Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Magda7 / 194.181.135.* / 2011-02-12 10:26
Witam,
Od pewnego czasu także mam problem z tą witryną. Pierwszy raz zajerestrowałam się i zalogowałam około 25 grudnia. Chciałam pobrać film "90 minut do katastrofy", jednak tam go nie było, więc opuściłam tą stronę. 6 stycznia zaglądam do skrzynki e-mailowej, a tam "Wezwanie do zapłaty". Okropnie się przeraziłam, ponieważ jestem osobą niepełnoletnią (naprawdę mam 12 lat). Zawołałam rodziców. Niestety stwierdzili, że w regulaminie jest jakaś klauzula, gdzie o tym piszę. Na szczęście znalazłam i przeszukałam parę for, gdzie klienci "Pobieraczka" skarżą się na tę firme/witrynę. Przyniosło mi to ulgę. Na obecną chwilę e-maili z wezwaniami do zapłaty dostałam trzy + list zwykły, który mama spaliła nawet go nie czytając. W tym 3 e-mailu piszą ip komputera, który się ZGADZA. Trochę się boję, ale mama wysłała listem poleconym odstąpienie od umowy. Czy na pewno mi nic nie grozi? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.
jasiuxx / 137.56.163.* / 2011-02-16 22:57
"który mama spaliła nawet go nie czytając" - jeśli był zwykły to dziwne, mi przysłali polecony, jesteś tego pewna? w każdym razie ja też nie jestem pewien czy nie będzie żadnych problemów.
k27 / 91.206.64.* / 2011-02-12 14:09
I jeszcze bezczelnie listy do domu przysyłają kretyni.To juz trzeba być mega kretynem,naprawdę.No bo że złodziejem to już wiadomo.wysyłanie jakichkolwiek listów i maili do tego burdelu jest bez sensu,bo i tak przyjdzie odpowiedź,że się jest w dużym błędzie.Akurat.Oni są w bardzo dużym błędzie.No i sprawa poszła dalej
sync / 90.156.57.* / 2011-02-12 11:14
Madziu absolutnie nic Ci nie grozi.
karolaaa / 91.145.138.* / 2011-02-12 10:39
właśnie, a co z gumą1? ...
uk23 / 74.120.15.* / 2011-02-16 06:33
ponoć z nimi współpracował ale go wywalili pod koniec stycznia,
wszystkich namawiał do niepłacenia żeby mieli więcej osób do egzekucji komorniczej,
już są pierwsze efekty, kasują ludzi na tysiące złotych
a on bezczelnie się zmył :/
poczytaj sobie zresztą sama:
http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu
wszystko nieźle zamaskowane ale jest po 28-01 szereg użytecznych informacji
sync / 90.156.57.* / 2011-02-11 23:17
https://partner.pobieraczek.pl/kontakt
ftp / 83.4.163.* / 2011-02-16 16:20
Stary artykół. W umowie jest dużo niejasności i duzo niedociagnięć prawnych celowych lub przypadkowych. Jednym słowem nie sa bez winy
Gregona9819333 / 87.105.112.* / 2011-02-16 15:26
Mam ten sam problem. Mam 14 lat .Jakiś miesiąć temu zalogowalem się na tej stronce i dzisiaj patrze do skrzynki na onet.pl i pisze żebym zapłacił 99.80 ale szybko usunąłem poczte czy dobrze zrobiłem? Jak się logowałem to wpisałem nieprawdziwe dane czy mnie zanjdą na poczcie tez mialem inne dane
pobieraczek to %@#&%*)% !! / 89.161.79.* / 2011-02-11 18:02
KAZDY, kto ma problemu z pobieraczkiem niech napisze na ten email, mozliwe, ze zostanie stworzone specjalne forum dla ludzi pokrzywdzonych przez ten znienawidzony portal. Wtedy polaczymy sie wszyscy i bedziemy ubiegac sie o nasze prawa razem, polaczymy sie ze wszystkich forum; uokik, money, peb itd.
PISAC! Jesli komus nie chce sie zbytnio produkowac, oto gotowy do wyslania tekst. Nalezy go wyslac na konieczzastraszaniem@gmail.com . A oto on:

Witam, adres konieczzastraszaniem@gmail.com widzialem juz na kilku forach, za kazdym razem rozpowszechniany przez inna osobe, wiec postanowilem napisac. Konkretow typu data mojej rejestracji oraz korespondencja z pobieraczkiem na razie nie bede pisal. Pragne tylko poinformowac, ze naleze do grona ludzi, ktorzy zostali przez nich oszukani. Jesli istnieje jakies specjalne forum stworzone w tej sprawie, prosze o odpowiedz z konkretnymi danymi. Chcialbym jak najszybciej dostac sie do spolecznosci ludzi oszukanych przez Pobieraczka, aby razem z nimi walczyc o swoje prawa.
Prosze o szybka odpowiedz.
Pozdrawiam.
Lary14 / 79.186.70.* / 2011-02-11 08:12
Witam wszystkich.Ja tez dzisiaj dostalem wiadomosc od Pani Joanny Bukowskiej oczywiscie o zaplaceniu kwoty wiadomo jakiej i jest tez podany numer telefonu tylko ze dzwonie i oczywiscie cisza nikt nie odbiera.to numer dzwoncie58 5531232.Jesli sie dodzwonie to im powiem co o tym mysle ale podejrzewam ze tam nikogo niema.Juz od polowy stycznia dostaje wiadomosci o zaplacie niemam zamiru nic placic poniewaz nie korzystalem wogóle z ich uslug.Jakim sposobem oni jeszcze istnieja tyle sie o tym slyszalo i nikt im niemoze nic zrobic . Nierozumiem.Pozdrawiam wszystkich.
Patiii :( / 79.191.30.* / 2011-02-15 15:24
a Ja od Joanny Bukowskiej ;)
oszukany123 / 2011-02-11 20:15
ja też zostałem oszukany przez pobieraczek.pl prosze o jakąś radę
sda / 83.29.227.* / 2011-02-10 20:38
a guma1 pisze jescze na tym forum? :)
TheNicolas / 46.134.77.* / 2011-02-10 19:03
Dzisiaj dostałem wiadomość w której w ciągu 3 dni każą mi zapłacić 94,80 PLN.
Nie biorę tego zbyt poważnie, ale trochę się obawiam że jednak może coś z tego wyniknąć...
Spokojny@ / 94.230.22.* / 2011-02-10 19:44
Nic Ci nie zrobią spokojnie. Tylko straszą wszystko co piszą to tylko groźby weźmy na tapetę informację od nich którą wysyłają jako rzekome wezwanie do zapłaty mailem następującej treści:
"W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki
prawne:
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową
udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach
handlowych."
Rozłóżmy to na czynniki pierwsze i zobaczmy co mówi ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych czyli chodzi o działanie Krajowego Rejestru dłużników potocznie zwanego KRD ( to na podstawie wpisu do tego rejestru można mieć kłopoty z zaciąganiem późniejszych zobowiązań typu kredyt, leasing itd....).
- Pobieraczek twierdzi że jesteśmy mu winni kwotę 98 złotych i jak nie zapłacimy wylądujemy w rejestrze hehe a co mówi ustawa dokładnie art. 14 ust 2. cyt ustawy
" 2) łączna kwota wymagalnych zobowiązań dłużnika będącego konsumentem wobec wierzyciela wynosi co najmniej 200 złotych oraz są one wymagalne od co najmniej 60 dni; " - więc tutaj mamy nieprawdę pisaną przez Szanownych Panów z Pobieraczka.
- Kolejna bzdura polega na tym że nie mają szans udowodnić że wysłali jakies tam powiadomienie a tutaj cytat z ustawy art 14. ust 3
"3) upłynął co najmniej miesiąc od wysłania przez wierzyciela listem poleconym albo doręczenia dłużnikowi będącemu konsumentem do rąk własnych, na adres do doręczeń wskazany przez dłużnika będącego konsumentem, a jeżeli nie wskazał takiego adresu - na adres miejsca zamieszkania, wezwania do zapłaty, zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura, z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura."
A więc czy ktoś dostał listem poleconym takie wezwanie ( oczywiście nie to mailowe tylko zgodne z kanonami księgowymi obowiązującymi w RP) nie sądze:):)

Więc reasumując Pobieraczek nie ma podstaw do wpisania kogokolwiek do żadnego rejestru. Mam nadzieję że jasno to wyjaśniłem:)
aśka1111 / 89.200.144.* / 2011-02-10 18:51
Słuchajcie ludzie, jeśli chcecie walczyć z pobieraczkiem piszcie: konieczzastraszaniem@gmail.com
gghhjjjk / 78.131.204.* / 2011-02-10 18:31
Witajcie, dostałąm kilka dni temu podobnego e-maila co wy wszyscy i każą mi zapłącic mimo iz nie korzystałam z tego nigdy, nie rozumiem...co mam robic. Czy cos mi grozi jesli nie zaplace??
aśka1111 / 89.200.144.* / 2011-02-10 18:47
konieczzastraszaniem@gmail.com
neandertalczyk1 / 2011-02-10 15:48
Witam.
Również dałem się na to badziewie nabrać. Napisałem dzisiaj do MIEJSKIEGO RZECZNIKA PRAW i oto co otrzymałem:
"Zapraszam do naszego biura w dogodnym dla pana czasie bez specjalnego umawiania się. Hasło pobieraczek jest nam dość dobrze znane i pewne wzory pism mamy już opracowane
proszę wysłać oświadczenie i nie reagować na późniejszą ich korespondencję
W załączeniu wzór
Z poważaniem
****************
Miejski rzecznik konsumentów
ul. Filaretów 44 pok. 104a
20 -609 Lublin
tel.81 466-1600
Oto treść załącznika:
"Lublin dn. .2011 r.
dane konsumenta



Eller Service S.C.

ul. Chłopska 72

GDANSK

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22 poz. 271 z późn. zm.) odstępuję od umowy zawartej na odległość za pomocą strony Pobieraczek pl. W związku z faktem,iż portal nie potwierdził zawarcia ze mną umowy swoje oświadczenie kieruję przed upływem 3 miesięcy od logowania.

………………………………


Do wiadomości:
Miejski Rzecznik Konsumentów
Ul. Filaretów 44
Lublin
japonneczka / 89.229.94.* / 2011-02-11 23:42
Witam, obawiem sie, że próba rozwizania z nimi umowy jest nie skuteczna, wysaam pobieraczkowi maila z informacja i rezygnuję rzekomo zawartej z nimi umowy na co otrzymałam następująąodpowiedż:

Szanowny Panie,

Dziękujemy za wysłaną wiadomość. Pana żądanie rozwiązania umowy
jest bezskuteczne, gdyż zostało do nas przesłane po upływie 10 dni od
momentu zawarcia umowy. W związku z tym, iż umowa została zawarta na
rok, należność za usługi wynosi 94,8 zł. Spółka Eller Service
przygotowała już pakiet danych niezbędny do obsługi Pana konta w
serwisie Pobieraczek.pl, na okres 12 miesięcy.

Jednocześnie przypominamy, iż świadczenie Usług Usenet w ramach
Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w
szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione
obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie
lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną
Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w
złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z
odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu
lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553
12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Or bardziej mnito męczy.. nie wiem o robi?
izaren / 89.174.182.* / 2011-02-13 15:16
japonneczka nie płać im ani grosza nie odpowiadaj na ich wiadomości ,bo to podchodzi pod spam :) napisz im tylko że rezygnujesz z ich usług no chyba że już to zrobiłaś ,i nie martw się do mnie przestali pisać do was też przestaną , najważniejsze aby im nie płacić ani grosza. pozdrawiam
P{iotr / 83.2.76.* / 2011-02-11 15:30
czyli najlepiej wysłać im pismo z potwierdzeniem i zapomnieć o całej sprawie???
aśka1111 / 89.200.144.* / 2011-02-10 18:48
konieczzastraszaniem@gmail.com
oszukana jak inni / 188.33.81.* / 2011-02-10 16:33
Drodzy naciągnięci ja napisałam dziś mail do programu UWAGA i opisałam swoją sprawę.Na ich stronie w kontakcie znajdziecie adres mail Wy również napiszcie im nas więcej tym lepiej może media znów poruszą temat próbować trzeba.
oszukany123 / 2011-02-11 20:34
posłuchałem się pani i też napisałem do programu Uwaga proponuję aby wszyscy tak zrobili bo to tak nie może być abyśmy byli oszukiwani i wzywani do zapłaty 94,80 złotych
japonneczka / 89.229.94.* / 2011-02-15 21:51
również napisałam do UWAGI, może to znów nagłośnią
izaren / 89.174.182.* / 2011-02-13 15:07
Witam wszystkich. Rok temu miałam taki sam problem , mój 10 letni syn zarejestrował się na stronie pobieraczka , po pewnym czasie zaczeły przychodzić na poczte wiadomości o zapłacie ,odpisałam do nich 2 razy że nie będe płacić za coś czego wogóle nie uzywałam .W sumie pisali mi z 4 razy że mam płacić, straszyli sądem , wysłali mi nawet przedsądowny nakaz zapłaty na maila i na tym się skończyło ja nie zapłaciłam a oni dali sobie spokój .Więc nie dajcie się zastraszyć i nie płaćcie złodzieją i oszustą
amiga / 2011-02-10 13:22
Witam!
Ja również dałam się naciągnąć tym oszustom. Na szczęście nie jestem sama. Chociaż to i tak mało pocieszające, że tylu ludzi udało im się oszukać:/ Nie zamieszam im płacić złamanego grosza!!!! Pisałam im kilka wiadomości ale na żadną nie dostałam odpowiedzi. Robią ludzi w balona i tyle..... a my musimy coś z tym zrobić. tak dalej być nie może!!!!! Jedyne co wyniosłam z całej tej sprawy to żeby zawsze czytać regulaminy zanim się zaloguję, chociaż w tym przypadku to zwykły człowiek nie jest w stanie ogarnąć tego regulaminu.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
k27 / 91.206.64.* / 2011-02-10 15:46
Co do otrzymywania odpowiedzi od tego czegoś to ja miałam to samo.Nic, w ogóle.Tylko jakieś maile z d... wyciągnięte.Powtórzę się jeszcze raz:w jedno miejsce juz jest zgloszone i będzie zgłoszone w kolejne.
mihoo / 89.229.243.* / 2011-02-09 22:34
A ja mam talie pytanie. też dałem się naciągnąć na pobieraczka i mnie straszą sadem i w ogóle. Pisali że znajdą mnie po adresie IP. oki ale ja podałem fałszywe dane osobowe a poza tym to korzystam z sieci której ktoś nie zabezpieczył:) nie mem swojego neta. jedyne co mają to adres e-mail ale po tym to raczej nie dojdą?
opaopa / 79.189.101.* / 2011-02-11 16:54
Mysle ze nie, sprawa dojscia jest warta zbyt duzego zachodu. Ja poda lem falszywe dane, ale nie zaplacy tym oszustom.... ani grosza
pixeloza / 217.113.228.* / 2011-02-10 12:13
LUDZIE!!! NIE MACIE SIĘ CZEGO BAĆ!!!! W REGULAMINIE PODALI SWOJE INFORMACJE
JEST TO W PIERWSZYM AKAPICIE

I CO? JEST NIP, ULICA,MIASTO...
''naciągaczek'' / 188.33.109.* / 2011-02-09 22:44
.
witajcie!Ja również sie z nimi bujam,tak jak każdy tylko sie zalogowałam bo nawet
jesli bym chciała coś ściągnąć to sie z tej srtrony nie da.. dostałam 4 urocze maile
od zespołu pobieraczka straszące sądem krd itp ale teraz ich olewam. Fakt jak dostałam
pierwszy list to nogi mi sie ugieły i sie przestraszyłam ale poczytałam o nich i
wyluzowałm.A płacić nie zamierzam bo nie bede ich dorabiać i fundować im kasy na
kolejne potencjalne kary drogie samochody i wakacje w tropikac bo są oszustami którzy
dawno powinni być zamknięci!!!!
JuM / 188.47.20.* / 2011-02-09 18:12
Aaa, i sprawdziłam te całe IP. Rzeczywiście za każdym razem jest to w moim przypadku inny numer.
sasasasandra / 178.37.9.* / 2011-02-09 18:33
jak to można sprawdzić?
JuM / 188.47.20.* / 2011-02-09 18:36
Sprawdź te swoje IP, które podali Ci w e-mailu, z tym, które widnieje na tej stronie. W Twoim przypadku ten nr to: 178.37.9.*...
I co? taki sam?
sasasasandra / 178.37.9.* / 2011-02-09 18:46
pierwsze pięć cyfr się zgadza, następna już nie. czyli chyba też mam zmienne IP. Tylko wiesz, że tak właściwie to o niczym nie świadczy, bo prawda jest taka, że policja z nakazem sądowym nawet przy zmieniającym się IP dojdzie do komputera, który go w momencie popełniania wykroczenia posiadał. W przeciwnym razie jak łapaliby np. pedofili buszujących po forach czy czatach...
juM / 188.47.20.* / 2011-02-09 18:50
No niby też racja. A ja mam laptopa. Schowam, powiem, że nie mam komputera i co mi zrobią? ;) będę chodzić i po lesie szukać czy przypadkiem gdzieś go nie zakopałam? Nic mi nie udowodnią tak na prawdę. Ja żadnej umowy z nimi nie podpisywałam. I radzę nie płacić. Przecież to naciągacze. I chętnie pójdę z tym problemem do telewizji.
Robert B-stok / 46.134.31.* / 2011-02-12 23:37
Tylko czy ktoś podawał im nr rachunku (konta) bo ja tak i pobrali mi swoje 98zł +koszty razem ponad 220zł i to dwukrotnie zajęto mi kase z domowego rachunku nie mogą w banku PeKaO BP podać kto inicjował egzekucje windykacji.
sasasasandra / 178.37.9.* / 2011-02-09 18:59
Napisz do UWAGI! - ja dziś tak zrobiłam - im więcej dostaną takich sygnałów, że problem jest tak duży, tym szybciej się nim zainteresują.

Ps. metody chowania laptopa do tapczanu są stare i bez sensu - dziś niestety w takim wypadku wkracza policja, która dochodzi do właściciela IP (Twój laptop nikogo nie interesuje) - dzięki IP mają wszystkie Twoje dane osobowe i albo komornik albo ściągają z konta. Z dodatkowych przyjemności to to, że trafiasz do BIK i możesz pożegnać się choćby z kredytami na parę lat (jako osoba niewiarygodna). Nie zapłaciłam i nie zrobię tego, ale to wcale nie znaczy, że nie mam obaw - mnie już straszą, że zostały mi trzy dni, a potem sprawa trafi do sądu. Sama nie wiem, co mam robić :(
qqq2 / 89.75.37.* / 2011-02-09 20:26
Nie strasz ludzi. Na podstawie IP to można sobie ustalić osobę, na którą usługa dostępu internetu jest zarejestrowana, a nie osobę która w danym momencie z niej korzystała. A operator ujawni dane tylko na wniosek policji lub sądu. A przy braku dowodu na zawarcie umowy jest mało prawdopodobne by to się stało.
JuM / 188.47.20.* / 2011-02-09 19:04
Sasasasandra, odezwij się do mnie na nr GG 25468332 .. wymienimy się doświadczeniami. Bo tak na forum to trochę nie wygodne... Dodam że jest to mój fikcyjny nr, więc uprzedzę wszelkie komentarze typu:" Idiotka, podaje wszystkim swój nr!"
sasasasandra / 178.37.9.* / 2011-02-09 19:56
DRODZY! BARDZO WAS PROSZĘ, ABY CI Z WAS, KTÓRZY CZUJĄ SIĘ NACIĄGANI/NACIĄGNIĘCI PRZEZ PORTAL POBIERACZEK.PL I MAJĄ ODWAGĘ I SIŁĘ, BY NIE POZOSTAWIĆ TEJ SPRAWY WŁASNEMU BIEGOWI TYLKO WALCZYĆ O SWOJE PRAWA - proszę o kontakt konieczzastraszaniem@gmail.com

W GRUPIE ŁATWIEJ SIĘ BRONIĆ I WALCZYĆ O SWOJE PRAWA! NIE DAJMY SIĘ ZASTRASZYĆ!
JuM / 188.47.20.* / 2011-02-09 18:07
9 stycznia zalogowałam się na stronie Pobieraczek. Aczkolwiek nic nie mogłam pobrać z tego portalu, więc zostawiłam go w spokoju. Po paru dniach jednak, zaczęli mnie straszyć e-mail'ami, że muszę wpłacić 94, 80 zł na ich konto bo w przeciwnym razie sprawa trafi do sądu. W sumie otrzymałam od nich wczoraj już 3 e-maila. Nie powiem, wystraszyłam się! Ale po zasięgnięciu opinii innych internautów doszłam do wniosku, że ten serwis to jedna, wielka ściema. Próbują naciągnąć naiwnych ludzi, którzy nie znają się na prawie. Podałam im swoje prawdziwe dane, ale nie zamierzam im płacić. Żadnej umowy z nimi nie podpisywałam. Oni też dla mnie nic nie przysłali. W dodatku nic się nie da z tej strony pobrać. W dwóch zdaniach: TO OSZUŚCI! NIE PŁAĆCIE! .. i ja również pomogę w nagłośnieniu tej sprawy! Ci ludzie powinni być ukarani. Ktoś o słabych nerwach może przez nich obłędu dostać. A i mi nie wiele brakowało. Jestem niepracującą studentką, a rodzicom przecież nie mówiłam nic na ten temat. A wracając do tego IP, to jak oni dojdą po nr? przecież IP jest zmienne w niektórych przypadkach. Nie przejmujcie się kochani ;) oni tylko nas straszą. Myślą, że wpadniemy w panikę i zapłacimy by uniknąć problemu. Oni tylko na to czekają! A tak w ogóle, to ten regulamin jest nie do ogarnięcia dla zwykłego człowieka. Jeszcze raz: NIE PŁAĆCIE! to zwykli naciągacze.
Kinga102030 / 83.5.190.* / 2011-02-09 11:46
Dzisiaj przyszlo mi takie cos:

Szanowna Pani kupiesiewicz,

Dnia 23.01.2011 z komputera o adresie IP 79.191.212.2 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - przedszkole_c2@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mYBlhj20a8NlLLr1pjzBaWREU5Y%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl


Przy zakladaniu konta itp nie podalam swoich prawdziwych danych i co teraz?? jeszcze wiadomos nie przyszla na mojego meila tylko na innego (grupowego)-studencki gdzie wszyscy moga wysylac rozne materialy itp hehe :) Masz zignorowac to wszystko?? Czy mam im cos napisac?
ewakk / 83.12.168.* / 2011-02-09 12:05
No właśnie nic - jak ciebie znajda i jak ciebie zidentyfikują -
Jass... / 188.146.172.* / 2011-02-09 09:03
Do mnie dzisiaj na poczte przyszlo zawiadomienie ze mam zaplacic 94,80 nie wiem za co . Nie podali zadnych swoich danych nawet nr tel;/ nie zamierzam tego placic. Nie zawieralam z nimi zadnej umowy jedynie zaakceptowalam regulamin a z tego co wiem to od kiedy regulamin to zarazem umowa?? Niech nie strasza sadem bo ludzie tacy naiwni nie sa i placic tego nie beda. Jak tak dalej pojdzie to zrobie wszystko i ta stronka szybko upadnie bo straszac ludzi sadem to cos jest tu nie halo... Pierwszy raz spotkalam sie z takim hamstwem , zeby ludzi tak oszukiwac. Zenada!
k27 / 91.206.64.* / 2011-02-09 11:37
A druga sprawa jest taka:od kiedy to podpis brzmi "Zespół Pobieraczek".No kur....de.A te 10 fikcyjnych dni niech sobie wsadzą w dupę.Za darmo kuźwa.

Najnowsze wpisy