Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.24.70.* / 2010-12-24 08:53
UOKiK a raczej ich pracownicy cały czas się ośmieszają doradzając ludziom wypowiadanie rzekomych umów powstałych poprzez rejestrację w oparciu o stawę " elektroniczną " - gdy ona sama mówi , że ta kwestia - kwestia składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej JEJ NIE DOTYCZY. No cóż - jacy urzędnicy taki i poziom doradzania. Wielokrotnie pisano na forach słowa urzędasów - " niech pani napisze wypowiedzenie - tak na wszelki wypadek " . Powiem szczerze - większej głupoty nie słyszałem ani nie wyczytałem - nigdzie . Ale - od samego początku urzędasy coś bredzą a w lipcu 2009 roku pani rzecznik z Gdańska wręcz odmówiła zajęcia się sprawą bo niby wszystko jest OK. Jak by miała odrobinę honoru - już by tam nie pracowała. Bo jak dziś wygląda sytuacja - jakaś decyzja UOKiK o wprowadzaniu w błąd i sprawa w sądzie konsumenckim. I te brednie o umowach padają z ust właśnie pracowników UOKiK - niestety jest to bardzo niepokojące bo wiele osób nawet zapłaciło oszustom - bo urzędas tak doradził. Po co to piszę ?? By wszystkim uzmysłowić że w urzędach pracują ludzie i jak niektórzy swoje obowiązki traktują na" odwal się ". I - głównie dorośli powinni wiedzieć że jeśli do tej pory z czymś takim się nie spotkali - to jest to wbrew obowiązującym przepisom , bo gdyby prawo dopuszczało takie praktyki - wszyscy by o tym wiedzieli. Zapewne długo jeszcze pracownicy UOKiK będą coś o umowach bredzić - ale to nie zmienia faktu - NAPRAWDĘ ŻADNE UMOWY NIE ISTNIEJĄ BO NIE MOŻNA ICH ZAWRZEĆ W OPARCIU O USTAWĘ KTÓRA WŁAŚNIE W TYCH KWESTIACH ODSYŁA DO KODEKSU CYWILNEGO I INNYCH USTAW.
guma1 / 83.31.139.* / 2010-12-23 19:23
karolaaa - nie wiem dlaczego tak jest ale wiem jedno - NIE MOŻNA ZAWRZEĆ PRAWNIE WAŻNEJ UMOWY NA PODSTAWIE USTAWY " ELEKTRONICZNEJ " PONIEWAŻ TA USTAWA TEGO NIE REGULUJE - i w kwestiach składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej odsyła do Kodeksu cywilnego i innych ustaw / art 11 / .
Pobierak pisze bzdury powołując się na ustawę " elektroniczną " - ale gdyby napisali że - umowa została zawarta na podstawie Kodeksu cywilnego czy innej ustawy - wówczas mieli by stos wypowiedzeń w 3 miesiącach . A tak to oni odbierają to prawo wszystkim twierdząc że ustawa " elektroniczna " i ich regulamin tego nie przewiduje . No pewno że nie przewiduje - BO TO NIE JEST JEJ - ustawy - ROLA - ona określa warunki jakie należy spełnić by można było umowę zawrzeć lub wypowiedzieć . A regulamin powinien mieć taki wpis bo to nam gwarantuje ustawa " konsumencka " i nikt nie może nas tego prawa pozbawić . A - nie zamieszczając takiego wpisu w regulaminie - wszystkim wciskają ciemnotę . Natomiast jak zawieramy umowy - mówią inne zapisy prawne .
Dlaczego inni twierdzą że umowy są ? Wydaje mi się że dlatego bo ustawa " elektroniczna " mówi - usługodawca tworzy regulamin i zgodnie z nim świadczy usługę . I interpretują ten zapis w ten sposób - skoro regulamin mówi że rejestracja = zawarcie umowy - to tak jest . A to jest BZDURA - Bo ta sama ustawa mówi co regulamin ma zawierać - czyli WARUNKI ZAWARCIA I ROZWIĄZANIA UMOWY - ale w art. 11 zaznacza że - NIE MOŻE MÓWIĆ REGULAMIN JAK UMOWY SIĘ ZAWIERA - bo zapisy ustawy tego nie regulują a regulamin powstaje w oparciu o jej regulacje.
NIE MA UMÓW - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI .
tommm / 79.186.141.* / 2010-12-23 15:56
o pobieraczku było nawed na demotywatorach.Jeden student prawa napisał aby sie nie przejmować ponieważ jesli jest około 1 mln osob a 90% nie płaci to spisanie wniosków i woogóle innych rzeczy zajęło by mi około 350 lat i chyba ma racje bo do wszystkich to samo piszą.
Shin Chan :D / 195.116.193.* / 2010-12-23 15:32
A ja proponuje tak: Znajdźmy wszystkie parodie pobieraka na youtube, oraz wypowiedzi (a nie jedną taka widziałem) aby im nie płacić bo to oszuści... zróbmy liste i niech każdy oszukany wyśle im na maila żeby sobie pooglądali. Niech wiedzą gdzie polacy ich mają...
guma1 / 178.42.231.* / 2010-12-23 14:35
Pozwolę sobie przytoczyć dwa wpisy z forum prawników :

Swoją drogą podziwiam ludzi, którzy wdają się w dyskusję za pośrednictwem e-mail, potwierdzając w ten sposób swoje dane. W większości przypadków firma ta nie ma żadnej możliwości ustalenia czy posiadane dane są faktyczne.
---------------------
Kancelaria Adwokacka w Szczytnie
adw. Łukasz Nysztal


I drugi : to napisała pani Iza - Doradztwo Prawników - Prezes

Zapoznajcie się zwłaszcza z tą ustawą:

USTAWA
z dnia 18 lipca 2002 r.
o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Takie postępowanie jak zostało tu opisane NIE PROWADZI DO ZAWARCIA WIĄŻĄCEJ UMOWY o świadczenie usługi elektronicznej.

To nie są moje słowa - ale prawników zaczerpnięte z tego postu :

http://prawnikow.pl/forum/thread/68984,Pobieraczek.pl.htm?offset=1
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-12-23 18:51
dziwi to dlaczego niektórzy prawnicy twierdzą, że żadna umowa nie została zawarta, a niektórzy odwrotnie. MOżna spotkać naprawdę różne interpretacje.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-12-23 09:52
Na Forum Prawnym (http://forumprawne.org) można przeczytać nieco inne wypowiedzi na temat pobieraka. Dla zainteresowanych radzę się wtajemniczyć.
Maria48 / 93.105.199.* / 2010-12-23 00:38
A ja dostałam od rzecznika prasowego uokik taką wiadomosć:

Szanowna Pani,

jeśli jest Pani osobą pełnoletnią, nie otrzymała Pani potwierdzenia zawarcia
umowy na piśmie (nie otrzymała Pani umowy doręczonej pocztą), oraz nie
minęły 3 miesiące od chwili rejestracji na portalu, powinna Pani złożyć oświadczenie o
odstąpieniu od umowy. Wystarczy jedno zdanie:
Na podstawie art. 10 w zw. z art. 7 ustawy z dnia 2 marca 2000
roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za
szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny ( Dz.U.2000.22.271 z późn zm.),
niniejszym odstępuję od umowy zawartej w dniu ...... ze spółką Eller
Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, przy ul.
Chłopskiej 72.

Jeśli podała Pani przy rejestracji prawdziwe dane osobowe, oświadczenie
należy wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Jeśli podała Pani przy rejestracji nieprawdziwe dane osobowe, oświadczenie
należy wysłać pocztą elektroniczną, z adresu e-mail, z którego nastąpiła
rejestracja.
Wszelkie przedsądowe wezwania do zapłaty i inne pisma kwestionujące
zasadność odstąpienia umowy należy konsekwentnie ignorować a pieniążków
NIE płacić.

W załączeniu przesyłam broszurkę informującą o bezpiecznym zawieraniu umów w
Internecie.

Z poważaniem,

Milena Zawadzka
Prawnik - konsultant

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
Ul. Gizów 6, 01-249 Warszawa
Tel. 22 634 06 69
Fax: 22 634 06 67
Infolinia Konsumencka: 0 800 800 008
www.skp.pl
franccom / 2010-12-23 09:20
mogę ci przesłać gotową odpowiedz jaką otrzymasz od naciągaczka
odpowiedzą ci tak napiszę moimi słowami
twoje zgłoszenie zostało odebrane dziękujemy za kontakt z bok@pobieraczek.pl
niniejszym informujemy iż Pani oświadczenie jest bezzasadne bo zostało przesłane po terminie 10 dni od daty rejestracji w naszym serwisie złodziejaczek.pl
oni mają gotowe odpowiedzi
hihi mi napisali że przekazali moją sprawę super firmie windykacyjnej która mnie czepnie z kasy
mam to w głębokim poważaniu i nic sobie z tych ich stwierdzeń nie robię pan GUMA który tu szefuje na tym forum nie oświecił trochę poczytałem w necie i jestem spokojny czekam na te ich wiadomości będe was informować o postępach w mojej sprawie jakie NACIĄGACZEK powymyslał

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt
guma1 / 83.24.179.* / 2010-12-22 08:49
Pani asesor Dorota na pewno wykonała by telefon do znajomego windykatora i powiedziała - nie wygłupiaj się . I kto wie jak tam to wszystko funkcjonuje . Na jakiej podstawie pani asesor oparła swoje uzasadnienie - zapewne na ustnych ustaleniach z wiadomym windykatorem bo na pewno nie na zapisach prawnych .
A najbardziej mnie śmieszy jak to pani asesor natrudziła się by tak obszernie uzasadnić KOMPLETNĄ GŁUPOTĘ - CZYLI ISTNIENIE UMÓW . Nie mogę wyjść z podziwu dla głupoty i tępoty niektórych urzędników - bo chyba nie jest to działanie celowe. Ale w tej sprawie nic mnie już nie zdziwi.
Wpieniony Obywatel:) / 178.182.154.* / 2010-12-22 23:04
chcesz rozwiązać problem z pobieraczkiem? http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.53712:1
franccom / 2010-12-22 09:03
trzeba by zadać tej Pani asesor pytanie czy sprawdziła w jaki sposób jest prowadzona procedura weryfikacji danych osobowych.
po co są podpisy elektroniczne ?
po co nr dokumentu dowodu osobistego?
po co nr pesel?
i wiele innych numerków i kodów?
Pani Dorota chyba dostaje niezłą działę od tego Pana windykatora piwnicy w Gdańsku
albo prokuratura jest współwłaścicielem tego procederu okradania ludzi z pieniędzy.
daddd / 109.158.102.* / 2010-12-22 01:46
Tak sie zastanawiam jak mnie znajda. Dostalem kiedys na gg wiadomosc ktos zamiescil twoje zdjecia na pobieraczek.pl zarejestrowalem sie podalem wszystko falszywe. Od tamtej pory minelo juz sporo czasu, nawet zapomnialem o tym az do dzis wpadlem na artykul o oszustwach pobieraczka. Mieszkam w UK, zdazylem sie przeprowadzic :D niech mnie szukaja, zostaly im jeszcze 3lata na znalezienie mnie, potem moj Ip zostanie skasowany przez dostwace internetu
franccom / 2010-12-22 08:53
wpłać im tę stówkę bo prezes naciągaczka niema na bombki choinkowe dla swoich pracowników w tej piwnicy
oni cię już szukają gotowca mają przygotowanego do wysłania HIHI.
*************************************************************************************************
zostaw temat POBIERACZKA umrze śmiercią naturalną
*************************************************************************************************
mnie styki grały ale Pan GUMA mnie oświecił jak każdego na tym forum

POZDROWIONKA
guma1 / 95.49.31.* / 2010-12-22 06:53
daddd- znajdą cię - po odciskach palców na klawiaturze lub myszce ha ha ha. Dobrze że tego nie napisali bo ludziska już by masowo wymieniali klawiatury czy myszy komputerowe.
dawe / 2010-12-22 08:35
Ciekawa jestem, co by powiedziała Pani asesor Dorota , gdyby się dowiedziała, że jej dane osobowe również są w posiadaniu Pobieraczka?? Gdyby ktoś, kto zna jej adres (np. jej małoletnia córka, czy brat) zarejestrował się z jej danymi używając fikcyjnego e-maila?

Bardzo bym chciała wiedzieć , czy nadal by uważała, że w świetle "Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną " taka umowa jest ważna, i by zapłaciła tym oszustom?
guma1 / 95.49.31.* / 2010-12-21 21:41
zagrzybora - a cóż Ty kombinujesz ??? Twój mail - a od kiedy to mail jest jakimiś danymi osobowymi ???? Od kiedy mail identyfikuje osobę i mówi kto coś zrobił czy zamówił ???
Chłopie - nie kombinuj tylko to olej najnormalniej w świecie - i o jakich danych fałszywych mówisz a raczej piszesz ??? Skoro podałeś dane z kosmosu i pobierak Ci to umożliwił - znaczy to że nie zrobiłeś nic złego , bo oni chcą by tacy jak Ty podawali dane fałszywe bo mogą takim jak Ty wciskać kit o jakiejś odpowiedzialności karnej . A za co masz odpowiadać ??? Że nacisnąłeś rejestruj???? BZDURA KOMPLETNA . Jak byś poszedł do banku i wylegitymował się fałszywym dowodem osobistym chcąc wyłudzić jakiś kredyt - wówczas miał byś problem . Albo przez internet podał np. dane nie swoje w oparciu o fałszywy dokument tożsamości - to można jeszcze dyskutować . Ale tu - gdzie podstawą działalności pobieraka jest adres mail z którego MOŻE COŚ NAPISAĆ KAŻDY ???????????? Błagam , proszę - ulitujcie się nad sobą i nie wymyślajcie bzdurnych zagrożeń których nie ma . Nie można po mailu zidentyfikować osoby - bo może coś napisać brat , siostra , kolega itp - mało tego , zakładając skrzynkę możesz podać dane z sufitu - bo taka usługa może być świadczona incognito !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takie prawo daje nam ustawa . Ile skrzynek każde z Was posiada a raczej na ile podaliście coś co nie jest prawdą ???? I co - ktoś Was ściga , ktoś Was o coś oskarża ???? Proszę - dopóki nie pomożecie sobie - nikt Wam nie pomoże , bo nikt za Was nie uruchomi szarych komórek i nie zacznie myśleć .
Napisałeś znamienne zdanie :
" podałem fałszywe dane( losowy ciąg liter) ale nie mam skończonych 18 lat tak wiec ta umowa nie jest i tak ważna, ale mimo tego mogą mnie pociągnąć do odpowidzialności karnej ze względu na te dane "
No cóż - skoro to napisałeś z takim przekonaniem - czy możesz wskazać zapis prawny który to potwierdzi ??? Bo skoro to wiesz - to musisz swoje twierdzenie na czymś a raczej na jakimś zapisie prawnym opierać . Bardzo jestem ciekawy Twojej odpowiedzi - bardzo !!!
Ja znam inny - z tej ustawy ona którą pobierak się powołuje - że świadczenie usługi drogą elektroniczną może odbywać się incognito - a co to znaczy ??? Że pobierak chce podania danych bo wie że podacie dane fałszywe i teraz może Was zastraszyć jakimiś bzdurami o jakiejś odpowiedzialności - tylko za co , chyba za swoją niewiedzę i młody wiek . No to drugie to akurat atut i powód zazdrości - nie tylko mój .
Słuchaj - zrób tak jak zrobiło to tysiące osób - po prostu ignoruj ich i po sprawie . I tak jest - choćby nie wiem jak wszystkich straszyli - nic nie są w stanie zrobić - kompletnie nic.
guma1 / 95.49.31.* / 2010-12-21 21:56
zagrzybora - spoko , zrób tak , olej ich - nie pożałujesz . Zobaczysz że tak będzie . Pozdro.
tommm / 79.186.147.* / 2010-12-21 21:09
zagrzybora-nie pociągną cię ponieważ można podać fałszywe dane przy rejestracji.A zresztą piszą sami na swojej stronie że 100% anonimowo jakby cie podali a nie podadzą to by byli głupi bo jak już napisałem pisze tam 100 % anonimowo
zagrzybora / 87.205.81.* / 2010-12-21 20:51
Mam pytanie, mianowicie podałem fałszywe dane( losowy ciąg liter) ale nie mam skończonych 18 lat tak wiec ta umowa nie jest i tak ważna, ale mimo tego mogą mnie pociągnąć do odpowidzialności karnej ze względu na te dane, bo jednak e mail jest już mój, więc można wysłać do nich swoje zmienone dane na prawdziwe? Wtedy ominąłbym te kłopoty związane z tymi falszywymi danymi?
franccom / 2010-12-21 21:46
to jak cię znajdą ???? żaden operator bez nakazu sondowego nie da im twoich danych a na policji ich wyśmieją tak jak mnie jak poszedłem z tym problemem .
Kup sobie coś fajnego za tę 100 kę i zapomnij o NACIĄGACZKU
POBIERACZEK jak sama nazwa muwi jest od pobierania kasy od naiwnych tak mi powiedział komendant Policji w mojej miejscowości tak się składa że to jest pszyjaciel rodziny.
Pozdrawiam
A jak zapłacisz to możesz ich pozwać to tesz cię wyśmieją ale ci od NACIĄGACZKA
guma1 / 178.42.254.* / 2010-12-21 16:12
Oj - pierwszy napisze ten kto ładunki podłoży - ha ha ha . Tutaj wystarczy wiedzieć jakie ma się prawa i że zapisy prawne na takie coś nie pozwalają . I tak jest bo nie ma żadnej firmy która by na takich zasadach działała - nie daję nic a wmawiam że jest jakaś umowa.
No cóż - urzędasy coś mówią a że to jest bez sensu - to inna sprawa . Wprowadzają ludzi w błąd a ludzie im wierzą - bo urzędnik i niby powinien wiedzieć co i jak . Powinien - a czy wie ??? Czy wie co mówi taki ktoś / urzędasy UOKiK / co twierdzi że tak umowy w necie zazwyczaj się zawiera - czyli że jest to norma , że takich umów jest w necie większość ??? A jak zadać proste pytanie - TO KTO TAK UMOWY ZAWIERA ??? - NIKT NIE WIE !!!!!!!!!! Więc jak to jest - dlaczego nikt tego nie zna skoro jak twierdzi UOKiK tych umów muszą być tysiące ???? Ano dlatego że ustawy nie zezwalają na takie zawieranie umów , nie można zawrzeć umowy w oparciu o ustawę " elektroniczną " bo ona reguluje tylko sprawy czysto " techniczne " dotyczące warunków świadczenia jakiejś usługi . A jak umowę zawieramy - o tym mówi Kodeks cywilny a przede wszystkim inne ustawy w tym ustawa " konsumencka " .
Jest to jasne jak słońce - bo takie są zapisy ustawy kierowane do nas - nie do prawników i urzędników ale do nas - konsumentów . I jeśli ustawa mówi że - nie reguluje jakiś zapisów - to tak jest i nie podlega to dyskusji . Dlatego akceptacja jakiegoś regulaminu nigdy nie będzie zawarciem umowy na podstawie ustawy " elektronicznej " bo ona w art. 11 mówi że tego nie reguluje i jej to nie dotyczy. Dlatego regulamin również nie może tego regulować a powinien mieć odwołania do innych zapisów prawnych .
Mało kto wie ALE REGULAMIN POWINIEN ZAWIERAĆ WPIS ODWOŁUJĄCY DO ART. 10 . 2 USTAWY " KONSUMENCKIEJ " - tak , taki zapis jest u uczciwego usługodawcy , bo to jest jeden z warunków które pozwalają nam w jakiś sposób rozwiązać umowę a takie prawo daje nam ustawa " konsumencka " . Przypominam - jest to zapis o 3 miesięcznym wypowiedzeniu umowy bez jej pisemnego potwierdzenia .To jest w regulaminie tego uczciwego - oszust mało że tego nie napisze to jeszcze powie że go nie dotyczy. O nie drodzy państwo - nikt nie ma prawa wybierać sobie co go dotyczy czy nie bo nie zawarł tego w regulaminie - prawo jest prawem i dotyczy wszystkich bez względu czy do tego się przyznaje czy nie.
" Uszy do góry "- to do tych nowych , zobaczcie piszemy tyle czasu i czy komuś coś się stało , czy komuś stała się jakaś krzywda ze strony pobieraka ? NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI - I NIE WOLNO IM PŁACIĆ BO TO SĄ OSZUŚCI - ZWYKLI ZŁODZIEJE .
guma1 / 178.42.254.* / 2010-12-21 15:14
I jeszcze jedno - lubię Ślązaków a raczej płeć piękną z tamtego regionu - bo mam tam fajne znajome by nie powiedzieć przyjaciółki. Na mnie w wojsku mówili krawaciarz - cóż , stolica - a raczej prawie stolica.

Najnowsze wpisy