Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.24.67.* / 2011-01-26 16:38
agala- a cóż to za panie konsultantki które nie potrafiły doradzić co masz zrobić ???? I jesteś w błędzie pisząc że coś się zmieniło od listopada. Ten zapis który pojawił się na ich stronie widnieje tam od decyzji UOKiK - o nałożeniu kary finansowej czyli od wiosny 2010 .
Czym się różni wpis - " 10 dni za darmo " od - " Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego " - gdy tak naprawdę ten okres próbny darmowy nie jest ??? Nie jest a jeśli te lalunie z UOKiK tak Ci powiedziały - to niech ze zrozumieniem przeczytają dokładnie co jest zawarte na stronie pobieraka. A widnieje tam jak wół - " Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem. "
A wiesz co jest w regulaminie ??????? Że umowy zawierasz poprzez rejestrację czyli - umowa płatna istnieje od pierwszego dnia rejestracji i dlatego pobierak nalicza kasę i za te darmowe testowanie . TO CZY TO NIE JEST OSZUKIWANIE I WPROWADZANIE W BŁĄD ?????To z kim tam niby rozmawiałaś skoro usłyszałaś takie bzdury ???
Wiecie co - nie wiem dlaczego ale od paru dni nasiliły się wpisy że - jakieś umowy istnieją , że pobierak ma rację i nie wiem czym to jest spowodowane - odwilżą czy spadkiem złodziejskiego dochodu. Bo o ile mnie pamięć nie myli - zapisy prawne się nie zmieniły. Więc mam pytanie do tych co tak ślepo ufają komuś z UOKiK coś plotącego a jak się okazuje - nie mających nic mądrego do powiedzenia . Jak możliwe jest zawarcie umowy poprzez rejestrację na podstawie ustawy " elektronicznej " / a tak twierdzi pobierak / skoro ona sama mówi że to jest niemożliwe ???? Bo stosuje się - przy zawieraniu umów zapisy Kodeksu cywilnego i innych ustaw ???
A skoro tak twierdzicie - kolejne pytanie. Rejestrujesz się u pobieraka na dane 10 osób które znasz - z różnych komputerów . Znasz ich dane - więc jaki problem. To co - czy chcecie powiedzieć że te 10 osób zawarło jakieś umowy bo ktoś podał ich dane ???? A może należy oskarżyć o coś właścicieli komputerów - przecież to ich własność ??? I pytanie - jak usługodawca ma udowodnić komukolwiek zawarcie jakiejś umowy w takim przypadku ??? Przecież - zgodnie z jakimś twierdzeniem umowy zostały zawarte więc - KTO JE ZAWARŁ ?????? Proste pytanie -I i tu trzeba ponad wszelką wątpliwość wskazać - to on, to ona zawarła umowę - A CZY TO JEST MOŻLIWE DO UDOWODNIENIA KTO COŚ NACISNĄŁ ???? Dlatego ustawa " elektroniczna " mówi - ja nie określam jak umowy zawierasz między innymi dlatego by ktoś przez internet nie podał się za Ciebie. Dlatego stosuj tu zapisy Kodeksu cywilnego i ustaw które to regulują - bo te zapisy prawne regulują zawieranie umów i mówią jak masz umowę zawrzeć by miała moc prawną i była możliwa do udowodnienia. Dlatego są konieczne umowy " papierowe " - by usługodawca mógł udowodnić swoją uczciwość , na jakich zasadach umowę zawarł i by mógł zgłaszać jakieś roszczenia. Śmiem twierdzić że kto mówi że - jakaś umowa została zawarta poprzez rejestrację na podstawie ustawy " elektronicznej " albo jest osobą bardzo młodą i nie wie co mówi , albo niezbyt rozgarniętą i nie potrafi zrozumieć prostego zapisu prawnego , albo jest oszustem który wszystkim wmawia że tak jest. Bo tu ustawa " elektroniczna " mówi wyrażnie - zawarcie umowy w oparciu o moje zapisy / a tak twierdzi pobierak / JEST NIEMOŻLIWE. I życzę tym co twierdzą inaczej powodzenia w udowadnianiu kto coś nacisnął . Większej głupoty świat nie widział - a jak się okazuje tak prosta sprawa przerosła urzędasów z UOKiK . Ale - mnie to nie dziwi - od samego początku plotą - czytajcie regulaminy a sami nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem paru prostych słów.
miron678 / 77.255.111.* / 2011-01-27 11:07
Mylisz się guma1,co do tej największej głupoty, jeżeli to co napisał ooo pochodzi z UOKiK to właśnie urzędasy wymyśliły jeszcze większą głupotę. Tzn., że jeżeli ktoś łamie prawo podając fałszywe dane - może czuć się bezkarnie, a jeżeli ktoś był uczciwy i podał prawdziwe dane - musi płacić. To już naprawdę jest kompromitacja. Nic dziwnego, że pobierzczek jeszcze działa skoro ma takiego przeciwnika. Pobierak zakończy działalność dopiero wtedy gdy przestanie mu się to opłacać.
A co do zmiany zapisów na stronie to pobierak robi sobie jaja. Nadal jest sugestia, że dostaje się coś za darmo, choć faktycznie tak nie jest, dopiero na samym dole strony jest informacja o umowie i jej kosztach. Większość osób tego nie zauważy, bo żeby to zobaczyć trzeba przejechać na sam dół strony. Typowe działanie naciągaczy: to że jest coś za darmo to jest napisane wielkimi literami i rzuca sie od razu w oczy, natomiast, że jest to jednak płatne to juz na samym dole jest napisane, gdzie ciężko jest to zauważyć
Napewno jest to jakaś nauczka, aby czytać regulaminy natomiast takie postępowanie jak pobieraka jest po prostu celowym naciąganiem ludzi. UOKiK chyba też próbuje dać nam nauczkę: "Czytajcie regulaminy, bo jak nie to przyjdzie zły pan pobierak i skubnie wam 100"
guma1 / 213.76.128.* / 2011-01-25 10:41
esiek - no cóż - zapłaciłeś i niestety nie było to najmądrzejsze. Piszesz bzdury i zauważyłem że jakoś dziwnie przybyło tu wpisów że - ktoś do czegoś jest zobligowany.
Twój wpis -" kochani czy placicie czy nie to was problem na przyslosc dobra nauczka przy rejestracji czytajcie od a-z regulamin ,fakt ze umowa ta to wyglada w ten sposobSzanowni Państwo " - to niestety jest wpis kogoś kto nie ma pojęcia o czym pisze albo chce kogoś oszukać .
Przeczytanie regulaminu nic nie daje jeśli będzie w nim ukryty wpis niedozwolony - tak jak tutaj. Ideą zawarcia umowy jest to że - NIKT NIE MA SZUKAĆ W REGULAMINIE ŻE UMOWĘ ZAWARŁ - tylko musi być o tym uczciwe , rzetelnie i jasno poinformowany.
Piszesz - " fakt ze umowa ta to wyglada w ten sposobSzanowni Państwo " hm - ciekawa teoria - umowa zawarta na podstawie ustawy która mówi że - jest to niemożliwe. Gratuluję toku rozumowania - więc się pytam - ustawa mówi - nie możesz zawrzeć umowy na podstawie moich zapisów - więc może wytłumaczysz wszystkim JAK ZAWARCIE TAKIEJ UMOWY JEST MOŻLIWE???
Jak napisałem wcześniej - ostatnio przybyło wpisów broniących teorii jakiś umów . I wygląda mi to na celową robotę - niestety - ale chyba już nikogo na to nie nabierzecie . Bo trzeba być niesprawnym umysłowo by na to się nabrać w sytuacji gdy już wiemy o co chodzi.
pobierak to idioci / 178.37.97.* / 2011-01-24 23:01
Ludzie kochani ile można wam tłumaczyć jedną rzecz. Niektórzy już naprawdę przesadzają. Po raz enty piszą co mam zrobić bo przyszło mi wezwanie, później drugie i znowu piszą co mam zrobić. Otrząśnijcie się wreszcie!!! pobieraczek NIE PRZEKAZAŁ ŻADNEJ SPRAWY DO SĄDU. Dlaczego? Bo wie że wam może naskoczyć i tyle. Zrozumcie to wreszcie, bo ileż można tłumaczyć w kółko jedno i to samo. ŻADNEJ PRAWNIE OBOWIĄZUJĄCEJ UMOWY NIE MOŻNA ZAWRZEĆ POPRZEZ REJESTRACJE, BO NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO, ŻE KLIKASZ RAZ I MYK, PODPISAŁEŚ UMOWĘ, GDZIE MACIE PAPIER NA TO, ŻE JEST JAKAŚ UMOWA. NIE MA I POBIERACZEK TEŻ TEGO NIE MA. IP TO SOBIE W TYLEK MOGĄ WSADZIĆ. Ma conajwyżej ip dostawcy internetowego i co myślicie, że was dostawca im udostępni te dane. Nie, bo obowiązuje go ochrona danych osobowych i nie może nikomu udostępniać waszych danych. Może zrobić to jedynie gdy pobieraczek będzie miał na to zgodę stosownych organów, ale oni nawet o to nie wystąpią, bo to złodzieje. Chcą was nastraszyć i widzę, że im się to udaje. Pomyślcie w końcu!!! pobieraczek żąda kasy nawet od "papa smerfa". Ludziska no jak można napisać do kogoś "Szanowny Panie Papa Smerf" i tam te swoje brednie odnośnie zawarcia umowy, a potem informują, że jeżeli podałem fałszywe dane to mogą mnie o to oskarżyć. Przecież to jest śmiech na sali. Uznali widocznie, że taka osoba jak papa smerf może istnieć no ale że jest to mało prawdopodobne to napisali, że grożi mi jakiś tam wyrok za fałszowanie danych. Przecież to nadaje się do teleekspresu na sam koniec jak pokazują idiotyczne sytuacje. Drugą sprawą jest to, że w internecie możesz podać się za kogo chcesz niekoniecznie za papa smerfa, ale np. za swojego sąsiada, bo go nie lubisz. kupisz No i zawrzesz na niego umowę np. telefon komórkowy i co bidoczek będzie musiał płacić za coś czego nie zamawiał? Jakby w taki sposób dało sie zawrzeć jakąś umowę to sądy nie robiłyby nic innego jak zajmować się sprawą: kto wogóle podpisał tą umowę, bo ludzi którzy chcieliby zrobić na złość komuś kogo się nie lubi znalazłoby się na pewno dużo. Dlatego to jest nie możliwe. Następna sprawa: Pójdę sobie do kafejki i zamówie audice 8-ke na dane kolegi, a tak dla jaj. No i który nieborak będzie musiał za nią płacić. Kolega co chłopaczyna nic o tym nie wie, czy może właściciel kafejki no bo przecież to z jego ip dokonano zakupu? Przecież to są głupoty, żaden normalny przedsiębiorca w ten sposób nie zawiera umów, tylko złodzieje próbujący wam wmówić, że do czegoś takiego doszło. Dlatego też nie wysyłają wam żadnej informacji odnośnie jakiejś umowy tylko od razu wezwanie do zapłaty na dodatek z pogróżkami.
Ja zarejestrowałem się tam na początku tego roku i już dawno przestałem się nimi przejmować. Wam radzę to samo. Nie odpisujcie im nic to szybciej się odczepią od waszego maila.
UFF rozpisałem się trochę, ale mam nadzieje, że choć parę osób po tej wypowiedzi przestanie przejmować się tymi oszustami i nie będzie zadawać głupich pytań
madzia2781 / 2011-01-26 14:01
Zgadzam się to są idioci. Fakt rozpisałeś się ale może teraz ludzie nie będą aż tacy naiwni i nie zapłacą nawet złotówki a pobieraczkowi nie będą rosły cyferki na koncie. Ja bynajmniej nie mam zamiaru nikomu płacić i dawać im satysfakcje że znalazła się kolejna naiwna .
POZDRAWIAM:)
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-24 20:48
martyna25894 więc odpowiedz sobie na jedno pytanie. Wg. pobieraka zawierasz umowę poprzez rejestrację . Więc - proszę - taka sytuacja.
Wchodzisz do kafejki internetowej , rejestrujesz się na dane sąsiada faceta 80 lat - znasz go przecież . To kto wg. ich twierdzenia zawarł umowę ????? Twój sąsiad - staruszek 80 lat który nawet nie wie gdzie włącza się komputer i który nie wychodzi z domu a komputera nie ma ???? A może właściciel kafejki internetowej - w końcu to jego komp???? A Ciebie - jak mają znależć Ciebie - po odciskach palców na klawiaturze??????? TO KTO TĄ UMOWĘ ZAWARŁ ?????? A to trzeba w sposób nie budzący wątpliwości danej osobie udowodnić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Umiesz to logicznie wytłumaczyć - kto zawarł umowę i jak jej zawarcie udowodnić ????
I jedna uwaga - pamiętaj że pobieraki też to czytają i od czasu do czasu tu piszą. Każdy może się wypowiedzieć - i nikt nie musi nikomu wierzyć na słowo - bo wystarczy pomyśleć i zderzyć to z rzeczywistością.
Więc zasadnicze pytanie na koniec - jak można zawrzeć umowę na podstawie ustawy " elektronicznej " / a tak twierdzi pobierak / skoro ta ustawa w art. 11 mówi że jest to niemożliwe , bo nie ona reguluje składanie oświadczeń woli w postaci elektronicznej - i odsyła w zakresie zawierania umowy do Kodeksu cywilnego i innych ustaw??????
Czy ktoś może logicznie na to pytanie odpowiedzieć ???
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-24 19:20
krowka123 - niestety - albo jesteś z pobieraka albo niedouczona.
Jakiś REGULAMIN nie stanowi prawa - regulamin - zgodnie z ustawą " elektroniczną " jest tworzony po to by określić WARUNKI ZAWARCIA I ROZWIĄZANIA UMOWY . REGULAMIN NIE MOŻE MÓWIĆ JAK ZAWIERAMY UMOWY - bo nie określa tego ustawa " elektroniczna " - a ona mówi co regulamin ma zawierać .
krowka123 - zastanawiam się Twoich intencji - piszesz bzdury - co chcesz udowodnić ??? Komu chcesz coś wmówić?? Nie ma umów elektronicznych - a takich sformułowań używasz. Jest usługa świadczona drogą elektroniczną - natomiast zgodnie z ustawą " elektroniczną " -umowy na takie usługi zawiera się tak jak wszystkie umowy - czyli na podstawie zapisów prawnych które to regulują . Żaden usługodawca NIE STANOWI PRAWA - więc nie może narzucać w swoim regulaminie sposobu zawarcia umowy - OD TEGO JEST KODEKS CYWILNY I USTAWY KTÓRE TO REGULUJĄ !!!!!! Jeśli nie jesteś w stanie tego pojąć - Twój problem ale przynajmniej nie wypisuj tu jakiś bzdur.
jonka / 2011-01-25 21:40
Mam pytanie do Ciebie. Niestety ale rejestrujac sie na ich stronie podalam swoje dane, tzn imie nazwisko, kod miasto, ulice i numer bloku, ale nie podalam numeru mieszkania.
Poniewaz mija niedlugo 3 miesiace od tego niby podpisania umowy, chcialam wlasnie wyslac im odstapienie od niej powolujac sie na art.10 ust.2 oraz art. 9 ust 1ustawy o ochronie praw konsumenckich.
Z maili od nich zorientowalam sie, ze nie podalam im numeru mieszkania. Nie wiem co mam zrobic. Wysylajac im takie wypowiedzenie za potwierdzeniem odbioru, chcac skorzystac z 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia, podam im moj adres na kopercie i pismie, ktory nie bedzie zgodny z tym jaki podalam przy rejestracji. Potwierdzenie dostarczenia przez poczte pisma nie dojdzie do mnie jak nie podam wlasciwego dokladnego adresu. Moga to wykorzystac, ze nie mogli w okresie 3 miesiecy wyslac pisma potwierdzajacego zawarcie umowy, skoro podalam zly adres. Co mam zrobic?
Anna45 / 178.37.9.* / 2011-01-26 13:36
słuchajcie ludzie,ostatnio ja także zarejestrowałam się w tym serwisie i doznałam uśmiechu na twarzy kiedy otrzymałam od nich pierwszego maila. Przeczytajcie uważnie,bo:
1. nie mogliście z nimi podpisać umowy, bo każdą umowę trzeba podpisać ręcznie, a nie na klawiaturze (odnosi się do tego Kodeks Cywilny)
2. Wezwanie do zapłaty wysyła się na adres osoby wezwanej, a nie na email
3. Wszelkie działania tej firmy są dla naiwnych
4. Nie odpowiadajcie na żadne emaile a już na pewno nie płaćcie, po pewnym czasie takie rzekome należności się przedawniają, (to rada dla tych co podali swoje dane prawdziwe)
5. Z twojego numeru IP mogła korzystać sąsiadka i numer IP nie ma tu nic do rzeczy
agala / 83.4.177.* / 2011-01-26 14:55
Dzisiaj dwukrotnie dzwoniłam do UOKiK i panie konsultantki stwierdziły, że prawo jest po stronie Pobieraczka:/ Bodajże od listopada na ich stronie znajduje się informacja o tym, że przez pierwsze 10 dni korzystanie jest darmowe, następne już odplatnie (wcześniej- do listopada 2010 takiej informacji nie było, więc rejestrujący się do tego czasu mogli powoływać sie na taką lukę). Panie nie potrafiły mi doradzić, co powinnam zrobić. Nie chcę płacić, ponieważ nie skorzystałam z żadnej usługi, ale z drugiej strony niemniej jednak nie chcę również za rok czy dwa dostać wezwania do uregulowania odsetek..
guma1 / 95.49.88.* / 2011-01-25 21:52
jonka - krótko i zwiężle ??? NIC . A skąd Twoje przeświadczenie że coś wypowiadać musisz???? Ja już 19 miesiąc piszę że to oszuści - podałem im wszelkie dane prawdziwe na widelcu - jak część z rejestrujących się . I co ??? I nic - 3 maile i koniec znajomości. Więc - dlaczego chcesz to ciągnąc - skoro możesz żyć w spokoju - bez pobieraka ?????
martyna25894 / 2011-01-24 19:55
kurcze ludzie to w końcu jak jest bo ja już tego nie ogarniam jedni piszą tak drudzy piszą tak mam jeden wielki mętlik w głowie nie jestem sama jest dużo ludzi którzy padli ofiarom pobieraczka i dobrze byłoby jak ktoś coś pisze to przemyślał swoje wypowiedzi na forum bo tylko sieje panikę a to jest zbędne mamy sobie pomagać anie sprzeczać kto ma racje tak
jojo69 / 78.8.149.* / 2011-01-24 18:58
Guma 1 podziwiam Cię chłopie za anielska cierpliwość w tłumaczeniu po raz enty,prawie codziennie w kółko tego samego,bo komuś ciężko jest przeczytać parę stron tutaj.
KRÓTKO:
1.Nie odpisywać na ich maile z pogróżkami,
2. Nie wdawać się z nimi w żadne dyskusje i wymiany korespondencji,
3.Nie wysyłać żadnych pieniędzy,
i wreszcie
PRZESTAĆ KARMIĆ TEGO TROLA.
justynaa1112 / 188.146.255.* / 2011-01-24 18:44
jestem w takiej samej sytuacji. wysłałam im maila z linkiem http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/nie-musisz-placic-serwisowi-pobieraczekpl-wlasnie-zostal-ukarany-za-wprowadzanie-klientow-w- to bardzo fajny artykuł
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-24 18:19
martyna25894 - i jeszcze coś - zmień sobie żródło informacji - mam na myśli tego kolegę informatyka - bo może w komputerach jest dobry ale tutaj nie ma bladego pojęcia o co chodzi.
beybe / 178.56.209.* / 2011-01-25 09:43
witam wszystkich!!!
Też padłam ofiarą tych oszustów przed świetami się zarejestrowałam ale po świetach patrze na maila a tam list od nich że mam im płacić 94,80 myśle sobie jacyś nienormalni i nie bede płaciła im ponieważ ja nic osobiscie nie podpisywałam aby ktos mógł ze mna zawierać umowe i do dnia dzisiejszego przychodza mi jakieś ponaglenia od tych oszustów. Już dałabym się nabrać na to bo chciałam wpłacić ale dzięki znalezieniu tego forum wiem że nie jestem sama i nie mam czym się przejmować!!!!
Huragan_72 / 91.60.58.* / 2011-01-28 15:50
A mnie interesuje inny aspekt tej sprawy-podatkowy.Normalnie platnik VAT(a wychodze z zalozenia, ze przy tym obrocie spolka prowadzaca pobieraczek nim jest) musi odprowadzic nalezny VAT do US w momencie wykonania uslugi,albo najpozniej 30 dni po jeuj wykonaniu.CZY TA SPOLKA TAK ROBI odprowadzajac VAT do US od kazdej zawartej umowy??Cos mis ie wierzyc nie chce, bo maja tyle odmow, ze bylby to kiepski interes dla nich.Przy kazdej odmowie zaplaty tracili by odprowadzony VAT.Pewnie cos w tym temacie kombinuja i odprowadzja VAt tylko od zaplaconych im wezwan.
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-24 18:14
Witam nowy narybek. Hm - ciekawe zjawisko , opisujecie swoją sprawę tak jakby to było coś innego niż to o czym piszemy tu od ....... niedługo stuknie dwa lata.
martyna25894 - REJESTRACJA NIE JEST ZAWARCIEM UMOWY - bo nie może być , bo nie pozwala na tu ustawa " elektroniczna " mówiąc - zawierając umowę stosujesz zapisy Kodeksu cywilnego i innych ustaw. Więc - na jakie zapisy prawne powołuje się pobierak ??? Czy na Kodeks cywilny lub jakąś ustawę która to reguluje ??? Nie - oni powołują się na ustawę " elektroniczną " - ustawę która mówi - JA OKREŚLAM TYLKO OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY - TYLKO I WYŁĄCZNIE i dlatego przy zawieraniu umowy stosujcie INNE ZAPISY PRAWNE bo ja nie reguluję składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej . Więc - jak ktoś mógł na podstawie jej zapisów zawrzeć umowę skoro sama ustawa na którą pobierak się powołuje mówi że JEST TO NIEMOŻLIWE !!!!!!!Jeśli będziesz się tym przejmować - to tylko na własne życzenie.
Jak każde z Was - jeśli się tym martwicie to albo z niewiedzy - ale po to tu piszemy by wytłumaczyć jak to wygląda - albo z gł......ty . Sorry - tak jest prawda. Bo piszemy tu tak długo , pokazujemy na talerzu co to za firma - a niektórzy nie przyjmują a raczej nie chcą przyjąć tego do wiadomości .
Zastanówcie się - pisałem o tym wielokrotnie . Gdyby było jak twierdzi pobierak - to jak może komukolwiek udowodnić że ktoś coś nacisnął???? To co - znając dane sąsiada , koleżanki , brata , teściowej możesz za nich i bez ich wiedzy zawrzeć umowę i będą oni włóczeni po sądach ??? Ludzie - trochę rozsądku . Dlatego pobierak uderza w nieletnich - bo oni są bezbronni z racji wieku oraz braku życiowego doświadczenia. Jeśli prawo stanowi - osoba nieletnia nie może sama zawrzeć czegoś co ma moc prawną - TO JAK OSOBA NIELETNIA MOŻE SAMA ZAWRZEĆ JAKĄŚ UMOWĘ ??????????? Gdyby to co pisze pobierak było prawdą to co - czy osoba nieletnia może wziąść przez internet kredyt z banku ????Bo coś nacisnęła ???? Przecież wszystkie umowy są zawierane O TE SAME ZAPISY PRAWNE - KODEKS CYWILNY I USTAWY KTÓRE ZAWIERANIE UMÓW REGULUJĄ.. I od kiedy to usługodawca decyduje jak zawieramy umowy ????????? OD KIEDY TEN CO MA COŚ ŚWIADCZYĆ MÓWI JAK ZAWIERASZ UMOWĘ???????????
Tu ustawa " elektroniczna " mówi wyrażnie / art. 11/ - nie ja jako ustawa określam jak zawiera się umowy - więc nie możesz zawrzeć umowy na podstawie moich zapisów bo zawierasz je na podstawie Kodeksu cywilnego i innych ustaw. WIĘC - JAK MOGLIŚCIE JAKĄŚ UMOWĘ ZAWRZEĆ ??????? I co tak naprawdę tym oszustom wypowiadacie???
martyna25894 / 2011-01-24 18:44
dzięki guma1 za wypowiedź uspokoiło mnie to, kurcze że nie wiedziałam wcześniej o ty dziadowym pobieraku to może bym uważała bardziej przynajmniej nauczka na całe życie ... masakra mam dwadzieścia parę lat i dałam się oszukać tylko i wyłącznie z własnej winy
martyna25894 / 2011-01-24 17:36
cześć wam wszystkim :) [1]
trochę poczytałam na ten temat i powiem szczerze że przez ostatnie dni żyje tylko listem od
słynnego już na całą Polskę popier...... pobieraczka .pl dostałam list o nich o treści
takiej Szanowna Pani,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z treścią warunków umowy
oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści
umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie
niezadowolenia może Pani w każdej chwili zawartą umowę wymówić. Pani nie skorzystała z
10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia
najtańszego dostępnego pakietu.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 12 miesięcy od
dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto
miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem
Bezpłatnego Testowania"

Zgodnie z cennikiem znajdującym się w zaakceptowanym przez Panią regulaminie pakiet
Pobieraczek5 zapewnia możliwość pobierania 5 GB danych miesięcznie. Opłata za jeden miesiąc
wynosi 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie.
Należność pobierana jest jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu. Całkowita
opłata wynosi 94,80 zł (7,90 zł x 12 miesięcy).

Po uregulowaniu należności Pani konto w naszym serwisie będzie aktywne przez okres 12
miesięcy, po czym samoistnie wygaśnie, a umowa nie będzie przedłużana.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia
otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem:
https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email
użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu
naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres
e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie
podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl a list podpisany był przez pana Dariusza Skrzypińskiego temat
ogólnie uznaje za kłopotliwy więc powiedzcie mi czy jest się czym przejmować
martyna25894 / 2011-01-24 18:25
wiecie co jest najgorsze że mam tylko żal do samej siebie bo nie czytam żadnych regulaminów jak się gdzieś loguje a moje buszowanie po internecie teraz ograniczyło sie do odbierania poczty i tej całej naszej klasy nauczka na całe życie
sobolhill / 150.254.240.* / 2011-01-24 16:15
Witam. Napisałem im dzisiaj maila że proszę o rozwiązanie mojego konta na stronie "pobieraczek.pl ". Z uwagi na fakt że nie podpisałem żadnej umowy oraz że nie ściągnałem żadnych plików mój okres wypowiedzenia przedłuża się do 3 miesięcy. Poprosiłem także żeby nie przysyłano mi żadnych maili wzywajacych do zapłaty oraz straszących sądem czy komornikiem. napisałem także że w przypadku dostarczenie jakiegokolwiek maila niezwłocznie kieruję sprawę do Policji oraz UOKiK-u.

Oni nas straszą to my róbmy to samo. Piszcie do nich niech wiedzą że się nie damy.
kociaczek / 91.206.64.* / 2011-01-24 17:52
I powiem Ci,ze nawet nie trzeba było pisać słowa "proszę",bo takie słowo pisze się do ludzi kulturalnych.Ale niech nie licza na to że kogokolwiek zastraszą,bo to jest ewidentne zastraszanie.Napisałam również maila do UOKiK i czekam na odpowiedź.
martyna25894 / 2011-01-24 17:51
ja powiem tak , odpisałam im wiadomość w stylu że nie chcę otrzymywać listów itd przy czym zaznaczyłam że nie dam się nabrać jak inni z całym szacunkiem oczywiście bo nie chcę nikogo tu urazić oraz tam ze zgłoszę to do prokuratury itd to oni odpisali mi tak jak wyżej napisałam , uważam że jest to wojna na listy i że kto silniejszy ten wytrzyma ja tam mam głowę zrysowaną już całkowicie tym bardziej że kumpel który jest informatykiem powiedział mi że i tak muszę im zapłacić bo to jet jakiś program płatny z resztą którego używa ten cały zaje... pobieraczek i teraz nie wiem co mam robić po prostu się boję i nie wiem czy takie odpisywanie im na listy i straszenie ich jest dobrym pomysłem
kociaczek / 91.206.64.* / 2011-01-24 18:04
W ogóle ciekawi mnie czy widzieli na YOU TUBE reportaże na swój temat.I jakoś nie było odwaznych żeby wystąpić przed kamerą.mało tego to nie dzieje się od wczoraj ani tym bardziej od dzisiaj,tylko od 2 lat
kociaczek / 91.206.64.* / 2011-01-24 17:57
Ja odpisałam na dzień następny,czyli 17 stycznia w niedzielę,że zgłaszałam że nie będę korzystała z programu i nie zamierzam z niego korzystać,w związku z tym nie zamierzam ponosić kosztów za nic.Oczywiście odpowiedzi zero,a maili było wysłanych chyba z 5,więc halo.To wygląda tak,jakby nikt tego w ogóle nie czytał,tylko jest to wysyłane z automatu.Zwróć również uwagę na to,że Akceptacja regulaminu to jest chyba oczywiste,ze to akceptacja regulaminu,a nie zawiązywanie wirtualnej umowy,która NIE ISTNIEJE
kociaczek / 91.206.64.* / 2011-01-24 17:48
Witam
Ja również zrobiłam to samo.Po pierwsze żadne umowy na odległość nie istnieją.Po drugie to że straszą kogoś że mają jego adres IP i tym podobne rzeczy,to są groźby karalne.Nie wiem czy którykolwiek baran stamtąd o tym wie.A po trzecie mail kontatkowy pt. bok@pobieraczek.pl jest wątpliwej jakości istnienia bo jakoś nie przychodzą potwierdzenia że wiadomość została dostarczona,a już nie wspomnę o odpowiedzi na jakikolwiek.W ogole mail po rzekomych 10 dniach przyszedł dopiero 16 stycznia,to nie wiem jaki czas oni tam mają.Pewne rzeczy wiem na temat takiej działalności bo jestem po administracji i miałam taki przedmiot jak nieuczciwe praktyki rynkowe,takze wszystko jasne
PKa / 217.153.67.* / 2011-01-27 17:54
Dziękuje bardzo wszystkim za te e-maile gdyż byłam dość spanikowana :) Ale teraz mam to wiecie gdzie i nie odpisuje im... a skoro straszą mnie sądem za podanie nieprawidłowych danych to ja chętnie się przejadę do tego sądu i udowodnię, że pobieraczek.pl jest z****.... :)
PKa / 217.153.67.* / 2011-01-27 17:55
za te komentarze a nie e-maile w roli sprostowania:D za e-maile mogę podziękować pobieraczkowi bo mega dużo śmiechu mi teraz dostarcz, a śmiech to zdrowie :D
jojo69 / 80.53.246.* / 2011-01-24 13:59
LUDZIE !!! OBUDŹCIE SIĘ!!!
Jedziemy wszyscy na tym samym wózku, nie dajmy się oszukać tym gnojom!
Wszystkie dowody, wszystko co napisał "guma1"(szacuneczek), reportaż w Ekspresie Reporterów,watki ,blogi na wielu forach. świadczą o tym że Eller Service jest firma szemraną,działająca na szkodę ludzi i społeczeństwa.
Nie bójcie się ich, nie odpisujcie na ich korespondencje w żadnej formie,a przede wszystkim nie dajcie się zastraszyć i NIE PŁAĆCIE IM!!! Nie dawajcie pożywki robakowi jakim jest pobieraczek.pl
zable / 46.113.242.* / 2011-01-27 14:38
Również zostałem oszukany. Zapłaciłem, bo przez 64 lata, które przeżyłem, nikt mnie sądem nie straszył. Jestem emerytem z pierwszą grupą inwalidzką. Zabrali mi dodatek pielęgnacyjny, który dało mi Państwo. Zabrakło mi przez to na wykupienie leków po chemioterapii. Muszę jakoś do następnej chemii przeboleć, a później otrzymam emeryturę. Jak można tak ludzi oszukiwać. Wysłałem im prośbę o pokwitowanie odebranych pieniędzy (rachunek albo fakturę), ale odpowiedzi nie przysyłają drugi tydzień Potwierdzenia o likwidację moich danych również nie otrzymałem. Co mam dalej robić. Chciałbym, żeby Oni cierpieli, tak jak ja. Pozdrawiam wszystkich.
piter2011 / 46.112.247.* / 2011-01-24 10:55
siema.Ja im napisałem że są złodziejami naciągaczami i jak chcą to niech idą do sądu ale i tak grosza nie dostaną,i dodałem że podać to ja moge sobie że jestem donald tusk,i na tym się skończyło żadnego e-mail od nich jeszcze nie dostałem;-)

olać ich ;-)
kam89 / 196.3.50.* / 2011-01-24 13:58
również jestem w gronie osób poszkodowanych przez pobieraczka.otóż pod koniec roku zerejestrowałam sie na ich stronie,podając prawdziwe dane...długo czekałam na link aktywujący konto.w każdym bądź razie nie potwierdziłam aktywacji konta..po ponad tygodniu otrzymałam wezwanie do zapłaty.początkowo byłam gotowa zapłacić,ale z ciekawości zajrzałam na neta i dowiedziałam się o tej wielkiej aferze dot.pobieraczka.nie mam zamiaru płacić.czekam aż przyślą mi jakieś wezwanie do sądu.zastanawiam się czy tej sprawy nie zgłosić do uokik?jak sądzicie?jak wasza sprawa wygląda,po przysłaniu przez pobeiraczka wejścia sprawy na drogę sądową?
Gieniosławek / 83.28.42.* / 2011-02-17 12:29
Włączcie sobie you tube i wpiszcie "pobieraczek" będzie w ekspresie reporterów o tym. To tylko banda złamasów którzy chcą wyłudzić pieniądze, nawet sobie nimi głowy nie zawracajcie, nikomu jeszcze sprawy nie wytoczyli w sądzie, wszystko jest w Ekspresie Repoterów. Po prostu żerują na strachu ludzi, dostali karę ponad 200 000 zł ale i tak działają, bo zarobek na naiwniakach mają znacznie większy niż kara. Uwzględnili od razu że kara + prawnicy im się opłacają ponieważ zarobią kilka razy więcej.... Także głowa do góry i się nie martwice. Ja dzisiaj też dostałem wezwanie do zapłaty 94 zł i sram na to, usunąłem z uśmiechem maila i mam ich gdzieś. Jak będą mnie nękać mailami to usunę skrzynkę pocztową i założę nowe konto, szkoda czasu i nerwów na przepychanki z nimi :)
ittersbitters / 83.9.88.* / 2011-01-24 09:50
hej, miałam ten sam problem, w roku 2009 zarejestrowałam się na tej stronie, nic nie pobrałam i całkiem o sprawie zapomniałam, po około 3 tygodniach na moim e-mail'u pojawiło się kilka meili od pobieraczka, oczywiście straszyli sądami, odpowiedzialnością i zmuszali mnie do zapłaty, odpisywałam im na e-mail'e, ale na darmo, ich 'konsultant' pisał dokładnie to samo. Przestałam im odpisywać i po około dwóch miesiącach dali sobie spokój i więcej mi nic nie wysłali. Ponoć wysłali mi już pismo z sądu, jednak do tej pory żadnego wezwania nie otrzymałam :)
x5xf / 81.219.121.* / 2011-01-24 10:52
jak chcecie cokolwiek pisać do pobieraczka to najlepszą odpowiedzią na ich zadania jest to http://piv.pivpiv.dk/
L87 / 77.252.103.* / 2011-01-24 08:04
Tak jak wszyscy dałem się w to wrobić tylko ze podałem prawdziwe dane i dostałem @ przed sądowego do zapłaty? Co radzicie?Proszę o odp.

Najnowsze wpisy