Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
raddeek / 79.186.152.* / 2011-01-19 15:35
Guma 1 - przeczytaj http://di.com.pl/news/35410,10,0,UOKiK_nalozyl_kare_a_Pobieraczek_wciaz_pobiera.html

czy to prawda o fałszywych danych i woogóle ?
guma1 / 83.31.55.* / 2011-01-19 16:31
raddeek cześć - a co to znaczy w ogóle???
Co do fałszywych danych - przecież o tym tu piszemy - ustawa pozwala na świadczenie usługi incognito czyli art. 20-22 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną dają prawo do anonimowej usługi - więc skąd te straszenie podaniem fałszywych danych ??? Ano - by zastraszyć , by przerazić - przecież niektórzy podali dane z sufitu i co zrobili ??? Zapłacili , mimo że żadnej usługi nie dostali - czyli te grożby skutek odniosły. Bzdura kompletna.
W tym artykule wypowiada się radca prawny . No cóż - nie chce mi się tego komentować - raczej lubię opierać się na faktach.Ale jedno stwierdzenie pana radcy -
" O Pobieraczku pisałem wielokrotnie......I o tym, że tak naprawdę właściciel serwisu wcale do sądu z pozwami się nie kwapi - ZAZWYCZAJ poprzestaje na "straszeniu"
Czy ci niby uczeni ludzie nie znają znaczenia słów które używają?? Bo co mówi to zdanie - że w większości przypadków pobierak tylko straszy. Więc jak ma się to do faktu że - nikogo pobierak nie oskarżył ???? Słowo ZAZWYCZAJ oznacza na ogół , w większości przypadków tak jest i sugeruje że - jeśli zazwyczaj tylko straszy to jednak kogoś oskarżył . KOMPLETNA BZDURA - POBIERAK NIE MA SZANSY BY KOGOKOLWIEK OSKARŻYĆ I o tym mówi nam rzeczywistość - BO NIKOGO NIE OSKARŻYLI MIMO PRAWIE DWÓCH LAT DZIAŁALNOŚCI. Oj - coś pan mecenas niezbyt starannie dobiera słowa które mówi . A ludziom zarzuca się że nie czytają jakiś regulaminów / nie że nie ZROZUMIELI bo to jest bełkot - ale że nie przeczytali / a samemu wygłasza twierdzenia które - delikatnie mówiąc mijają się z prawdą .
miska51 / 82.143.182.* / 2011-01-25 15:12
dzieńz was mia wysłałam do nich rezygnacje(odstapienie od umowy).Rejestracja dotarła Sluchajcie ja mam taka sytuacje .Zarejstrowałam sie na pobieraku i zarazem w temn sam acja nie jako nie dostałam maila zwrotnego mimo ze był wysłany pod tym samym adresem.Po otrzymaniu pisma ze powinnam uiscic opłate zrobiłam to w okreslonym terminie i do staje kolejna wiadomosc ze sprawa zostaje skierowana do sadu za nie zapłacenie naleznosci.Dzwoniłam kontaktowałam sie z nimi i słysze ze przelewy nie dotarły nie zostały zaksiegowane i nalezy przeslac [potwierdzenie zapłaty i co tu robic ?czy ktos ł poodobna sytuacje ????
guma1 / 95.49.88.* / 2011-01-25 16:48
miska51- klasyka oszustwa. Widoczne już sami nie panują nad tym , w najśmielszych snach nie myśleli że urzędasy z UOKiK są aż tak głupi a sąd konsumencki aż tak leniwy że pozwolą im tak długo istnieć i łapać tylu potencjalnych " klientów " . Niestety dla nowo rejestrujących się - i nie dlatego że coś im zagraża ale że niepotrzebnie przeżywają jakiś stres a może niektórzy nawet dadzą się okraść i tym oszustom zapłacą .
Niestety - dałaś się okraść i piszę to z pełną świadomością - DAŁAŚ SIĘ OKRAŚĆ - i wszystko zależy co chcesz i co możesz zrobić.
Jeśli chcesz - możesz zawalczyć . Jeśli jesteś pełnoletnia - jeśli nie - to Twój prawny opiekun - czyli np. rodzic - może wystąpić z pozwem zbiorowym o odszkodowanie za utracone pieniądze - i ja bym tu spróbował .
Albo - możesz pogodzić się ze stratą . Nie jest to najlepsze rozwiązanie bo utwierdza tych złodziei że - warto oszukiwać . Ale pod żadnym pozorem nie wolno Ci coś im wysyłać a na pewno nie powtórnie płacić . Jeśli o tym pomyślałaś - TO JAK NAJSZYBCIEJ ZAPOMNIJ.
Nikomu pobierak nic nie zrobi - nie ma takiej możliwości - liczy tylko na Wasz strach , młody wiek i niewiedzę . NIE WOLNO IM PŁACIĆ - to są wyrzucone pieniądze - i na Boga - ludziska - zacznijcie wreszcie myśleć - kieruję to do tych co powielają jakieś obawy. Jak może być zawarciem umowy naciśnięcie czegoś gdy nie wiadomo i jest nie do udowodnienia kto coś nacisnął ????? To co - stali za Wami i widzieli że to Wy coś zrobiliście i coś nacisnęliście ????? Totalny debilizm i kto tak twierdzi ma zdrowo namieszane pod sufitem . Dlatego ustawa " elektroniczna " mówi - zawierasz umowy nie na moich zapisach / czyli że rejestracja jako zapis regulaminu NIE MOŻE BYĆ ZAWARCIEM UMOWY - a tak twierdzą ci oszuści / ale na podstawie zapisów Kodeksu cywilnego i innych ustaw. Powtarzam to do znudzenia - ale - jak można zawrzeć umowę na podstawie ustawy która sama mówi że TO JEST NIEMOŻLIWE???????????????
Uruchomcie coś co zwie się pomyślunkiem - i odpowiedzcie sobie na to pytanie.
guma1 / 83.6.115.* / 2011-01-18 17:31
stopowiczka - ja - w lipcu 2009 roku dostałem tak:
1 mail - mówiący o serdecznych podziękowaniach itp i termin 7 dni do zapłaty.
2 mail - wzywający do zapłaty równiutko w 7 dniu i dający 5 dni na zapłatę bo jak nie to sąd , windykator , komornik i inne licho - ale to wiecie bo sami to dostajecie
3 mail - zwany " przedsądowym wezwaniem do zapłaty " dostałem również w 7 dniu - i tu już jest OSTATECZNY termin 3 dni do zapłaty bo jak nie to sąd windykator , policja - istny koniec świata - istny Armageddon .
No cóż - pośmiałem się troszkę - wcześniej zapoznałem się z zapisami prawnymi - i od tamtej pory piszę że umowy nie istnieją . Czyje słowa się sprawdzają ???Gdzie ten sąd , komornik czy windykator??? Nie ma - bo być nie może - bo umowy nie istnieją. Taka jest prawda.
stopowiczka / 89.230.171.* / 2011-01-19 11:33
Patrzcie no, ja sobie wczoraj przypomniałam o pobieraku, zastanawiając się, czy jeszcze coś od nich dostanę i oto proszę, dziś kolejna wiadomość, odpisali mi na maila, którego wysłałam im w porywie pierwszych emocji, że łaskawie przedłużą mi okres płatności do któregoś tam lutego. Jakaż to ogromna wielkoduszność z ich strony, nie sądzicie? ;D Co lepsze, dziś zwrócili się do mnie już nie "szanowna pani bum", ale "szanowny panie"! :D Hmm, nie przypominam sobie, żebym zmieniła w tym czasie płeć. :P
Napisali mniej więcej to, o czym wspomina kordas parę wiadomości niżej, też z imieniem i nazwiskiem.
guma1 / 83.6.115.* / 2011-01-18 16:44
Buruz - no cóż - zapytaj się miejskiego rzecznika jak możliwe jest zawarcie umowy poprzez rejestrację na podstawie ustawy " elektronicznej " gdy mówi ona że jest to niemożliwe / art. 11 / ??? Innymi słowy - CO RADZIŁ CI WYPOWIADAĆ ????
Słuchaj - zrób tak - i mówię to serio - zachowaj sobie to pisemko na pamiątkę .
Umowy nie istnieją - bo nie mogą . Urzędasy radząc Wam coś wypowiadać - sami nie wiedzą co bo umów nie ma - narażają Was na otrzymanie takiej korespondencji , na kolejne straszenie a wręcz powodują że - przyznajecie się do czegoś czego nie ma . Wielokrotnie o tym pisałem - jakakolwiek korespondencja z pobierakiem nie ma sensu - bo dostaniecie kolejne liściki że - nic nie możecie.
Buruz - jeśli jakaś umowa była - już jest nieważna i nie ma znaczenia co napisze pobierak . Skoro mówią że umowy zostały zawarte " z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa " - to ustawa " elektroniczna " wskazuje tu Kodeks cywilny i inne ustawy jako właściwe dla zawierania umów / to są te obowiązujące przepisy prawa / a one dają wszystkim prawo do wypowiedzeń jakiś umów w 3 miesiącach. Więc - nie mogą tych zapisów podważać - dlatego schowaj sobie ten liścik na pamiątkę bo jesteś na prawie .
Jeśli się coś wypowiada - trzeba wiedzieć co . Nie macie pojęcia że wg. pobieraka zawieracie jakąś umowę - gdyż zapisy prawne mówią że jest to niemożliwe. I pisanie czegokolwiek pobierakowi niczym nie grozi ale powoduje odpowiedż - listownie na list i o tym też wielokrotnie pisałem i teraz chodzi o to by tego się nie przestraszyć , by nie przestraszyć się być może kolejnych liścików. Na to jesteście narażeni wysyłając jakieś listy - a po co skoro cała reszta ma spokój nic im nie pisząc. Nie ma co wypowiadać - więc po co prosić się o kolejne pobierakowe bzdury ????
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-18 22:13
ja dostalem 3 maila odpisalem na niego a typek odpisal mi ze nie moge sie wycofac z umowy i platnosci mail byl od typa ktory pracuje podobno w tym pobieraku bylo podane imie i nazwisko..
Buruz / 86.63.140.* / 2011-01-18 16:15
Witam,
Ludzie poradźcie, co mam zrobić: moja przygoda z pobieraczkiem zaczęła się 4. grudnia
ub. roku. Po paru dniach przyszedł mail: "zapłać". Jak był sformułowany- sami wiecie.
I to przede wszystkim wydało mi się podejrzane. Zrobiłem jak radził Miejski Rzecznik
Praw Konsumenta: wysłałem list ws odstąpienia od umowy, własnoręcznie podpisany, ze
zwrotnym potwierdzeniem odbioru (dostali go 31.grudnia, czyli w tym samym miesiącu).
Dziś przyszedł do mnie list polecony, że moje odstąpienie od umowy jest bezpodstawne.
Co teraz? Iść do Rzecznika? Prokuratury?
ja9876 / 83.8.229.* / 2011-01-18 20:47
Zapomnij o pobieraczku- nic ci nie mogą zrobić. A jeśli to ja zarejestrowałem się na ich stronie i podałem twoje dane bo cię znam ?
stopowiczka / 89.230.171.* / 2011-01-18 15:46
A ja mam jeszcze pytanie, po jakim czasie od tych 2 pierwszych mailach wzywających do zapłaty dostajecie kolejne wiadomości?
guma1 / 95.49.35.* / 2011-01-17 20:47
Zwróćcie uwagę na jedno zdanie :

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w
szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

No - ale przecież przepisy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną mówią tylko że usługodawca ma utworzyć regulamin i zgodnie z nim ŚWIADCZYĆ USŁUGĘ - a nie jak ma umowę zawrzeć - więc skąd te brednie o poszanowaniu jej zapisów przy zawieraniu umowy??? I - powołują się na obowiązujące przepisy prawa - więc DLACZEGO ODMAWIAJĄ WAM PRAWA DO 3 MIESIĘCZNYCH WYPOWIEDZEŃ - skoro te obowiązujące zapisy prawne WSZYSTKIM TO GWARANTUJĄ???/
Kto tak napisze ??? OSZUST - tylko oszust interpretuje zapisy prawa jak mu wygodnie i powołuje się na ustawy które - tak naprawdę z zawarciem umowy nie mają nic wspólnego - jak ustawa " elektroniczna " .
guma1 / 95.49.35.* / 2011-01-17 20:38
Kylo00000 - dziewczyna niepotrzebnie się denerwuje. Niech nic im nie pisze , wyrzuci te bzdury do kosza i cieszy się życiem bez pobieraka. Zrobiły tak tysiące i nikt się nie skarży.
Jedyna rozsądne i skuteczne rozwiązanie - całkowita ignorancja .
guma1 / 95.49.35.* / 2011-01-17 20:33
kordas - to wszystko co wypisałeś to są elementy czy raczej zapisy regulaminu i akceptacja jego zapisów. Zauważ - nawet pobierak mówi o treści REGULAMINU a nie umowy . A regulamin zgodnie z ustawą " elektroniczną " nie może regulować zawarcia umowy - tak jak tego nie reguluje sama ustawa . Więc - czy zapoznanie się z regulaminem czy nawet akceptacja jego zapisów może być zawarciem umowy skoro ustawa mówi że - stosuje się tu inne zapisy prawne???
Umowa mówi - zawierasz umowę w dniu , na okres - jakiś tam , płacisz ileś tam .
Natomiast REGULAMIN - zgodnie z zapisem ustawy " elektronicznej " mówi o warunkach jakie masz spełnić byś tą umowę mógł zawrzeć. I musisz - zarejestrować się , musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych , musisz zapoznać się z treścią regulaminu , musisz akceptować ten regulamin , musisz nacisnąć jakiś link . Musisz to zrobić - CZYLI SPEŁNIĆ WARUNKI KTÓRE POZWOLĄ CI UMOWĘ ZAWRZEĆ - bo regulamin zawiera tylko WARUNKI zawarcia lub wypowiedzenia umowy. A sam proces zawierania umów - jak mówi ustawa " elektroniczna " reguluje Kodeks cywilny i inne ustawy. Więc - zapisy regulaminu i ich akceptacja NIE MOŻE OZNACZAĆ ZAWARCIA UMOWY - bo powstaje - ten regulamin - w oparciu o zapisy ustawy która mówi że jej to nie dotyczy.
I zgodnie z art. 1 - ustawa " elektroniczna " określa OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY - tylko , nie określa jak umowy zawieramy , nie określa jakie mamy prawa czy obowiązki jako usługobiorcy . A skoro tak - to jak można zawrzeć umowę w oparciu o jej zapisy skoro ona mówi tylko o obowiązkach jednej ze stron ???? Dlatego ustawa " elektroniczna " powołuje się na Kodeks cywilny i inne ustawy - bo to one mówią jak umowy zawieramy , one mówią jakie mamy prawa czy obowiązki.
Dlatego nikt nie zawarł żadnej umowy.
kopik / 83.25.197.* / 2011-01-18 14:46
Bardzo ci dziękuje za twoją wypowiedź tak byłem zdenerwowany że .... Pobieraczek to kolejny portal na którym próbują oszukać naiwnych.Wielkie dzięki jeszcze raz :) :D
Kylo00000 / 94.72.94.* / 2011-01-17 20:12
Witam, dzisiaj moja dziewczyna dostała takiego meila:
Szanowna Pani (nazwisko skasowałem), Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 11.12.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy. ;Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres: Adres skasowałem

Dziewczyna jest strasznie zdenerwowana, boi się, że dostanie list. Co mamy robić...?
KRYSZAKKKKKK1234567890 / 195.13.38.* / 2011-01-17 16:14
FIRMA POBIERACZEK NIE ISTNIEJE SZANOWNI PAŃSTWO SPRAWDZAŁAM TO WIRTUALNA FIRMA BEZ FIRMY BRAK ODPOWIEDZI NA MAILE TELEFON ZAJETY TO FIRMA KRZAK.
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-17 18:18
Siema dostalem maila 4 juz od pobieraczka na 3 maila odpisalem im ze chcialbym zrezygnowac z umowy itp prosze pisac n gg:5368005 a moj mail to kordas_11@wp.pl

Szanowny Panie,

serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zgodnie z zaakceptowanym przez Pana regulaminem prawo do wypowiedzenia umowy przysługiwało Panu jedynie w okresie pierwszych 10 dni od momentu zawarcia umowy. W chwili obecnej odstąpienie od umowy nie jest już możliwe.

Przypominamy, iż zawarł Pan prawnie wiążącą umowę, zgodnie z którą zobowiązał się Pan do uiszczenia należności za zamówioną usługę, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do świadczenia na Pana rzecz usługi dostępu do serwerów sieci Usenet przez okres 12 miesięcy. Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Pana rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Zgodnie z postanowieniami zaakceptowanego przez Pana regulaminu, obowiązek uiszczenia opłaty za zamówioną usługę powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Pana z zamówionej usługi.

Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu, jest zapewnienie Panu możliwości korzystania z zamówionej usługi, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pan faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji zamówionej usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze.

W świetle przepisów obowiązującego prawa, akceptując regulamin usług Usenet zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pan z niej faktycznie korzystał.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
Kresz 12345 / 195.13.38.* / 2011-01-17 16:11
MM
Witam mam też taką sytuacje straszą mnie karą za cos czego nie pobrałam zakładam sprawę w Sadzie i wystapie o odszkodowanie za nękanie i wyłudzanie pieniędzy.
Piszę też artykuł na temat braku uczciwosci POBIERACZEK
Firma która chce aby zapłacono za usługe powinna ja wykonać jeżeli nie nastapiło pobranie nie mam produktu inną rzeczą jest to iż nijak,,pobieraczek'' nie istnieje firmy tej nie ma w rejestrze frm sprawdziłam telefon jest wyłaczony Radzę zakładać sprawę przeciw tej firmie i wystąpic o odszkodowanie za nękanie i wyłudzenie.
Czekam na wasze informacje w tej sprawie ponieważ w Polsce wiele firm oszukuje ludzi w powyższy sposób.
guma1 / 213.76.128.* / 2011-01-17 09:33
;-( - cześć - moja skrzynka mail:

kozka698@wp.pl
;-( / 89.161.16.* / 2011-01-17 11:57
Okey wysłałem maila , dzięki !
;-( / 89.161.16.* / 2011-01-16 23:37
Guma1 . Mam prośbę , czy mógłbyś dać mi jakiś kontakt do siebie? Najlepiej e-maila ;-) chciałbym zadać jedno pytanie . Zajmie to chwilę , a nie chce pisać tego tutaj bo to nie jest związane z pobieraczkiem . Przez tego pobieraczka wszędzie widzę "podstępy" ;p

Pozdro i mam nadzieje że dasz jakiś kontakt;-)
pio_chrost / 2011-01-16 20:29
to po co w ogóle organizować jakiś zbiorowy proces sądowy, po przeczytaniu już nie jednego fora, dochodzę do wniosku że, to jest bez sensu, skoro oni czyli pobierak nigdy nikogo nie pozwał do sądu, a niektórzy z tym problemem tkwią już dość długo, nawet 2 lata. i mają to gdzieś, myślę że to jest tylko kwestia czasu, myślę że w przyszłości zajmie się tym nie jedna organizacja, być może nawet rzecznik praw dziecka, przecież przez nich płakało nie jedno dziecko,
guma1 / 95.49.25.* / 2011-01-16 16:05
pittter - po kolei :
1. - wytoczenie procesu jest możliwe wówczas gdy są ku temu podstawy prawne - czyli wykonana usługa / a nie zawarta umowa / , faktura za wykonana usługę . Odsetki wynoszą 20 % w skali roku - czyli niecałe 20 zł więc na pewno nie opłaca się czekać. Kara umowna - śmiech na sali. Zauważ - skąd to wytrzasnęli skoro ta niby kara przekracza wartość tej niby usługi ???? Każdy usługodawca mówiąc o jakiś dodatkowych kosztach stwierdza - podpisałeś umowę W PROMOCJI - czyli po promocyjnej cenie i jeśli zrywasz wcześniej umowę - musisz wpłacić WYRÓWNANIE do ceny pełnej czyli tak jakbyś zapłacił bez promocji. A tu - piszą o jakiejś karze która ponad dwukrotnie przekracza wartość tej niby usługi. Kompletna bzdura - roszczenia mogą dotyczyć tylko rzeczywistych kosztów a nie jakiegoś widzi mi się. I tu musieli by udowodnić że - jakiś pakiet wykupili dla każdego imiennie - ta - między 24 a 4 rano / bo tak mniej więcej ślą te maile / dla każdego wykupili jakiś pakiet usług. Tylko niesprawny umysłowo może w to uwierzyć . To tak jakby sprzedawca zapałek udowadniał że jakieś pudełeczko zakupił specjalnie dla Ciebie - ma to sens ????
2. Dwa regulaminy - totalna bzdura. Widzisz - ja i tysiące osób rejestrowały się gdy był ten " pierwszy " regulamin - i tam nie ma mowy o tych bzdurach czyli odsetkach czy 100 dolarach jako jakiejś karze. A znasz jedną usługę na którą były by DWA REGULAMINY ??? Kompletna bzdura - wprowadzenie NOWEGO REGULAMINU pociąga za sobą KONIECZNOŚĆ listownego poinformowania o tym usługobiorcę - i wówczas ma on 10 dni na podjęcie decyzji - zgadza się albo nie. Klasyczny przykład regulaminy TP SA - każda zmiana to jest papier i prawo do wypowiedzenia czegoś w okresie 10 dni od momentu poinformowania o zmianie w regulaminie. A tu - proszę DWA REGULAMINY NA TA SAMĄ USŁUGĘ - czyli Polak potrafi - a jak.
3. Proces zbiorowy - no nie podzielam Twoich obaw. Widzisz - wiele osób podało im swoje dane listownie , niektórzy nawet tą ich piwnicę odwiedzili - i nic się nie dzieje - bo nie może się dziać . Nawet gdybyś podszedł do tego oszusta i dał mu porządnego kopa w dupę i się przedstawił - i tak nic nie mógłby Ci zrobić czyli o coś oskarżyć. Jak pisałem - moja znajoma z którą piszę od lipca 2009 roku podała im swoje dane na tacy - dostała listownie jakąś bzdurę którą szeroko skomentowałem na forum , pośmialiśmy się z tych bredni - i już . Był to lipiec 2009 rok , druga znajoma dostała liścik we wrześniu 2009 roku i tu również kupa śmiechu i liścik zachowany na pamiątkę.

Wszystko co robi pobierak ma tylko POZORY - że działają zgodnie z prawem. Gdy wyśmialiśmy na forach te maile - zaczęli pisać liściki tym co listownie im kiedyś napisali. Jakieś wezwania do zapłaty listownie - i to również zostało wyśmiane . Dlaczego ? Ano dlatego bo - by jakieś wezwanie - nawet listowne musi spełniać pewne warunki. Czyli - wysłane listem POLECONYM - a oni słali zwykłą pocztą - więc jak udowodnić że coś w ogóle wysłali ??? Powołanie się na dokument księgowy - czyli faktura za wykonaną usługę - a oni pisali ze ktoś gdzieś coś nacisnął to ma im kasę oddać . No nie - to nie tak - w wezwaniu nie udowadniasz że coś zawarłeś - w wezwaniu żądasz zapłaty na podstawie wykonanej usługi i dokumentu płatności - czyli faktury. I najważniejsze - to musi byś odręcznie podpisane - a oni to podpisywali - mec Robert jakiś tam . Niestety - bez odręcznego podpisu to jest zwykły śmieć .
Po co to napisałem ? Ano po to by pokazać - mówienie o jakiś oskarżeniach to jedno - ale MOŻLIWOŚĆ OSKARŻENIA to całkiem inna sprawa. Te maile mają Was nastraszyć i spowodować ze swoją kasę im oddacie. Jak pisałem wczoraj - JEDEN wygrany proces spowodował by by reszta potulnie im kasę wpłaciła - wygrać proces i to upublicznić - to by wystarczyło - a tak - ślą te maile od dwóch lat - BO NIC INNEGO ZROBIĆ NIE MOGĄ - TYLKO WAS STRASZYĆ . Ale czy należy tego się bać gdy umowy nie istnieją a te ich działania to tylko POZORY i nie mają żadnych mocy prawnych ????

Najnowsze wpisy