Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Paaulina5656 / 78.8.145.* / 2011-01-02 17:50
A co się dzieje jeśli odpisałam na ich e-mila i teraz piszą mi, że podawanie fałszywych danych jest karalne?
sohana / 87.206.51.* / 2011-01-03 21:44
Jeny, dziewczyno, dają pirackie pliki, oszukują, wyłudzają, zastraszają, nie pytają o wiek, robią regulamin który ma 14 stron(!) i nie ma w nim wyszczególnionego słowa o tejże "umowie". No to jak myślisz?
grzenek / 217.98.19.* / 2011-01-03 00:55
Jak widzę to jest nas więcej takich, którzy otrzymali na koniec roku "Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5". Trzymajmy się razem i nie płaćmy oszustom. Przed chwilą czytałem , że UOKiK nałożył na skur... karę ponad 100 tys za nieuczciwe praktyki.
James 007 / 188.33.218.* / 2011-01-04 13:17
Witam jestem kolejna osoba do której na meila zawitał pobieraczek .wlasnie dostałem meila ze mam 3 dni do zaplaty 94.80 gr . Co zrobic?
guma1 / 83.24.67.* / 2011-01-02 16:58
iwonka66 - cześć - do każdego ślą 3 maile - ostatni zwą " przedsądowe wezwanie do zapłaty " . Jest to śmieszne ale dla tego co wie o co chodzi. Maile - mogą sobie słać - ile chcą i zwać je jak chcą - i teraz wszystko polega na tym by tego dziadostwa się nie przestraszyć .
Widzisz - nie trafia do ludzi proste stwierdzenie - nie musicie nic do nich pisać bo nie zawarliście żadnej umowy . I teraz ci co nie odpisywali tym złodziejom - wiedzą o co chodzi , bo mają spokój i nikt im czegoś tam nie zawraca. Dlaczego reszta tak nie robi ?? Nie wiem a to sprawdzony i najprostszy sposób na tych oszustów - całkowita ignorancja.
Co do maili - jak dostaniesz ten mówiący o 3 dniach do zapłaty za nic - to będzie już koniec . U mnie tak było półtora roku temu - więc po co gadać ze złodziejem i udowadniać że Ziemia jest okrągła ????
Dzięki za życzenia - również Tobie życzę wspaniałego Nowego Roku i - trzymaj tak dalej.

sohana - jak byś poczytała troszkę na forach to byś wiedziała że takie coś dostają ci co do nich piszą i bezwiednie - tak bezwiednie przyznają się do czegoś czego nie zrobili . To jest głupie - ludzie piszą im że coś wypowiadają , że czegoś nie zamawiali a nawet że proszą o rozłożenie płatności na raty. TO JEST GŁUPIE - nic pobierak nikomu nie daje a ludzie proszą o jakąś wspaniałomyślność - oszusta i złodzieja. Sorry - ale czegoś tu nie rozumiem . Niedługo złodziej na drzwiach zostawi kartkę że - poda domowników do sądu bo drzwi od mieszkania były zamknięte !!!!!!!!!!!!!!!!!! I co - tak od razu - proszę , wynoś co chcesz ?????????
Wiesz - najbardziej mnie rozśmiesza to co piszą że na podstawie jakiejś ustawy zawarli z każdym umowę . Ha , ha , ha - TOTALNY DEBILIZM . Tak - debilizm a ludzie to kupują !!!
Jak może dojść do zawarcia umowy nas podstawie ustawy która mówi że - zawierania umów nie reguluje i odsyła w tym temacie do Kodeksu cywilnego i innych ustaw??????
Taką ciemnotę wciskają wszystkim a ludzie im płacą . Nie piszę tego by się z kogoś naśmiewać ale by zwrócić uwagą na jakiś problem - ustawa mówi - ja tego nie reguluję a pobierak napisał coś innego i wszyscy już w strachu.
W Nowym Roku życzę rozwagi , spoko , nie można tak zawrzeć umowy choćby nie wiem jakie głupoty gadali pracownicy UOKiK - nikt nie zawarł żadnej umowy bo TO JEST NIEMOŻLIWE w oparciu o ustawę " elektroniczną " . NIEMOŻLIWE !!!!!!! I tego wszystkim życzę - by to wreszcie wszyscy sobie przyswoili - NIE MA UMOWY I NIKT NIE MUSI ZA NIC PŁACIĆ .
Jonh-u / 62.122.123.* / 2011-01-03 22:15
No witam wszystkich, a szczególnie GUMĘ1. Jak tam zdrówko???? bo u nas trochę zasypało i brakuję tylko vodka bo lodu na dworze jest pod dostatkiem ;))) Powtarzam to cały czas i będę powtarzał.... NIE PŁACIĆ OSZUSTOM Z PAZERNIACZKA !!!!!!. Też wpadłem w ich dziurawe sidła 20 maja 2010, nawet się nie połakomili na trzeciego maila, bo dostałem tylko 2 i słuch po nich zaginął. nie zapłąciłem im... brzydko to określając olałem. Miło spędziłem święta i nowy rok. i nadal się nie przejmuję. na forum wszedłem z sentymentu dla ludzi którzy szukają tutaj pomocy. chciałem zobaczyć jak pazerniaczek ewoluuje w mailach które wysyła do ofiar... Radzę wszystkim, nie płaćcie oszustom i słuchajcie GUMY1 jak budzika codziennie rano. mówi prawdę i chwała mu za to. mam nadzieje że napijemy się w przyszłości razem i pośmiejemy się z tego wszystkiego... Pozdrawiam wszystkich gorąco.
iwonka66 / 188.146.155.* / 2011-01-02 17:45
Guma1 , dzięki za informacje , potrafisz uspokoić człowieka . Nigdy nikt mnie niczym nie straszył i nikomu to się nie uda - a zwłaszcza tym naciągaczom . Tak więc czekam na trzeciego maila[pewnie go dostanę w tym tygodniu , bo do wtorku miałam termin do zapłaty!] , pakuję go do kosza i cała sprawa odchodzi w zapomnienie ,koniec , kropka . Mam nadzieję , że wreszcie dobiorą im się do tyłka i rozwalą ten żałosny procederek !!!...
eraka18 / 83.20.185.* / 2011-01-02 00:04
Witam:) Też napisali do mnie ci oszuści, ale mam inne pytanie:
Zupełnie nie pamietam jakie dane im podałam. W mailu napisali do mnie używajac podanego przez mnie nazwiska (niestety babci:p). Nie weim jednak jakie podałam imię i adres- czy tam się w ogóle podawało adres? Czy można to jakoś sprawdzić. Internet mam z neostrady, wiec o ip chyba nie powinnam się martwić, nie? :)
sohana / 87.206.51.* / 2011-01-03 21:52
Nie ma znaczenia, i tak cię nie pozwą!
Andrzejj / 83.8.43.* / 2011-01-02 01:47
Dzięki za informacje, ja tez nie płace tym oszustom. Trzymajcie się ciepło i tępić oszustów z Pobieraczka
martuśka89 / 91.149.225.* / 2011-01-01 20:27
Cześć:) jestem kolejną ofiarą Pobieraka. Ja mam pytanie co z osobami które podały swoje prawdziwe dane?
guma1 / 83.24.67.* / 2011-01-02 14:29
Marto - to tak jak ja na pierwszą rejestrację . I - co ma być jak każdy tylko się rejestruje bo nie można zawrzeć prawnie ważnej umowy na podstawie ustawy " elektronicznej " jak pisze pobierak . Jest to niemożliwe. Więc - czym się tu przejmować ?????
gosiekcosiek / 2011-01-03 10:44
hey guma i reszta; ja dostalam jednego maila 23 grudnia i swieta mialam wesole; nawet sie nie zalogowalm u nich nigdy, poytwierdzialm tylko linkiem rejestracje; Mnie to martwi, że oni straszą wpisaniem na listę dłużników gdzieś do rejestru i że nie bedzie mozna wziąć pożyczki, kredytu ani nic na raty; wiecie cos na ten temat???? tez mnie troche wystraszyli; pozdrawiam
iwonka66 / 188.146.255.* / 2011-01-02 16:22
Witaj guma1 , wszystkiego dobrego w Nowym Roku [ oby ostatnim dla pobieraka , czego sobie i wszystkim tu zaglądającym życzę ]. Robię porządek w poczcie mailowej i na spokojnie wczytałam się w daty i godziny pobierakowych maili - pierwszy pt.płatność za usługę z datą 31XII2010[o terminie zapłaty za nie wiem co do 27XII!!!] , a drugi pt.wezwanie do zapłaty za usługę pobieraczek5 też z data 31XII - fajne są godziny otrzymania tych maili - pierwszy o 3.00 , a drugi o 3.30 - rozbawiło mnie to i to bardzo !!!... Te godziny ich pracy , a raczej ustawionej maszyny , która wysyła wszystkim te bzdurne informacje z pogróżkami.Poczytałam trochę więcej o pobieraku na forach , oglądnęłam reportaż na you tube i zrozumiałam , jacy z nich kanciarze i oszuści...!!!To ile jeszcze czeka mnie tych chorych maili od nich - tylko jeden ? ...Bo zaznaczam , że nie zamierzam nic a nic do nich pisać - ani mailem , ani pocztą!!! Napisz coś , pozdrowionka .
ppaawweell / 85.222.57.* / 2011-01-01 21:56
http://www.youtube.com/watch?v=dUR21PvkDiw
tu coś jest. masz droge wyjscia. przeczytaj to co na filmiku
erlinka19 / 2011-01-03 22:49
witam jestem jedną z ofiar pobieraczka pod koniec 2009 roku zarejestrowałam się na tej stronie skusiła mnie 10- dniowa darmowa oferta pobierania plików jednak kiedy tam zajrzałam nic ciekawego nie było. Następnie po jakimś czasie dokładnie 16.11.2009 dostałam wiadomość że za korzystanie z ich usług ( przy czym nawet nie korzystałam bo zapomniałam o tej stronie) mam im zapłacić 94,80 zł, wtedy mając prawie 18 lat przestraszyłam się ich i po rozmowie z rodzicami zapłaciłam wtedy wymaganą sumę i wyraźnie im napisałam że rezygnuję z ich usług. Jednak teraz dokładnie ( co mnie zdziwiło) w listopadzie dostałam od nich podobną wiadomość iż żekomo 16.11.2010 r0 z komp o nr IP........... korzystałam z ich usług i muszę im zapłacić 94,80 zł pomyślałam sobie że to jakieś żarty, poczytałam sobie tym razem w necie o ich oszukańczej działalności i napisałam im że rezygnuję z ich usług, że nie będę nic płaciła. Potem w grudniu była kolejna wiadomość że w ciągu chyba 5 dni mam zapłacić bo sprawa będzie skierowana gdzieś tam, nic im na to nie odpisałam. Dzisiaj dostałam kolejną wiadomość z kolejnym wezwaniem do zapłaty, że niby jakieś wezwanie przedsądowe czy coś tam. Bez przesady drugi raz im nie będę płaciła, jednak trochę się boję podałam im swoje właściwe dane. Czy to co oni piszą może być wprowadzone w życie? Chociaż po tym jak przeczytałam to forum to trochę się uspokoiłam ale nadal czuję delikatny lęk przed tym co mogą zrobić, przed tym że te ich groźby się zrealizują. Co mam robić? Proszę o pomoc.
kaarrroooll / 88.220.83.* / 2010-12-31 18:43
witam pomocy

mam identyczny problem jak wy i zostało mi niby 3 dni do zapłaty email dostalem 31.12.2010r o tytule nie WEZWANIE DO ZAPŁATY tylko PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY ,a rejestrowalem sie tam 14.11.2010r przez ten okres nic tam nie robiłem bo neta nie mialem nawet i podalem zreszta falszywe dane na szybkiego przy rejestracji

mail jest identyczny jak opisujecie jednak w emailu napisali mi dodatkowo coś o podawaniu fałszywych danych i o wprowadzaniu ich w bład za co grozi mi niby kara od 6 miesiecy do 8 lat !!

przestraszyłem sie i odrazu napisałem taki email do nich na co dostalem automatyczna odpowiedz po angielsku, która mało mi mówi.

treść mojego maila do nich:
"Chciałem sie zapytac jak mozna rozwiazac umowa ktora z państwem zawarlem i ze ureguluje rachunek w poniedzialek"

wczesniej nie mialem neta bo nie mieszkalem w domu przez jakis czas i dopiero teraz to zobaczyłem dwa maile jeden z 30.11 drugi z 31.12 - nogi mi sie ugieły!! 94.80zł

czytajac to co piszecie na dole chyba moge miec ich gdzieś ale niepokoi mnie te info o podaniu moich nieprawdziwych danych

prosze o szybka odpowiedz, błagam
Tomasz76 / 83.4.132.* / 2011-01-03 11:03
Witam mam ten sam problem z pobieraczkiem.pl podobnie jak większość Was
zarejestrowałem się i nie skorzystałem z ich usług i nagle rzeczywiście mail o kasie
94.8zł żeby im zapłacić to naprawdę nieuczciwie tak traktować ludzi Oby im się dobrali
do skóry pozdrawiam ale wiecie co to jest nie fair jak ktoś tyle kasy zbija na
ludziach
franccom / 2011-01-01 23:59
witam
nic im nie odpisuj poprostu olej temat to dają ci spokuj
ppaawweell / 85.222.57.* / 2011-01-01 20:40
A wiecie co zauwazylem? na stronie pobieraka po zalogowaniu jest napis:
"Jeżeli w czasie okresu testowego spodobały się Państwu możliwości Pobieraczka i zapragniecie pobierać więcej niż 1 gigabajt, to w każdej chwili możecie wybrać jeden z następujących pakietów:" i wymienione pakiety oraz ceny.
czytajac cos takiego kazdy chyba, a ja napewno rozumie ze jak mu sie nie spodoba to nie wykupuje zadnego pakietu. chyba wprowadzenie w blad. mysle sobie nie podoba mi sie to nie place i olewam. tak olalem ze dopieru mi te pogrozki przypomnialy. wlasnie sie zastanawiam czy nie reagowac czy wyslac ten list polecony z wymowieniem na ktory ponoc mam te 3 miesiace (podpisany fikcyjnym imieniem i nazwiskiem z rejestracji) ale jesli poczta bedzie chciala danych nadawcy to poczty bym wolal nie bujac:/
ppaawweell / 85.222.57.* / 2011-01-01 19:36
Mam tak samo tyle że nie przyznalem sie do falszowania danych. Mialem zwalonego troche sylwka przez to. topilem nerwy w alkoholu-bez pawia na szczescie. chyba nie bede reagowal na nich
guma1 / 95.49.27.* / 2011-01-01 20:03
I słusznie - no może pawia - na nich.
KLMH / 77.255.153.* / 2010-12-31 21:39
Miej ich gdzieś!! Oni ci nic nie zrobią.To banda oszustów!!! Ciesz się Sylwestrem i czekaj na Roxette!!!;)
guma1 / 83.6.21.* / 2010-12-31 19:11
kaarrroooll - Ha , ha , ha - masz szczęście , za imprezkę idę dopiero za godzinę więc parę słów . Dostałeś takiego maila bo na pewno odpisałeś im wcześniej że jesteś nieletni lub że podałeś dane fałszywe . Zapewniam Cię - każdy dostaje PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY a tylko Ci co napiszą do nich i przyznają się że podali dane fałszywe takie coś dostają dodatkowo - to o jakimś więzieniu czy czymś innym . Widzisz - na to liczą że tak zareagujesz , że mało nie zsikasz się ze strachu . A to są bzdury nie raz przytaczane nawet na tym forum . NIC NOWEGO , NIC NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ - NIC CZEGO MOŻNA BY SIĘ BAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karolu - spoko , nic się nie zmieniło , oszust jest oszustem i nim zostanie dopóki ktoś nie dobierze się mu do dupy - ale to nie powód by wpadać w panikę , naprawdę .
Uszy do góry - NIC NIKOMU I TOBIE RÓWNIEŻ NIE ZAGRAŻA - KOMPLETNIE NIC.
Pozdrawiam - i miłego Sylwestra.
morgan1234 / 89.74.42.* / 2011-01-03 20:07
może pojedziemy do nich i skopiemy im tyłki
Aneza / 83.7.178.* / 2010-12-31 17:26
Mam jedno pytanie, bo nie znalazłam w tym wątku odpowiedzi... Czy zlikwidowaliście sobie konto na tej durnej stronie? Szczerze mówiąc to ja się bardzo i to bardzo tym wystraszyłam no ale już teraz jestem spokojna :) Dzięki!
guma1 / 83.6.21.* / 2010-12-31 15:43
iwonka66 - Hej Iwonka - a Ty zamiast szykować kreację na Bal Sylwestrowy zawracasz sobie głowę tymi głąbami z pobieraka którzy nie potrafią uczciwie zapracować na swoje tylko umieją ludzi okradać ?????? Po co w ogóle do nich piszesz ? Po co się prosisz o dalsze emocje??? Na 10000000000000000000% nie musisz pobierakowi nic a nic. Nawet splunąć na nich to by była zbyt wielka łaska z Twojej strony. Nie musisz nic pisać , nie musisz nic udowadniać - bo nie zawarłaś żadnej umowy a najważniejsze to - nie musisz - nie , stop - NIE WOLNI CI PŁACIĆ !!!!!!!!!!!!!! Bo jak nie to znajdę Cię po IP kompa i własnoręcznie uduszę !!!!!!!!!!!!!!!

To dotyczy każdego z Was , nie zawracajcie sobie głowy czymś co nie istnieje - bo nie może w świetle prawa być zawarta jakakolwiek umowa w oparciu o ustawę " elektroniczną " a taką ciemnotę wszystkim pobierak wciska .
Bawcie się dobrze , no ale z umiarem by jutro głowa zbyt mocno nie bolała . Albo wszak raz się żyje , kumpel mawia - jak nie przyjedzie straż i policja - zabawa nieudana . No ale tego akurat nie należy naśladować.
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I zapomnijcie o pobieraku - SERIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
franccom / 2011-01-02 00:05
cześć guma
kożystając z okazji życzę ci wszystkiego naj naj w tym nowym roku
to co robisz dla tych ludzi to jest wielka żecz
pozdrawiam
guma1 / 83.24.67.* / 2011-01-02 07:43
franccom - dzięki i wzajemnie .
eraka18 - podawało się adres ale to nie jest ważne. Widzisz - oni twierdzą że zamówili jakiś pakiet dla Koziołka Matołka z Pacanowa i Hansa Klossa z Berlina / a takie dane podałem przy drugiej i trzeciej rejestracji / . No cóż - skoro tak twierdzą to niech im świadczą usługę - no nie???
Bzdura bzdurę bzdurą pogania - pozdrawiam pracowników UOKiK - to ten sam poziom .
iwonka66 / 188.147.138.* / 2010-12-31 15:59
DZIĘKI GUMA1 - OD TERAZ ZUPEŁNIE O NICH NIE MYŚLĘ . CO PRAWDA NA BAL SIĘ NIE WYBIERAM[ŻAŁOBA] , ALE NIE ZAMIERZAM ZAMARTWIAĆ SIĘ DO KOŃCA ROKU ALBO I DŁUŻEJ . NIE BĘDĘ NIC NIKOMU PŁACIĆ , WIĘC NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ MNIE DUSIĆ !!! JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO DOBREGO NA NOWY ROK DLA CIEBIE I WSZYSTKICH , KTÓRZY TU ZAGLĄDALI LUB ZAGLĄDAJĄ ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oszukana:( / 89.76.7.* / 2011-01-03 16:51
Szanowna Pani,

serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zgodnie z zaakceptowanym przez Panią regulaminem prawo do wypowiedzenia umowy przysługiwało Pani jedynie w okresie pierwszych 10 dni od momentu zawarcia umowy. W chwili obecnej odstąpienie od umowy nie jest już możliwe.

Informujemy, iż zgodnie z art.7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz. 271 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni. Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

Przypominamy, iż zawarła Pani prawnie wiążącą umowę, zgodnie z którą zobowiązała się Pani do uiszczenia należności za zamówioną usługę, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do świadczenia na Pani rzecz usługi dostępu do serwerów sieci Usenet przez okres 12 miesięcy. Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w trybie przewidzianym wprost przez art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r.

Zgodnie z postanowieniami zaakceptowanego przez Panią regulaminu, obowiązek uiszczenia opłaty za zamówioną usługę powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Panią z świadczonej usługi.

Obowiązkiem spółki Eller Service, wynikającym z regulaminu, jest zapewnienie Pani możliwości korzystania z zamówionej usługi w sposób ciągły, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pani faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji zamówionej usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze.

W świetle przepisów obowiązującego prawa, akceptując regulamin usług Usenet zobowiązała się Pani do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pani z niej faktycznie korzystała.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
a do mnie wysląli to:( bo ja im napisalam ze nie korzystalam z serwisu i nie mam zamirau placic i ze przysluguje mi 3 miesieczne wypowiedzenie a oni mi to odpisali... nie wiem co robic:(
ppaawweell / 89.76.121.* / 2011-01-03 21:44
http://www.youtube.com/watch?v=dUR21PvkDiw
tu jest napisane co zrobic. mnie uspokoilo
tommm / 79.186.132.* / 2010-12-31 15:31
Ludzi dajcie już spokój milion razy było napisane że pobierak to ściema,że wszystko z automatu idzie ( np ja dostałem 1 listopada czyli w święto a w święta nikt nie pracuje) i nie należy im płacić.Poczytajcie różne fora. Niektórzy byli na policji i policja też mówiła aby to olać.
Wejdzcie na tą strone pozywamy-zbiorowo.pl i się uspokójcie. Pan Artur wykonuje naprawdę dobrą robotę. Jeśli uda mu się oskarżyć ich o to że wyłudzają od nas kase i łamią prawo zastraszając nas to panu Arturowi powinniśmy dać te 94 zł a nie jakimś złodzieją, którzy żerują na naszej naiwności i strachu. Guma1 podziwiam cie że masz jeszcze woogóle siłe na pisanie wkółko tego samego. Pozdro dla wszystkich
iwonka66 / 188.147.138.* / 2010-12-31 15:40
DZIĘKI , NIE PŁACĘ , PRZEKONAŁEŚ MNIE - POZDRAWIAM I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH !!!
D-E / 93.176.224.* / 2011-01-03 13:32
Hej ludziska:)
tez sie dalam wrobic w te gowno.. wpadlam na poczte w Nowy Rok i dostalam szok..hehe ale juz sie z niego otrzeslam i radze Wam sie rowniez nie przejmowac..wogole nie czytac ich wiadosci, wyrzucac do kosza..firma ta wyludza kase od naiwnych..biorą strachem..szkoda ze dopiero po fakcie tyle sie o nich dowiedzialam..Nowy Rok sie zaczal wiec po co sobie lamac glowe firmą ktora oszukuje..ma przedstawione zarzuty..my jestesmy uczciwi nawet nie dalo sie pobrac pliku bo przeciez trzeba najpierw zaplacic wiec gdzie logika tych 10 dni darmowych.. zycze Wam by wiecej sie nie wpakowaliscie w takie swinstwo..trzymajcie sie i nie przejmujcie sie bo nie ma czym!!!!
iwonka66 / 83.19.149.* / 2011-01-03 14:33
D-E , zgadzam się z Tobą w zupełności , nie należy się przejmować tymi oszustami . Pozdrawiam .
KLMH / 77.255.153.* / 2010-12-31 12:10
Wszystkim życzę wystrzałowego sylwestra:) By o 00.00 mogliście zaśpiewać bardzo znaną a za razem moją ulubioną piosenkę The Final Countdown:) By nowy rok przyniósł wam dużo radości i szczęścia ,by pobierka zamknęli ,pracowników perszingiem wystrzelali (powiedzenia mojej babci;)) a szefa wywieźli gdzieś gdzie nie ma internetu:P
Trochę dziwne te życzenia ,ale szczere;)
Dziękuję wszystkim za pomocne komentarze:)
iwonka66 / 188.146.106.* / 2010-12-31 14:34
czyli mam się nie przejmować tym durnym pobierakiem i nie płacić im 94,80 , i faktycznie nic mi nie zrobią z tego , czym straszą?
guma1 / 83.31.58.* / 2010-12-30 19:50
PATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII - zauważ co pisze pobierak :

Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta)
została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. § 1. Kodeksu Cywilnego.

Rejestracja NIE JEST OŚWIADCZENIEM WOLI o chęci zawarcia umowy tylko REJESTRACJI - . Art. 4. 1. ustawy " elektronicznej " mówi wyrażnie -zgoda na coś nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści - więc jak myślisz , skoro ustawy mówią że każdy kto zawiera umowę MUSI MIEĆ TEGO ŚWIADOMOŚĆ NA KAŻDYM ETAPIE JEJ ZAWIERANIA I NIE MOŻE BYĆ DOMNIEMANE - więc rejestruj nie mówi zamawiam - prawda?????
I skoro art. 11 ustawy " elektronicznej " mówi że ta ustawa nie reguluje składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej - czyli nie reguluje zawierania umów i odsyła w tym względzie do Kodeksu cywilnego i innych ustaw - WIĘC JAK MOŻNA NA PODSTAWIE JEJ ZAPISÓW ZAWRZEĆ UMOWĘ - SKORO ONA SAMA MÓWI ŻE JEJ TO NIE DOTYCZY ????????????????? A na jej zapisy powołuje się pobierak - to kto ma rację - pobierak czy ustawa która jest aktem prawnym i ona stanowi prawo ??????????
To mi przypomina sytuację / kiedyś tego porównania użyłem / :
Jest dwoje ludzi i młynarz. Jeden mówi - idż do młynarza po chleb. Dlaczego ??? Bo tak mówi mój regulamin i ty go akceptowałeś . Idziesz do młynarza a on mówi - ja nie piekę chleba , ja tylko daję mąkę na ten chleb - chleb piecze piekarz i piekarnia .Ale ten pierwszy wmawia ci że chleb otrzymałeś - bo zgodziłeś się na to . Kto ma rację ??? Czy ten co wmawia że - młynarz chleb piecze czy ów młynarz który odsyła cię do piekarza i piekarni????
I tak jest tutaj - pobierak powołuje się na ustawę i mówi że na jej podstawie zawarto umowę / czyli jak ten co kieruje do młynarza / . A ustawa / jak ten młynarz / mówi - mnie to nie dotyczy - idż do Kodeksu cywilnego i innych ustaw / w przykładzie idż do piekarza i piekarni / .
Zrozumcie proszę - ustawa " elektroniczna " ma za zadanie określić warunki jakie należy spełnić by można było zawrzeć albo wypowiedzieć umowę - i tu jej rola się kończy. Sam fakt zawierania umowy - zgodnie z art. 11 tej ustawy - reguluje Kodeks cywilny i inne ustawy. Zauważcie co piszą :

" co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. § 1. Kodeksu Cywilnego."

ale przecież zgodnie z ich bredniami każdy zawiera umowę zgodnie z ustawą " elektroniczną " a nie Kodeksem cywilnym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jak to jest - Kodeks cywilny i ustawy dają prawo do 3 miesięcznych wypowiedzeń a oni tego prawa odmawiają bo nie mówi tego ich regulamin i ustawa " elektroniczna " - ale już na mocy tego Kodeksu cywilnego którego zapisy podważają domagają się pieniędzy !!!!!!!

Ludzie - czy nie widzicie tego że to jest zlepek bredni jakiś zapisów prawnych przytoczonych bez sensu by was straszyć ?????? Jeśli zapłacić to Kodeks cywilny jak najbardziej - a jeśli jakieś prawa to tylko ich regulamin. Kto tak pisze ????? TYLKO OSZUST ŻERUJĄCY NA WASZEJ NIEWIEDZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I po to jesteśmy my - by Was ostrzegać , by Wam mówić NIC WAM NIE ZAGRAŻA - BO TO SĄ BZDURY - ale to Wy musicie w to uwierzyć - my za Was tego nie zrobimy.
iwonka66 / 188.147.138.* / 2010-12-31 14:52
guma1 - uspokuj mnie - na 100% nie muszę temu pobierakowi nic , a nic płacić ? - i naprawdę nic mi nie zrobią ?
PATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII / 62.61.40.* / 2010-12-30 20:50
dzięki:) i tak bym nie zapłaciła bo z czego?Student nie zarabia kokosów. Jednak wolałam wiedzieć o co chodzi:)
guma1 / 83.31.58.* / 2010-12-30 21:11
Spoko - PATI - to chyba od Patrycji - piękne imię - nie ma czy się przejmować , choć bym nie wiem jak się nadymali i wszystkich straszyli - tylko to mogą - nic więcej . Zapisy ustawy " elektronicznej " są jednoznaczne - skoro ja jako ustawa nie mówię jak umowy zawieramy to nie może tego mówić regulamin którego zapisy ja jako ustawa reguluję i mówię co może regulamin zawierać . A skoro regulamin mówi jak umowę zawieramy - poprzez rejestrację - to łamie zapisy ustawy " elektronicznej " a to oznacza że - tak jakby tego zapisu nie było. Ciężko uwierzyć - może tak , ale tak jest i dlatego pobierak nikogo o nic nie oskarżył i nie oskarży - bo nie ma o co .
Zwracam uwagę jeszcze raz na ich wpis :

co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. § 1. Kodeksu Cywilnego.

Zobowiązuje obie strony - więc Wy wszyscy co zapłaciliście - jak Wam ta druga strona czyli pobierak świadczy usługę ???Jak wielkie jest Wasze zadowolenie ???? Trochę ironii - ale - moi drodzy - wiem że Was te maile przestraszyły - ale czy tak na każde zawołanie każdemu oddajecie swoje pieniądze ?????
Rozwagi , rozwagi i jeszcze raz rozwagi - skoro nie wiecie czy coś zawarliście - to dlaczego wierzycie temu co chcę kasę że tak jest ???
iwonka66 / 188.146.106.* / 2010-12-31 13:23
cześć , dostałam też maila do zapłaty 94,80 - a nie korzystałam i nie zamierzam korzystać z pobieraka . Czy mam płacić ? Chcę rozwiązać umowę , piszę do bok-u , a oni jakąś formułkę po angielsku odsyłają .Co robić? ...
tommm / 79.186.132.* / 2010-12-31 13:49
iwonka66- nie przejmuj się tym każdy taką wiadomość dostaje.Te wiadomości wysyła automat także nie ma się czym przejmować:)
iwonka66 / 188.146.106.* / 2010-12-31 13:53
cześć tommm-czyli mam nie płacić?...nie będę miała żadnych nieprzyjemności z tego powodu ? ...czy ty też mialeś taką samą sytuację ? ... piszę do nich na adres bok@pobieraczek.pl - a tu otrzymuję jakieś bzdurne informacje po angielsku !
PATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII / 62.61.40.* / 2010-12-30 18:46
Szanowna Pani,

Dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. § 1. Kodeksu Cywilnego.

W warunkach umowy (Regulamin świadczenia usług "Usenet"), które musiały zostać zaakceptowane przed złożeniem zamówienia - rejestracji na stronie www.pobieraczek.pl - widnieje zapis, że wszystkim zainteresowanym przysługuje prawo do 10-cio dniowego wypowiedzenia umowy od momentu złożenia zamówienia. Prawo to nie zostało jednak wykorzystane w wyznaczonym terminie.

Brak wypowiedzenia oznacza pozytywne zainteresowanie naszym serwisem, dlatego pragniemy zachować komfortową ciągłość w oferowaniu naszej usługi.

Przygotowany został więc większy kontyngent pojemnościowy (najtańszy pakiet z dostępnych - Pobieraczek5) na rzecz klienta, zgodnie z postanowieniami umowy. Zwiększając pojemność ponieśliśmy już dodatkowe koszty. Czyniąc te kroki wywiązaliśmy się z naszej części umowy i prosimy o to samo.

Proszę pamiętać iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia- będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

Chcielibyśmy uniknąć niemiłego dla obu stron wejścia na drogę sądową, ale zachowujemy sobie prawo do skorzystania z tej możliwości. Przypominamy, że adres IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia został zapisany. Usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP. W razie podania nieprawdziwych danych adresowych podczas rejestracji i co się z tym wiąże niemożności dostarczenia wezwania do zapłaty pocztą tradycyjną , zostanie to zgłoszone odpowiednim organom ścigania w celu ustalenia prawdziwej tożsamości. Podawanie nieprawdziwych danych nosi znamiona przestępstwa, za które grozi odpowiedzialność karna.
Prosimy więc jeszcze raz o dobrowolne wywiązanie się z zobowiązania, wynikającego z zawartej umowy.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

i co teraz?
PATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII / 62.61.40.* / 2010-12-30 19:40
no napisali cos o kodeksie cywilnym ja sie nie znam na prawie i w sumie wiem ze zrobic nie moga za duzo ale sie rozkrecaja
dzwonek1234 / 78.88.130.* / 2011-01-03 08:26
ja też otrzymałem i uzasadniłem nie zamierzam płacić bo nie korzystam z zadnego pakietu i nigdy nie z korzystam już teraz ...
KLMH / 77.255.184.* / 2010-12-30 18:39
Guma1 - Ja myślę że ludziom trudno w to uwierzyć ,bo przez jakiś okres czasu mieli zżarte nerwy ,nie mogli spać po nocach i teraz ktoś im mówi - Nie przejmuj się nic ci nie grozi. To takie trochę trudne do uwierzenia ,bo wciąż wymyślają sobie nowe powody do tego by się bać, może nie tyle co się bać ,ale by wykluczyć wszystko co możliwe.
guma1 / 83.31.58.* / 2010-12-30 15:37
Może pobierakowi karnie nic nie zrobią - ale znalazłem na forach pewien wpis:

Jeżeli sąd podtrzyma rygor, urząd sprawdzi jego wykonanie. W konsekwencji UOKiK będzie mógł nałożyć karę finansową – do 10 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

Czyli - jesli sąd konsumencki podtrzyma decyzję UOKiK - a jestem pewien że tak będzie - to UOKiK sprawdzi czy pobierak wykonał decyzję i zalecenia UOKiK. Jeśli nie wykonał - za każdy dzień zwłoki może zapłacić do ok. 40 tys. zł - w zależności od kursu euro .
Więc nie wpłacajcie pobierakowi pieniędzy za nic - a raczej na kolejne kary które na pewno ich wykończą.
edka1 / 81.168.169.* / 2010-12-30 15:12
LUDZIE NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM. Zgłosiłam te sprawe na policji i dowiedziałam sie ze to są naciagacze.
guma1 / 83.31.58.* / 2010-12-30 13:52
kordas - to dostali WSZYSCY więc nie widzę powodu do jakiegoś niepokoju . Ja - półtora roku temu a inni jeszcze póżniej. I - pobierak PO TYM MAILU - bo jest to ten ostatni - nic już nie robi więc wyrzuć to do kosza i po problemie.
Nie traktujcie swoich liścików od pobieraka jako coś specjalnego - to jest szablon słany do wszystkich .
Jeśli ktoś napisze im maila że - nie zawarł żadnej umowy / co jest ZGODNE ZE STANEM FAKTYCZNYM / - to odpowiedzą że zawarł umowę na podstawie ustawy " elektronicznej " / CO JEST KOMPLETNĄ BZDURĄ / - i nie może tego wypowiedzieć / no pewno , bo jak wypowiedzieć coś co nie istnieje ???? / .
Jeśli ktoś napisze że jest osobą nieletnią - odpiszą że teka osoba jest oszustem bo podała dane nieprawdziwe i grozi jej co najmniej więzienie by nie wspomnieć o wysyłce na Sybir.
ALE ZROZUMCIE JEDNO - TO ŚLE AUTOMAT W ZALEŻNOŚCI CO IM NAPISZECIE!!!!!!
Tak to zostało pomyślane - straszymy mailami a kto się przestraszy - zapłaci . Kto coś odpisze / dlatego podają adres poczty nie ten z którego dostajecie wezwania / to jest kilku nierobów którzy w zależności od treści Waszych maili - wysyłają gotowca na adresy mail
I tylko to mogą / jeszcze jakieś liściki w odpowiedzi na list / - NIC WIĘCEJ POBIERAK NIE MOŻE ZROBIĆ - tylko Was straszyć i czegoś odmawiać - prawa które gwarantują Wam zapisy prawne. Więc - może najwyższy czas otrząsnąć się z tej bzdury zwanej pobierakiem - bo niektórzy sami w sobie potęgują jakieś lęki i obawy przed tym - CZEGO NIE MA - TAK JAK NIE MA UMÓW .
czaczkowana / 109.231.56.* / 2010-12-30 20:25
mam pytanko,gdzie mogę sprawdzić jakie dane podalam,bo nie pamietam,jest tylko moje i imie i nazwisko(panienskie),a adres teztrzeba bylo wpisywac??
do mnie od wczoraj przychodzą maile z prosba o zapłacenie.
Ale oszuści!!
kordas / 195.205.60.* / 2010-12-30 14:08
To luz owszem odpisalem im maila z wyjesnieniami lecz jak czytam posty to nie potrzebnie.. Czyli nic mi nie zrobia..

Najnowsze wpisy