Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.24.68.* / 2011-01-07 13:56
emilioastra - Emilko - no nie przesadzaj - oni nie są wszechwładni , nie maja dostępu a raczej wpływu na numer IP komputera - bo taki numer nadaje operator internetowy czyli dostawca internetu. I tu szukaj przyczyny - u dostawcy neta.

kordas - a skąd Ty się urwałeś ??? Zobacz - post trwa od 17 czerwca 2009 roku - i dlaczego myślisz że jesteś wyjątkowy ? A że tak myślisz świadczy to co zamieściłeś - coś co dostają wszyscy co im coś napiszą i zostało na tym forum wklejone dziesiątki jak nie setki razy a Ty uważasz że to jakaś rewelacja . Jak myślisz - kto to przeczyta????
Wszystkie takie maile lub zmodyfikowane w treści w zależności co im napiszecie - ślą do Was by Was nastraszyć - pisaliśmy o tym setki razy - NIE ODPISUJCIE IM BO NIE MACIE CZEGO WYPOWIADAĆ - a skoro nie chcecie słuchać dobrych rad - Wasza sprawa ale mam prośbę - NIE ZAŚMIECAJCIE TEGO FORUM BZDURAMI OD POBIERAKA BO KOMUŚ MOGĄ UMKNĄĆ WIADOMOŚCI WAŻNE I ISTOTNE DLA SPRAWY.
Dlaczego uderzają w nieletnich ?? Ano dlatego - bo żebyśmy setki razy napisali że umowy nie istnieją i pokazali to w oparciu o zapisy prawne " na talerzu " to osoba nieletnia i tak wie komu wierzyć - czyli temu KTO STRASZY , KTO CHCE COŚ WYŁUDZIĆ PISZĄC BZDURY O SĄDZIE CZY INNYM BZDECIE. I dlatego te maile mają taką treść - tylko i wyłącznie mają zdołować i nastraszyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc - musicie podjąć decyzję - komu wierzyć . Czy oszustowi który napisze wszystko by tylko kasę od Was wyciągnąć - czy nam , co poświęcamy swój wolny czas by Wam powiedzieć a raczej wytłumaczyć na czym to oszustwo polega i robimy to bezinteresownie . Ale - na Boga - czytajcie co się do Was pisze i myślcie - to podstawa . Dlaczego wierzycie pobierakowi - A DLACZEGO NIE MACIE WIERZYĆ NAM ????Czyje słowa się sprawdzają , ile było pozwów , do kogo zawitał windykator / oprócz kilku wpisów pracowników pobieraka / ???Więc - po co wklejacie te bzdury - skoro nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości i były dziesiątki razy komentowane ?????
kordas - wyrzuć to do kosza , jak nie chcesz nic dostawać od pobieraka to zmień sobie adres poczty - I PO SPRAWIE . Nikomu nic nie zrobią BO ISTNIENIE UMÓW ZAWARTYCH POPRZEZ REJESTRACJĘ JEST NIEMOŻLIWE.I teraz Twój problem co z tym zrobisz - czy nadal jak zastraszone zwierzątko będziesz do nich coś tam wypisywał - czy jak dorosły facet po prostu to olejesz .
wer74wolf / 2011-01-07 15:37
Zwłaszcza, że według tego, co czytałam, Policja w Gdańsku prowadzi dochodzenie w sprawie pobieraczka i PROSI o nie wpłacanie pieniędzy na ich konto!
Ja zostałam zastraszona przez kogoś, kto mieszkał koło mnie - może dlatego tak zareagowałam na pobieraczka.
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 15:23
nie czuje sie rewelacyjnie jedynie chcialem sie dowiedziec pewnych rzeczy poniewaz jest to juz 3 mail od nich.
guma1 / 83.24.68.* / 2011-01-07 15:29
kordas - zgoda i nie dziwę Ci się - ale przecież można poczytać wcześniejsze wpisy i wysnuć odpowiednie wnioski - prawda??
Jak by wyglądało to forum gdyby każdy wklejał co dostał od pobieraka ???? A przecież dostają to wszyscy - a tylko ci co ich zignorują po tych 3 mailach mają spokój - reszta będzie dostawać to co Ty . Więc posłuchaj dobrej rady - nic im nie odpisuj a Twoje troski się skończą.
IBERIA31 / 95.49.105.* / 2011-01-07 12:27
Dzis dostalam przedsadowe wezwanie do zaplaty za usluge Pobieraczek,troche sie wystraszylam bo przysylaja mi pisemka co 2 tyg

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 26.11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 26.11.2010 to 95.160.93.28. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - bezznaczenia@hotmail.com
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=i5dlmTemctJvLrbLhWbucjsLSpYrGjN%2B
guma1 / 83.31.48.* / 2011-01-06 19:47
P.L. - tak - to tak wygląda.
Ustawa " elektroniczna " w kwestii zawierania umów odsyła do Kodeksu cywilnego i innych ustaw - by nie powstawały takie sytuacje jak z pobierakiem . Bo TO NIE USŁUGODAWCA DECYDUJE JAK UMOWĘ ZAWIERAMY - TYLKO ODPOWIEDNIE ZAPISY PRAWNE. I w art. 11 ta ustawa odsyła a raczej wskazuje KODEKS CYWILNY I INNE USTAWY - jako te na podstawie których umowy się zawiera.
Gdyby było tak jak pisze pobierak a powielają to niezbyt rozgarnięci pracownicy UOKiK - każdy usługodawca mógłby stworzyć jakiś regulamin , zamieścić w nim co by mu się podobało a póżniej to egzekwować . Bo powiedział by - akceptowałeś regulamin więc zawarłeś umowę tak jak on - regulamin mówi . A TO JEST BZDURA .
Prawo mówi jak zawieramy umowy , prawo czyli zapisy prawne i tu ustawa " elektroniczna " jako te na podstawie których zawieramy umowy w art. 11 wskazuje KODEKS CYWILNY I INNE USTAWY.
Nikt nie zawarł żadnej umowy - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI . Nie jest możliwe zawarcie umowy na podstawie ustawy " elektronicznej " - bo jak sama mówi - tu stosujemy zapisy Kodeksu cywilnego i innych ustaw.
k0s10r / 178.36.107.* / 2011-01-07 16:15
Prawo nie mówi, prawo stanowi :)
Mesmero / 83.22.164.* / 2011-01-06 22:17
Dokładnie Jak mówi guma1 nie macie czym sie martwić adres IP ludzie przestańcie przecież to jest śmieszne adres IP namierza się naprawdę przy bardzo potrzebnych sytuacjach np.jakieś naprawdę poważne groźby przecież nie jesteśmy przestępcami po adresach IP namierzają przy kwotach oszustwa 100 tysięcy a nie przy 100 złotych. Na logiczny tryb myślenia zawarliśmy jakąś umowę z nimi że się tak boicie?Skoro zawarliście to pokażcie nam ją. Nikt z nas nie dostał umowy nawet ci co podali prawdziwe dane
emilioastra / 93.179.212.* / 2011-01-07 11:52
tez dostałem takiego maila tylko ze chodzi mi o to ze te ch... chamy coś mi porobiły z numerem IP mam W Viste i zaczoł mi sie wyświetlac na pulpicie taki komunikat : Inny komputer w tej sieci ma taki sam nr IP jak ten komputer . Aby uzyskac pomoc w rozwiązaniu tego problemu skontaktuj sie z administratorem sieci.takie coś mi co chwile wyskakuje i tak musze więc zrobie formata i zadzwonie do firmy z której mam internet jak coś się nie zmieni tzn że ten cały raczek coś miesza w IP !!!
tak w ogóle ma ktoś jeszcze taki problem czy tylko ja ???
pozdrawiam i na serio nie ma co się nimi przejmowac w pełni zgadzam się
z guma1 i mesmero
madelon3333 / 83.2.123.* / 2011-01-06 19:42
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zainteresował się praktykami spółki Eller Service z Gdańska, która jest właścicielem Pobieraczka. Skończyło się nałożeniem kary w wysokości 239 140 zł. Spółka musi też zmienić zakwestionowany sposób informowania o usługach oraz publikować przez 6 miesięcy na swoim portalu treść decyzji. Spółka musi także zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, nawet jeśli skorzysta z drogi odwoławczej. (Od każdej decyzji Prezes UOKiK przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Jak sprawdziliśmy przed chwilą, na razie pobieraczek.pl informacji żadnej na temat decyzji UOKiK nie zamieścił.
wer74wolf / 2011-01-06 15:47
A jeśli logowałam się z komputera u kogoś innego w mieszkaniu a podałam im swoje prawdziwe dane? Teraz mnie straszą, że mając adres IP i adres zamieszkania, skierują sprawę do sądu. IP należy do komputera moich znajomych, nie chcę, żeby mieli przeze mnie nieprzyjemności.
Napisałam do UOKiK, ci odpowiedzieli od razu, że nie zajmują się sprawami indywidualnymi (o czym wiedziałam, ale chciałam pobieraczkowi "dołożyć" do akt). Dzisiejszy email (wysłany zresztą chyba przez bota w nocy) był mocno grożący - ale widzę, że i na policję nie ma co tego zgłaszać, skoro są mocno opieszali albo co gorsza i oni jeszcze grożą.
Nie zamierzam wysyłać pieniędzy dopóki nie otrzymam czegokolwiek "na papierze" - w ogóle nie zamierzam. Natomiast zastanawiam się nad zasadnością skierowania do sądu sprawy przeciwko mojej osobie taktyk zagrażania i prób wyłudzania pieniędzy. Czy nie niszczyć sobie zdrowia?

A tak a propos, nic tam nie działa.
wer74wolf / 2011-01-07 05:40
A oto co "firma" pisze o ochronie danych osobowych klientów:
Cytuję:
"Sposób w jaki Państwo spędzają czas wolny jest wyłącznie Państwa prywatną sprawą. Dlatego nasza technologia dba o to, aby zarówno adres IP jak i pobrane pliki nie były nigdzie rejestrowane. Gwarantujemy anonimowość, która się Państwu należy. Z naszym dostępem są Państwo zabezpieczeni przed inwigilacją. Dostęp Pobieraczka jest anonimowy, niecenzurowany i konfigurowany dla każdego indywidualnie. Nikt z zewnątrz nie może sprawdzić, jak jest wykorzystywany. To jest Państwa prywatna sprawa.
Jednocześnie mogą Państwo korzystać z całej oferowanej usługi w najwyższej jakości. Główną zaletą Pobieraczka jest bezpieczeństwo. Jedynie do celów rozliczeniowych musimy mierzyć wykorzystany transfer. Naszymi priorytetami są rzetelność i jakość.
Pozdrawiamy serdecznie - Zespół Pobieraczek.pl"

ZABEZPIECZENI PRZED INWIGILACJĄ...haha
guma1 / 83.31.52.* / 2011-01-06 11:36
Tomek905 - to co napisałem poniżej - DOTYCZY WSZYSTKICH - i dorosłych i nieletnich ,co podali dane prawdziwe i fałszywe , niskich i wysokich , chudych i grubych - WSZYSTKICH .

NIKT NIE ZAWARŁ ŻADNEJ UMOWY W OPARCIU O USTAWĘ " ELEKTRONICZNĄ " - BO JEST TO NIEMOŻLIWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mesmero / 83.22.165.* / 2011-01-06 13:01
Niczym Się nie przejmować! Jeżeli Podaliście fałszywe dane to przecież nikt was po adresie nie będzie szukał wiecie ile to jest roboty? napewno nie jest to tydzien tak se o... po drugie każdy z nas którzy korzystają z internetu "mają ochronę danych" pobieraczek nie może wejść do neostrady proszę mi udostępnić dane pana maćka wilkiewicza. Oni muszą mieć coś jak nakaz przynajmniej tak sądze żeby usługodawca internetu mógł udostepnić dane. A uwierzcie że naprawdę tyle osób podało złe dane że hoho a po drugie zdaje mi się że oni tam losowe te ip dają w większości się nie zgadzają numery IP.
stopowiczka / 89.230.170.* / 2011-01-06 11:53
Dzisiaj i ja dostałam od nich 2 maile i w pierwszej chwili serducho mi stanęło i ogarnęła mnie panika nie na żarty, Podobnie jak większość z tu obecnych podałam zmyślone dane, nawet nie wiem jakie. W mailu zwracają się do mnie "Szanowna Pani bum", więc przynajmniej danych nie mają. To, co tutaj przeczytałam, przyniosło mi ogromną ulgę. Wszystko, co piszą w tych mailach jest bardzo wiarygodne i dla kogoś, kto się nie zna naprawdę może podziałać i zmusić do zapłaty...
Pozdrawiam
guma1 / 83.31.52.* / 2011-01-06 12:00
stopowiczka - cześć - masz rację - to ma wyglądać wiarygodnie , to ma ogłupić , to ma nastraszyć , to ma oszukać a w konsekwencji - okraść.
Ale - to nie znaczy że mamy na to się godzić. Żeby nie wiem jak kogo straszyli , żeby nie wiem co napisali - o sądzie , windykatorze i innym lichu - NIKOMU NIE SĄ W STANIE ZROBIĆ NIC - KOMPLETNIE NIC - BO UMÓW NIE MA .
A te wpisy o sądach i czymś jeszcze - to pracownicy pobieraka - i chyba naprawdę to czytacie i nie płacicie skoro łapią się takich metod.
Pozdrawiam - spoko - jest tak jak napisałem.
stopowiczka / 89.230.170.* / 2011-01-06 13:00
Cieszę się, że trafiłam na tę stronę. ;) W pierwszej chwili napisałam do nich, czy jest możliwość usunięcia konta, ale chyba nawet nie będę czytała odpowiedzi, bo to jasne, co napiszą, już dodałam ich adres na czarną listę, żeby nie psuć obie zdrowia.

A to może kogoś zainteresuje:
http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related

Być może ktoś już podawał ten link, nie wiem, nie zaglądałam wiele stron wstecz, a ten temat jest, jak widzę, dość obszerny... ;)
guma1 / 83.31.52.* / 2011-01-06 11:25
leszek55 - O - teraz to ja już kompletnie zgłupiałem - Leszku - piszesz o sobie że jesteś starszym człowiekiem i chcesz powiedzieć że nigdy nie zawierałeś żadnej umowy ?????
Ok - skoro tak - jeszcze raz w skrócie najważniejsze.

NIE WOLNO IM PŁACIĆ - NIE NALEŻY NIC WYPOWIADAĆ - BO UMOWY NIE ISTNIEJĄ !!!

Dlaczego nie istnieją umowy ? Pobierak wmawia wszystkim istnienie umów zawartych poprzez rejestrację , akceptację regulaminu NA PODSTAWIE Ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną . Bo - ta ustawa mówi że usługodawca ma obowiązek utworzyć regulamin i zgodnie z nim świadczyć usługę. I wmawiają że - skoro w regulaminie zawarli wpis - że rejestracja = zawarcie umowy i ktoś się na to zgodził - to tak jest , bo jest to zgodne z ich regulaminem / dobrze że nie napisali że mamy wystrzelać naszych kochanych posłów - bo już pół Polski by na nich polowało - zgodnie z tym co twierdzi UOKiK /.
A co mówi ustawa " elektroniczna " :
Art. 1. USTAWA OKREŚLA:
1) OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną,
2) zasady wyłączania odpowiedzialności usługodawcy z tytułu świadczenia usług drogą elektroniczną,
3) zasady ochrony danych osobowych osób fizycznych korzystających z usług świadczonych drogą elektroniczną.

Czy jest tu gdzieś mowa o zawieraniu umów , że usługodawca określa jak zawieramy umowy ???? NIE MA - bo to nie jest celem tej ustawy i nie jest przywilejem usługodawcy. Ona nie reguluje składania oświadczeń woli / zawieranie umów / w postaci elektronicznej i mówi o tym wprost :

Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, stosuje się przepisy KODEKSU CYWILNEGO oraz INNYCH USTAW.

Skoro tak jest - zawieranie umów to nie ustawa " elektroniczna " - to również nie może mówić jak zawieramy umowy akceptowany przez wszystkich REGULAMIN - bo on powstaje w oparciu o zapisy tej ustawy i mówi ona co REGULAMIN ma zawierać i w sprawach zawierania umów odsyła do Kodeksu cywilnego i innych ustaw. Myślę że to jest jasne - skoro ustawa mówi - zawieranie umów to nie ja - również nie może tego mówić regulamin bo jego treść określa właśnie ta ustawa i umowy zawieramy zgodnie z Kodeksem cywilnym i innymi ustawami.
Skoro tak , skoro REGULAMIN NIE MOŻE OKREŚLAĆ JAK ZAWIERAMY UMOWY - zgodnie z zapisem ustawy - więc wpis że rejestracja = zawarcie umowy - jest kłamstwem , oszustwem , wyłudzeniem kasy i tak naprawdę " sercem " tego całego szwindlu.

BO ZGODNIE Z ZAPISAMI USTAWY " ELEKTRONICZNEJ " UMOWY ZAWIERAMY NA PODSTAWIE KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW - - czyli jakaś rejestracja ani akceptacja regulaminu ani powołanie się na ustawę " elektroniczną " NIE MOŻE OZNACZAĆ ZAWARCIE UMOWY - bo tu jesteśmy odsyłani do innych zapisów prawnych.
Kto twierdzi inaczej - JEST OSZUSTEM , JEST ZŁODZIEJEM bo oszukuje co do treści i zapisu ustawy " elektronicznej " .
Kiedyś to porównywałem z przykładem z życia - czy chleb piecze piekarz czy młynarz ??
Do kogo pójdziesz po chleb ????Jak piekarz powie - młynarz piecze chleb - to tak jest ?? Więc - dlaczego wierzyć pobierakowi że zawarliśmy umowę w oparciu o ustawę która mówi ŻE JEJ TO NIE DOTYCZY - i odsyła w tym temacie do innych zapisów prawnych ??
Czy to jest trudne do pojęcia - myślę że nie - nie stolarz , nie tokarz , nie kolejarz piecze chleb - tylko piekarz.
I tak jest u nas - nie rejestracja , nie akceptacja regulaminu , nie zapisy ustawy " elektronicznej " i akceptacja tego oznacza zawarcie umowy - bo umowy zawieramy na podstawie innych zapisów prawnych.
Sorry jeśli się powtarzam - ale - prościej chyba się nie da.
guma1 / 83.31.52.* / 2011-01-06 10:09
Cena - Znasz odpowiedż na poniższą zagadkę ?????
Wiesz - czegoś tu nie rozumiem - radca prawny mówi byś się nie przejmował bo to oszuści , ja flaki sobie wypruwam by wszystkim pokazać że umowy NIE ISTNIEJĄ - a Ty od oszusta dostajesz jakiegoś maila z kompletnymi bzdurami i pytasz się co robić ?????????????????????????
Trochę ironii - uciekaj z kraju , tam gdzie Cię nie znajdą - na Alaskę - do pingwinów lub białych niedżwiedzi.
Proszę - wykażcie trochę własnej inicjatywy i nie używajcie głowy tylko do noszenia czapki.
Cena / 89.231.209.* / 2011-01-06 09:59
Mi też przyszedł mail 3 tyg temu w którym pisano "Przed sądowe wezwanie do zapłaty".Na początku spanikowałem,ale skontaktowałem się z radcą prawnym i powiedział mi żebym się nie przejmował bo to są oszuści wiec się nie przejmuje.Lecz dzisiaj dostałem wiadomość od jakiegoś pracownika pobieraczka w którym pisze :

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiał Pan zapoznać się z
treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku
rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie
napisane, że przysługuje Panu 10-cio dniowy okres próbny, a w razie
niezadowolenia może Pan w każdej chwili zawartą umowę wymówić. Pan
nie skorzystał z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc
zobowiązał się Pan do nabycia najtańszego dostępnego pakietu.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia
usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem
złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana
jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego
Testowania"

Zgodnie z cennikiem znajdującym się w zaakceptowanym przez Pana
regulaminie pakiet Pobieraczek5 zapewnia możliwość pobierania 5 GB
danych miesięcznie. Opłata za jeden miesiąc wynosi 7,90 PLN (słownie
siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie.
Należność pobierana jest jednorazowo za okres trwania umowy po jej
zawarciu. Całkowita opłata wynosi 94,80 zł (7,90 zł x 12 miesięcy).

Po uregulowaniu należności Pana konto w naszym serwisie będzie aktywne
przez okres 12 miesięcy, po czym samoistnie wygaśnie, a umowa nie będzie
przedłużana.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym
terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby
opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy
pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy
podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie
Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie
będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z
numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

I teraz co mam zrobić
guma1 / 83.31.52.* / 2011-01-06 07:25
Mam dla Was zagadkę - a raczej dla tych co coś pobierakowi wypowiadają .
Wchodzisz do kafejki internetowej , zakładasz skrzynkę mail co trwa minutę. Wchodzisz na stronę pobieraka i rejestrujesz się na dane sąsiada - przecież je znasz - imię , nazwisko i adres - wiek dowolny. Coś tam akceptujesz - podany link . I teraz pytanie : kto zawarł niby tą umowę ????
a/ Ty
b/ sąsiad
c/ właściciel kafejki internetowej

Coś wpisujesz i akceptujesz TY , ale podajesz dane sąsiada , a po IP dotrą do kafejki internetowej - jeśli już . A przecież - zgodnie z tym co twierdzi pobierak a za nimi niezbyt rozgarnięci pracownicy UOKiK - doszło do zawarcia umowy w poprzez rejestrację na podstawie Ustawy o świadczeniu usług elektronicznych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO KTO ZAWARŁ TĄ UMOWĘ ???????????????????????????????????????
Znasz logiczną odpowiedż ???????????????????????????????????????????
Dlatego w kwestiach zawierania umów ustawa " elektroniczna " odsyła do Kodeksu cywilnego i innych ustaw bo to na podstawie ich zapisów umowę zawieramy.
DLATEGO ZAWARCIE UMOWY POPRZEZ REJESTRACJĘ JEST NIEMOŻLIWE - NIGDY REJESTRACJA NIE BĘDZIE ZAWARCIEM UMOWY - bo Kodeks cywilny i ustawy które to regulują na to nie pozwalają . A wypowiadanie takich umów doradza wszystkim UOKiK - więc KTO MA TĄ UMOWĘ Z PODANEGO PRZYKŁADU WYPOWIEDZIEĆ ?????????
Nie dajcie sobie wcisnąć kitu - urzędasy mogą coś bredzić o umowach - to niech Wam logicznie odpowiedzą - kto w tym przykładzie zawarł umowę a raczej jak komukolwiek zawarcie jakiejś umowy udowodnić ?????????????
Pozdrawiam moją ulubioną panią asesor z sądu Oliwa-Gdańsk -- teraz pani wie jakie jakie idiotyzmy napisała w tym niby piśnie - w imieniu Wysokiego Sądu i prokuratury.
A osobne pozdrowienia dla panów policjantów - co to straszą podaniem fałszywych danych - niech szukają tego z podanego przykładu - chyba po odciskach palców na klawiaturze.
Niestety - taki jest poziom naszych urzędników - mniej niż zero - żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
egon73 / 188.47.196.* / 2011-01-05 21:56
Witam wszystkich mocno przestraszonych ,całkiem niepotrzebnie .Ich działalność polega na psychologicznej manipulacji a pobieranie polega na skubaniu ludzi doprowadzonych na skraj paniki bądź rozpaczy .Jak czytam to forum tak jeszcze nie doczytałem się by ktokolwiek za ich pośednictwem coś ściągnął .Czy może wypowiedzieć się ktoś kto zapłacił za tzw.pobieraczek5 ,czy ta usługa mu działała ?Jeżeli nie to wszyscy będą mieć pewność jak tych krętaczy z Holandii traktować - lać na nich z góry.Pozdrawiam,
guma1 / 83.9.248.* / 2011-01-05 21:38
Mesmero - nie no - nie przesadzaj bo to nie sezon i nic za rok Konrad nie będzie musiał ..
Kto zapłacił - niestety nie błysnął i nie mam tu na myśli osoby nieletnie - im się nie dziwię .
Widzicie - niby zawarliście umowę ale ci co zapłacili mówią - nic nie dostajemy . Dziwne - czy ja wiem ??? Skoro nie ma umowy i oddajecie im kasę dobrowolnie - to dlaczego niby mielibyście coś otrzymać ???? Przecież piszą - pobieraki - wyrażnie - dobrowolna wpłata - nie za wykonaną usługę - ale bo Was nastraszyliśmy sądem czy komornikiem - więc oddajecie nam kasę dobrowolnie .
Ma to sens ?? Może ma - dla oszusta - WIĘC DLACZEGO IM PŁACICIE ?????
Mesmero / 83.30.137.* / 2011-01-05 22:54
Nie chodzi o to guma1 tylko właśnie nie wiem jak to jest może ty wiesz jeżeli użytkownik pobieraczka zapłacił i nie wiesz czy po roku jakoś ta "niewidzialna zmyślona umowa" jest "Niby przedłużona" i znowu cie straszą sądem i komornikiem i musisz niby zapłacić za nastepny rok czy juz jest koniec jak raz zapłacisz? Pytam oczywiście z ciekawości
A ogółem wiadomo
NIE PŁACIĆ!
konradp91 / 2011-01-05 20:20
Ja w podobnej sprawie. Ehh dostalem wczoraj tego emaila spanikowalem i zaplacilem ;/ podajac przy tym prawdziwe dane na poczcie (adres nazwisko nie wiem po co ;p)czyli dalem zarobic tym zlodziejom ehh czy teraz oni sie ode mnie odczepia i bede mial spokoj? jezeli nie to jak to skonczyyc? i jeszcze jedno czy ewentualnie mialbym szanse na odzyskanie tej kaze? z gory dzieki
guma1 / 83.9.248.* / 2011-01-05 18:41
Chcę jeszcze raz zwrócić Waszą uwagę na to co pisze pobierak :
"Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta)
została zawarta z nami umowa NA PODSTAWIE ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną "
UOKiK pośrednio przyznaje im rację - radząc coś wypowiadać . Ale nie wiem czy wiecie - co oznacza to co UOKiK twierdzi ???
Otóż - ni mniej ni więcej jak to że - nie potrzebny jest Kodeks cywilny i ustawy regulujące zawieranie umów bo - każdy usługodawca będzie decydował jak umowę zawieramy. Nie zapisy prawne - ale każdy kto utworzy jakiś regulamin - stanowi prawo , bo dziś pobierak napisze że rejestracja = zawarcie umowy a UOKiK nie patrząc na zapisy ustaw - poniekąd przyznaje im racje. Jutro - ktoś stworzy regulamin i wpisze że - mrugnięcie powieką = zawarcie umowy - bo złożyłeś oświadczenie woli i zapewne UOKiK też będzie radziło to wypowiadać.
Zrozumcie - ustawa " elektroniczna " powstała by narzucić usługodawcy pewien rygor , by określił on WARUNKI ŚWIADCZENIE USŁUGI - i koniec - kropka. NIC WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od zawierania umów jest Kodeks cywilny oraz ustawy które to regulują - by nie było " wolnej amerykanki " , by nikt nie wciskał kitu że przytoczone mrugnięcie powieką jest zawarciem umowy. I sama ustawa " elektroniczna " o tym mówi w art 11 - zawierasz umowę na świadczenie usług drogą elektroniczną " na podstawie KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie na podstawie mojej - jako ustawy " elektronicznej " zapisów , nie na podstawie regulaminu ale - NA PODSTAWIE ZAPISÓW KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW.
Więc - jak to się ma do tego co bredzi UOKiK ??? Nawet nie chce się komentować !!!!!
madzia2781 / 2011-01-05 19:35
Mi już żadnych wiadomości nie przysyłają i mam ich gdzieś niech sami sobie płacą
Paragonik / 87.207.147.* / 2011-01-05 16:48
Witam Wszystkich. Podobnie jak tu Wszyscy tak i ja padłem ofiarą tych cwaniaków. Wczoraj dostałem maile, wydrukowałem i dziś poświęciłem czas i pojechałem na policję, do federacji konsumentów oraz do rzecznika konsumentow przy Urzędzie Miejskim. Wynik rozmó oszałamiający. Przed okienkiem policyjnym zostałem totalnie zlany i malo tego, z powodu szczerego wyznania, że podałem wymyślone dane zostalem postraszony, że może być wszczęte postępowanie karne wobec mnie za podanie fałszywych danych, w federacji panie chciały pomóc, ale ostratecznie zostałem skierowany do Rzecznika Konsumentów, któremu już się nie przyznałem się, że sfałszowałem swoje dane. Uzyskałem informację, że jeszcze NIKT, KTO DOSTAŁ POWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA WINDYKACYJNEGO CZY SĄDOWEGO nie zgłosił się do nich, a pierwsze powiadomienia rozpoczęły się już prawie 2 lata temu, A więc NIE PŁACIĆ!!!!!!!!!!!
guma1 / 83.9.248.* / 2011-01-05 17:29
Paragonik - no właśnie , taki poziom prezentują panowie policjanci. Kompletnie nie mają pojęcia o czym mówią a już straszenie czymś że podało się fałszywe dane podczas rejestracji - sorry ale to już głupota. No cóż - takie państwo jacy urzędnicy.

Najnowsze wpisy