Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Clint magnum / 82.145.209.* / 2012-04-10 16:29
Dajcie mi namiar na tego goscia co to wysyla to go odstrzele. pzdro
ZombiPL / 83.9.116.* / 2012-04-24 14:34
A prosze masz t namiar na firme

Firma Eller Service
Eller Service
Al.Niepodległości 658/3
Miasto 80-354 Sopot
Lokalizacja PL
piona / 193.45.39.* / 2012-04-16 12:48
u namiary na tego typa naciagaczka z pl
Firma Eller Service
Eller Service
Ulica Chłopska 72
Miasto 80-350 Gdańsk
Lokalizacja PL
Telefon +48.514424284
Ostatnia modyfikacja 2008.11.25

Adres IP : 94.75.234.25
monisia2831 / 82.160.187.* / 2012-04-19 20:08
Wybacz ale ja mam inny adres
81-854 Sopot
ul. Al. Niepodległości 658/3
Domiśka / 109.243.221.* / 2012-04-07 22:58
No więc dzisiaj sprawdziłam swojego maila... co tam znalazłam?! Nakaz zapłacenia z usługę. Tylko ja się pytam za jaką? Skoro tylko się zarejestrowałam, a gdybym nawet coś sciągnęła, to tylko zaraz po magicznej rejestracji, kiedy wszystko jest darmowe... No ale cóż, ja panikara, łzy w oczach, szybkie bicie serca i całe życie przed oczami. ;p Przyznam, że troszkę mi ulżyło, ale nie do końca. Nie wiem, czy zrobiłam dobrze, ale napisałam wiadomość do Uwagi TVN. Pewnie się ośmieszyłam, ale myślę, że Oni będą w stanie mnie uspokoić. Pozdrawiam.
ela829 / 83.15.5.* / 2012-04-09 22:18
a powiedzcie mi jak sprawdzić jakie dane podałam, bo szczerze powiedziawszy z tej nerwówki już sama nie wiem co im podałam
:) 1000 / 79.184.36.* / 2012-04-07 02:39
Witam.

W celu ucięcia zmartwień Wszystkim poszkodowanych i oszukanych przez pobieraczek.pl i pobieraczek.com proszę osoby które znalazły ten post o zapoznanie się z zawartością n/w linków oraz o ich kopiowanie w celu rozpowszechnienia na innych forach poświęconych tej sprawie. Myślę, ze skoro znaleźliście się tutaj bo dotknęła Was sprawa "pobieraczka" dobrze by było pomóc i innym osobom przez umieszczenie i rozpowszechnienie n/w linków. Z góry dziękuję i życzę spokojnych świąt.


http://www.pcworld.pl/news/348897/Pobieraczek.masz.problem.bedzie.sprawa.w.sadzie.Prawnik.firmy.tlumaczy.html

http://www.pcworld.pl/news/381453/Pobieraczekpl.pozew.zbiorowy.przeciwko.firmie.Eller.Service.zlozony.html?utm_source=pcworld&utm_campaign=related_news&utm_medium=link

:)
Luz / 212.160.176.* / 2012-04-07 21:31
Do :) Ten artykuł o sprawie w sądzie jest z 2009 roku i jest o tyłek potłuc. Sądzę, że jesteś z pobieraczka i chcesz tylko nastraszyć.... jaj sobie nie rób człowiek
Jertym / 178.182.60.* / 2012-04-06 18:57
Nie jestem pełnoletni a wysyłają mi te groźby że pozwą mnie do sądu nie wiem czy to ignorować czy powiedzieć mamie o wszystkim i zapłacić te 97,80 zł
Adrian5784 / 217.98.75.* / 2012-04-17 16:15
ja mam tesz ten sam problem mam 14 lat i mam zapłacić 200 zł a muj brat 12 i 100 zł. Nie jestem pewien ale (jeśli dojdzie do rozprawy sądowej) jeżeli nie masz szesnastu lat obciążą twoich rodziców. Ja wezwanie pisemne dostałem po dwóch latach od rejestacji . Radze żebyś uzbierał kase zanim się dowiedzom, ale jak niemasz kasy to powiedz rodzicom żeby odcieli ci neta na tzy miesiące a ty korzystaj w telefonie u mnie zdziałało
Chris10 / 77.115.173.* / 2012-04-18 07:19
Dopóki nie ukończyłeś 18 lat, nie możesz zawrzeć żadnej umowy handlowej lub cywilno- prawnej.
zonk77 / 83.9.8.* / 2012-04-06 19:39
Dobrze wiesz że IGNOROWAĆ - więc ignoruj .
bizon121 / 178.42.4.* / 2012-04-04 20:24
Wiecie co ?? Naprawdę JESTEŚCIE OGRANICZENI UMYSŁOWO ???????? Wróćcie się do początku postu i zobaczcie - TO SAMO PISANO PONAD DWA LATA TEMU - nic to Wam nie daje do myślenia ??? Skoro - NIKOGO PRZEZ TEN OKRES NIE OSKARŻYLI - to nie wysnuwacie żadnych wniosków ??? Nic a nic ??? To powiem to głośno - stado baranów , stówa w zęby i zanieść złodziejowi !!!!!!!!!!!!!!! I dajcie już spokój - płacić czy nie - bo do barana nic nie trafi choćby pisać i sto lat.
szpilka36 / 83.22.136.* / 2012-05-25 17:40
skoro precedens dalej jest,to nie ma co się dziwić ,że takie wezwania do zapłaty.ja też dostałam dzisiaj,podobno ponowne/działa stresująco,bo napewno znajdą ludzi którzy zapłacą,ja nie zamierzam,ale co sobie z nimi popiszę i poużywam to moje,
marek164 / 83.20.56.* / 2012-04-04 17:52
Szanowny Panie tomasz,

Dnia 18.03.2012 z komputera o adresie IP 83.20.56.156 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości.

Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - mateuszlenart@op.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=hJNrhiy0a8RvLr7YsU7udngaTw%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl


Dostałem taką wiadomość , czy powinienem się obawiać ?
kasienka79 / 83.11.133.* / 2012-08-31 17:12
sprawadź adres IP swojego komputera ja też dostałam takie badziewie tyle że IP mojego komputera jest inne niż oni podają
Andrzej387 / 217.98.7.* / 2012-04-14 10:20
Dostałem to samo i mysle co zrobic.Nic nie sciągałem tylko zarejestrowałem się i to pech bo odrazu umowa,głupie to dlamnie zeby tak nabierac ludzi.
gienek112 / 79.191.59.* / 2012-04-14 16:20
Ty nie myśl - Ty nic nie rób - bo po co ???
palka / 87.206.85.* / 2012-04-04 18:42
Ludzie gadamy i gadamy i nic z tego nie wychodzi konkretnego - a czas leci!! Proszę zdeklarujcie się co robimy nie płacimy i olewamy ich, robimy coś innego, a może są tacy, którzy chcą zapłacić? Proponuję szybką i konkretną sondę z krótką opinią każdego z nas - na tej podstawie łatwo można wyrobić sobie pogląd [wg zdania większości]!!
fazer317 / 77.254.225.* / 2012-04-18 19:37
Olać to naciągacze nic nie płacić
Marcin1986693 / 83.238.79.* / 2012-04-04 10:31
Taaa ja im niestety ułatwiłem zadanie, bo podałem swoje prawidłowe dane :/ Do dzisiaj żałuje, że sie tam zarejestrowałem, bo nawet z tego portalu nie skorzystałem ani razu, a teraz dostaje do domu jakieś listy i wezwania do sądu. Tylko dziwi mnie to, że takie pismo powinno być dostarczone za potwierdzeniem odbioru, a nie wrzucone do skrzynki :) Po drugie jak ktoś wysyła przedsądowe pismo to powinna być pieczątka i własnoręczny podpis tej osoby, a nie napisane imię i nazwisko na komputerze. Myślę, że oni tylko tak straszą żeby wystraszyć nas i żebyśmy "dobrowolnie" zapłacili.
Idiszka / 46.112.44.* / 2012-04-04 22:18
Mam taki sam problem.
Poszłam dzisiaj na policje i tam powiedzieli mi ze ta sprawa juz jest im znana i policjant powiedzial mi ze mam wszystkie meile kasowac i nie odpisywac im a wszystkie listy wyrzucac do kosza i NIC IM NIE PLACIC bo to jest konto prywatnej osoby......i takze jego zona miala z pobieraczkiem problemy
wyslal mnie do rzecznika praw konsumenta zebym dopisala sie do pozwu zbiorowego.....
Adrian5784 / 217.98.75.* / 2012-04-17 16:20
A jak mi przyszło pisemne zawiadomienie że mam zapłacić co robić
bizon121 / 213.76.128.* / 2012-04-04 12:32
Pewno ze straszą - i " nie wezwanie do sądu " a zwykły list od oszusta .
don't worry / 148.88.244.* / 2012-05-06 00:13
Do osób, które zapłaciły:

Jeżeli chcecie odzyskać pieniądze, to radzę złożyć pozew zbiorowy. Każda osoba z osobna nie ma szans na wygraną - niska szkodliwość...

Pozdrawiam i nie dajcie się więcej oszukać :)
olgaolga / 79.191.61.* / 2012-04-03 14:57
Witam wszystkich.
Mam taki sam problem jak wy wszyscy. Jednak dodatkowo nie mając zaufania do stron internetowych zmieniłam swoje nazwisko przy logowaniu.Zastanawiam się teraz czy płacić im czy nie
iwcia 27 / 217.117.128.* / 2012-04-18 11:14
Droga olgaolga oraz wszyscy nękani przez Pobieraczka- przeczytajcie całego e-maila uważnie (wiem że jest długi ale na pewno bedzie pomocny)!

W przypadku jak podałaś fikcyjne dane możesz mieć troche gorzej niż osoby które podały prawdziwe (ja też się dałam na nich naciąć tylko podałam prawdziwe dane) Rzecznicy praw konsumenta już od dawna są zapoznani z tą sprawą i każą:
1. Nie płacić bo to są wyłudzacze
2. Jeśli się podało prawdziwe dane i aktywowało się konto nie dalej niż 3 miesiące wcześniej należy im wysłać druk odstąpienia od umowy. Te łobuzy nie wysyłają żadnych informacji o sobie (muszą wysłać w dniu "podpisania umowy") i nie informują iż przysługuje nam jeszcze dodatkowy 10-cio dniowy termin odstąpienia od umowy (owszem wysyłają maila ale tam nie ma żadnej z potrzebnych danych regulowanych przez przepisy prawa). Umowa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt szkodliwy opisuje jakie obowiązki mają przedstawiciele takich firm (art. 9 ust.1), jeśli się z nich nie wywiążą konsumentowi przysługuje 3 miesięczny termin odstąpienia od umowy.
Poniżej wklejam jak powinien wyglądać pełen druk:
Odstąpienie od umowy


Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produktniebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xx xx 2010r. z komputera o adresie IP ………………. (jesli nie zna Pani swojego IP na pewno był w mailach od "pobieraczka")

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

3. Jeśli chcemy możemy zgłosić sprawę na policję.
4. Jeśli nadal nas będą nękać i przysyłać (pocztą i listem poleconym, e-maile się nie liczą wcale gdyż takie pisma muszą być wysyłane pocztą) należy się udać do rzecznika praw konsumenta i oni się już tym zajmą.
Osób oszukanych w taki sposób są tysiące jak nie setki tysięcy (jak dzwoniłam na główną infolinię Pani mówiła że ona sama w samym tym dniu odebrała ok. 40 telefonów w sprawie pobieraczka) i oni chętnie w tej sprawie pomagają bo już raz byli ukarani przez UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) ogromną karą i mieli zmienić swój sposób działania ale nie zrobili tego jeszcze.
5. Z tego co im wiadomo jeszcze NIKT nie został przez nich pozwany więc jest bardzo prawdopodobne że do żadnego procesu nie dojdzie, i nawet jeśli dojdzie osoba pozwana przez nich ma dużo większe szanse na wygraną niż ONI.

Mam nadzieje że więcej osób przeczyta tego e-maila i będzie on dla nich pomocny bo ten pobieraczek zaszedł za skórę strasznie i chętnie się odpłacę chociaż w taki sposób, ratując inne osoby przed daniem się im naciągnąć!

Powodzenia!
Malina / 176.109.51.* / 2012-05-09 21:05
K**** zapłaciłem dla świętego spokoju ch****. Teraz czytam i w******* się!
keriirek / 83.7.69.* / 2012-04-20 07:42
dzienki za info wysyłam im emaila pozdrawiam keri;)
Idiszka / 164.127.100.* / 2012-04-04 10:16
Witam
niestety dzis sie dowiedzialamze mam taki sam problem....
nie mialam o niczym pojecia
nie wiem co mam dalej robic?
jak im nie zaplace jakie beda tego skutki?
pysiekk / 83.26.120.* / 2012-04-19 20:45
ja idę na policje a potem do rzecznika praw konsumenta bo to jest skandal. Oszuści ! Nic im płacić nie można !
iwcia 27 / 217.117.128.* / 2012-04-18 11:16
Droga Idiszko oraz wszyscy nękani przez Pobieraczka- przeczytajcie całego e-maila uważnie (wiem że jest długi ale na pewno bedzie pomocny)!

W przypadku jak podałaś fikcyjne dane możesz mieć troche gorzej niż osoby które podały prawdziwe (ja też się dałam na nich naciąć tylko podałam prawdziwe dane) Rzecznicy praw konsumenta już od dawna są zapoznani z tą sprawą i każą:
1. Nie płacić bo to są wyłudzacze
2. Jeśli się podało prawdziwe dane i aktywowało się konto nie dalej niż 3 miesiące wcześniej należy im wysłać druk odstąpienia od umowy. Te łobuzy nie wysyłają żadnych informacji o sobie (muszą wysłać w dniu "podpisania umowy") i nie informują iż przysługuje nam jeszcze dodatkowy 10-cio dniowy termin odstąpienia od umowy (owszem wysyłają maila ale tam nie ma żadnej z potrzebnych danych regulowanych przez przepisy prawa). Umowa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt szkodliwy opisuje jakie obowiązki mają przedstawiciele takich firm (art. 9 ust.1), jeśli się z nich nie wywiążą konsumentowi przysługuje 3 miesięczny termin odstąpienia od umowy.
Poniżej wklejam jak powinien wyglądać pełen druk:
Odstąpienie od umowy


Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produktniebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xx xx 2010r. z komputera o adresie IP ………………. (jesli nie zna Pani swojego IP na pewno był w mailach od "pobieraczka")

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

3. Jeśli chcemy możemy zgłosić sprawę na policję.
4. Jeśli nadal nas będą nękać i przysyłać (pocztą i listem poleconym, e-maile się nie liczą wcale gdyż takie pisma muszą być wysyłane pocztą) należy się udać do rzecznika praw konsumenta i oni się już tym zajmą.
Osób oszukanych w taki sposób są tysiące jak nie setki tysięcy (jak dzwoniłam na główną infolinię Pani mówiła że ona sama w samym tym dniu odebrała ok. 40 telefonów w sprawie pobieraczka) i oni chętnie w tej sprawie pomagają bo już raz byli ukarani przez UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) ogromną karą i mieli zmienić swój sposób działania ale nie zrobili tego jeszcze.
5. Z tego co im wiadomo jeszcze NIKT nie został przez nich pozwany więc jest bardzo prawdopodobne że do żadnego procesu nie dojdzie, i nawet jeśli dojdzie osoba pozwana przez nich ma dużo większe szanse na wygraną niż ONI.

Mam nadzieje że więcej osób przeczyta tego e-maila i będzie on dla nich pomocny bo ten pobieraczek zaszedł za skórę strasznie i chętnie się odpłacę chociaż w taki sposób, ratując inne osoby przed daniem się im naciągnąć!

Powodzenia!
marcelina / 109.243.52.* / 2012-04-04 11:52
Jakie skutki? Będziesz miał stówę więcej, a pobieraczek będzie musiał obejść się smakiem...
palka / 87.206.85.* / 2012-04-03 18:05
Witam wszystkich
Też jak pisałem mam ten problem co wszyscy. Moja sytuacja jest taka , komputer i e-mail zidentyfikowany należy do mojej córki, z komputera korzystają też inni współlokatorzy [jak to studenci razem mieszkają i razem się uczą, przyjmują innych studentów]. Ani córka ani jej współlokatorka nie przypominają sobie faktu użytkowania pobieraczka. Moje pytanie jest więc takie: co w przypadku jeżeli hipotetycznie biorąc z pobieraczka rzeczywiście korzystała jakaś inna osoba i w darmowym okresie i po nim, czy mam płacić?
A może wysymyczyć im stosowne pismo?
Z góry dzięki za informacje zwrotną!!

Na marginesie dodam, iż osobiście podoba mi się pomysł annonymusa!!
marcelina / 109.243.52.* / 2012-04-04 12:15
Podejdź do tego z humorem. Ja im napisałem coś takiego:
Szanowny Panie Pobieraczku (IP: 85.17.82.71).

W odpowiedzi na e-maile z 6 i 7 marca tego roku pragnę poinformować Sz. P., że żaden z użytkowników mojego komputera nie podpisywał z Sz. P. żadnej umowy. W związku z tym wzywam Sz. P. Pobieraczka, aby zaprzestał wysyłania na mój adres e-mail gróźb, wezwań do zapłaty itp. W przypadku otrzymywania kolejnych e-maili,. które graniczą z szantażem, zgłoszę powyższy fakt odpowiednim -mundurowym - organom.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny z numerem 112 (dla ułatwienia - końcówka mojego adresu e-mail).


Z poważaniem:

posiadacz adresu marcelina112@gazeta.pl
gosia1965 / 178.183.172.* / 2012-04-21 20:27
Witam wszystkich
własnie dziasiaj równiez odebrałam maila z informacją, ze mam zapłacic 94 zł. Myślałam, że dostanę zawału. Fakt moja wina nie przeczytałam dokładnie regulaminu, ale to nie zmienia faktu, że przy rejestracji winna być informacja o cenie. Po przeczytaniu poprzednich komentarzy natychmiast wysłałam wypowiedzenie umowy wg wzoru podanego wyżej.
Troche mi ulzyło. Będę czekać co będzie dalej ale płacić nie będę.
Uczciwy człowiek oszukany przez Pobieraczek / 83.6.6.* / 2012-04-03 10:30
Będąc na darmowej przeglądarce Google szukałem niezbędnych informacji. Natrafiłem na Pobieraczek będąc przekonanym na podstawie hasła reklamowego: 10 dni pobierania za darmo, że daklej surfuję gratis.Okazało się, że podstępnie firma Pobieraczek wyłudza pieniądze, poprzez utajnione zawarcie umowy.
Czytając fora internetowe już tysiące osób zostało oszukanych. Zatrważające jest, że także wiele dzieci zostało naciągniętych,które zostały wprowadzone w stan zachwiania emocjonalno-psychicznego.
Zastanawiam się dlaczego Pobieraczek jest jeszcze na wolności ????
ryth / 83.6.6.* / 2012-04-03 08:59
W moim odczuciu to z łodziejskie postępowanie
vxcs / 83.6.6.* / 2012-04-03 10:39
Uważam, że Pobieraczek oszukał mnie. Powinno byc jasno napisane, że usługa jest odpłatna. Wtedy ja kupuje, negocjue cene itd, a nie oszustwo w postaci hasła mówiącego o darmowym serwisie.
Nie zapłacę, czuje sie oszukany i dlaczego poza mną tak wiele osób jest naciągnietych..
Idiszka / 164.127.100.* / 2012-04-04 10:17
co teraz?
mam taki sam problem
nie iem jakie beda konsekwencje jak imnie zaplace?
"anonymous" / 195.116.19.* / 2012-04-03 04:15
Witam. ja również jestem pokrzywdzony przez ową firmę, co prawda nie zapłaciłem, ale nękają mnie emailiami wzywającymi do zapłaty. Wpadłem na taki pomysł w jaki możemy im się choć troszkę odpłacić za ich oszustwa. Mianowicie mam na myśli to co ostatnio w swoim programie zrobił Szymon Majewski z antypolską stroną holenderskiego polityka Wildersa, namawiał ludzi do jednoczesnego korzystania z tej strony i tym samym zablokował mu serwer. jak byśmy dotarli do choć by połowy "ofiar" to może by się i nam to udało. Zawsze można by się umówić na jakiś dzień w tygodniu, godzinę..(lub codziennie:)) i przeprowadzić atak :) he he. Ale by mieli gule jak by im dziennie serwer się blokolwał:) co wy na to? Czekam na propozycje:P Jak przeczyta to jakaś osoba która wie np. do jakiego grona musieli byśmy dotrzeć i czy w ogóle jest to możliwe to dajcie cynk. Pozdro
kuba09 / 83.6.20.* / 2012-04-02 20:48
Mam do Was pytanie. Temat wałkowany od 3 lat , nic się nie zmienia : najpierw maile , potem jak ktoś coś im napisze to dostaje dodatkowe atrakcje w postaci listów - temat opisany od A do Z - A NIEKTÓRZY NADAL NIE WIEDZĄ CO ROBIĆ !!!! Ciekawe kiedy się dowiedzą - za sto lat ??? A może - JAK TROCHĘ POCZYTAJĄ CO DOTYCHCZAS NAPISANO ????
madziasek91m / 178.214.6.* / 2012-04-02 16:53
Dalej nie wiem co mam robić :( skoro nie podałam im żadnych danych tlyko maila i jako imię"jfdgyufed" to jaka jest szansa że znajdą moje dane? Chyba nikła.....
martika599 / 89.206.32.* / 2012-04-03 10:17
czyli co robimy ???
niech ktos jasno powie ?!!!!
nic nie płacimy tylko wszystko wyrzucamy ??
tak?!
a skoro umowa jest na rok to po roku bedzie juz nie wazna ?
Idiszka / 164.127.110.* / 2012-04-05 10:06
dzis ide do prawnika a potem do rzecznika
policja mi mowila ze to konto prywatnej osoby
wiec NIE PLACIC i miec ich w dupie
Idiszka / 164.127.100.* / 2012-04-04 10:19
no wlasnie a po roku co? znowu nastepna kasa?
druth / 83.29.7.* / 2012-04-17 09:11
...jasne ! I przez kolejne 7 lat, w/g ustawy o naiwności !! :-))
Po tym okresie otrzymasz rabat 10%.
No chyba, że określisz ich adres jako spam. To wtedy sprawa się urywa.
joanka777 / 83.28.187.* / 2012-04-03 19:11
Ja również tego samego felernego dnia ( 22.03 br.) co Pan emeryt poniżej zawarłam rzekomą umowę z pobieraczkiem . Dzisiaj otrzymałam pismo wzywające do zapłaty . Pół dnia rozmyślałam nad swoją naiwnością i o tym ,że dołączyłam do grona baranów i owiec , mimo ,iż wiedziałam już wcześniej ( rok wcześniej) o pobieraczku - naciągaczku. Tego dnia - 22 kwietnia miałam wysoką gorączkę to pewnie uśpiło moją czujność , a była mi potrzebna na zajęcia na uczelni piosenka dziecięca , której i tak nie ściągnęłam . Ale dość tłumaczenia , jestem na siebie zła i nawet doszło do tego ,że stwierdziłam ,że za głupotę trzeba płacić i mimo , iż na pieniądzach nie śpię , zdecydowałam się zapłacić. Nie zrobiłam jeszcze tego ... a na dzień dzisiejszy nie mam nawet tych prawie 100-tu zł... Tylko tu nasuwa mi się kolejne pytanie . Co po roku czasu ( pakiet wykupuje się na rok ) znowu przyjdzie mi wezwanie do zapłaty kolejnej stówki ? i tak do kiedy , dożywotnia ta umowa ? Myślałam też o pisemnym odstąpieniu od umowy ( mam na to 3 miesiące nie 10 dni) , ale jak widać byłoby to nieskuteczne , gdyż pism ta firma nie odbiera ! Pytanie do " zbałamuconego emeryta" Jak wygenerować wpis do pozwu zbiorowego ?
miagi / 77.45.4.* / 2012-04-11 22:00
Kochani proponuję TV np: UWAGA byc może oni coś ustalą. Narazie to ten pobieraczek (kasy) robi co chce i naciąga kolejne osoby. A pozew zbiorowy stoi w miejscu. Każdy kto został oszukany powinien zgłosic się na policję. Strach pomyślec ile dzieciaków zostało naciągniętych. A teraz muszą życ w ciągłym strachu.
janka12 / 95.49.80.* / 2012-04-03 19:27
Postanowiłaś zapłacić - dołączyłaś do grona łosi - ha ha ha. Głupich nie sieją - sami się rodzą . Widać - pobieraczek ma dla kogo istnieć .
Zbałamucony emeryt / 83.1.217.* / 2012-04-03 09:30
Stał się cud! „Pobieraczek” się odnalazł!
Wczoraj zamieściłem informację (patrz – Zbałamucony emeryt) o zmianie siedziby „firmy”, co okazało się być celowym jej zabiegiem dezinformującym, by nie potwierdzić pisma wysłanego tego samego dnia, co zarejestrowanie się na stronie wydrwigrosza. Pismo wróciło do mnie z pieczątką : ZWROT – adresat zmienił siedzibę - i niepotwierdzonym blankietem odbioru. Dzisiaj, jak na ironię, otrzymałem e’mail jak niżej:
„Szanowna Pani XXXXX
Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 22.03.2012 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Pani nasz serwis w 10-cio dniowym okresie Bezpłatnego Testowania i dziękujemy, że zdecydowała się Pani pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany.
Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 22.03.2012 zostanie uaktywniony dla Pani najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu.
Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry.
Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania.
Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pani okresu próbnego, czyli do dnia 07.04.2012.
Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - xxxxxxx
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=nYBwkzCsJ5FKMLDJv3rgKDAH
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl
Kończąc, życzymy Pani miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem.
Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl”.
Osoby tam zatrudnione są specjalistami w dziedzinie hipokryzji i kombinatorstwa. Zamiast generowania blankietu w celu przekazania nienależnej kwoty, wygeneruję wpis do pozwu zbiorowego przeciwko nieuczciwym gierkom stosowanym wobec setek osób.
palka / 87.206.85.* / 2012-04-03 21:49
Pozew zbiorowy już jest można się z nim zapoznać na stronie http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/ . Jak się ktoś dowie jak i kiedy się można do nich przyłączyć niech da znać, też bym się dołączył. Trzeba ukrócić to bezprawie. Zróbmy coś aby nie dać się
palka / 87.206.85.* / 2012-04-03 22:00
I jeszcze dodam, może jest ktoś kto zapłacił już im i ma jakieś doświadczenie w tym zakresie i mógłby poinformować innych: czy miał po tym fakcie jakieś od nich sygnały/ nagabywania o kolejne zapłaty za następny rok itp.. Może jest też ktoś kto wysmyczył do nich jakieś pismo na odczepne i może podać - jeżeli warto ??? Z góry dzięki za każdą informacje
K.G / 31.175.234.* / 2012-04-30 12:40
ja byłam naiwna i wysłałam im drogą przelewu żądaną sumę pieniędzy. Mój przelew (na szczęście mam potwierdzenie tej transakcji) mimo iż idzie ok 3 dni jakoś podejrzanie do nich nie trafił... dostałam kolejnego maila z wezwaniem do zapłaty :/
izkaa2606 / 178.36.107.* / 2012-04-02 15:53
dwa lata temu zalogowałam sie na pobieraczku. dzisiaj dostalam pismo od komornika z wezwaniem do zaplaty. nie mam pojecia co z tym zrobic... moze udac sie do radcy prawnego zeby sie upewnic czy na pewno mam nie placic. ktos z Was dostał moze pismo od komornika?
zbałamucony emeryt / 83.1.217.* / 2012-04-02 15:03
Jak mówią kpiarze: -„coś drgnęło w rajstopach”. Sformułowanie jest na pozór niezrozumiałe, bowiem chodzi o bardzo „popularną” oczywiście instytucję ELLER SERVICE S.C. z Gdańska. Jestem emerytem w wieku siedemdziesięciu lat. W dniu 22.03.2012 postanowiłem odszukać w Internecie jednej gry dla dziecka w wieku sześciu lat. Trafiłem na nią pod adresem w/w firmy, która reklamowała się możliwością udostępnienia do testowania wielu programów bezpłatnie przez dziesięć dni, pod jednym wszakże warunkiem. Konieczne było zarejestrowanie się. Niejednokrotnie przeprowadzałem podobną operację w sprawach dotyczących dużo poważniejszych tematów, nie zawodząc się na współpracy. Przeprowadziłem proces rejestracji, otrzymując hasło, po czym natychmiast nadeszło e’mailem serdeczne podziękowanie za skorzystanie usługi. Teraz należało się tylko zalogować. Zamiast możliwości zalogowania, trafiłem widocznie przez roztargnienie na forum dotyczące oszukańczej polityki prowadzonej przez ELLER SERVICE. Po przestudiowaniu około setki z tysięcy wystąpień, moje siwe włosy przyjęły postawę „baczność”. Po jaką cholerę wpakowałem się w takie bagno? – pomyślałem. Natychmiast napisałem wypowiedzenie zawartej przed chwilą „umowy”, aby zmieścić się w dziesięciodniowym terminie umożliwiającym zrezygnowanie z kontynuacji dochodowej dla firmy „współpracy”. Po kolejnej godzinie wysłałem pismo listem „POLECONY RECOMANDE” wraz z żądaniem potwierdzenia odbioru przez adresata. Aby nie być gołosłownym podaję numer przesyłki (00)459007734692539058. Pozostało oczekiwać na przeznaczony do tego blankiet potwierdzenia. Po kilku dniach zacząłem się domyślać, że odbiorca ma kłopoty ze złożeniem podpisu, gdyż spotykany listonosz z daleka kręcił głową, iż nic dla mnie nie ma. Dzisiaj tj. w dniu 2.04.2012 przyniósł mi wreszcie… - mój wysłany i nieotwarty list z pieczątką „ZWROT – ADRESAT ZMIENIŁ SIEDZIBĘ”. Skojarzyłem z tym faktem informacje uzyskane z forów na temat zagrywek firmy, gdzie dowiedziałem się, że w dniu 23.03.2012 został złożony pozew zbiorowy w organach ścigania w Gdańsku w związku z podejrzeniem popełniania przestępstwa przez rzeczona firmę i to w okresie podobno od trzech lat. Czytałem, że jej kierownictwo urzędowało w piwnicy budynku, a pieczątka o zmianie siedziby sugeruje, że obecnie załoga zeszła niżej o kilka poziomów. Gdyby postępowano uczciwie, zamiast wspomnianej pieczątki, poinformowano by o nowym adresie. Zrozumiałbym, że była to potrzeba związana z koniecznością zwiększenia przestrzeni roboczej podyktowanej olbrzymią ilością realizowanych zapotrzebowań przez wdzięcznych, zamawiających usługi. Koperty nie otwieram, dowody przesłania zatrzymałem na wypadek, gdyby np. z Seszeli nadeszło żądanie zapłaty za świadczone usługi w związku z brakiem wypowiedzenia „umowy”? – rejestracji?
Powyższe postanowiłem zamieścić na kilku forach, dla pokrzepienia tych, którzy dopiero teraz dowiadują się być może o zmianach mający miejsce w tak rygorystycznej firmie.
Zaczynam wierzyć w hasło wypisane w kiblu Ferdynanda Kiepskiego, brzmiące – „W kupie siła”.

Pozdrawiam wszystkich terroryzowanych

Najnowsze wpisy