Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.9.248.* / 2011-01-05 14:08
Soniia - napisz co " leży Ci na wątrobie " na adres :
kozka698@wp.pl
Pogadamy .

stabilos - policja ma bardzo dużo zgłoszeń - a dlaczego nic z tym nie robi ???? No cóż - skoro ludzie na urzędach niby wykształceni wygadują takie bzdury na temat pobieraka - to co chcesz wymagać od jakiegoś " krawężnika " ????
Ale - kilka tygodni temu na tym forum ukazał się wpis że pobierakiem zajmują się policjanci z Gdańska / jak dobrze pamiętam / specjalizujący się w przestępczości elektronicznej / piszę z pamięci ale jakoś tak się zwą / i kategorycznie proszą o NIE WPŁACANIE PIENIĘDZY POBIERAKOWI bo będzie wszczęte przeciwko nim - pobierakowi - postępowanie.
Niestety - służby urzędnicze nie stanęły na wysokości zadania , to powinno już dawno zniknąć z neta - ale zauważ , urząd UOKiK który ma nam pomagać a raczej niezbyt rozgarnięci urzędnicy pracujący tam twierdzą że - tak zawieranych umów w internecie jest większość i nakazują coś wypowiadać natomiast ustawa nie pozwala na zawieranie umowy poprzez rejestrację bo tu NIE STOSUJE SIĘ JEJ ZAPISÓW / czyli np. zapisów regulaminu / a odsyła w tych kwestiach do Kodeksu cywilnego i innych ustaw - to jak to świadczy o urzędzie , jak to świadczy o urzędnikach ??? Na ich miejscu zakopał bym się pod ziemię własnym szpadlem . Dali i dają dupy na całej linii od początku sprawy. I zapisy ustawy " elektronicznej " potwierdzają się w życiu - BO NIKT TAK NIE ZAWIERA UMÓW - BO TO JEST PO PROSTU NIEMOŻLIWE.
Niestety - paniusie z UOKiK pięknie mówiły przed kamerami a że kompletne bzdury - to pobieraki miały ubaw jak to słuchali - bo niby poważna instytucja a doradza wypowiadanie czegoś co z racji zapisów prawnych istnieć nie może.
guma1 / 83.9.248.* / 2011-01-05 12:39
Mesmero - chcesz pomóc - mów wszystkim co to za " firma " i jak działa. Nie należy robić problemu z faktu rejestracji bo nikt nie zawiera żadnej umowy a tylko się rejestruje . I należy przekonywać - że nie ma za co płacić - bo nie płaci się za nic . Ostrzegaj , mów znajomym - jak UOKiK dowali im kolejną karę finansową - puszczą ich z torbami.

Bartku - naprawdę nie musisz nic robić - przecież napiszą Ci lub powiedzą wszystko by tą kasę od Ciebie wydębić . Ignorancja - to jest najwłaściwsza metoda na pobieraka.
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 12:19
Witam dostalem kolejnego maila od pobierczka pl czy moge sie tego obawiac ?? Prosze o odpowiedz najlepiej na gg o to moj nr : 5368005

Szanowny Panie,

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych
osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny,
dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób
niepełnoletnich. W związku z Pana stwierdzeniem, iż jest Pan osobą małoletnią oraz w
związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w
trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w
błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia
wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi,
zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie
złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie
Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego,
odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun
prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja
zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają
obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu
IP.

Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 Pana opiekuna prawnego.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 12:21
P.S probowalem odpisywac im na maile a i dotego podalem prawdziwe dane oprocz daty urodzenia poniewaz jestem nie pelnoletni
guma1 / 83.9.248.* / 2011-01-05 09:01
stabilos - na razie zostali ukarani kara finansową nałożoną przez UOKiK - ok 240 tys zł - kary tej nie zapłacili bo odwołali się do sądu konsumenckiego. A ponieważ urzędasy w naszym kraju działają - jak działają , to nawet jeszcze / z tego co wiem / nie jest wyznaczony termin rozprawy. A - gdy sąd konsumencki podtrzyma rygor co jest pewne - UOKiK sprawdzi wykonanie decyzji i będzie mógł nałożyć na nich karę do 10 tys. euro ZA KAŻDY DZIEŃ ZWŁOKI . Dlatego nie wolno im płacić - BO UMOWY NIE ISTNIEJĄ a kto zapłaci sfinansuje im ewentualną karę finansową .
Co do stróże prawa - też są jacyś nierychliwi ale jak czyta się wypowiedzi pani asesor sądu rejonowego Oliwa - Gdańsk która stwierdza że umowa zastała zawarta dobrowolnie a zasady zawarcia OKREŚLA regulamin i ustawa " elektroniczna " - gdy ta właśnie ustawa w art. 11 mówi że składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej NIE REGULUJE czyli NIE OKREŚLA jak zawieramy umowę / a tym samym nie może tego określać regulamin / i odsyła w tym zakresie do Kodeksu cywilnego i innych ustaw - TO CZEMU SIĘ DZIWICIE ŻE TO TAK DŁUGO TRWA???? Urzędnik państwowy wypisuje stwierdzenia PODWAŻAJĄCE ZAPISY USTAWY - tworzy nowe prawo - więc - czemu się dziwić ??? Pobierak działa bezprawnie - wmawia wszystkim istnienie umów gdy ICH PO PROSTU BYĆ NIE MOŻE - a niedouczone i niezbyt rozgarnięte urzędasy im w jakiś sposób przyklaskują . I - NIKOGO O NIC NIE OSKARŻĄ - bo przed sądem wyszedł by cały ich szwindel - bo JAK UDOWODNIĆ ZAWARCIE UMOWY NA PODSTAWIE ZAPISU PRAWNEGO KTÓRY MÓWI ŻE JEGO ZAWARCIE UMOWY NIE DOTYCZY ????
Może staję się nudny powtarzając w kółko to samo - ale należy sobie uświadomić że - NIE MOŻNA ZAWRZEĆ UMOWY W OPARCIU O USTAWĘ KTÓRA W TYM TEMACIE ODSYŁA DO KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW.
stabilos / 2011-01-05 13:24
masz rację guma, a Policja? co można zdziałaś składaniem zawiadomień na Policji nt zastraszania i wyłudzania pieniędzy przez pobieraka?
Mesmero / 83.22.149.* / 2011-01-05 09:55
Guma1 Co ty Ja Prawdziwe dane ?:P nie podałem ;] 3 miechy juz minely a ja w sumie od czasu do czasu o tym pomysle ale nie przejmuje sie jakos specjalnie zmienilem haslo do konta e-mail na takie co niepamiętam i tyle ;p Chciałbym pomóc wielu ludziom w sprawie Pobieraka Jak ty! ;)
Soniia / 83.3.144.* / 2011-01-05 13:18
Mesmero chcaiłabym o tym porozmawiac bo ja się troche obawiam nie pamiętam czy podałam im prawdziwe dane ... email usunełam.
podam ci nowy : necrocanibalistic@gmail.pl
Prosze niech ktoś powie co mam zrobić i czy mam się czego bać :(.
guma1 / 83.31.58.* / 2011-01-04 22:58
Nie twórzmy jakiś nie istniejących zagrożeń . Stosuje się zapisy prawne państwa w którym ma siedzibę firma .
egon 73 / 82.160.246.* / 2011-01-04 22:38
Ze wcześniejszych wpisów wynika że jesteśmy nękani z Holandii ktoś sprytnie zidentyfikował ich ip którym nas tak straszą .Chyba się nie boicie pozwu z Holandii.
guma1 / 83.31.58.* / 2011-01-04 22:22
Mesmero - widzisz - najlepiej albo najwłaściwiej pisze się o czymś czego samemu się doświadczyło . Pierwsza rejestracja na dane prawdziwe na początku lipca 2009 roku . Dalsze 3 - w całym tym okresie . Po to by zobaczyć czy coś się w metodzie oszustwa zmienia . I nic się nie zmienia. W regulaminie jest wpis którego być nie może - tak , tam nie może być wpisu że zawieramy umowę poprzez rejestrację .
Wielu z Was zaufało pracownikom UOKiK i piszą wypowiedzenia po czym dostają odpowiedzi odmowne. Dlaczego UOKiK tak radzi ?? Kiedyś to opisałem ale powtórzę.
Ustawa " elektroniczna " mówi że usługodawca tworzy regulamin i zgodnie z nim świadczy usługę . Zgoda - tam jest taki zapis i zapewne na nim bazują urzędasy jak również pewna niedouczona pani asesor z sądu rejonowego w Gdańsku / moja ulubienica /. Ale - co mówi ten zapis ustawy ??? On mówi - usługodawca zgodnie z regulaminem ŚWIADCZY USŁUGĘ a nie ZAWIERA UMOWĘ . Bo zadaniem ustawy " elektronicznej " jest określenie co regulamin ma zawierać i jak usługę należy świadczyć a nie jak umowę się zawiera - i ma zawierać warunki zawarcia i rozwiązania umowy czyli jakie warunki należy spełnić by jakąś umowę zawrzeć albo rozwiązać . Przecież art. 1 mówi wyrażnie - ta ustawa określa OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY - i tyle w temacie usług . I obowiązkiem usługodawcy jest utworzenie regulaminu i ŚWIADCZENIE zgodnie z nim usługi A NIE OKREŚLENIE JAK UMOWĘ ZAWIERAMY - natomiast sam fakt zawarcia umowy zgodnie z zapisem art. 11 ustawy " elektronicznej " reguluje Kodeks cywilny i inne ustawy. Usługodawca NIE MOŻE NAM NARZUCAĆ SPOSOBU ZAWARCIA UMOWY - jak w tym przypadku robi pobierak że poprzez rejestrację - bo tu ustawa odsyła do zapisów prawnych które to regulują czyli Kodeks cywilny i inne ustawy.
NIKT NIE ZAWARŁ ŻADNEJ UMOWY - JEST TO PO PROSTU NIEMOŻLIWE!!!!!!!!!!!!
Po to są ustawy i inne zapisy prawne by nikt nie mógł zapisać w jakimś regulaminie co mu się podoba . Wyobrażacie sobie ukryty w regulaminie wpis a którego ktoś nie doczyta że akceptując jego treść zgadzasz się by np. okraść bank a kasę oddać pobierakowi ??? A przecież skoro urzędasy z UOKiK twierdzą - akceptowałeś regulamin to masz wypełnić jego zapis o umowie - to przecież dochodzi do absurdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo tam każdy mógłby sobie coś w swoim regulaminie zapisać a póżniej straszyć sądem - że masz to wykonać .
Dlatego ustawa " elektroniczna " określa co regulamin ma zawierać oraz wskazuje zapisy prawne jakie stosujemy przy zawieraniu umów.
I regulamin ma zawierać WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUGI natomiast REGULAMIN NIE MOŻE OKREŚLAĆ JAK ZAWIERAMY UMOWĘ - bo to nie jego rola i ustawa w tym zakresie mówi - STOSOWAĆ ZAPISY KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW.
Mesmero - nic nie musisz wypowiadać - BO ZAWARCIE UMOWY NA PODSTAWIE USTAWY " ELEKTRONICZNEJ " JEST NIEMOŻLIWE.
stabilos / 2011-01-04 23:08
również wlasnie padam ofiarą zastraszających e-maili, jednak jeśli owy pobieraczek nie zaprzestanie ich wysyłania zgłoszę temat na Policję. Dziwi mnie jednak, że od pierwszego wpisu i całej afery z Pobieraczkiem, ilości komentarzy, pozwów zbiorowych i zgłoszeń w UOKiK dot. nadużycia, ostrzeżeń w portalach ten serwis nadal straszy i żeruje na ludzkiej naiwności. Jest styczeń 2011. Czy padł już jakiś wyrok w ich sprawie, czy są bezkarni??Kiedy berównież wlasnie padam ofiarą zastraszających e-maili, jednak jeśli owy pobieraczek nie zaprzestanie ich wysyłania zgłoszę temat na Policję. Dziwi mnie jednak, że od pierwszego wpisu i całej afery z Pobieraczkiem, ilości komentarzy, pozwów zbiorowych i zgłoszeń w UOKiK dot. nadużycia, ostrzeżeń w portalach ten serwis nadal straszy i żeruje na ludzkiej naiwności. Jest styczeń 2011. Czy padł już jakiś wyrok w ich sprawie, czy są bezkarni?? Kiedy będzie finał??
egon73 / 82.160.246.* / 2011-01-04 22:17
Kochani tak jak pisano powyżej te dyrdymaly wypisywane w ich regulaminie są do LUFTU .Ja osobiście wypowiedziałem im umowę w pierwszym dniu rejestracji bo intuicyjnie wyczułem oszustwo szyte grubymi nićmi i co dostaję maile do zapłaty odpowiadają z automatu i po angielsku tak że nie ma co się przejmować wypowiadaniem umów których nie ma.nie .Nie dawajmy się zwariować gnojon którzy liczą łatwy zysk. Dużo zdrowia w nowym roku nie szarpcie sobie nerwów tymi pomiotami. Eugen
leszek55 / 2011-01-06 10:26
Jestem starszym człowiekiem, te prawnicze wypowiedzi przepraszam, ale nie bardzo do mnie trafiają. Wczoraj otrzymałem kolejny mail, że jeżeli w ciągu trzech dni nie zapłacę oddają sprawę do sądu. Proszę napiszcie jednoznacznie PŁACIĆ CZY NIE. z góry dziekuję za odpowiedż.
Tomek905 / 77.237.6.* / 2011-01-06 10:51
Witam,
mam taki sam problem. Dostalem od nich maila o wezwaniu do zapłaty w ciągu 5 dni. Nic nie pobieralem. a mimo to każą płacić. Mam szczere pytanie: CZY MAM ZAPŁACIĆ, a jak nie to czym mi to grozi i czy w ogóle mi coś grozi?
wkurz.... / 95.48.15.* / 2011-01-04 19:50
Witam. Też należę do osób, które niebacznie chciały skorzystać z oferty 10-dniowego darmowego testowania pobieraczek.pl. Nie pobrałam nic, bo od razu strona zaczęła mi śmierdzieć, kiedy nie dał sie otworzyć regulamin:( I dzisiaj dostałam maila wzywajacego do zapłaty. Już zgłosiłam na policję sprawę o próbę wyłudzenia.
guma1 / 83.31.58.* / 2011-01-04 18:54
tommm - poczytaj sobie np. tutaj:
http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/ustawa-pozew-zbiorowy-tekst.html

Zwracam uwagę na jeden z wpisów :

Art. 12. W oświadczeniu o przystąpieniu do grupy uprawniony powinien określić swe żądanie oraz wska­zać okoliczności uzasadniające żądanie, a także przy­należność do grupy oraz PRZEDSTAWIĆ DOWODY. Wykaz osób, które przystąpiły do grupy, sporządza powód i przedstawia sądowi, dołączając oświadczenia o przy­stąpieniu do grupy. Sąd doręcza wykaz pozwanemu.

Przedstawić dowody - więc takim dowodem może być dokonanie przelewu pieniędzy - czyli być podstawą do żądania zwrotu wpłaconych pieniędzy z odsetkami a może nawet i odszkodowania za straty moralne - bo nastraszyli mnie tak że zapłaciłem .
Natomiast ci co nie zapłacili - hm - jakich dowodów mają użyć by straty moralne udowodnić ??? Może się mylę - ale ja to w takim świetle widzę.
tommm / 79.186.134.* / 2011-01-04 19:43
no musze ci przyznać racje z tym że ci co zapłacili maja inną sytuację niż ci co nie zapłacili.
Ale tu nie chodzi tylko o kase. Ci co zapłacili powinni sie zgłosić do pozwu i walczyć o kase a ci co nie zapłacili mogą oskarżyć też o wprowadzenie w błąd, którym jest chocby to że straszą fałszywymi danymi o których nie ma w regulaminie ani słowa .
guma1 / 83.31.58.* / 2011-01-04 20:39
tommm - tylko że w pozwie zbiorowym występuje się z roszczeniem finansowym czyli o odszkodowanie . Natomiast - wprowadzenie w błąd - więc padnie pytanie - jak pan może mówić że wprowadzono pana w błąd skoro pan nie zapłacił ??? Widocznie pan niezbyt się tym przejął - skoro pan kasy nie dał. Tu jest pole do popisu dla policji i z tego co kiedyś tu pisano - właśnie policja ma wszcząć postępowanie przeciwko nim - właśnie za próbę wyłudzenia kasy i oszustwo czyli wprowadzanie lub usiłowanie wprowadzenia w błąd drugiej strony dla korzyści majątkowej .
Przy każdym pozwie musi być podstawa prawna - czyli należy coś udowodnić . Pobierak nigdy nikogo o nic nie oskarży bo NIE SĄ W STANIE UDOWODNIĆ ZAWARCIA UMOWY W OPARCIU O USTAWĘ " ELEKTRONICZNĄ " - bo jak sama ustawa " elektroniczna " mówi - umowy zawiera się w oparciu o Kodeks cywilny i inne ustawy a nie jej zapisy. Dlatego niemożliwym jest zawarcie umowy poprzez rejestrację i akceptację regulaminu - bo ten regulamin zgodnie z zapisem ustawy " elektronicznej " nie może mówić jak umowy zawieramy - to nie jego " działka " tylko innych zapisów prawnych.
tommm / 79.186.134.* / 2011-01-04 21:16
guma1 aha dobrze już wszystko rozumiem :)
A zauważyłem że wkurz.... (powyżej wpis) mogłby napisać co na to policja.
leszek55 / 94.251.132.* / 2011-01-06 10:13
Bardzo proszę jestem starszym człowiekiem , czytam powyższe wypowiedzi i niestety ale te prawnicze wypowiedzi nie trafiają do mnie. Wczoraj otrzymałem kolejny mail ostrzegający, że jeżeli w ciągu 3 dni nie zapłacę skierują sprawę do sądu. Proszę napiszcie tak jak dla tumana Płacić czy Nie płacić !!!!!!! proszę. Z góry dziękuję
guma1 / 83.31.58.* / 2011-01-04 18:42
tommm - no nie - to są zbyt daleko posunięte wnioski - to o czym mówi pan Hubert.
Mam tu namyśli stwierdzenie że płaci pobierakowi 90 % rejestrujących się . Tak twierdzi na jednym z forów pobierak - a przecież zgodnie z tym co mówił Lejczak w Ekspresie Reporterów - wszystko to tajemnica przedsiębiorstwa - więc skąd taka wylewność w podawaniu danych ???
I tu trzeba zrozumieć że - nie każdy kto się zarejestrował jest osobą poszkodowaną . Nie można wszystkich " wrzucić do jednego kotła ". Przecież idea pozwów zbiorowych mówi wyrażnie - wszystkich łączy to samo zdarzenie czyli wszyscy są w jednakowej
sytuacji bo o takie samo odszkodowanie występują . Więc - czy w jednakowej sytuacji są ci co zapłacili i ci co nie zapłacili ????? Oczywiście że nie. Bo ten co zapłacił stracił stówę czyli stratę jak najbardziej materialną i nic za to nie otrzymał . I jak wycenić np. stratę moralną tego kto nie zapłacił ???? Oczywiście można próbować ale zobaczysz - przejdzie sito / kancelaria prawna / i odzieli tych co mogą czegoś się domagać / zwrot kasy z odsetkami / od tych co nie maja podstaw a raczej nie będą w stanie swoich strat moralnych udowodnić . Tu trzeba również być realistą - jak pisałem wcześniej - do wszystkiego muszą być podstawy prawne . I ten kto oddał swoją kasę może domagać się jej zwrotu z jakimiś odsetkami , natomiast ten co nie zapłacił - nie udowodni że poniósł np. stratę moralną - bo skoro nie zapłacił to się tego nie przestraszył.
To nie znaczy by tam - na stronie pozwu zbiorowego - się nie rejestrować . Tutaj należało by wnieść odrębny pozew zbiorowy o odszkodowanie wszystkich tych co nie zapłacili - a tego na pewno nie podejmie się żadna kancelaria prawna - bo nie będzie w stanie niczego a tym bardziej jakiś strat moralnych udowodnić i wycenić . Chociażby dlatego że każdy inaczej jakąś sytuację stresową przeżywa. I jak ustalić kwotę odszkodowania tak by każdy na nią się zgodził ????? A tak musi być - każdy zgadza się na taką samą kwotę bo zasądzone odszkodowanie dzielone jest na wszystkich po równo.
guma1 / 83.31.58.* / 2011-01-04 17:46
IMPREZA STI - napiszę Ci tak . Obserwuję tą stronkę ale - nie podzielam takiego entuzjazmu że - niech przyłącza się każdy kto chce. Dlaczego ???
Ideą pozwu zbiorowego jest uzyskanie jakiegoś odszkodowania - czyli mowa jest o osobach poszkodowanych pod warunkiem że łączy je to samo zdarzenie czyli wszyscy są w jednakowej sytuacji . I tu realną szansę na wniesienie jakiegoś pozwu mają osoby KTÓRE ZAPŁACIŁY pobierakowi. Bo tylko te osoby a raczej prawnik działający w imieniu tych minimum 10 osób będzie w stanie udowodnić że te maile właśnie ich tak przestraszyły że zapłaciły pobierakowi. Reszta - nie ma szans na wniesienie pozwu bo jak udowodnić że byli czy są tak przerażeni że - swojej kasy nie oddali ?? Wywołanie strachu czy obawy by być w jakimś stopniu poszkodowanym musi nieść za sobą jakieś określone działanie - w tym przypadku wpłatę pieniędzy - bo inaczej jak ów strach czy obawy - czyli np. szkodę moralną - udowodnić ????
Oczywiście głupotą by było obecnie jakąś kasę wpłacać by dopominać się jej zwrotu w pozwie zbiorowym. I jak pobierak nie może nikomu nic zrobić tak nie każdy może przeciwko pobierakowi wystąpić bo tu muszą być podstawy prawne - w tym przypadku wpłata kasy za nie istniejąca umowę i nie świadczoną usługę / czyli wyrządzone szkoda i podstawa do żądania jej zwrotu wraz z odsetkami / .
Ale nie mówię że nie zarejestruję się tam do zamkniętej grupy by w jakiś sposób również pomóc załatwić pobieraka.
tommm / 79.186.134.* / 2011-01-04 18:01
guma1 - http://www.youtube.com/watch?v=NE_1RV-rApE&feature=player_embedded
widziałes ten filmik ? Dużo w tym prawdy. A co do tego pozwu zbiorowego to niewiem jak to jest czy mogą przystąpić tylko osoby które zapłaciły czy ten kto czuje sie pokrzywdzony w jakiś sposób.Nie bedę się z tobą kłócił bo sam niewiem jak to jest , ale moim zdaniem chyba wszyscy :)
paaulina5656 / 78.8.145.* / 2011-01-04 17:20
Ej ja mam 16 lat (dokładnie za 2 dni) i nie chce iść do więzienia a 8 lat to trochę dużo :DD
ale wydaje mi się, że osoba niepełnoletnia nie może podpisać jakiejś umowy !
wojtek90 / 79.186.134.* / 2011-01-04 17:25
http://www.youtube.com/watch?v=NE_1RV-rApE&feature=player_embedded
Obejrzeć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mesmero / 83.22.155.* / 2011-01-05 20:49
Powiem Wam Tak Drodzy Użytkownicy! Soniu! Możecie powiedzieć że nie jestem super matematykiem ale przyjmijmy z dostępnych źródeł że:
A)Pobieraczek Posiada 50 tyś zarejestrowanych użytkowników!
B)Zarabia 2,5miliona rocznie!
Teraz Obliczenia:
Skoro Pobieraczek Posiada 50 tys. Użytkowników i zarabia 2,5miliona To możemy się doliczyć żę 50% użytkowników nie chce zapłacić czyli zostaje nas 25 tysięcy.
Z tych jednak 25 tysięcy niektórzy kłamią ze strachu i możemy policzyć że ok 40-50% kłamie i zapłaciła!
Zostaje nas ok. 10 tys. którzy nie zapłacili lub nie zapłacą!
Czyli Rok ma 365 dni
teraz przyjmijmy że dziennie jeden użytkownik jest pozwany do sądu(co się oczywiście nie wydarzy!) 10000(użytkowników którzy nie płacą)Podzielić przez 365(dni w roku) wychodzi?
27 LAT! LUDZIE! doliczmy że niektóre sprawy potoczyły by się rok lub pół roku ! Czyli wyszło by to ok 50 LAT! Czy pobieraczek będzie się sądził przez 50 lat o 100 złoty od każdego z nas? LUDZIE KOMU BY SIĘ CHCIAŁO! NIE PŁACIĆ! W Końcu i tak sądze że stronę zamkną!
Mesmero / 83.22.155.* / 2011-01-05 20:58
Konrad Nie odzyskasz raczej już pieniędzy! bardzo źle że zapłaciłeś! ale sądze że jeśli zapłaciłeś to nie wiem czy za rok znowu nie będziesz musiał zapłacić:P
cephalea / 195.117.37.* / 2011-01-04 17:15
Ja dostałam dziś maila i podcięło mi nogi.Kiedyś szukając czegoś tam natknęłam się na to"cudo"pt.pobieraczek,założyłam konto i ...nic nie mogłam ściągnąć,poza tym od razu ta strona wydała mi się podejrzana więc zignorowałam maila potwierdzającego aktywację konta i zapomniałam o sprawie.Po czym dziś otwieram pocztę i bum.Ale później zaczęłam analizować sprawę i doszłam do wniosku,że jakim prawem,jaka umowa,nic nie podpisywałam,nic nie pobierałam więc za co mam płacić.Odpisałam na maila(pewnie niepotrzebnie),ze nie korzystałam i prosze o dezaktywację konta.Dostała maila zwrotnego po angielsku(czyli schemat taki sam jak u wszystkich) i narazie cisza.Wróciłam do domu i weszłam na forum.Teraz jest już dla mnie wszystko jasne.Nie pozwolę tym oszustom żerować na mnie i wyłudzac moje ciężko zarobione pieniądze tym bardziej,że po roku bezrobocia od nowego roku zaczęłam pracować!!!!Dzieki za wszystkie maile,które mnie nieco uspokoiły(a nawet więcej niż nieco).No bo jeśli skala ich "działalności"jest tak wielka i tak schematycznie identyczna to musi byc to jeden wielki szwindel kosztem naiwnych,zastraszonych ludzi.Pozdrawiam.
lol2 / 93.105.234.* / 2011-01-04 16:25
Pobieraczek. .. hym ja ez się rejestrowałam i jak kazdy dostałam te wezwania. Kazdy mowi olej itp
ale czy jets tu jakaś osoba ktora to rzeczywiste zlekceważyła?
sohana / 87.206.51.* / 2011-01-04 16:44
Można powiedzieć, że ja, bo nie płacę, ale aktywnie się tym zajmuję.
guma1 / 83.31.49.* / 2011-01-04 16:35
lol2 - a cóż masz na myśli - czy jest tu osoba która to zlekceważyła ??? Przecież - lekceważą to wszyscy którzy im nie zapłacili.
ppaawweell / 89.76.121.* / 2011-01-04 21:11
ja tez nie zaplacilem. oczekuje obecnie przedsądowego:) dzis minal mi drugi termin wplaty. Bardzo odciaza moje nerwy te forum. nie jestem sam:) Wiecie co im mozna napisac? tekst z Kapitana Bomby Marik1234. Polecam ten odcinek. wyobraźcie sobie ze Marik na koniec pisze o Pobieraczku:) - od razu mi lepiej:) czekam na koment
malg / 89.231.228.* / 2011-01-05 18:22
ludzie właśnie przyszedł mi ten mai. podawałam dane byle jakie. miałam im wypowiedzieć tą umowę, ale zapomniałam to teraz mam. ale cóż- olewam, nie mam zamiaru naciągaczom płacić. szczerze wątpie, że po adresie IP będą mnie szukać
malg / 89.231.228.* / 2011-01-05 18:22
ludzie właśnie przyszedł mi ten mai. podawałam dane byle jakie. miałam im wypowiedzieć tą umowę, ale zapomniałam to teraz mam. ale cóż- olewam, nie mam zamiaru naciągaczom płacić. szczerze wątpie, że po adresie IP będą mnie szukać
IMPREZA STI / 188.146.127.* / 2011-01-04 15:09
http://www.youtube.com/watch?v=NE_1RV-rApE&feature=player_embedded obejrzyjcie to:) warto rozważyć tę propozycje:) sam osobiście się już do tego dołączyłem
sohana / 87.206.51.* / 2011-01-04 15:51
Czy za tą rejestracje na "pozywamy zbiorowo" się płaci?

Najnowsze wpisy