Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.31.55.* / 2010-11-24 07:34
Karkuss - nikt Ci nie zagrozi - ABSOLUTNIE NIC IM NIE PISZ . Zobacz - wielu ludzi tu pisze - o jakiś dodatkowych mailach a nawet listach - tylko dlaczego nie potrafią zrozumieć że SAMI SIĘ O NIE PROSZĄ ????? Dlaczego ja - mimo rejestracji na dane prawdziwe na początku lipca 2009 roku oraz póżniej - jeszcze 4 rejestracje na dane fałszywe / wszak 1 rejestracja na jedne dane / zawsze dostałem TYLKO TE 3 MAILE - NA KAŻDA REJESTRACJĘ ?????? Bo nic im nie odpisywałem , bo umowy nie istnieją a każdy piszący do nich przyznaje że - jakieś obawy ma , że myśli że umowy są / czyli udało im się to wmówić / że jest osobą nieletnią którą NAJŁATWIEJ ZASTRASZYĆ !!!! Dlatego te oskarżenia - sądem a nawet więzieniem .
Zapytałem się kiedyś na forach - zapytam i dziś :
ILU OSOBOM KTÓRE ZAPŁACIŁY ZOSTAŁA URUCHOMIONA USŁUGA I JEST REALIZOWANA ZGODNIE Z ICH REGULAMINEM ???? Czyli - jest pakiet i zgodnie z nim - pobieracie jakieś dane ?? - ILE JEST TAKICH OSÓB ???? Ale ja wiem - że nie ma takich - bo nie ma umów , b0 nie ma żadnych pakietów więc i nie ma usługi. A przecież skoro zostało zapłacone - USŁUGA MUSI ZOSTAĆ ZREALIZOWANA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nie jest - i nikt o swoje się nie upomina - bo został tak zastraszony że - nic od nich nie chce.
Wyrzuć to do kosza , jak napisałaś " siedż na tyłku " i ABSOLUTNIE NIC IM NIE ODPISUJ. Bo będą próbowali nadal Cię zastraszać - kolejnymi mailami -a czy to jest Ci potrzebne.??
Na forach piszę od pierwszej rejestracji czyli lipiec 2009 rok. Pierwszy był " wykop " ale tam już nikt z tych " starych " nic nie pisze. NIE ZAPŁACILI - A MAJA SPOKÓJ. i MINĄŁ GRUBO PONAD ROK . Nie dali się zastraszyć , zrozumieli że to ściema , żyją w spokoju i mają się dobrze. Czerpcie z wiedzy i doświadczenia innych - po to tu piszemy by Was uchronić przed oszustwem , przed wyrzuceniem swojej kasy.
Poczytajcie sobie tu :
http://www.wykop.pl/link/182216/pobieraczek-pl-sprawa-w-sadzie/
i tu :
http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo/
Tam pisali tacy sami jak Wy - 18 a nawet 19 miesięcy temu. Gdy nic nie było wiadomo - nie było żadnej decyzji - musieli wierzyć na słowo. Dziś jest decyzja UOKiK o prowadzaniu w błąd - czyli oszustwie - zaskarżona ale jest i NA PEWNO SĄD KONSUMENCKI JĄ PODTRZYMA - tylko potrzeba czasu bo tak działają nasze sądy. NIKOMU NIC NIE ZAGRAŻA - tu jest gra na czas ale cały czas tłumaczę Wam zasady gry - oszukują Was - więc - czym się przejmujecie???????
karkuss / 217.97.193.* / 2010-11-24 09:28
Dzieki. Naprawdę dużo mi to dało. Niby piszesz do każdej z osoby to samo (tak znam już z wykop'u Ciebie, tak właśnie trafiłam tutaj-szukając głównie Twojej osoby bo wydajesz się najrozsądniejszy) Dlaczego wciąż pytamy o to samo i nadal jesteśmy nie pewni. Bo gdy ktoś nie weźmie pod uwagę właśnie naszej sprawy boimy się, że będziemy wyjątkami którzy dostana jakąś tam kare. Jeszcze raz dziękuje i miło że odpisujesz nadal mimo że wciąż pytania są takie same. :)
POzdrawiam
guma1 / 83.31.55.* / 2010-11-24 09:42
Wiem o tym , wiem że stale będą stawiane te same pytania - każdy myśli że JEGO sprawa jest wyjątkowa bo coś tam podał , tu jakiś wiek , tam jakieś inne coś - a tak naprawdę nie ma to znaczenia . Oni nawet nie rejestrują tych danych tylko WASZE MAILE - BO TYLKO TAK MOGĄ WAM SŁAĆ TE BZDURY. A jeśli ktoś napisze do nich - to grzecznie odpowiadają - ALE TYLKO TYM CO DO NICH NAPISZĄ . Reszta - ma święty spokój / PO TYCH 3 MAILACH / - BEZ PŁACENIA . Więc - jaki jest sens oddawać swoją kasę gdy można to mieć ZA DARMO??????????????
Są oszuści i jesteśmy my - taka rodzina internautów - więc czy można zostawić rodzinę gdy ktoś chce ją okraść ????
07goha / 83.23.118.* / 2010-12-01 12:31
Piszesz że nie rejestrują danych. Podałam im fałszywe. Przysłali mi maila z tymi danymi, i że wyślą pismo na ten adres, a jeśli nikt go nie odbierze to złożą zawiadomienie do prokuratury o podawanie fałszywych danych. A znajdą mnie po numerze IP mojego komputera. Co z tym zrobić???
guma1 / 83.24.70.* / 2010-12-01 13:34
Więc jak myślisz - gdzie to rzekome pismo dojdzie? A kogo a raczej co można znaleść po adresie IP - osobę czy urządzenie??? A po co je szukać - skoro nie jest przedmiotem przestępstwa???? Wydawało mi się że temat adresów IP został dawno wyczerpany - więc może warto trochę poczytać co wcześniej napisano ????
07goha - a co chcesz z tym robić skoro nic robić nie musisz???
sylwestra71 / 2010-11-26 19:45
Witam a czy jest ktoś na tej stronie kto był w sądzie z tego powodu ?
teraz każą sobie dzwonić na jakąś linie bo chyba drogą meilową nie chce im się odpowiadać Ja ich oczywiście ,,ominę bokiem,,i mam w d...ie ich ostrzeżenia
Ale nie wiem czy dobrze jestem poinfoemowana ,że oni maja 2 lata na złożenie pozwu do sądu
Proszę o jakieś pocieszenie
..........................oczywiście dołączyłam do kolejnych ,,ofiar losu ,,tejże firmy z prawdziwego zdarzenia to tak jak w polityce !!!!!!!!!!!!!
Trochę się boję nawet ustawiłam tą stronę jako stronę S T A R T O W Ą bo muszę mieć dostęp do mądrzejszych ode mnie
idealask / 178.73.49.* / 2010-11-24 01:06
hejka..
i dziś ja zostałam nastraszona mailem :D ..nie powiem -serducho zatrzepotało :P ...coś mi sie kiedyś o pobieraczku właśnie obiło i sobie w trakcie czytania maila przypomniało :P..od razu zaczełam szukac i znalazłam to forum :) ...dzięki za wszelkie podpowiedzi :P ..płacić nie zamierzam a w razie czego mogę powiedzieć ,że mój 4-letni syn sam poklikał :P(zdolne dziecko mi się trafiło i tyle ;)) ..nie wiem jakie nawet dane dałam-napewno fałszywe :P i nie mogę tego nigdzie tam sprawdzić bo chyba żadnej edycji profilu tam nie ma ;) ...

dzięki za uspokojenie nerwów ;) ..

pozdrawiam wszystkich :))
kloocek / 79.184.25.* / 2010-11-26 13:16
witajcie no i ja dostałem tez tego maila troszkę szkoda ze najpierw im odpisałem a potem znalazłem to forum ale nic;] wiec sprawa tego typu czy tam trzeba się jakoś wyrejestrować czy coś?? żeby mieć spokój a jeśli tak to jak tego dokonać??
guma1 / 95.49.32.* / 2010-11-23 19:30
Nie bardzo wiem dlaczego tak trzymacie się twierdzenia o jakiejś umowie - ciągle coś piszecie - jakieś wypowiedzenia - A CZEGO ???? Co takiego wypowiadacie ???? Który zapis prawny pozwala na takie zawieranie umowy ???? Czy naprawdę do Was to nie trafia ??????????????????
Co pisze pobierak :
" Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet NA PODSTAWIE USTAWY z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204 ".....

A co mówi ta ustawa :
" Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH W USTAWIE do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁANIA OŚWIADCZEŃ WOLI w postaci elektronicznej, STOSUJE SIĘ przepisy Kodeksu cywilnego oraz INNYCH USTAW."

Więc - czy może ktoś własnymi słowami powiedzieć - jak można na podstawie tej ustawy zawrzeć prawnie ważną umowę skoro ona sama mówi - że to jest niemożliwe - bo ja tego jako ustawa nie reguluję i stosujemy tu inne zapisy prawne ??? Bo skoro ona mówi że - zawieranie umów jej nie dotyczy - nie dotyczy to również regulaminu - bo ona mówi co regulamin ma zawierać . I jeśli regulamin mówi jak zawieramy umowę - a mówi że poprzez rejestrację - więc łamie zapisy tej ustawy - bo akceptacja regulaminu jest warunkiem zawarcia umowy - lecz nie może być równoznaczna. Dlatego pobierak nic nie robi - i nie zrobi - nie ma na to szans . Zapis ustawy jest czytelny - nie mówię jak zawiera się umowy - tak stanowi ta ustawa - więc skąd te obawy i wypowiadanie czegoś - co nie istnieje ???
Izo - nie założyli nikomu sprawy - bo umów po prostu nie ma - i tak jest .
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 10:26
Witam dostalem kolejnego maila od pobierczka pl czy moge sie tego obawiac

Szanowny Panie,

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny, dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pana stwierdzeniem, iż jest Pan osobą małoletnią oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 Pana opiekuna prawnego.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 11:14
5368005 to moje gg prosil bym by odpowiedzi poprostu napisac mi na gg dziekuje z gory
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 11:07
i do tego wszystkiego podalem prawdziwe dane a takze probowalem im odpisac na maile ze to jakas pomylka i chce zrezygnowac z platnosci
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 11:12
zapomnialem dodac podalem prawdziwe dane procz daty urodzenia poniewaz jetem osoba nie pelnoletnia
Karkuss / 217.97.193.* / 2010-11-23 23:59
Z góry przepraszam, że pytam wciąż o to samo co moi poprzednicy. Po prostu chciałabym żaby to tak lepiej do mnie trafiło i uspokoiło moją rozklekotaną duszyczkę ;). Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji co większość osób, zarejestrowałam się, są tam moje prawdziwe dane ale jednocześnie fałszywe co do mojej daty urodzenia. Jako, że jestem jeszcze nie pełnoletnia podałam inne. Czy realnie mi zagrożą? Czy powinnam im wysłać email, który będzie prosił o wypowiedzenie tej umowy? Czy lepiej może siedzieć na tyłku ,zapomnieć o tym i nic nie pisać?
Dziękuje z góry za jakąkolwiek odpowiedź.
A tak na marginesie, to jest jakaś sprawa im wytoczona? Czy ją umorzyli lub coś w tym stylu?
JotEnKa / 2010-11-23 20:51
Guma1:) no i taka właśnie łopatologia jest nam potrzebna, wtedy argumenty łatwiej trafiają we właściwe miejsce.
izulka234 / 193.138.243.* / 2010-11-23 18:38
Wiecie co nic dziwnego że nie założyli nikomu sprawy .Siadłam i przeczytałam regulamin nie jestem znawcą ale tam nawet nie jest napisane w jakim czasie mamy zapłacić za usługę aktywacyjną czyli te 94,80zł !!!!!!więc w sądzie można bronić się iż nie ma dokładnego terminu płatności! jest tylko wspomniane coś o odsetkach i o terminie 7 dni co dokładnie nie znaczy że to akurat ta usługa aktywacyjna?Ale powiem wam że nieźle ktoś to napisał naprawdę.Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.
a i żeby w razie czego napisałam odstąpienie od umowy co raczej nic nie zmienia bo nic się nie stanie dodatkowo napisałam im tak:

W związku z tym że pierwsze 10 dni były za darmo czyli od 6,11,2010r
nie co moim zdaniem nie było jeszcze zawarciem "umowy," "umowa" weszła w
życie 15,11,2010r dziś jest 22,11,2010r czyli ósmy dzień trwania naszej
"niby umowy" wiec składam rezygnację i mam do tego prawo bo wasza stroka
to jedno wielkie oszustwo ,i zapewne pieniążków żadnych Państwo nie
otrzymają ,bo macie tam niezły bajzer.
KULKO / 178.235.116.* / 2010-11-23 18:07
http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/uprzejmie-donosze/uprzejmie-donosze/pobieraczekpl-to-zlodzieje-i-przekety-eller-service-sc/2

PROSZĘ OBEJRZEĆ REPORTARZ Z TV NA TEMAT POBIERACZKA!

NIE NALEŻY PŁACIĆ!!!
KULKO / 178.235.116.* / 2010-11-23 18:07
http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/uprzejmie-donosze/uprzejmie-donosze/pobieraczekpl-to-zlodzieje-i-przekety-eller-service-sc/2

PROSZĘ OBEJRZEĆ REPORTARZ Z TV NA TEMAT POBIERACZKA!

NIE NALEŻY PŁACIĆ!!!
zakochana999 / 83.10.176.* / 2010-11-23 17:51
A mail jaki dostałam brzmi:

Szanowna Pani Alaas,

Dnia 07.11.2010 z komputera o adresie IP 83.10.154.72 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.
Beata 14:16:24
W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:
Beata 14:16:33
1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - beata90-1990@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=i5d%2Blzj%2BIYU7eeaahWGzKCYG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
zakochana999 / 83.10.176.* / 2010-11-23 17:44
Dołączam się do Was moi drodzy.Dziś też dostałam od nich maila (pierwszego). Od razu jak go przeczytałam to dostałam zawału i zaniemówiłam. Jestem pełnoletnia. Na szczęście nie wpisałam tam swoich danych oprócz adresu e-mail. Pierwsze co to zaczęłam szukać po googlach żeby dowiedzieć się czegoś o tej firmie. Od razu trafiłam na to forum i dzięki za wszystkie wypowiedzi. Pocieszyliście mnie. Nie dostaną nawet grosza ode mnie. Z Waszych porad wyczytałam że dobrze będzie jak wyśle im odstąpienie od umowy. Zarejestrowałam się u nich 7 listopada. Dziś mamy 23. A na odstąpienie od umowy mam 3 miesiące. Jak dostane kolejne dwa maile od nich to nawet nie przeczytam, od razu usunę. I tak wiem dokładnie co napiszą :-) Dzięki jeszcze raz za słowa otuchy i porady prawne :-) Jak co jestem do Waszej dyspozycji. Jak coś to wszyscy spotkamy się w sądzie, ale przeciw nim, a nie oni przeciw nam!
IZULKA1234 / 193.138.243.* / 2010-11-23 14:07
Zastanawiam się czy może ich sprawdzić urząd skarbowy ??CZY ONI SIE JAKOŚ ROZLICZAJĄ?
Mała mała / 87.205.232.* / 2010-11-24 22:59
Ja też dałam sie nabrać i najgorsze ze podałam prawdziwe dane.Co mam robic,czy mam zapłacic.Wszyscy tu i na innych forach pisza ze podali dane fałszywe a ja naiwna podałam prawdziwe:(((((
guma1 / 83.9.246.* / 2010-11-25 08:22
Mała mała - nie wszyscy . Ja w lipcu 2009 roku również podałem dane prawdziwe. 3 maile - i po sprawie. NIE WOLNO CI PŁACIĆ - nie masz za co , umów nie ma , nic od nich nie dostałaś . Dzięki temu że ktoś im płaci - oni istnieją . I czy każdemu dajesz stówę bo mówi że - masz mu ją dać ??? Proszę - trochę rozsądku.
guma1 / 83.24.179.* / 2010-11-23 10:54
JotEnKa - spotkałem się z czymś takim jaku pobieraka ale na stronach firmy działającej nie u nas a z Malty. Ale - firma działa zgodnie z prawem państwa na terenie którego ma siedzibę . I nie wyobrażam sobie by jakaś firma nie uruchomiła usługi a domagała się opłaty. Ja - zapłacił bym nawet i więcej - byle by można coś od nich ściągnąć - zgodnie z tym co piszą i jaki transfer niby oferują . A ponieważ tam nie ma żadnych pakietów - mogą sobie pisać co chcą i naliczać co chcą - nie ma usługi - nie ma zapłaty.
KoRn / 77.254.249.* / 2010-11-23 11:26
Dokładnie tak jak napisał guma, żeby za cokolwiek płacić to trzeba dostać coś w zamian. Natomiast pobierak nie oferuje nic, a żąda zapłaty. Pytam się za co im płacić skoro nie otrzymujemy nic w zamian?? Pomyślcie tak na zdrowy rozum jaki to ma sens płacić, a nie otrzymać nic w zamian- logiki w tym zbytniej nie ma Pozdro
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-23 01:33
Mnie jednak niepokoi ta Wasza pewność. Żeby wszytsko to było takie pewne i oczywiste dla zwykłych ludzie takich jak my, jak się tu pisze taki pobierak nawet by nie zaistniał. A jak wszyscy dobrze wiemy powstał by robić ludzi w balona i przy tym zgodnie z prawem. Więc wydaje mi się, że nie są tacy głupi...
jg4619 / 83.7.240.* / 2010-11-23 16:31
Ja też dałem się nabrać i teraz przychodzi mi mail o zapłatę ale myslę że trzeba będzie zpłacić po przeczytaniu uzasadnienia wyroku UOKiK choc firma ma się odwoływać choc robią nas w konia i została nałożona kara 119500zł ale oni nie robią sobie z tego nic jg
guma1 / 95.49.32.* / 2010-11-23 17:39
jg4619 - no kara jest zdecydowanie wyższa a że nic sobie z tego nie robią - do czasu. Jak ktoś pisał na tym forum - policjanci z Gdańska proszą by im - pobierakowi - nic nie płacić i że toczy się przeciwko nim postępowanie . Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość - może niedługo nas zaskoczą pozytywnie nasze organa ścigania.
JotEnKa / 2010-11-23 10:20
Chciałabym przytoczyć, fragment tekstu (źródło http://www.een.org.pl/index.php/Handel-Elektroniczny/articles/Podpisujemy_umow%C4%99_o_%C5%9Bwiadczenie_us%C5%82ug_drog%C4%85_elektroniczn%C4%85.html. )
Może warto konkretnie wskazać te punkty, w których P. robi nas na szaro?

" Wzorce umów, regulaminy
Jeżeli jedna ze stron posługuje się wzorcem umowy w postaci elektronicznej, powinna udostępnić go drugiej stronie przed zawarciem umowy w taki sposób, aby mogła ona wzorzec ten przechowywać i odtwarzać w zwykłym toku czynności. Założeniem nowej regulacji jest ułatwienie internautom powołania się na treść wzorca umownego w sytuacji sporów co do treści zawartej umowy.
Wzorzec umowy w postaci elektronicznej obejmuje zarówno postanowienia umieszczane na stronach www, jak i przesyłane drogą poczty elektronicznej. Zwrot: „w postaci elektronicznej" należy rozumieć szeroko, jako wszelkie wzorce zapisane na nośnikach elektronicznych. [.......]

PRZEPIS WYMAGA,aby jeszcze przed zawarciem umowy strona miała możliwość zapoznania się z WZORCEM.
W praktyce warunek ten może spełniać „okienko" wraz z wzorcem, którego przeczytanie i następnie potwierdzenie zapoznania się z jego treścią (kliknięcie w odpowiednią ikonę) poprzedza zawarcie umowy.
WZORZEC POWINIEN BYĆ JEDNAKŻE UDOSTĘPNIONY W TAKI SPOSÓB, ABY JEGO PRZETWARZANIE I ODTWARZANIE NIE SPRAWIAŁO TRUDNOŚCI.
Wydaje się, że warto umieścić wzorzec w formie możliwej do wydruku lub w postaci plików w formacie word lub pdf lub gotowych do skopiowania.

Sam wzorzec powinien być łatwo dostępny dla internauty, najlepiej umieścić go na stronie głównej.
Skutecznym rozwiązaniem będzie również opublikowanie go na jednej z podstron serwisu, do której odwiedzający będzie miał łatwy i szybki dostęp. Możliwość przechowywania i odtwarzania wzorca w zwykłym toku czynności oznacza również, że plik zawierający wzorzec powinien być możliwy do skopiowania i zapisania w zwykły sposób, tzn. bez używania specjalnych programów, a jedynie przy użyciu poleceń systemu operacyjnego.
Wzorce przesyłane za pomocą poczty elektronicznej powinny być zamieszczone albo w samej wiadomości i być łatwe do skopiowania albo jako załącznik do wiadomości.

Wymagania dotyczące regulaminu.
W przypadku usług świadczonych elektronicznie, regulamin danych usług musi być udostępniony przez usługodawcę nieodpłatnie przed zawarciem umowy, a na żądanie kontrahenta - w sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca. Usługobiorca nie jest związany tymi postanowieniami regulaminu, które nie zostały mu udostępnione w sposób wyżej określony.
Treść regulaminu ma określać w szczególności:
(1) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,
(2) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym:

(a) wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,
(b) zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym,

(3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,
(4) tryb postępowania reklamacyjnego.
Zgoda na zaakceptowanie przez usługobiorcę postanowień np. regulaminu (lub innych kwestii określonych ustawowo) nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści. CO WIĘCEJ, ZGODA TA MOŻE BYĆ ODWOŁANA W KAŻDYM CZASIE.
Ponadto usługodawca powinien uzyskać zgodę na np. przesyłanie informacji handlowych (art. 10) czy też na przetwarzanie danych osobowych. Jednakże uzyskanie zgody na jedno nie oznacza wcale, że usługobiorca wyraził tym samym zgodę na drugie.

WYRAŻENIE ZGODY MOŻE NASTĄPIĆ POPRZEZ NACIŚNIĘCIE IKONY „TAK" (ALE UMIESZCZONEJ POD KLAUZULĄ W TAKI SPOSÓB BY NIE BUDZIŁ WĄTPLIWOŚCI FAKT NA CO USŁUGOBIORCA WYRAŻA ZGODĘ), CZY TEŻ POPRZEZ WYSŁANIE SMS-A.
Należy mieć na względzie, że w przypadku każdej umowy zawieranej z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, są to umowy zawierane na odległość, jeżeli kontrahentem konsumenta jest przedsiębiorca, który w taki sposób zorganizował swoją działalność.
Udowodnienie uzyskania zgody ciąży na usługodawcy powinien więc on utrwalać uzyskanie zgody np. poprzez zapis na nośnikach elektronicznych, tak aby w toku ewentualnego sporu mógł wykazać okoliczności uzyskania zgody.
Ponadto to na usługodawcy spoczywają obowiązki związane z identyfikacją stron - W CHWILI PODPISANIA UMOWY NIE POWINNO JUŻ BYĆ WĄTPLIWOŚCI CO DO ZIDENTYFIKOWANIA STRON UMOWY.
Na usługodawcy spoczywa obowiązek zapewnia, że działanie systemu teleinformatycznego, którym się posługuje, umożliwi nieodpłatnie usługobiorcy:

- jednoznaczną identyfikację stron usługi świadczonej drogą elektroniczną oraz
- POTWIERDZI FAKTY ZŁOŻENIA OŚWIADCZEŃ WOLI I ICH TREŚCI, NI
JotEnKa / 2010-11-23 10:23
cd.
- POTWIERDZI FAKTY ZŁOŻENIA OŚWIADCZEŃ WOLI I ICH TREŚCI, NIEZBĘDNYCH DO ZAWARCIA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ UMOWY O ŚWIADCZENIE TEJ USŁUGI, w szczególności przy wykorzystaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym.

Treść umowy
W każdej umowie muszą znaleźć się postanowienia stanowiące pewne minimum, bez którego nie można mówić o powstaniu zobowiązania. Przede wszystkim umowa powinna:

- indywidualizować strony zawierające umowę (dokonać identyfikacji - wskazać nazwę, adres i siedzibę dostawcy usług),

- określać do czego strony się zobowiązują,

- określać rodzaj świadczonej usługi, dane o ich jakości i zakresie, w tym np. o terminie rozpoczęcia świadczenia usług i zakończenia, czasie ewentualnych przestojów, kwestii wad i błędów, reklamacji i gwarancji,

- wskazywać miejsce i czas zawarcia umowy (co jest szczególnie ważne dla umów międzynarodowych zwieranych przy użyciu nowych technologii),

- termin i sposób wykonania zobowiązania,

- czas trwania umowy oraz warunki przedłużenia i rozwiązania umowy

- SPOSÓB PŁATNOŚCI, dane szczegółowe dotyczące cen, w tym pakietów cenowych oraz sposoby uzyskania informacji o aktualnym cenniku;
wysokość kar umownych w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi telekomunikacyjnej;

- tryb postępowania reklamacyjnego;

- informację o możliwości rozwiązania sporu w drodze mediacji lub poddania go pod rozstrzygnięcie sądu polubownego.

- wskazanie prawa właściwego.

Wnioski
Przygotowanie umowy jest dokonywane przez strony na zasadzie pełnej swobody, pewne ograniczenia napotykamy natomiast w przypadku kiedy jedną ze stron jest konsument. [...]
USŁUGODAWCY MAJA OBOWIĄZEK POSIADANIA REGULAMINU, KTÓRY JAKO TAKI STANOWI WRAZ Z UMOWĄ PEWNĄ CAŁOŚĆ."

Autor: Agnieszka Krochmal-Węgrzyn
Stan prawny na 11.06.2010
*************************************************************************************************

Dla równowagi... zobaczcie jak konstruują zapisy w swoich regulaminach wielkie, znane firmy :
"[...]3. Regulamin określa zakres i warunki wykonywania przez E&Y usług świadczonych drogą elektroniczną, oraz przesyłania informacji handlowych.
4. Wyrażenie zgody na przestrzeganie regulaminu przy uruchamianiu usługi przy użyciu strony WWW lub złożenie zamówienia drogą poczty elektronicznej jest równoznaczne z pełną akceptacją warunków regulaminu bez konieczności sporządzenia odrębnej umowy[...]."

oraz inny przykład:
Regulamin usług świadczonych drogą
elektroniczną przez Vattenfall
Dział I

POSTANOWIENIA OGÓLNE

"§ 1

1. Niniejszy regulamin (dalej zwany Regulaminem) określa zasady świadczenia usług drogą elektroniczną przez V.....l z wykorzystaniem strony internetowej www.***.pl należących do Grupy V***. Odrębny regulamin określa zasady świadczenia usług drogą elektroniczną z wykorzystaniem strony internetowej: *****l.pl

2. Niniejszy regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

3. Wyrażenie zgody na przestrzeganie Regulaminu przy uruchamianiu Usługi przy użyciu strony www lub złożenie zamówienia drogą poczty elektronicznej jest równoznaczne z pełną akceptacją warunków Regulaminu i zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną przez **** bez konieczności sporządzenia odrębnej umowy. "
*****************************************************************************************
Jak widać Pobierak też ma prawników czytających przepisy, co wykorzystuje...choć oczywiście wybiórczo.:(

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
siorka1996 / 217.76.116.* / 2010-11-23 07:13
mam pyt
czy to że jestem osobą niepelnoletnią nie zmiena przypakdiemm faktu że wszystkie umowy ze mną zawarte są nieważne???
guma1 / 83.24.179.* / 2010-11-23 08:57
Oczywiście że tak - osoba nieletnia nie może zawrzeć prawnie ważnej umowy a jeśli ktoś do tego doprowadzi - to taka umowa jest nieważna. Dlatego pobierak nikogo nie oskarży bo :
- nie zabezpieczył odpowiednio strony / a to jest ich obowiązek / - gdyby to zrobił osoba nieletnia nie mogła by niczego zawrzeć ;
- nic nikomu nie oferują - pakiety po prostu nie istnieją ;
- osoba nieletnia nie upomni się o swoje czyli o świadczenie usługi - zapłaci ze strachu a nie z powodu zawartej umowy ;
- doskonale wiedzą że 99 % to osoby nieletnie - w trakcie jakiegoś procesu wyszło by - że wszystkich oszukują ;
- umowy nie istnieją - ustawa " elektroniczna " nie może być podstawą do ich zawarcia bo jak sama mówi - nie reguluje tego ;
Jak widać - żerują na strachu , na tym że te maile przestraszą rejestrujących się - dlatego nie należy się ich bać a płacić najnormalniej w świecie nie wolno - bo nie ma za co.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-23 02:05
POBIERACZEK NIE DZIAŁA ZGODNIE Z PRAWEM!
Właśnie toczy się proces (UOKiK vs pobieraczek), którego wyrok zakończy oszukańczą działalność tej przestępczej firemki. Niestety, ostatnio słyszałem, że przeciętny proces sądowy w Polsce trwa dwa i pół roku! Dlatego wydaje się, że w sprawie pobieraczka nic się nie dzieje. Dzieje się, ale baaardzo powoli. Jak to w Polsce.
karolaaa, jak widzisz na tym forum, "zwykli ludzie" (w tym Ty) nie mają zielonego pojęcia o swoich prawach. Dlatego znajdują się naiwniacy, którzy płacą pobieraczkowi.
karolka1107 / 217.173.199.* / 2010-11-22 23:04
u mnie to samo:/
czyli mam sie nie martwic i olac??:)
Agata23 / 2010-11-23 00:22
Jasne nie martw się wiem ze to meczy ale po tyg już nie będziesz pamiętać :)
guma1 / 95.49.24.* / 2010-11-22 20:24
KoRn - widzisz - zgodzę się z Tobą ale po części . Zawiłe mogą być zapisy Kodeksu cywilnego czy karnego - ale ustawy a już na pewno konsumencka są pisane dla nas , konsumentów. I problem polega nie na zrozumiałości zapisu - bo to akurat nawet dzieci dobrze interpretują - ale na tym że z jakiś przyczyn ludzie w te zapisy nie wierzą . I to jest dziwne. Jeżeli ustawa " elektroniczna " mówi że nie określa jak zawiera się umowy / czyli nie może tego mówić jakiś regulamin / - to dlaczego ludzie wierzą w bzdury pobieraka że na jej podstawie coś zawarł ??? Jeśli ta sama ustawa odwołuje w kwestiach oświadczeń woli / czyli zawierania umów / w postaci elektronicznej do innych ustaw - więc dlaczego ludzie nie wierzą że mają wszelkie prawa jakie im te inne ustawy dają ?? I skoro ustawa " konsumencka " daje nam prawo do 3 miesięcznych wypowiedzeń - to tak jest . Pobierak może sobie pisać wszystko , łącznie z tym że wszystkich zaskarży - i co z tego - skoro ustawy mówią coś innego a to one stanowią prawo - nie pobierak.
Dlatego siedzą cicho licząc że te maile nastraszą i spowodują jakąś zapłatę . NIE MAJĄ SZANSY BY KOGOKOLWIEK OSKARŻYĆ - O COKOLWIEK . I teraz kwestia komu chce się wierzyć - czy w zapisy prawne i fakty - wszak nic się nie dzieje , czy oszustowi pobierakowi który tylko coś pisze , pisze , pisze - a nic nie robi . I nie zrobi - nie ma na to żadnej szansy.
KoRn / 77.253.127.* / 2010-11-22 21:44
Wiesz, ale widzisz ludzie nie rozumieją bo po prostu taki jest już ten naród. co do ustaw tak zgodzę się ludzie nawet nie próbują ich zrozumieć i nie chcą, ponieważ uważają, że to i tak jest inaczej i wierzą bardziej w to co chcą wierzyć niż jak naprawdę jest. Co do pobieraka, to oni w tych meilach zasypują ludzi masa art. i ustaw, człowiek to przeczyta i ma pietra. Widzisz ja wiem, iż istnieją takie, czy takie ustawy są i mówią o problemie czarno na białym. Nie wiem czemu tak jest, ale tak jest. Np ja jestem na aplikacji i nie raz stykam się z ludźmi, że dani prawnicy tłumaczą im czarno na białym i widzę reakcję tych ludzi, którzy i tak im nie dowierzają i wierzą w swoje racje. A głupi pobierak wyśle im jakieś totalne bzdury i im odrazu wierzą. Niestety nasze społeczeństwo tak ma i nie widzę szansy zmiany tego przez długie lata. Pozdro
SFDDDDDDDDDDDDDDDD / 83.29.236.* / 2010-11-22 17:23
http://www.fullmp3.pl/search/mp3/Hemp+Gru+Dr+Joint.html UWAGA! PATRZCIE CO ZNALAZŁEM NA TEJ STRONIE REKLAMA POBIERACZKA CZYZBY JEGO SOBOWTOR
das / 83.7.73.* / 2010-11-22 12:53
wlasnie dzisiaj sie dowiedzialam ze mam tak samo zarejestrowalam sie ale wpisalam inne dane byle jakie nie swoje i dostalam emaila ze zarejestrowalam sie z swojego IP i beda naliczane odsetki za kazdy dzien od momentu odebrania odemnie emaila z prosba do zaplaty. mam neostrade rowniez. ale sie boje a jak nalicza odstetki od kazdego dnia i kiedys mi przyjdzi e do zaplaty miliony jakies:(
Agata23 / 2010-11-22 20:25
Cześć nie boj się to 1 z 3 e-mail normalka są generowane automatycznie wiec wszyscy dostają takie same tylko ze zmieniana nazwa użytkownika , ja jestem na etapie już 2 a-mail, a z danymi to się tez nie martw co oni tam piszą ja tez mam fałszywki jak większe 60% ludków co się dało zrobić . Jeżeli się tak obawiasz to zadzwoń do Rzecznika Konsumentów on ci powie to co tu piszą czyli żebyś napisała odstąpienie od umowy chyba tak dla świętego spokoju :) a i tez ci uświadomi ,że oni i tak nie przyjmą bo oj myślą że stanowią prawo to następny straszaki ich a w ustawach jest czarno na białym co umowa ma zwierać i że można zrezygnować do 3 miesi , a nie jak piszą do 10 są żałośnie i tyle . A i powie pewnie żeby nie zwracać uwagi na pozostałe e-mail bo oni i tak banda pisać i dać sobie spokój oni i tak nie mogą nic zrobić .A i podkreślam ci nie masz żadnej umowy oni tak straszą to podpucha zwykła na wyzysk kasy od ludzi którzy się boja problemow , no i pamiętaj umowy nie masz nie masz pisemne żadnej nie podpisywałaś nic itp. WIEC DLA SWOJEGO SPOKOJU ZADZWOŃ NA BEZPŁATNY NUMER http://www.uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php ONI OD 9 są aktywni , ciężko się dodzwonić ale się uda ja się tez dodzwoniłam i tam usłyszysz to co ci napisałam i jeszcze jedno jak będziesz pisać odstąpienie bodź wzór złapiesz na necie co jest ich pełno :) to tam wpisz dane z konta jakie masz u nich czyli te fałszywe nie wpisuj prawdziwych :) daj znać jak już ochłoniesz . A i nie ma żadnej umowy jednocześnie mogła byś nie pisać odstąpienia ale to dla własnej satysfakcji pewni ja napisałam 2 razy wysłałam i tak nie odpisali wiec tym tez się nie zrażaj :) ,oni tez nie musza odpisywać z tego co wiem bo to deklaracja jednostronna czy coś takiego no ale to świadczy własnie o nich nie, wiec miej ich gdzieś e-mail nie otwieraj najlepiej wywalaj
KoRn / 77.253.127.* / 2010-11-22 20:03
Co ma do tego ip?? otóż nic do tego nie ma, rejestracja to nie jest podpisanie umowy, więc czego się boisz?? Nie ma żadnej umowy, więc za co masz płacić?? Naprawdę to pobierak jest przestępcą, a nie ludzie klikający w regulamin i niech to do Was w końcu dotrze :)
izukla1234 / 193.138.243.* / 2010-11-22 13:46
Ja też sie dzisiaj dowiedziałam ze musze zapłacić.Trochę o tym poczytałam niemam zamiaru nic płacić !!Jeśli chidzi o IP przez które cie mogą złapać to bzdura gdyż ktoś kto daje ci internet musi podać twoje dane niestety tego zrobić nie możne !!! Tak jest w przypadku internetu radiowego była kiedyś u nas taka sytuacja gdzie szukali jakiegoś pedofila i chcieli go po IP znaleźć niestety nie może facet podać !! mąż pracuje własnie w takim internecie i wie to jest 100%pewne i pewnie dlatego pobieraczki nie zakładają spraw bo jesli ktoś poda fałszywe dane to raczej ciężko znaleźć.Oni tak starszą oszuści jedni wysłałam do nich meyla choć juz niby mineło te 10 dni ale czekam na odp.jakoś si/ę nie boję tylko szkoda mi tych dzieci które tak boja się rodzicom powiedzieć.A jeszcze fajnie byłoby gdyby się jakaś osoba odezwała w tej sprawie której czas z pobiieraczkami już minoł.Pozdrawiam
Agata23 / 2010-11-22 20:00
Tak masz racje ale jak wiadomo czy dane prawdziwe czy nie to i tak brak prawnie zawartej umowy wiec nie ma to znaczenia Nie ma umowy nie ma problemu to straszaki i nic więcej
guma1 / 83.31.48.* / 2010-11-22 13:09
20 % s skali roku - tyle mogą naliczyć od należności ale ZA WYKONANĄ USŁUGĘ - nie za naciśnięcie rejestruj i jakieś maile. Podstawą do zapłaty jest faktura - nie mail , wiec skąd wiesz że za coś płacić musisz??????

Najnowsze wpisy