Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 173.193.221.* / 2011-01-28 23:03
A tak NAPRAWDĘ NAPRAWDĘ - to wszystko to była misterna intryga ze mną w roli głównej. Miałem mieć zapłacone od każdego kto przeciągnie sprawę na 2 lata, kiedy to można było iść do sądu o odszkodowanie. I nie pojakieś głupie 100 zł. Odsetki, koszty operatora, mamy takich prawników że każdy zapłaci w granicach 800-1200 zł, w zależności od chwili zawarcia umowy. Całe moje cytowanie kodeksów, artykuły - no cóż, zobaczcie oryginalny kodeks i porównajcie. Często nieco naginałem przepisy żeby przekonać was do niepłacenia. Teraz oni to próbują odwinąć i paradoksalnie to ja jestem NAPRAWDĘ guma1, który wam wszystko wyjaśnia. Spytacie po co, po co to robiłem a teraz ucieknę? Otóż wiadomo, że w życiu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Od każdego naiwniaka miałem mieć zapłacone 20% uzysku, tylko że nie przewidziałem że i mnie wykiwają. TAK TO PRAWDA, POBIERACZKI TO OSZUŚCI bo powiedzieli że mi nie zapłacą. W takim razie ja niestety jestem zmuszony użyć listy adresów IP ludzi którzy korzystali z pobieraka i listy ściągniętych plików. Wkrótce otrzymacie nowe wezwania - nie z tytułu zawartej umowy cywilno-prawnej, a odszkodowawcze na rzecz organizacji chroniących prawa twórców. Niestety ludzie, biznes to biznes, a żyć trzeba. Wiadomo było że z bramki warezowej będą korzystać piraci i to będzie kolejny krok na wyciągnięcie kasy od naiwniaków. Dopiero teraz się zacznie, ach jak długo musiałem z tym czekać, 2 lata...
guma1 / 83.31.51.* / 2011-01-28 22:46
A tak naprawdę - pobieraki tymi swoimi wpisami poszywającymi się pode mnie wszystkim udowodniliście że jesteście oszustami. Teraz - każdy wie że mącicie na forach - nie ważne czy ktoś z tego coś rozumie czy nie - po prostu zburzyliście ład forum - i każda inteligentna osoba będzie wiedziała że jest coś nie tak - i kapnie się że to wy . Możecie podawać się za mnie - powtarzam - to wszystko zaczęło się od 26 .01 na forum które podałem . I - guma 1 nigdy nie napisze by płacić - NIGDY. Zobaczcie co pisałem pół roku temu , zobaczcie co pisałem miesiąc temu , zobaczcie co pisałem tydzień temu - dziś pobieraki dowiedzieli się o forach - i je przejęli . JAKIEGO JESZCZE CHCECIE DOWODU ŻE WAS OSZUKUJĄ ????
guma1 / 83.31.51.* / 2011-01-28 22:39
GUNA1 JUŻ NIC NIE NAPISZE - JEŚLI ZNAJDZIECIE TAKI WPIS - TO BĘDZIE POBIERAK
guma1 / 71.187.54.* / 2011-01-28 23:06
I nawet ten wpis jest sfałszowany. Myślicie że zrobicie literówkę: GUNA1 i nikt nie zauważy? A może to nowa umówiona ksywa? Jesteście WSZĘDZIE. Całe szczęście nieliczni wiedzą po czym mnie rozpoznać.
guma1 / 81.169.155.* / 2011-01-28 22:31
Uwaga, dziś sprawa się wyjaśnia!
Zawsze miałem się za człowieka myślącego mogącego wyzywać innych od debili (spójrzcie na http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu ). Dziś nastanie nowa epoka. W której dowiecie się prawdy. Otóż ja pracuję dla tej firmy. Dostawałem prowizję od każdej osoby nakłonionej do unikania opłat. Przyznaję, źle robiłem, ale ostatnio firma popadła w poważne kłopoty finansowe i nie chcą już mi płacić. Prawda wyjdzie na jaw. Sam pisałem części tego regulaminu, po to żeby łatwiej "wynaleźć" odpowiednie fragmenty kodeksów. Spójrzcie sami, moje cytowania nie zawsze były dokładne (tego nikt przecież nie sprawdza jeśli posłużyć się pseudoprawniczym bełkotem). Ostatnio zacząłem pisać jako joeblack i inni, z którymi potem się kłóciłem. Teraz na webhosting wyszła kompletna farsa za sprawą mojej niewiedzy że jak ukryję się za proxy to nie widać mojej przeglądarki. Ale przechytrzyli mnie. Teraz już sam nie wiem kim jestem. Dwulicowym schizofrenikiem? Może... jednak... zapłaćcie te wezwania bo mam na utrzymaniu rodzinkę mini-podbieraczków ;)

Jeszcze raz przepraszam wszystkich urażonych - taka oto jest prawda. Czas kończyć przedstawienie. Zapraszam na gg 7159842 w celu wyjaśnienia wątpliwości.
guma1 / 83.31.51.* / 2011-01-28 22:26
Niestety - i tu już są - miło było - pamiętajcie - nie dajcie się okraść
guma1 / 83.31.51.* / 2011-01-28 22:25
Posłuchajcie mnie - chcecie dowodu że pobierak to oszuści?????
Na tyn forum :

http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu

pisaliśmy z pobierakiem i w tej chwili przejęli oni całkowicie to forum . Podają się za wszystkich - już ostrzegłem znajomych by tam się nie odzywali. I Was ostrzegam - nie wolno Wam pisać tam pod żadnym pozorem .Pobieraka poznałem po tym że - każdy kto coś napisał pozostawiał po sobie ślad - numer IP . przeglądarkę , system , a ci oszuści nie. Po prostu maskowali się i podawali fałszywe IP . I to wszystko zaczęło się od 26 .01 - tam pierwszy raz napisał pobierak pod nazwą " radca prawny " . Jak to odnajdziecie - będziecie wiedzieli o co chodzi . Pisali jeszcze parę razy , wyśmiałem ich - a teraz piszą i podają się za wszystkich - tam nie ma żadnego prawdziwego wpisu . Zresztą jak tam zajrzycie - na pewno się domyślicie o co chodzi. czy można bardziej udowodnić że to oszuści ??? Widzieli zagrożenie - i przejęli całe forum - I PISZĘ TO SERIO . Podszywają się pod wszystkich - chcieliście dowodu - to macie - tak postępuje uczciwa i legalna firma.
Od razu zaznaczam - jeśli na którymkolwiek forum przeczytacie że guma1 mówi że trzeba płacić - to będą ci oszuści . Z całą mocą mówię Wam - to są złodzieje - nic im nie płaćcie .
guma1 / 83.31.51.* / 2011-01-28 21:16
Posłuchajcie - to forum o którym pisałem poniżej JEST SPALONE - TAM NIE PISZĘ JA ALE POBIERAK PODSZYWA SIĘ PODE MNIE
guma1 / 81.169.155.* / 2011-01-28 22:24
UWAGA - wspomniane przeze "mnie" forum to strona na webhosting.pl (zainteresowani wiedzą która, nie będę podpowiadał oszustom). Niestety przejęto mój komputer i musiałem zarejestrować konto. Teraz ta osoba (pobierak) próbuje się podszyć wszędzie tam gdzie pisałem! Proszę uważać, spisek jest wszędzie!
guma1 / 83.31.51.* / 2011-01-28 20:44
SŁUCHAJCIE - TO JEST BARDZO WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na jednym z forów pobierak podszywa się pode mnie - przejął i zastrzegł nicka guma1 i wypisuje głupoty że to niby ja . BROŃ BOŻE TAM COŚ PISAĆ CZY REAGOWAĆ - I PISZE TO SERIO . Proszę - ostrzegajcie ludzi - bo ci złodzieje podają się za mnie - NIE WOLNO NA FORUM KTÓRE ZARAZ PODAM NIC PISAĆ - POD ŻADNYM POZOREM . Mówicie o tym - tam pisze pobierak podszywając się pode mnie .

http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu

BROŃ BOŻE NA TYM FORUM REAGOWAĆ NA NAZWĘ GUMA1
guma1 / 199.48.147.* / 2011-01-28 22:25
Od teraz będę pisał z guma4! Reszta to oszuści i podszywacze. Są WSZĘDZIE! JAK ONI TO ROBIO?!
guma1 / 213.76.128.* / 2011-01-28 12:19
pio_chrost - olej to chłopie i zapomnij o tych oszustach. Pomyśl - skoro straszą na forach - to co komukolwiek mogą zrobić ???? To gdzie ten sąd i komornik ??? Zapomnij o tym .
Mateusz312 / 80.240.191.* / 2011-01-28 19:46
Nie trzeba nic im płacić. Sad w Gdańsku nałożył na nich kare 240 tys zł. Oni tylko zastraszają sądem i komornikiem ale nawet za 45 Lat sąd ani komornik w tej sprawie was nieodwiedzą.
Podpisanie umowy to nie jej zaakceptowanie ale podpisanie atramentem na kartce papieru a nie postawienie ptaszka w kwadracie.
Proszę się niczego nie bać i poinformować znajomych :D

Pozdrawiam :D
fiwaldiesz / 2011-01-28 12:17
witam fajny sposób na kasę : założę własną stronę internetową, do której można się logować, wymyślę sobie długi zakręcony regulamin, za parę dni wyślę wszystkim zalogowanym maile, i zażądam kasę za podpisanie ze mną umowy, super sprawa, zawsze ktoś kto się boi lub jest naiwny zapłaci, OCZYWIŚCIE ŻARTUJE ALE NA TYM WŁAŚNIE POLEGA POBIERACZEK.PL , gdyby to było legalne, i możliwe do zrobienia na płaszczyźnie prawa, mnóstwo cwaniaków, tak właśnie by robiło, tak więc nie zawracajcie sobie nimi głowy, bo to tylko na nerwy szkodzi, a przy tym zdrowie tracisz, pozdro:))
ocztany / 46.134.39.* / 2011-01-28 17:55
Ja wielokrotnie czytałem regulamin i szukałem terminu do zapłaty-nie znalazłem.
Pisałem w tej sprawie do pobieraczka.
Nie umieli odpowiedzieć.
Oni bezprawnie podają kilkudniowe terminy .
Z regulaminu wynika że termin zapłaty nie istnieje!
Z tego powodu nie naliczają odsetek.
A więc zapłacić możemy nawet po wielu latach i to bez odsetek.
A więc zapłatę mamy prawo odkładać nawet do usranej śmierci.
Pobieraczek o tym wie i kto tak napisze to przestają strasztć i milczą.
TO JEST WIELKI HAK NA POBIERACZKA.
guma1 / 213.76.128.* / 2011-01-28 12:16
Cześć wszystkim . Na jednym z forów odezwali się ci z pobieraka . Ale była jazda. Tam namacalnie można stwierdzić że - nic nie mogą i tylko Was straszą . Bo uczciwy nie wypisuje tego co oni napisali. Chętnych do poznania pobieraków - zapraszam. Oto link :

http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu

Mam na myśli wpisy z trzech ostatnich dni . Miłego czytania.
guma1 / 77.109.139.* / 2011-01-29 10:59
Widać od razu kto się pode mnie podszywa - nigdy nie miałem adresu IP od 213! Oszuście debilu!!!!!11
trash / 79.162.227.* / 2011-01-29 14:05
Mam pytanie; co jeśli poda się część swoich danych? I tak cię zlokalizują?
guma1 / 83.24.69.* / 2011-01-27 16:33
zable - jestem trochę młodszy , nawet więcej niż trochę - ale pozwolę sobie pisać per Ty OK?
No tak - nie dziwi mnie że się przestraszyłeś - bo to ma przestraszyć . Ja - nie tyle się przestraszyłem co zdziwiłem ???? No cóż - ale dziwny jest ten świat , może coś przegapiłem i pierwsza myśl - przecież powołują się na zapisy prawne . Więc - zobaczmy co tam jest. No i masakra - piszą całkowicie odwrotnie jak stanowią ustawy. Czyli oszuści. Sam fakt że nic nie oferują w zamian - to już jest jawne złodziejstwo.
Co można zrobić ???? Wystąpić z reklamacją do nich że nic nie można ściągnąć - co nie ma sensu bo powiedzą że to kosmici a nie oni odpowiadają że ktoś coś usiłuje ściągnąć a nie może. Wystąpić do UOKiK ze skargą - zapłaciłem domagam się świadczenia usługi i faktury - a usługodawca milczy . Ale - po zachowaniu UOKiK w tej sprawie - też bym to sobie darował. Natomiast - tu właściwe by było dołączenie do pozwu zbiorowego .Akurat taki pozew jest przygotowywany - nie jest to straszne bo w imieniu pozywających występuje prawnik i on reprezentuje wszystkich . Oto link gdzie można na ten temat poczytać i przyłączyć się do pozwu:

http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.53712:1

Pozdrawiam i naprawdę warto - tu można realnie upomnieć się o utracone pieniądze wraz z odsetkami. Trochę to potrwa - ale - albo tu albo wcale. W pojedynkę szanse są niewielkie.
pio_chrost / 2011-01-28 09:09
witam mam pytanko czy kiedykolwiek pobieraczek wysłał pisemny list do domu, i czy kiedykolwiek kogoś odwiedziła w tej sprawie firma windykacyjna?, bo przez moją głupotę dałem prawdziwy adres, tylko jedno mnie zastanawia: pobierak wysłał mi maila że wyśle mi pozew sądowy na mój Adres tylko jest jedno ale. podczas rejestracji musiałem niedopisać jednej cyferki do poczty mojej miejscowości, min, 20-50... (MIEJSCOWOŚĆ) jak również nazwa mojej wioski jest można powiedzieć nie do końca napisana gdyz posiada dwa słowa, a ja napisałem, min tak. U...y W. CZY WEZWANIE POD TAKI ADRES DOTRZE?, myśle że NIE!!!!!!! POWIEM SZCZERZE ŻE JA ICH SIĘ NIE BOJĘ !!!!!!!!! I CHCĘ USUNĄĆ MOJĄ POCZTĘ BO MAM DOŚĆ PRZYCHODZĄCYCH OD NICH WIADOMOŚCI,!!!!!!! A JEŻELI CHODZI O NR IP. to przecież mogłem rejestrować sie np. w kafejce internetowej, i co wezwą właściciela tegoż komputera w którym taki pajac jak ja, się logował? no i oczywiście jak oni udowodnią czy to ja rzeczywiście siedziałem przy moim komputerze, mógł to zrobić jakiś jajcarz który chce mi mi zrobić po złości. jest jeszcze jedna, kwestia dlaczego ta firma, nie wyśle mi blankietu, na moj, adres domowy , ja chcę WIEDZIEĆ Z KIM mam do czynienia, chcę mieć również fakturę vat, niczego nie ma!!!!! narka zarejestruję się na money, jeszcze raz z moim nowym mailem, (tylko proszę odpowiedzieć mi na pierwsze pytanko, czy ktoś został jakieś powiadomienie na adres domowy?) czekam szybkiej odp.dzieki
ssq / 77.254.94.* / 2011-01-27 11:00
Rozumiem ze nie ma się czym martwić, skoro podało sie fałszywe dane
gegrr / 193.192.62.* / 2011-01-27 15:03
Oto jakie info dostałam z Federacji Konsumentów:
Szanowna Pani,

"Z załączonego wezwania wynika, że nie podała Pani prawdziwych danych osobowych. W takiej sytuacji może Pani ignorować wezwania Pobieraczka do zapłaty, jak również wszelką inną korespondencję. To, że firma posiada adres IP nie pozwoli na zidentyfikowanie Pani jako osoby, która zawarła umowę (co do tego, czy firma postępuje rzetelnie proponując umowę w takiej formie, można by podyskutować). "
guma1 / 83.24.67.* / 2011-01-26 18:12
ooo - dzięki za wpis ale - zwróć uwagę na jedną sprawę.
Jakiś rzecznik powiedział Ci że - - podałaś dane fałszywe to możesz to zignorować . I ok - to jest prawda. Ale zauważ - to sugeruje że - inni są w innej sytuacji - ale czy to jest prawda ??? Jeśli podałem się za Koziołka Matołka to mam to zignorować - bo to oczywiste że taki ktoś albo coś - wszak kozioł prawda - nic nie mógł zawrzeć . Ale - jeśli podałem że nazywam się - np. Adam Nawałka to czy jestem w innej sytuacji ??? A skąd pobierak ma wiedzieć że to są moje dane a nie dane kolegi , sąsiada czy mojego wroga??? O tym czy podaliście dane prawdziwe czy nie - WIECIE TYLKO WY I NIKT WIĘCEJ - więc skąd te bzdury - że jak dane fałszywe to ignorować a jak nie to coś innego skoro - nie wiedzą za kogo się podaliście i czy te dane to fałsz czy nie???
Wszyscy powinni to ignorować - nie ma podziału na tych co coś podali prawdziwie a inni nie . Wszyscy wobec prawa są równi - dlatego tu pragnę wykazać absurd twierdzenia że rejestracja = zawarcie umowy. Nie można powiedzieć ty coś zawarłeś a ty możesz to olać.
Natomiast można powiedzieć - możecie to wszyscy olać bo nikt nie jest w stanie nikomu nic udowodnić . I tak naprawdę o to tu chodzi - nie można nikomu udowodnić istnienia umowy zawartej poprzez rejestrację na postawie ustawy która mówi że nie reguluje zawierania umów. Z prostej przyczyny - ZAWARCIE UMOWY O TAKI ZAPIS PRAWNY - JEST NIEMOŻLIWE.
ooo / 193.192.62.* / 2011-01-26 17:32
Witam,
Mam tą samą sytuację. oto jaką odpowiedź dostałam od rzecznika z Federacji Konsumentów:

Szanowna Pani,

Z załączonego wezwania wynika, że nie podała Pani prawdziwych danych osobowych. W takiej sytuacji może Pani ignorować wezwania Pobieraczka do zapłaty, jak również wszelką inną korespondencję. To, że firma posiada adres IP nie pozwoli na zidentyfikowanie Pani jako osoby, która zawarła umowę (co do tego, czy firma postępuje rzetelnie proponując umowę w takiej formie, można by podyskutować).

Z poważaniem

Najnowsze wpisy