Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.31.59.* / 2010-12-18 08:49
Przeczytałem jeszcze raz to co kolega chezare napisał - i jestem przerażony .
Bo okazuje się ze jak w/w kolega spotka regulamin który będzie baaardzo długi i baaardzo nudny i do końca go nie doczyta a na końcu będzie napisane że ma wymordować swoją rodzinę bo nacisnął jakiś link - to już biegnie po broń by wszystkich w domu wystrzelać .
No cóż - można i tak , można w ten sposób coś interpretować - wolna wola .
Co do umów drogi kolego - jak byś poczytał moje wcześniejsze wpisy to byś wyczytał - UMOWA ISTNIEJE WÓWCZAS GDY MOŻNA TO UDOWODNIĆ . A jak udowodnić istnienie umowy zawartej w oparciu o ustawę która mówi że jej to nie dotyczy i że nie ona to reguluje tylko inne zapisy prawne ????
Czasem warto zaznajomić się z ustawami które dają nam jakieś prawa - mamy prawo ale ludzie z niego nie korzystają i przyjmują ciemnotę jaką ktoś im wciska.
chezare / 79.162.15.* / 2010-12-18 19:37
Guma, w maskę jeża, trochę mnie osłabiłeś, a już to że wprowadziłem Cię w stan przerażenia naprawdę mnie martwi. To ja Cię chwalę za to co robisz, a ty mnie cyganie napadasz ? :-) Powiem Ci jak wpadłem w łapy pobieraczka. Otóż szukałem instrukcji obsługi pewnego urządzenia, dobra, żadna tajemnica, kamery, internetowej kamery, kupionej w Norwegii, do której nie mam żadnych papierów. Przeglądarka, pies jej mordę lizał, wysterowała mnie na pobieraczka. Jak wygląda strona tej nieszczęsnej firmy, nie muszę opisywać, bo wszyscy tutaj doskonale wiedzą. Zachęcony reklamą, uruchomiłem proces rejestracji. W tym momencie nie miałem przed oczyma tysięcy ściągniętych mp3, filmów, czy drogich programów, o erotyce, która pewnie nie jednego dzieciaka zachęciła do zarejestrowania, nie wspomnę. Pobieraczek był mi potrzebny ten jeden raz. Kombinowałem, że skoro usługa jest za darmo, to nie ma żadnego powodu, dla którego miałbym wysyłać w internet swoje dane osobowe. Wpisałem wymyślone nazwisko, wymyślony adres, "kliknąłem" że przeczytałem regulamin i po pticach.
Czy jestem z tego dumny? Nie jestem. Uważam, ze umowy czy regulaminy powinno się uważnie czytać. Obojętnie czy są na papierze czy w sieci internetowej. Choćby dlatego, że nie można z góry zakładać, że każdy to oszust i naciągacz. Mówisz o ustawach, na które powołują się jełopy z pobieraczka, a które nie mają w tym przypadku zastosowania. Zakładam, że masz rację. Gdybym przeczytał, to bym to wiedział? Ano nie, bo nie jestem prawnikiem, nie wiem o czym mówią przywoływane ustawy i paragrafy. Wiem, nieznajomość prawa, nie zwalnia z jego przestrzegania. Martwisz się, że jak w regulaminie będzie polecenie strzelania do ojca i matki, to tak zrobię. Zupełnie niepotrzebnie. Po pierwsze nie mam już do kogo strzelać, a po drugie, w odróżnieniu od wielu tutaj nie wpadam tak łatwo w panikę po pierwszym mailu z pogróżkami i zapowiedzią końca świata. Ja po zarejestrowaniu się, nie byłem więcej na ich stronie, nie ściągnąłem ani jednego bajta danych i gdyby nie ten wesoły mail zupełnie bym o nich zapomniał. Ponieważ tak jak pewnie znakomita większość, nie lubię jak mnie ktoś straszy, poszukałem informacji o pobieraczku i tak trafiłem m.in. tutaj.
Swoją drogą zastanawiam się jak można wpaść w panikę z powodu 100 zł?
Wczoraj dostałem drugiego maila, z którego wynika, że są zdziwieni brakiem mojej 100 na swoim koncie i że są generalnie zdziwieni, bo przecież widziały gały co klikały.
Jest też akcent pozytywny. Nie wysłali do mnie płatnych morderców, tylko łaskawie przydzielili z automatu najtańszy pakiet. Ucieszyłem się, że łaskawcy nie chcą mnie zrujnować. Zaciekawiło mnie na ile by mnie chcieli skubnąć gdyby w regulaminie nie było napisane, że w razie braku rezygnacji przydzielają zamiast najtańszego, najdroższy pakiet? Powiem szczerze, że trochę się zdziwiłem wynikami moich badań. To, że nie umieją ze zrozumieniem czytać już wiedziałem, ale byłem przekonany, że umieją liczyć. Nic z tego, potrafią tylko liczyć wyłudzoną od przestraszonych internautów kasiorę.
Najtańszy pakiet, którym nas obdarowują kosztuje 95 zł (12 miesięcy po 7,9 zł).
Za te pieniądze można maksymalnie ściągnąć 60 GB danych, co powoduje, że koszt ściągnięcia jednego GB wynosi 1,58 zł.
Następny pakiet, 9 miesięcy po 9,90 zł. Wychodzi, 89 zł. Prawie 6 złociszów mniej niż w najtańszym? Za te pieniądze można ściągnąć 90 GB danych (9 m-cy po 10 GB). Koszt jednego GB, to niecała złotówka. Trzeci pakiet to, 3 miesiące po 19,90 zł (59,70). Można ściągnąć podobnie jak w "najtańszym" 60 GB danych. Koszt 1GB to 1 zł).
Podzieliłem się obliczeniami z pobieraczkiem i jednocześnie poprosiłem żeby przysłali mi papierową umowę i takąż samą fakturę. Na wypadek gdyby niespodziewanie skończył mi się papier toaletowy. Teraz z nieukrywaną niecierpliwością czekam na następny list.
Kolego Guma, pewnie masz rację, że pobieraczek może nam skoczyć na... Ponieważ ani trochę mnie nie przestraszył, nie zamierzam póki co tracić czasu na studiowanie prawa.
Całkowicie poważnie jednak namawiam do uważnego czytania umów i regulaminów. Ci nieszczęśnicy żerują na strachu internautów, ale są tacy, którzy wcale nie straszą, nie przysyłają żadnych maili tylko ogałacają telefoniczne konto, wysyłając smsy, za które płaci odbiorca. Podobnie jak pobieraczka, nie interesuje ich, że nie przeczytałeś regulaminu.
Pozdrawiam
guma1 / 95.49.24.* / 2010-12-18 21:51
Chłopie - napisałeś tyle i kto to ma przeczytać ? Gdzieś tam zobaczyłem guma i myślę że to o mnie. Zrozum - ja skomentowałem tylko to co napisałeś - coś o sms-ach i to ma się nijak do naszej sytuacji. Jestem pewien że nikt tego nie przeczyta - co napisałeś i nie dlatego że nie jest na temat ale po prostu jest za długie i nie wnosi nic nowego do sprawy.
Ok - intencje dobre ale jak to ma się do nas ???? Przecież mówimy o ustawie - konkretnej i o świadczeniu usług wg jej zapisów - więc ?? Ja też piszę czasem długo , czasem przynudzam - wiem że tak jest ale - staram się wytłumaczyć na czym polega problem - nasz problem i - jakoś ludzie to znoszą i chwała im za to . Ale ja mówię - Ty słuchaj , Ty zobacz , Ty porównaj - a Ty zamieszczasz monolog i powiem szczerze - po dwóch wersetach mnie znudził . Nie twierdzę że ja piszę ciekawie , o nie , jak wspomniałem - czasem przynudzam że aż żal - ale jak się pisze to trzeba pisać do kogoś , trzeba mówić do kogoś i czasem trzeba kogoś objechać - bo na tym to polega , trzeba z kimś zadrzeć bo wówczas pokazują się nasze intencje .
Dzięki - wiem że chcesz dobrze , wiem że w jakimś stopniu masz rację ale na pewno nie w kwestii pobieraka - oni nic nie mogą , kompletnie nic i tak jest .
Pozdrawiam .
chezare / 79.162.15.* / 2010-12-19 06:06
Widzisz, a mnie się dziwiłeś :)
madzia2781 / 2010-12-18 11:07
Ja też takie coś dostałam i mam się bać? Czy nie warto sobie tym głowy zawracać i poświęcać uwagi na to?
Proszę o odpowiedź.
guma1 / 83.31.59.* / 2010-12-18 11:53
madziu - oczywiście że masz się nie bać - bo czego ??? Masz o tym zapomnieć - to najlepsze rozwiązanie - uwierz proszę - tak jest .
madzia2781 / 2010-12-18 12:05
Napisała bo nie chciałam mieć problemów a że nie znam się na prawie to trochę się przestraszyłam tym ich straszeniem. A więc tak zrobię zapomnę o tej sprawię dziękuje za odpowiedź pozdrawiam. :)
guma1 / 83.31.59.* / 2010-12-18 08:14
Czasem piszę ostro - zgoda - czasem przeginam i za to przepraszam . Ale inaczej komentuje się wpis kogoś kto pisze coś bo coś nie wie a inaczej wpis kogoś kto świadomie usiłuje komuś coś wmówić .
Jeśli nie zna się zapisów prawnych , jeśli nie wie się co to jest świadczenie usług drogą elektroniczną i na jakich zasadach się opiera - lepiej milczeć niż mówić głupoty.
" Nie wszystko złoto co się świeci " - i nie wszystko co jest wysyłane elektronicznie jest świadczeniem usług na odległość drogą elektroniczną - kto tego nie zrozumie - będzie wypisywał głupoty. Ma prawo - ale czy ma rację ????
madzia2781 / 2010-12-18 13:55
Mam jeszcze małe pytanko czy gdybym podała swoje prawdziwe dane to też nic nie mogą mi zrobić bo to było tak dawno ale raczej nie podałam i jeszcze bezczelnie kłamią ze korzystałam z ich usług 01.12.2010 co jest nie prawdą.
guma1 / 83.31.59.* / 2010-12-18 14:48
Madziu - spoko - nie ważne jakie dane podałaś i nie ważne czy coś ściągnęłaś - miałaś prawo bo to było darmowe i nikt nie ma prawa żądać od Ciebie zapłaty. A jeśli jest inaczej - to niech to wyegzekwuje - tylko jak ????????? Dlatego wszelkie usługi internetowe świadczone są na zasadzie - zapłacisz - masz dostęp , nie zapłacisz - znajdzie się inny co zapłaci bo wyegzekwowanie jakiś należności w takim wypadku JEST NIEMOŻLIWE.
Kasiu - przepisy są nieubłagalne. czy jak ktoś napisze że wchodząc do jego sklepu z przydziału musisz zapłacić np. za marchewkę i co ciekawsze - nie dostajesz jej - to tak jest????
Bzdura kompletna - ale tak - są różne formy umów - nawet ustne ale - trudne czy wręcz niemożliwe do udowodnienia . Tak jak tutaj - dlatego usługodawcy najpierw chcą kasę a póżniej coś udostępniają ale nie na zasadzie pobieraka że masz coś narzucone - chcesz coś - płacisz i masz , nie zapłacisz - idż z Bogiem , zapłaci ktoś inny ale nie można komuś coś wmawiać że coś zamówił gdy nacisnął REJESTRUJ. Oświadczenie woli NIE MOŻE BYĆ DOMYŚLNE czyli - zamawiając coś nie możemy powiedzieć rejestruję się TYLKO ZAMAWIAM . Dlatego - dziwię się że niektórzy na to się łapią - a zwłaszcza dorośli - to co , nie wiedzieli co chcieli ????? A jeśli pobierak uważa inaczej - MUSI TO UDOWODNIĆ A JAK SKORO OŚWIADCZENIE WOLI NIE MOŻE BYĆ DOMYŚLNE Z OŚWIADCZENIA O INNEJ TREŚCI . Skoro tak - rejestruj nie może oznaczać zamawiam czy zawieram umowę - to jest po prostu bzdura.
NCS / 178.182.95.* / 2010-12-20 22:48
mam pytanko , co należy zrobić żeby ten cały pobieraczek nie przysyłał mi już zadnych wiadomość meilem ?? z góry dziękuje za odpowiedź : )
madzia2781 / 2010-12-18 15:28
Dzięki za odpowiedź Mam nadzieje że zrobią z tym portalem porządek.
guma1 / 83.31.59.* / 2010-12-18 07:45
chezare - nie bardzo wiem skąd się urwałeś - idą święta więc może z jakiejś choinki ???
Takie bzdury co wypisujesz to tylko musi być albo przedstawiciel pobieraka - albo nie do końca sprawny umysłowo . Piszesz bzdury - co ma wysyłanie sms- ów do świadczenia usług drogą elektroniczną ????????? Co ma to wspólnego z ustawą " elektroniczną " ???? Regulamin - ha - on też nie może zawierać tego co się komu podoba , on też jest regulowany przez ustawę i ja nikogo nie uspokajam tylko pokazuję te zapisy które zapisy ustawy łamią . Ludzie nie czytają regulaminów i bardzo dobrze - to nie książka bo co innego przeczytać a co innego zrozumieć . No cóż - znalazł się jeden co czyta regulaminy w całości - więc człowieku - jak Ty funkcjonujesz ???? Przecież na każdym kroku masz jakiś regulamin ???????
No cóż - każdy ma możliwość wypowiedzenia się ale - czasem trzeba robić to z głową a nie bo przyszło coś na myśl . Nie mają - pobierak - czystego sumienia - nie ważne co zawiera regulamin , ważne czy to jest zgodne z ustawami . I w regulaminie zawarli wpis którego tam być nie może - bo tak nakazuje ustawa . I nie ja to wymyśliłem - tylko ustawodawca. Nie wszyscy potrafią to sobie przyswoić - trudno - ale fakty są nie do podważenia - pobierak nic nie robi i nie zrobi nigdy - sami się o tym przekonacie - mam nadzieję że już niedługo .
chezare - jednak proponuję zasięgnąć porady specjalisty - i mam tu na myśli lekarza.
chezare / 91.94.225.* / 2010-12-17 22:25
Pobieraczek to jest świetny serwis. Za całkiem przyzwoitą usługę nie bierze ani grosza. Fakt, że 1 GB to nie dużo, ale trochę pirackich piosenek można ściągnąć. Trochę u********* jest fakt, że trzeba w ciągu 10 dni się wypisać z interesu, no ale po chwili rejestrujemy się od nowa i znowu ciągniemy co się da. I tak w kółko aż oszustów i wyłudzaczy kasy od przestraszonych internautów szlag trafi. Szczerze mówiąc trochę strachu wam nie zaszkodzi, wszak nie zarejestrowaliście się po to, żeby ściągać prognozę pogody :) Przepraszam tych, którzy zarejestrowali się po to żeby ściągać bezpłatne wersje Linuxa, tak jak w reklamie pobieraczka :)
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-19 22:27
Guma ma rację powinieneś się udać do lekarza ale tego od głowy
Kasia560 / 194.116.252.* / 2010-12-17 15:53
Witam. Napiszę i ja bo mnie już krew zalewa na takich oszustów.
Sama zresztą dałam się na nich nabrać, jednak się tym nie przejmuje, bo regulamin nie może być umową. Umowa musi być pisemna z oryginalnym podpisem obu stron + pieczątką firmy, w której musi być nazwa firmy, dokładny adres, nip i regon. Dane te powinna zawierać również ich strona internetowa. Pobieraczek nie ma wiarygodnego kontaktu poza tym podany telefon kontaktowy firmy ciągle zajęty, co może Was skłonić do myślenia. Więc jeśli w ciągu 10 dni niby darmowych dni nie przyszła do nas żadna umowa, nie mogą od nas wymagać pieniędzy. Płacimy za coś co mamy potwierdzone umową lub fakturą :) . To tak, jakby płacić za abonament telefoniczny bez telefonu albo coś w ten deseń.
Co do nieprawdziwych danych osobowych. Tym też raczej nie powinnyście się nie niepokoić, bowiem nie zrobiliście tym nikomu żadnej krzywdy. Podanie fałszywych danych osobowych policji, lekarzowi, przed sądem czy urzędnikowi jest karalne, natomiast na takiej głupiej stronie? Jak by to zgłosili policji to by było wręcz śmieszne.
Oni zaś jeśli ściągnęli by nasze dane przez IP mogą podlegać pod przestępstwo, gdyż tylko policja nakazem sądowym może to uczynić. Inaczej podchodzi pod paragraf i to my mamy prawo to zgłosić :)
chezare / 79.162.64.* / 2010-12-17 23:12
Nie chciałbym Cię Kasiu niepokoić, w razie czego kolega Guma Cię uspokoi :), ale z tymi umowami to zupełnie nie masz racji. Z tego co się orientuję, to polskie prawo poza przypadkami, które wymagają np. aktu notarialnego, formę umowy pozostawia w zasadzie tym, którzy się umawiają. Zapewniam Cię, że nie są potrzebne ani żadne pisma, ani podpisy i pieczątki, ba nawet świadkowie nie są potrzebni. Janek pożyczę ci stówkę na miesiąc, a ty oddasz mi 110. Kłopot jak Janek nie odda, bo nie bardzo jest jak mu udowodnić, że pożyczył i to na konkretnych warunkach. Z takich i podobnych powodów najczęściej jednak umowa jest sporządzana na piśmie, z podpisami i często świadkami. Problem z pobieraczkiem polega na nieprawdziwej, a co za tym idzie nieuczciwej reklamie. Na banerze jest jak wół napisane, że 10 dni jest za darmo, a zapłaty żądają od momentu zarejestrowania. Choćby jeszcze 10 razy mieli zapłacić po 120 tysięcy, to tego nie zmienią. Bez tego hasła, pies z kulawą nogą by się nimi nie zainteresował i nie dał naciągnąć. Jeśli chodzi o lekarza, to mam nadzieję, że jak mnie bada to mu wszystko jedno czy nazywam się Kowalski czy Nowak, nic mu do mojego nazwiska. Szczególnie kiedy to ja płacę, a nie NFZ.
Kasssssssssssssssssia / 194.116.252.* / 2010-12-18 12:13
Drogi chezere dowiadywałam się na ten temat i wg Stowarzyszenia Ochrony Praw Konsumenta nie ma czegoś takiego, jak umowa bez oryginalnych podpisów obu stron zawierających daną umowę, a już tym bardziej zawierana drogą elektroniczną. Rejestracja to nie umowa. A umowa na słowo też nie istnieje, (chyba, że między członkami rodziny).
Regulamin pobieraczka jest w dodatku niezgodny z prawdą także rejestracje nie mają miejsca. Sami sobie przeczą - to co zamieszcone jest w regulaminie jest sprzeczne z przebiegiem rejestracji, a jeśli taka jest sytuacja to o czym w ogóle mowa. Przeczytaj regulamin i odnieś się do strony pobieraczka :)
Kasia560 / 194.116.252.* / 2010-12-18 12:42
Poza tym korzystając z jakiejś usługi zawsze zawiera się umowę.
CZY TO Z FOTOGRAFEM, KAMERZYSTĄ KTÓRY MA NAKRĘCIĆ ŚLUB BĄDŹ INNĄ UROCZYSTOŚĆ
Z ROBOTNIKIEM KTÓRY MA WYKONAĆ DANĄ USŁUGĘ, NP WYREMONTOWAĆ DOM
PODPISUJĄC UMOWĘ Z TELEFONIĄ KOMÓRKOWĄ, BANKIEM, URZĘDEM
zawsze jest dowód na piśmie, że taką, a taką usługę czy rzecz zamówiliśmy, BY W RAZIE PROBLEMÓW MOŻNA SIĘ OD NIEJ ODWOŁAĆ ITD.
Kupując coś w sklepie tez masz paragon lub fakturę co nie, TYLKO CZĘSTO JE NIE BIERZEMY

Rejestrując się, nie podpisywałam z nimi żadnej umowy, więc na jakiej podstawie mają ode mnie wyciągać pieniądze.
malajaa / 194.9.52.* / 2010-12-17 10:23
O rany... A uważałam siebie za istotę przebiegłą i nie dającą się wrabiać... ;( Dołączam się do grupy osób szantażowanych przez ten obsrany portal pobieraczek. Dzisiaj dostałam wezwanie do zapłaty. Niestety zarejestrowałam się 01.12.2010, więc nie mogę im jeszcze wysłać maila o treści że nie otrzymałam w ciągu miesiąca umowy ;/ Opcja zapłacenia oszustom nie wchodzi w ogóle w grę i prędzej zdecyduję się na odsiadywanie 10-letniego wyroku więzienia niż prześlę im tę stówę. Nie ukrywam jednak, że się wściekłąm i jestem gotowa podjąć jakieś kroki, żeby ukrócić ten złodziejski proceder. Źle trafili ze swoimi pogróżkami ;/ Ciule.
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-19 23:25
malajaa ja napisałem do kancelari premiera w imieniu polskich obywateli wiadomość kopia jest w dalszych wypowiedziach będziemy walczyć aby zamknąć tych gn...... co wyłudzają kasę od tych biednych zastraszonych dzieciaków co nie wiedzą co z problemem mają począć

pozdrawiam
madzia2781 / 178.182.125.* / 2010-12-18 02:37
Ja też dostałam powiadomienie o zapłacie i wcale nie mam zamiaru płacić nawet z tego nie korzystałam założyłam tylko konto nic nie pobrałam zapomniała już nawet chasła bo kto by ta po roku pamiętał. przez chwilkę jednak były jakieś obawy ale zaczęłam czytać i już jestem spokojna po prostu trzeba ich olać
chezare / 79.162.64.* / 2010-12-17 23:22
Dobrze, że Cię odwaga nie opuszcza. Niezliczone są przypadki kiedy w tym kraju, urzędnicza maszyneria rujnowała całkiem porządnych ludzi zabierając im dorobek życia, za to np. że nie wyrzucali niesprzedanego chleba na śmietnik, tylko rozdawali biednym.
Albo tracili dom, bo sąd nie miał dobrej woli żeby zatrzymać postępowanie choć miał dostarczone dokumenty, które mówiły, że sprawa którą prowadzi stała się bezprzedmiotowa. Jak komornik sprzeda, to żadną siłą już nie odbierzesz.
Ze strony pobieraczka aż takie konsekwencje Ci raczej nie grożą :)
Elwirix / 78.8.57.* / 2010-12-17 15:11
Ja dostałam takiego maila wczoraj, jestem pełnoletnia, ale po przeczytaniu waszych postów, różnych ustaw i obejrzeniu na youtube filmów na temat pibieraka, myślę że też nie zapłacę. Co będzie to będzie.
guma1 / 83.31.54.* / 2010-12-17 09:46
asiulek1978 - co do polityków - można sobie darować . Ich interesują wyborcy przed wyborami a nie po . Za rok wybory - warto wiele kwestii przemyśleć - Miro , Zdzicho i inne licho robi co chce a ludzie im klaszczą - a póżniej mówią że nie ma poszanowania prawa .
Ale z drugiej strony - komu zaufać , komu powierzyć nasz los ???
Widzisz - UOKiK poszedł na łatwiznę , uznali tylko że reklamy pobieraka wprowadzają w błąd i nakazali to zmienić . Ale - nic się nie zmieniło - tylko nazewnictwo - nie za darmo ale darmowe testowanie - czy jest tu jakaś różnica ????
Co do regulaminu - zmienili tylko sposób naliczania odsetek i jakiś kar . Jak ja się rejestrowałem obowiązywał stary regulamin - odsetki ustawowe 13 % - teraz czterokrotność czegoś tam . A ja się pytam - od kiedy i u kogo na jedną usługę obowiązują dwa regulaminy ??????? Hm - UOKiK niestety to banda niedoinformowanych urzędasów , w życiu im nie zaufam po tym co bredzili i bredzą od początku sprawy - nigdy w życiu!!!!!!!!!!!!!
Nie Asiu - to nie jest prawda że komuś coś mogą zrobić . Problem nie tkwi w jakiś zmianach kosmetycznych w regulaminie i reklamach , problem tkwi w jednym wpisie - " zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację " . To jest kwintesencja oszustwa a tego pobierak nigdy nie zmieni - do końca swoich dni. Na tym opierają swoje oszustwo - a to jest niezgodne z ustawą " elektroniczną " - nie ma tu warunku / a regulamin ma zawierać warunki zawarcia umowy czyli coś zależy od czegoś a nie jest równoznaczne / oraz mówi jak zawieramy umowę - a zgodnie z tą ustawą tego mówić NIE MOŻE.
NIE WOLNO PŁACIĆ OSZUSTOM - NIE WOLNO - NIE TYLKO NIE MOŻNA ALE NIE WOLNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam Asiu - widzę ze masz chyba jakieś obawy bo ten temat ciągle Cię absorbuje. To są oszuści - może każdy ich zwać cwanymi czy przebiegłymi ale to nie zmienia faktu - NIE SĄ W STANIE NIKOMU NIC ZROBIĆ - DOSŁOWNIE NIC !!!!!!!!!!!!!!
asiulek1978 / 77.113.167.* / 2010-12-17 10:39
:-)
Dzięki, za słowa otuchy.
Masz rację, niby byłam spokojna, ale jakieś tam obawy miałam:-)
Jak człowiek nigdy nie miał problemów z prawem to tak to własnie wygląda....:-)portki pełne strachu, he he/
Szczerze, to zazdroszczę Ci takiej wiedzy i pewności siebie.PODZIWIAM!!!
Tak pozatym dostałam na jednego e-maila, którego jeszcze nie wykasowałam potwierdzenie wypowiedzenie umowy-jestem w szoku!
Zostało jeszcze jedno konto z jednym nakazem do płacenia któe skasowałam-:-/ , ale jak to guma mówi....NIE
SĄ W STANIE NIKOMU NIC ZROBIĆ - DOSŁOWNIE NIC !!!!!!!!!!!!!!
guma1 / 83.31.54.* / 2010-12-17 11:32
Asiu - Ty nie masz problemów z prawem - Ty jak każde z nas trafiłaś na oszusta.
Najbardziej mnie śmieszy jak czytam - " wiem że to oszuści ale się obawiam "- ha ha ha .
A czego ???? Pamiętacie - kiedyś w Ekspresie reporterów pokazali mój wpis z " wykopu - " oszust nie pójdzie do sądu skarżyć się ze został oszukany " . Było to - ten wpis - grubo ponad rok temu - i cóż od tamtej pory się wydarzyło????? Ale dziś napisał bym inaczej - napisał bym " oszust nie pójdzie do sądu skarżyć się że ktoś nie dał się okraść " - tak bym napisał bo to oddaje całą naszą sytuację . Oni chcą nas okraść i napiszą wszystko by Was okraść - ale to nie powód by okradać się dawać . Jeśli każde z Was wiedziało by że w nocy przyjdzie złodziej to co - wyniosło by swój majątek przed dom - niech bierze - bo może Was oskarżyć że drzwi były zamknięte ????
Spoko - nie ma szans by Wam coś zrobili - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.
asiulek1978 / 77.112.106.* / 2010-12-17 21:48
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/471712,portal_internetowy_pobieraczek_pl_znow_naciaga_swoich_uzytkownikow.html

Poczytajcie
guma1 / 178.42.250.* / 2010-12-16 21:34
chezare - Świat jest pełen cwaniaków i oszustów - dlatego jeśli za coś mam zapłacić sms-em to najlepiej takim na kartę - mam np. 5 zł na koncie i jeśli piszą 1 zł a jest drożej - więcej mi nie zabiorą .
Nic nie ma za darmo - taka prawda - są oszuści ale to nie powód by wszędzie widzieć złodzieja. Na pewno nie płaci się za jakiś dostęp tym bardziej kosztujący 1 zł + VAT z telefonu na abonament - to duże ryzyko a na pewno lekkomyślność - bo to na pewno kosztuje duuuuuużo więcej .
Firma gdzieś zarejestrowana działa legalnie - ale czy jej praktyki są legalne ???
Jak porównać do takich - jak piszesz - reklamowanych przez np. Chajzera firm naciągających na jakieś sms-y - naszego pobieraka ??? Tam każdy ma wolną wolę - wysyłając sms-a naraża się na jakieś koszty - tutaj wszystko ma być darmowe - a jest inaczej. Tam nikt nie straszy nikogo sądem jak nie odpisze - tu nie zapłacisz czeka cię więzienie , sąd , komornik i - koniec świata.
Spoko - nie płaci się za nic , nie płaci się za strach , nie płaci się za jakieś obawy - ale za wykonaną usługę . A kto zapłacił - no cóż - dał się nabrać , dał się okraść i proszę nie unoście się bo taka jest prawda . Teraz macie szansę odegrać się w pozwie zbiorowym - więc spróbujcie - nic nie tracicie .
chezare / 91.94.225.* / 2010-12-17 20:59
Szanowny kolego Guma, to nie do końca jest tak jak mówisz. Mnie Hajzer, a w zasadzie firma, którą reklamuje, ogołociłą z 4.88 zł. Pomógł mi internet w zorientowaniu się jak ten mechanizm działa. Zapewniam Cię, że nawet gdyby pobierak, wyciągnął od wszystkich, którzy się zarejestrowali po tej stówce, to i tak przy darmowym smsie byłby bardzo biednym krewnym. Ludzie wydawali setki złotych odpowiadając na smsy typu, człowieku 200 tys. czeka na wysłanie, kierownik podpisał czek, ale mósisz potwierdzić, że chcesz tą kasę otrzymać. Oczywiście to nie jest dosłowny cytat, ale wiele z tych smsów mówi o tym, że już wygrałeś, jeszcze tylko jedno 4,88 wyrzucone w błoto, a tak naprawdę do kieszeni oszustów i jesteś bogaty. Są też takie serwisy, w których zarejestrowanie się powoduje, że przysyłają ci w określonych przedziałach czasowych smsy, za które ty płacisz. Ja nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe do zrealizowania. Zważywszy na to, że najdroższy sms kosztuje ponad 40 zł, to szybko można klienta naciągnąć na całkiem sporą kasę. Można oczywiście wysyłać smsa z rezygnacją, ale on oczywiście kosztuje tyle samo. Każdy taki proceder oparty jest na naiwności ludzi i na tym, że znakomita większość nabitych w butelkę, nie czyta regulaminów, a jak już nawet czyta, to co 10 zdanie. Wszystko przez niechlujne i nieprecyzyjne prawo, choć zdaję sobie sprawę, że nie ma takiego prawa, które byłoby doskonałe. Pobierak rok temu mówił, że lep na muchy w postaci 10 dni darmowego testowania został wprowadzony żeby oswoić i zachęcić użytkowników do korzystania z usługi. Po roku nic się nie zmieniło. Wcale nie dlatego żeby dalej oswajać, to jest podstawa tego procederu. W pobieraku dokładnie wiedzą, że ludzie nie czytają regulaminów, doskonale też zdają sobie sprawę z tego, że przyczyniają się do szerzenia piractwa. Sumienia mają czyste, bo w regulaminie jest czarno na białym, że nie ponoszą odpowiedzialności za to, że ktoś użyje ich usługi do nielegalnego ściągnięcia filmu czy gry. To tak jak ze skrytkami na dworcach kolejowych, nie ponosimy odpowiedzialności za bagaż pozostawiony w skrytce, ale kasiorę biorą i doskonale wiedzą, że za ten bagaż odpowiadają. Najgorsze jest to, że nie ma na to lekarstwa. Tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Jest regulamin, którego przeczytanie użytkownik potwierdza klikając odpowiednie okienko, choć go na oczy nie widział, a co dopiero czytał i machina rusza. Nawet jak ktoś się wkurzy, a jakiś urząd dopatrzy się nieprawidłowości, to wlepią delikwentom karę, która ich co najwyżej rozśmieszy. Tak jak z przemytem, koszty tego, że od czasu do czasu zdarzy się wpadka wliczone są w cenę przemycanego towaru. Dobrze, że kolego Guma rozwiewasz wątpliwości nabitych w butelkę, bo jeszcze trochę i naród gotowy wpaść w zbiorową histerię :)
Pozdrawiam i życzę sukcesów w tej działalności.
KLMH / 77.255.172.* / 2010-12-17 09:34
Ostatnio już odwiedziłam tą stronkę ,ale znów będzie trzeba;) Rozmawiałam z policjantem na temat tego gównianego Pobieraczka (przepraszam za przekleństwa ,ale oni zabrali mi 3 miesiące ,ale życia!!) Mam pytanie. Czy ktoś w ogóle już dostał jakieś wezwanie od sądu do zapłaty?? Bo ja dostałam od nich e-maila jakiś ponad tydzień temu. No i normalnie to te wezwanie sądowe powinnam już otrzymać ,a tu nic. Coś zaczynam sądzić że to jakaś ściema. Ale biorę pod uwagę to ,że mój kolega z klasy ,dostał sądowe wezwanie do zapłaty. Wiecie co ja myślę ,że nasz kochany Pan prezydent raczej nie będzie się palił do tego by nam pomóc. A może akurat?? No nic trzeba ,trzeba próbować i zniszczyć to cholerstwo. Że w ogóle taki człowiek jak ich powalony szef chodzi po ziemi ,to chyba nawet nie jest człowiek. Zachciało się wieśniakowi kasę zarabiać. Było trzeba k.... do roboty iść a nie na ludziach żerować.... Jeszcze raz przepraszam za słownictwo ,myślę ze sami wiecie jak to jest....
guma1 / 83.31.54.* / 2010-12-17 10:02
KLMH - pamiętam Cię . No nie przesadzaj - albo kolega nie wie o czym mówi albo Cię oszukuje . Nikt nie dostał nic z sądu a tym bardziej jakiegoś sądowego wezwania do zapłaty. Sąd nie wzywa do zapłaty , sąd decyduje czy jest podstawa do wszczęcia sprawy , oczekuje wyjaśnień od drugiej strony i określa termin rozprawy. Wiesz - uśmiałem się do łez jak kiedyś ktoś napisał że dostał informację od pobieraka o terminie rozprawy . Normalnie - mało spodni nie zmoczyłem ze śmiechu mimo żem facet w średnim wieku. Ale by sąd tym się zainteresował , muszą być podstawy prawne czyli wykonana usługa i dokument księgowy czyli faktura.
WYKONANA USŁUGA - ZAMÓWIONA USŁUGA - to podstawa jakiś roszczeń a nie bełkot że nacisnąłeś REJESTRUJ to masz zapłacić .
Podsumowując - WSZYSTKO CO DOSTAJECIE JEST OD POBIERAKA OSZUSTA - A TO MOŻNA WYRZUCIĆ DO KOSZA . Nigdy nie dostaniecie nic innego - tylko ci oszuści będą do Was pisać ale jak wielokrotnie pisałem - pobierak napisze wszystko by Was okraść i oszukać .
Ale - czy to powód by dać się okradać ?? A może warto - tu mam na myśli dorosłych - zasiąść przed monitorem , wziąć do ręki rozjaśniacz umysłu - dobrego browara - i pośmiać się z tych oszustów?????
KLMH / 77.255.172.* / 2010-12-17 18:29
No teraz to już na pewno nie będę się obawiała;) Zablokuję tego Pobieraczka i niech spadają:P Dzięki Guma za odpowiedź:)
asiulek1978 / 77.113.167.* / 2010-12-17 09:04
Guma- Tak myślę a może napisać do tych urzędasów, posłów do sejmu, prezydenta:-)Próbować czego się da...Bo z tego co widze sprawa z tym pozwem, strasznię się ślimaczy, nic się nie dzieje, sprawa w mediach ucichła...a oni rządzą dalej.
asiulek1978 / 77.113.167.* / 2010-12-17 09:17
guma- jeszcze jedno pytanko....gdzieś na forum przeczytałam, ze niby po tym wyroku co mieli, podobno coś tam zmienili w regulaminie (szczerze totalnie nie znam się na prawie i paragrafach), do czego zmierzam...otóż osoby, które zarejestrowały się po tym czasie, będą już prawomocnie karane...Powiedz, czy to prawda?Co o tym sądzisz?Jeżeli ten wątek był już poruszany to z góry wielkie sorki, ze się powtarzam.
xyz88 / 213.227.70.* / 2010-12-16 21:51
Mam pytanie przy okazji na które nie potrafię doszukać się odpowiedzi. Jeśli przez 3 lata nic się nie wydarzy to wszystko przepada, czy może oni mogą sobie potajemnie nadal liczyć jakieś odseteczki aż urośnie do do tych wymaganych 250-260 zł i wtedy atak.

Swoją drogą wydaje mi się to nie możliwe jaka kolwiek sprawa bo nie było żadnej faktury na to więc na jakiej podstawie mam być im coś dłużny ?
guma1 / 178.42.250.* / 2010-12-16 22:12
Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie - na jakiej podstawie .
Zaległość za coś co tyle kosztuje - czyli te 94,80 zł plus odsetki za 3 lata to raptem ok. 168 zł - więc do wymaganych do popełnienia przestępstwa 250 zł daleko. NIE MAJĄ SZANS .
Ale idea przestępstwa mówi że :
- musisz kogoś oszukać na taką kwotę
- musisz usiłować kogoś oszukać na taką kwotę
A skoro tak - musisz mieć możliwość oszukania na taką kwotę - a jak to zrobić w przypadku pobieraka skoro 10 dni jest darmowych a póżniej dostęp do czegokolwiek po zapłacie ??????
NIE MA SZANS - NIKT NIC ZŁEGO NIE ZROBIŁ - TYLKO SIĘ ZAREJESTROWAŁ.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-12-16 21:01
asiulek1978 - masz rację ale niestety mogą zrobić to ci co zapłacili .
Widzisz - ludzie robią , ludzie to zgłaszają ale na tym to polega - pozory legalności - zobacz co robi a raczej co pisze UOKiK - same bzdury , same bzdety nie mające nigdzie potwierdzenia . Ani w zapisach prawnych , ani w rzeczywistości .
I problem polega na tym że poszkodowani to są głównie osoby nieletnie - ale skoro nie mogą zawierać umów to jak mogą domagać się czegoś skoro nie mają albo mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych - czyli zgodnie z prawem nic nie mogą ???
To działa w obie strony - nie możesz zawierać umów - nie możesz kogoś o coś oskarżyć , to może zrobić prawny opiekun . I na tym również żeruje pobierak - osoba nieletnia nic nie może zrobić - może poskarżyć się rodzicom ale naraża się wówczas na wymówki , na jakieś zmycie głowy typu - ty zawsze coś przeskrobiesz . Pobierak na to liczy - za stówę nikt nie będzie bawił się w sąd - i tak jest , każdy machnie ręką , to nie majątek . Ale gdy takich są tysiące - to już jest majątek .
Osoby pełnoletnie które zapłaciły powinny spróbować , przecież można napisać i porozmawiać / link podany poniżej / . Jest prawnik - to podstawa , zgłaszają się ludzie i prawnik w ich imieniu składa pozew. To on podejmuje wszelkie czynności , to on reprezentuje wszystkich przed sądem - chyba nikt nie wyobraża sobie że będą wzywani gdzieś na rozprawę ???? Bo jeśli takich poszkodowanych są tysiące to wiadomo - prawnik występuje w imieniu wszystkich . Do czego zmierzam - na pewno są tacy co się wahają bo obawiają się albo nie chcą włóczyć się po sądach . Nic takiego - prawnik wszystko załatwia , prawnik wszystkich reprezentuje bo po prostu inaczej się nie da . Jeden pozew w imieniu wszystkich - jedno odszkodowanie dzielone równo na wszystkich . Taka jest idea pozwów zbiorowych - jeden pozew w imieniu setek , tysięcy poszkodowanych . Spróbujcie - chociaż napiszcie tam gdzie link podał pan Hubert Osiński - powtórzę :

http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.53712

Porozmawiajcie , zobaczcie jak namacalnie to wygląda - i dajcie im popalić , niech zabulą za wszelki strach i Wasze obawy a przede wszystkim niech oddadzą Wam kasę - z odsetkami - to Wam się należy.
asiulek1978 / 77.112.66.* / 2010-12-16 21:37
Guma-Dzięki za wyczerpującą odpowiedź:-)Ja jestem pełnoletnia, nie zapłaciłam, chociaż nie będę ukrywać, ze chciałam to zrobić na poczatku - zresztą chyba jak kazdy tutaj...Czekam na potwierdzeniie wypowiedzenia umowy z ich strony, wiem że to nic pewnie nie da, ale z ciekawości to zrobiłam.Na tamtego e- maila którego usunełam pewnie będą sie sypac ponaglenia od nich...nie mam ochoty się denerwować. Powoli się uspakajam:-)))
Oczywiście zajrzę na ten link, który tu podałeś.
Angelis / 83.1.248.* / 2010-12-17 17:49
hej asiulek powiedz mi na jaki adres TY do nich pisalas i co wogole napisalas???
asiulek1978 / 77.115.45.* / 2010-12-17 18:12
Angelis.Witaj
Wysłałam im tę samą regułkę co inni, zawarta jest w ich PIĘKNYM regulaminie.
Niewiem jak Ty, ale ja jeszcze zmieściłam się w 10 dniachJAK DLA NICH - darmowego testowania , a dla nas PŁATNEGO= niestety, ale takie sa fakty.
Gorzej jest z wypowiedzeniem 3-miesięcznym- w tym przypadku nic na nich nie działa, aczkolwiek nie jestem pewna czy po potwierdzeniu z ich strony mojej rezygnacji, po kilku dniach nie dostane wezwania do zapłaty, jak to u kilku osób bywało, więc jak widzisz niczego tu nie możesz być pewna...

O TO CO WYSŁAŁAM:

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie
niektórych
praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez
produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od
dnia zawarcia umowy, odstępuje od zawartej z Eller Service S. C. umowy o
świadczenie usług Usene

..................................
imię nazwisko

l..................
adres e-mail

PROSZE O POTWIERDZENIE REZYGNACJI!!!
asiulek1978 / 77.112.66.* / 2010-12-16 19:48
hello.
Czy koś coś zrobi z tym pozwaniem zbiorowym?Trzeba w końcu dostać im się do portek-ile oni będą nas nękac?Wszyscy narzekają, a nic nie robią!
Guma może Ty coś wiesz co się dzieje w tej sprawie?
Pozdrawiam
tommm / 79.186.146.* / 2010-12-16 16:46
http://komixxy.pl/378503/Pobieraczek
popatrzcie na to. Tak sobie to wyobrażałem ,ale później stwierdziłem że to nieprawda ponieważ oni mają tylko 2 czy 3 lata na pozwanie do sądu także już sie tego nie obawiam :)
Ala ... :) / 83.4.192.* / 2010-12-16 14:12
mi przyszło to samo i nie wiem co zrobić ... a jeżeli coś się stanie ?
guma1 / 83.9.250.* / 2010-12-16 15:04
Alu - a cóż takiego mogło by się stać ???Zrozum że pobierak ma do Ciebie dostęp tylko po adresie mail - tylko w ten sposób mogą wysyłać Tobie i każdemu jakieś bzdurne maile i sztuka polega na tym by tych bzdur się nie przestraszyć . Który usługodawca nie daje nikomu towaru , żąda za niego zapłaty a po kilku dniach straszy sądem , komornikiem i innym lichem ???? Tylko oszust który usiłuje wszystkim wmówić że mają za coś zapłacić , za coś czego nie otrzymali. I wmawia to głównie dzieciom bo to głównie one ściągają coś z neta i z racji wieku nie znają realiów życiowych nie mówiąc o zapisach prawnych . A to są bzdury i nie należy nimi się przejmować . Wyrzuć te maile do kosza i jak się boisz to zmień sobie adres poczty mail - już nic więcej od pobieraka nie dostaniesz - zrób tak a sama się przekonasz.
guma1 / 83.9.250.* / 2010-12-16 10:10
neonxxmuffin - zrobiłaś aż za dużo i niepotrzebnie bo tylko takie działanie pokazuje że - nie myślisz racjonalnie. Tyle maili i jeszcze list - o cho cho - czy można jaśniej powiedzieć - ale mnie wystraszyliście ???? Pani studentka - dobra nie komentuję ale to do czegoś obliguje , to nie dzieciak trzęsący portkami przed rodzicami ale student . Co mają powiedzieć dzieci skoro pełnoletni są mniej dorośli niż one????
Piszesz że boisz się ze na święta dostaniesz rachunek . Ale możesz powiedzieć czym się wyróżniasz że masz go otrzymać - SKORO NIKT NIC TAKIEGO NIE DOSTAŁ ???????
Piszesz - za 5 lat rachunek na kilka milionów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odsetki max w Polsce wynoszą czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego - czyli to o czym pisze pobierak . Jest to 20 % w skali roku - stopa procentowa wynosi 5 % więc czterokrotność wiadomo - więc o jakich milionach tu piszesz ????? Ok 20 zł w skali roku - takie są odsetki - czy to dużo ??????
Trzeba uważać co się pisze , tu czytają również dzieci a takie wpisy - mówiące o jakiś Bóg wie jakich karach - tylko potęgują w nich strach i budzą demony. A prawda jest taka - NIKOMU NIC NIE SĄ W STANIE ZROBIĆ - NIKOMU .
Ciężko niektórych przekonać że - to co pisze pobierak to bzdury. Mam wrażenie że im osoba starsza tym bardziej szuka sobie jakiś zagrożeń . Nie myśli ZA CO MAM ZAPŁACIĆ tylko myśli o jakimś wypowiedzeniu czegoś co nie istnieje. Polecam zapoznanie się z art. 11 ustawy " elektronicznej " .


Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, STOSUJE SIĘ się przepisy Kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.

Więc pani studentko - jak mogłaś zawrzeć jakąś umowę w oparciu o zapisy tej ustawy skoro ona - jak sama mówi - TEGO NIE REGULUJE czyli nie mówi jak umowy się zawiera???? A skoro tak - nie może tego mówić REGULAMIN który powstaje w oparciu o jej zapisy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciągle wszyscy słuchają się nie tego co powinni - jak nie pobieraka straszącego jakimiś bzdurami to znowu UOKiK mówiącymi o jakiś rejestracjach które rzekomo są zawarciem umowy / i że to norma / a nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości - BO NIKT TAK UMÓW NIE ZAWIERA . A dzieje się tak właśnie ze względu na ten zapis - zawieramy umowy zgonie z Kodeksem cywilnym i innymi ustawami - A NIE Z USTAWĄ ELEKTRONICZNĄ - BO JEJ TO PO PROSTU NIE DOTYCZY.
Więc jeśli pobierak zawiera umowy na podstawie ustawy " elektronicznej " - TO NIE ZAWIERA ŻADNYCH UMÓW - bo ta ustawa w tych kwestiach odsyła do innych zapisów prawnych .
Do przemyślenia.
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 15:53
G d a ń s k-O l i w a

8O-126 GDAŃSK 4Q

UL PIEKARNICZA 10(5)

Gdańsk, 30 listopada 2010 r.


POSTANOWIENIE

o odmowie wszczęcia dochodzenia

Dorota Kołakowska-Cierpisz - asesor Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku,

po rozpoznaniu zawiadomienia Pani ........oraz Pana ......... z dnia

04.11.2010 r. w sprawie usiłowania doprowadzenia w/wymienionego do niekorzystnego

rozporządzenia mieniem przez Eller Service sc, tj. o czyn z art. 13 § l kk w zw. z art. 286

§lkk

działając na podstawie art. 305 § l i § 3 kpk oraz art. 17 § l pkt 2 kpk

postanowił

odmówić wszczęcia dochodzenia w sprawie:

usiłowania doprowadzenia w okresie od dnia 19.10.2010 r. do dnia 04.11.2010 r. w Gdańsku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Pani..... i Pana...... do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 94,80 zł poprzez wprowadzenie wyżej wymienionego w błąd przez Ełler Seryice sc z siedzibą w Gdańsku co do wymagalnej należności związanej z zawarciem umowy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, czym działano na szkodę Pani....... oraz Pana........., tj. o czyn z art. 13 § l kk w zw. z art. 286 § l kk - wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego (na podstawie art. 17 § l pkt 2 kpk),


UZASADNIENIE

W dniu 29.11.2010 r. do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku za Pośrednictwem Prokuratury Rejonowej dla ............. wpłynęło mające formę wiadomości e-mail zawiadomienie dotyczące usiłowania doprowadzenia ww do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Z treści ww. zawiadomienia wynika, iż Pan ......... z uwagi na problemu z pobraniem pilików serwisu obieraczek.pl nie pobierał, nie będzie pobierać jakichkolwiek plików za pośrednictwem w/w serwisu. Jak wynika za załączonej do zawiadomienia korespondencji z włąscicielem portali obieraczek.pl Pani.......... za pośrednictwem komputera o nr IP: 83.27.180.52 w dniu 19.10.2010 r. dokonała rejestracji na stronie „pobieraczek.pl" oraz zaakceptowała regulamin świadczonych usług.. Nadto w ciągu dziesięciu dni od rejestracji nie wypowiedział usługi, w związku z czym na adres poczty elektronicznej otrzymał od Rller Service sc z siedzibą w Gdańsku wezwanie do uiszczenia należności w kwocie 94,80 zł z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną (usługa „pobieraczek").

Analizując powyżej przedstawiony stan faktyczny stwierdzić należy, iż okoliczności przedstawione przez Pania....... oraz Pana......... nie dają wystarczającej podstawy do stwierdzenia, że doszło do popełnienia przestępstw przewidzianych w art. 13 U kk w zw. z art. 286 S l kk.

Na wstępie wskazać należy, przestępstwo oszustwa stypizowanego w art. 286 § l k.k. jest przestępstwem kierunkowym, zatem warunkiem odpowiedzialności jest działanie (zaniechanie) sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zamiar bezpośredni o szczególnym (ze względu na cel) zabarwieniu wymagany jest zarówno dla elementu "wprowadzenia w błąd", jak i "wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania znaczenia przedsiębranego działania". Jako że określone w art. 286 § l k.k. przestępstwo oszustwa jest przestępstwem umyślnym, ustawa wymaga, aby zachowanie sprawcy było ukierunkowane na określony cel, którym w przypadku oszustwa jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Przypisując sprawcy popełnienie przestępstwa określonego w art. 286 § l k.k. należy wykazać, że obejmował on swoją świadomością i zamiarem bezpośrednim (kierunkowym) nie tylko to, że wprowadza w błąd inną osobę (względnie wyzyskuje błąd), ale także i to, że doprowadza ją w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem — i jednocześnie chce wypełnienia tych znamion (zob. wyr. SN z 14.1.2004 r., II KK 192/03, niepubl, a także wyr. SN z 6.11.2003 r., II KK 9/03, niepubl.; post. SN z 4.11.2003 r., V KK 67/03, OSNKW 2003, Nr l, póz. 238). Elementy przedmiotowe oszustwa muszą być objęte świadomością sprawcy, który, chcąc uzyskać nienależną korzyść majątkową, działa świadomie w określony sposób, co w konsekwencji prowadzi do wniosku, że działa z zamiarem bezpośrednim - kierunkowym, obejmującym cel i sposób działania (zob. wyr. SN z 20.2.1974 r., V KR 49/74, OSNKW 1974, Nr 7-8, póz. 138).

W niniejszej sprawie brak jest podstaw do stwierdzenia, iż Eller Sendce sc usiłowała wprowadzić pokrzywdzonego świadomie w błąd lub jego błąd umyślnie wykorzystać.

Należy wskazać, że umowa dotycząca możliwości udostępnienia pokrzywdzonemu usług świadczonych przez Eller Service sc (odpłatne udostępnianie plików muzycznych i filmowych) została zawarta dobrowolnie, a zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy
oglupialy ze zdumienia / 83.27.179.* / 2010-12-19 16:00
W niniejszej sprawie brak jest podstaw do stwierdzenia, iż Eller Sendce sc usiłowała wprowadzić pokrzywdzonego świadomie w błąd lub jego błąd umyślnie wykorzystać.

Należy wskazać, że umowa dotycząca możliwości udostępnienia pokrzywdzonemu usług świadczonych przez Eller Service sc (odpłatne udostępnianie plików muzycznych i filmowych) została zawarta dobrowolnie, a zasady zawarcia takowej umowy regulują przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulamin świadczenia usług „Usenet" z dnia 17.03.2009 r., który pokrzywdzony rejestrując się na stronie internetowej ww. spółki zaakceptował.

Analizując Regulamin świadczenia usług „Usenet" zamieszczony na stronie „pobieraczek.pl" wskazać trzeba, iż zgodnie z § 4 ust. l ww. regulaminu zawarcie umowy następuje poprzez rejestrację danych usługobiorcy i zlecenie realizacji usług na formularzu rejestracyjnym, co w/w musieli uczynić. Nieistotnym przy tym jest czy usługobiorca faktycznie skorzystał z oferowanych usług. Wówczas miał on prawo do testowego i darmowego korzystania z usług w okresie dziesięciu dni. Zgodnie z § 4 ust. 6 ww. Regulaminu, usługobiorcy który zawarł umowę przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu od jej zawarcia, a odstąpienie takie dla swojej skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanego na wskazany adres poczty elektronicznej biura obsługi klienta firmy Eller Sernice sc.

Wobec sformułowań Regulaminu, które pokrzywdzony dobrowolnie zaakceptował - abstrahując przy tym, iż uczynił to niejako automatycznie bez fizycznego osobistego zapoznania się z jego treścią i poświęceniu powyższej czynności jakiegokolwiek czasu - nie sposób wskazać, by Eller Service sc miała zamiar wprowadzić pokrzywdzonego w błąd.

Spór powstały na tym tle pomiędzy stronami umowy ma charakter wyłącznie cywilnoprawny, w związku z czym ewentualne roszczenia związane z niewykonaniem lub

niewłaściwym wykonaniem umowy przez strony jak również kwestie związane z ewentualną bezskutecznością czy też nieważnością zawartej umowy winny być dochodzone i rozstrzygnięte przez sąd w trybie postępowania cywilnego, zaś podejmująca decyzje wyłącznie w zakresie ewentualnych czynów spenalizowanych w Kodeksie karnym prokuratura nie jest organem władnym do zajęcia wiążącego stanowiska w kwestiach należących do kompetencji sądu cywilnego.

W obecnym stanie rzeczy w zakresie czynów z art. 13 § l kk w zw. z art. 286 § l kk na szkodę Pani....... oraz Pana........ brak jest zatem podstaw do wszczęcia i przeprowadzenia postępowania karnego.

Mając powyższe na względzie w niniejszej sprawie w powyższym zakresie należało odmówić wszczęcia postępowania przygotowawczego zgodnie z art. 17 § l pkt 2 kpk.

O R

Rejonowej

Mając powyższe na uwadze postanowiono jak na wstępie.

Pouczenie: Dorota Kolakowska- Cierpisz

Stronom przysługuje prawo przejrzenia akt sprawy i złożenia zażalenia na powyższe postanowienie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy (art. 306 § l kpk, art. 465§2 kpk).

Sąd może utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie lub uchylić je i przekazać sprawę prokuratorowi celem wyjaśnienia wskazanych okoliczności, bądź przeprowadzenie wskazanych czynności (art. 330 § l

Jeżeli prokurator nadal nie znajdzie podstaw do wniesienia aktu oskarżenia, wyda ponownie postanowienie

o umorzeniu postępowania. W takim wypadku pokrzywdzony, który wykorzystał uprawnienie

przewidziane w art. 306 § l kpk może wnieść akt oskarżenia określony w art. 55 § l kpk w terminie l -go

miesiąca od daty doręczenia zawiadomienia o postanowieniu. Akt oskarżenia winien spełniać wymogi

określone w art. 55 § l i 2 kpk.

Inny pokrzywdzony tym samym czynem może do rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej

przyłączyć się do postępowania (art. 55 § 3 kpk).

Na rozstrzygnięcie co do dowodów rzeczowych zażalenie przysługuje również osobie, od której odebrano

przedmioty lub która zgłosiła do nich roszczenie (art. 323 § 2 kpk).

Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie.

Termin do wniesienia zażalenia wynosi 7 dni od daty otrzymania odpisu postanowienia i jest zawity.

Zażalenie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne (art. 122 § l i 2 kpk, art. 460 kpk).

W sprawach z oskarżenia prywatnego zażalenie na postanowienie prokuratora o odmowie wszczęcia lub o

umorzeniu postępowania przygotowawczego rozpoznaje prokurator nadrzędny, jeżeli postanowienie

zapadło z uwagi na brak interesu społecznego w ściganiu z urzędu sprawcy (art. 465 § 2a kpk).

Zarządzenie:

Stosownie do treści art. 100 § 2 kpk, art. 305 § 4 kpk i art. 325a kpk doręczyć opis postanowienia: - pokrzywdzonemu:
neonxxmuffin / 83.7.208.* / 2010-12-16 12:55
Och dziękuję za niezwykle "uprzejmą" odpowiedź i drwiny z Pana strony :P
Nie ma jak pojechanie po kimś za to że jest studentem. Wysoki poziom Panie Guma. BRAWO! Cóż internet pełen jest chamstwa :) Na drugi raz niech Pan nie leje tak jadu tylko najwyżej odpowie: ok dużo pan/pani zrobił. styknie.
Btw nie wiem co ma wspólnego strach przed rodzicami w tej sprawie bo to ja podpisałam i to ja odpowiadam więc chyba się Pan zagalopował.

Nasze prawo jest bardzo kulawe i wcale się nie dziwię że ludzie panikują. Może robię AŻ za dużo ale przezorny zawsze ubezpieczony (wiem z doświadczenia jak rózne organy i urzędy potrafią być dociekliwe i lubują się w dokumentach na piśmie)
Nie spotkałam się z wypowiedziami ludzi którzy odwołali się w terminie 10 dni i otrzymali jakąś odpowiedź, dlatego chciałam się o to zapytać. Zdaję sobie sprawę że to oszuści ale w naszym zacofanym kraju jest totalne bezprawie. Ludzie z wyrokami mogą kandydować na prezydenta a jawni złodzieje jak serwis pobieraczka nadal działa i naciąga ludzi (chociaż maja jedne prawomocny wyrok) i nic im tak na prawdę władza nie zrobiła!
Nie dostał rachunku? A maile z żądaniem zapłaty? Oczywiście to nie oficjalny rachunek ale jak inaczej to nazwać? Może mi Pan Wszechwiedzący i Wszechmocny Guma powie?

Widać nie ma się co prosić o poradę bo usłyszy się tylko śmiech, besztanie i cytaty z regulaminu. Hmmmm coś w deseń info linii pobieraczka :D
guma1 / 83.9.250.* / 2010-12-16 14:12
Droga pani studentko - myślenie nie boli i czasem warto właśnie pomyśleć . I ja z nikogo nie drwię tylko pokazuję gdzie tkwi problem. I co innego o coś się zapytać a co innego pisać bzdury o jakiś odsetkach i Bóg wie jakich należnościach. Od studenta można i trzeba coś wymagać - choćby poczytania for i zapoznania się z czymś co zwie się ustawą .
I na drugi raz proszę czytać ze zrozumieniem bo to nie moje słowa w stosunku do pani o strachu przed rodzicami - ale stwierdzenie że student to nie dziecko.
Od kiedy mail ma jakąś moc prawną ??? Wszechwiedzący i Wszechmocny Guma mówi pani że to są śmiecie - zwykłe śmiecie i ich miejsce jest w koszu !!!!
I cóż tak dotknęło panią studentkę w moim wpisie że nazywa to chamstwem - że wytknąłem brak myślenia , że ten pani wpis straszy innych a głównie dzieciaki ??? Bo mówi o jakiś wielokrotnych jak by nie patrzył wypowiedzeniach czegoś co nie istnieje i o jakiś milionach do zapłaty ???
Zadałem proste pytanie - mamy zapis prawny o jakiejś treści i chciałem tylko usłyszeć jego interpretację . Ale widocznie i to jest zbyt trudne - powiedzieć co mówi dany zapis ustawy i właściwie go zinterpretować . Proponuję bardziej się zabezpieczyć - są kraje które nie mają podpisanej umowy ekstradycyjnej - w Ameryce Południowej - tam proponuję skryć się przed pobierakiem skoro tak się ktoś boi . Teraz tak - to była drwina . I proszę pokazać w moim wpisie cytaty z jakiegoś regulaminu - no cóż - czytać też trzeba ze zrozumieniem .
Ci co to przeczytają niech pozwolą sobie na chwilę refleksji - pytanie o zawarcie umowy na podstawie ustawy która na to nie pozwala spotyka się z odpowiedzią o bezprawiu w naszym kraju. Ja nie o to się pytałem - ironicznie , zgoda , ale na pewno nie by kogoś obrazić ale by zmusić do jakiegoś przemyślenia . Ale po co odpowiedzieć na temat skoro można napisać dużo - i nie na temat ???
Włączcie TV - tam nikt racjonalnie nie odpowie tylko atakuje twierdzeniami o chamstwie , jadzie i czymś jeszcze. No cóż - najlepiej bronić się okazując oburzenie i jakąś frustrację - niż użyć jakiś racjonalnych argumentów .
Co do mojego pisania - pozwolę sobie sam o tym decydować , i żadna obrażona pani studentka nie będzie decydować kiedy i jak mam to robić .
neonxxmuffin / 83.7.208.* / 2010-12-16 14:27
Widzę że żywi Pan chyba dużą niechęć w stosunku do studentów :)
Czyżby jakiś uraz z dzieciństwa Panie Gumo? > . ^

Btw dzieciaki mam w głebokim poważaniu. Zostawiam je Panu
Więcej luzu i mniej uszczypliwości w stosunku do ludzi
Życzy "Pani studentka" :)
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-17 00:12
co z ciebie za kobieta że zieciaki masz w d..... kiedyś byłaś dzieciakiem tak jak setki tych biednych zastraszonych nalców przed komputerem ,tylko o kompie z internetem nie było mowy teraz masz dzieciaki w d...... ja się leczyłem 5 lat żeby je mieć i będe pomagac wychwytywać kakie egoistki jak PANI STUDENTKA chba ci się od tych imprez w akademiku cos poprzestawiało pod kopułą

Pozdrawiam
guma1 / 83.9.250.* / 2010-12-16 14:41
Uszczypliwość też ma swoją rolę - ma na coś zwrócić uwagę . Jeśli osoba w stosunku do której coś takiego się napisze poczuje się urażona - cóż , to cena jaką niekiedy trzeba zapłacić za to by inni zwrócili na to uwagę gdy adresat nie potrafi odczytać intencji .
Widzę że nie doczekam się odpowiedzi na moje pytanie - trudno - bo odpowiedż może być niewygodna , bo może okazać się że to co z takim mozołem się wypowiadało po prostu nie istnieje ????
A jeśli tak - to jaki sens jest w tym - w wypowiadaniu czegoś nieistniejącego ????
Pozdrawiam i życzę sukcesów w nauce i nie tylko.
neonxxmuffin / 83.7.208.* / 2010-12-16 13:40
"Szanowna Pani,
w odpowiedzi na serię Pani e-maili oraz list, który otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym informujemy, że na e-maile od użytkowników odpowiadamy w ciągu 7 dni ROBOCZYCH w kolejnosci otrzymywania zgłoszen.
Pani wypowiedzenie zostało złożone w terminie, wiec zostało zaakceptowane, a w związku z powyzszym konto zostało zamknięte o czym poinformowalismy Panią drogą e-elektroniczną.
Z powazaniem, Zespół pobieraczek.pl "

Panika mówi Pan? Jednak spam mailowy i listowy dużo dał bo zamknęli mi konto po 48 godzinach gdzie zwykle pierwsza odpowiedz przychodzi po najwcześniej 3 a najczęściej po 7 dniach :P mam święty spokój dzięki mojemu "nie racjonalnemu myśleniu".
Życzę miłego dnia i więcej kultury w stosunku do ludzi Panie Guma :)
asiulek1978 / 77.114.58.* / 2010-12-16 10:06
Witam, również i ja się wkopałam w tego pobieraczka, też nie spałam dwie noce ze strachu.Rejestrowałam się z 2 kont, jedno skasowałam- podałam imię i nzawisko a resztę nie pamietam (dostałam 1 wezwanie do zaplaty) a drugie mam na próbnym okresie (10dniowym)podałam fałszywe dane,wysyłam z tego konta codziennie rezygnacje i nic-cisza.....pewnie odezwą się jak skonczy się ten okres. Nic nie pobierałam z ich konta.Piszecie o tym procesie zbiorowym-kiedy to sie skończy? Czy jest tu osoba która jest dokładnie o tym poinformowana?pozdrawiam
guma1 / 83.31.57.* / 2010-12-16 09:25
franccom - kilka faktów.
1. Płaci się za wykonaną usługę .
2. Podstawą do zapłaty jest faktura VAT lub rachunek .
3. Nikomu rachunku a tym bardziej faktury VAT nie wystawili.
4. Fakturę wystawia się na podstawie WYKONANEJ USŁUGI .
Napisałeś do nich że chcesz fakturę proforma - a po co Ci ona ? Faktura proforma nie jest dokumentem księgowym , do niczego nie zobowiązuje , jest tylko zapowiedzią lub zaproszeniem do jakiejś usługi. To taki sam śmieć jak te ich maile.
Zobacz - fakty są niezaprzeczalne - nie mają żadnych podstaw do żądania kasy bo taką podstawą jest faktura VAT wystawiana PO WYKONANIU USŁUGI. Tylko faktura jest PODSTAWĄ DO STAWIANIA JAKIŚ ŻĄDAŃ FINANSOWYCH - a nie głupie maile . Jeśli oglądałeś Ekspres reporterów - wszystko jest tajemnica przedsiębiorstwa. Ale ja znam tą tajemnicę - nie ma żadnej windykacji bo nie ma podstaw prawnych - brak usługi i podstawy zapłaty - faktury.
Powiem Ci że przez ten okres 18 miesięcy - oprócz pierwszej rejestracji na dane prawdziwe z domu - jeszcze 4 na dane fałszywe z firmy - wszak na jedne dane jedna rejestracja > Po co ???? By się pośmiać z kumplami z tych maili a głównie zobaczyć czy coś się tam zmienia bo jak się pisze to trzeba wiedzieć o czym . I nic się nie zmienia , tylko ludzie i mam wrażenie że na początku ludzie mniej panikowali - co jest dziwne . Bo ponad rok temu gdy nic nie było wiadomo dzieciaki musiały zaufać na słowo - i ufały a dziś śmieją się z tego. Dziś - sprawa opisana , jest kara - zaskarżona ale to nic nie zmienia tylko odwleka to w czasie i o to pobierakowi chodzi - a ludzie panikują jakby co najmniej pół polaków tkwiło w więzieniach lub obozach pracy bo pobierak ich zaskarżył. Czy nie najwyższy czas zacząć myśleć , czy nie najwyższy czas zrozumieć to co jest oczywiste??? NIE PŁACI SIĘ ZA ZAWARCIE UMOWY - PŁACI SIĘ ZA JEJ WYKONANIE !!!!!!!!!!! Więc o jakiej windykacji piszesz?????? Jak mogą Cię o coś oskarżyć skoro NIC CI NIE DALI??????????
Proszę - jak widzę piszą tu również osoby pełnoletnie - może czas dorosnąć , może czas wreszcie pokazać młodzieży że jesteśmy narodem myślącym i nie dajemy się oskubać jakimś śmieciom i wyrzutkom społeczeństwa którzy nie potrafią uczciwie zapracować na życie . Może najwyższy czas - i mój sarkazm ma na celu właśnie by wszystkich obudzić z tego letargu zwanego strachem przed pobierakiem czyli oszustem.
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-16 21:04
oto wiadomość od naciągaczek.pl
*************************************************************************************************
Szanowny Panie,

Dane podane podczas procesu rejestarcji w sewisie:
Pitomy Franc
ul. 1
22-200 Rybnik
1970-07-01

Niniejszym informujemy, że sprawę przekazujemy naszemu działowi windykacji. Dział windykacji skontaktuje się z Panem drogą elektroniczną bądź przekaże od razu sprawę naszej kancelarii prawniczej, która wyśle Panu stosowny pozew na podany adres.

Jeżeli okaże się, że adres jest nieprawdziwy wówczas zostaną powiadomione właściwe organy ścigania o fakcie popełnienia przestępstwa.
Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Adresy IP, z którrgo nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.
Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Dziękujemy za współpracę.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
*************************************************************************************************
guma1 / 178.42.250.* / 2010-12-16 22:36
franccom - teraz spojrzałem że podałeś im bzdury jako dane rejestracji . Jeśli chcesz możesz im coś napisać ale tylko w formie wyśmiania czy przekazania wyrazów nie koniecznie uszanowania. Nie podchodż do tego na poważnie - tak jak śmieszne są ich maile.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-12-16 21:51
franccom - Odpisz im tak :
Przypominam że zgodnie z polskim ustawodawstwem płaci się za usługę wykonaną a nie za możliwość jej wykonania . Skoro opłata opiewa za rok świadczenia usługi - zapłacę po jej wykonaniu . Tak stanowi polskie prawo - więc po wykonaniu usługi poproszę o fakturę a ja zobowiązuję się ją uregulować o ile usługa będzie wykona zgodnie z waszą ofertą.
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-16 23:47
guma widzę że zyjesz tym tematem ja tam o nich nie będe wypisywać jakiś wywodów poczekam na rozwój sytuacji złodzieją nie będe płacić na biedne dzieci wolę przekazać tę stówke .
Nie będe się zniżać do ich poziomu ale koleś co to wymyslił to miał łeb na karku podobno 30tyś ludzi mu zapłaciło to jest 3 banki za to można do końca życia się bawić w takie p******* nic mu nie zrobią co najwyżej dostanie jakąś karę co zapłaci z odsetek od tej kasy

jestem pełny podziwu dla ciebie że masz cierpliwość i tyle czasu ay uspokajaćtakich naiwniaków jak ja należy ci się dobra flaszka

dzięki i pozdrawiam bede sledzić co tam w trawie piszczy
guma1 / 83.31.54.* / 2010-12-17 08:41
franccom - masz rację , żyję tym tematem bo wkurza mnie że są ludzie , dorośli ludzie którzy chcą okraść tych najbardziej bezbronnych - dzieciaków. Jak mają oni patrzeć na świat skoro już w dzieciństwie znajdują się szumowiny które bez mrugnięcia okiem chcą ich okraść ???
" Ty nie pytaj co kraj zrobił dla ciebie - ty pytaj się co ty zrobiłeś dla kraju " - albo coś w tym stylu.
Można biadolić na niedoskonałość prawa , można biadolić na oszustów w rządzie , w urzędach , w internecie - wszędzie . Ale - co ja zrobiłem by było lepiej , komu pomogłem podjąć jakąś decyzję - właściwą decyzję , w jaki sposób uchroniłem kogoś przed oszustem i złodziejem ??? Proste pytania - ale najłatwiej widzieć czubek własnego nosa - ja i tylko ja i to dla niektórych się liczy . Dla mnie nie , są inni którym można a wręcz należy pomóc - więc dlaczego nie ???
Moje motto - " traktuj innych tak jak sam chciał byś być traktowany " - i to stosuję , może kiedyś ja będę potrzebował pomocy ??? Życie jest brutalne i kto wie ???
Pozdrawiam - hm flaszka - życie czasem nas zaskakuje - i może kiedyś ???????
gala_dali / 77.115.16.* / 2010-12-20 22:44
Guma!

wiem, że masz dosyć tych pytań - ale potrzebuję odpowiedzi "łopatologicznej" - w środę dostałam maila, dzisiaj go odczytałam, mam małe dziecko w domu i nie mam czasu wertować wszystkich forów. U mnie upłynął termin 10 dni, ale i tak nic u nich nie pobrałam. Czy mogę zgodnie z prawem wypowiedzieć umowę?? I nic nie płacić? Wiem, że to oszuści, ale wolę mieć wszystko na piśmie, które potem ewentualnie wcisnę im w dupę!!!
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-19 12:23
w piątek napisałem wiadomość do kancelari Premiera
wiem że nic to nie da zobaczę co mi odpiszą

oko kopia

*************************************************************************************************
witam kancelarię naszego premiera

pisze do was jako jeden z wielu tysięcy zdziwionych ludzi w naszym kraju w Gdańsku istnieje firma która zajmuje się naciąganiem i zastraszaniem ciekawskich dzieciaków i nie tylko jest to właściciel strony internetowej www.pobieraczek.pl która zajmuje się udostępnianiem nielegalnych plików takich jak filmy oprogramowanie komputerowe itd .

Wielkie komunikaty Reklamowe że coś jest za darmo przyciągają wiele tysięcy ciekawskich dzieciaków w naszym biednym kraju w którym niejednokrotnie ludzie poszkodawani przez los nie mają co zjeść a tacy naciągacze pragną od nich kwotę prawie 100 zł

pszerażone dzieciaki popadają w depresję są zastraszane przez tę firmę że jak nie zapłacą to pujdą do sondu i komornik do nich zawita a za podanie fałszywych danych pujdą na 8 lat do więzienia

głośno było w mediach i na stronach internetowych o tym fakcie

i co nikt z tym nic nie robi firma nadal istnieje a ludzie popadają w koszty zastraszeni przez jakiegoś byłego windykatora który sobie wymyślił biznes na małych ciekawskich polakach .

po wpisaniu w jakąś kolwiek przeglądarkę internetową słowa pobieraczek to komputer dostaje szału od nadmiaru danych ośmio diesięcioletnie dzieciaki zastraszone przez tą firmę nie wiedzą co robić boją się rodziców

PROSZĘ O POMOC TYM LUDZIĄ

**************************************************************************************************
dam ci znac co odpiszą
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-16 20:52
trochę mnie uspokoiłeś małolatem nie jestem bo prawie 40-tka na karku trochę mi styki zagrały bo niechciałbym żeby moje dzieci nie miały co jeśc przez jakiśzłodzieji z Gdańska dośc że nas okradają jak jedziemy na wakacje nad morze .
Byłem nawet na Policji kazali mi olać temat traktować jako spam w razie zadymy to dzielnicowy najpierw się zemną skontaktuje w celu wyjaśnienia sprawy powiedzieli że do sądu droga jest bardzo daleka najpierw rozmowa z dzielnicowym w celu wyjaśnienia sprawy potem wniosk do prokuratury i dopiero nakaz sondowy a co do ip to policja przy zabujstwach ma problem z uzyskaniem zgody na opublikowanie właściciela danego ip .
ale wiesz każdy reaguje podobnie jak w treści wiadomości widzi paragrafy i słowo sąd .Na tym oni bazują na strachu ludzkim
dzięki za odpowiedz teraz odpuszczam ale będe ci kibicować w pomaganiu takim głupolą jak ja

pozdrawiam

Najnowsze wpisy