Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
POBIERAK / 80.53.6.* / 2011-04-12 18:57
a jak prawnie rozwiązac kwestię: jesli ktoś oprócz e-maila podał dane "z kapelusza", które mogłyby byc danyli właścicieli serwisu? będą się ścigać???
Eda257 / 188.33.214.* / 2011-04-20 20:00
Na pewno nie będą nikogo ścigać, nie mają takiego prawa....sami łamią prawa... połowe Polaków zastaraszją... zeby zapłacili za coś z czego nie skorzystali..... Piszcie jak najczęściej o tym...wszędzie.... ludzie wciąż się nabierają.... przekazujcie ifo. o kłamliwym pobieraku, na portalach internetowych, czatach, informujcie w szkole, rodzinie, kolegom, składajcie doniesienia na policji o zastraszaniu,
B_A-L_T-A-Z-A-R / 87.204.161.* / 2011-04-10 20:52
Nie przejmuj się tymi oszustami. Nie mają prawa pobierać opłat nie wcześniej niż po trzech miesiącach od podpisania umowy. Nalerzy wysłać do nich pismo z listem poleconym z poleceniem odbioru (żółta kartka na poczcie) w treści podając następujące informację:

imię i nazwisko miejscowość i data
adres
Eller Service S.C. 80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Dot. Odstąpienie od umowy


Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia ..................dzień,mieśiąc,rok.
z komputera o adresie IP ...........................................
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

Z poważaniem..........................
Uważajcie: Będą jeszcze wam grozić sądem, mają dwa tygodnie na odpisanie na wasze pismo. Będą grozić i że nie macie prawa zrywać umowy. Wtedy możecie olać ich ciepłym moczem, nic wam już nie zrobią i nie będą nękać. Jeśli tak to należy iść z kopią listu na policję i zgłośić łamanie prawa przez pobieraczka. Pozdrawiam
MILENA 166 / 188.33.19.* / 2011-04-20 12:20
Ja NAPISAŁAM E-MAILEM...ONI NIE WYKAZALI SIE ŻADNĄ INICJATYWĄ ŻEBY PISAĆ LISTOWNIE, CZY NAWET WYSŁAĆ MI TĄ UMOWĄ... CHOCIAŻ WEDŁUG PRAWA UMOWA MUSI BYĆ SPORZĄDZONA PISEMNIE I Z NASZYM PODPISEM...JA NICZEGO NIE PODPISYWAŁAM...WIĘC NIE MAM PRAWA NIC IM PŁACIĆ....TO SĄ OSZUŚCI, WPROWADZAJĄ LUDZI W BŁĄD..POWOŁUJĄ SIĘ NA PRAWO...KTÓREGO SAMI NIE PRZESTRZEGAJĄ... POMIMO,ŻE DWA TYGODNIE TEMU SIE TAM ZALOGOWAŁAM...NAPISAŁAM DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU I WEDŁUG PRAWA TAKIE ODSTĄPIENIE UMOWY E-MAILEM... MAMY 3 MIESIĄCE NA TO... ALE PO TYM PISZĄ,ŻE TO JEST BEZSKUTECZNE...HEHEHE.... NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ TAKIMI GROŹBAMI I KOLEJNYMI WIADOMOŚCIAMI OD NICH...JA JESTEM CZYSTA.... SAMA NAWET DORADZAŁAM SIĘ PRAWNIKA....ŻE NIC MI TERAZ NIE MOGA ZROBIĆ...A WRĘCZ...JA TERAZ MOGĘ Z TYMI E-MAILAMI IŚĆ NA POLICJE ZA NĘKANIE I WYŁUDZANIE PIENIĘDZY ;-D
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-04-11 19:24
Bezedura!
Po pierwsze nie zawieraliśmy z pobieraczkiem umowy na płatną usługę.
Po drugie - po cholerę pisać swój adres IP? Od kiedy to karty sieciowe mogą zawierać umowy?
Jak chcecie, to sobie piszcie, ale nie ośmieszajcie się chociaż i nie piszcie o adresie IP.
grr... / 89.73.1.* / 2011-04-11 19:02
Fajnie, ok. A co, jeżeli ktoś podał fałszywe dane?
Pobieraczek fuj / 188.33.214.* / 2011-04-20 18:47
nie przejmuj się....większość normalnych ludzi logując sie na jakiekolwiek strony...nie podaje swoich prawdziwych danych....przecież obcym ludziom z neta nie wyłoze na tacy swojego adresu czy nazwiska mogliby uzyc to przeciwko mnie....Nie ufam takim stronom. dane osobowe zastrzeżone, w internecie jestem anonimowa.... a w rzeczywistości podpisując na papierku jakis dokument wiadomo że nie skłamię...np. w banku czy w jakimś urzędzie..mam czytelną umowe przed nosem ... u nich umowy żadnej nie podpisywałam...to był chory regulami..... reklama na całą stronę 10 dni za darmo... to wprowadzenie w błąd.... możemy się odnieść do błędu. Ja osobiscie radzę nie reagować na te e-maile.... nie namierzą cię przez IP to jest zbyt skompikowane... nie przejmuj sie bo osiwiejesz ;-)
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 21:11
0
2011-04-09 17:15:40 213.25.24.* | revengh
Dłużnik imie nazwisko
Szanowny Panie
Uprzejmnie zawiadamiam, iż Eller Service s. c. Rafał Peister,Iwona Kwiatkowską z
siedzibą w gdańsku, ul Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu
Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelari podjęcia skutecznych działań prawnych w
celu wyegzekwowania od Pana należności w wysokości 94,80zł na drodze
postępowania sądowego i egzekucyjnego.Mojemu mocodawcy przysługuje wobec Pana
rozszczenie odszkodoawcze z tytułu nie wywiazania się przez Pana z warunków
zawartej zawartej umowy.
sdssd / 79.184.228.* / 2011-06-02 15:13
i czy jak im się nie zapłaci w tych 7 dniach to piszą coś jeszcze? czy dają spokój?
nicki88 / 95.49.86.* / 2011-06-02 15:58
Chyba tylko głupiec by im coś zapłacił. GŁUPIEC - tym bardziej po okresie dwóch lat. Niech oskarżają jak straszą - NIECH PODADZĄ KOGOŚ DO SĄDU !!!!!!! A to po prostu jest niemożliwe!!!!!!
olllaaaaa / 79.184.228.* / 2011-06-02 15:12
mam pytanie.
Czy ktoś zapłacił im te 94,80żl po dwóch latach?
szczecinianin / 178.37.97.* / 2011-06-09 14:24
regulamin pobieraczka nie zabrania rozwiazania umowy przed czasem oraz odstapienia od roszczeń.napisac do nich że maja rozwiazać umowe i odstapic od roszczeń finansowych.jeżeli tego nie zrobia postepują nie zgodnie z regulaminem a więc tym samym go łamią,a skoro dochodzi do łamania regulaminu to umowa jest automatycznie rozwiązywana
logigh / 195.117.223.* / 2011-04-09 23:25
Wklejka z innego forum, myslę że autor mnie nie zabije
"...
Oczywiście brak jest własnoręcznego podpisu co czyni ten papier bezwartościowym świstkiem . Jego miejsce jest w toalecie .

Zwróćcie uwagę na formę tego " wezwania " - zapomniałem dodać że górny lewy róg to dane pobieraka . Ale po jaką cho...rę widnieje na końcu imię i nazwisko radcy prawnego skoro sam pobierak mógł to napisać ?? Ano zapewne po to że - od samego początku piszą coś niemającego mocy prawnych - najpierw jakieś maile , mailowe wezwania do zapłaty / wszyscy dostają przedsądowe wezwania do zapłaty droga mailową i nie zapłacenie oznacza więzienie - TO DLACZEGO TERAZ PISZĄ COŚ POD TYM SAMYM TYTUŁEM NA PAPIERZE - czyżby chcieli powiedzieć że te maile to śmiecie i bezprawnie wszystkich straszyli ?????????????????????? / , na żądanie faktury - proponują fakturę proforma która nie jest dokumentem księgowym - czyli zwykłym śmieciem , a teraz jakiś papier który nie podaje podstawy zapłaty - czyli numeru faktury - i sprawa zasadnicza - NIE JEST WŁASNORĘCZNIE PODPISANY !!!!!! A musi być - wcześniej o tym pisałem .
Zauważcie - nigdzie nie ma ich własnoręcznego podpisu - podpisują albo imieniem i nazwiskiem napisanym na kompie , lub pobieraczek lub inne coś z jakiejś kancelarii . I - zastanawiam się czy pan radca prawny - prawnik - zapomniał by podpisać się pod jakimś pismem ??????????? Przecież on wie że - bez podpisu to jest ŚMIEĆ !!!!!!!!!!! Czy ktoś zna logiczne wytłumaczenie tego faktu?? Bo może taki pan nie istnieje i użyto tu tylko nazwy kancelarii by uprawdopodobnić że to pismo napisał prawnik ????? To nie napisał prawnik - to napisał oszust . Jestem tego pewien !!!!!!!!!!!...."
To bójcie się dalej :D
eller / 85.222.91.* / 2011-04-21 17:21
U mnie niestety się Pan Adam Duray z Biura Obsługi Klienta się podpisał, ale czy to coś daje?
grrr... / 89.73.1.* / 2011-04-09 23:41
Już wcześniej pisałam, że też mam ten problem i czytałam każdy komentarz na tej stronie. To pismo gdzie podpisał się radca prawny też. Wyszukałam go w google: http://www.kancelaria-knera.pl/index.php?action=kontakt i okazuje się, ze jest on prawdziwy albo jest to jakieś genialne oszustwo. Pytanie tylko czy ten prawnik wie współpracuje z pobieraczkiem.
nikola791 / 188.147.196.* / 2011-04-10 12:44
ja miałam ten sam problem:) i udałam się na policje gdfzie poinformowano mnie ze nie mam się czym martwic i żeby w żadnym wypadku nie płacic:) i powiem szczerze przyslali mi jeszcze pare wiadomosci i cisza:) wrazie czego zgloszenie mam na policji. Rdzę to samo zrobic dla swiętego spokoju pozdrawiam.:)
xcvbnmq / 213.227.70.* / 2011-04-09 21:15
Wszystko łądnie pięknie tlyko dlaczego zamiast kontaktować się z tą kancelarią masz kontaktować się z pobieraczkiem... hmm czy to nie dziwne ? Poza tym ta treść już nie pierwszy raz się pojawiała tutaj.
pytający 19 / 79.184.27.* / 2011-04-10 17:02
czy jak dostałeś ten list do domu to jak zakładałeś konto na pobieraczku podawałeś prawdziwe dane osobowe ?
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 21:12
to jest początek tego listu
gicio54 / 95.49.59.* / 2011-04-09 20:39
revengh - oj , chcesz szczerej info , szczerej aż do bólu ?? Warunek - dam Ci ją ale zrobisz jak napiszę . Jasne??????? Wiesz gdzie masz kosz ??? Wiesz - tam tego jest miejsce .
Zobacz co piszą - a to pisze pobieraczek , bądż tego pewien - "zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona " - więc zadaj pytanie - A CZY ZOSTAŁA WYKONANA ?? Dalej - " Podczas rejstracji w
serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan ,iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował
postanowienia dotyczące obowiązującego regulaminu świadczenia usługi "Usenet " - gdzie tu mowa o umowie - GDZIE ????? Gdzie mowa że - zawierasz umowę , że masz coś zapłacić - A O TYM MÓWI UMOWA !!!!!!!!!!!!!! Nie no - dajcie spokój , nie da się komentować jakiś prostackich - nie wiem liścików . Nie da się - bo to po prostu jest zwykłe naciąganie - nabieranie ludzi . Zrozumcie to - wreszcie .
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 20:33
Dnia 2009-04-12 o godzinie 17:55:06 z adresu IP(moje byłe IP bo mam inną
płytę główną) zamówił Pan w serwisie mojego Mocodawcy usługę Pobieraczek5 i
pomimo wysłanych wezwań do wywiązania se warunków umowy(2009-04-29- oraz
2009-05-04), zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób
całkowity opłacona. Nie budzi wątpliwości fakt ,że pomiędzy Panem a moim
Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku
o świadczeniu usług drogą elektroniczną(Dz. u. Nr144 poz. 1204). Podczas
rejstracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan ,iż zapoznał się oraz w
całości zaakceptował postanowienia dotyczące obowiązującego regulaminu
świadczenia usługi "Usenet" .W razie niezadowolenia z usługi mógł
Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i
zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.

W związku z powyższym wzywamy Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty
długu na kwotę 94,80 PLN powstałego w skutek zamówienia usługi Pobieraczek5
(12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymanego
niniejszego pisma.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku 36 1600 1303 0004 1002 2832 ****
Tytuł przelewu: PWDZ/20090412/005006/09724

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty
elektronicznej:
windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie
zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a
następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Panu koszty.

ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ - co najmniej 465,80 zł


Na powyższą kwotę składają się:
1. KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO-156,00 sł w tym :
1.koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed
Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
2. wpis sądowy - 30.00 zł
3. koszty związane z nadaniem wyrokowi klazuli wykonalności -66.00 zł


2. KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215 zł , w tym :

1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu
egzekucyjnym - 15.00 zł
2. koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł


3. ODSETKI NALEŻNE OD DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki


4. ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY)- 94.00 zł

Podstawa prawna wyliczenia kosztów

Zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego w razie zwłoki dłużnika wierzyciel może
żądać, niezależnie od zobowiązania, naprawienie szkody wynikłej ze zwłoki.
Zasady i tryb pobierania kosztów sądowych określa kodeks postępowania
cywilnego oraz ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach
cywilnych. (Dz.U.05.167.1398) W myśl z art. 108 kodeksu postępowania
cywilnego o kosztach postępowania orzeka w każdym przypadku sąd, kończący
postępowanie w każdej sprawie. Zgodnie z art 770 k.p.c. o kosztach
postępowania egzekucyjnego orzeka komornik lub sąd. w myśl art. 98 k.p.c.
na żądanie strony przeciwnej, strona przegrywająca sprawę zobowiązana jest
zwrócić koszty procesu. Możliwość całkowitego lub częściowego zwolnienia z
kosztów pstępowania sądowego wynika z art. 102 k.p.c. oraz 771 k.p.c.


Z poważaniem
Radca prawny Dariusz Knera


W przypadku pytań proszę o kontakt:
windykacja@pobieraczek.pl
tel. 58 553-20-00
fax. 58 553-21-00

Dłużnik imie nazwisko
adres
kod pocztowy


OSTRZEŻENIE

Zgodnie z Ustaw ą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji
gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz
530), zwaną dalej Ustawą, sotrzegam o zamiarze przekazania informacji
gospodarczej o Pana zobowiązaniu do Krajowego Rejestru Długów Biura
Informacji Gospodarczej SA z siedzibą we wrocławiu i adresemP: 51-214
Wrocław ul. Armii Ludowej 21.

W przypadku braku spłaty informacja gospodarcza zostanie ujawniona W
Krajowym Rejestrze Długów po upływie miesiąca od wysłania niniejszgo pisma.

Jednocześnie informujemy , że dłużnivy notowani w Krajowym Rejestrze Długów,
zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy , mają utrudniony dostęp do usług
finansowych (kredytów , leasingu,sprzedaży ratalnej),usług
telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwości kupna telefonu, w
abonamencie ,zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do internetu ,telewizję
kablową i satelitarną),wyjmu nieruchomości (np.:mieszkania, biura,
magazynu, placu ) i wiele innych.


DALEJ to są już karty do wpłaty przez pocztę polską
POMOCY co mam zrobić płacić czy nie?
ELLLA123 / 188.33.214.* / 2011-04-20 18:52
Nie zawracaj sobie głowy..... błagam nie czytajcie tego!!! To jest oszustwo.....
k27 / 89.25.214.* / 2011-04-12 11:50
Widzę ze polot i fantazja uruchamia się u tych baranów,żeby nie było że jest tekst typu "kopiuj-wklej".Mój Boże-żałosne.
ktoś 22 / 79.184.27.* / 2011-04-10 16:59
czy jak dostałeś ten list to podawałeś prawdziwe dane osobowe ?
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-04-09 23:31
A na jakiej podstawie masz płacić? Tylko dlatego, że ktoś napisał kłamliwego maila? Za maile się nie płaci :) Ja się domagam sądowego wezwania od prawie roku i się doprosić nie mogę. Pobieraczek tylko kłamie, w mailach napisze wszystko aby tylko od naiwnych kasę wyłudzić. Ale to wszystko same kłamstwa.
aaaal / 83.24.224.* / 2011-04-09 19:56
a mam takie pytanie. Czy na prawdę trzeba pisać rozwiązanie umowy, czy po prostu to sobie olać?
gicio54 / 95.49.59.* / 2011-04-09 20:05
Nie - nie trzeba nic pisać - bo nie ma co wypowiadać.
aaaal / 83.24.224.* / 2011-04-09 20:21
właśnie tez tak pomyślałam, ale dużo osób pisze, że własnie pisało wypowiedzenie umowy tylko, że to i tak nic nie daje
Ren- stop pobieraczka / 188.33.214.* / 2011-04-20 18:55
Tak to nic nie daje....piszą że to jest bezskuteczne hihihi ;-D mamy 3miesiące na wypowiedzenie niby umowy ;-) Dla mnie to i tak nie jest umowa..... Olejcie to proszę....zajmijcie się normalnie życiem.... najlepiej nie czytajcie tych wypowiedzi od pobieraczka....
6789 / 95.49.59.* / 2011-04-09 20:45
Daruj sobie jakieś pisanie - naprawdę nie pożałujesz.
6789 / 83.6.108.* / 2011-04-09 17:20
Niektórzy tak bardzo wierzą co ktoś tu napisał - Ewelinko to do Ciebie. A zobacz , wystarczy trochę uwagi by rozszyfrować jakiś wpis , by wykazać jakiś absurd sytuacji. Piszecie nieprawdę - przynajmniej niektórzy , piszecie bzdury o jakiś wezwaniach , o jakiś nakazach . Po co - tego nikt nie wie ale tak jest . Chcecie zobaczyć co wam odpiszą - a cóż mogą odpisać ??? Tylko tyle że - piszecie bzdury.
ja4ja / 199.48.147.* / 2011-04-18 21:32
najpierw straszyli mnie adresem IP jak im napisałam że adres IP nie jest przypisany do osoby a do komputera ,to napisali że będą dochodzić swojego na podstawie adresu mailowego, hahaha , sami nie wiedzą co piszą sieroty ,a widzieliście w necie zdjęcia maili na których widać jak wzywają samych siebie do zapłaty , sieroty wysyłają wezwania na swoje adresy IP , mają serwer w holandii, nawet nie sprawdzają IP tylko walą hurtowo ,olejcie ich
swiderski / 87.207.97.* / 2011-04-20 17:23
na pobieraczka trafiłem prawie dwa lata temu i miałem taki problem jak wy ,tak mi sie wydawało że mam problem jak pobieraczek zaczął straszyc mnie meilami (przedsądowne wezwanie do zapłaty )nawet czytałem ten ich sprytnie skombinowany regulamin od dechy do dechy i myslalem żeby zapłacic ,napisałem do nich meila z rezygnacją i że nie zapłacę ani grosza , straszyli mnie jeszcze ze dwa miesiace i dali sobie spokój ,na wszelki wypadek zapisałem sobie całą korespondencje z pobieraczkiem i tak naprawde to już nawet nie myślę o tym . ja sie nie przestraszyłem ale ile ludzi na samo tylko slowo sąd przelało pieniądze na konto pobieraczka to tylko pobieraczek wie . z pobieraczkiem to jest jedna wielka ściema ,bo nawet w tym dziesiecio dniowym teoretycznie bezpłatnym okresie nic nie mogłem ściągnąć ,są nastawieni tylko na wymuszanie pieniędzy wywierając na ludzi presje, to jest zwykla lichwa za usługi wątpliwej jakości kazą sobie placić jeszcze pieniądze , a to straszenie sądem przypomina mi zwyklych bandziorów - ,,dawaj kase ,albo polamiemy ci nogi '' . w kwesti formalnej jak juz wladujecie sie w pobieraczka przypadkowo czy tez nie ,bez względu co pisze w ich regulaminie napiszcie do nich meila że oferowane przez nich usługi nie spelniają waszych oczekiwań i rezygnujecie z ich oferty i na tym zakończcie korespondecje z pobieraczkiem ale nie kasujcie meili wysłanych do pobieraczka ani przysłanych z pobieraczka
adam5252 / 83.9.5.* / 2011-04-09 16:55
Witam ja tez sie zarejestrowalem przypadkowo lecz nie akceptowalem linku potwierdzajacego rejestracje czy wiec takze beda mnie straszyc :D
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 12:03
Mam pytanie podpisałem umowe w kwietniu 2009r.Na moje nieszczęście podałem wszystkie prawdziwe dane.Mam dopiero 14 lat a gdy zakładałem konto miałem 12.
We wtorek przysłali mi list do domu windykacyjny POMOCY nie wiem co robić.
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 16:30
No dobra masz racje ale czy ktoś z was dostał list polecony do domu tak zwane "Przedsądowe wezwanie do zapłaty"??
gicio54 / 83.6.108.* / 2011-04-09 16:55
Tak - ci co o to się proszą , ci co im listownie napiszą wypowiedzenie dostają listowną odpowiedż . Nie jest to " przedsądowe wezwanie do zapłaty " - jest to ten sam bełkot który ślą wszystkim w mailach czyli - coś nacisnąłeś więc zawarłeś umowę z komputera o IP - itp. A wezwanie do zapłaty - takie na serio mówi - wzywamy do zapłaty taką kwotę za dostarczenie czegoś na podstawie faktury czy rachunku do dnie tego . Jeśli nie - oddamy sprawę do sądu. Zwróćcie uwagę - krótko i zwiężle - a ci co od pobieraczka listownie odpowiedż dostali wiedzą o czym piszę . TO SĄ POBOŻNE ŻYCZENIA - to nie ma nic wspólnego z żadnym wezwaniem do zapłaty bo nie spełnia wymogów proceduralnych - przede wszystkim nie ma własnoręcznego podpisu - przynajmniej takie listy były zamieszczane na forach . Dlatego - luzik i spoko do kosza.
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 17:15
Dłużnik imie nazwisko
Szanowny Panie
Uprzejmnie zawiadamiam, iż Eller Service s. c. Rafał Peister,Iwona Kwiatkowską z siedzibą w gdańsku, ul Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelari podjęcia skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania od Pana należności w wysokości 94,80zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego.Mojemu mocodawcy przysługuje wobec Pana rozszczenie odszkodoawcze z tytułu nie wywiazania się przez Pana z warunków zawartej zawartej umowy.
revengh / 213.25.24.* / 2011-04-09 20:22
Dnia 2009-04-12 o godzinie 17:55:06 z adresu IP(moje byłe IP bo mam inną płytę główną) zamówił Pan w serwisie mojego Mocodawcy usługę Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania se warunków umowy(2009-04-29- oraz 2009-05-04), zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi wątpliwości fakt ,że pomiędzy Panem a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną(Dz. u. Nr144 poz. 1204). Podczas rejstracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan ,iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia dotyczące obowiązującego regulaminu świadczenia usługi "Usenet" .W razie niezadowolenia z usługi mógł Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.

W związku z powyższym wzywamy Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu na kwotę 94,80 PLN powstałego w skutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymanego niniejszego pisma.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku 36 1600 1303 0004 1002 2832 ****
Tytuł przelewu: PWDZ/20090412/005006/09724

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej:
windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Panu koszty.

ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ - co najmniej 465,80 zł


Na powyższą kwotę składają się:
1. KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO-156,00 sł w tym :
1.koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
2. wpis sądowy - 30.00 zł
3. koszty związane z nadaniem wyrokowi klazuli wykonalności -66.00 zł


2. KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215 zł , w tym :

1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu egzekucyjnym - 15.00 zł
2. koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł


3. ODSETKI NALEŻNE OD DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki


4. ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY)- 94.00 zł

Podstawa prawna wyliczenia kosztów

Zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego w razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od zobowiązania, naprawienie szkody wynikłej ze zwłoki. Zasady i tryb pobierania kosztów sądowych określa kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. (Dz.U.05.167.1398) W myśl z art. 108 kodeksu postępowania cywilnego o kosztach postępowania orzeka w każdym przypadku sąd, kończący postępowanie w każdej sprawie. Zgodnie z art 770 k.p.c. o kosztach postępowania egzekucyjnego orzeka komornik lub sąd. w myśl art. 98 k.p.c. na żądanie strony przeciwnej, strona przegrywająca sprawę zobowiązana jest zwrócić koszty procesu. Możliwość całkowitego lub częściowego zwolnienia z kosztów pstępowania sądowego wynika z art. 102 k.p.c. oraz 771 k.p.c.


Z poważaniem
Radca prawny Dariusz Knera


W przypadku pytań proszę o kontakt:
windykacja@pobieraczek.pl
tel. 58 553-20-00
fax. 58 553-21-00

Dłużnik imie nazwisko
adres
kod pocztowy


OSTRZEŻENIE

Zgodnie z Ustaw ą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz 530), zwaną dalej Ustawą, sotrzegam o zamiarze przekazania informacji gospodarczej o Pana zobowiązaniu do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA z siedzibą we wrocławiu i adresemP: 51-214 Wrocław ul. Armii Ludowej 21.

W przypadku braku spłaty informacja gospodarcza zostanie ujawniona W Krajowym Rejestrze Długów po upływie miesiąca od wysłania niniejszgo pisma.

Jednocześnie informujemy , że dłużnivy notowani w Krajowym Rejestrze Długów, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy , mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów , leasingu,sprzedaży ratalnej),usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwości kupna telefonu, w abonamencie ,zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do internetu ,telewizję kablową i satelitarną),wyjmu nieruchomości (np.:mieszkania, biura, magazynu, placu ) i wiele innych.


DALEJ to są już karty do wpłaty przez pocztę polską
POMOCY co mam zrobić płacić czy nie?
simohayha / 83.30.251.* / 2011-04-11 22:22
Dobre żarty panie z pobieraczka pewnie przepisał cały list niby z domu tak???? a ja bym tak poprosił skan tego :) aha i widze ze tak sie pan spieszyl oszukac ludzi ze zrobil pan blad w ":1. KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO-156,00 sł w tym" pisze sie "zł" a nie "sł" porządna niby firma nikogo do sadu nie pozwą bo sie wiadomo ze boją to raz a po drugie nie wiem kto tam pracuje ale chyba nie potrafi pisać nawet dobrze na komputerowej klawiaturze:D takze powodzenia w dalszym straszeniu ludzi. A DO LUDZI KTORZY MAJA TROCHE ROZUMU "NIC NIE TRZEBA PLACIC" TO JEST JUZ USTALONE I NIC SIE NIGDY NIE ZMIENI!!!!!!!!!!!
gicio54 / 83.6.108.* / 2011-04-09 17:27
Jeśli chcesz coś zamieścić - zamieść całość w oryginalnej treści . Inaczej nie można czegoś komentować . Ale już widzę że - to są bzdury.
gicio54 / 79.191.56.* / 2011-04-09 12:13
Ha ha ha - puknij się w czółko . Witamy pobieraczka - po raz kolejny . Uf - naprawdę myślicie że kogoś jeszcze oszukacie ?? Podpisałeś umowę - ciekawe jak ??? Mówisz - podpisałem a nie zawarłem - a to różnica. Darujcie sobie - ludzie już wiedzą że nic płacić nie muszą . List windykacyjny - uha ha . Ale jazda - a może jeszcze napiszesz że - weszli mi na pensję - 14 latkowi który w świetle prawa jest osobą NIETYKALNĄ !!!!!!! Tak - nietykalną bo do 17 lat nie ponosi ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ . No dobra - weekend więc troszkę pośmiać się można . Więc i Wy się pośmiejcie - wasze prawo.
grrr... / 89.73.1.* / 2011-04-08 20:05
Witam, też mam problem z tym pobieraczkiem i nie zamierzam im płacić "złamanego grosza". Tylko się zastanawiam czy wysłać im maila z odmową od umowy czy nic nie robić? Jak Wy zrobiliście i jak to się zakończyło?
6789 / 83.31.152.* / 2011-04-08 20:26
Nic nie zrobiliśmy a zakończyło się błoga ciszą - i to baaardzo dawno temu . Wówczas jeszcze ktoś w te bajki wierzył - dziś chyba już nikt.
disaster / 81.219.4.* / 2011-04-07 10:25
LUDZIE!!! zaplaccie prawdopodobnie bede miał sprawe zalozona przez pobieraczka ,moga mnie wsadzic na lata,chyba uciekam z kraju ,nie wiem co zrobić ,chyba pójde na policje i sam sie poddam każe i poprosze o łagodny wymiar kary -błagam was zapłaćcie -mogą was zgnoic PLACCIE moga z wami zrobić wszystko mają wasze dane nawet jak podaliscie falszywe to i tak was znajda!!!!!!! ZAPLACCIE!!!!!!!!
k27 / 91.206.64.* / 2011-04-08 19:30
A ciekawi mnie,kto jest taki mądry i wypisuje takie p*******.Chyba kolejny baran z tej pseudo-firmy bo na ic innego to nie wygląda.otrząsnij się człowieku i hamuj trochę!!!!
maaaaniaq / 78.88.252.* / 2011-04-07 14:37
haha na pewno skaza cie na 5 lat za to,ze nie zaplaciles 95zl! Wyluzuj czlowieku i nie badz frajerem, oni takich szukaja...
6789 / 83.31.150.* / 2011-04-07 16:00
Nie - to jest ironiczny wpis - wpis sygnalizujący - ile razy jeszcze zadacie pytania które padły setki razy. Nie chce się wam poczytać - to płaćcie. To mówi wpis " disaster " - a na pewno nie nawołuje do zapłaty - bo po prostu nikt nie będzie z siebie robił idioty.
xxx43x / 77.114.78.* / 2011-04-16 23:52
pie...ć pobieraczka!!!!!!!!!!!!!! najlepszy jest http://chomikuj.pl/?page=382810]Wszystko za FREE!!! wszystko do ściągnięcia za darmo za darmo i bez problemów!!!
gość 345 / 193.243.147.* / 2011-04-03 14:51
Witam
Też nie zapłaciłem, oczywiście nic nie sciągnełem i otrzymałem dzis kolejny email
temat: " Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5" a potem jak w poprzednich straszą wszystkimi organami, aby wyegzekwować od naiwnych pieniądze.
Pozdrawiam
maaaaniaq / 78.88.252.* / 2011-04-06 19:18
Wiem,ze takich pytan jest tysiace,ale jesli podalam prawdziwe dane osobowe(nie pamietam, co napisalam) czy moge sie czegokolwiek obawiac?? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz:)
bury22 / 213.76.128.* / 2011-04-07 12:06
Spokojnie możesz nic nie płacić . Naprawdę jest wiele głosów - nie tylko naszych na forach ale i z UOKiK czy policji by im nie płacić . Więc - spokojnie , za naciśnięcie czegoś gdy nie wiadomo kto i nie wiadomo za co - nikt jeszcze nie został i nie zostanie oskarżony . Bo o co - że nie dał się okraść ???? I tak jest , to się potwierdza - mimo straszeń sądem od ponad dwóch lat nikogo - NIKOGO O NIC NIE OSKARŻYLI . Bo nie mają o co.
wide / 78.8.22.* / 2011-04-07 09:28
Nie, bo twoje dane zna zapewne cała zgraja ludzi więc musieli by udowodnić, że osobiście nacisnąłeś Enter. Naprawdę wyluzuj. Wyślij im maila, że o niczym nie wiesz i żeby tę niby umowę uznali za bezskuteczną. Taka informacja zamyka im wszelkie możliwości, z których i tak nie mogą skorzystać bo nie są samobójcami. Przegrali by każdą sprawę w sądzie. Ja też dałem się na to złapać na poprawionym już regulaminie i po moim mailu nawet nie przysłali tego ich śmiesznego przedsądowego wezwania do zapłaty a minęło już kilka miesięcy. Oni są bezradni jak dzieci i mogą liczyć jedynie na twój strach i naiwność. Wyślij im maila, dostaniesz odpowiedź, którą zignoruj i ciesz się wiosną.
k27 / 89.25.214.* / 2011-04-05 08:23
Witam
No i bardzo dobrze :-) Te barany nadal będą wypisywały te herezje,bo myślą że ktoś jest tak tępy,że nie wie o co chodzi i nie czyta pewnych rzeczy.Ciekawe ile jeszcze ten burdel będzie tam istniał.To już jest po prostu żenujące
Diablo200 / 193.109.244.* / 2011-04-06 07:55
Też miałem ten problem, straszyli w mailach, informowali o nieskutecznym wypowiedzeniu, wysłałem im mailem stanowisko UOKiK określające zapisy prawa w tym zakresie (jest na stronie UOKiK) i od tej pory cisza :-)
bury22 / 213.76.128.* / 2011-04-05 08:37
Tak długo jak długo znajdą się ludzie do wy......... .
k27 / 89.25.214.* / 2011-04-05 12:43
No pewnie i racja :-) A Polska jest duża...... :-)
Mesio / 83.22.166.* / 2011-04-04 22:06
czym sie przejmujecie skoro nie płaci nikt z was to pewnie nie zapłaciło z 1000 tysiecy ludzi sprawa w sadzie przeciwko 10 tysiacom? powodzenia zajmie to hmm 50 lat? i co o 100 zloty beda sie klocic skoro zarabiaja 2 miliony albo nawet i wiecej :-) a to ze pobieraczek podszywa sie pod forumowiczów wypowiedziami "dzisiaj u mnie był komornik i zabrał mi to był nawet listonosz i dał mi list do sądu" nigdy nie było takiego czegoś i nie bedzie drodzy ludzie :-) rejestracja to nie umowa :-) a teraz polozcie sie wygodnie w lozku wlaczcie sobie film i obejrzyjcie cos milego i najlepiej zapomnijcie o tym i robcie to co robiliscie wczesniej i nie wchodzcie wiecej na to forum przegladajac ciagle nowe wypowiedzi :-) nie macie sie czego bac :-)
kamil200 / 178.235.33.* / 2011-04-03 13:40
Ja również dostałem takiego maila i odpisałem im regułkę którą znalazłem na innych forach tym bardziej że rejestrując się nie podałem danych,samo tylko imię,więc jak można podpisać umowę imieniem tylko?
Dnia .......... z komputera o adresie IP xxxxx zgodnie z Państwa regulaminem wyraziłem chęć zawarcia umowy o świadczenie przez firmę usług okresowych polegających na możliwości korzystania ze strony pobieraczek.pl. Ponieważ do dnia dzisiejszego umowy, gdzie zgodnie z art. 9 ust. 3 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Z powyższego wynika, iż po rejestracji na stronie internetowej "Pobieraczek.pl" powinienem dostać potwierdzenie zawartej umowy na piśmie. W wypadku nieotrzymania powyższego potwierdzenia , zgodnie z art.10 ust. 2
przedmiotowej ustawy, termin w którym konsument może odstąpić od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi. Ponadto zastrzegam sobie uwagi co do funkcjonowania Państwa firmy pod względem, którym po okresie 10 dni "darmowego korzystania ze ściągania plików bez żadnych opłat" martwe konta powinny być usuwane, tym bardziej, że ja po rejestracji nie skorzystałem z oferowanej usługi. Jako konsument jestem nie zadowolony z Państwa działalności. Tak więc przysługuje mi prawo odstąpienia od "zawartej umowy", której nie było bo rejestracja i akceptacja regulaminu nie ma nic wspólnego z podpisaniem umowy. Znam swoje prawa i dlatego rezygnuję z wyrażonej akceptacją regulaminu chęci podpisania umowy. Powołuję się również na to, iż rzekoma umowa została zawarta na podstawie wprowadzających w błąd informacji jakie stanowi fakt,
iż dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana jest na rok. Ponadto opłata naliczana
była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach. Informuję również, że jakakolwiek dalsza korespondencja na podany w trakcie rejestracji e-mail, będzie zgłaszana odpowiednim organom ścigania jako próba zastraszenia i wymuszania świadczenia nienależnego oraz jako naruszenie podlegających ochronie danych osobowych.
jaaaaaaa / 83.6.154.* / 2011-04-02 16:06
a co jeśli ja zawarłam taka umowe ( chodzi o pobieraczek) będąc pod wływem srodków psychotropowych i na dodatek pod wpływem alkoholu?
34jojo / 95.49.19.* / 2011-04-02 19:30
No tak - naćpanym zawarcie umowy raczej nie można udowodnić . Wszak oni mają wizje - tak jak pobieraczkowie mieli wizje że im wszyscy zapłacą . Ale - środki przestały działać i czas zejść ma ziemię . Nie płaci się za nic , nie płaci się bo ktoś tak powiedział . Sorry - płaci się za coś - coś co się otrzymuje . Tak było , jest i będzie - amen !!!!!!
Aśka234 / 79.189.220.* / 2011-04-02 12:36
Mam ten sam problem co u innych.
Przysłali mi wezwanie do zapłaty 94,80 zł. i co mam zrobić zapłacić czy nie ?
proszę o odpowiedzi.
bfdxnf / 109.243.120.* / 2011-04-02 13:22
mam pytanie jak usunąć konto w serwisie pobieraczek
bfdxnf / 109.243.120.* / 2011-04-02 13:25
mam pytanie jak usunąć konto w pobieraczek
ghhxdrh / 109.243.120.* / 2011-04-02 13:28
również chciałbym się dowiedzieć coś na temat tych opłat i jakie bedą skutki w przypadku niezapłacenia.proszę opomoc

Najnowsze wpisy