Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Tomek3737 / 77.237.6.* / 2011-03-25 17:49
Szanowni Państwo jak się ma sprawa zawierania umów drogą elektroniczną.
Wyjaśnienie tej sprawy pozwoli nam wyjaśnić czy umowa z pobieraczkiem została zawarta prawnie prawidłowo czy też nieprawidłowo.
Czy zna ktoś odpowiedz na to pytanie???
jacekpie3 / 83.22.253.* / 2011-03-25 10:17
Witam, dziwi mnie fakt, że nie znajdzie się grupa jakiś etycznych hakerów, którzy spowodują atak na stronę pobieraczka, żeby została zablokowana, albo po wejściu na nią od razu pojawiało się ostrzeżenie, że to oszuści, przecież jest to możliwe, a byłoby z korzyścią dla społeczności internetowej.
Też, ja stary chłop, nieświadomie padłem ofiarą tego naciągania, ale po jakiś 2 m-cach od rejestracji przeglądałem skrzynkę i trafiłem ich maile z groźbami. Po poczytaniu forów wysłałem im mailem odstąpienie od umowy i sprawę uważam za zakończoną, a na ich odpowiedź z paragrafami wyśle imienne zaproszenie do sądu dla dwójki właścicieli. Tyle
allla / 188.47.9.* / 2011-03-24 21:02
wiatm,
jestem kolejną ofiarą pobieraczka.pl

ale oszustwo. sam nie wiem co mam robić......................... POMOCY
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:13
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
Tomek3737 / 77.237.6.* / 2011-03-25 17:46
Szanowni państwo wszystko dobrze ale czy mamy gdzieś opinię prawną w sprawie Ustawy z dnia 18-07-2002 roku Dz. U. Nr 144 poz. 1204 o świadczeniu usług i jak to się ma do zawierania umów drogą elektroniczną. Ktoś może to wyjaśnić
manty / 77.255.106.* / 2011-03-25 20:50
świadczenie usług droga elektroniczną nie ma nic wspólnego z zawieraniem umowy przez rejestracje. to pierwsze jest mozlwe a drugie nie. to, że usługi mozna świadczyć drogą elektroniczną nie oznacza, ze droga elektroniczna mozna podpisac jakąś umowę
Pawcioooooo / 78.8.236.* / 2011-03-24 14:34
http://twojepliki.eu/ntfgshg2yc9h.html
sylwia6498 / 83.31.40.* / 2011-03-24 13:52
mam pytanie czy kiedykolwiek pobieraczek dzwonił do was na telefon?
5448 / 77.254.215.* / 2011-03-24 14:52
nie słyszałem, zeby dzwonili do kogokolwiek, a skad maja miec telefon? z tego co pamietam to nie trzebabyło podwać tam telefonu.
Zbyt powaznie podchodzicie do tej sprawy. maile wyrzucac do kosz i po problemie. ja tak zrobiłem i juz od dawna mam spokój. zrozumcie w koncu, że nic nikomu nie moga zrobić, bez względu na to jak naszpikowanego paragrafami i straszeniem maila wam wyslą. bez wzgledu na to czy wysla to mailowo czy listownie ( ponoc czasami wysyłaja cos listownie, ale tylko w przypadku gdy im pierwszym sie wysłało wypowiedzenie i na dodatek nawet sie nie podpisują), bez wzgledu na to czy do was zadzwonią, czy nie.. choć nie wiem skad by mieli wasz telefon.
he he he he / 82.160.111.* / 2011-03-23 19:43
Napiszę tak: jak wcześniej pisali Olać tych Złodziejaszków a jak będą dalej nękać proszę niech se idą do sądu he he. Widzę że od 2009 roku nie wiele się zmieniło oprócz nowej odświeżonej ich stronki.Jakiś czas temu miałem z tymi tą samą przygodę!!!!.Przepraszam za słownictwo ale niech się walną w czoło i cmokną się na wzajem w pompę.I tyle na to
jkhj / 83.29.236.* / 2011-03-23 12:22
A to co rano leciało w TVN można obejrzeć
http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,4...sci_detal.html
oraz komentarz
http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,4...sci_detal.html
tomala446 / 87.206.201.* / 2011-03-28 20:06
Witam
Mam problem z odstąpieniem od umowy nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc z góry dziekuję
6789 / 83.24.115.* / 2011-03-29 19:33
Każdy ma problem z odstąpieniem od umowy z prostej przyczyny - umów po prostu nie ma . Więc - od czego tu odstępować ?????
martooh / 2011-03-22 11:55
Zarejestrowałam się 9.12 u tych oszustów. Oczywiście nic nie pobrałam, ponieważ wyskakiwał jakiś błąd. 30.12. dostałam informację o płatności i tego samego dnia wezwanie. Oczywiście nie zapłaciłam, bo za co. Zgodnie z wymaganiami UOKiK napisałam do nich odstąpienie. Chociaż wierzę w to, że nie zawarłam żadnej umowy, ale w naszym kraju można pójść siedzieć za niewinność. A w urzędach robią co chcą, więc stwierdziłam, że skoro chcą pismo to będą je mieli i napisałam (podałam prawdziwe dane, nie podpisałam się - postawiłam szlaczek). Pismo wysłałam 09.02.2011 - czyli mieściłam się w dopuszczalnym terminie. Odpowiedź przyszła do mnie wczoraj (21.03.2011) i trochę się zmieszałam. Napisane jest to takim językiem, że nie wiem czy rozumiem. Czy mógłby jakiś fachowiec na to spojrzeć? Nie wiem czy ktoś dostał już takie pismo? Jeżeli poruszany był już ten temat to najmocniej przepraszam, ale musiałam gdzieś przeoczyć. Wpisów jest strasznie dużo :-(
Link do pisma: http://www.sendspace.pl/file/22381878ef8ef2359e97181
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:15
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
hkiopo / 213.76.128.* / 2011-03-22 12:31
Nic nowego . Takie listy dostają ci co im listownie wypowiedzenie napiszą , ci co wyślą wypowiedzenie mailem - dostają te bzdury mailem .
Ustawa " elektroniczna " nie reguluje zawierania umów - od tego są inne zapisy prawne więc powoływanie się na jej treść jako zapis regulujący kwestię umów jest po prostu kompletną bzdurą .
Poszukaj wcześniejsze wpisy szczególnie z zeszłego i 2009 roku - tam znajdziesz wszystko.
RoboPuli / 82.176.158.* / 2011-03-21 18:13
Co dalej z tym zrobic prosze o krotkie wyjasnienie i odpowiedz
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-03-22 16:32
Olać pobieraczka i nic nie robić.
Brys 45789436 / 193.19.165.* / 2011-03-21 21:33
Dla tych ktorzy w dalszym ciagu nie moga spać przez tych oszustow :)

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/reportaz-pobieraczekpl-24112009
RoboPuli / 82.176.158.* / 2011-03-21 18:12
Witajcie dzisiaj dostalem taki mail bo odpisalem ze nie zaplace bo nie wykorzystalem ich niby pakietu pobieraczek 5 i dostalem takiego maila

rozwiń szczegóły
Uwaga! Wiadomość mogła zawierać niebezpieczne elementy, których wyświetlanie zostało zablokowane Odblokuj
Obrazki nie są wyświetlane Pokaż obrazki Zawsze pokazuj obrazki od tego adresata
Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

W razie pytań prosimy o odpowiedź drogą e-mail lub kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

Jakis Paweł podpisal
malwinka_17 / 199.48.147.* / 2011-03-21 07:06
A moja sprawa wygląda tak: zapłaciłam im po przeczytaniu większości waszych wiadomości (na wszystko nie mam czasu), przyszło mi potwierdzenie zapłaty i miałam spokój. Aż nagle wczoraj dostałam kolejne wezwanie do zapłaty. Przejrzałam na szybko regulamin, i jest tam jasno napisane że zawarcie umowy nie powoduje przedłużenia abonamentu po upływie okresu. Kłopot w tym, że z tego co piszecie, oni zmienili ostatnio regulamin żeby być w zgodzie UOKiK. Gdzie jest zatem stary regulamin? Na zapytanie e-mailem mi nie odpowiedzieli, nie dziwię się skoro ta cała dzieciarnia do nich pisze pomstując i krzycząc, mogli moją wiadomość przeoczyć. Kłopot w tym że o ile za pierwszym razem faktycznie zaznaczyłam że zapoznałam się i zgadzam z treścią regulaminu, to teraz nic takiego nie zaznaczałam. Do kogo się z tym zwrócić? Proszę o sensowne odpowiedzi, pomstującym krzykaczom odważnym na wykrzyczenie że "pobierak może se nasrać do ryja" odrazu dziękuję - tylko zaciemniacie obraz bo jesteście wynajęci przez tą firmę. Proszę o sensowną poradę, najlepiej popartą jakimiś zapisami prawnymi (bo maile od pobieraczka są aż nimi naszpikowane) i gdzie się z tym udać.
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:22
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE
PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE
SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH
SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
TAK JAK ONI TO ROBIĄ
PROSZE ROZESŁAC DALEJ
???????????????? / 77.237.6.* / 2011-03-27 09:51
mi też jakieś 4 miesiące temu kazali zapłacić 100zł ale poczytałem trochę na różnych forach o tym pobieraczku i postanowiłem nie zapłacić. Postraszyłem ich UOKiK i do tej pory mam spokój. Już mnie nie nękają mailami o zapłatę.
Ktosiu / 87.205.187.* / 2011-03-24 20:08
Prawo nie działa wstecz xD
Heh fajna ta zasada, krótka i zwięzła.
Czyli, jeżeli coś zrobisz i dopiero potem np. tego zabronią, lub każą za to płacić to tylko tym co zrobili to po wprowadzeniu takowej zasady.

Gdyby ta zasada nie działała, to ludzie nie mogliby nic robić, bo skąd mogą wiedzieć czy za rok np. nie każą płacić 100zł za każdy zjedzony kilogram sera . Wtedy okazałoby się, że masz naraz wytrzasnąć około 2000 zł , bo kiedyś zjadłaś 20kg sera.
mati2345 / 77.255.97.* / 2011-03-24 23:08
czego niby teraz nie zaznaczałaś bo nie rozumiem o co ci chodzi? myslisz, ze za każdym razem jak zmienią regulamin to bedzie cie obowiązywał? tak jak napisał kolega wyżej prawo nie działa wstecz, choć słowo prawo w tym przypadku jest niewłaściwe. trzeba było nie płacić no ale jak na słowo sąd dostaje sie stracha i dla swietego spokoju płaci sie to nie wróży dla ciebie dobrze na przyszłość. Za każdym razem jak ktos będzie cię próbował naciagnąc bedziesz płacic? a tak wogóle to od kiedy to abonament płaci sie z góry za 12 miesiecy? nawet sam pobieraczek w mailu pisze, że dalsze korzystanie z usługi jest mozliwe tylko po zapłaceniu abonamentu, to im odpisałem, że nie zapłace bo korzystać nie zamierzam. odpisali raz, ze zawarłem umowę i tam dalej te swoje p*******, ale później sie juz nie odezwali. głupio zrobilas, ze im zaplacilas, ale to twój wybór. a teraz jeszcze szukasz odpowiedzi na bezsensowne pytania. przecież jak zapłaciłas to masz potwierdzenie wpłaty, więc w czym problem?
ugghh / 77.254.196.* / 2011-03-21 11:09
malwinka_17 - czytając twój wpis mozna mieć wątpliwości kto jest wynajety przez tą firme? ty czy ci, tak jak to napisałaś, krzykacze.
Zapłaciłaś im trudno twoja sprawa. Co do zmiany regulaminu to w samym regulaminie niewiele sie zmieniło. W zasadzie jest on taki sam poza tym, że uzywają innych słow. natomiast ich regulamin w praktyce się wogóle nie zmienił. Jak ten regulanim może byc w zgodzie z uokik skoro nadal dają 10 dni wypowiedzenia rzekomej umowy, a uokik mówi, ze są 3miesiące. Wyrok dotyczył głownie reklamy wprowadzajacej w błąd. I tu również nic sie nie zmieniło oprócz tego, że uzywaja innych słów. Robia sobie jaja z uokik, no ale nic dziwnego skoro mają takiego nie boje sie uzyć tego stwierdzenia niekompetentnego przeciwnika?
No widzisz zapłaciłaś im a oni nadal chcą od ciebie pieniedzy, a gdzie masz ten regulamin i gdzie masz tą umowę?, więc teoretycznie idąc twoim tokiem rozumowania mozesz płacic im dalej, skoro nie rozumiesz, że w ten sposób zawrzeć umowy nie można. A w samym tylko regulaminie nie może być napisane, że jakaś umowa jest. Muszą ci ja przedstawic, a ty musisz wiedzieć co podpisujesz, a gdzie masz tą umowę? Nie masz nic na potwierdzenie, że zawarłaś umowę bo nawet tej umowy na oczy nie widziałaś. Był tylko jakis regulamin, a sam regulamin to nie umowa. A skąd wiesz czy czasami akceptujac regulamin nie zgodziłaś się na oddanie mieszkania? Idąc tym tokiem myślenia możesz płacić im w nieskończoność.
Nie szukaj tutaj w wypowiedziach spisków, bo najwyraźniej tego się doszukałaś pisząc, że osoby które krzyczą, że pobieraczek nic nikomu nie może zrobic są z pobieraka. Pobierak juz raz tak próbował wmówic, ze to niby namawianie ludzi do niepłacenia to tak naprawde jest po to aby przeciagnąc sprawę powyżej 2 lat, ze niby później trzeba bedzie płacić prawie tysiąc zł, podczs gdy najwyzsze odstetki jakie przysługuja to 4* stopy lombardowej w skali roku, czyli w zalezności od tego na jakim poziomie ja ustalono wynosi ona w granicach 20% co w przeciągu tych 2 lat nie przekracza kwoty 40 zł.
Jezeli faktycznie masz taki problem to nic innego nie pozostaje jak tylko pisać do pobieraka, bo co masz na potwierdzenie tego jaka umowę zawarłaś, jaki regulamin zaakceptowałaś? Nie masz nic.
W zawarta umowę muszą byc wyposarzone 2 strony, tak aby kazda ze stron miała na ją potwierdzenie, ze taka umowa istnieje. Zanim zapłacicie pomyslcie troche co macie tak naprawdę na gwarancje, że pobierak nie każe wam kolejnej 100 płacic, przecież nie macie zadnej umowy ani nawet regulaminu, wiec skad wiecie co podpisaliście i ile macie zapłacic. w taki sposób mogą od was żądać pieniedzy w nieskończoność
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:23
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE
PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE
SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH
SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
TAK JAK ONI TO ROBIĄ
PROSZE ROZESŁAC DALEJ
ugghh / 77.254.196.* / 2011-03-21 11:13
tam miało być do 2 lat, bo po tym czasie roszczenia sie przedawniają
ugghh / 77.254.196.* / 2011-03-21 12:05
I jeszcze jedno. Nie pisz, ze na podstawie tego co tu było napisane podjełaś decyzje o zapłacie, bo tu nikt poza paroma wpisami pobieraczka do płacenia nie namawia, a jeżeli chcesz jakis przepisów prawnych to znajdziesz je w starszych wypowiedziach nikt tu ci nie bedzie wypisywal tego samego setny raz, bo ci sie nie chce poszukać. trzeba troche czasu poswięcic, zeby sie cos dowiedziec. choć na pytanie które zadałaś napewno nie znajdziesz tutaj odpowiedzi z powołaniami na przepisy prawne. Za to znajdziesz takowe z potwierdzeniem, że zadnej umowy nie ma, w zwiazku z czym twoje pytanie powinno zostać bez odpowiedzi
uważny1 / 83.1.75.* / 2011-03-21 09:08
na policji w gdańsku (lub w Gdyni są przygotowane już (!!! po interwencji telewizji) specjalne formularze dla poszkodowanych klientów Pobieraczka. Wszystko jest przygotowane, tylko składać wniosek i do sądu. Jeśli jesteś spoza Gdańska (albo gdyni) to zawsze można je stamtąd ściągnąć. Co do zmienionego refgulaminu, to ciebie to nie dotyczy, bo według przepisów obowiązują tzw prawa nabyte, czyli takie, które były w regulaminie, kiedy zawierałaś umowę
cresta / 77.112.188.* / 2011-03-19 19:56
a czy w gołe ktoś faktycznie dostał jakies wezwanie do sądu? bo szukam i szukam i nic nie znalazłam takiego.
hjuhu / 77.254.196.* / 2011-03-21 10:15
Nikt nic nie dostał, a ten keycheck to ewidentnie oszust od nich. ale na to forum mozesz sobie zajrzeć to zobaczysz jak ci desperaci zaczeli podszywać sie pod normalnych forumowiczów, szczególnie pod guma1 i wypisywać bzdury to było gdzieś pod koniec stycznia 2011. Porównaj sobie wpisy guma1 z tego okresu z wczesniejszymi to zobaczysz do czego zdolni są zdesperowani złodzieje z pobieraka. jezeli ktoś podszywa się za kogos na forum żeby kogos oczernic to najlepiej świadczy jakie oni mają podstawy do tego, aby żądać kasy.

I jeszcze pytanie do keycheck: skoro wasze żądania są zgodne z prawem to czemu debilu nie pozywacie faktycznie do sądu tylko namawiacie i straszycie ludzi na forach. Czekam na to już tak długo i nie mogę sie doczekać spełnienia waszych obietnic wysyłanych na mojego maila. Nie możecie nic oprócz straszenia. Ta cała sytuacja o której pisałem wyżej obnazyła was całkowicie. Nic nie możecie oprócz wypisywania bzdur na maile i na forach
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:23
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE
PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE
SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH
SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
TAK JAK ONI TO ROBIĄ
PROSZE ROZESŁAC DALEJ
asia1443 / 77.65.65.* / 2011-03-21 23:14
Ja np wysłam pismo o rezygnacji z umowy bo dwóch tyg wziełam wzór z jakiegos forum i odpisali mi na adres domowy ze nie moge rozwiazac z nimi umowy bo w regulaminie jest napsiane ze mam na to 10 dni.. Co dalej robic??
kdyt / 178.37.91.* / 2011-03-22 11:20
Nic. Już więcej nic. Niepotrzebnie nawet to wypowiedzenie wysyłałaś, bo takiej umowy w ten sposób zawrzeć nie można Rozumiem, że wysłałaś to dla świętego spokoju. teraz masz przynajmniej na papierze ok. A to co ci wysłali zignoruj cały czas wciskaja ten sam kit. Nawet jakby jakaś umowa była to przysługuje 3miesieczny okres wypowiedzenia co uokik potwierdza, ale oni dalej w zaparte idą.
keycheck / 199.48.147.* / 2011-03-21 07:10
Tak, guma1 zamieszczał na forum webhosting.pl
http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu
dostał bo podał prawdziwe dane, jak podałaś fałszywe to spij spokojnie ;-)
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:23
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE
PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE
SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH
SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
TAK JAK ONI TO ROBIĄ
PROSZE ROZESŁAC DALEJ
qwertyzxcvbnm / 213.227.70.* / 2011-03-21 08:55
Kolejny oszust z rana. keycheck i malwinka_17 widac zę mają ten sam IP, a tylko sieją zament. Idiota jakiś...
zagubionaGosia / 2011-03-22 10:34
masz rację... kolejny oszust.... ludzie wstydu nie mają!
hkiopo / 213.76.128.* / 2011-03-21 08:54
Bzdury wypisujesz. Nikt nie dostał żadnego wezwania do sądu i nikt nie dostanie. Z prostej przyczyny - nie ważne że ktoś się zadeklaruje jakie dane podał bo przez internet można napisać wszystko - dlatego taka forma zawierania umów nie istnieje , bo nie można nic od nikogo wyegzekwować .
czesyek / 193.239.126.* / 2011-03-20 08:55
boze ludzie jacy wy jestescie smieszni piszac codziennie o tym samym !!!!
powtarzam mialem taki sam przypadek jak wy minelo juz ponad 7 miesiecy od tego mam zero miali od nich dostalem tylko 3 na postraszenie ale to na samym poczatku i teraz cisza nie przejmujscie nsie niczym co do was przychodzi od nich
PS.Stop2011@gmail.com / 213.158.217.* / 2011-03-20 00:19
Wczoraj dostałem od nich list każą mi płacić 90 kilka złotych.
Chciałbym dać im nauczkę popierwsze wysłałem list do UOKiK-u
po drugie chciałbym założyć stowarzyszenie które będzie wyłapywać takich jak pobieraczek i informować ludzi o zagrożeniu z ich strony .
Z racji ze współpracuje z jednym z Stowarzyszeń i studiuje przed ostatni rok zarządzania jestem w stanie się zająć kwestią organizacyjną. Stowarzyszenie potrzebowało by więcej ludzi bo samemu nić nie będę w stanie zrobić. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do współpracy. Oto mój mail PS.Stop2011@gmail.com
milkanie / 2011-03-20 23:45
To jednak zaczeli wysyłac tez i listy?? Co za inwestycja ... w kolejne wyciąganie kasy z ludzi??
Ptysia241 / 83.27.105.* / 2011-03-20 07:41
Powinno się tą sprawe jeszcze bardziej nagłośnić. Pomysł jesz bardzo dobry powinny być organizacje, które się zajmują wyłapywaniem takich oszustów.
cresta / 77.114.109.* / 2011-03-19 11:17
ok.. ja tez dostałam maila z tym całym straszeniem sądami i wpisaniem do spisu dłużników i ze mam zapłacic pieniędze.. tyle ze ja chyba dałam prawdziwe dane. :( no i co teraz?
hkjlh / 77.255.118.* / 2011-03-19 16:07
A skad oni mogą wiedzieć, że to sa twoje prawdziwe dane po ip? buhaha. maja tylko jakiś numer i nic wiecej. A tak wogóle to w taki sposób umowy sie nie da zawrzeć, a całe te żadania pobieraczka są wyssane z palca i nie maja nic wspólnego z przepisami prawa. Mogą co najwyzej mnie poprosic o te pieniądze i liczyć na jałmuzne.
Pytasz co zrobic. Nic. Zapomnij po 3 mailach powinni ci dać spokój
6789 / 95.49.84.* / 2011-03-19 11:24
Teraz - tak naprawdę - tak szczerze - zapomnij o tym .
hhuihuh / 87.205.29.* / 2011-03-18 17:52
Milkanie - Już wielokrotnie były prosby o nie wklejanie tych bzdur, kazdy dostał to samo, więc po co to wklejasz. Co o tym myslę? Myślę, że miejsce tego jest w koszu.
milkanie / 2011-03-18 19:20
Aż tak daleko na archiwum forum nie doszłam. może przeoczyłam conieco. Przepraszam skoro się powtórzyłam. Całe szczęście, że tylko do mnie tego nie wysłali :D Dzięki!!
6789 / 95.49.59.* / 2011-03-18 19:35
Spoko - nie przejmuj się - tak , takie coś dostaje KAŻDY. A tylko nieliczni zapłacą - bo nie pomyślą albo po prostu się przestraszą. Forum potężne ale i trwa kawał czasu i nie dziwne że nie chce się cofnąć do tyłu - bo chcąc to wszystko przeczytać trzeba by poświęcić kawał czasu. Ale - wystarczy zwrócić uwagę na to jak długo post trwa - a sprawa na pewno dużo dłużej i na pewno wielu osobom te dwa lata którymi straszy pobieraczek dawno minęły - i nikogo o nic nie oskarżyli z prostej przyczyny - nikomu nie można udowodnić że zawarł jakąś umowę - bo poprzez rejestrację można się co najwyżej zarejestrować . Tak więc możesz spokojnie o tym zapomnieć - a co do IP kompa - to po prostu jest bzdura. Bzdura którą straszą nieświadomych bądż niezbyt zorientowanych w sprawie osób. Pozdrawiam rodaczkę.
milkanie / 2011-03-18 21:16
Jeszcze raz dzięki za słowa otuchy :) Pozdrawiam serdecznie :)
6789 / 95.49.59.* / 2011-03-18 22:20
milkanie - to nie są sowa otuchy - to są słowa prawdy . My tu nie piszemy po to by kogoś pocieszyć ale by pokazać jak sprawa wygląda. Więc - głowa do góry - jutro też jest dzień .
Pozdrawiam - i cóż - uśmiech proszę .
piter4444 / 95.41.130.* / 2011-03-18 23:09
ja tez własnie dostalem takiego e-maila o wezwaniu do zapłaty, tylko nie wiem co chodzi nigdy sie tam nie logowałem teraz mnie sadem strasza i ze niby mam im cos zaplacic
jimy / 77.255.126.* / 2011-03-18 22:53
Tak dokładnie to są słowa prawdy. Nie przejmuj się nimi. Mnie "meczyli" zaledwie 2 tygodnie i już dawno przestali zaśmiecać mi skrzynkę. To powinien być ostatni mail od nich.
jimy / 77.255.126.* / 2011-03-18 22:59
a co do ip to po nim nie moga Cię znaleźć. Najpierw trzeba wystapic z wnioskiem o ujawnienie danych osobowych do tego jest potrzebna zgoda stosownych organów. pobierak nigdy o to nie wystapi, bo ich żądania to co najwyżej pobożne życzenia nie majace nic wspólnego z prawem, więc jak narazie jedynie co maja to numer i więcej nic nie dostaną
milkanie / 2011-03-18 12:42
Witajcie,
Dostałam juz 3ci mail z "pogróżkami" co o tym myślicie?? Może jednak słac ten list z wypowiedzeniem czy olac, bo z tego co sie dowiedzialam na internecie, to nie mogą nic nikomu zrobic. Nie wiem gdzie sie sprawdza ten IP ale nie wiem czy im to pomoże, bo jestem zagranica. Do tego portalu sie zapisalam przypadkiem i nawet nie skorzystalam, potem zaczely przychodzic te maile z wezwaniem do zapłaty no i zapytalam sie mojej siostry co robic i wtedy mi powiedziala, ze jest afera z tym pobieraczkiem. Chyba nikomu jeszcze nic nie zrobili, bo sami mają problemy z prawem. Dziękuję z góry za cenne rady :)


Szanowna Pani Xxxxxxx,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 16.02.2011 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:
moje imie i nazwisko
fałszywy adres

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 16.02.2011 to 188.218.224.209. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - xxxxxx@xx.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jJ92jzCmf8FvI7bPpmXgRiEaDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
CORPSE13 / 213.146.53.* / 2011-03-28 01:23
WITAM PROPONUJE ZMASOWANY ATAK NA STRONE POBIIRACZEK MOZEMY ZBLOKOWAC TE STRONE
PRZEZ ZMASOWANE ODSWIERZANIE STROMY JEST NASZ PONAD 60000 WYSTARCZY ZE SIE
SKRZYKNIEMY I WSZYSCY BEDZIEMY ODŚWIERZAC TE STRONE W TYM SAMYM CZASIE WTEDY ICH
SERVER PADNIE
PROSZE OBEJRZEC TEN FILM OD 33 MINUTY
http://www.ekino.tv/film,Hakerzy,4790.html
PRZY TYM WCALE NIE ŁAMIEMY PRAWA
TAK JAK ONI TO ROBIĄ
PROSZE ROZESŁAC DALEJ
zagubionaGosia / 2011-03-22 10:39
ja też dostałam takiego maila.... na razie odpukać od tygodnia nie odpowiadają.... chyba nie muszę dodawać że nie zapłaciłam...

Moim zdaniem nic nam nie zrobią bo to za mała szkodliwość społeczna.
czesyek / 193.239.126.* / 2011-03-20 08:57
to jest 3 i ostatnia od nich woadomosc takze olej to kazdy dostaje o takiej samej tresci maile u mnie tez tak bylo 6 miesiacy temu i nic nie zrobili

Najnowsze wpisy