Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
grzesiek94 / 95.49.253.* / 2011-01-13 12:55
Mi przysłali maila z przedsądowym wezwaniem do zapłaty. Ja podałem prawdziwe dane osobowe(tylko rok urodzenia nie jest prawdziwy) i adres, czy mogą teraz mi coś zrobić w związku z tym ? Proszę o odpowiedź.
grzesiek94 / 95.49.253.* / 2011-01-13 13:14
i czy mam im coś napisać czy raczej kompletnie olać ?
guma1 / 95.49.32.* / 2011-01-13 11:18
monia1234 - daruj sobie i nie szukaj - bo nie znajdziesz. To też jest jeden z elementów oszustwa i mówi wyrażnie - NIE MA ŻADNYCH KONT - są tylko komputery które ślą te ich brednie pod adres mailowy który podasz przy rejestracji. I teraz - ktoś napisze im coś na maila - to na tego maila odpowiadają . Ktoś napisz coś listownie - podaj im adres na który listowni odpisują - proste ???
guma1 / 95.49.32.* / 2011-01-13 08:08
zainteresowany6784 - niestety nie masz racji . Nawet gdyby ktoś do czegoś się przyznawał - i tak nie zawarł by żadnej umowy z prostej przyczyny. Ustawa " elektroniczna " jak twierdzi nie reguluje składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej - a skoro tak - to nie reguluje tego również regulamin / który mówi że rejestracja = zawarcie umowy / bo ma zawierać to co mu ustawa narzuca. I wskazuje tu - ustawa " elektroniczna " na Kodeks cywilny i inne ustawy jako te na podstawie których umowy zawieramy - a z tego co wiem - żadne z nich nie wskazuje rejestracji jako zawarcie umowy. Jest to wymysł oszustów z pobieraka na potrzebą konkretnej sytuacji - utworzyć firmę która zastraszaniem i grożbami chce wszystkich okraść.
zainteresowany6784 / 77.254.142.* / 2011-01-14 06:24
guma1. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na fakt, że pobieraczek nie może udowodnić zawarcia jakiejkolwiek umowy. Co do tego przyznania mylisz się bardzo. Sąd każdą sprawę rozpatruje indywidualnie. Umowa polega na zgodnym oświadczeniu woli obu stron. W sytuacji, gdy przyznałbyś się, że chciałeś zawrzeć umowę i dokładnie wiedziałeś jakie są jej warunki m.in. opłata wynosi tyle i tyle, a pobieraczek, również potwierdził zawarcie umowy po swojej stronie, to sąd potwierdziłby, że taka umowa została zawarta, Późniejsze twierdzenie, że mi się odwidziało mógłby potraktować jako kpienie sobie z prawa i sądu. Nie ma tu znaczenia czy przez rejestrację da się zawrzeć umowę czy nie, skoro ty sam potwierdzasz, że zawarłeś umowę. Tylko wyobrażasz sobie taką sytuacje? Celowo podałem tak niedorzeczny przykład, aby pokazać jakie, znaczenie dla celów dowodowych mają żądania pobieraczka. Żadne
bbbbbbb / 78.8.163.* / 2011-01-14 09:15
Czy ktoś w ogóle zapłacil im ??
Ja studiuje administracje i wiem ,że nie wolno im placic bo to jest oszustwo.
Jest mnostwo osob wciagnietych w to. nikt nie zostanie pozwany do sądu , to bylo dla nich niekorzystne. chca tylko kasy...
guma1 / 95.49.32.* / 2011-01-14 08:02
zainteresowany6784 - masz rację - zawarcie umowy to zgodne oświadczenie dwóch stron - ale wg. mnie nie może paść stwierdzenie - poprzez rejestrację czyli nie można tu POWOŁYWAĆ SIĘ NA USTAWĘ " ELEKTRONICZNĄ " - bo ona składania oświadczeń woli nie reguluje.
zainteresowany6784 / 77.254.142.* / 2011-01-14 09:26
W sytuacji, której opisałem nie ma to żadnego znaczenia. Powód jej przytoczenia podałem. Ty piszesz o sytuacji, w której nie zgadzasz się, że zawarłeś umowę. Ja piszę o sytuacji, w której zgadzasz się, że zawarłeś umowę. Skoro w chwili zawierania umowy wyraziłeś zgodę i sam się do tego przyznajesz to jest to twoje oświadczenie woli.
Prawo, niestety dla przeciętnego człowieka jest nie do końca zrozumiałe. Nie kieruje tego do jakiejś konkretnej osoby. Podam przykład: Ważność umowy, czy to, że obowiązuje wcale nie musi oznaczać konieczności wywiązania się z niej. Ważność umowy oznacza, że została zawarta i można się z niej wywiązać ale nie musi. Natomiast wywiązanie się z umowy jest spełnieniem świadczenia i w przypadku dwóch niezgadzających się ze sobą stron trzeba umieć udowodnić przed sądem, że została zawarta. Jeżeli nie można tego skutecznie dowieść to znaczy, że nie trzeba się z niej wywiązywać, ale nie oznacza również, że nie obowiązuje, bo obowiązuje i jak się chce to wywiązać się z niej można. W skrócie: Sama ważność umowy nie obliguje do spełnienia świadczenia.
gocha2609 / 91.189.222.* / 2011-01-13 11:23
dziekuje za informacje..serdecznie pozdrawiam:)
monia1234 / 79.189.15.* / 2011-01-13 10:13
mam pytanie. Gdy juz sie zarejestrowalam tam i mam ten sam problem co inni, to czy wiecie może jak moge sie "odrejestrowac" usunąć swój profil? szukam tego na stronie i szukam i nie moge znaleźć
guma1 / 95.49.35.* / 2011-01-12 13:23
Od razu uprzedzam jakieś głosy - napisałeś że nigdzie przy rejestracji nie podajesz danych adresowych - a sklepy internetowe??? Tam dane adresowe podajesz.
Tak , zgoda - ale usługi świadczone na zasadzie kupna-sprzedaży czyli jednorazowe mimo że " załatwiane " przez internet - NIE SĄ USŁUGAMI ŚWIADCZONYMI DROGĄ ELEKTRONICZNĄ i nie podlegają jurysdykcji ustawy " elektronicznej " . Dlatego wielu z Was błędnie porównuje świadczenie usług droga elektroniczną do zakupów internetowych - to nie jest to samo .
I zwróćcie uwagę - usługodawca co świadczy usługę drogą elektroniczną chce zapłaty przed udostępnieniem towaru - czyli rejestrujesz się / zgodnie z ustawą " elektroniczną " spełniasz WARUNEK REJESTRACJI i teraz możesz zamówić towar / i mówisz - chcę to czy tamto ściągnąć z waszej strony. I co mówi usługodawca ??? Zapłać , chcesz coś - zapłać bo nie wiem kim jesteś , mimo że napiszesz imię i nazwisko i inne dane - ustawa mówi o świadczeniu usługi na nicka - wiec nie wiem kim jesteś i NIE JESTEM W STANIE NIC CI UDOWODNIĆ / nawet nie wiem kim jesteś / , NIE JESTEM W STANIE UDOWODNIĆ ŻE COŚ NACISNĄŁEŚ !!!!!
I tak jest tutaj - dlatego ustawa " elektroniczna " mówi że - zawarcie umowy w oparciu o jej zapisy jest niemożliwe , bo wówczas nic nie można wyegzekwować - to co mówi policja - i dlatego stosuj zapisy prawne Kodeksu cywilnego i innych ustaw - BYŚ MÓGŁ ZAWARCIE UMOWY KOMUKOLWIEK UDOWODNIĆ . Udowodnić komuś istnienie umów i na jakich zasadach je zawarłeś.
madzia2781 / 2011-01-12 19:21
A już myślałam ze sobie odpuścili ale jednak nie przysłali Przedsądowe wezwanie do zapłaty i co dalej ich ignorować????
zainteresowany6784 / 77.254.206.* / 2011-01-12 22:20
Moja droga Magdaleno i wszyscy co mają problem z pobieraczkiem. W prawie istnieje takie pojęcie jak "ważność dla celów dowodowych" . pobieraczek w żaden sposób nie jest w stanie ci udowodnić, że to ty podpisałaś z nim jakąś umowę. nawet jeśli zawarłaś jakąś umowę to jej udowodnienie przed sądem jest niemożliwe, no chyba, że sama się przyznasz - tak wiedziałam, że podpisałam umowę przez rejestracje, wiedziałam, że kupuje pakiet na rok tylko teraz mi się odwidziało i nie chcę płacić. W takim wypadku jest możliwe, że sąd przyzna pobieraczkowi racje. tylko wydaje mi się, że nikt tak nie powie. Zatem lej na nich z góry na dół. już wogóle pomijam fakt, że przez rejestracje da się zawrzeć jakąkolwiek, a tym bardziej płatna czy abonamentową, umowę. Do sądu cie nie podadzą nikogo jeszcze nie podali, bo każdą sprawę przegrają, przez co nie tylko nie dostaną od ciebie pieniędzy,ale sami będą musieli zapłacić koszty postępowania
guma1 / 178.42.158.* / 2011-01-12 19:36
No pewno że tak - gdybyś troszkę poczytała to zobaczyła byś że piszemy - to ostatni mail który ślą ci oszuści a raczej automat w ich imieniu.
madzia2781 / 2011-01-12 20:13
Czytała ale wolałam się upewnić tak dla pewności pozdrawiam.
guma1 / 178.42.158.* / 2011-01-12 19:36
No pewno że tak - gdybyś troszkę poczytała to zobaczyła byś że piszemy - to ostatni mail który ślą ci oszuści a raczej automat w ich imieniu.
guma1 / 95.49.35.* / 2011-01-12 13:00
gocha2609 -Gosiu - oczywiście że nie musisz się niczego obawiać .
Zobacz -wyobraż sobie taką sytuację . Jesteś w supermarkecie - i dostajesz do spróbowania za darmo kawałek czekolady - ale na wyjściu okazuje się że - zjadając ten kawałek czekolady zobowiązujesz się do zapłaty za całą tabliczkę bo tak mówi regulamin sklepu - mało tego , żadnej tabliczki czekolady nie otrzymujesz nawet gdy zapłacisz . Czy sklep w osobie sprzedawcy może Cię o coś oskarżyć ???????
Żadne zapisy prawne nie zezwalają traktowanie REJESTRACJI jako zawarcie umowy. ŻADNE - bo jedną z cech istnienia umowy jest MOŻLIWOŚĆ UDOWODNIENIA JEJ ISTNIENIA. Po to zapisy prawne powołują się na potwierdzenia pisemne - możesz umowy zawierać nawet ustnie - ALE CZY MOŻESZ WÓWCZAS UDOWODNIĆ ŻE - UMOWA ZOSTAŁA ZAWARTA I NA JAKICH WARUNKACH SKORO NIE MASZ NA TO DOWODÓW A TYM BARDZIEJ GDY - NIE WIESZ Z KIM JĄ ZAWIERASZ ?
Skoro pobierak twierdzi że zawarł umowę poprzez rejestrację / nie wie z kim bo nie potwierdził pisemnie danych / na podstawie ustawy " elektronicznej " - gdy ona sama mówi że jest to NIEMOŻLIWE - bo ona tego nie reguluje , bo tu mają zastosowanie inne zapisy prawne - nie jej jako ustawy - TO JAK POBIERAK MOŻE UDOWODNIĆ COKOLWIEK KOMUKOLWIEK ????????????????????????????
Dlatego rejestracja na dane fałszywe NIE JEST ŻADNYM WYKROCZENIEM - NIE MÓWIĄC O PRZESTĘPSTWIE - nie jest bo każdy może podać co chce , bo prawo na to zezwala mówiąc - usługa może być świadczona incognito czy na nicka - czyli na dane jak najbardziej zmyślone.
I zauważcie - wszędzie gdzie się rejestrujecie - nikt od Was nie chce danych typu adres czy wiek . A tu - pobierak do REJESTRACJI wprowadził podanie adresu by teraz na Was wywierać presję że - zawarłeś jakąś umowę co zgodnie z zapisami prawnymi JEST NIEMOŻLIWE.
Więc - dlaczego masz czy macie obawiać się czegoś co NIE ISTNIEJE ??? Jakie konsekwencje prawne można wyciągnąć gdy każdy się tylko zarejestrował - TYLKO I WYŁĄCZNIE - KAŻDY ZGODNIE Z PRAWEM TYLKO SIĘ ZAREJESTROWAŁ - więc niby jakie miały by być tego konsekwencje ??? Żadne - no chyba że ktoś będzie miał wyrzuty sumienia - ale czy powinien skoro prawo na to zezwala ???/
guma1 / 95.49.35.* / 2011-01-12 08:47
sobolhill - masz rację - jeśli zawarłeś umowę i nie masz potwierdzenia na piśmie - masz 3 miesiące na jej wypowiedzenie . Tak mówią zapisy prawne .

Pobierak - oszust mówi że Wam się to nie należy - a to dlatego tak mówi bo umowy nie istnieją , bo REJESTRACJA NIE MOŻE BYĆ ZAWARCIEM UMOWY - JEST TO NIEMOŻLIWE. Bo to są oszuści i wmawiają wszystkim że - ich jakieś zapisy prawne nie obowiązują - a niektórzy nadal im wierzą - sam nie wiem czy to młody wiek czy głupota.

Jeśli ktoś chce coś wypowiadać - MUSI WIEDZIEĆ CO !!!!! Więc - jaki zapis prawny pozawala na takie zawieranie umów ????
Niektórzy cały czas bazują na wypowiedziach tych nieudaczników z UOKiK - ciągle wierzą ich bredniom . Więc proszę - UOKiK twierdzi - zazwyczaj - a więc w większości przypadków rejestracja w necie oznacza zawarcie umowy . Więc Ci co tak im ufają - wymieńcie jakiś usługodawców którzy tak zawierają umowy ??? Śmiało - skoro jest ich większość w necie - więc nie powinniście mieć problemów - chociaż ze dwóch .
A jeśli takowych nie znajdziecie - ciekawe dlaczego - no nie ??? Więc jak ma się to co bredzą pracownicy UOKiK ???
Ano tak - że nie ma takich usługodawców - bo nikt nie zawiera tak umów bo nie pozwalają na to zapisy prawne oraz nie można komukolwiek UDOWODNIĆ że się zarejestrował - NIKOMU. DLATEGO UMOWY NIE ISTNIEJĄ - może najwyższy czas w to uwierzyć ????
gocha2609 / 91.189.222.* / 2011-01-12 12:13
mam pytanie do Pana..Więc skoro nie jest to zgodne z prawem to nie musze sie obawiąc jakiś konsekwencji prawnych z ich strony?????z góry dziękuje za odpowiedz.pozdrawiam
Andzia222222 / 83.13.200.* / 2011-01-15 12:04
zarejestrowałam się na pobieraczku i w ogóle z niego nic nie pobrała,I wysłali mi wiadomość, że okres próbny się skończy i mam zapłaci.Jeżeli nie to wkroczą na drogę sądową. CZy mają do tego prawo?z góry dziękuje za opdowiedź
cccccc4 / 83.238.13.* / 2011-01-17 00:36
wiesz co im odpisalem zeby mojej babci zalożyli sprawe która nie zyje i tyle co moga zrobic na jakiej podstawie
guma1 / 83.24.68.* / 2011-01-11 14:08
Weroniko - czy ma znaczenie wiek rejestrującego się skoro - nikt nie zawarł żadnej umowy??? NIE WOLNO CI PŁACIĆ - nie wolno. Chcesz im sfinansować ewentualną kolejna karę nałożoną przez UOKiK ??? A to jest tylko kwestią czasu - i na tym pobierak bazuje - na czasie i na jak najwięcej osób zastraszonych które dadzą się okraść.

Bądżcie mądrym społeczeństwem - nie płaci się tylko dlatego że ktoś tak powiedział - a nic za to nie daje. Nie płaci się w sytuacji gdy - policja stwierdza - prowadzimy przeciwko nim dochodzenie - NIE PŁAĆCIE IM bo to jest przekręt .
Podziękujcie urzędasom z UOKiK - to dzięki nim mamy taki bajzel - DZIĘKI UOKiK - BO WPROWADZAJĄ LUDZI W BŁĄD MÓWIĄC O JAKIŚ UMOWACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ma umów - nie można ich zawrzeć poprzez rejestrację z dwóch prostych powodów :
1. Sama ustawa " elektroniczna " na którą pobierak się powołuje stwierdza że - UMOWY ZAWIERAMY NA PODSTAWIE KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW - a nie jej zapisów .
2. Jak stwierdza policja - nic nie można wyegzekwować - czyli NIKOMU NIE MOŻNA UDOWODNIĆ ZAWARCIA UMOWY - bo jak udowodnić że ktoś coś nacisnął ???
Proszę - trochę rozsądku i pomyślunku - to jest tak absurdalne że - naprawdę , aż nie chce się wierzyć że może istnieć a urzędasy z UOKiK nie zlikwidowali tego w zarodku.
reniduno - dzięki - ale jak pomagać to nie za kasę - bo wówczas nie masz tej satysfakcji że - ktoś nie dał się okraść i oszukać. A to jest fajne uczucie.
WERONIKA1988 / 212.106.16.* / 2011-01-11 12:28
a jesli ja jestem pelnoletnia to tez mam olac ich i nie zaplacic?
guma1 / 95.49.25.* / 2011-01-11 09:44
Dzięki Sandro - kiedyś też wklejałem ten tekst ale przy tylu wpisach - to po prostu umyka . Zwróćcie uwage na najważniejsze co mówi policjant:

"Oficer dyżurny poinformował mnie, że taka firma na ich terenie nie istnieje, adres podawany jest fikcyjny, Komenda Głowna w Gdańsku prowadzi postępowanie w ich sprawie i BEZ WGLEDNIE POLICJA PROSI O NIE DOKONYWANIE ŻADNYCH WPŁAT na rzecz tej firmy. Cała ta firm to zwykły przekręt i naprawdę proszę nic nie wpłacać. W naszym kraju NIE DA SIĘ ZAWRZEĆ jakiejkolwiek wiążącej umowy w ten sposób, gdyż nie można NIC wyegzekwować !!!

Więc jak to się ma do tego co bredzi UOKiK ??? O jakiś wypowiedzeniach - ale debilizm tych urzędasów już nie raz opisywałem - ale w pełni zasługują na takie określenie - wprowadzają Was w błąd a niektórzy tak im wierzą . Więc - może pora przejrzeć na oczy??
guma1 / 95.49.25.* / 2011-01-11 09:19
Jesteście " nowymi " - wiec nic dziwnego że macie jakieś wątpliwości . Mieli je i ci co rejestrowali się tam rok czy dwa lata temu - takie same myśli i obawy. Dziś - dziś śmieją się z tego bo zobaczyli ze to jedna wielka ściema.
Zobaczcie - w swoich mailach pobierak pisze -
" Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania ".
Wszystkie osoby nieletnie podały dane nieprawdziwe - choćby wiek - ale o to im chodzi . Dlatego ten wymóg wieku - 18 lat - bo wiedzą że WSZYSCY nieletni wpiszą nieprawdę . I teraz - wystarczy napisać - jesteś przestępcą bo podałeś nieprawdę - by młodzieniec zgłupiał , wystraszył się bo wie że tak - podał inny wiek.
Ale - czy naprawdę podanie jakiś zmyślonych danych w internecie jest przestępstwem ??? Otóż NIE drodzy państwo . Przestępstwem jest podszycie się pod kogoś na podstawie sfałszowanego czy ukradzionego dowodu tożsamości - to jest przestępstwo a NIE PODANIE DANYCH DO REJESTRACJI . Przecież - rejestrujecie się gdzieś codziennie i nikt Was przestępcami nie nazwał. Dlatego te maile mają taką treść , dlatego mówią o sądzie i komorniku - mają zadziałać na wyobrażnię , maja zastraszyć - A TAK NAPRAWDĘ NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ .
Ja mam te pobierkowe maile mimo że otrzymałem je w lipcu 2009 roku. Czasem je czytam - jak chcę poprawić sobie humor - BO WIĘKSZYCH GŁUPOT JAKIE ONI TAM WYPISUJĄ ŚWIAT NIE WIDZIAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I - młodzi mogą tego nie znać a dorośli jakby zapominają - zawarcie umowy nie jest podstawą do płacenia - za cokolwiek . Nawet faktura też nie jest - a to z takiej prostej przyczyny że - PODSTAWĄ DO JAKIEJŚ ZAPŁATY JEST WYKONANA USŁUGA.
Zobaczcie - pobierak pisze - zawarłeś z nami umowę i musisz zapłacić - delikwent płaci - I CO ???? I nic - nic nie dostaje , żadnej usługi świadczonej nie ma a nawet o nic się nie upomina. Czyli - maile odegrały swoją rolę , nastraszyły - i delikwent kasę oddał . A teraz - niech nas oskarża a my i tak jej nie oddamy - bo nie po to oszukujemy , nie po to straszymy by kasę zwracać - wszak jesteśmy oszustami - a znacie uczciwego oszusta???
Po co to piszę ? Trwa to tyle czasu , piszemy na forach - ja już 19 miesiąc - o tym niby uczciwym pobieraczku . Wskazujemy - nie ma umów bo ich być nie może - a nadal pojawiają się głosy że nie wiem co robić i jeszcze pół biedy jak napisze to samo dziecko. Ale - i dorośli tak piszą - a to już jest niezrozumiałe.

sandranaklo - Sandro - ustawa " elektroniczna " mówi wyrażnie - nie zawierasz umowy w oparciu o moje zapisy - ale stosujesz tu zapisy KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW. To są te inne zapisy prawne - Kodeks cywilny i inne ustawy - w tym " konsumencka " których zapisy pobierak podważa . Ale tak robi oszust - bo w innym wypadku mieli by stos wypowiedzianych umów . A skoro tak - TO JAK MOŻNA ZAWRZEĆ UMOWĘ NA PODSTAWIE USTAWY KTÓRA MÓWI ŻE JEST TO NIEMOŻLIWE ????
Proszę - czytajcie to co tu piszemy , czerpcie z tego wiedzę - bo my te Wasze etapy dawno przeszliśmy , zapisy prawne to znamy na pamięć i wiele wypowiedzi prawników przeczytaliśmy. A i na tym forum były głosy - tata prawnik powiedział - wyrzuć to do kosza. I tak jest - bo takie zawarcie umowy poprzez rejestrację JEST NIEMOŻLIWE !!!!!!!!!!!
Pozdrawiam - i uwierzcie - NIC NIKOMU NIE ZAGRAŻA - oprócz dziury ozonowej - ale czy to jest powód do zmartwień ???
chezare / 91.94.84.* / 2011-01-11 16:31
Dziury, to się trochę boję.
Kama66 / 80.54.132.* / 2011-01-11 07:41
Ja mam to samo ale moja mama mówi żebyśmy poczekały
LacUp / 195.116.198.* / 2011-01-10 19:44
http://www.youtube.com/watch?v=iDsnKxvvTVQ&feature=player_embedded

Tu macie link do reportażu na temat pobieraczka.
Beeeeeatka / 194.116.252.* / 2011-01-10 17:34
Weronika1988 ja dostałam podobnego e-maila dziś rano. Szczerze powiem, że mnie na początku wystraszył nie będę ściemniać. Ale po tym, jak zobaczyłam ten filmik to się uspokoiłam. http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/uprzejmie-donosze/uprzejmie-donosze/pobieraczekpl
-to-zlodzieje-i-przekety-eller-service-sc/2

Nie płacę, choć po tym mailu chciałam, by się raz na zawsze odczepili... Jednak się opamiętałam.
Mesmero / 83.4.220.* / 2011-01-10 21:37
Niektórzy boją się pobieraczka nie ma co ukrywać każdy z nas miał zdziwko gdy odczytał e-maila że musi zapłacić 94,80 zł bo mu komornik wbije na chatę lub spotkamy się w sądzie... Ale ma ktoś z nas umowę? czy jedna osoba dostała umowę chociaż i pisze za co masz płacić? Nie ... Bo tej umowy żadna osoba z nas nie zawarła Więc nie przejmujcie... Bo to co oni wyprawiają to jest oszustwo! Dam wam zeszyt za darmo od tyłu na 5 stronie napisze że jeśli go weźmiesz musisz mi zapłacić 94,80 po 10 dniach zadzwonie gdzie moje pieniądze są i co zapłacicie mi? I na tej samej zasadzie działa pobieraczek... Wiec Nie płacić i się nie przejmować wiem że trudno jest się nie przejmować też o tym czasami myślę ale z czasem zapomnicie :) Pozdrawiam
na maksa zastraszony / 94.232.216.* / 2011-01-13 19:25
Mnie też przysłali zawiadomienie. Czekam na kolejne z utęsknieniem może będą jeszcze śmieszniejsze. Korci mnie żeby napisać im co o nich myślę i gdzie sobie mogą wsadzić tę swoją "umowę", która nie istnieje ale szkoda zachodu. Wiecie co ? To że my nie zapłacimy nie znaczy, że jakieś wystraszone dziecko czy młodzieniec nie zapłaci. To jest bolesne. Niech ktoś coś z tym zrobi i zamknie tych klaunów :-).
złapana / 91.188.125.* / 2011-01-13 23:04
Witam ja równiez dałam sie pobieraczkowi złapaĆ..tylko nikt niewspomina o adresie ipi komputera ...??wystarczy ze znajda mojego usługodawce internetowego,,i co??
guma1 / 83.24.69.* / 2011-01-10 17:08
WERONIKA1988 - zobacz co pobierak pisze:
Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

A teraz - co mówi ustawa na którą pbierak się powołuje:

Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, STOSUJE SIĘ przepisy Kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.

Więc - jak mogło dojść do zawarcia umowy na podstawie ustawy która mówi że jest to niemożliwe - bo umowy zawieramy nie na podstawie jej zapisów tylko Kodeksu cywilnego i innych ustaw????

Wyrzuć te śmiecie do kosza - barany straszą Was takimi bzdurami a niektórzy niestety jeszcze dają się na to nabrać.
WERONIKA1988 / 212.106.26.* / 2011-01-10 16:30
Szanowna Pani kondracka,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 22.11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

marta kondracka
21-010 łęczna
wolska 346

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 22.11.2010 to 212.106.29.56. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - norcia88@tlen.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=h51tgDCmKZBKNLPPqyDxag%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl nie wiem co robic podałam nieprawdziwe dane wpadłam w panike ze pojde za to siedziec a ja mam male dziecko:(

Najnowsze wpisy