Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
kozl / 2010-12-13 17:10
Ta sprawa jest bardzo stara. UOKIK ukarał już pobieraczka za bezprawne praktyki i zabronił prowadzenia takiego oszukańczego serwisu. Pobieraczek się odwołał i ta sprawa jest jeszcze w toku. Więcej informacji, oraz instrukcję postępowania z tymi oszustami można znaleźć na stronie:
http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
regit55 / 79.162.140.* / 2010-12-13 17:35
ja spanikowałem i usuwałem cała skrzynkę mail czy coś za to mi grozi??
guma1 / 178.42.252.* / 2010-12-13 17:53
Nie no - nie żartuj , grozi Ci najwyżej konieczność założenia nowej skrzynki pocztowej .
regit55 / 79.162.140.* / 2010-12-13 17:56
thx jestem spokojniejszy ale chwiałem się tylko upewnić ;P
franccom / 91.203.249.* / 2010-12-15 22:16
guma ty tak piszesz ja do nich wysłałem żeby mi wystawili fakture poformę to im zapłacę faktury nie dostałem ale wysłali mi wiadomość że moja sprawa jest przekazana do windykacji podałem fałszywe dane weszłem z konta firmy jest to internet mobilny czy oni mgą mnie znaleść po ip odpisz proszę
guma1 / 83.24.178.* / 2010-12-13 12:38
Wielokrotnie powoływałem się na " wykop " czyli forum na którym zaczynałem pisać o
pobieraku . Dziś powtórzę swój wpis z września - a raczej powtórzę to co zostało tam - na wykopie - zamieszczone.

" llolipop1990 2 godz. temu

Hej guma1:) ale mnie tu dawno nie było:) patrze że pobieraczek nadal nabiera
ludzi?szok, słuchajcie nie macie co się martwić,ostatnio dokładnie 2tyg.temu byłam u
radcy prawnego bo sprzedawałam działkę ,porozmawialiśmy z tym radcą sobie na temat tej działki , gdy ten temat nam się skończył zapytałam się jak to jest z tym pobieraczkiem ,
radca spojrzał na mnie i się zaśmiał , głupio mi się zrobiło bo patrzył na mnie jak na
idiotkę a on powiedział że w ciągu tego roku miał już prawie 60osób które płaciły mu 50zł
za parę minut porady tylko dlatego że pobieraczek ich wystraszył on powiedział że nie
mają podstaw prawnych na temat podawania ludzi do sądu , pisać mogą i będą pisać ale nic nie zrobią.....a rejestracja nie zobowiązuje do niczego dlatego że po 11 dniach darmowego korzystania powinna wyskoczyć anegdotka o przedłużeniu korzystania z pobieraczka i podpisanie umowy.... a nic takiego niema, i facet powiedział żeby się tym nie przejmować.Więc ludzie nie martwcie się:) śpijcie spokojnie..... "

Może warto czasem poczytać co wcześniej napisano ?????
FOTOMAS / 91.189.142.* / 2010-12-15 12:16
MOZECIE BYC SPOKOJNI NIE PLACAC IM , TO SA OSZUSCIC .
a OSZUST NIE CHODZI DO SADU I NA POLICJE. DOSTALI JUZ ZA TO KARE I MIELI SPRAWY W SADZIE ,KTORE PRZEGRALIzACHECAM TEZ DO OGLADANIA FILOW NA YOUTUBE ODNOSNIE POBIERACZKA .mOZECIE BYC PEWNI MOI DRODZY ZE NIKT OD WAS NIE BEDZIE WYMAGAL PLACANIEIA . A KAZDE E-MAILE OD NICH MOZECIE TRAKTOWAC JAK PROBA ZASTRASZANIA I PROBA WYLUDZENIA PIENIEDZY.

I TO WAM DAJE DOWODY NA ZLOZENIE SPRAWY PRZCIW POBIERACZKOWI.

TO SA OSZUSCI
ofiara / 213.25.4.* / 2010-12-15 16:20
zgadzam sie z tym, jednek padłam tego ofiarom-z dnia na dzień mam coraz więcej wątpliwości... jeszcze nie powiedziałam nic rodzicom... myślę, że powinnam powiedzieć i poprosić o to by zapłacili to-tyko ja podałam złe dane.... BOJE SIE, nie wiem co robić... ostatnio napisałam rezygnację z umowy-jednak 2 dni po ich meilu. spóźniłam sie ;/ ale przeciez moge do 3 miesiecy zrezygnowac!! co mam robic...a był przypadek że wytoczyli komuś sprawę w sądzie czy nie??
Konsument / 178.213.137.* / 2010-12-13 11:38
Witam serdecznie
tak się składa że miałem ten niefart i też zarejestrowałem się na tym Pobieraczku i właśnie w sobotę dostałem powiadomienie o zapłacie a nawet nie korzystałem z tego i mam zamiar skorzystać z rad kolegów by nie płacić ale też mam pytani czy ktoś zgłaszał to gdzieś do rzecznika praw konsumentów lub nawet do programu Uwaga... Jak myślicie maiło by to jakiś sens ??
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-12-13 10:16
Co z tymi naciągaczami? Dalej cisza?
Katiushka / 62.121.98.* / 2010-12-12 23:00
KOCHANI !

Ja oczywiście też się zarejestrowałam... Bez sensu.

Czy ktoś wie jak usunąć konto z pobierka??
Katiushka / 62.121.98.* / 2010-12-12 23:01
Chciałam dodać, że również nie mam zamiaru płacić.

;)
elkomendante / 2010-12-15 10:32
Ja także nie dam im ani centa. Moja córka (13lat) zarejestrowała się by ściągnąć jedną piosenkę, której się zresztą ściągnąć nie dało. Twierdzi, że wpisała swój poprawny wiek i niestety adres. Jakim cudem w takim razie zawarto, jak twierdzi pobie....raczek "umowę" z osobą nieletnią? Nawet jeśli córka wpisała sobie 18 lat to sorki, ale portal który udostępnia treści erotyczne powinien je chyba jakoś zabezpieczać przed dostępem nieletnich, np opłatą z góry, podaniem pesel czy jakoś tam (akurat nie jest to moim problemem, mam prawo rządać zabezpieczeń a nie je wymyślać :-)) Przed chwilą na innej stronie http://vbeta.pl/2009/06/17/pobieraczekpl-oszukuje-internautow znalazłem informację, że trzeba się skontaktować z numerem gg 12409676 i że ta osoba sprawę załatwia. Mam zamiar spróbować.
Pamiętajcie, nie dajcie się zastraszyć.
guma1 / 83.31.57.* / 2010-12-15 11:30
elkomendante - cześć - uważaj na te gg bo na forach pokazywały się wpisy osób rzekomo coś załatwiających ale nie za darmo. Nie polecam kontaktu z takimi osobami gdyż tu załatwiać nic nie trzeba. Jak słusznie zauważyłaś osoba nieletnia nie może zawrzeć żadnej umowy - i to jest fakt . Dlaczego np. pracownicy urzędów konsumenckich w ogóle rozmawiają z dziećmi i radzą coś wysyłać to już jest niezrozumiałe . Ale - od samego początku UOKiK coś bredzi na temat tych rzekomo zawartych umów - a ich po prostu nie ma .
Jeśli chodzi o treści erotyczne - to bzdura. Taki wpis ma za zadanie usprawiedliwić konieczność podania wieku ale tak naprawdę to co pisze pobierak - kierowane jest do osób nieletnich. I teraz jeśli taka osoba chce się zarejestrować - musi podać wiek a więc skłamać - dodać sobie lat. Po co to jest ??? By teraz straszyć nieletnich jakimiś bzdurami o podaniu danych fałszywych , o sądzie czy komorniku a i rodziców przyprawiać o zawrót głowy . TO SĄ WIERUTNE BZDURY - NIKOMU NIC NIE ZAGRAŻA . Nie ma umów , nie ma żadnych kont i pakietów , pobierak potrzebuje tylko adresy mail by te swoje brednie wysyłać i wszystkich straszyć .
Nie należy się tym " nakręcać "- bo nie ma czym . Nie trzeba nic z tym robić - wyrzucić maile i po sprawie .
po / 79.191.176.* / 2010-12-12 20:05
Przecież tam jest napisane, że proszą o dobrowolną wpłatę. A dobrowolna to dobrowolna się płaci jak się ma ochotę. Pozdro
po / 79.191.176.* / 2010-12-12 20:13
Dobrowolność - cecha działania etycznego,stanowiąca konieczny lub wystarczający warunek podlegania ocenom moralnym. Odpowiednimi przymiotnikami zastępującymi to słowo są: nieprzymuszony, niewymuszony, nieprzymusowy; spontaniczny, samodzielny, samorzutny, ochotniczy; bez przymusu, z własnej woli (dobrowolny datek).
melisa1993 / 2010-12-12 13:47
mam problem, byla cisza przez jakis czas dlugi okres nie dostawalam zadnych wiadomosci od pobieraczka ale dzisiaj dostalam kolejne przedsadowe wezwanie do zaplaty... co mam zrobic? nie bede im oczywiscie placic ale jestem jeszcze przez pol roku niepelnoletnia i sie obawiam ze bede miala problemy, ja albo moja mama ktora niestety nic o tym nie wie i wolalabym zeby sie nie dowiedziala
guma1 / 83.24.178.* / 2010-12-12 14:25
A dlaczego nie zmienisz sobie adresu poczty mail by tych głupot nie dostawać ??? Za proste ??? Ale często to co proste jest właściwe - więc zrób tak jak tysiące tak zrobiło i żyj - bez pobieraka .
Suliko / 89.187.248.* / 2010-12-12 12:03
Witam wszystkich.
Koledzy i Koleżanki, a jak jest z naszym adresem IP i naszymi danymi ? Czy mając te dane mogą nas niepokoić listownie formą "papierową" ? Co wtenczas ?
guma1 / 95.49.31.* / 2010-12-12 13:19
A może kolega opowiedzieć własnymi słowami skąd mają wiedzieć że te dane są prawdziwe ?? A jakie kolega przestępstwo popełnił by miały go szukać tzw. organa ścigania ? A co da im znalezienie kompa gdy UDOWODNIENIE kto coś nacisnął jest niemożliwe ????? Kluczowe pytania na które trzeba sobie odpowiedzieć - pomyśleć i z sensem odpowiedzieć . Bo to co pisze pobierak - jest bez sensu.
zimoroodek81 / 2010-12-12 10:20
No i doczekałem się... Dostałem dzisiaj maila, że występują na drogę sądową bla bla bla... Dokładnie to co dostała anja2. I wiecie co??? Mam to w głębokim poważaniu, nie będę oszustom płacić... Guma1 bardzo dobrze pisze, nie ma co się wkręcać w ich maile... Oni specjalnie podkręcają atmosferę, żeby w końcu jakiś kowalski im uległ..... Może naprawdę zrobimy jakąś składkę i przedstawimy sprawę jakiejś dobrej kancelarii prawnej???? Co wy na to???
tommm / 79.186.139.* / 2010-12-11 20:42
aaa i usunąłem już konto e-mail
guma1 / 95.49.88.* / 2010-12-12 07:49
tommm - oczywiście że Ci grozi - pójście jutro do szkoły .
tommm / 79.186.163.* / 2010-12-12 09:39
guma1 wiem że to mi grozi ;d
ale tak poważnie bo dostałem tego emaila jakieś 1,5 miesiąca temu i usunąłem po prostu poczte i dlatego pytam . ale z tego co słyszałem i czytałem to nikt nie miał jeszcze sprawy w sądzie , nawed jakby miał to i tak chyba by zapłacił za przegrana jakieś 300 zł a nie do więzienia by poszedł . pozdro dla wszystkich :) i niech sie ktos zajmnie tymi przekrętami wkoncu
tommm / 79.186.139.* / 2010-12-11 20:37
witam wszystkich czy coś mi grozi jeśli po 3 miesiącach nie wysłałem wypowiedzenia umowy ps mam 14 lat
rosolisko / 83.24.74.* / 2010-12-11 20:06
Pobieraczek to burak z*****.... obciągacz końskich amortyzatorów...nikt mu nie powinien płacic,frajer zapchlony...:) pozdrawiam
punio / 84.38.218.* / 2010-12-11 14:08
Witam wszystkich. Ja również zarejestrowałam się na stronie pobieraczka. Niedawno dostałam wiadomość - do zapłaty 94,80 zł ! Byłam przerażona,nie spałam całą noc, lecz znalazłam tę stronę. Przeczytałam Was moi mili i ...uspokoiłam się. Minął miesiąc nic im nie odpisywałam i na szczęście nie zapłaciłam ani grosza. Mail skasowałam i śpię spokojnie. Jeżeli znów coś od nich dostanę to nawet nie będę czytać. Ludzie nie bójcie się!!!!!!! To naciągaaacze!!!!!!! Nie dajcie się zwariować.
rafal261111 / 83.28.235.* / 2010-12-11 03:26
jak na tym gownie usunac konto bo nie wiem moze ktos kur.... powiedziec jak ??????
guma1 / 83.9.246.* / 2010-12-10 19:05
Zaufam UOKiK jak - zgodnie ze swoim wpisem na stronie internetowej - udowodni prawdziwość twierdzenia :

" Korzystając z Internetu należy pamiętać, że ZAZWYCZAJ rejestracja w serwisie jest równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług."

Słowo ZAZWYCZAJ oznacza że zawieranie umów w ten sposób - czyli rejestracja jest równoznaczna z zawarciem umowy na świadczenie usług drogą elektroniczną / i mam tu na myśli płatną usługę / - to norma , zazwyczaj czyli w większości przypadków tak jest .
Więc proszę - KTO TAK ZAWIERA UMOWY NA ŚWIADCZENIE USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ ??????????????????????????????????????
Założenie skrzynki mail też można nazwać jakąś umową - ale czy ktoś chce za to kasę ??? A twierdzenie UOKiK sugeruje że to co robi pobierak - to norma i że umowy na płatną usługę istnieją .
Nie mogę doczekać się odpowiedzi , jeśli UOKiK udowodni że tak jest , że firmy tak zawierają umowy przez internet , chcą za to zapłatę i jest ich co najmniej kilka / już nie wymagam by wymieniać wszystkie / - to UOKiK zaufam ale sądząc po bredniach jakie padają z ust pracowników UOKiK - nie grozi mi to . Spoko - zaufam mojemu rozumowi i mojej wiedzy i jak na razie nieżle na tym wychodzę .

Najnowsze wpisy