Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 95.49.35.* / 2010-12-21 07:32
gala_dali - fajnie piszesz - zresztą jak wszyscy a raczej jak większość . Zauważ - jeśli nawet coś byś pobrała to tylko w tym okresie próbnym i ludziska pisali że coś tam pobierali ale tak niewielkie ilości danych że trudno tu nawet mówić o jakiś zobowiązaniach finansowych. I - tu usługodawca ma rację - i nie piszę o pobieraku - jeśli powie że jego nie interesuje czy ktoś z czegoś korzystał ale musi być spełniony podstawowy warunek - USŁUGA MUSI BYĆ URUCHOMIONA I ŚWIADCZONA - bez względu na fakt zapłaty. To jest ideą usługi - najpierw spełnienie jej warunków przez usługodawcę a póżniej za to zapłata - nie na odwrót.
Co do pytania - pewno że tak , możesz napisać jakieś wypowiedzenie powołując się na ustawę z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. a konkretnie na art. Art. 10 .2 . który mówi - brak potwierdzenia pisemnego - okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Ale - narażasz się na pisemną odpowiedż i prawdopodobnie ją dostaniesz i teraz chodzi o to byś się tego nie wystraszyła. OK??
Na koniec - dawno nie cytowałem zapisów ustawy - ale dwa art.

Art. 11. 1. Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.

Potwierdza to mój wcześniejszy wpis - NIE MA USŁUGI - NIE MA ZAPŁATY !!! Więc dlaczego niektórzy im płacą ??? Bo na coś się zgodzili i tak mówi regulamin?? To proszę - drugi art. :

Art. 17. Nie można w drodze umowy wyłączyć lub ograniczyć praw konsumenta określonych w art. 1-16, także w razie dokonania wyboru prawa obcego.

Jest to bardzo ważny artykuł bo - tak naprawdę obala wszelkie argumenty pobieraka . Obala wszelkie wpisy które coś nam nakazują i odbierają nasze prawa. Nikt nie może nas tych praw pozbawić - NIKT ANI NIC - żaden regulamin czy umowa a nawet jakaś dyrektywa. DLATEGO POBIERAK NIC NIKOMU NIE ZROBI - raz że umowy nie istnieją / zgodnie z ustawą " elektroniczną " / , dwa że w sposób oszukańczy wmawiają nam że nie mamy żadnych praw co jest niezgodne z ustawą " konsumencka " . I tu nikt nie powinien mieć kłopotu z udowodnieniem że jest to działanie celowe a już nie powinna mieć tego problemu niedouczona pani asesor z sądu rejonowego w Gdańsku. Ale - podstawowy warunek - TE ZAPISY TRZEBA ZNAĆ a jak widać pani asesor dużo jeszcze musi się uczyć .
guma1 / 95.49.35.* / 2010-12-21 06:58
NCS - jeśli już nie chcesz nic od pobieraka dostawać to zmień sobie adres poczty mail - tak po prostu.
To są proste rozwiązania - ale skuteczne i należy je stosować .
Wiecie - dla nas koło - taki okrąg - to rzecz normalna i powszednia ale swego czasu było wielkim wynalazkiem . Wynalezienie koła to było wielkie odkrycie - ale tu nie musimy robić wielkich odkryć typu - zrobię to czy tamto - po prostu stosujmy to co jest proste - bo na ogół najskuteczniejsze.
~Ten / 94.232.33.* / 2010-12-20 21:50
Też stałem się ofiarą tego portalu i czytając wasze posty nie będę płacił tylko mam wątpliwości na temat komornika i sądu bo tego bym nie chciał a rejestracja na tamtej stronie była przypadkowa minęło 14 dni a tu od razu straszą. Nie podawałem danych więc tu już chyba ulga. Czy mogę przy kolejnych groźbach zwrócić się na policję czy gdzieś bo lekko mam stracha;/
franccom / 2010-12-21 09:56
TEN nic ci to nie da Policja cię wyśmieje tak jak mnie jeszcze cię nastraszom że podałeś fałszywe dane nie czytaj tych bzdur co NACIAGACZEK pisze nic ci nie zrobią bo jeszcze nikomu do domu nie pszyszli zrób tak jak GUMA pisze skasuj konto pocztowe chyba że chcesz się pośmiać z tego co ci złodzieje wypisują
Napisz im żeby ci wystawili FAKTURE to zobaczysz co ci odpiszą
*************************************************************************************************Re: faktura proforma
15 Gru 2010, 14:20
Od:
Agnieszka Kuśmierczyk

Szanowny Panie,

Dane podane podczas procesu rejestarcji w sewisie:
Pitomy Franc
ul. 1
22-200 Rybnik
1970-07-01

Niniejszym informujemy, że sprawę przekazujemy naszemu działowi windykacji. Dział windykacji skontaktuje się z Panem drogą elektroniczną bądź przekaże od razu sprawę naszej kancelarii prawniczej, która wyśle Panu stosowny pozew na podany adres.

Jeżeli okaże się, że adres jest nieprawdziwy wówczas zostaną powiadomione właściwe organy ścigania o fakcie popełnienia przestępstwa.
Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Adresy IP, z którrgo nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.
Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Dziękujemy za współpracę.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
*************************************************************************************************
Pozdrawiam
franccom / 2010-12-21 10:05
Jeszcze jedno mam fajny pomysł trochę głupi nak na 40 latka ale fajny musielibyśmy sie wszyscy zebrać na jakimś ryknu na kturym jest sieć np. GLIWICE albo w jakimś mega sklepie typu FOCUS i w tym samym momęcie z tego samego IP wysłać 1000 lub więcej rejestracji do NACIĄGACZKA to by dostali mnustwo roboty w tej zasranej piwnicy pełnej złodzieji i naciągaczy

sory za słownik
Pozdrawiam
guma1 / 178.42.254.* / 2010-12-21 13:26
franccom - masz rację - za ortografię należy się pała!!! I pomyśleć że kiedyś jak ja zdawałem maturę popełnienie 3 błędów ortograficznych w wypracowaniu oznaczało koniec kariery / dla niezorientowanych - brak 3 znaków interpunkcyjnych takich jak kropka czy przecinek oznaczał błąd ortograficzny /.I biorąc pod uwagę że takie coś liczyło 8 , 9 i więcej stron papieru podaniowego - same przecinki mogły kogoś wykończyć - teoretyczne. . Ale - Ty też powinieneś to pamiętać - tamte czasy - więc chłopie , podciągnij się trochę . Spoko , żartuję ale pisać który przez " u " - to zbrodnia. Zbrodnia na języku polskim . Dla uspokojenia wszystkich - to nie jest karalne - chyba że ktoś tak napisze w szkole .
franccom / 2010-12-21 14:53
GUMA dzięki za słowa krytyki pod adresem mojej ortografii DYSLEKCJA SŁUCHOWA tak się to nazywa nie jest to bowiem powód do dumy z mojej strony pani w przychodni pychologicznopedagogicznej powiedziała że Hanysy tak mają co mam zrobić będę sie starać nie walić takich byków
popieram twoją działalność na tym forum będę cie czasami wspierać w robocie mam dużo czasu

Ps moja nauczycielka języka polskiego połamała 3 warzechy na moim grzbiecie i nic mnie nie nauczyła

pozdrawiam
guma1 / 178.42.254.* / 2010-12-21 15:07
franccom - A widzisz - dziś okazuje się że na forach piszą sami dyslektycy a kiedyś po prostu kończyło się karierę naukową na niepełnej szkole średniej ha ha ha . A piszę to dlatego że wystarczy poczytać fora - jest przerażające jak ludzie piszą nie przywiązując wagi do ortografii - a przecież to nasz język i nie można go tak kalać . Koniec przynudzania
OK - chciałem troszkę zmienić temat by ci nowi nie brali tak bardzo tego pobieraka na poważnie , troszkę luzu nikomu jeszcze nie zaszkodziło . I ja nie mam nic przeciwko dyslektykom ale - sorry , jest to rażące i no cóż - co sobie młodzież pomyśli - że ci po czterdziestce to same nieuki ha ha ha .
Dobra - temat zamknięty, dzięki za wspieranie , przecież ktoś musi młodzieży mówić co i jak - prawda??? Pozdrawiam
franccom / 2010-12-21 15:29
Guma ja wiem że ty pierwszy napiszesz jak wysadzą tę piwnicę w powietrze szkoda tylko że palenie na stosie zakazano ale te średniowieczne praktyki miały by zastosowanie w dzisiejszych czasach
GaGGa . / 78.154.95.* / 2010-12-20 21:13
a sory , że tak cały czas pisze ale kiedyś ktośnapisał tak :

"Wystarczy nacisnąć kombinację CTRL+F i następnie wpisać "zł" lub tym podobne
hasła. A może nas to uchronić przed problemami.."

to dla tych , co pobieraczek uważają za przestrogę, że trzeba czyta regulaminy.
jak macie stronę z umową , tak jak się naciśnie ctrl + f wyskakuje okienko i jak tam wpiszecie zł to wam wyskakują te fragmenty , gdzie coś piszą o "zł"

no to wszystko ;)
kiedyś jeszcze napisze po kilku miesiącach ;p

NO STRESS !
GaGugigalula xd / 78.154.95.* / 2010-12-20 21:16
podziw guma1 ty tu piszesz codziennie od jakiego czasu )sorz klawiatura mi sie pomiesyala nie moge ynaleyc ynaku yapztania)

podziw !!!!
Gaguśś. / 78.154.95.* / 2010-12-20 20:59
hej ludziska !
mi pierwszy email przyszedł 30 Paź 2010
i do tego był następny z groźbą i odrzucenie mojej rezygnacji .

a teraz nic się nie dzieje ;)
żyję sobię spokojnie.
a na początku tak się bałam.
mowię wam , nie warto :)

pozdrowionka . ;**
GaGatta. / 78.154.95.* / 2010-12-20 21:02
a..
sory, że piszę tak luzacko , ale na przepisach się nie znam ;p
guma1 / 83.31.139.* / 2010-12-20 15:11
tommm - oczywiście że nie masz czego się bać - umowy nie istnieją , nie ma takiej możliwości i mam nadzieję że niedługo wszyscy się o tym przekonają .

Wszyscy a raczej niektórzy narzekają na prawo a okazuje się że to nie problem zapisów prawnych ale ich znajomości przez tych co to prawo mają egzekwować. Niestety - brutalna - ale gorzka prawda .
tommm / 79.186.147.* / 2010-12-20 14:42
czyli mam się czegoś bać czy nie ? Proszę o odpowiedź
Kasia560 / 194.116.252.* / 2010-12-19 18:33
Regulamin pobieraczka pkt.3.2 mówi i tu cytuje:

"Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki,
polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci,
daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w
jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu
Pobieraczek5."

ale skoro nie doszło do wyboru pakietu to czy można mówić o pełnej rejestracji??
Moim zdaniem NIE, tym samym rejestracja jest nie pełna.

To jest moje zdanie.
oglupialy ze zdumienia / 79.186.125.* / 2010-12-20 10:39
Szanowna Dorota Kołakowska-Cierpisz - asesor Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku,

zalatwila nam juz ten temat , wie najlepiej , ze POBIERACZEK jest OK !!!!!

w zwiazku z tym organizuje nowy biznes - PODBIERACZEK .... zapraszam wszystkich ....

a serio : jacy asesorzy prokuratury, tacy pozniej sedziowie , jacy sedziowie takie Państwo
guma1 / 83.31.138.* / 2010-12-20 14:59
Na Twoim miejscu jednak poprosił bym panią asesor o ustosunkowanie się do art. 11 " Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną " mówiącego że - ta ustawa sposobu zawierania umów nie reguluje - a w związku z tym jak to ma się do bzdur jakie w tym piśmie pani asesor zawarła.
Regulamin stworzony jest po to by zgodnie z jego zapisami świadczyć usługę czyli mówi np. co przysługuje nam jako klientom a co usługodawcy , co zrobić by można było umowę zawrzeć lub rozwiązać - ale na pewno NIE MOŻE MÓWIĆ JAK TAKĄ UMOWĘ SIĘ ZAWIERA . JEST TO BZDURA - a w ustach a raczej piśmie pani asesor budzi poważny niepokój o stan wykształcenia tych co póżniej będą oceniali - a jak się okazuje już oceniają jakiś stan prawny. Jest to przerażające że podważa się tak prosty i jednoznaczny zapis prawny i mam nadzieję ze z niewiedzy a nie w wyniku celowego działania. Ale jak by nie patrzył - JEST TO NIEDOPUSZCZALNE.
asiulek1978 / 77.112.156.* / 2010-12-19 22:25
FACECI UWAŻAJCIE:-)))
Przypadkowo natknełam się na ten link
To nie wiarygodne do czego ten zdesperowany pobieraczek już jest zdolny:-)

http://vbeta.pl/2010/06/01/pobieraczek-kontratakuje-nagimi-laskami-z-naszej-klasy-przekretow-ciag-dalszy
tommm / 79.186.154.* / 2010-12-19 18:48
Pobierak nigo nie posądzi bo to troche kosztuje. Oni tylko czekają aż ktoś wpłaci bo się wystraszy. Kasia560 - moim zdaniem ma rację bo oni sami nam wmuszają ten pakiet bez naszej wiedzy. pozdrawiam
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-19 17:26
Napiszę jeszcze raz - porównajcie sobie te dwa stwierdzenia - pani asesor Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku :

" umowa ...została zawarta dobrowolnie, a zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulamin świadczenia usług ..."

I teraz zapis Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną :

Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, STOSUJE SIĘ przepisy Kodeksu cywilnego oraz INNYCH USTAW.

Więc mam pytanie - skoro ustawa mówi że zasad zawierania umów NIE REGULUJE to na jakiej podstawie pani asesor twierdzi że :" zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną "????????????????????????????????????????????????????????????????????

Na miejscu pani asesor zajął bym się innym zajęciem niż praca w prokuraturze - bo ze znajomości zapisów prawnych niestety pani asesor się nie wykazała. Nawet nie chce się jej zapoznać z zapisami ustawy tylko bredzi coś nie mając pojęcia o czym mówi - a nie dopuszczam myśli by to było działanie celowe. Co ma rację - ustawa czy jakaś pani która swoje obowiązki traktuje jak niestety większość z urzędasów - czyli na odwal się . A może nie chce się wszcząć postępowania co do osoby kolegi czy znajomego windykatora - bo tu upośledzony umysłowo prawnik wie że podstawy do postawienia zarzutów są . Jak nie o przestępstwo to wykroczenie.
No cóż - dała pani ciała i to tak że nawet nie chce się komentować - WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xyz88 / 213.227.70.* / 2010-12-19 17:48
Przeczytałem tamto pismo, i skoro prokuratura nie ma jak udowodnić ich przestępczego działania, to pobierak tak samo nie ma jak udowodnić że ktoś jest mu winien kasę (mimo że nikt mu nie jest nic winny). Tutaj chyba jedynymi poszkodowanymi w całej sprawie są ludzie co wpłacili im kasę.
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-19 17:26
Napiszę jeszcze raz - porównajcie sobie te dwa stwierdzenia - pani asesor Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku :

" umowa ...została zawarta dobrowolnie, a zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulamin świadczenia usług ..."

I teraz zapis Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną :

Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, STOSUJE SIĘ przepisy Kodeksu cywilnego oraz INNYCH USTAW.

Więc mam pytanie - skoro ustawa mówi że zasad zawierania umów NIE REGULUJE to na jakiej podstawie pani asesor twierdzi że :" zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną "????????????????????????????????????????????????????????????????????

Na miejscu pani asesor zajął bym się innym zajęciem niż praca w prokuraturze - bo ze znajomości zapisów prawnych niestety pani asesor się nie wykazała. Nawet nie chce się jej zapoznać z zapisami ustawy tylko bredzi coś nie mając pojęcia o czym mówi - a nie dopuszczam myśli by to było działanie celowe. Co ma rację - ustawa czy jakaś pani która swoje obowiązki traktuje jak niestety większość z urzędasów - czyli na odwal się . A może nie chce się wszcząć postępowania co do osoby kolegi czy znajomego windykatora - bo tu upośledzony umysłowo prawnik wie że podstawy do postawienia zarzutów są . Jak nie o przestępstwo to wykroczenie.
No cóż - dała pani ciała i to tak że nawet nie chce się komentować - WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-19 16:30
Jeszcze jedno - zwróćcie uwagę co pisze ta pani asesor :

" ...została zawarta dobrowolnie, a zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy
Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulamin świadczenia usług ..."

A co mówi nam Ustawa o świadczenie usług drogą elektroniczną :


Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, STOSUJE SIĘ przepisy Kodeksu cywilnego oraz INNYCH USTAW.

Ha ha ha - co za bzdury pisze pani asesor - ustawa mówi że NIE REGULUJE SPRAW ZWIĄZANYCH Z ZAWARCIEM UMOWY - a pani asesor pisze że :

" zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną "

Jeeeeeezu - ale jakaś ta pani asesor mało rozgarnięta a raczej niedouczona . Może tworzy jakieś nowe prawo - podważa zapisy ustawy i wprowadza własne prawo . I dziwicie się ze to trwa ?????????
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-19 16:14
Teraz już wiecie dlaczego prowadzi to były windykator ????
Zwróćcie uwagę na jedną sprawę - odmawiają wszczęcia postępowania BO NIE MOŻNA IM UDOWODNIĆ CELOWOŚCI DZIAŁANIA . Wiecie co to oznacza ??? Jeśli pobierakowi nie można - wg. tej pani asesor - udowodnić wyłudzenia kasy - to jak można udowodnić komukolwiek z nas że coś zamówił naciskając REJESTRUJ i w ten sposób chciał uzyskać jakąś korzyść majątkową czyli wyczerpał znamiona oszustwa ???? Przecież jeśli ktoś coś tu zyskuje - to tylko pobierak.
Bzdura kompletna - ale coś podejrzanie wyglądają mi ruchy jak nie policji to sądu w Gdańsku . Ta decyzja mnie nie zdziwiła - windykator zna to środowisko na wylot i pobierak nigdy nikogo o nic nie oskarży bo jakaś rozprawa musiała by się odbyć w sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania . I tu wystarczył by jeden wyrok na ich niekorzyść by stworzyć precedens. Wówczas - byli by skończeni. Dlatego jedynym rozwiązaniem na tym etapie sprawy są pozwy zbiorowe. Skoro są kancelarie prawne które chcą się tego podjąć - znaczy że podstawy są . Dlatego ci co zapłacili powinni jak najbardziej zdecydować się na taki krok - upomnieć się o zwrot kasy z odsetkami w pozwie zbiorowym .
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 16:27
.
.....Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulamin świadczenia usług
„Usenet" z dnia 17.03.2009 r., który pokrzywdzony rejestrując się na stronie
internetowej ww. spółki zaakceptował.

Analizując Regulamin świadczenia usług „Usenet" zamieszczony na stronie
„pobieraczek.pl" wskazać trzeba, iż zgodnie z § 4 ust. l ww. regulaminu zawarcie
umowy następuje poprzez rejestrację danych usługobiorcy i zlecenie realizacji usług na
formularzu rejestracyjnym, co w/w musieli uczynić. Nieistotnym przy tym jest czy
usługobiorca faktycznie skorzystał z oferowanych usług. Wówczas miał on prawo do
testowego i darmowego korzystania z usług w okresie dziesięciu dni. Zgodnie z § 4 ust.
6 ww. Regulaminu, usługobiorcy który zawarł umowę przysługuje prawo do odstąpienia od
umowy w terminie dziesięciu od jej zawarcia, a odstąpienie takie dla swojej
skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub
poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty
elektronicznej przesłanego na wskazany adres poczty elektronicznej biura obsługi
klienta firmy Eller Sernice sc.

Wobec sformułowań Regulaminu, które pokrzywdzony dobrowolnie zaakceptował -
abstrahując przy tym, iż uczynił to niejako automatycznie bez fizycznego osobistego
zapoznania się z jego treścią i poświęceniu powyższej czynności jakiegokolwiek czasu -
nie sposób wskazać, by Eller Service sc miała zamiar wprowadzić pokrzywdzonego w
błąd.

Spór powstały na tym tle pomiędzy stronami umowy ma charakter wyłącznie
cywilnoprawny, w związku z czym ewentualne roszczenia związane z niewykonaniem lub

niewłaściwym wykonaniem umowy przez strony jak również kwestie związane z ewentualną
bezskutecznością czy też nieważnością zawartej umowy winny być dochodzone i
rozstrzygnięte przez sąd w trybie postępowania cywilnego, zaś podejmująca decyzje
wyłącznie w zakresie ewentualnych czynów spenalizowanych w Kodeksie karnym prokuratura
nie jest organem władnym do zajęcia wiążącego stanowiska w kwestiach należących do
kompetencji sądu cywilnego.

W obecnym stanie rzeczy w zakresie czynów z art. 13 § l kk w zw. z art. 286 § l
kk na szkodę Pani....... oraz Pana........ brak jest zatem podstaw do wszczęcia i
przeprowadzenia postępowania karnego.

Mając powyższe na względzie w niniejszej sprawie w powyższym zakresie należało
odmówić wszczęcia postępowania przygotowawczego zgodnie z art. 17 § l pkt 2 kpk.

O R

Rejonowej

Mając powyższe na uwadze postanowiono jak na wstępie.

Pouczenie: Dorota Kolakowska- Cierpisz
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 15:51
G d a ń s k-O l i w a

8O-126 GDAŃSK 4Q

UL PIEKARNICZA 10(5)

Gdańsk, 30 listopada 2010 r.


POSTANOWIENIE

o odmowie wszczęcia dochodzenia

Dorota Kołakowska-Cierpisz - asesor Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku,

po rozpoznaniu zawiadomienia Pani ........oraz Pana ......... z dnia

04.11.2010 r. w sprawie usiłowania doprowadzenia w/wymienionego do niekorzystnego

rozporządzenia mieniem przez Eller Service sc, tj. o czyn z art. 13 § l kk w zw. z art. 286

§lkk

działając na podstawie art. 305 § l i § 3 kpk oraz art. 17 § l pkt 2 kpk

postanowił

odmówić wszczęcia dochodzenia w sprawie:

usiłowania doprowadzenia w okresie od dnia 19.10.2010 r. do dnia 04.11.2010 r. w Gdańsku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Pani..... i Pana...... do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 94,80 zł poprzez wprowadzenie wyżej wymienionego w błąd przez Ełler Seryice sc z siedzibą w Gdańsku co do wymagalnej należności związanej z zawarciem umowy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, czym działano na szkodę Pani....... oraz Pana........., tj. o czyn z art. 13 § l kk w zw. z art. 286 § l kk - wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego (na podstawie art. 17 § l pkt 2 kpk),


UZASADNIENIE

W dniu 29.11.2010 r. do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku za Pośrednictwem Prokuratury Rejonowej dla ............. wpłynęło mające formę wiadomości e-mail zawiadomienie dotyczące usiłowania doprowadzenia ww do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Z treści ww. zawiadomienia wynika, iż Pan ......... z uwagi na problemu z pobraniem pilików serwisu obieraczek.pl nie pobierał, nie będzie pobierać jakichkolwiek plików za pośrednictwem w/w serwisu. Jak wynika za załączonej do zawiadomienia korespondencji z włąscicielem portali obieraczek.pl Pani.......... za pośrednictwem komputera o nr IP: 83.27.180.52 w dniu 19.10.2010 r. dokonała rejestracji na stronie „pobieraczek.pl" oraz zaakceptowała regulamin świadczonych usług.. Nadto w ciągu dziesięciu dni od rejestracji nie wypowiedział usługi, w związku z czym na adres poczty elektronicznej otrzymał od Rller Service sc z siedzibą w Gdańsku wezwanie do uiszczenia należności w kwocie 94,80 zł z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną (usługa „pobieraczek").

Analizując powyżej przedstawiony stan faktyczny stwierdzić należy, iż okoliczności przedstawione przez Pania....... oraz Pana......... nie dają wystarczającej podstawy do stwierdzenia, że doszło do popełnienia przestępstw przewidzianych w art. 13 U kk w zw. z art. 286 S l kk.

Na wstępie wskazać należy, przestępstwo oszustwa stypizowanego w art. 286 § l k.k. jest przestępstwem kierunkowym, zatem warunkiem odpowiedzialności jest działanie (zaniechanie) sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zamiar bezpośredni o szczególnym (ze względu na cel) zabarwieniu wymagany jest zarówno dla elementu "wprowadzenia w błąd", jak i "wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania znaczenia przedsiębranego działania". Jako że określone w art. 286 § l k.k. przestępstwo oszustwa jest przestępstwem umyślnym, ustawa wymaga, aby zachowanie sprawcy było ukierunkowane na określony cel, którym w przypadku oszustwa jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Przypisując sprawcy popełnienie przestępstwa określonego w art. 286 § l k.k. należy wykazać, że obejmował on swoją świadomością i zamiarem bezpośrednim (kierunkowym) nie tylko to, że wprowadza w błąd inną osobę (względnie wyzyskuje błąd), ale także i to, że doprowadza ją w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem — i jednocześnie chce wypełnienia tych znamion (zob. wyr. SN z 14.1.2004 r., II KK 192/03, niepubl, a także wyr. SN z 6.11.2003 r., II KK 9/03, niepubl.; post. SN z 4.11.2003 r., V KK 67/03, OSNKW 2003, Nr l, póz. 238). Elementy przedmiotowe oszustwa muszą być objęte świadomością sprawcy, który, chcąc uzyskać nienależną korzyść majątkową, działa świadomie w określony sposób, co w konsekwencji prowadzi do wniosku, że działa z zamiarem bezpośrednim - kierunkowym, obejmującym cel i sposób działania (zob. wyr. SN z 20.2.1974 r., V KR 49/74, OSNKW 1974, Nr 7-8, póz. 138).

W niniejszej sprawie brak jest podstaw do stwierdzenia, iż Eller Sendce sc usiłowała wprowadzić pokrzywdzonego świadomie w błąd lub jego błąd umyślnie wykorzystać.

Należy wskazać, że umowa dotycząca możliwości udostępnienia pokrzywdzonemu usług świadczonych przez Eller Service sc (odpłatne udostępnianie plików muzycznych i filmowych) została zawarta dobrowolnie, a zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 16:17
.....Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulamin świadczenia usług „Usenet" z dnia 17.03.2009 r., który pokrzywdzony rejestrując się na stronie internetowej ww. spółki zaakceptował.

Analizując Regulamin świadczenia usług „Usenet" zamieszczony na stronie „pobieraczek.pl" wskazać trzeba, iż zgodnie z § 4 ust. l ww. regulaminu zawarcie umowy następuje poprzez rejestrację danych usługobiorcy i zlecenie realizacji usług na formularzu rejestracyjnym, co w/w musieli uczynić. Nieistotnym przy tym jest czy usługobiorca faktycznie skorzystał z oferowanych usług. Wówczas miał on prawo do testowego i darmowego korzystania z usług w okresie dziesięciu dni. Zgodnie z § 4 ust. 6 ww. Regulaminu, usługobiorcy który zawarł umowę przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu od jej zawarcia, a odstąpienie takie dla swojej skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanego na wskazany adres poczty elektronicznej biura obsługi klienta firmy Eller Sernice sc.

Wobec sformułowań Regulaminu, które pokrzywdzony dobrowolnie zaakceptował - abstrahując przy tym, iż uczynił to niejako automatycznie bez fizycznego osobistego zapoznania się z jego treścią i poświęceniu powyższej czynności jakiegokolwiek czasu - nie sposób wskazać, by Eller Service sc miała zamiar wprowadzić pokrzywdzonego w błąd.

Spór powstały na tym tle pomiędzy stronami umowy ma charakter wyłącznie cywilnoprawny, w związku z czym ewentualne roszczenia związane z niewykonaniem lub

niewłaściwym wykonaniem umowy przez strony jak również kwestie związane z ewentualną bezskutecznością czy też nieważnością zawartej umowy winny być dochodzone i rozstrzygnięte przez sąd w trybie postępowania cywilnego, zaś podejmująca decyzje wyłącznie w zakresie ewentualnych czynów spenalizowanych w Kodeksie karnym prokuratura nie jest organem władnym do zajęcia wiążącego stanowiska w kwestiach należących do kompetencji sądu cywilnego.

W obecnym stanie rzeczy w zakresie czynów z art. 13 § l kk w zw. z art. 286 § l kk na szkodę Pani....... oraz Pana........ brak jest zatem podstaw do wszczęcia i przeprowadzenia postępowania karnego.

Mając powyższe na względzie w niniejszej sprawie w powyższym zakresie należało odmówić wszczęcia postępowania przygotowawczego zgodnie z art. 17 § l pkt 2 kpk.

O R

Rejonowej

Mając powyższe na uwadze postanowiono jak na wstępie.

Pouczenie: Dorota Kolakowska- Cierpisz

Stronom przysługuje prawo przejrzenia akt sprawy i złożenia zażalenia na powyższe postanowienie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy (art. 306 § l kpk, art. 465§2 kpk).

Sąd może utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie lub uchylić je i przekazać sprawę prokuratorowi celem wyjaśnienia wskazanych okoliczności, bądź przeprowadzenie wskazanych czynności (art. 330 § l

Jeżeli prokurator nadal nie znajdzie podstaw do wniesienia aktu oskarżenia, wyda ponownie postanowienie

o umorzeniu postępowania. W takim wypadku pokrzywdzony, który wykorzystał uprawnienie

przewidziane w art. 306 § l kpk może wnieść akt oskarżenia określony w art. 55 § l kpk w terminie l -go

miesiąca od daty doręczenia zawiadomienia o postanowieniu. Akt oskarżenia winien spełniać wymogi

określone w art. 55 § l i 2 kpk.

Inny pokrzywdzony tym samym czynem może do rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej

przyłączyć się do postępowania (art. 55 § 3 kpk).

Na rozstrzygnięcie co do dowodów rzeczowych zażalenie przysługuje również osobie, od której odebrano

przedmioty lub która zgłosiła do nich roszczenie (art. 323 § 2 kpk).

Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie.

Termin do wniesienia zażalenia wynosi 7 dni od daty otrzymania odpisu postanowienia i jest zawity.

Zażalenie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne (art. 122 § l i 2 kpk, art. 460 kpk).

W sprawach z oskarżenia prywatnego zażalenie na postanowienie prokuratora o odmowie wszczęcia lub o

umorzeniu postępowania przygotowawczego rozpoznaje prokurator nadrzędny, jeżeli postanowienie

zapadło z uwagi na brak interesu społecznego w ściganiu z urzędu sprawcy (art. 465 § 2a kpk).

Zarządzenie:

Stosownie do treści art. 100 § 2 kpk, art. 305 § 4 kpk i art. 325a kpk doręczyć opis postanowienia: - pokrzywdzonemu:
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 16:55
Do :
Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Według :Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010

Załącznik nr 3 "Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet"

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuje od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.

xxxx....yyyyyyyyyy..... .........
imię i nazwisko

adres e-mail


Oświadczam, że mając problemy z pobraniem jakichkolwiek plików za pomocą serwisu Pobieraczek.pl

NIE POBIERALAM , NIE BEDE POBIERAC JAKICHKOLWIEK PLIKOW ZA POSREDNICTWEM W/W SERWISU INTERNETOWEGO ,

JAK ROWNIEZ NIE MAM ZAMIARU PODPISAC UMOWY NA KORZYSTANIE Z USLUG W/W SERWISU INTERNETOWEGO.


Dodatkowo stwierdzam , ze uwazam dzialalnosc , sposob podawania informacji przez w/w serwis za oszukancze i szkodliwe spolecznie .


xxxxxx yyyyyyyyyyyyy


Do wiadomości :

- a / a

- PREZES URZĘDU OCHRONY

Konkurencji i Konsumentów

Delegatura we Wrocławiu

50-413 Wrocław, ul. Walońska 3-5

dotyczy : DECYZJA RWR 6/2010 z dnia 31 marca 2010 r.


wroclaw@uokik.gov.pl-


- Prokuratura Okręgowa w ...................

Sekretariat Wydziału VI d/s Przestępczości Gospodarczej

dotyczy : DECYZJA RWR 6/2010 z dnia 31 marca 2010 r. PREZESA URZĘDU OCHRONY
Konkurencji i Konsumentów

Załącznik : żądanie dokonania zapłaty przez serwis pobieraczek.pl
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 16:54
Do :
Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Według :Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010

Załącznik nr 3 "Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet"

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuje od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.

xxxx....yyyyyyyyyy..... .........
imię i nazwisko

adres e-mail


Oświadczam, że mając problemy z pobraniem jakichkolwiek plików za pomocą serwisu Pobieraczek.pl

NIE POBIERALAM , NIE BEDE POBIERAC JAKICHKOLWIEK PLIKOW ZA POSREDNICTWEM W/W SERWISU INTERNETOWEGO ,

JAK ROWNIEZ NIE MAM ZAMIARU PODPISAC UMOWY NA KORZYSTANIE Z USLUG W/W SERWISU INTERNETOWEGO.


Dodatkowo stwierdzam , ze uwazam dzialalnosc , sposob podawania informacji przez w/w serwis za oszukancze i szkodliwe spolecznie .


xxxxxx yyyyyyyyyyyyy


Do wiadomości :

- a / a

- PREZES URZĘDU OCHRONY

Konkurencji i Konsumentów

Delegatura we Wrocławiu

50-413 Wrocław, ul. Walońska 3-5

dotyczy : DECYZJA RWR 6/2010 z dnia 31 marca 2010 r.


wroclaw@uokik.gov.pl-


- Prokuratura Okręgowa w ...................

Sekretariat Wydziału VI d/s Przestępczości Gospodarczej

dotyczy : DECYZJA RWR 6/2010 z dnia 31 marca 2010 r. PREZESA URZĘDU OCHRONY
Konkurencji i Konsumentów

Załącznik : żądanie dokonania zapłaty przez serwis pobieraczek.pl
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 17:06
Załącznik : żądanie dokonania zapłaty przez serwis pobieraczek.pl

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150

itd.
guma1 / 95.49.24.* / 2010-12-19 07:49
chezare - przeczytałem to co napisałeś - i powiem że mnie zaciekawiło .
Na oko wygląda nudnie ale po wczytaniu się - dojechałem do końca.
Dzięki jeszcze raz i napisz o wrażeniach po 3 mailu.
Kasia560 / 194.116.252.* / 2010-12-18 12:03
Regulamin pobieraczka jest sprzeczny z podaną stroną także można uznać, że rejestracja jest nie ważna.

Otóż w Regulaminie pkt.3.2 pisze i tu cytuje:

"Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Ostatecznie podczas rejestracji nie można było wybrać żadnego pakietu i w momencie zarejestrowania narzucono mi momentalnie pakiet najdłuższy 12-miesięczny.
Jest to wprowadzenie w błąd użytkownika i jedno wielkie naciąganie internautów, ale SPRZECZNOŚĆ DO DO SAMEJ REJESTRACJI :)
Także nie ma podstaw do płacenia pobieraczkowi.pl żadnych pieniędzy gdyż ewidentnie widać, że to naciąganie i oszustwo co widać na załączonym obrazku (REGULAMINIE strony).
Skoro regulamin odbiega od prawdy to o czym w ogóle tu mowa :) .

Poza tym definicja umowy w prawie cywilnym to zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron, ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki w formie pisemnej, na której widnieje oryginalny podpis obu stron, data podpisania umowy oraz pięczątka firmy świadczącej daną usługę, (na której jest nazwa firmy, dokładny adres, nip, regon, ewentualnie telefon).

Mam dowody w postaci pisemnej i elektronicznej, że pobieraczek.pl ewidetnie oszukuje, nęka, zastrasza i wyłudza pieniądze.
Potwierdziłam to w odpowiednich organach, więc pobieraczek nic nie zrobi, bowiem sam ma sprawy w sądzie i więcej grzechów na sumieniu niż nie jeden tu użytkownik.

GUMA CO POWIESZ NA TEN TEMAT?
MATZEK / 46.112.143.* / 2010-12-19 04:59
To co placic czy nie xD Pewnie to samo pytanie zadaje kazdy...ale dostalem ten smieszny mail i nie wiem co zrobic?
franccom / 2010-12-20 09:42
Kup sobie coś fajnego na święta za tą 100-wkę a nie płać oszustom ja nie zapłaciłem a na policji mnie wyśmiali Koledzy Policjanci powiedzieli jaki stary taki głupi zapłać a dopiero narobisz sobie kłopotów wrazie zadymy traktuj te emile jako spam i nic im nieodpisuj a po ip cię nie znajdą bo żaden policjant w tym kraju nie przekarze do prokuratury pisma o wszczęciu postępowania istalenia ip

pozdrawiam
guma1 / 95.49.24.* / 2010-12-19 07:20
Jak to nie wiesz co robić ??? Skoro jest śmieszny to pośmiej się z niego i po kłopocie.
asiulek1978 / 77.112.75.* / 2010-12-18 12:16
Kasiu- święta racja:-)Co tu dużo pisać
agniesia1234 / 77.115.185.* / 2010-12-21 09:08
Witam!dostałam właśnie maila od pobieraczka,że mam zapłacic za ich "usługę"mam olać temat?czy sie bać?

Najnowsze wpisy