Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
bez pobiaraka / 95.49.26.* / 2011-01-30 07:09
OSTRZEŻENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od dnia 28.01.2011 roku pracownicy pobieraczka weszli na nasze fora - podszywając się pod forumowiczów namawiają do płacenia . JEDYNIE WIARYGODNE WPISY NA TEMAT POGIERAKA ZNAJDUJĘ SIĘ PRZED 28.01.2011 . Od tego dnia - wszystkie wpisy autorstwa GUMA1 i klonów tej nazwy z namawiające do płacenia - to są pracownicy pobieraka .
Nie pytajcie - po prostu cofnijcie się do komentarzy sprzed 28.01.2011
autentyk guma1 / 173.193.221.* / 2011-01-30 08:24
UWAGA - proszę być ostrożnym odwiedzając polecane przez tego osobnika strony! Przez tą osobę mam w systemie keylogger, który wykradł mi hasło na portalu webhosting, sprawdźcie sami: http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu
PRAWDZIWY GUMA1 TYLKO TAM!!!!
Uwierzcie!
znudzond / 173.193.221.* / 2011-01-30 08:01
Nie pytamy nie pytamy, wiemy, SPISEK JEST WSZĘDZIE

Do zdrowo myślących - nie wydaje się już to wam nudne? Jakieś wojenki...
morto / 83.17.160.* / 2011-01-30 04:52
Ja już zgłupiałem. O co kaman tej gumie. Czyżby chłop dostał rozdwojenia jaźni?
voltan / 92.38.229.* / 2011-01-30 06:11
W sumie nie wiadomo do końca. Ciągle tylko teorie spiskowe, zresztą życie tą sprawą potrafi doprowadzić człowieka na skraj. Zobacz ile on czasu poświęcał tej sprawie. A teraz wychodzi na to że facet od początku działał w porozumieniu z firmą obsługującą pobieraka :/
Na tym forum webhosting które sam podawał i gdzie ma konto jego znajomy pisze:
"Gadałem z Mirkiem na GG i powiedział że od 28 nie pisze już tu nic, zgodnie z zapowiedzią. Teraz sam nie wie co z tym robić, biedak już siwieje od tego, dostaje jakieś anonimy, pogróżki i nie wie komu o tym powiedzieć bo podejrzewa wszystkich o spisek. Chłop zbzikował!" co by wiele tłumaczyło...
fiwaldiesz / 2011-01-29 22:03
Zgłościę stronę jako phishing-JA TO ZROBIłEM
Ustawcię stronę
jako wyłudzającej dane .
W firefoxie dajcie Pomoc potem zgłoś
oszustwo internetowe dwa kliknięcia+ przepisanie tekstu zobrazka .

/> Powinno robić to jak najwięcej osób by blokować tą stronę
rbl / 83.86.110.* / 2011-01-29 23:37
To bezcelowe. Inaczej każda firma mogłaby wynająć sztab ludzi do klikania tego na stronach konkurencji. Aby uznać witrynę za wyłudzającą dane są potrzebne dowody, a jestem pewien że już ktoś od nich kontaktował się z Mozillą i wyjaśniał sytuację - oczywiście na korzyść firmy. Firma jest zarejestrowana, ma osobowość prawną, wykupiła domenę i usługę hostingową, nikt się nie podaje za witrynę - tak więc nie ma sensu zgłaszać jej jako oszustwa, bo to nie w takich celach filtry te zostały stworzone.
fiwaldiesz / 2011-01-29 21:31
LUDZIE ZAKOŃCZCIE WRESZCIE TO FORUM, O TYM GŁUPIM POBIERAKU,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOJEJ DZIEWCZYNIE PRZESZEDŁ MAIL, ŻE JĄ OCZYWIŚCIE STRASZĄ ITD. JAK RÓWNIEŻ JEJ NR IP. PODANY NA MAILU JEST POPROSTU BEZ SENSU, adres zewnętrzny, czyli widziany w internecie, jak również adres wewnętrzny czyli w sieci lokalnej LAN jest zupełnie inny, oni tylko chcą tego aby z nimi korespondować, dzięki temu łatwiej, można uzyskać twoje IP. a z resztą, jak by nawet uzyskali to co z tego, twój IP. jest twoim IP, i już, to tak jak bym skopiował czyiś dowód rejestracyjny np, od VW, i przyczepił, do Audi, i w drugiej części Polski kradł bym na nim Paliwo, i co myślicie że Policja by was ścigała? a by kogoś oskarżyć nawet o pobieranie plików trzeba mieć nakaz sądowy, aby, zweryfikować dysk twardy, i co uważacie że nagle, do twojego domu wpadną ze szturmem i wyważą drzwi ?? oczywiście podkreślając to że takich niby złodziei jest kilka tysięcy po prostu bzdura na resorach i już nie przejmować się,
admin_osiedlowki / 62.141.58.* / 2011-01-29 23:20
To logiczne że oni mają dostęp do zewnętrznego IP. I co? Myślisz że jesteś bezpieczny i możesz robić co ci się podoba? Otóż nie, każdy operator internetowy ma obowiązek utrzymywać minimum 3 lata następujący zestaw danych pomocnych w identyfikacji użytkowników:
- dane osobowe abonentów wraz z przypisanymi im numerami IP, lub w przypadku IP przyznawanych dynamicznie przez serwer DHCP - port pod który podpięte jest urządzenie abonenckie w ostatnim urządzeniu rozdzielczym operatora;
- dokładną godzinę i datę logowania się urządzenia abonenckiego do sieci na podstawie adresu sprzętowego, i adresu IP (lub zestawu adresu dynamicznego IP, adresu MAC i numeru portu w ostatnim urządzeniu operatora jak wyżej);
- logi serwera NAT o połączeniach nawiązywanych z podsieci prywatnej jeśli stosowany jest mechanizm NAT.
Inaczej po prostu byłaby masakra, każdy kto sobie zresetuje modem, czy podłączy kolejny komputer pod własny router w domu, mógłby się czuć bezkarny. Oczywiście dostęp do tych danych mają organa ścigania jeśli otrzymają nakaz wydawany przez sąd. Teraz najlepsze - istnieje domniemanie że osoba, która w internecie dokonała jakiegoś czynu, to abonent właśnie. Skoro ktoś płaci za dostęp do łącza, to na nim spoczywa obowiązek pilnowania aby inni korzystali zgodnie z prawem. Siostra, brat, rodzice, babcie. Inaczej każdy mógłby się tłumaczyć że postawił sobie w domu sieć WiFi i ktoś mu się do niej włamał i nawet nie wie kto to. Także dlatego właściciele kawiarenek mają monitoring i bardzo zaostrzone filtry i logowanie czynności klientów.
Tak więc jedynym uspokajającym czynnikiem, z tych które podałeś to małe prawdopodobieństwo że ktoś będzie chciał się zająć tymi sprawami, poświęcać czas i środki na rozpatrzenie, wydanie stosownych nakazów, interwencję, prace śledcze (forensics) na sprzęcie i całą do tego papierową robotę. LECZ jest to myślenie kogoś kto myśli "ukradnę batona w biedronce, przecież komu się będzie chciało mi robić aferę" - nawet w takich dyskontach jest monitoring i ochrona i złodzieje wpadają. Tak więc nie wiem czy do końca "nie przejmować się".
fiwaldiesz / 2011-01-29 22:03
Zgłościę stronę jako phishing-JA TO ZROBIłEM
Ustawcię stronę
jako wyłudzającej dane .
W firefoxie dajcie Pomoc potem zgłoś
oszustwo internetowe dwa kliknięcia+ przepisanie tekstu zobrazka .

/> Powinno robić to jak najwięcej osób by blokować tą stronę
fiwaldiesz / 2011-01-29 22:01
Zgłościę stronę jako phishing-JA TO ZROBIłEM
Ustawcię stronę
jako wyłudzającej dane .
W firefoxie dajciePOMOCpotem zgłoś
oszustwo internetowe dwa kliknięcia+ przepisanie tekstu zobrazka .

/> Powinno robić to jak najwięcej osób by blokować tą stronę
Guma1 / 208.110.65.* / 2011-01-29 18:10
Wszystko co było napisane dziś jest fałszywe! ja pisałem wczoraj że nie będę tu pisać! Możecie sprawdzić!!! To POBIERAKI KOMBINUJĄ!
nu / 83.242.84.* / 2011-01-30 16:54
dla mnie to zwykli oszuści pisz testowanie 10 darmowe po tym okresie powinna być podpisana jakaś umowa przez przedstawiciela bo to nie 2zł. ale nawet na dwa złote też należy wyrazić pisemną zgodę za tych po prostu naciągaczy powinien ktoś zająć bo co oni wyprawiają zdanymi też jest karalne
uwierzcie / 208.110.65.* / 2011-01-29 18:05
Niestety ja jestem sam jeden a ich wielu. Niech każdy wyciągnie wnioski. Oni mają infrastrukturę, pojawiają się zawsze i próbują mnie zdyskredytować. Wejdźcie na Wykop i zobaczcie że mówię prawdę - już jest kilka różnych wpisów o tej samej nazwie. PO CO?
Żeby rozmyć odpowiedzialność! Żeby mi insynuować że byłem nie w porządku! To prawda że mam na ich punkcie obsesję i większość czasu poświęcam tej sprawie, choć piszę żeby "nie przejmować się, olać, zapomnieć". Ale takie jest moje zadanie. A ich jest inne - zarobić jak najwięcej. Odpowiedzcie sobie sami - gdyby ten proceder był nielegalny to czemu tak długo trwa? Bo mają wtyczki, WSZĘDZIE. Nie można nikomu ufać. To spisek!
uwierzcie / 83.31.51.* / 2011-01-29 17:45
Wejdżcie na wykop - jeśli kiedykolwiek ufaliście gumie1 - wejdzie na to forum :

http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo/

To wszystko co jest małpowanymi wpisami - mam na myśli nazwy - TO POBIERAK !!!!!
Na wszystkie nazwy których używam ci złodzieje zaraz się rejestrują i wypisują do Was w moim imieniu - dlatego - to forum jest całkowicie opanowane przez pobieraka CAŁKOWICIE . Na wykopie wymagane jest logowanie od początku - dlatego tam nie ma żadnego ich wpisu. Zaraz ten obsraniec napisze że to nieprawda - ale przecież mnie znacie - znacie mój styl pisania - guma1 nigdy nie powiedział że trzeba płacić NIGDY.
wszystko co powinniście wiedzieć na temat pobieraka jest na forach przed 28. 01.2011 . Od tego dnia pobierak wszedł na nasze fora i wypisuje do Was w moim imieniu - NIE WIERZCIE W TO - GUMA1 NIGDY NIE NAPISZE BY PŁACIĆ . Już tu pisał nie będę - każdy wpis sygnowany nazwą guma - TO POBIERAK
guma1 nieprawdziwy / 194.154.227.* / 2011-01-29 18:08
Już wczoraj pisałeś że nie będziesz pisać. Dużo coś tych gum, a każdy bardziej autentyczny od poprzedniego :P Naprawdę ładne świadectwo sobie wystawiasz i temu co kiedyś pisałeś. No oświeć nas, co teraz mamy zrobić.
GUMA1 POWRACA / 81.169.155.* / 2011-01-29 17:16
WAŻNE!

Na forum WYKOP także podają się za mnie. Założyli własne wątki-wykopy i piszą tam kłamstwa jko Guma1. Nigdy nie miałem mieć zapłaconee od każdego nakłonionego do przeciągnięcia procedury aż do sprawy w sądzie konsumenckim! Ktoś od nich mnie pomawia. To spisek, ostrzegam!
GUMA1 POWRACA / 80.239.242.* / 2011-01-29 17:10
UWAGA _ WAŻNA WIADOMOŚĆ
Pisze do was prwdziwy Guma1. jedynym forum na którym nie ma pobieraka jest WYKOP .
PODAJĘ LINK :

http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo/

JESTEM TAM ZALOGOWANY OD PIERWSZEGO WPISU NA FORACH WIĘC I BY COŚ NAPISAĆ TRZEBA SIĘ
ZALOGOWAĆ - WIEC TYLKO TAM POBIERAK NIE MOŻE PISAĆ ZA MNIE .
GUMA1 POWRACA / 81.169.155.* / 2011-01-29 17:18
We wiadomości wyżej wyjaśniłem dlaczego OSZUSTOM zależy na przejście na forum WYKOP. To jasne! Macie nas za debili? Stworzyliście i zagłosowaliście na własne wykopy i chcecie teraz tam wszystkich skierować!!!

RADZĘ UNIKAĆ - PRWDZIWY Guma1
prawdziwy_helmut / 193.198.207.* / 2011-01-29 17:09
Czy może mi ktoś zeskanować jak wypełnić blankiet przelewu? Po tym co się tu dzieję wolę mieć to wszystko w dupie i zapłacić te marne 100 zł zanim zaczną się prawdziwe problemy. Dziś dostałem wiadomość od ZAiKS że jestem podejrzany o ściągnięciu albumów Peja! To skandal!!! Jak oni mogli to udostępnić!
GUMA POWRACA / 83.31.51.* / 2011-01-29 16:06
UWAGA _ WAŻNA WIADOMOŚĆ
Pisze do was prwdziwy Guma1. jedynym forum na którym nie ma pobieraka jest WYKOP .
PODAJĘ LINK :

http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo/

JESTEM TAM ZALOGOWANY OD PIERWSZEGO WPISU NA FORACH WIĘC I BY COŚ NAPISAĆ TRZEBA SIĘ ZALOGOWAĆ - WIEC TYLKO TAM POBIERAK NIE MOŻE PISAĆ ZA MNIE .
guma1 / 92.241.184.* / 2011-01-29 16:14
Przestrzegam - to kolejna MANIPULACJA
uważajcie na tych oszustów! są WSZĘDZIE
Wykop też opanowali!
zonkuxyz / 213.227.70.* / 2011-01-29 16:51
Możesz koleś sobie darować. I tak nie dostaniesz żadnej kasy frajerze zidiociały.
GUMA POWRACA / 84.19.176.* / 2011-01-29 16:56
TAK TO PRAWDA, POBIERACZKI TO
OSZUŚCI bo powiedzieli że mi nie zapłacą. W takim razie ja niestety jestem zmuszony użyć
listy adresów IP ludzi którzy korzystali z pobieraka i listy ściągniętych plików. Wkrótce
otrzymacie nowe wezwania - nie z tytułu zawartej umowy cywilno-prawnej, a odszkodowawcze
na rzecz organizacji chroniących prawa twórców. Niestety ludzie, biznes to biznes, a żyć
trzeba. Wiadomo było że z bramki warezowej będą korzystać piraci i to będzie kolejny krok
na wyciągnięcie kasy od naiwniaków.
1amug / 83.31.51.* / 2011-01-29 06:30
sory - to poniżej to ja - ale już ostatni raz
mq / 83.242.84.* / 2011-01-30 10:46
DO WSZYSTKICH NIE WCHODZIĆ NA TĄ STRONĘ TO SĄ NACIĄGACZE
1amug / 77.109.139.* / 2011-01-29 10:52
I pamiętajcie, nie robiłem tego z przyjemnością. Po prostu biznes. Teraz muszę się jakoś od wszystkiego wymigać :(
mq / 83.242.84.* / 2011-01-30 10:52
bez podpisania umowy nie mają prawa pobierać żadnych opłat gdzie oni ma blankiety i umowy niech się w końcu nimi ktoś zajmie bo to są oszuści zastraszają ludzi
12mug / 83.31.51.* / 2011-01-29 06:29
Spójżcie na wpis -
2011-01-28 23:03:10 | 173.193.221. * | guma1
a raczej na IP - ha ha ha - macie ich jak na dłoni - JA NIGDY NIE MIAŁEM TAKIEGO IP - ZACZYNAJĄCEGO SIĘ OD 173 - TO JEST WPIS POBIERAKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1amug / 83.31.51.* / 2011-01-29 06:18
OSTRZEGAM - JA JUŻ NIE PISZĘ NA FORACH JAKO GUMA1.
Wczoraj pobierak wkroczył na nadze fora po tym jak na podanym przeze mnie wczoraj ujawniliśmy ich wpisy mówiące a raczej wychwalające ich że są tacy uczciwi . Wykazaliśmy co to są za wpisy więc postanowili podszyć się za nas - głównie za mnie - na forach od godz 19,00 w dniu wczorajszym każdy wpis gumy 1mówiący że trzeba płacić - TO JEST WPIS POBIERAKA !!!!!!!!!!!
Jedyna moje wiarygodne wpisy są do 28.01.
w dniu 28.01 - wszystko co mówi że ja coś ukartowałem albo ze należy płacić - TO JEST POBIERAK
wszystko co ukarze się pod szyldem GUMA1 albo jakimiś klonami - TO JEST POBIERAK
To jest mój ostatni wpis GDZIE UŻYWAM NAZWY GUMA1 CZYTANEJ WSPAK - czyli od tyłu - BYŚCIE WIEDZIELI ŻE TO JA . NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM - może zabraknie gumy1- ale JESTEŚCIE WY - WY KTÓRZY DOBRZE WIECIE ŻE WAS OSZUKUJĄ . Nie dajcie się nabrać , pokazujcie to wszystkim. A swoją droga - chyba san szef nas zaszczycił bo nie wierzę że jacyś pracownicy pobieraka siedzi do tak póżna w piwnicy.
I zobaczcie - forum trwało prawie dwa lata - a tu nagle szok - guma1 pisze że jest oszustem , mało tego - publicznie do tego się przyznaje . Ale - zdążyłem Was ostrzec ze to może nastąpić . I swoją drogą - nie wiem czy postąpili najmądrzej - BO OTO SIEJĄC ZAMĘT NA FORACH POKAZALI ŻE NIE SĄ UCZCIWI , ŻE CHCĄ OD WAS PIENIĘDZY WYŁUDZONYCH POPRZEZ SZKALOWANIE I JAKIEŚ OSKARŻENIA.
PAMIĘTAJCIE - guma1 NIGDY NIE PODAJE JAKIEGOŚ gg i innego kontaktu. To zawsze guma1 odpisywał - NIGDY NA ODWRÓT . Nie wolno wam pisać na żadne gg mówiące że to guma1- NIE WOLNO BO TO BĘDZIE POBIERAK . Nigdy gg nikomu nie podawałem
No cóż - MIŁO MI BYŁO PISAĆ DO WAS - ciszę się z tymi którzy nie dali się okraś - teraz na Was spoczywa OBOWIĄZEK - ostrzegania przed nimi. Trzymajcie się i - pamiętajcie - NIE DAJCIE SIĘ OKRAŚĆ - NIE WOLNO IM PŁACIĆ .
wszystko co podaje się za gumę 1 ub jakieś klony - TO POBIERAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
guma1 / 74.196.16.* / 2011-01-29 14:55
Haha OSZUŚCI
Teraz zmieniacie nazwę i myślicie że ktoś wam uwierzy w te wypociny? A zresztą, co mnie to. Każdy będzie wiedział że skoro napisałem raz że nie będę pisać to na pewno nie napiszę swojego nicka od końca i znów będę odwracał kota ogonem.
Już koniec, ZAPŁAĆCIE MI BO DALEJ BĘDĘ NAGŁAŚNIAŁ SPRAWĘ
a do innych - nie płacić im! czekajcie na wezwanie z tytułu złamiania praw autorskich, wtedy zobaczymy co da się z tym zrobić. Ponoć ZAiKS już pierwsze wysłał, a Gutek Film ma wysłać w poniedziałek.
FANPOBIERACZKA / 89.228.225.* / 2011-01-29 01:07
A JA KOCHANI ODPISAŁEM IM TAK: DROGI KOCHANY POBIERACZKU .JEZELI CHCECIE KASE TO NAJLEPIEJ PRZYSLIJCIE DO MNIE LADNĄ PANIĄ KOMORNIK W ASYSCIE DWÓCH POLICJANTEK Z PEJCZAMI,KTÓRE PRZY OKAZJI MNIE Z KATUJĄ.POZDRAWIAM WAS GORĄCO I POCAŁUJCIE MNIE W MOJĄ ŁADNĄ D...
guma1 / 212.28.72.* / 2011-01-29 15:52
Też na początku chojraczyłem ale nic to nie dawało. Potem chciałem wziąć kredyt w banku i otrzymałem przez te mendy negatywną opinię BIK. Nie wiem ile czasu będzie trwało przywrócenie pozytywnej opinii, ale nie dzieje się to automatycznie. Tak więc jeśli chcecie coś kupić na raty, albo wasi rodzice będą brali kredyt, to wtedy oprócz odmowy się wszystkiego niestety dowiedzą. Oczywiście nie płaćcie tym złodziejom, trzeba czekać na wezwanie do sądu.
FANPOBIERACZKA / 89.228.225.* / 2011-01-29 01:26
A CZY KTOS SIĘ ZASTANAWIAŁ CO OZNACZA NAZWA POBIERACZEK.PL -WIĘC WAM ODPOWIEM: POBIERAJĄ KASĘ OD POLAKÓW HEHE. EJ NIE MASAKRA ALE SIE U.......POZDRO DLA GUMY OD 1-4

Najnowsze wpisy