Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
trezor112 / 46.112.239.* / 2011-01-10 16:29
A oni siedzą nad swoim kontem i patrzą sobie....jest trafiliśmy jednego.Uszczuplony o 94 zł hahhahaha
sandranaklo / 46.113.1.* / 2011-01-13 11:32
07-02-2010, 14:49
APAN
Początkujący

Posty: 3

Domyślnie RE: Rezygnacja z usługi Pobieraczek bez konieczności zapłaty
Witam ponownie. dodam tylko że ktoś pofatygował się osobiście do siedziby podieraczka .To co ujrzał nie da się pojąć .Siedziało kilka osób przy kompach i z uśmiechem na ustach a raczej drwiną odpisywali na e-maile od naciągniętych przez swoje nieuczciwe praktyki.Ta osoba usłyszała tylko że nic sie nie da zrobić trzeba tylko zapłacić.Tak cywilizowany normalny człowiek nie postępuje .To przykład jak na ludzkim strachu można zarobić nie mała kasę.Szkoda mi tylko dzieci które wylały swoje łzy. Człowiek który znęca się nad dzieckiem jest zbrodniarzem dla którego prawo powinno stanowić najwyższy wymiar.Właściciel takiej firmy jest zwyrodnialcem.Dobrze wiedział że większość odwiedzających jego stronę to dzieci,a je najłatwiej zastraszyć.Mam nadzieje że nie za ostro pojechałem.
trezor112 / 46.112.239.* / 2011-01-10 16:22
Zresztą straszenie w taki śmieszny sposób? No tak nieobyty z prawem czy sądem pownie sie przestraszy hahaha straszeniem IP to głupota o jakiej nie słyszałem jeszcze
Owszem IP to adres ale umowa ta którą straszą to istotna bzdura
Pozdrawiam
trezor112 / 46.112.239.* / 2011-01-10 16:16
Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji.To chore naciąganie ludzi.Napisze więcej: chciałem przetestować ten okres 10-dniowy ale nie mogłem nic ściągnąć.Ewidentne robienie ludzi w balona.Proste i logiczne:portal ten do ściągania plików niewypałem jest i tyle! Niech szukają innych głupoli
guma1 / 83.24.69.* / 2011-01-10 15:41
reniduno - oczywiście że nikt nie dostał wezwania z sądu i nie dostanie. Bo istnienie umów to oszustwo pobieraka i niekompetencja pracowników UOKiK . Bo nie można zawrzeć umowy na podstawie zapisów ustawy która stwierdza że jest to niemożliwe / art. 11 / bo nie reguluje składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej i odsyła w tym zakresie do kodeksu cywilnego i innych ustaw.
Jeśli ktoś twierdzi że zostały zawarte umowy na podstawie ustawy " elektronicznej "- czyli podważa zapisy ustawy jest albo niekompetentny / czytaj urzędasy / albo jest oszustem jak pobierak. I tyle w temacie umów - NIE MA ICH - BO BYĆ NIE MOŻE.
reniduno / 2011-01-11 12:48
Guma
Dzięki za wsparcie Ty powinieneś na tym forum zarabiać jako radca prawny albo lepiej nie zakładaj ,,elektronicznie''takiej usługi bo jeszce jakieś podatki Tobie każą płacić hahhahahaha
szacun żyj 100lati +jeczcze!!!!!!
Basza / 79.186.107.* / 2011-01-10 13:55
http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl

To jest link do strony w której można oddać swój głos w sprawie usunięcia Pobieraczka!!!

Oddawajcie swoje głosy!!
Basza / 79.186.107.* / 2011-01-10 13:47
Witam,też należę do osób oszukanych i dziś dostałam przed sądowe wezwanie do zapłaty i nie mam zamiaru im płacić-i nikt nie powinien!!!Musimy się trzymać razem.Oni straszą i nic po za tym!Nie dajmy się zastraszyć!!!Pozdrawiam!
sobolhill / 195.216.115.* / 2011-01-12 02:32
zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;
Beeeeeatka / 194.116.252.* / 2011-01-10 11:47
Ten filmik już tu się pojawił, ale wklejam linka, by uspokoić nowe osoby, bo ja się właśnie trochę uspokoiłam po obejrzeniu tego

http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/uprzejmie-donosze/uprzejmie-donosze/pobieraczekpl-to-zlodzieje-i-przekety-eller-service-sc/2
reniduno / 2011-01-10 12:03
witam
a czy ktoś z was otrzymał wezwanie do sądu !!!!!!!!!!????????
obejrzałam film i uspokoiłam się na dobre ale znając tą firmę będą jeczcze przysyłać do mnie jakieś papiery -niestety podałam prawdziwe dane
Co mam zrobić nie odbierać tych zawiadomień???
reniduno / 2011-01-10 12:07
piszcie proszę tylko na adres e-mail
pozdrawiwm wszystkich naciągniętych
Vikiss / 89.167.93.* / 2011-01-10 11:06
Przeczytałam ponad 10 stron ale ciąglr było o tym samym a nikt nie poruszył ważnej dla mnie kwesti zwykłych nieprawidłowośći.

Pierwszą gdzieś widziałam tyczy sie zwykłych elektronicznie rozsyłanych przez pobieraczka spamów gdyż ja jednego z maili otrzymałam 1 stycznia o 3:31. Ale to mało ważne.

Ważniejsza jest dla mnie kwesia nieprawidłowości z datami w tekście.
"Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 13.12.2010 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl.Bardzo cieszymy się, że spodobał się Pani nasz serwis w 10-cio dniowym okresie próbnymi dziękujemy, że zdecydowała się Pani pozostać z nami na dłużej. " co wskazuje na datę założenia 3 grudnia a mail z loginem, hasłem i drugi z aktywacją konta mam z 13 czyli własnie wtedy założyłam konto.

W dalszej częsci wiadomośći ("Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pani okresu próbnego, czyli do dnia 29.12.2010. ") tekst wskazuje na to, że konto zostało faktycznie założone 13, dodajmy do tego 10 dni okresu próbnego i 7 na uiszczenie opłaty czyli wychodzi 30.
Jaki w tym sens? To jak to jest z tym NIBY 10dniowym okresem próbnym?

Dopiero dzisiaj natknęłam się w skrzynce na te maile na początku się przestraszyłam ale spędzając w sieci 3 godziny na "badaniu sprawy" uspokoiłam się i stwierdzam że to jedna wielka ściema (do tego niedopracowana).


A i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz!
Jak to jest ze chcecie wysyłać PISEMNE wymówienia jak oni nie przysłali wam PISEMNEJ umowy? Paradoks?! Nie mają nigdzie waszego podpisu więc co mogą wam zrobić?
Ja nie wysyłała bym wymówienia chociażby dlatego ze jużmają podpis i kto ich wie jak oni mogą to wykorzystać? Nawet jak oszustwo z pobieraczkiem im nie wyjdzie to i tak w koncu oszustami pozostają...
Dla przykładu w bankach nawet te głupie przelewy... Są zdrapki jednorazowe... To są zabezpieczenia... Wysyłane nam pocztą bo w sieci nic nie jest bezpieczne... No i tam przy zakładaniu konta podpisuje się pisemną umowę i odrębnie do korzystania z niego przez internet. Ale nic nie bierze się ot tak z kliknięcia...
Vikiss / 89.167.93.* / 2011-01-10 11:55
i dodam jeszcze ze wezwania do zapłaty tez muszą być wysłane przez pocztę z potwierdzeniem dostarczenia bo jak inaczej przed sądem udowodnią, że były przypomnienia i ostrzeżenia? to jest tez wymóg prawny że mają być powiadomienia i to na ileś tam przed...
guma1 / 95.49.89.* / 2011-01-10 07:46
Zobaczcie - pojawiają się tutaj głosy - moje dziecko zarejestrowało się gdzieś z mojej poczty na moim komputerze. Nie wiem czy wiecie - ale te głosy pokazują cały idiotyzm twierdzenia urzędasów z UOKiK - że jakaś rejestracja może być zawarciem umowy. Bo wystarczy znać a w tych przypadkach skorzystać z otwartej poczty - by jak twierdzą ci kretyni zawrzeć umowę . To kto ją zawarł ?????? Właściciel poczty , właściciel komputera czy np. ośmioletnie dziecko?????????? Wiecie - większej głupoty świat nie widział i debilizm oraz tępotę urzędasów należy napiętnować na każdym kroku - i Wy to robicie pokazując absurdalność sytuacji. I - zwracam się do tych co tak wierzą w to co twierdzi UOKiK - czy ma to sens - to co , będą szukać po IP jakiegoś kompa gdy tu trzeba udowodnić kto coś nacisnął ???? Będą ścigać kilkuletnie dziecko i wmawiać że wiedziało co robi ????????????Dlatego ustawa NIE POZWALA NA TAKIE ZAWARCIE UMOWY I ODSYŁA DO INNYCH ZAPISÓW PRAWNYCH - ale ta sytuacja pokazuje całą prawdę o naszych urzędnikach - przypadkowi ludzie na jakże nie przypadkowych stanowiskach .
Beeeeeatka / 194.116.252.* / 2011-01-10 10:49
Dostałam właśnie przedsądowe wezwanie do zapłaty. Mam w ciągu 3 dni zapłacić należą kwotę, a jeśli do tego dane osobowe są błędą mają prawo ściągnąć adres z ip. Czy to zgodne z prawem?
Beeeeeatka / 194.116.252.* / 2011-01-10 11:04
Nie miałam zamiaru płacić, ale po tym przedsądowym wezwaniem zastanawiam się czy zapłacić i mieć z nimi spokój? Pogubiłam się lekko.
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-09 19:12
MARIUSZ555 - widzisz , oni potworzyli strony - klony , to nie jedyna witryna z ich niby usługami - ale każda metoda jest dobra by choć w części uprzykrzyć im tą sielankę .
marcin0038 - zamiast opowiadać o pobożnych życzeniach czyli jak coś powinno wyglądać wolał bym - i chyba większość z nas - by pani Cieloch ustosunkowała się do konkretnej sytuacji a mianowicie - jak jest możliwe zawarcie umowy na podstawie ustawy która w swoim zapisie stwierdza - że jest to niemożliwe / bo nie reguluje zawierania umów / i w tej kwestii odsyła do innych zapisów prawnych .
Ale jak znam życie - nie doczekamy się odpowiedzi na to pytanie.
sandranaklo / 188.33.104.* / 2011-01-11 08:10
a jakie są te INNE ZAPISY PRAWNE?????????? ja też dostałam wezwanie zapłaty :(
sandranaklo / 188.33.104.* / 2011-01-11 08:56
dziś znalazłam i chyba się uspokoiłam.......

~Goofi
21:33 18 październik 10
QUOTE
Witam wszystkich,
po otrzymaniu kolejnego wkurzającego maila od pobieraczka, przedzwoniłem do Rejonowej Komendy Policji w Gdańsku, na terenie której rzekomo działa ten twór, aby zgłosić próbę wyłudzenia drogą elektroniczną pieniędzy. Oficer dyżurny poinformował mnie, że taka firma na ich terenie nie istnieje, adres podawany jest fikcyjny, Komenda Głowna w Gdańsku prowadzi postępowanie w ich sprawie i BEZ WGLEDNIE POLICJA PROSI O NIE DOKONYWANIE ŻADNYCH WPŁAT na rzecz tej firmy. Cała ta firm to zwykły przekręt i naprawdę proszę nic nie wpłacać. W naszym kraju nie da się zawrzeć jakiejkolwiek wiążącej umowy w ten sposób, gdyż nie można NIC wyegzekwować !!!
Proszę sobie zadać pytanie, czy banki, firmy ubezpieczeniowe lub telekomunikacyjne żądają podpisania umowy pisemnie czy tylko kliknięcia myszka na komputerze w domu na ich stronie ??? Odpowiedź prosta.
Jedno co mnie uspokoiło, to stara formuła, że kto mieczem wojuje ten od miecza ....., myślę , że parę lat bez dostępu do internetu w miejscu odosobnienia dla twórców tego przekrętu wyjdzie im na zdrowie...
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-09 14:17
Ja już zacząłem zadawanie pytań czyli mail do UOKiK . Jak coś odpiszą - a wątpię - to Wam pokażę co.
MARIUSZ555 / 95.41.212.* / 2011-01-09 15:07
A GDYBY TAK HAKERZY Z TA STRONA P*********** ZROBILI PORZADEK
CO WY NA TO MOI DRODZY POZDRAWIAM
H4x0r / 80.51.120.* / 2011-01-09 18:54
Mówisz-masz :D

Zobaczę co da się zrobić
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-09 13:22
Ja bym tylko chciał usłyszeć od samej pani prezes - nie ustami rzeczniczki - jak możliwe jest zawarcie umowy na podstawie zapisów ustawy która w kwestiach zawierania umów odsyła do Kodeksu cywilnego i innych ustaw. Prawdopodobnie wypowiedż ta zasługiwała by na " złote usta " czyli najgłupszą wypowiedż roku.
saviolaaa / 46.134.197.* / 2011-01-09 13:06
,,Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów" Można napisać do prezesa Rady Ministrów(D. Tusk) że prezes UOKiK pozwala na łamanie prawa i na zastraszanie ludzi przez stronę internetowa pobieraczek.pl ponieważ jego dążenie (a może brak dążenia) do wyjaśnienia sprawy wyłudzeń przez pobieraczek.pl są powolne i mało skuteczne. Strona nadal funkcjonuje i zbiera żniwa po przez zastraszanie. Jak by to nic nie pomogło to niestety trzeba znów zainteresować media tym problemem
guma1 / 83.6.21.* / 2011-01-09 12:43
Najwięcej mogą tu ugrać osoby które zapłaciły - oprócz pozwów zbiorowych mogą zgłaszać na policję wyłudzenie kasy - bo zapłacili a nic nie otrzymali a takiego zgłoszenia krawężnik już nie może zlekceważyć . Mogą pisać do UOKiK - że usługa nie jest świadczona mimo zapłaty.
Ale wszyscy mogą innym pomóc - mówiąc o tym , ostrzegając przed rejestracją a jeśli takowa już nastąpiła - uświadamiać że nie wolno im płacić . Mówcie o tym w szkołach , na jakiś spotkaniach towarzyskich - złodziej funkcjonuje tylko wówczas gdy jest ktoś kto da się okraść . Jak nie będzie potencjalnych " klientów " - to coś zniknie.
iat / 83.6.72.* / 2011-01-09 12:34
Ja oczywiście też zostałam oszukana przez pobieraczek i tak myślę czytając komentarze że skoro nic nie daje zgłaszanie tego na policje i do UOKIK, ludzie nadal się tam logują to może żeby ukrócić praktyki pobieraczaka i doprowadzić do jego zagłady to roześlijmy ostrzegawcze wiadomości do wszystkich znajomych na NK i Facebook i innych, aby pod żadnym pozorem nawet nie odwiedzali ich strony a już na pewno się nie logowali.

Najnowsze wpisy