Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
syla11511 / 83.31.39.* / 2011-03-03 21:41
ja też równie dałam się nabrać jestem nie pełnoletnia na pobieraczku podałam fałszywe dane dostałam już dwa meile od nich poczytałam trochę ale nadal trochę się boje nikomu o tym nie powiedział a gdy sprawdzałam w meilu od nich to moje IP było inne to czyli jak ono było inne to oni mnie nie namierzą? Na pewno im nie zapłace ale i tak się boje
czytajcie to co pisane było wcześniej!!! / 62.233.215.* / 2011-03-05 10:56
ileż można wam tłumaczyć? Nieletni nie mogą zawierać umów to po pierwsze, a po drugie, żeby kogoś znaleźć po ip to musi ruszyć cała procedura i musi być na to zgoda stosownych organów, a pobieraczek musiałby o to wystąpić, skoro nikogo jeszcze nie oskarżyli to czy kiedykolwiek mogli wystąpić z takim wnioskiem?
Dajcie juz sobie spokój z tym pobieraczkiem. Temat już był omawiany tysiące razy. Ich działalność polega na wymuszaniu pieniędzy poprzez zastraszanie. Do sądu nie idą bo oni chcą tylko kasy, choć nie mają do tego żadnego prawa. Jeżeli ktoś tu może kogoś o coś oskarzyć to wy ich o próbe wyłudzenia.
A co do twojego ip to po prostu masz zmienne ip i co jakiś czas masz inne.
asddsadsadsadsa / 83.29.40.* / 2011-03-03 21:04
jest na tym forum jeszce guma i beedgee?????????????????????
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-03-05 13:52
Czasem tu zaglądam. Ale nie czytam wszystkich komentarzy i nie bardzo mi się chce odpowiadać na ciągle te same pytania, na które odpowiedziano już tysiące razy.
Niestety, frajerów jest łatwo naciągnąć, a mało komu chce się za nimi wstawić.
kasiaaaaaaaaaaaa / 89.230.19.* / 2011-03-03 20:10
kurde mi też to przysłali... ale z tego co widzę to nie ma co sie martwić tak?? tez juz duzo sie o nich naczytałam i nasłuchałam.. ale nie wiem czemu bylam taka glupia i zalozylam tam konto.. ehh chcialam sprawdzic co to jest... zobaczymy czy cos beda mi przysyłac!!
nienia / 109.243.88.* / 2011-03-03 19:41
Hej! Widzę że nie jestem sama. miesiąc temu odwiedziłam tą stronę "pobieraczek" i zalogowałam się ale szczerze nie korzystałam z niej i więcej razy na nią nie wchodziłam a tu przychodzi mi mail że mam zapłacić za korzystanie 94,80. Masakra jakaś!! Wystraszyłam się bardzo i napisałam do nich że nastąpiła chyba jakaś pomyłka to po ok2 tygodniach otrzymałam odpowiedz że bez względu na to czy korzystałam czy nie to mam zapłacić bo w innym przypadku sprawa trawi do sądu. Nie odpisałam nic. Na drugi dzień dostałam już od nich WEZWANIE PRZEDSĄDOWE !! Strasznie się boję ale skoro piszecie że to ściema bo wątpliwości nie miałam że to OSZUŚCI!!
Julkaaaa / 213.17.151.* / 2011-03-03 19:03
Ja dostawalam od nich duzo maili bo na kazdy odpisywalam konsekwetnie, ze rezygnuje z uslugi. nie wiem czy dobrze czy zle zrobilam, ze sie z nimi w ta korespondencje wdalam. Ostatni mail jaki dostalam infromowal o tym, ze zostalam podana do kancelarii prawnej, ktora zajmie sie moja sprawa. Wczesniej dostalam wezwanie przedsadowe z wyznaczonym tygodniowym temirnem do zaplaty.. Sprawe olalam. Nie dostaje od ponad miesiaca zadnych maili.
pobieraczekoszustek / 188.222.117.* / 2011-03-03 20:07
WITAM!
nIE WIEM KTO SIE ZALOGOWAL Z MOJEGO KOMPA ALE...
Wypisuja do mnie;)

Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli)
oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na
podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą
elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do
wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na
stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych
potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi
Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu
rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do
ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres
próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w
Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie
Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy.
Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane
poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie
stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej
przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu
został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy
dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie
Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska,
adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej
oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów
cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym
terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby
opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy
pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

W razie pytań prosimy o odpowiedź drogą e-mail lub kontakt telefoniczny
z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
torcidaruda1 / 95.160.147.* / 2011-03-03 15:09
Ja zalogowałem sie jaieś 3 tygodnie temu i dostałem już 2 maile ponaglające wpłatę, czekam z niecierpliwością na ten trzeci.Ogólnie to mam lache z tego ich Pobieraczka.
ghftyd / 83.12.38.* / 2011-03-03 14:45
ja też się tam zarejestrowałam, nie zapłaciłam ale ciągle o tym myślę, żeby później z tego nie było jakiś przykrych konsekwencji
POMÓŻ POTRZEBUJACYM / 77.255.125.* / 2011-03-03 14:26
JEŻELI CHCECIE NAPRAWDĘ POZBYĆ SIĘ TYCH 95 ZŁ TO PRZEKAŻCIE JE NA JAKIEŚ CHORE DZIECKO. CHOCIAŻ CZĘŚĆ TEJ KWOTY. JA TAK ZROBIŁEM I MAM SATYSFAKCJĘ Z TEGO ŻE NIE DAŁEM SIĘ OSZUKAĆ A PRZY OKAZJI TE PIENIĄDZE MOGĄ POMÓC POTRZEBUJĄCYM.
NACIĄGACZOM ANI GROSZA !!!!!
Dobra rada i od dziada / 83.4.131.* / 2011-03-03 14:50
To jest tak żałosna firma że aż przykro czytać że ktoś się nimi jeszcze przejmuje. Piszcie donosy na tą firme do Policji Gdańskiej bo oni tam działają. Czy więcej listów tym szybciej naciągacze których właścicielem jest były komornik zostanie usunieta z rynku internetowego. Wystarczy tylko przeczytać ich umowę a jasno widać że nic nie oferują i mogą rządać kolejnych pieniedzy kiedy skorzystamy z ich serwisu. Info o podejrzeniu próby osiagnięcia korzyści majatkowych przez celowe wprowadzenie w błąd powinno lawinowo trafiać do prokuratury, Policji, Urzedu Skarbowego i UOKiK. Jedna informacja o kwocie 95 złotych nie ruszy odpowiedniej machiny ale kiedy tych informacji wpłynie 1000 to mówimy juz o kwocie 95 tysiecy wiec do dzieła. Info mozna wysyłać anonimowo. Ustawa nakazuje weryfikacje kazdego donosu.
disas / 178.37.158.* / 2011-03-03 10:11
dzisiaj dostałem jakis bull shit na temat odstapienia od umowy ,ze jest nieaktualna,tylko ze ja im nic nie pisalem o odstąpieniu -chce nawet przedluzyc na kolejne 10 lat i zaplacic z góry heheh
hgw / 62.87.147.* / 2011-03-02 23:58
Szkoda czasu na czytanie o tych oszustach - powinno się ich oskarżyć o trwonienie cennego czasu ludzi i zastraszanie - to co robią to naciągactwo i oszustwo - niech wpisze sie ktoś kto trafił do sądu i to udowodni .... powtarzam szkoda czasu na tą bandę tanich naciągaczy.
kamila_kamila / 83.7.132.* / 2011-03-02 20:52
Boże...ludzie...pierwszy raz takie coś mnie spotkało...otwieram pocztę, patrzę a tam mi coś o sądzie wyjeżdżają, spanikowałam xD trzęsłam się z 15 min dopiero potem poczytałam, podowiadywałam się co nieco na temat tego serwisu i dopiero się uspokoiłam chociaż niesmak pozostał ;)
To w jaki sposób oni działają i jak straszą ludzi jest niedorzeczne. Ostatnio w Ekspresie Reporterów był reportaż o "pustym smsie" powinni też zrobić o tym szajstwie.
aaaal / 83.24.217.* / 2011-03-02 17:23
miałam taki sam problem, ale już sobie odpuściłam po tym co tutaj przeczytałam
aaaal / 83.24.217.* / 2011-03-02 17:18
a czy dostał ktoś więcej e-maili od pobieraczka, czy po trzech dają już sobie spokój?
skarbnik / 194.0.167.* / 2011-03-03 14:25
Czy ostatni 3 mail był o tytule "Przed sądowe wezwanie do zapłaty za usługę" bo taki dziś dostałem ??? proszę o odpowiedz .
KoRn / 77.254.246.* / 2011-03-03 14:55
Nie trzeci to chyba, to iż przekazują sprawę firmie komorniczej. Nie wiem dokładnie bo nie czytałem tego gówna dokładnie :)
skarbnik / 194.0.167.* / 2011-03-03 15:47
Aha wielkie dzięki, czyli dostane jeszcze jakaś wiadomość od nich, ale jestem już spokojniejszy i na pewno im nie zapłacę, bardzo dziękuje za odpowiedz
KoRn / 77.254.246.* / 2011-03-03 11:54
U mnie np po trzech dali sobie spokój, nie wiem, ale z tego co wiem to są trzy meile. Mówię najlepiej zapomnieć o istnieniu tego gówna, a życie stanie sie prostsze. Po co przejmować się czymś co jest po prostu totalnym śmieciem i gównem. Pozdrawiam
skarbnik / 194.0.167.* / 2011-03-03 14:07
A jaki był trzeci mail ??
KoRn / 77.254.236.* / 2011-03-02 14:51
Wow widzę, że tutaj działy się niezłe jaja !!! Ktoś podszywał się pod Gumę zapewne oszuści z pobieraka, tak jak napisałem olejcie to, zapomnijcie, ze w ogóle coś takiego istnieje. żeby za cokolwiek płacić, to musi być wykonana usługa, jak można płacić za nic przecież to niedorzeczne. Pamiętajcie o tym!!! Pozdrawiam
KoRn / 77.254.236.* / 2011-03-02 14:30
Witam!!!

Dość długo mnie nie było na tej stronce, bo po prostu nie miałem jak. Wchodzę, patrzę a tutaj nadal przerażenie i rozpacz. Ja już jakiś czas temu dostałem tego niby trzeciego meila nie wytrzymałem. Napisałem do pobieraczka pismo, że jeżeli jeszcze kiedykolwiek dostanę od nich meila to wytoczę im sprawę, o zastraszenie i oszustwo. Oczywiście zrobiłem to listownie poleconym, żeby nie było wątpliwości. Otóż mija drugi miesiąc i odpowiedzi brak. Rozmawiałem tez z prawnikiem u którego robię aplikację i on mnie wyśmiał, w sensie takim, że jak przeczytał te art. i paragrafy którymi oni straszą ludzi to sam był zdziwiony ich głupotą. Ja naprawdę chętnie się z nimi w sądzie spotkam, naprawdę nie ma najmniejszego problemu, niech przestępca, czyli pobieraczek poda mnie do sądu. Przecież to oni są przestępcami, to oni oferują usługę która jest w Polsce nielegalna. Naprawdę przestańcie się bać. zobaczcie, że jeszcze nikt tutaj nie napisał, iż dostał jakiekolwiek wezwanie do czegokolwiek. Powiem więcej nikt nie dostanie, ponieważ to przestępcy i jeżeli ktokolwiek dostanie po dupie to będzie to ten nędzny pobieraczek!!! Co się stało z GUMĄ??
nienia / 109.243.88.* / 2011-03-03 19:47
Hej!! Też dostałam te maile i taką samą miałam historie jak wszyscy. Cieszę się że nie jestem z tym sama. Szczerze po ich pierwszym mailu nie miałam wątpliwości że to oszuści bo z jakiej racji mam płacić za coś z czego tak naprawdę nie korzystałam a w tej ich "umowie" nie było nic na temat że 95 zł będę musiała płacić.... Kompletna masakra. Nie wiem co robić, bo mimo że nie podałam prawdziwych danych to jednak się boję i martwie tym:( Aha czy wam też ta Magdalena Miotk podała na końcu 2 maila nr.tel żeby dzwonić wrazie jakichś wątpliwości i pytań?? Odpowiedz proszę

Najnowsze wpisy