwa to tak długo , nie tacy jak Wy tam się rejestrowali - I NIKT NIE ZOSTAŁ O NIC OSKARŻONY - i nie zostanie . Te same - a raczej dużo większe obawy - były dwa lata temu - spytajcie tamtych ludzi co dziś o tym sądzą . Pukają się w czoło , mówią - czym ja się przejmowałem ??? No właśnie - czym ??? Bo ktoś coś powiedział ???? Bo ktoś pisze na maila żądania pieniędzy ??? To niech pisze - bo nic innego zrobić nie może - tylko jeśli zaczniecie z nimi polemikę - dostaniecie kolejne maile a nawet listy / jeśli napiszecie do nich listownie / z jakimiś zlepkami czegoś co ma wyglądać jak interpretacja zapisów prawnych. A to po prostu jest oszustwo .

Najnowsze wpisy