Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-26 21:39
sylwestra71- i na tym polega szkopuł - że nikogo o nic nie oskarżyli - bo umów po prostu nie ma . Zobaczcie - dostaliście jakieś maile parę dni temu , miesiąc temu . A są tacy co dostali je prawie dwa lata temu - i nic się nie dzieje . I nie może się dziać - bo umowy nie istnieją . Nigdy akceptacja regulaminu nie będzie zawarciem umowy w oparciu o ustawę " elektroniczną " - NIGDY - dlatego że ona - ta ustawa na to nie zezwala , Dlatego umów po prostu nie ma i dlatego pobierak tylko straszy - nic więcej zrobić nie może . Zobaczcie ile czasu trwa ten post - i Wy teraz pytacie się co zrobić skoro piszemy tu prawie półtora roku i nikomu nic się nie stało ????? No cóż - tak możemy pisać jeszcze długo - ale może należy wyciągnąć stosowne wnioski - dlaczego nikogo o nic nie oskarżyli??? Nie ma takiej możliwości by komukolwiek coś groziło - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI - i czas najwyższy w to uwierzyć w oparciu o fakty , w oparciu o zdrowy rozsądek , w oparciu o zapisy prawne . NIE MA UMÓW - i to jest fakt i kto w to uwierzy - a wielu tak uczyniło - ma teraz spokój i nie martwi się jakimś durnowatym pobierakiem - oszustem .Zróbcie tak i Wy.
el nino / 195.116.193.* / 2010-11-26 22:42
daj mi numer konta bankowego..... normalnie flacha ci sie należy... wielu (niestety mnie też) wypowiedzi, głównie twoje wypowiedzi bardzo pomogły
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-26 19:42
Misiek102 - to pisze automat i to jest ostatni mail co ślą do wszystkich - jeśli im nie odpowiesz . Więc - wyrzuć to do kosza - i po bólu .
marsjasz / 2010-11-26 11:56
Gdy dostaniecie od nich pierwsze maile to nie panikujcie, tylko dla ochłody zadzwońcie do Powiatowego (Miejskiego) Rzecznika ds Konsumenta. Otrzymacie informacje, z których bardziej lub mniej będzie wynikało, że to są OSZUŚCI! Jeżeli chodzi o te ich pozwy to wiedzcie, że każdy was może pozwać o cokolwiek tylko chce do sądu ale czy ma racje- o tym decyduje sąd. A moja rada to taka, że jeżeli do maila, który podaliście im przy rejestracji nie jesteście za bardzo przywiązani to po prostu go usuńcie (zazwyczaj jest to w opcjach skrzynki mailowej)- zaoszczędzicie sobie spamu i nerwów. Ja tak zrobiłem... choć żałuje bo teraz chciałbym ich pozwać o cyberstalking.
ja_46524 / 77.253.36.* / 2010-11-26 20:46
Dostałem wiadomość, że gdy nie zapłacę, pójdą do sądu. Zapytałem czy nie można jakoś tego anulować (wiem, że głupie). W odpowiedzi przeczytałem, że zawarłem z nimi umowę. ŻADNEJ UMOWY NIE ZAWIERAŁEM! Jak każdy zaakceptowałem. Nieźle się wtedy zdenerwowałem.
guma1 / 95.49.35.* / 2010-11-25 20:25
sebomadrid - dostają to wszyscy co im napiszą że nie korzystali z ich usług . Oni to wiedzą - piszą że mają umożliwić korzystania z usługi a że tam nic nie ma - to nie ich wina . Więc - jak to ma się do tych niby pakietów 5 GB za które chcą kasy ???? Nic tam nie ma - tak jak nie ma umów . Zobacz co piszą :

"Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów
prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu
usług drogą elektroniczną. "

Ale ta ustawa w art. 11 mówi że nie reguluje składania oświadczeń woli w postaci elektronicznej - inaczej mówiąc nie określa jak umowy przez internet się zawiera - więc o jakim poszanowaniu jej zapisów pisze pobierak ???? Że utworzyli regulamin - to ich psi obowiązek - ale nie mogą już w regulaminie mówić jak umowy się zawiera - bo ta ustawa na to nie pozwala - właśnie w art. 11 . A skoro regulamin mówi że - umowę zawiera się poprzez rejestrację - ten zapis jest niezgodny z zapisami ustawy " elektronicznej " - i tak naprawdę " serce " oszustwa . Musieli taki zapis zawrzeć - inaczej nikogo by nie oszukali.
Poszanowanie prawa - prawo daje wszystkim 3 miesiące na wypowiedzenie czegoś przy braku pisemnego potwierdzenia - więc jakim prawem Wam tego odmawiają ???
A takim że po tych ogłupiających mailach - człowiek ochłonie i zaczyna myśleć , zaczyna szukać w necie i co znajduje ?????? Fora internetowe , zaczyna czytać i dochodzi do wniosku że - oszukali go . I jeśli nie zapłacił - pisze wypowiedzenie , a jeśli zapłacił - pisze wypowiedzenie i żąda zwrotu kasy . I tak naprawdę - mieli by tylko same wypowiedzenia - czegoś . Bo takie prawo dają nam ustawy . I tu wystarczy tylko wmówić że nikt nie ma żadnych uprawnień , a wręcz przeciwnie - postraszyć sądem że chciał coś wyłudzić - by kasa lała się strumieniem . " Nieznajomość prawa szkodzi " - tak ale to prawo w postaci ustaw nam jako konsumentom daje jakieś przywileje i żaden pobierak nie może nas ich pozbawić - art. 17 ustawy " konsumenckiej " . Co stanowi prawo - ustawa czy jakiś regulamin ? Więc dlaczego niektórzy wierzą w te pobierakowe brednie ?????
luk21pl / 95.40.29.* / 2010-11-25 18:56
Witam.
Jak wszyscy piszacy na tym forum padlem ofiara pobieraczka. Troche poszukalem poszperalem i nie mam zamiaru placic im ani pisac zadnych listow. Jak by ktos chcial to podaje linki jeden to reportaż o tym calym pobieraczku a drugi to forum prawne.

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/72328-rezygnacja-z-uslugi-pobieraczek-bez-koniecznosci-zaplaty.html

http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ

LUDZIE NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC !!!
playfor / 89.72.237.* / 2010-11-25 19:29
ja dostałem ok. 2 miesięcy temu ,,wezwanie do zapłaty przeciwnie będzie sprawa wezwana do sądu ,, oczywiście zlekceważyłem to i do tej pory nie dostałem kolejnego email z proźbą do zapłaty.
katrina26657 / 79.191.18.* / 2010-11-25 15:15
ja tez dostalam wezwanie przed sadowe i teraz sama nie wiem co mam robic czy mam za to placic czy co??Nawet nie pamietam jak to sie stalo ze tam sie zalogowalam!!!co mam robic??
iwona54321 / 87.205.236.* / 2010-11-29 14:57
witam dzisiaj założyłam konto na pobieraczku lecz na początku nie przeczytałam wszystkiego jeśli chodzi o zapłatę.Przed chwilą wysłałam do nich rezygnację że chcę zrezygnowac z usług pobieraczka.Lecz nie dostałam odpowiedzi dzwoniłam też do nich lecz jest cały czas zajęte.Boję się że nie odpiszą mi w ciągu tych 10 dni i po 10 dniach napiszą mi że mam im zapłacic.Co robic
guma1 / 83.6.115.* / 2010-11-29 16:35
Tutaj nie jest ważne czy Ci odpiszą czy nie - ważne byś miała potwierdzenie wysłania takowej wypowiedzi. Czyli wydrukuj sobie potwierdzenie nadania takiej wiadomości - ale jestem pewien że do niczego to Ci się nie przyda - po prostu pobierak nie ma możliwości by kogokolwiek o cokolwiek oskarżyć . Bo skoro sam łamie zapisy ustaw - to jak ma dowieść swoich racji ???? Tu jest tylko straszenie - i nic po za tym.
guma1 / 83.9.246.* / 2010-11-25 09:54
real84 - Przeczytaj co napisałem poniżej - myślisz że Ty jeden takie dane podałeś ?
Możesz powiedzieć dlaczego niektórzy ludzie którzy w jakiś sposób są prawdomówni nazywają siebie idiotami ??? To co powiedzieć o tych którzy nie znając swoich praw ferują wyroki - że coś im zagraża ? Można podać dane prawdziwe, można nacisnąć - rejestruj - ale trzeba wiedzieć co to oznacza. A jeśli się nie wie - należy zapytać a nie mówić że ktoś coś musi . Ile razy się rejestrowałeś - gdziekolwiek - i co - ktoś chciał od Ciebie kasę ?? Ktoś bredził coś o jakiejś umowie ??? Więc - dlaczego tu miało by być inaczej - skoro wszystko opiera się o jedne zapisy prawne ???? Ja nic pobierakowi nie wysyłałem bo nie zawarłem żadnej umowy , mija 17 miesiąc i mam spokój . Ale niektórzy chcą dodatkowych emocji , chcą sobie kolejne bzdury poczytać - masz dać kasę bo pobierak tak powiedział. Jak niektórzy wierzą bo ktoś chce kasy za nic i mówi że masz mu ją dać - bo zawarłeś umowę naciskając REJESTRUJ. A gdzie własny pomyślunek , gdzie zdrowy rozsądek ????? To jest tak głupie że aż niewiarygodne że ktoś w to wierzy. I to ludzie pełnoletni - rozumiem wkręcenie dziecka - ale ludzie niby dorośli wierzą w te bzdury !!!!!!!!!!!!!! Mało tego - jeszcze im płacą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To dzięki płacącym oni istnieją bo dla tej kasy powstali - NIE BY ŚWIADCZYĆ USŁUGĘ - ALE BY BEZPRAWNIE ZASTRASZYĆ I OKRAŚĆ . Wiele razy pytałem płacących - co dostaliście za swoje pieniądze - CO - JAKĄ USŁUGĘ ??? Więc - skoro milczycie rozumiem że NIC !!
Wobec tego - SKĄD PRZYPUSZCZENIE ŻE SĄ JAKIEŚ UMOWY , SKĄD TE OBAWY PRZED SĄDEM SKORO W ŻYWE OCZY WAS OKRADAJĄ ??????????????????
real84 - nie napiszę co masz robić - masz pomyśleć , masz postąpić zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie patrząc na to co ktoś pisze. Ale - poczytaj i pomyśl - sprawa prawie dwa lata - i nic nikomu nie zrobili . DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE ?????? Jeśli właściwie sobie odpowiesz na to pytanie - będziesz wiedział co masz robić .
sebomadrid / 2010-11-25 19:49
Ja również padłem ofiara tego oszustwa, pisałem na 1 maila odpisałem ze nie korzystałem z ich serwisu i proszę o usuniecie konta. Otrzymałem takiego maila w odpowiedzi :
Szanowny Panie,

serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zgodnie z zaakceptowanym przez Pana
regulaminem prawo do wypowiedzenia umowy przysługiwało Panu jedynie w
okresie pierwszych 10 dni od momentu zawarcia umowy. W chwili obecnej
odstąpienie od umowy nie jest już możliwe.

Przypominamy, iż zawarł Pan prawnie wiążącą umowę, zgodnie z którą
zobowiązał się Pan do uiszczenia należności za zamówioną usługę,
zaś spółka Eller Service zobowiązała się do świadczenia na Pana
rzecz usługi dostępu do serwerów sieci Usenet przez okres 12 miesięcy.
Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Pana rejestracji, na
którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu
Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści
Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku
aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów
prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu
usług drogą elektroniczną.

Zgodnie z postanowieniami zaakceptowanego przez Pana regulaminu, obowiązek
uiszczenia opłaty za zamówioną usługę powstał z chwilą zawarcia
umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania
przez Pana z zamówionej usługi.

Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu, jest zapewnienie Panu
możliwości korzystania z zamówionej usługi, przy czym nie mamy wpływu
na to czy Pan faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji zamówionej usługi, dla każdego zarejestrowanego konta
użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze.

W świetle przepisów obowiązującego prawa, akceptując regulamin usług
Usenet zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi bez względu
na to czy będzie Pan z niej faktycznie korzystał.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553
12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Co wy na to???
real84 / 2010-11-25 10:16
Guma ja nie zamierzam im za nic płacić. Nie chce mi się nawet czytać tego wszystkiego bo to naprawdę wygląda śmiesznie. Jednak natknąłem się na kilka postów w których ludzie piszą, że wysyłają listy polecone dla świętego spokoju.

No i druga sprawa. Czy od kwietnia, czyli od momentu nałożenia kary na pobieraczka, coś się zmieniło w ich regulaminie? Bo skoro otrzymali karę to jakim cudem dalej działają na tych samych zasadach?

Ja rejestrowalem się miesiąc temu i stąd moje pytanie.
guma1 / 83.9.246.* / 2010-11-25 11:24
Wiem że nie chcesz płacić - ale dlaczego chcesz wypowiadać coś co nie istnieje ?? Zgadza się - ludzie listy piszą i - póżniej się dziwią że coś listownie dostają . Sami się o to proszą . Można napisać wypowiedzenie dla świętego spokoju - ale dlaczego robią to nieletni skoro nie mogą jakiejś umowy zawrzeć ??? I tu chodzi o to by nie przestraszyć się tych listownych odpowiedzi - a niejednokrotnie czytałem - ratunku dostałam - em coś listownie . Bzdury - ale mogą nastraszyć.
W regulaminie tylko kosmetyka - tak jak w ich reklamach. Istota sprawy nadal jest taka sama - ale przecież bez tego nie było by tego oszustwa. Dlatego - nic się nie zmieni aż do wyroku sądu konsumenckiego oraz do czasu aż policja na serio nie weżmie się za nich chociaż już pojawiły się tu głosy że policja prowadzi przeciwko nim dochodzenie.
Dlatego należy się uzbroić w cierpliwość , dlatego tu ostrzegamy by im nie płacić - nie ma szans by komuś coś zrobili i nie wolno wyrzucać swoich pieniędzy. I - czy naprawdę chcesz im powiedzieć kim jesteś ???? Przecież oni nie widzą kto jakie dane im podał !!!!!! Bo nie potwierdzili ich listownie i nie wiedzą czy ktoś nie podszył się pod kogoś innego . Więc - co tu wypowiadać ?????
real84 / 2010-11-25 13:10
Masz rację, że to nielogiczne, bo skoro umowa nie istnieje to jak mam ją wypowiedzieć. Ale z drugiej strony nie chcę za 3 miesiące otrzymać informacji, że nie wypowiedziałem czegoś tam w ustawowym okresie i zaczyna się przeciwko mnie postępowanie sądowe.

Niepotrzebnie podałem swoje dane osobowe, ale nie spodziewałem się, że tak to się to wszystko potoczy. Co kilka dni otrzymuję maile od niejakiego Rafała Górskiego o rzekomym wszczęciu postępowania wobec mnie.
Agata23 / 2010-11-27 15:27
cześć skoro się obawiasz to wyślij im odstąpienie ,gdzie tam niżej podałam stronkę, gdzie masz dobry wzór , ale pamiętaj to odstąpienie to dla świętego spokoju bo umowy prawnie zawartej nie ma .Ale nie pisz listownie daj sobie spokój potem będą ci bzdury wysyłać a tak na e-mail zarobisz max do 2 jeszcze i koniec olej ich tylko poczekaj na e-maila z odp czyli nie uznają to normalne ja takiego dostałam jak wszyscy co napisali odstąpienie i pewnie jeszcze 1 dostane ale już będę otwierać tylko usunę ,a poco maja wiedzieć ,że otrzymałam tak wywalę bez otwierania i będzie spokój tak ci radze zrób to samo a jak tak się boich to zadzwoń do Rzecznika Konsumentów i usłysz to na własne uszy to pomoże :) a jak będziesz pisać odstąpienie to tam wpisz te swoje dane niby prawdziwe czyli imię i nazwisko i e-mail :)
guma1 / 83.9.246.* / 2010-11-25 14:33
Dziwne że ja nic nie dostaję mimo upływu 17 miesięcy . A skąd wiesz że taki ktoś istnieje - bo tak napisał w mailu ??
Posłuchaj - chcesz - napisz takie wypowiedzenie tylko bądż przygotowany na listowne dalsze szykany - że nic wypowiedzieć nie możesz i takie inne bzdety. I chyba nie chcesz zrozumieć że teraz jedyny kontakt jaki mają z Tobą to mail ale jak napiszesz to wypowiedzenie - podasz swój adres i narazisz się na kolejne szykany. Rafał Górski - jeśli istnieje - może sobie słać co chce i pisać co chce - BO TYLKO TO MOŻE ZROBIĆ - NIC WIĘCEJ .
Ale zrobisz jak uważasz .
real84 / 2010-11-25 09:20
Proszę o odpowiedź kogoś rozeznanego w temacie. Bo nie wiem czy wysyłać im pismo poleconym o odstąpienie umowy czy też nie. Nie pamiętam dlaczego w ogóle zarejestrowałem się na tej stronie. Niestety jak kompletny idiota podałem prawdziwe dane osobowe.

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam.
jkaiesik / 83.7.224.* / 2010-11-30 09:31
Witam. Dosłownie pół godziny temu także się dałam oszukać i wkrecić w tego całego POBIERAKA. Po przeczytaniu tych wszystkich postów natychmiast wysłałam im e maila na adres : bok@pobieraczek.pl o treści :

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuję od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.

Nic więcej nie zamierzam z tym robić bo to ewidentne oszustwo i w razie czego zachowam sobie tego maila. :)
Nie ciśnieniujcie sie ludzie :)
Nawet jeśli upłynie termin 10 dni to My konumenci mamy większe prawo pozwać tych oszustów do sądu a z ich strony proszę się nie obawiać i uważać następnym razem :) Pozdrowionka
Gosiaaaczek / 79.162.251.* / 2010-11-24 23:30
Dostałam takiego maila jakiś tydzień temu i powiem szczerze, że zastanawiałam się czy by nie wpłacic i "spac spokojnie". Sama miałam sobie za złe, że nie czytam regulaminu. Aczkolwiek nie zawsze w tych regulaminach jest tak, jak oni później piszą. Miałam taki przypadek z reklamą z telewizji. Wysłałam SMSa do loterii MILION ZA SMS- przez 3miesiące przysyłali mi smsy/sieciówki za które JA płaciłam. 1,22 za jeden dziennie a później było ich coraz więcej. Po fakcie przeczytałam regulamin i nic podobnego w nim nie było zamieszczone o płatnych SMSach. Problem był WIELKI. Po bardzo długich staraniach wyłaczono mi "TO" przez Biuro Obsługi Klienta- tel. mam na abonament i zależało mi, żeby nie zmieniac numery. A co do Pobieraczek.pl- PŁACIC NIE ZAMIERZAM!
guma1 / 95.49.25.* / 2010-11-24 14:22
Spoko - dorwą ich - to tylko kwestia czasu.
edd - każdy ma swój rozum i zrobi jak uważa . Ja tylko podpowiadam wg. mojej najlepszej wiedzy i piszę jak było u mnie a raczej jak jest po 17 miesiącach od rejestracji.
Należy to olać - umowy zawarte na adres mail - nawet pobierak nie wierzy że udało im się tylu nabrać na taka bzdurę . Adres mail zakładany na dane z sufitu - i jest to zgodne z prawem - jest podstawą do jakiejś płatnej umowy i zapłaty - za nic. Nie no proszę - trochę powagi .
misie0077 / 2010-11-24 15:28
Ja tęż jestem ofiarą tegoż że portalu. Wiem ze jest 3 miesiące na zerwanie takiej umowy wiec mam prośbę. Jak powinno wyglądać pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej w pobieraczek.pl. Z góry dziękuję
Agata23 / 2010-11-25 02:39
Cześć dla wiedzy reszty odpisali mi :P oczywiście nie uznane odstąpienie , ale jak mówiłam to dla świętego spokoju .A jeśli chodzi o jakiś wzór to proszę zajrzyj tam JEST , tylko pamiętaj podajesz dane konta które masz tam u nich, bo nie wiem jakie dałeś prawdziwe czy fałszywe http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/72328-rezygnacja-z-uslugi-pobieraczek-bez-koniecznosci-zaplaty-2.html
;-( / 89.161.16.* / 2010-11-24 21:35
Nie musisz pisać żadnego wypowiedzenia umowy , a jak się upierasz to napisz że usługa się nie spodobała czy coś takiego ;-) ale na Twoim miejscu nic bym nie wysyłał i spał spokojnie ;-)
Aden / 83.24.25.* / 2010-11-25 01:42
to jakaś złodziejska firma
to jakaś złodziejska firma
zakochana999 / 83.10.152.* / 2010-11-24 14:04
KULKO dzięki za filmik, pocieszający :) Już się w ogóle tym nie przejmuje. Dzięki wszystkim za rady. Szkoda tylko ze pobieraczek nadal działa i wyłudza pieniądze od biednych, naiwnych ludzi. Nikt nie umie temu zapobiec....
izulka1235 / 193.138.243.* / 2010-11-24 09:36
http://pl.wikipedia.org/wiki/Usenet
Tu znajdziesz informację na temat firmy usenet czy się zajmuje i jednocześnie wyjaśnia cała sprawę czyli OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!! NIEMA SIĘ CZEGO OBAWIAĆ TO ZWYKLI NACIĄGACZE KTÓRZY ŻERUJĄ NA NIEWIEDZY INTERNATÓW!!!A JAK KTO SIĘ NABIERZE NIESTETY PŁACI CO JEST ZWYKŁYM WYŁUDZENIEM !!!!!!!! DLATEGO UPRZEDZAM NIE PŁACIĆ POCZYTAĆ SOBIE WCZEŚNIEJSZE KOMENTARZE NA TEN TEMAT ZANIM NAPISZECIE ŻE MACIE TAN SAM PROBLEM I NIE WIECIE CO MACIE ROBIĆ WIĘC JA MÓWIĘ OLAĆ NAWET NIE CZYTAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przydało by się napisać o uwagi by zrobili o tym następny materiał bo naprawdę szkoda dzieciaków starszy człowiek rwie sobie włosy z głowy a co dopiero dziecko ma powiedzieć czasami bywa tak ze rodzic nie ma pojęcia o obsłudze komputera a nie wspominając o internecie.Dziś tan napisze!!!pozdrawiam wszystkich oszukanych i Panów tak ładnie sypiących paragrafami!!
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-24 09:38
PISALAM JUŻ WIELOKROTNIE do uwagi itvn ale zero odzewu. Moze gdyby mieli więcej zgłoszeń od ludzi, coś by ruszyło.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-24 09:35
Guma1 jesteś mentorem na tym forum – i dobrze, ktoś taki jak Ty jest potrzebny :) Jednak ja, mimo, że póki co mam tego całego pobieraka gdzieś, to nie sądzę by obyło się bez konsekwencji dla nas – poszkodowanych. Tak działa w Polsce prawo niestety. I dalej będę to podtrzymywać.
grześ20 / 79.163.62.* / 2010-11-25 20:18
ten cały pobieraczek sraczek to wielkie śmierdzące gówno ludzie nie dajcie się oszukać tym popirdolonym mózgotrepom
guma1 / 83.31.55.* / 2010-11-24 09:44
karolaaa - nie masz racji pisząc o jakiś konsekwencjach - i kiedyś o tym się przekonasz.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-24 09:48
mam taką cichą nadzieję. Al jeśli to, co piszesz jest oczywiste, dlaczego prawnicy i cała reszta tego półświatku ma problem co z tym fantem zrobić? Przecież mówi się, że ci oszuści działają zgonie z prawem i legalnie.
guma1 / 83.31.55.* / 2010-11-24 10:12
Tego nie mówią prawnicy - to mówią pracownicy UOKiK - a to różnica. Wiele głosów było na forach - " ojciec prawnik powiedział - wyrzuć to do kosza i nie przejmuj się ".
Widzisz - wielokrotnie o tym pisałem . Ustawa " elektroniczna " mówi że usługodawca tworzy regulamin i zgodnie z nim świadczy usługę - i na tym opiera swoje twierdzenie UOKiK że trzeba coś wypowiadać bo pobierak tak napisał w regulaminie - że poprzez rejestrację zawierasz umowę . Mało tego - UOKiK twierdzi że zazwyczaj tak umowy w necie się zawiera - ZAZWYCZAJ - czyli usługodawców co tak zawierają umowy MUSI BYĆ WIĘKSZOŚĆ - czyli to powinna być norma . Więc - ręka do góry - kto wcześniej się z tym spotkał ? Przecież - skoro ZAZWYCZAJ jak twierdzą urzędasy tak jest - WSZYSCY POWINNI TO ZNAĆ - WSZYSCY. WIĘC ILU Z WAS ZNAŁO TAKI SPOSÓB ZAWIERANIA UMOWY ?????? NIKT NIE ZNAŁ - bo nikt tak umów nie zawiera bo to jest wbrew ustawie , wbrew jej zapisom - bo ona mówi - CO REGULAMIN MA ZAWIERAĆ - i o tym zapominają urzędasy . Trudno egzekwować zapis niezgodny z ustawą - nawet jeśli ktoś na to się zgodził . I jak wspominałem - skoro ustawa nie mówi jak zawiera się umowy i odwołuje do zapisów innych ustaw - NIE MOŻE TEGO MÓWIĆ REGULAMIN - bo powstaje w oparciu o jej zapisy. A jeśli mówi - to jest to wbrew prawu jakie ustawy stanowią.
Od samego początku urzędasy coś plotą - lecz czyje słowa się sprawdzają - od początku ich działalności ????????
edd / 2010-11-24 13:23
słuchajcie Gumy i uwierzcie że nic Wam nie grozi. od mojej rejestracji minelo 4 miesiace i nic sie nie dzieje nawet odstopienia niewysyłałam tak że nie przejmujecie sie tylko olejcie to pozdro:)
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-24 10:26
no tak, racja to, co tu napisałeś z logicznego puntu widzenia
Kizior7 / 91.207.185.* / 2010-11-24 08:52
Przepraszam, ale musze mieć pewność że to nie bedzie miało ŻADNYCH konsekwencji prawnych.Nie podałem żadnych informacji prawdziwych oprócz maila.Czy na pewno nie muszę płacić?Przepraszam ale nie mam 18 lat i trochę się boję.Z góry dzięki:)
guma1 / 83.31.55.* / 2010-11-24 09:31
Kizior7- NA PEWNO NIE MUSISZ ZA NIC PŁACIĆ - NA PEWNO NIKT CI NIC NIE ZROBI. . Widzisz - mają do Ciebie dostęp TYLKO POPRZEZ MAILA - a od kiedy mail mówi kim jest dana osoba ?? O tym mówią dane osobowe - a jeśli ktoś tego nie zweryfikuje listownie - może wszystkim naskoczyć . Nie ma umów - nie może ich być !!!!!!! Piszesz - dane fałszywe tylko mail - a czy mail powie kim jesteś czy tylko spowoduje że dotrą do Ciebie te bzdury ??? Więc - zmień sobie maila - i ciesz się życiem bez pobieraka.

Najnowsze wpisy