Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
pobieraczek fuj / 90.156.57.* / 2011-02-19 18:16
pobieraczek jest do bani!
japonneczka / 89.229.94.* / 2011-02-19 18:04
Jak wielu jestem w podobnej sytuacji napisałam do biura rzecznika konsumentanastpującą wiadomość:

itam,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w sprawie nagabywania mnie przez
firmę zarzdzajacą stroną pobieraczek.pl. Przez przypadek weszłam na ich
stronę i zarejestrowałam się po czym nie skorzystalam z ich usług czego
do tej pory nie zrobilam a za co mam podobno zapłacić. Pobieraczek
twierdzi, iż akceptując regulamin ich strony zawarłam z nimi umowę na
rok czasu i kwotę ok. 95 zł za abonament, który karzą mi uiścić
strasząc skierowaniem sprawy do sądu i grzywną w wysokości
równowartości kwoty 100 dolarów amerykańskich oraz czterokrotnosci
odsetek lombardowych ustalonych przez Narodowy Bank Polski. Zaznaczam, że
przy rejestracji podalam fałszywy adres korespondencyjny wystrzegajac się
za wczasu ulotek reklamowych za co jestem zastraszana złożnoniem sprawy
na Policji i ukarania mnie nawet pozbawieniem wolności za falszowanie
danych. Do w/w firmy wysłałm dwie wiadomosci mailowe z zaznaczeniem, że
to pomyłka i próbą rozwiąania zawartej umowy na co otrzymaam
odpowiedż, że jest to niemozliwe.
Proszę o poradę w tej sprawie i ewentualne przesłanie mi wzorów pism,
które pomogą mi rozwiązać ta sytuację.

Otrzymałam następującą odpowiedź:

Witam
serwis Pobieraczek.pl jest nam znany i niestety mimo wielu ostrzeżeń
zawartych na forach internetowych ludzie ciagle się daja naciagać.
w marcu 2010 r. UOKiK Delegatura we Wrocławiu wydała decyzję o uznaniu
działaności Pobieraczek za praktykę naruszajacą zbiorowe interesy
konsuemntów. Praktyka którą UOKiK zakwestionował dotyczyła
wprowadzania w błąd konsuemntów poprzez zmaieszczanie na stronie
internetowej pobieraczka baneru reklamowaego !0 dni pobierania za darmo,
oraz sformułowania o treści: Tak chce bezpłatnie testować. UOKiK
uznał, iz taka reklama wprowadza konsuemntów w błąd co do
bezpłatności świadczonych usług w okresie 10 dni od dnia zawarcia umowy
oraz co do okresu na jaki umowa została zawarta.
UOKiK nakazał pobieraczkowi zaniechanie stosowania takiej reklamy.
Oczywiście właściciele przeciwko którym decyzja została wydana nie
zgodzili się z jej treścią i zlozyli odwołanie. Sprawa obecnie czeka na
rozstrzygnięcie sądu.
Niezależnie jednak od powyższego, UOKiK stanął na stanowisku, iz umowa
zawierana poprzez rejestracje na portalu pobieraczek ma charakter umowy
zawieranej na odległośc i w sytuacji gdy umowa ta nie została
potwierdzona na piśmie i nie doszło do jej realziacji (ściągniecia
plików) prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się do 3 miesięcy od
dnia jej zawarcia.
W mojej ocenie fakt, iz podczas rejestracji nie ma możliwości określenia
pakietu cenowego według którego umowa miałaby być zawarta oznacza
próbe zatajenia faktu odpłatności tej umowy.
Oczywiście portal pobieraczej inaczej definiuje swoja działaność i
opiera ją na innej podstawie prawnej, korzystnej oczywiście dla siebie.
dlatego złożenie takiego oświadczenia o odstapieniu ze wskazaniem
podstawy prawnej jest prawidłowym działaniem i obecnie trzeba oczekiwać
na dalszy rozwój wypadków. Jeżeli w między czasie Sąd rozstrzygnie ten
spór to sprawa bedzie oczywista, jeżeli wcześniej firma skieruje sprawę
do sądu (w co wątpię) to trzeba będize się bronić taką
interpretacją jak wskazana powyżej.

Z załączonym wzorem pisma do firmy prowadzącej stronę pobieraczek.pl

ELLER Service S.C.
Ul. Chłopska 72
80-350 Gdańsk
Dotyczy: wezwania do zapłaty kwoty…przysłanego w formie e-maila w dniu…..
W odpowiedzi na wezwanie do zapłaty kwoty…..przysłane mi przez Państwa firmę, oświadczam, iż odstępuję od umowy zawartej dnia….za pośrednictwem Internetu, w drodze zarejestrowanie się na Państwa portalu.
Podstawą prawną mojego oświadczenia jest ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22 poz. 271, ze zm.).
Zgodnie z art. 9 w/w ustawy, przedsiębiorca który zawiera z konsumentem umowę na odległość (a z taka umową mamy do czynienia w moim przypadku), ma obowiązek potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji stanowiących istotne przedmiotowo składniki umowy (essentialia negottii). Podkreślam, iż sama akceptacja regulaminu, przedstawionego na stronie nie jest wystarczająca do skutecznego zawarcia umowy.
Nigdy nie skorzystałam z Państwa usług (nie doszło do ściągnięcia żadnych plików), dlatego naliczanie mi wynagrodzenia za swoje usługi, już od pierwszego dnia rejestracji jest postępowaniem niezgodnym z prawem. Nadto podkreślam, iż przy rejestracji na stronie pobieraczek.pl, nie byłam informowana o wysokości wynagrodzenia i zasadach jego zapłaty, itp.
Przypominam w tym miejscu, iż podobne stanowisko zajął UOKiK, który w kwietniu wydał decyzję, w której zakwestionował praktyki portalu pobieraczek.pl.
Reasumując, wobec naruszenia przez przedsiębiorcę spółkę Eller Service SC  przepisów art. 9, ust. 1,2,3 w/w ustawy, na podstawie ar
mariuszmk5 / 78.8.66.* / 2011-02-22 10:06
Witam .
Oczywiście tez jestem z tych co otrzymują takie wezwania do zapłaty. Czy ma ktos z Was moze jakis gotowy tekst rezygnacji który mógłbym do nich wysłać? Z góry dziękuje mariuszmk5@wp.pl
japonneczka / 89.229.94.* / 2011-02-19 18:06
ciąg dalszy:

.... na podstawie art. 10 ust. 2 termin do odstąpienia od umowy wynosi 3 miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o usługę.
Stąd moje oświadczenie o odstąpieniu od umowy z dnia…. zawartej za pośrednictwem Internetu jest wiążące i skutkuje uznaniem umowy niezawartą a ja jestem wolna od wszelkich zobowiązań.
Żądam zaprzestania przysyłania wezwań do zapłaty, straszenia mnie konsekwencjami niezapłacenia , gdyz w przeciwnym wypadku skieruję sprawę do Rzecznika Konsumentów.


Wysłałam i mam spokój, wam też radzę:)
PIOTR3956 / 81.21.194.* / 2011-02-24 19:48
Bardo dobry tekst,a tak na marginesie czy pobieraczek udostępniajac filmy i inne pliki do pobrania ma na to odpowiednią zgodę dotyczącą powielania i czy opłaca licencje
maniek14 / 88.156.29.* / 2011-02-21 22:26
wysłałaś to mailem czy listownie ?
doświadczony / 83.24.70.* / 2011-02-19 14:53
Jak widzę - durni z pobieraczka tu nie brakuje. Jesteście żałośni - naprawdę żałośni - albo głupi że myślicie że ktoś tych waszych bredni się przestraszy.
Lil / 79.163.5.* / 2011-02-18 14:12
też dałam się naciąć na ich chwyty z reguły nie czytam regulaminów i poprostu się zarejestrowałam bo chciałam ściągnąć jakiś film czy coś, ale i tak nic nie ściągnęłam na samym początku się wystraszyłam, ale teraz już mam to gdzieś przysłali mi na maila wezwanie do zapłaty ale nie mam zamiaru nic płacić oszustom. zastanawia mnie inna rzecz, Polska o ile mi wiadomo jest państwem prawa, zawsze będą jacyś naciągacze i oszuści i to mnie nie dziwi bo tego się nie zmieni, ale na Boga ci ludzie oszukali już tyle osób od początku swojej działalności i nadal to robią. jakiś prawniczy bełkot chroni ich przed odpowiedzialnością i nikt absolutnie nikt nie zawraca sobie tym głowy, pomimo wielu protestów ludzi którzy zostali oszukani. jak tak można?
hdigeneralipzuwarożyć / 194.181.135.* / 2011-02-19 12:43
a ty Ohlil to chyba z pobieraczka jesteś, tak mi się zdaje ;)
Ohlil / 88.198.2.* / 2011-02-19 11:35
Zastanów się najpierw nad sobą - chcesz ściągnąć piracki "film czy coś", nie czytasz regulaminu i masz do kogoś pretensje. Prawo ma chronić przed takimi jak Ty. jak tak można?
deves / 78.88.56.* / 2011-02-25 12:44
czy Ty masz dobrze w głowie TY pracowniku pobieraczka
karatekowiec / 109.243.190.* / 2011-02-19 13:01
No tak Ohlil widocznie masz racje bo maż wybiórcza etykę. według ciebie dopuszczalne jest mataczenie a ściąganie plików jest be. No i pozdrawiam zespół twoich kolegów z pobieraczka, na szczęście spostrzegłem się w porę i wypowiedziałem.
10 latek / 46.113.47.* / 2011-02-21 16:12
Mój tatuś mi powiedział że w hucie Sfędzimira gdzie pracuje - pobieraczek zamówił łańcuchy i kajdany w które będzie zakuwał 10 letnie dzieci żeby nareszcie zaczęły płacić bo pobieraczek jest na skraju bankrutctawa.
Ale ja wolę kajdany a i tak nie zapłacę.
karatekowiec / 109.243.116.* / 2011-02-18 12:23
Masz 3 miesiące na wypowiedzenie ponieważ nie dostałaś umowy na piśnie . to co piszą pobieraczki to ściema napisz i wyślij listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Tak przynajmniej pisało na forum.
Zrobbiona / 95.51.63.* / 2011-02-25 12:39
Prosze o podpowiedz, zastanawiam sie na wysłaniem rezygnacji za potwierdzeniem odbioru, ale boję się że w ten sposób potwierdzę swój adres zamieszkania, czyli dane osobowe, a tego bym nie chciał. Nie jestem pewna jakie dane wpisałam przy rejestracji, istnieje możliwość że nie wpisałam p[rawdziwego adresu. Co robić, czy rezygnacja emailowa wystarczy???
Prosze o podpowiedz, zastanawiam sie na wysłaniem rezygnacji za potwierdzeniem odbioru, ale boję się że w ten sposób potwierdzę swój adres zamieszkania, czyli dane osobowe, a tego bym nie chciał. Nie jestem pewna jakie dane wpisałam przy rejestracji, istnieje możliwość że nie wpisałam p[rawdziwego adresu. Co robić, czy rezygnacja emailowa wystarczy???
karatekowiec / 109.243.116.* / 2011-02-18 12:34
A tak wo gule pierwszy post został napisany 2009-06-17 i miej więcej w tym czasie pojawili się pierwsi naciągnięci i nie płacący . jakoś nie słyszałem o jakiejkolwiek sprawie a zaraz zaczną się przedawnienia . Jeszcze 5 miesięcy i bidze wszystko jasne.
antyraczek9 / 137.56.163.* / 2011-02-19 11:44
Zobacz co napisał guma1, ich pracownik były. Jest wiarygodny bo najdłużej w tym siedzi. Zaufajcie mu:

"Sprawa wygląda tak, że z tych osób które zarejestrowały się przed zmianą regulaminu, sprawę mają zakładaną tylko te osoby, które podały fałszywe dane przy rejestracji. A dojście do tych danych zajmuje czas (tylko organa ścigania przestępstw mogą zgłosić się z tym do operatora), dlatego ten fałszywy spokój u większości cwaniaków. Ze względu na opinię UOKiK nie są egzekwowane koszty abonamentu od innych.

Natomiast od osób zarejestrowanych na nowych zasadach (a więc tych, które zaznaczyły że PRZECZYTAŁY i ZROZUMIAŁY nowy regulamin) będą egzekwowane pełne koszta, tzn. (w przypadku wygrania sprawy w sądzie właściwym dla siedziby firmy): abonament, koszty operatorskie o których mowa w regulaminie i koszty postępowania. Dlatego komuś wyżej przyszło do zapłacenia ponad 500 PLN. Wyrok prawomocny oczywiście. To są pewne informacje."
MAŁOGŁUPI / 109.243.3.* / 2011-02-20 20:22
W dzień roboczy w godzinach od 9 do 17 spróbujcie skorzystać z ich pomocy online.
Wtedy się przekonacie że ta pomoc jest nieczynna bo pobieraczek jest w fazie likwidacji.
qwerty1234 / 213.227.70.* / 2011-02-19 12:18
nie ściemniaj. To co tutaj było pisane było pod 28 stycznia czyli wtedy gdy ktoś podszył się pod użytkownika guma1. Tak samo ty jesteś oszustem jakimś i wkręcasz ludzi.
Testuj i płać / 83.4.169.* / 2011-02-18 12:05
Samo zidentyfikowanie adresu IP jeszcze nic nie znaczy. Nawet znalezienie właściciela e-mail nic nie zmienia. Bardzo trudno udowodnić kto zasiadał przy komputerze i czy wogóle wysłała to jakaś osoba czy np złośliwe oprogramowanie. Istnieje też możliwość klonowania adresu IP więc może to zrobić ktokolwiek. Można wypełnić formularz korzystając z HOTSPOT'ów czy kafejki internetowej czy z niezabezpieczonych sieci WIFI gdzie IP będzie adresem danego dostępu do sieci wiec ogólnie dostępnym. Kolejna sprawa wszystkie firmy podlegają pod ustawę o ochronie danych osobowych i nie mogą udostępniać naszych danych. Takie dane może uzyskać sąd ale droga do tego daleka i pobieraczek sam musiałby być uczciwą firmą. Polecam - zawiadom anonimowo UOKiK, Prokuraturę w Gdańsku i Urząd Skarbowy w Gdańsku. Napisz że masz podejrzenie oszustwa przez celowe wprowadzenie w błąd celem wyłudzenie korzyści majątkowych co zresztą będzie prawdą. Na jedno zgłoszenie mogą nie zareagować ale jak ich będzie dużo to w końcu ktoś się zajmie tą firmą na poważnie. Dziwi tylko fakt że każdy zajmuje sie kwestią zawarcia umowy a nie całym regulaminem. Cały ten regulamin jest zaprzeczeniem nie jednej reklamy a wszystkich reklam które są na ich stronach lub stronach powiązanych. Na jakiej stronie był wypełniany formularz? REGULAMIN dotyczy tylko strony POBIERACZEK.PL a oni używają go na wielu innych stronach, które hurtem otwierają. Powiadamiać władze i robić wydruki ekranów lub zrzuty ekranów. Wysyłać kopie pokazujące cały proceder. Na ich strony trafia się z innych stron w podstępny sposób.
edwinos / 109.123.119.* / 2011-02-19 11:46
O fajnie wiedzieć, jak kiedyś będziesz prowadzić biznes to naciągnę ciebie ale korzystając z publicznych sieci i nic mi nie zrobisz :) to samo jak włamię ci się na emaila i inne konta! Dzięki za podpowiedzi
edwinos / 109.123.119.* / 2011-02-19 11:48
Oczywiście będę się tłumaczył że ktoś klonował mój adres itp. a jak dojdą do mojego kompa nawet to się wytłumaczę że to nie ja siedziałem i nie mają dowodów. Fajnie, czyli można mi wszystko, pełna samowolka :

PS. (Ironia, sarkazm) - gratuluję SZEROKIEJ wiedzy o tym jak działa sieć i co komu można udowodnić. Żyj dalej w błędnym przekonaniu że "klonowanie IP" bueheehe pozwala na wszystko każdej lamie.
TUBEYOU / 83.4.169.* / 2011-02-18 10:21
Posłuchajcie: http://www.youtube.com/watch?v=NE_1RV-rApE&feature=related
Info pobieraczek / 83.4.169.* / 2011-02-18 10:09
POWIADAMAĆ Prokuraturę Okręgową w Gdańsku: http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?id=23 , UOKiK :http://uokik.gov.pl/ , uokik@uokik.gov.pl , Urząd Skarbowy : http://www.is.gdansk.pl/ . DONOSY można wysyłać anonimowo na adres E-MAIL wymienionych instytucji informując o podejrzeniu oszustwa mającego na celu wyłudzenie korzyści majątkowych przez wprowadzenie w błąd przy użyciu elektronicznych środków przekazu. Można powołać się też na ich regulamin i informacje w zakładkach NASZE PAKIETY i JAK TO DZIAŁA. Te dwie zakładki w porównaniu z regulaminem jasno świadczą, że chodzi tu o oszustwo na dużą skalę. Przytaczam cytat z zakładki NASZE PAKIETY: Jeżeli w czasie okresu testowego spodobały się Państwu możliwości Pobieraczka i zapragniecie pobierać więcej niż 1 gigabajt, to w każdej chwili możecie wybrać jeden z następujących pakietów: . Jast tam jasno powiedziane że można coś zrobić kiedy spodoba nam się działanie systemu ale nic nie wspominają że jeżeli nie wypowiemy umowy to oni za nas wybiorą pakiet. Kolejna sprawa to ściema co do darmowego okresu testowego. W REGULAMINIE niby twierdzą że jest bezpłatny okres ale opłatę pobierają za rok od momentu rejestracji czyli niema darmowego pobierania. Co więcej czytając dalej regulamin dowiemy się że o pobieraniu to w ogólne niema mowy. Oni wbrew zapewnieniom w reklamie, w regulaminie piszą że mogą stracić dane osobowe klienta, że nie gwarantują wysokiego transferu, Nie gwarantują znalezienia pliku, nie odpowiadają za legalność pobieranych plików. Generalnie za nic nie odpowiadają ale za to mogą nas obciążyć za przeciążenie ich serwera. Kary są podawane w równowartości kwoty w dolarach + oczywiście odsetki. Dlatego dobra rada: Jak już wypełnicie formularz to przynajmniej nic nie pobierajcie.Chociaż analizując liczne FORA wynika że nic się nie da pobrać bo nie o to im chodzi. Skala procederu jest potężna skoro samych zawiadomień do UOKiK na początku działalności tej firmy wpłynęło 30tys. Teraz policzmy że pewnie drugie 30tys wpłaciło im kasę. Zaokrąglając do 100PLN daje nam to kwotę 3 mln złotych tylko w pierwszym roku działalności. Dlatego kara UOKiK która została na nich nałożona w kwocie 239 140zł jest wręcz śmieszna tym bardziej że tu mamy do czynienia z oszustwem na dużą skalę. UOKiK: http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
Gregona9819333 / 78.8.99.* / 2011-02-17 20:42


0
2011-02-17 18:32:38 194.117.241.* | Vikak
POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [0]
Ludzie prosze jestem nie pełnoletnia i dałam się w to wrobić prosze napiszcie w
komentarzu co mam z tym zrobić!!!!!! :( czy pozwali kiedyś kogoś do sądu???
Odpowiedzcie pliska.................



Jeśli podałaś fałszywe dane to nie masz się czego obawiać i usuń e-mail.Ja tak zrobiłem i mam spokuj ale nie podalem tam prawdziwych danych osobowych
wariorex / 89.174.100.* / 2011-03-28 14:19
Uważaj!!!!

http://tnij.org/moje-filmiki Pobieraczek.pl Uwaga!!!

Nawet na Portalu Nasza Klasa wysyła pewna atrakcyjna :) Pani Spam.Dodaje ciebie do znajomych na fotach pod zdjęciem

Cytat
"Hej moje Filmy znajdziesz na http://tnij.org/moje-filmiki Wystarczy się za darmo zarejestrować Po Rejestracji wpisz "dzikuska w akcji"
Ekspertka / 2011-02-18 11:36
Każda umowa zawarta na odległość musi być potwierdzona na piśmie. Skoro pobieraczek.pl tego nie zrobił obowiązuje nie 10 dniowy termin odstąpienia tylko 3 miesięczny.

Na Favore.pl jest taki wpisik.

http://www.favore.pl/forum/komputery-internet-telefony/pobieraczek-pl-znowu-naciaga,1124,0.html

Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xxxxx r. z komputera o adresie IP xxxxxxxxxx
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 w zw. z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

Podpisano
Malinowski Adam

PS. a widział ktoś użytkownika pobieraczka ściganego p sadach czy przez komornika?
YOUTUBE / 83.4.169.* / 2011-02-18 10:20
Posłuchajcie: http://www.youtube.com/watch?v=NE_1RV-rApE&feature=related
Info/porada / 83.4.169.* / 2011-02-18 09:17
Ten portal z założenia jest nastawiony na wyłudzanie pieniędzy niby w świetle prawa. Każdy skupia się na samym zawarciu umowy a nikt nie przeanalizował całej treści REGULAMINU. Nie dość że padają tam dwa różne sformułowania czyli regulamin i umowa to jeszcze zagłębiając się w umowę zobaczymy że w zasadzie oni nic nie gwarantują. Jest tam dokładne zaprzeczenie wszystkiego co oferują. Nawet nie gwarantują że cokolwiek pobierzemy z ich strony lub za ich pośrednictwem. Co więcej można się domyślić że raczej niema co ryzykować ściągania czegokolwiek. Można zapłacić karę np za przeciążenie ich serwera. Tym serwerem jest zwykły komputer z którego posyłają maile. Generalnie firma nic nie oferuje a tylko reklamuje. Jest tam mowa o ochronie danych osobowych ale w umowie już temu zaprzeczają. Reklamują duże prędkości pobierania danych ale nie w umowie. Tam już to inaczej brzmi. Generalnie to złodzieje bazujący na ludzkiej naiwności. Dlatego należy zawiadamiać UOKiK i prokuraturę o nie zgodnej z prawem działalności firmy Eller Service z siedzibą w Gdańsku. Polecam stronę: http://prawont.blogspot.com/2010/11/pobieraczek_29.html . Jest tam pod tekstem prawie na samym dole wypowiedzenie umowy. Należy też składać anonimowe donosy do prokuratury i UOKiK. Obie te instytucje zareagują kiedy będzie wpływało dużo zawiadomień. Są jasne przesłanki że działalność firmy ma na celu pozyskanie korzyści majątkowych przez wyłudzenie oraz wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów. Należy wysyłać anonimowe listy do prokuratury w Gdańsku aby w końcu zajęli się tą firmą. Polecam też powiadamianie Urzędu Skarbowego bo myślę że firma raczej ukrywa swoje dochody. UOKiK nałożył już karę na w/w firmę ale nic sobie z tego nie robią a wręcz rozszerzają proceder zakładając inne strony. UWAŻAJCIE oni oszukują nie tylko na stronie pobieraczek.pl. Ciekawe tylko że na innych stronach stosują ten sam regulamin, który mówi o zawarciu umowy na pobieraczek.pl a nie np na megafiles.pl czy gogoholiday.pl. Wypełniając formularz rejestracyjny na innych stronach mamy link do jednego regulaminu gdzie jest mowa o zawarciu umowy przez wypełnienie formularza rejestracyjnego na pobieraczek.pl. Po tym wpisie zapewne zmienią zapisy regulaminu wiec polecam osoba którzy korzystali z innych stron aby zrobili zrzuty ekranu i wydrukowali np do PDF zamieszczony REGULANIM. Taki materiał z opisem sytuacji należy wysyłać do UOKiK jako skargę na firmę ELLER SERVICE oraz jawnie lub anonimowo do PROKURATURY W GDAŃSKU czyli mieście gdzie ma siedzibę firma Eller. To jest jedyny sposób aby ta firma znikneła raz na zawsze z rynku. Zawiadomienie o podejrzeniu próby oszustwa mającego na celu wyłudzenie korzyści majątkowych przez wprowadzenie w błąd może złożyć każdy czyli poszkodowany jak i ktoś kto nie korzysta z ich serwisu. Zawiadomienia można wysyłać anonimowo. Całkiem anonimowo np z HOT SPOTÓW. Według Polskiego prawa kazde zawiadomienie musi być sprawdzone a kiedy będzie ich masowa ilość dotycząca tej samej firmy jest duża szansa że ktoś się tym zajmie na poważnie. Nie wysyłajcie tej firmie żadnych pieniędzy ani nie podajcie numerów kont. To tylko zwiększa ich środki na prawników. Działają na dużą skalę maskując się pod innymi stronami.
pobieraczekToSCiema / 77.254.131.* / 2011-02-17 21:53
elo mam pytanko jesli usune konto na gmailu nie bede miec żadnych problemów
tak tylko pytam nie jestem w to zamieszany lecz chcialem sie dowiedziec
ftftfgtg / 77.254.131.* / 2011-02-17 21:56
nie bujcie sie nigdy nikogo do sądu nie pozwali ani żaden komornik nie przyszedł to zwykli naćiągacze chca zarobić na nas tylko kase a my dajemy sie na to nabrac

to jest żąlosne ten portal powinien zostac usuniety a ten kto go stworzył powinien ic do paki
gasert / 83.11.201.* / 2011-02-23 21:21
jak zycie pokazuje to sa zwykli naciagacze zerujacy na naszym biednym spoleczenstwie!!! sa to bachory ludzi u sterow lokalnych wladz i dlatego czuja sie bezkarni i dzialaja iscie poza marginesem prawa ktore chca niby ferwowac u ludzi naciagnietych!!! to zwykli zlodzieje zerujacy na naiwnosci ludzkiej i jestem pewny ze final tego szamba bedzie w sadzie z cala naciagajaca zalkoga tej gownianej bandyckiej stronki!!! w Polsce cwaniacy nieroby nauczyli sie nie pracowac ale okradac uczciwych ludzi wiec nie otwierajcie nawet tych maili tylko je kasujcie :] zycze zdrowia
Vikak / 194.117.241.* / 2011-02-17 18:32
Ludzie prosze jestem nie pełnoletnia i dałam się w to wrobić prosze napiszcie w komentarzu co mam z tym zrobić!!!!!! :( czy pozwali kiedyś kogoś do sądu???
Odpowiedzcie pliska.................
karatekowiec / 109.243.190.* / 2011-02-19 13:21
Skoro jesteś niepełnoletnia to twoja umowa jest dla nich nic niewarta bo prawo to wyklucza.Jest gdzieś na wykopie wypłowieć prawnika na ten temat.
Szymon92@ / 87.96.41.* / 2011-02-18 21:54
LUDZIE DO CHOLERY!!!! Przestańcie się stresować, ja też to przerabiam i w żadnym wypadku nic tym oszustom nie odpisujcie nawet odstąpienia od umowy, bo tam musicie podawać swoje IP. Jeśli dostaliście już co najmniej 2 maile możecie się przekonać,że oni wysyłając do Was ponaglenie podają nie znają waszego IP i podają jakiś zmyślony wiedząc dobrze o tym,że za kompami siedzą dzieci i i tak nie umieją sprawdzić jaki mają rzeczywiście IP. TO SĄ OSZUŚCI I ZAKŁAMAŃCY. NIKT JESZCZE NIE ZOSTAŁ PRZEZ NICH POZWANY. TAKŻE LAJCIK :)
RIMI / 217.28.147.* / 2011-02-17 20:44
Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów
oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny,
niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller
Service S. C., dnia xxxxx r. z komputera o adresie IP xxxxxxxxxx
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o
których mowa w art. 9 ust.1 w zw. z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych
praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt
niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy
wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich
danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller
Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1
Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

z poważaniem
xxxxxxxxxx


WYSLIJ IM TO,
Gregona9819333 / 78.8.109.* / 2011-02-17 17:01
Tak samo zostałem wciągnięty zobaczcie ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=dCi7GkIpuSY
jest on o tym co nie może robić pobieraczek i nie trzeba im płacić
dfg / 81.190.229.* / 2011-02-17 16:32
Dlaczego? to proste. Nigdy nie wygraliby tej sprawy. Oni żerują na waszych bydlęcych zastaszonych umysłach. Jak czytam te pełne przerażenia głosy wołające o pomoc, to śmiać mi się z was chce. Ale nie chcę już się nad wami pastwić i doradzam: za żadne skarby świata nie płaćcie tym ludziom. Oni w ten sposób stworzyli sobie źródło dochodu i tyle. Żerowanie na strachu nie jest jakąś nowością. Polska prokuratura także to robi i to legalnie, chociaż jest to zabroione w Uni Europejskiej. Ale oni to olewają i wsadzają niewinnych ludzi do aresztów wydobywczych i taki niewinny do wszystkiego się przyzna. To tak jak powidzenie, że z akumulatorem na jajach nikt jeszcze nie kłamał. Kogo to obchodzi, że oni niszczą ludzi. Do kogo pujdą? do nich chyba samych, czyli do oprawców. A później jak się oczyścić? Nie ma jak, bo kto za kilka lat będzie o tym pamiętał. Tak tu się żeruje na biednych polakach, na ich naiwności i strachu. Do tego oni z siebie robią bohaterów, a ciemny lud wierzy w te bzdury. Szkoda gadać.
kasia @@ / 195.117.213.* / 2011-02-17 13:42
witam!!wszystkich naciągnietych przez pobieraczka
tez dostałam od nich pare maili do zapłaty !!!,jezeli nie dostalismy zadnych pisemnych umów to czas z zrezygnowania wydłuza sie do 3 miesiecy .
ja wysłałam im rezygnacje pocztą za potwierdzeniem odbioru
niech sie bujają
kkat / 77.254.65.* / 2011-02-17 10:17
http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/nie-musisz-placic-serwisowi-pobieraczekpl-wlasnie-zostal-ukarany-za-wprowadzanie-klientow-w-
KTOSIEKkk / 83.26.6.* / 2011-02-16 22:09
LUDZIE NIE PŁAĆCIE TO SĄ OSZUSTY JA TEZ NIE ZAPŁACIŁEM I NA ICH GROŹBY ODPISAŁEM IM ZE MOGĄ MI DRUTA OBCIĄGNĄĆ I TYLE !!!!


Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska TO SA OSZUSTY ZŁODZIEJE KTÓRZY KRADNĄ BEZPRAWNIE ALE JAWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA NIC Z TYM NIE ROBI WSADZIĆ ICH DO PAKI !!!!!!!1
MakeDrutNotWar / 204.8.156.* / 2011-02-16 22:18
Dzieciaczek się dorwał do Internetów i się poczuł anonimowy i taki silny. Obstawiam max 11 lat... W sumie nie płać, bo do 13 nadajesz się tylko do "ciągnięcia druta" jak sam piszesz - ustawa gwarantuje że nie możesz zawierać umów.

Ale podanie fałszywych danych (deklaracja że masz 18 lat) to już co innego. Przestępstwo może popełnić i 11-latek, tylko druta będzie obciągał twój opiekun prawny. Subtelna różnica ;-)
prawdy / 89.75.35.* / 2011-02-23 22:16
Nie strasz chlopaka padalcu, Cwoku, smieciu. Wsyzscz wiedza ze nie naleyz sie tzm przejmowac a wzobrazasz sobie co ten chlopak poczul czytajac takie apokaliptyzcyne wizje.Mam szacunek do innych i ubolewam nad tym ze wiele ludzi traci nerwy.....A takie yachowanie jakie preyentujesz swiadczy ye jestes zwyzklym gnojem i moralnym zerem!!!!!
Genezjusz23 / 87.96.41.* / 2011-02-18 22:01
Wiesz co, wyluzuj Panie MakeDrutNotWar. Nie strasz dzieciaka, bo nic nie zawinił i nie strasz go,że Jego rodzice będą odpowiadali za to gówno. POBIERACZEK JEST ŚMIERDZĄCYM KAŁEM I WSZYSCY WYLUZUJCIE,BO JESZCZE NIKOGO NIE POZWALI I TEGO NIE ZROBIĄ BO SAMI DZIAŁAJĄ NIEZGODNIE Z PRAWEM UWIEŻCIE MI NIE MA CZEGO SIĘ OBAWIAĆ. SRAĆ NA POBIERACZKA. CZY JESTEŚ DZIECKIEM CZY PEŁNOLETNIM GOŚCIEM MOŻESZ SPOKOJNIE SIĘ NA POBIERACZKA WYSRAĆ. Pozdrawiam Was Kochani i
BeeGee / 213.108.114.* / 2011-02-18 22:01
Sugerujesz, że podawanie fałszywych danych w formularzu pobieraczka jest przestępstwem? Jeśli tak, to się grubo mylisz!
Ludzie! Nie wypowiadajcie się na tematy prawnicze, jeśli nie macie o nich zielonego pojęcia! Ustawy są dostępne za darmo w internecie na stronach rządowych, więc najpierw je poczytajcie, a potem się wypowiadajcie!
Idolll / 87.96.41.* / 2011-02-18 22:17
Masz rację . POBIERACZEK MOŻE NAM NASRAĆ

Najnowsze wpisy