Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
neonxxmuffin / 83.7.208.* / 2010-12-16 00:48
Też się dałam nabrać wczoraj (14.12) ale po 10 minutach od zarejestrowania zapaliła mi się lampka ostrzegawcza (cholera że też ma zapłon szachisty) że skądś znam tę nazwę serwisu. Zrobiłam research i zamarłam z przerażenia. W ciągu niemal 48 godzin (do chwili obecnej) wysłałam do nich 13 maili oraz jeden list (podałam prawdziwe dane) a jutro idę nadać fax ponieważ uważam że odstąpienie od umowy i to z zachowaniem 10 dni należy mi się jak psu zupa! Zarówno w mailach jak i liście/faxie zaznaczyłam fr.ich regulaminu o tych 10 dniach, powołałam się na odp.paragrafy, dałam formułkę o odstąpieniu od umowy bla bla bla bla zaznaczyłam że nic nie ściągałam i od razu zaczęłam się starać o rozwiązanie umowy bla bla bla bla i na koniec dodałam że:
1.w razie jakichkolwiek roszczeń finansowych zgłoszę sprawę policji jako próba wyłudzenia
2. w razie procesu/wątpliwości z ich strony mam dowody na to że swoim ciągłym ignorowaniem i brakiem odpowiedzi utrudnili mi/uniemożliwili zgodne z prawem i ich regulaminem odstąpienie od umowy.
3. Podkreśliłam że wiem że mają wyrok na swoim koncie a obecnie toczy się przeciwko nim kolejna sprawa więc odpowiedni organ ścigania z pewnością przyjmie moje dowody przeciwko ich przekrętom z otwartymi rękami (nie napisałam tego aż tak dosadnie ale dałam lekką aluzję)

Mimo podjętych przeze mnie kroków boję się że 25go (ah jaki uroczy prezent na święta) dostanę rachunek a potem całą serię znanych maili. Niby wszystko git majonez można olać ale boje się czy za 5 lat jakiś koks nie wpadnie mi na mieszkanie z rachunkiem na kilka milionów długu. Powiedzmy sobie szczerze - istnieją już 2 lata, guzik im zrobiono tak naprawdę i nie wiadomo co będzie za kilka lat. Rozmawiałam na uczelni z moimi znajomymi i dzisiaj via gg i Fb i byłam zdziwiona że 99% ludzi reagowało "pobieraczek whaaat?".
Oczywiście założylam folder w którym mam print screeny maili wysłanych i otrzymanych(ze skrzynki również nic nie kasuję), ich regulaminu, adresów, telefonów, zachowałam także dowód nadania listu (czekam na dowód odbioru) będe mieć też potwierdzenie faxu. Myślę że z takim działaniem i dowodami w razie czego każdy sąd mnie uniewinni *crosses fingers*

Czy w takiej sytuacji powinnam coś jeszcze zrobić? Szczerze to mam ochotę pojechać do Gdańska i im cegłami okna powybijać, wrzucić larwy tasiemca uzbrojonego do kawy i cały ten bajzel zasypać fosforem : /
guma1 / 83.31.57.* / 2010-12-15 20:04
Dziabong + Poczytaj trochę co napisano.
Ty dostałeś 2 miesiące temu - ja te maile dostałem 18 miesięcy temu - i jak myślisz cóż złego mnie spotkało ???? NIC - KOMPLETNIE NIC i kogo powinni pierwszego o coś oskarżyć czy - jak piszesz - narazić na odsiadkę ??? Czy Ciebie - osobę nieletnią czy mnie faceta po czterdziestce który podał dane prawdziwe i mało tego - na forach wyśmiewa ich bzdurne maile i mówi że - umowy nie istnieją ???? I tak jest - nikt nie zawarł żadnej umowy i nikt nie musi za nic płacić . Sprawa prawie dwa lata i co się stało oprócz tego że ludzie cały czas panikują zamiast podejść do sprawy racjonalnie i ze zdrowym rozsądkiem ??? Jeszcze trochę a uwierzę że polski naród zawsze płaci komuś za coś czego nie otrzymał.
I coś jeszcze - do osób nieletnich. Czy możecie wziąść np. kredyt z banku ??? Czy możecie zawrzeć umowę z dostawcą internetu albo kupić coś na raty ???? WIĘC DLACZEGO UWAŻACIE ŻE COŚ TU ZAWARLIŚCIE ???? Przecież WSZYSTKIE UMOWY SĄ ZAWIERANE O TE SAME ZAPISY PRAWNE - nie o ustawę " elektroniczną " ale o kodeks cywilny i jeśli on nie przewiduje że osoba nieletnia może zawrzeć prawnie ważną umowę - TO DLACZEGO WIERZYCIE ŻE COŚ ZAWARLIŚCIE???????????????
Dziabong / 77.253.49.* / 2010-12-15 19:52
Mam taką sprawe mam niewiele lat tzn. 14 i niechcacy weszlem na ta strone i sie zarejestrowalem oczywicie podalem zmyslone dane, ale wczoraj po 2 mies weszlem na poczte i dostalem emaile 2 mies temu ze jest do zaplacenia 94,80 i ,ze musze to zaplacic w ciagu 7 dni a potem w nastepnym emailu nappisali, ze jak niezapłace w ciągu 3 dni nie zaplace to sprawa zostanie skierowana do sądu... email zostal przyslany 2 mies temu i nadal nic do mn nie przyszlo... niewiem co teraz zrobic ponieważ niechce narazac rodzicow na koszty oraz na odsiadke.. CO MAM ZROBIĆ PROSZE O ODP !!!!!!
guma1 / 83.31.57.* / 2010-12-15 16:43
Wiecie co ?? Ręce opadają jak czyta się Wasze wpisy , po prostu traci wszelki sens pisanie tutaj . CZY WY UMIECIE CZYTAĆ ???????????? To zacznijcie czytać co do Was napisano. Skoro osoba nieletnia nie może zawrzeć umowy - to o jakich umowach tu wypisujecie??? Skoro ustawa " elektroniczna " nie pozwala na takie zawieranie umów - to o czym tu wypisujecie???????? O jakich umowach ????? Macie się uczyć - to nasze prawo Wam nakazuje - a nie zezwala na zawieranie jakiś umów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech to wreszcie do Was dotrze - nie ma żadnych umów bo nie możecie ich zwierać !!!!!!!!!!!! Pobierak może pisać co mu się podoba - ale liczy się stan faktyczny i przestańcie wreszcie bredzić coś o jakiś wypowiedzeniach !!!!!!!!!!!!!!!
completas / 78.88.247.* / 2010-12-15 18:56
NiechCi ręce nie opadają guma, ale ja nie jestem małolatem. Podałam im swoje dokładne dane w regulaminie. Na forach wszędzie było o tych trzech miesiącach wypowiedzenia to wysłałam. Ale rozumię, że regulamin to nie umowa. Ja się nawet nie zalogowałam to teraz podstępnie przysyłają abym tam weszła i przysłali ten link z logo i hasłem oraz z radia Zet nagranie gdzie prowadzący z Radia ZET i przedstawiciel UOKiK i ten z Pobieraka mówią i jakby się zgadzają , że regulamin to umowa. Przesłuchaj ten link który wcześniej już podałam: http://www.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/20181b53704d6f5a26eb55990f9c9f6a.flv
I jak możesz wyraź swoją opinię.
guma1 / 83.31.57.* / 2010-12-15 19:18
completas - posłuchaj - TO JEST AUDYCJA SPRZED ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie będę tego komentował bo robiłem to wielokrotnie - właśnie dlatego nigdy nie napiszę jakiegoś wypowiedzenia BO TO SĄ BREDNIE !!!!!!!!!!!! Minął rok i co się dzieje , rok od tej audycji i czy komuś coś się stało ????? I od kiedy audycja radiowa jest oficjalnym stanowiskiem jakiegoś urzędu ???????????????????????????
Ustawa " elektroniczna " mówi że - zawieranie umów odbywa się zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego oraz innych ustaw!!!!!! A jeśli tak - to zgodnie z zapisami ustawy " konsumenckiej " . A ONA PRZEWIDUJE TYLKO I WYŁĄCZNIE UMOWY PAPIEROWE - jeśli ich nie ma okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. I nie mają tu zastosowania zapisy dyrektywy 97/7/WE gdyż ustawa " konsumencka " w art. 17 mówi że - to ona ustala " zasady gry " i jej zapisy się stosuje i NIE MOŻNA ŻADNĄ UMOWĄ OGRANICZYĆ LUB POZBAWIĆ konsumenta tego co ona daje NAWET WYBIERAJĄC PRAWO OBCE NP. DYREKTYWY . .
I jeśli posłuchasz tej audycji to zwróć uwagę co ten baran z UOKiK mówi - że wystarczy jak coś widać . JEST TO WIERUTNA BZDURA. Nie jesteś małolatą - sięgnij po ustawę " konsumencką " Ona mówi wyrażnie :
-w art. 9.1. - Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość - I TO DOTYCZY np. REGULAMINU i tu wystarczy że jest widoczny na stronie internetowej - i o tym mówi ten baran;
- w art.9.3 - Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji - I TO DOTYCZY UMOWY - jeśli nie prześlą na piśmie tego co stwierdza nawet jakiś regulamin - każdy ma 3 miesiące na wypowiedzenie.
A co ten baran wygaduje - żenada.
I zauważ - pobierak twierdzi że zawarł umowę w oparciu o ustawę " elektroniczną " bo coś zamieścił w regulaminie . A skoro tak - TO JAK TO JEST MOŻLIWE SKORO TA WŁAŚNIE USTAWA MÓWI ŻE JEJ ZAWIERANIE UMÓW NIE DOTYCZY ?????? Ona tego nie reguluje i odsyła do innych zapisów prawnych - więc jak można zawrzeć umowę akceptując regulamin który powstaje w oparciu o jej zapisy ???????????????????????
Bzdura kompletna powielana również przez pracowników UOKiK - NIE MOŻNA ZAWRZEĆ UMOWY W OPARCIU O USTAWĘ " ELEKTRONICZNĄ " - dlatego pobierak NIGDY NIKOMU NIC NIE ZROBI - UMOWY PO PROSTU NIE ISTNIEJĄ !!!!!!!!!!
completas / 78.88.247.* / 2010-12-15 21:13
guma1- Dziękuję Panu serdecznie za wyjaśnienia. Jednak sam Pan widzi jak to może być aby oni tak długo się tym "zabawiali" tzn.straszyli i szantażowali. Gdzie są jacyś kompetentni ludzie w rządzie czy w tym UOKiK , aby z tym zrobić wreszcie porządek. Nie mam słów i ręce naprawdę opadają na to co to się dzieje. Jednak życzę Panu dużo sił i zaparcia bo widzę jak Pan pomaga tym przestraszonym małolatom. Tak trzymać.Powodzenia.
tommm / 79.186.128.* / 2010-12-15 15:42
Jak podasz fałszywe dane (a masz przez internet prawo ) to praktycznie nic ci nie zrobią.
Myślę że to potwierdzicie :) Ja dostałem 1 maila na początku listopada i od razu usunąłem konto email nie pisząc rezygnacji z umowy.Z tego co czytałem to nie ma czego się bać.Czytałem ostatnio artykuł (gdzies dodany w połowie listopada) i prawnik powiedział że jesli nas pozwą do sądu i przegramy to możemy najwyżej zapłacić 300zł czy to prawda to niewiem. Ale tak szczerze to jeśli ich nie zamkną za 1 czy 2 lata to się boje najbardziej że odsetki urosna i woogóle bede miał przerąbane;( A niechciałbym aby rodzice płacili za moją głupotę :( Proszę o odpowiedź najlepiej jak by to był ktoś kto interesuje sie prawem albo jest prawnikiem
slawek150686 / 188.33.53.* / 2010-12-15 12:04
Spalić ich na stosie:D


o-0ale błedów narobiłem haha :P
slawek150686 / 188.33.53.* / 2010-12-15 12:03
ja rownierz dostałem meila od pobieraczek.pl ale nie zamierzam ani placic i ani wierzyc w te bzdury co wysylaja umowy zadnej nie bylo tylko regulamin .

ze tak sie wyraze chca sie dorobyc gnidy je...ne ale :) chyba sie nie dacie!:P
Blackpoint / 212.191.78.* / 2010-12-14 19:03
http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related
completas / 78.88.247.* / 2010-12-14 22:39
Napisałam Pobierakowi, oświadczenie o zerwaniu umowy zgodnie z tym, co proponowano, że 3 m-ce jest termin i oto wraz z pismem, że tylko było 10 dni przysłali ten link z radia ZET http://www.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/20181b53704d6f5a26eb55990f9c9f6a.flv
Oczywiście, że im nie zapłacę.
I dlaczego ten Pobierak tak długo działa nielegalnie.Powiedzcie gdzie nasze władze, które przecież są po to aby nas bronić.
chezare / 178.56.83.* / 2010-12-16 21:03
Ależ to jest jak najbardziej legalnie działająca firma. Tyle tylko, że zarabiająca na straszeniu ludzi, no i nie ma co ukrywać propagowanie piractwa. Taki proceder jest uprawiany w tym kraju, zresztą zgodnie z prawem, dosyć powszechnie. Najlepszym przykładem jest wysyłanie darmowych esemesów, przepraszam, jedego esemesa. Tych co to robią, a to znane firmy, stać na reklamy w telewizji. Nietrudno sobie wyobrazić jaki to złoty interes. Kto słysząc, że można wygrać kasę wysyłając 1 sms leci do komputera żeby przeczytać regulamin? Regulamin, w którym jest napisane, że to zwykła loteria, w której o wygranej uczestnik jest informowany drogą telefoniczną i tylko w taki sposób. Oszustom, choć działającym w majestacie prawa, nie przeszkadza zasypywanie naiwnych lawiną esemesów, że już wygrali, że wystarczy 1 sms żeby potwierdzić chęć odebrania nagrody. Tylko, że ten sms już nie jest za darmo. Loteria pusty sms ma już bodaj 12 edycję, czyli działają od lat. Zarobili na naiwności uczestników miliony, wydając z tego jakiś śmieszny procent. Na koniec powiem, że Pobieraczek oprócz tego, że żeruje na naiwnych, a w zasadzie bardziej przestraszonych zrobił jednak trochę dobrej roboty. Myślę, że paru naciągniętych nauczyło się, żeby nie wierzyć, że ktoś coś daje za darmo. No i nauczyło się czytać regulaminy. Jak to mówią, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
guma1 / 95.49.23.* / 2010-12-14 17:20
tommm - a jakie konsekwencje chcesz ponosić ?? I kto niby ma Cię szukać ???? Proszę - nie twórzcie sobie jakiś dodatkowych zagrożeń .

;-( - tu się z Tobą nie zgodzę . Jeśli jakaś strona jest płatna - również można napisać co się komu podoba bo - ZAPŁATA BĘDZIE SMS-em lub przelewem - czyli przed udostępnieniem czegokolwiek i nie ważne kto zapłaci.
Dzieje się tak bo - NIE JEST MOŻLIWE ustalenie w necie kto gdzieś się rejestrował , dlatego podczas rejestracji można podać co się chce a dostęp będzie możliwy PO ZAPŁACIE ale na pewno nikt nikomu nic nie narzuci i nie będzie wciskał kitu o jakiś umowach.
Co do czytania regulaminów - nigdy nie czytam i nie zamierzam . Tylko trzeba wiedzieć co regulamin może zawierać i wiedzieć jakie ma się prawa. Nie znam osoby która by przeczytała jakiś regulamin w całości a oszust jak chce oszukać to oszuka - bo tak to napisze że każdego znudzi i zniechęci do czytania. I co innego czytać regulamin a co innego zrozumieć o co tam chodzi.
tommm / 79.186.150.* / 2010-12-14 17:37
guma1 dzięki za odpowiedź . A i tutaj też sie z tobą zgodze każdy może podać dane jakie chce a pobierak pozniej straszy że fałszywe dane i woogole a na swojej stronie sami zamieścili informacje że 100% anonimowo także chyba raczej nie mają szans na zdziałanie czegoś.A wiesz coś moze o tym pozwie grupowym ?
guma1 / 95.49.23.* / 2010-12-14 18:01
No właśnie - żaden usługodawca nie zawrze z nikim umowę na świadczenie usługi drogą elektroniczną na okres np. roku przez naciśnięcie czegoś i gdy nie potwierdzi danych na piśmie . Co innego gdy dostęp jest na krótki okres - wówczas również nikt nie wmawia że jest jakaś umowa - po prostu najpierw płacisz a póżniej dostajesz to za co zapłaciłeś . Tu pobierak wmawia że są roczne umowy - bo po miesiącu nikt by im nic nie zapłacił. I żeby " zachęcić " do zapłaty - stosuje metodę zastraszenia sądem , komornikiem i czym tam jeszcze. A to jest tylko i wyłącznie typowa REJESTRACJA jak nie raz wszyscy gdzieś się rejestrowali . I przecież - nikt nikogo nie straszył jakimiś konsekwencjami że podał danie nieprawdziwe - bo to jest dopuszczalne .
Co do pozwu zbiorowego - proponuję zajrzeć na podany link i spróbować - to nic nie kosztuje a zawsze można jakieś pytanie zadać .

http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.53712
tommm / 79.186.150.* / 2010-12-14 18:33
guma1 a powiedz mi jeszcze czy napisałeś im rezygnacje z umowy ?Bo ja szczerze to po 1 mailu usunąłem emaila nic im nie pisząc
guma1 / 95.49.23.* / 2010-12-14 19:01
I dobrze zrobiłeś bo reszta ich maili nie dotrze do Ciebie ale nie jest to konieczne , ma to na celu tylko i wyłącznie uchronienie przed ich zastraszającymi mailami .
A skoro twierdzę że umowy nie istnieją - to jak mógłbym coś wypowiadać ?? Oczywiście że nic nie pisałem - bo nie ma po co.
tommm / 79.186.164.* / 2010-12-14 20:03
guma 1 dzięki za wszystko ;) jak bedziesz coś wiedział na temat tego pozwu zbiorowego to pisz na forum jak bedziesz mógł :) Mam nadzieję ,że wszyscy oszukani będą niedługo wolni (chodz nie ma czego sie bać)
tommm / 79.186.151.* / 2010-12-14 15:57
witam ! Widzę na dole wpisy że ktoś robi przeciwko nim pozew zbiorowy do sądu.
I mam pytanie . Czy jak uda się wtoczyć tą sprawę do sądu i pobieraczek przegra i zamknie tę stronę to czy bedziemy jakieś konsekwencje w przyszlości ponosić np jak ktoś podał fałszywe dane(ale w necie przeciesz mozna ale pobierak uwaza inaczej ;/) i nie napisał rezygnacji z umowy ?
Proszę o odpowiedź :)
;-( / 89.161.16.* / 2010-12-14 16:13
Uważam tak , od teraz każdy z nas ma nauczkę żeby czytać regulamin ZAWSZE! dużo osób podaje fałszywe dane , czy to jet zgodne z prawem czy nie to zależy , jeżeli strona jest darmowa to możesz sobie pisać co chcesz , a jeżeli za stronę trzeba płacić to albo podajesz prawdziwe dane i płacisz , albo nie rejestrujesz się . i tyle w temacie ;-)
guma1 / 83.31.56.* / 2010-12-14 14:18
Wielokrotnie na forach pisały osoby które zapłaciły pobierakowi i chcą kasę odzyskać. I tu chcę właśnie te osoby namówić do POZWU ZBIOROWEGO - JEST TO PRAKTYCZNIE JEDYNY SPOSÓB BY KASĘ ODZYSKAĆ . Idea jest taka że - prawnik w imieniu poszkodowanych wnosi pozew do sądu i chodzi tu o to by POSZKODOWANYCH BYŁO JAK NAJWIĘCEJ - wówczas kwota odszkodowania będzie proporcjonalnie wysoka . I - tu każdy decyduje się na takie samo odszkodowanie bo zasądzona kwota jest dzielona na wszystkich po równo.
Chcecie by pobierak dostał za swoje ?? Chcecie by TO ONI PONIEŚLI KOSZTY KARY ZASĄDZONEJ PRZEZ UOKiK a nie Wy co im zapłaciliście ???? Więc zgłaszajcie się do pozwu zbiorowego - jest to najlepszy sposób by zniszczyć pobieraka . I dotyczy to OSÓB KTÓRE ZAPŁACIŁY POBIERAKOWI - inni mogą tylko pokibicować .
Bardzo mnie ciekawi co z tego wyniknie - to znaczy jak dużo osób się zgłosi bo że sprawa jest wygrana - nie ma najmniejszej wątpliwości.
Hubert Osiński / 83.6.172.* / 2010-12-14 13:42
Zapraszam wszystkich zainteresowanych wejściem na drogę sądową w trybie pozwu zbiorowego przeciwko pobieraczek.pl

Jest już przygotowana grupa. Czekamy na kolejne osoby.
http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/forum/thread.53712
Być może uda mi się dla tej grupy zorganizować bezpłatną obsługę prawną.

Ten przypadek idealnie nadaje się na pozew zbiorowy.
Mnie ta sprawa również dotyczy :-)

Hubert Osiński,
red. nacz. www.pozywamy-zbiorowo.pl
guma1 / 178.42.252.* / 2010-12-13 20:34
malinka777 - od 18 miesięcy piszę na forach że umowy nie istnieją . Rejestracja - bo tylko to każde z nas robi - REJESTRUJE SIĘ a nie zawiera umowę - na początku lipca 2009 roku na dane prawdziwe . 3 maile - i to wszystko co wysyłają - ale podstawa - nie należy reagować na te maile - bo to są bzdury które mają Was nastraszyć i zmusić do zapłaty - ZA NIC . Czy płaci się za coś czego się nie dostaje??? Zapytajcie się tych co zapłacili - CO OD POBIERAKA OTRZYMALI ?????? Nic - kompletnie nic , oddali stówę i nic nie dostali . Czy to norma czy może te maile odniosły oczekiwany skutek - czyli nastraszyły tak że ludzie wyskakują ze stówy szczęśliwi że nic im nie zagraża ???? Ale - czy zawsze wierzy się temu kto czymś straszy - albo inaczej - czy należy wierzyć temu kto rzuca paragrafami nie mającymi potwierdzenia w rzeczywistości ???? Czy jeśli wejdziecie do sklepu a przy wyjściu sprzedawca zażąda zapłaty - bo w jego sklepie byliście nic nie kupując - to mu zapłacicie ???? Bo nastraszy Was sądem - bo tak mówi jakiś regulamin - że wejście do sklepu to zawarcie jakiejś umowy ??? Ludziska - trochę pomyślunku - nie można zawrzeć umowy poprzez rejestrację , nie można zawrzeć umowy w oparciu o ustawę " elektroniczną " bo ona sama mówi że jej to nie dotyczy / art. 11 / i w tej kwestii odsyła do kodeksu cywilnego i innych ustaw. A więc - dlaczego wierzą niektórzy w te brednie o jakiejś umowie - skoro ustawa sama mówi że jej to nie dotyczy??? I zauważcie - gdyby prawo na to zezwalało na pewno byście o tym wiedzieli , byście znali firmy które poprzez rejestrację zawierają umowy . A nie znacie , nie ma takich firm bo właśnie ustawa " elektroniczna " nie pozwala tak zawierać umowy na świadczenie usługi droga elektroniczną . Więc - dlaczego wierzycie pobierakowi a nie zapisom prawnym ???
malinka777 / 87.250.186.* / 2010-12-13 19:53
A podal was z ktos swoje dane? i co nic wam nie zrobili? jak nawet nie zaplaciliscie?
ja17 / 178.56.228.* / 2010-12-13 19:14
Cześć!Mam pytanie do was czy jak minie rok od zawartej umowy,to oni mogą sami mi przedłożyć umowę czy ja mam im wysłać że chce zrezygnować czy jak?Bo wsunie mi minęły już 3 miesiące od zawartej umowy.
guma1 / 178.42.252.* / 2010-12-13 19:38
ja17 - a skąd pewność że jakaś umowa istnieje ????
ja17 / 79.162.219.* / 2010-12-13 20:08
No właśnie nie wiem czy istnieje czy nie:(
Już nie wiem co robić:(
niby nic nie przysłali,ale boje się że przyślą.

Najnowsze wpisy