Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-01 10:27
karolaaa - Bzdury piszesz . Zakupy w sklepach internetowych czyli umowy świadczone na zasadzie kupna - sprzedaży nie podlegają jurysdykcji ustawy " elektronicznej " - czyli nie są świadczone zgodnie z jej zapisem . To dotyczy - ta ustawa - tylko umów na USŁUGI OKRESOWE czyli dostarczanie danych - świadczone w sposób elektroniczny.
Zakup w sklepie internetowym wymaga podania danych wysyłkowych a jeśli ktoś chce - utworzenia konta - ale nikt nie wymaga za to opłaty - chyba mi nie powiesz że za to płaciłaś - za utworzenie konta ?
Nie myl pojęć i nie zrównuj wszystkiego - umowa zakupu - sprzedaży przez internet TO NIE TO SAMO CO ŚWIADCZENIE USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ - więc nie wprowadzaj wszystkich w błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Misiek102 / 2010-12-05 19:16
Guma1 mam pytanie do ciebie wiesz może gdzie znajde strone z formulażem do wypowiedzenia pobierakowi ?
guma1 / 83.6.115.* / 2010-12-05 19:30
Misiek102 - A cóż takiego chcesz im wypowiadać - skoro nic wypowiadać nie musisz ???????????
Misiek102 / 2010-12-05 21:17
Bo ja im zapłaciłem żeby mi dali spokój choć wiem ze żle zrobiłem! i nie wiem czy po roku znowu mi nie wyślą mejla żeby zapłacić A w reportażu jeden koleś muwi że mamy prawo w ciągu 3 miesiecy napisać takie wypowiedzenie im?
KoRn / 87.205.152.* / 2010-12-01 10:56
To co napisał GUMA nic dodać nic ująć. Karolaaa piszesz totalne bzdury i mylisz pojęcia. Ludzie weźcie co niektórzy nie wmawiajcie, że ktoś tam może się w przyszłości czegokolwiek obawiać. Uczę się prawa już siódmy rok, nie jestem może jakimś wybitnym studentem, ale jakie takie pojęcie o tym mam. Mówię po raz kolejny nikt niczego się nie musi obawiać, jeżeli już ktoś ma si czego bać to jest to pobierak, którego mam nadzieję miesiące są policzone. Pozdro
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-12-01 11:00
Oby :)
A mylić pojęcia każdemu się zdarza. Po to jest to forum, by wymieniać się spostrzeżeniami. Nie jestem prawnikiem ani specjalistą w tej dziedzinie więc... :)
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-12-01 10:41
Guma1 chodziło mi jedynie o to, że rejestracja może być jak widać równoznaczna z zawarciem umowy i jest to powszechnie stosowane. Nie rozwijam już tutaj tematu, że dla pobieraka nie mamy za co płacić, ponieważ nie było żadnego świadczenia usługi z ich strony - to inna kwestia.
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-01 10:58
Ty nadal nie rozumiesz o co tu chodzi. Założenie konta możesz nazwać czym chcesz , założenie skrzynki pocztowej też można nazwać jakąś umową - ale to nie znaczy że ktoś ma za coś płacić . A tak jest u pobieraka . Nie można porównywać tych dwóch rzeczy - rejestracja w sklepie internetowym a świadczenie usług drogą elektroniczną - TO SĄ DWA RÓŻNE ŚWIATY. I jeśli ktoś założenie konta nazwie umową - jego sprawa . Więc - za co musiałaś zapłacić gdy gdzieś się rejestrowałaś ??????????????????????????? Bzdura - nie płaci się za rejestrację / w księgarni musiałaś wybrać towar - nikt Ci nic nie narzucił / , nie płaci się nawet za zawarcie umowy / wyobrażacie sobie umowę na internet gdy tej usługi nie ma ??? - kto by za to zapłacił ??? ?/ - płaci się za konkretny OTRZYMANY TOWAR lub ŚWIADCZONĄ USŁUGĘ .
Wiem że wiesz o tym - ale piszę ogólnie by coś innym uświadomić .
wito161 / 91.192.146.* / 2010-12-05 13:03
Witaj ignorujcie te maile ja mam od pazdziernika spokoj pomyslcie tylko zarejestrowac mozecie sie z biura z kafejki internetowej w szkole z klasy informatycznej z biura radia maryja i co jak beda scigac kogo po drugie jezeli zawieram jakas umowe to musze ja potwierdzic wlasnorecznym podpisem o i mozna tak jeszcze sie zarejestrowac z sasiada komputera znajac jego dane i majac maila glupota sciema mysla ze postrasz i naiwniaki zaplaca a wszystko owiane jest tajemnica przedsiebiorstwa http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/reportaz-pobieraczekpl-24112009 nie podali nikogo do sadu i nie pozwali pozdrawiam serdecznie
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-12-01 09:47
Witajcie,
Dzisiaj natknęłam się na jeden z punktów regulaminu księgarni internetowej:

1. Momentem oznaczającym zawarcie umowy świadczenia usług przez Serwis jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego czego skutkiem w systemie jest utworzenie konta Użytkownika. Prawidłowo utworzone konto umożliwia Użytkownikowi dokonywanie przelewów za wykonane zakupu oraz pobieranie zakupionych w Serwisie plików w formie elektronicznej.

Jak widać momentem zawarcia umowy jest rejestracja w serwisie, czyli podobnie jak w podbieraku i nie ma tu nic niezgodnego z prawem. Więc nie piszcie proszę, że rejestracja w serwisie nie równa się zawarciu z tym serwisem umowy.
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-01 09:30
real84 - cześć - zobacz , skoro ustawa " elektroniczna " w art. 11 mówi że nie reguluje sposobu składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej czyli nie mówi jak umowy się zawiera i odwołuje tu do innych ustaw - to jak ma tu się stwierdzenie pobieraka - cytuję :

" Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy, umowa dla swej ważności nie wymaga formy pisemnej "

Skoro nie mówi jak umowy się zawiera - to niby z jakiej racji miała by mówić o jakiejś formie umowy - dla jej ważności ??? To zdanie pobieraka to bzdura - nie można zawrzeć prawnie ważnej umowy na podstawie tej ustawy - bo ona określa tylko OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY - i nie mówi jak umowę zawieramy . A czy umowa to tylko obowiązki jednej ze stron??? Tu mają zastosowanie inne zapisy prawne - jeśli naprawdę zawierasz umowę - które dają wszystkim możliwość wypowiedzenia czegoś w 3 miesiącach jeśli nie mają tego na piśmie . TO JEST NASZE PRAWO I NIKT NIE MOŻE NAS TEGO POZBAWIĆ - a już na pewno nie oszukańczy regulamin pobieraka.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-12-01 09:49
Nie mówi o formie pisemnej i o żadnej innej więc forma ta nie jest obligatoryjna.
parasolka1314 / 80.48.174.* / 2010-11-30 23:24
http://www.youtube.com/watch?v=4EwS2DK0SK4&feature=related
OBEJRZYJCIE TO I PRZESTAŃCIE SIE BAC
pOZDRAWIAM
Ela1987 / 95.48.238.* / 2010-12-01 10:25
Ja też dostaję takie maile ale nie zamierzam im płacić. Tylko pytanie jak odstąpić od tej umowy? Napisać pismo do nich jakieś? proszę o odpowiedź. Już zostali raz ukarani, więc nie wiem jak ta strona może jeszcze istnieć?
real84 / 2010-12-01 09:03
Pobieraczek się nie poddaje i wciąż piszą mi maile z wezwaniem do zapłaty:

"""Szanowny Panie,

Umowa zawierana pomiędzy Spółką Eller Service, a użytkownikiem zawierana jest na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.

Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy, umowa dla swej ważności nie wymaga formy pisemnej. Wszystkie warunki zawartej umowy znajdują się w regulaminie zaakceptowanym przez użytkownika rejestrującego się w naszym serwisie.""""

:-)
el nino / 195.116.193.* / 2010-12-01 07:06
Dokładnie... A tak w ogóle to czego się bać?? Jak napisał "guma1" : ""PŁACI SIĘ ZA WYKONANĄ LUB WYKONYWANĄ USŁUGĘ"" Jak pewnie większość użytkowników, ja sie zarejestrowałem ale nie mogłem nawet nic pobrać. Więc za co mam niby zapłacić? Każdy samodzielnie myślący potrafi odpowiedzieć na to pytanie… A jeżeli potrzeba pomocy to polecam zapamiętać: Nie ma umowy, nie ma usługi, nie ma kasy….
guma1 / 95.49.26.* / 2010-12-01 09:18
el nino - teraz pozwolę sobie na małą złośliwość - ale nie w stosunku do Ciebie. Tu jest niewiele samodzielnie myślących osób i nie mam na myśli osoby nieletnie. Dzieciaki są usprawiedliwione - bo niby skąd mają wiedzieć o co chodzi skoro ustawy nie są skierowane do nich - bo ustawodawca założył że osoba nieletnia nie potrafi właściwie zinterpretować ich zapisów. Ale - co wielokrotnie mogliśmy tu przeczytać - dzieciaki przerosły dorosłych - wielokrotnie i chwała im za to. To świat dorosłych ponosi za to winę - nie boję się tego napisać . Rodzic - bo zamiast pomyśleć zwala winę na dziecko - po co tam zaglądałaś i coś nacisnęłaś ?????? Sorry - ale to jest głupota - to tak samo jak powiedzenie - nie wychodż z domu bo coś złego cię spotka . A internet w dzisiejszych czasach - to konieczność , to coś bez czego niedługo trudno będzie funkcjonować - a kto ma dzieciakom pokazać jakieś zagrożenia , kto ma wytłumaczyć o co w tym chodzi ?????? UOKiK - bo zamiast od razu właściwie zareagować - od początku plótł bzdury - i nadal to robią . Nie wszyscy urzędnicy - ale urzędasy już tak. Plotą bzdury i narażają tylko na niepotrzebny stres . Nie spieszy im się - a to gó...o już dawno powinno zniknąć z internetu - a działa . Zobaczcie - z dopalaczami jakoś radę dali - mimo braku ekspertyz i jakiś zapisów . Tu - oszukiwanych jest masa ludzi - tu już są setki tysięcy wkręconych - i co się dzieje ??? Nic się nie dzieje - sąd konsumencki zamiast działać natychmiast - totalna olewka . A są jakieś priorytety - i to powinno być brane pod uwagę . Cwaniacy z pobieraka to wiedzą - to że urzędasy nie zbyt przykładają się do pracy , że jakieś decyzje będą wydawane po miesiącach - i zawsze mogą się odwołać i powiedzieć - istniejemy to mamy rację . Nieprawda - to są zwykli oszuści i naciągacze - tylko urzędników mamy do dupy. I tu jest problem - nie w zapisach prawnych tylko w ich wyegzekwowaniu. A kto ma je egzekwować jak nie świat dorosłych ?????????
To nie dziecka wina że jest dzieckiem - to dorosłych wina że czasem postępują jak dzieci.
izulka1234 / 193.138.243.* / 2010-12-01 09:33
Zgadzam się !!w takim razie jakieś dziecko powinno popełnić samobójstwo coby odpowiednie władze wzięły sie za pobieraczka.Bo za dopalacze wzięli sie dopiero jak ludzie zaczęli umierać!! Nie znam urzędnika który by kiedyś ułatwił mi jakąś sprawę zawsze tylko ''brakuje pani tego panierka lub jeszcze innego'' nie oglądam wiadomości ,nerwy mnie biorą jak tylko usłyszę coś o polityce !! Wku.wia mnie ten cały bajzel a najgorsze jest to ze wypłatę z moich podatków biorą, też za nic i to ma byc sprawiedliwe?? Najbardziej można liczyć tylko na siebie zawsze sprawdzać wszystkie możliwości i dochodzić swoich praw we własnym zakresie
gerplfull / 83.29.12.* / 2010-11-30 19:07
,,Ja przepraszam jestem niepełnoletni umowa byłą testowa na parę
dni i oświadczam że rezygnuje całkowicie z mojego konta i proszę o
wyrozumiałość nie chcę mieć kłopotów zrozumcie mnie jak człowieka
nie jesteśmy bogaci i mamy problemy wiec proszę o zlikwidowanie konta jak
najszybciej ja nic nie ściągałem prawie bądźcie ludzie"
tak donich napisałem ja niechce problemu kurde no ja ino jakieś 1 MB ściągnąłem tylko błagam o wyrozumiałość jak mnie pobieraczek czyta
guma1 / 83.31.138.* / 2010-11-30 19:39
gerplfull - Jak pobierak Cię czyta a raczej to co napisałeś - pęka ze śmiechu. Złodzieja prosisz o wyrozumiałość - ale oni nie powstali by komuś jakąś wyrozumiałość okazywać - oni powstali by wszystkich okraść . Jesteś nieletni - więc weż się za naukę bo prawo nie pozwala takim jak Ty zawierać jakieś umowy . A jeśli tak -to za co ich przepraszasz i prosisz o coś - oszustów????
Tomek0905 / 83.25.82.* / 2010-11-30 15:12
Mam pilne pytanie. Po pierwszym e-mailu którego olałem dzisiaj otrzymałem kolejnego zatytułowane : "Przedsądowe wezwanie do zapłaty".
Sprawa niby zaczyna nabierać bardziej agresywnego wyglądu. Czytając wasze odpowiedzi widzę że nie mam się czego martwić jednak kilka spraw mnie martwi. Podałem całkowicie fałszywe dane. Czy mogą mnie za to ukarać, a jeśli tak to czym to grozi?? Jedynym prawdziwym adresem jaki podałem jest adres e-mail. Czy za jego pomocą można dotrzeć do danych właściciela?? Podczas zakładania konta e-mail podałem właściwe dane. Dysponują również moim IP z chwili korzystania z serwisu pobieraczek.pl Korzystam z neostrady o zmiennym IP. Czy to co piszą w przedsądowym wezwaniu do zapłaty" tj. "Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów. " jest prawdą czy ściemą wyssaną z palca?? Jeśli jest to prawda czy możliwe jest odnalezienie klienta tego IP?? Proszę o pilną i konkretną odpowiedz bez żadnych złości bo zastanawiam się co dalej zrobić
marsjasz / 2010-12-04 16:44
TAK- "Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP..." Tylko, że te dane udostępniają jedynie żądanie prokuratora (lub sądu) a nie firmy czy ich profesjonalnej kancelarii adwokackiej. A więc możliwe jest odnalezienie osoby po IP tyle, że tym nie będzie się zajmowała strona w sporze. TAK- za podanie fałszywych danych może Ciebie ukarać ale tylko SĄD a nie firma czy kancelaria. A jeżeli sprawą będzie zajmował się sąd to nie widzę powodu żeby interesowały go dane jakie podałeś podczas zakładania konta mail ponieważ po IP i tak dojdzie do Ciebie. I wszystko to jest możliwe. Tylko żeby sprawa trafiła do sądu, Policja musi zakończyć dochodzenie. A żeby dochodzenie miało miejsce muszą być podstawy do jego wszczęcie. A nawet jak będzie wszczęte to i tak może w toku być umorzone...
guma1 / 83.31.138.* / 2010-11-30 15:46
Tomku - więc czy możesz własnymi słowami powiedzieć - jakie przestępstwo popełniłeś albo co od nich wyłudziłeś ???? Czy naciśnięcie REJESTRUJ jest przestępstwem ???? Jeśli prawo zezwala na rejestrację na nicka czy ksywę a ustawa mówi o świadczeniu usługi incognito - więc czy podanie danych fałszywych jest przestępstwem ???? Jaką korzyść materialną uzyskałeś by można było mówić o przestępstwie???? A może miałeś możliwość takową uzyskać. ??????? A przecież przestępstwo cechuje świadome działanie dla konkretnych korzyści - czy można takowe przypisać naciśnięciu REJESTRUJ ???? Jeśli tak - to tylko fakt rejestracji - niczego więcej . Czy to są złośliwości ??? Wg. mnie nie - to są pytania na które każdy powinien sobie odpowiedzieć . Kto tu ma jakąś korzyść - czy my co nic nie otrzymujemy czy pobierak - bo nic nie daje a żąda kasy czyli korzyść jak najbardziej materialną ???
Wszyscy zapominają o jednym - NIE PŁACI SIĘ ZA ZAWARCIE UMOWY - PŁACI SIĘ ZA WYKONANĄ LUB WYKONYWANĄ USŁUGĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc - jaką usługę Ci wykonali czy wykonują skoro zastanawiasz się bo robić ?????
Tomek0905 / 83.25.82.* / 2010-11-30 19:14
Wiec guma1... Zalogowałem się na tej stronie w celu pobrania jakiegoś pliku. Trudno mi teraz powiedzieć co to było jednak na pewno nie udało mi się tego dokonać jak większości osobom które się tam zarejestrowały. Rozumiem więc że nie mam za co płacić bo nic nie pobrałem. Dlatego właśnie nie mam zamiaru tego płacić. Bardziej ciekawi mnie jakie możliwość znalezienia mojej osoby posiada firma pobieraczek. Czy faktycznie mogą wykorzystać moje zresztą tylko tymczasowe IP, czy mogą dojść do mojej osoby po e-mailu przy którym zakładaniu podałem prawdziwe dane osobiste i ile jest prawdy w zagrożeniu wynikającym z podania nieprawdziwych danych osobistych i kontaktowych??
guma1 / 83.31.138.* / 2010-11-30 19:47
Tomek0905 - szczerze - ŻADNEJ . A tym bardziej po jakimś mailu . Nie ma żadnych zagrożeń jeśli chodzi o podanie nieprawdziwych danych osobowych. Niektórzy zapominają po co pobierak powstał . Nie po to by się sądzić bo na to nie mają szans ale by mailami nastraszyć i zmusić - głównie nieletnich - do zapłacenia. Nic nikomu nie da dotarcie do kompa - tu trzeba by wykazać kto coś nacisnął - A TO JEST NIEMOŻLIWE. Pod warunkiem że pobierak udowodni że - rejestracja = zawarcie umowy. Życzę szczęścia bo ten wpis łamie zapis ustawy " elektronicznej ". Jeśli czytałeś nasze wcześniejsze wpisy - to skąd te pytania ??? Czy coś się zmieniło a raczej czy coś mogło się zmienić przez ten czas ??????
bejnar / 83.1.183.* / 2010-11-30 14:59
witam. taką wiadomośc jak u góry dostałem 11 listopada. dzisiaj otrzymałem wezwanie przedsądowe, w którym piszą, że jeżeli nie zapłacę 94, 80 wciągu 3 dni, wyślą sprawę do sądu. płacic ? jestem osobą niepełnoletnią, na dodatek przy rejestracji podałem tylko zgodną z prawdą miejscowośc i kod pocztowy
guma1 / 83.31.138.* / 2010-11-30 14:53
A ja teraz z trochę innej strony - kierują pytanie do ludzi dorosłych - czyli tych którzy zawierali jakieś umowy na media .
Za co płacicie operatorowi - czy to internetowemu czy telefonicznemu?????

ZA ZAWARCIE UMOWY - CZY ZA WYKONANIE USŁUGI ???????????????????

Skoro ustawa nakazuje uruchomienie usługi w okresie 30 dni bez względu na fakt zapłaty - więc skąd mniemanie że należy pobierakowi zapłacić gdy tej usługi nie ma ???? Więc dlaczego obawy skoro - nie ma za co zapłacić ???? Przecież każdy operator rozlicza się po okresie rozliczeniowym - zazwyczaj jest to miesiąc - a nie przed . Ktoś powie - abonament - tak , jest płatny z góry ale jeden mały drobiazg - TA USŁUGA JEST URUCHOMIONA I ŚWIADCZONA - zawsze FAKTURA jest dostarczana w TRAKCIE ŚWIADCZENIA USŁUGI - nigdy przed jej uruchomieniem . Bo tak nakazują ustawy - więc dlaczego niektórzy płacą - skoro nie mają za co - bo nic nie otrzymali ?????????
Majkels / 95.171.116.* / 2010-11-29 20:23
Przeczytałem w necie wiele porad co z tym fantem zrobić i naprawde pomogło :) . Także dostalem tego maila i nie mam zamiaru płacić ani grosza . Mam tylko takie pytanko . Czy mogą sie upomnić o zapłate po upływie powiedzmy roku ? . Bo tam piszą ze odsetki rosną z dnia na dzień . Nie chciałbym potem mieć jakiejś przykrej niespodzianki . Licze na szybką odpowiedź na moje pytanie .
guma1 / 95.49.24.* / 2010-11-29 20:55
Żeby o coś się upomnieć trzeba mieć podstawy prawne - czyli wystawiona faktura opiewająca na kwotę 94,80 za WYKONANĄ USŁUGĘ . Za usługę płaci się PO wykonaniu takowej a nie przed. I tu nikt nie kiwnie palcem - mam na myśli jakiegoś windykatora którym tak usilnie chcą wszystkich przestraszyć - dopóki nie wykonają usługi i nie wystawią FAKTURY. Podstawą do jakiejkolwiek zapłaty są albo rachunki albo faktury a nie jakiś mail . Nawet prawidłowe przedsądowe wezwanie do zapłaty MUSI POWOŁYWAĆ SIĘ NA DOKUMENT KSIĘGOWY JAKIM JEST FAKTURA - a nie jak u pobieraka że ktoś gdzieś coś nacisnął. Więc jak widać - by domagać się czegokolwiek trzeba mieć podstawy prawne - a nie bo ktoś coś napisał.
Odsetki - 20 % w skali roku - najwyższe odsetki jakich ktoś może się domagać - w tym przypadku ok. 20 zł za rok . Chyba nikt mi nie powie że ktoś czeka na takie odsetki tym bardziej że jest decyzja o nałożeniu kary - zaskarżona przez nich ale to nie zmienia faktu że jest i na pewno będzie podtrzymana przez sąd konsumencki. Dlatego - powinni się spieszyć by coś ugrać - bo decyzja sądu konsumenckiego ich załatwi. Również pisano tu że prowadzone jest / albo będzie / przeciwko nim dochodzenie / informacja z komisariatu policji w Gdańsku / - dlatego można sobie coś mówić czy pisać o jakiś sądach czy innym lichu - ale jak to zrealizować gdy nie ma się ku temu podstaw prawnych ?????
Majkels / 95.171.116.* / 2010-11-29 21:10
dziękuje za fachową odpowiedź :) . Odrazu mi lepiej i moge spać spokojnie.. heh . Mam nadzieje ze w końcu poniosą odpowiedzialność za te przekręty . Ludzie nie dajcie sie oszukać i najlepiej przestrzegajcie innych przed tego typu oszustami . Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje za pomoc :)
kolejna oszukana / 213.155.168.* / 2010-11-30 11:27
Ja wysłałam rezygnację z umowy po 9 dniach od zarejestrowaniu się na tej stronie i i tak wysłali mi wezwanie do zapłaty. to idzie z automatu, więc nie ma się co martwić. Zreszta rozmawiałam z UOKiK i generalnie jest luuuz. nikogo nie ciągali po sądach i nie będą. To jest porażka że nic nie można z tym zrobić.
thepavlos1995 / 83.20.182.* / 2010-11-28 19:30
Witam, ja też dostałem e-mail'a i nie zamierzam im płacić grosza.
KoRn masz racje wszystko leci automatycznie wystarczy zobaczyć nadawce e-mail.
noreply@pobieraczek.pl. Sam nick e-mail dużo mówi.
walok / 92.55.204.* / 2010-11-29 12:19
ja tez dotałem tego emaila własnie nie wiem wogóle o co im kur.. z*********
KoRn / 77.254.58.* / 2010-11-28 19:41
To, że idzie tam wszystko automatycznie widać już właśnie po meilach. Każdy dostaje to samo, na każde pytanie, zawsze ta sama odpowiedź. Przecież tysiące ludzi nie piszą tych samych pytań, a meile przychodzą do każdego takie same. Więc już po tym widać co to za cwaniaki...
guma1 / 95.49.31.* / 2010-11-28 19:06
KoRn - brawo - dobrze myślisz - tam po prostu nie ma żadnych kont.
zagrzybora / 77.254.36.* / 2010-11-28 17:57
czy nawet po zapłaceniu tej kwoty o ktorą proszą jest wogle możliwość usuniecia konta z tej strony??????? bo moze po zaplaceniu tych 94,60 zl po roku od rejestracji umowa znowu sie przedłuzy
KoRn / 77.254.58.* / 2010-11-28 18:03
Ale po co chcesz im płacić?? Jeżeli w ogóle chcesz. Tutaj na nic nie ma gwarancji. Czytałem na jednym forum, że osoba zapłaciła, a pobierak nadal żądał od niej zapłaty. Więc sam widzisz, że to jest posrane. Najprawdopodobniej jest tak, iż tam wszystko leci automatycznie, i tak naprawdę to oni sami nie wiedzą kto im zapłacił, a kto nie. . .
zagrzybora / 77.254.36.* / 2010-11-28 18:08
No tak, nie zamierzam im placic, ale jestem poprostu ciekaw czy wogle jest mozliwosc usuniecia tam konta
KoRn / 77.254.58.* / 2010-11-28 18:13
Tak naprawdę to nikt tego chyba nie wie. Ja nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie :). Po prostu nie mam pojęcia czy pobierak usunie po roku konto czy nie:)
guma1 / 95.49.31.* / 2010-11-28 12:47
Skoro te maile są głupie - to dlaczego chcesz na nie odpowiadać ? Przecież - z głupcem rozmawia tylko głupiec . Więc - czy warto z nimi gadać - by bzdury usłyszeć?
guma1 / 83.9.247.* / 2010-11-27 19:33
Misiek102 - No właśnie - pełnoletni ale czy dorosły ??? A skąd takie założenie że - nie dadzą ci spokoju ??? Co chcesz udowodnić - a raczej komu to chcesz udowodnić że coś ci zagraża ?? Wydaje mi się że pisałeś tu wcześniej - i cóż takiego cię spotkało ??? Chłopie - wyluzuj , jeśli cię zamkną to nie za pobieraka - ale za głupotę która tu rozsiewasz . I nie gniewaj się - ale albo chcesz kogoś przestraszyć - albo czas zacząć myśleć . Więc - albo jedno albo drugie . Albo olewka i spokój albo myślenie na poziomie przedszkolaka - i jakieś obawy. Masz wybór - więc wybieraj .
Misiek102 / 2010-11-28 12:19
Ja nie rozsiewam tylko się pytam bo nie wiem co robić ! jeśli to odnich ostatni majl to się ciesze.Nikogo nie strasze to pobierak mnie straszy jak resztę ludzi ! Ja jestem spokojny i chce żyć spokojnie! A mogę im wysłać to wypowiedzenie? bo mam jeszcze2 tygodnie chyba na to? Proszę powiec mi i już nic więcej się nie pytam!
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-27 08:48
el nino - wiesz , sam się dziwię dlaczego piszę na forach - przecież można żyć spokojnie , bez żadnych tam trosk , po co to komu . Ale - jest coś co zwie się sumieniem - a ono nie pozwala mi przejść tak obojętnie - gdy wiem o co chodzi. To nie pozwala mi milczeć gdy widzę że innych okradają . Nie mam nic z tego czy ktoś zapłaci czy nie , ale mam już z tego satysfakcję jak przeczytam - nie dałem - am się okraść . Mam wielką radochę - i to mi wystarcza . Czy w dzisiejszym - materialnym świecie - naprawdę liczy się tylko kasa ???? A może , może warto pomyśleć - jest ktoś koło mnie komu warto pomóc , kto tej pomocy oczekuje - tak po prostu ??? No cóż - może warto pomyśleć ??????
karolka08 / 79.185.201.* / 2010-11-30 21:21
guma1 wielkie dzieki w imieniu wszystkich naciagnietych. odwalasz kawal dobrej roboty! :) ja dostalam maile od pobieraka-naciagaka w pazdzierniku i nic z tym nie zrobilam...nie mam zamiaru wchodzic w dyskusje z oszustami i zlodziejami. moga mnie cmoknac tam gdzie slonce nie dochodzi! :P wszystkim naciagnietym radze poprostu olac sprawe. szkoda naszych nerwow. pozdrawiam :)
paula2147 / 2010-11-27 12:38
dzisiaj na swojego e-maila dostałam maila bez tytułu i nadawcy w treści był moj adres boje się że jest to od pobieraczka
kapucynbiały / 62.233.166.* / 2010-12-10 15:45
guma1 szcunek i dzięki za pomoc. Nie dałem tym typom zarobić i nie dam a sprawę nagłośniam jak tylko można m.in. próbuję przez media żeby w końcu coś z tym zrobili no i oczywiście jak najmniej osób było poszkodowanych. Przecież można jakoś zablokować taki serwer, ciekawe kto ich hostuje w ogóle?

Najnowsze wpisy