Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.24.68.* / 2010-11-22 08:11
Zobaczcie jak łatwo można wpłynąć na ludzką psychikę . Wystarczą jakieś maile w liczbie 3 , napisać że coś tam nacisnąłeś czyli coś zawarłeś , te maile odpowiednio zredagować i nazwać - i kasa sama leci - za nic. Mało tego - ludzie płacą i nic w zamian nie chcą !!!!!! Nie ma tak dobrze - REJESTRUJ nigdy nie oznaczało i nie będzie oznaczać zawarcia umowy - chyba że zmieni się prawo . Więc - skąd te obawy , skąd te " nie przespane noce " ??
JotEnKa - dlaczego istnieją ??? Bo ludzie im płacą , bo te bzdurne maile nadal ludzi straszą - mimo że od ponad roku piszemy że - to są bzdury. I nie wiem dlaczego - ludzie wierzą w te ich maile - a nie wierzą w to co daje im prawo . Każdy narzeka - prawo takie czy siakie - ale jak są zapisy w ustawach to ludzie nie potrafią z tego korzystać - i tu tkwi problem - zapisy prawne są - tylko trzeba umieć z nich korzystać . Dlatego wkręcają głównie dzieci - bo skąd one maja wiedzieć co im się należy???? Ale - jak mówią zapisy prawne - osoba nieletnia nie może zawrzeć jakiejś umowy na usługę - może kupić np. cukierki - jakieś drobiazgi - a nie zawrzeć umowę na media czy inne licho.
Dlatego - darujcie sobie jakieś pisanie do pobieraka - bo nie ma po co . Zawsze Wam odpisze automat - nic ci się nie należy . Ale to nie pobierak stanowi prawo - to stanowią np. ustawy - a one są po naszej stronie. Dlatego pobierak nigdy nikogo o nic nie oskarży - bo łamią zapisy ustaw.
KoRn / 77.253.127.* / 2010-11-22 20:01
wiesz guma, akurat polskie prawo jest bardzo złe. Np jest bardzo niezrozumiałe właśnie dla przeciętnego Kowalskiego. Co do tej zapłaty he to niby na jakiej podstawie oni moga ta zapłatą od Was wyegzekwować?? Umowy żadnej nie ma i to jest najważniejsza sprawa. Np na takich torrentach to aby cokolwiek pobrać to najpierw musisz wysłać sms-a i wtedy dopiero przychodzi kod aktywacyjny. Tak jak napisał guma, a pobierak dopiero po fakcie żąda zapłaty, no przecież to na zdrowy rozum jest bez sensu:). Nic nikomu nie grozi, a ta firma to jedna wielka bujda i wszystko :)
JotEnKa / 2010-11-22 20:26
Więc jest tak, nieuczciwa firma wpuszcza w maliny , setki /a może tysiące/ naiwnych czy może raczej nie dosyć ostrożnych internautów, a następnie bazując na powszechnej nieznajomości prawa , zastrasza tychże internautów rozsyłając groźnie brzmiące maile. Pokrętna praktyka stosowana przez firmę bodajże od 2 lat, jak widać ciągle skutecznie ...bo każdy z nas ma obawy i szuka potwierdzenia i pomocy ,choćby na tym forum.
Jedni pękną i zapłacą, inni nie zapłacą ale nadal będą dla pewności śledzić temat, bo licho nie śpi .
Mam pytanie, które gdzieś już chyba się pojawiło w wątku CZY ZNACIE KOGOŚ KTO ZOSTAŁ POZWANY LUB DOCZEKAŁ SIĘ KONKRETNIEJSZEGO ATAKU ZE STRONY P.???
No i kolejne pytanie...czy możemy coś wspólnie zrobić, żeby tak łatwo nie nabierali kolejnych internautów ?
JotEnKa / 2010-11-22 10:24
Wiesz guma1:) masz absolutną rację "zapisy prawne są tylko trzeba umieć z nich korzystać" i to jest właśnie problem.
Moje ewentualne rozterki powstały z obawy przed wredną manipulacją jakiegoś drania np. ex windykatora (lepiej orientującego się w niuansach prawnych od przeciętnego Kowalskiego) który pod szyldem pobie***czka, wyprowadzi mnie gdzieś w prawne pole albo podeśle swoich kumpli, a ogólnie obecna inercja sprawi, że zanim udowodnię komu trzeba, że to ja jestem w prawie ... sporo wody upłynie.
Niestety nader często widać, że akcja idzie zupełnie inną ścieżką niż rozum,zdrowy rozsądek i przepisy :(
Tak więc dobrze, że jest taki edukacyjny wątek ku pokrzepieniu.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-11-22 12:38
Widzisz - i tu cała istota sprawy że NIKT Z NAS NIC NIE MUSI - a pobierak już tak - to oni muszą udowodnić że coś i z kimś zawarli . Z konkretną osobą - beż domysłów - tu muszą pokazać - to on czy ona coś z nami zawarła . A to jest niemożliwe przy tak postawieniu sprawy - NIEMOŻLIWE - dlatego żaden usługodawca nawet nie próbuje takich działań - wmawiania że jest umowa zawarta na adres mail przez naciśnięcie rejestruj. UOKiK ciągle coś radzi wypowiadać - ale zauważ - czy ktoś więcej w necie tak umowy zawiera ???? A UOKiK dumnie na swojej stronie piszę że " zazwyczaj rejestracja w necie oznacza zawarcie umowy " . Zazwyczaj - czyli w większości przypadków - a jeśli tak jest - TO DLACZEGO NIKT TEGO NIE ZNAŁ ???? A musiał by znać - bo nie po raz pierwszy wszyscy gdzieś się rejestrowali. Nie po raz pierwszy urzędasy udowadniają że - tak naprawdę przygotowanie do pracy mają żadne. I - usługodawca który dostarcza coś przez internet - np. dostęp do czegoś - najpierw chce zapłaty - np. sms-em bo wie że - nikt im póżniej nie zapłaci i NIE MA MOŻLIWOŚCI BY COŚ WYEGZEKWOWAĆ . Dlatego tutaj te straszenie sądem i komornikiem - ma działać na wyobrażnię , ma przestraszyć - a że to są bzdury - mało kto o tym pomyśli , mało kto sięgnie po ustawy - większość myśli - dam kasę dla świętego spokoju. Dlatego na tym żerują i - niestety ludzie łapią się na to - głównie dzieci. Dlatego - piszemy tu o tym by powiedzieć że to jedna wielka ściema .
Garixon / 78.8.87.* / 2010-11-23 19:02
Dobrze gadasz ja dzisiaj tez takie cos mam ze mam zaplacic 94,80 zl i sie troche boje ale mam brata policjanta i bratowa ktora jest sekretarka prokuratuta podalem falszywe dane,ale jest to dziwne ze 10 dni bez oplat i se mozesz sciagac a ja ani razu nic nie sciagnolem a kaze mi placic 94,80 zl dziwne co nie to co mam zrobic???
neme / 81.219.114.* / 2010-11-21 20:43
Hej a powiedzcie mi jak moge zablokowac ta cholerna strone w przegladarce (MozillaFirefox) ?
neme / 81.219.114.* / 2010-11-21 21:05
już kochani zablokowalam to cholerstwo! :)

Mam takie pytanie, czy po tych 3 latach od przedawnienia bede mogla sie czuc 100% spokojnie? Wiem ze to oszusci ale jednak mala niepewnosc jest.
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 21:35
Spać spokojnie możesz już teraz. żeby się coś przedawniło to musi zajść przestępstwo, natomiast tutaj żadnego przestępstwa nie ma. Poza tym nie ma się co przedawniać, bo Ty nie podpisałaś żadnej umowy. Czuć w 100% bezpieczna możesz się już teraz, jeżeli już ktoś za to wszystko beknie to pobieraczek, ponieważ to oni prowadzą działalność przestępczą z tytułu udostępniania niedozwolonych plików oraz naruszania praw autorskich. Pozdrawiam
Gmalgosia / 79.184.198.* / 2010-11-26 14:12
wIDZĘ TU PEŁNO OSÓB CO MAJA TAKI SAM PROBLEM JAK JA.PRZESTRASZYŁAM SIE NA POCZATKU JAK MI NAPISALI ZE MAM IM ZAPŁACIC W CIAGU 5 DNI 94 ZŁ,TERAZ JAK TO CZYTAM TA ULŻYŁO MI,DZIĘKI ZA POMOC,A NAWIASEM MÓWIAC TO MASAKRA JAKAS NORMALNIE JEST!!!!!!
bartus312 / 195.116.80.* / 2011-01-05 11:46
Ja dopiero dzisiaj odczytalem ich wiadomosc i odrazu napisalem do nich na e-maila i dostalem odpowiedz po angielsku potem jeszcze raz napisalem do nich w innej sprawie oi dostalem taka sama odpowiedz jak na pierwsze pytanie i sadze ze to wszystko to jakies oszustwo wiec niema sie co bac probowalem tez sie dodzwonic ale jez ciagle z***** wiec olewam to i niema sie co bac
sep / 88.156.137.* / 2010-11-21 19:40
Witam ja tez padłam ofiara i przestrzegam wszystkich nie klikajcie tam! beznadzieja ja tez tylko się zarejestrowałam i nic nie pobierałam Pozdrawiam wszystkie gapy!
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 19:20
Helutka - cześć , no nie - pobierak może sobie pisać co chce - ważne CO MOŻE ZROBIĆ . I nic zrobić nie może - gdyby mógł już coś by zrobił . Nie ma takiej możliwości by kogoś o coś oskarżyli - takie są fakty. Spoko - pozdrów mamę i nie przejmuj się - naprawdę nie ma czym.
KULKO / 178.235.116.* / 2010-11-23 18:08
http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/uprzejmie-donosze/uprzejmie-donosze/pobieraczekpl-to-zlodzieje-i-przekety-eller-service-sc/2

OBEJRZYJCIE I ŚPIJCIE SPOKOJNIE NIE NALEŻY PŁACIĆ!!!
Helutka / 87.205.57.* / 2010-11-21 17:18
ja niestety tez sie w to nieswiadomie wpakowalam.
napisalam im meila ze nie wiedzialam o zadnej umowie i prosze o usuniecie konta.
odpowiedzi nie dostalam tylko przedsadowe wezwanie do zaplaty :/
niestety podalam prawdziwe dane i jestem pelnoletnia :/
a w zasadze nic nie pobralam (przynajmniej nie pamietam abym znalazla cos co bylo mi potrzebne).

nie wiem co robic, zaplcic czy nie. troche sie boje, nie chce zadnych problemow. moja mam jest powaznie chora i nie chcialabym aby miala kolejny problem na glowie, bo powinna sie jedynie skupic na swoim zdrowiu. a sama nie jestem w stanie tego zaplacic.
Agata23 / 2010-11-21 20:33
Ja ci powiem tak tez się dałam zrobić ale nie zapłaciłam chodź tez się bałam i byłam skłonna ale nie uległam , jeżeli tak się obawiasz zadzwoń do Rzecznika Konsumentów zęby sam to usłyszał na własne uszy to pomoże on ci potwierdzi co mówią tu na forum , powie żebyś napisał odstąpienie od umowy pewnie dla świętego spokoju ja napisałam i już 2 razy wysłałam i odp brak, tylko e-mail o uiszczeni wpłaty do dni 3 już, brak wpłaty wiadomo do sądu idą itp . niżej podałam jak taki e- mail wygląda zerknij to już2 podkreślam czekam na tego 3 :)
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 17:29
Nie ważne, czy podałaś dane prawdziwe, czy fałszywe. Ważne jest to iż nie podpisałaś żadnej umowy, bo kliknięcie w regulamin nie może = podpisanie umowy. Nikt żadnej umowy nie podpisał i niech to w końcu do Was dotrze. Nie płac im bo nic ci nie grozi. Nikt nie poda Cię do sądu skoro sam jest przestępcą. Nie ma sensu do nich pisać bo każdy dostaje te same buble. Najlepiej zrobić tak jak radzi Wam GUMA zmienić adres skrzynki i zapomnieć o całej sprawie. Jeżeli już jednak strasznie się boisz to możesz odstąpić od tego czegoś bo to umową nie jest w ciągu trzech miesięcy, a nie jak wymyślił sobie pobieraczek. Jednak po co odstępować od czegoś czego po prostu nie ma, bo nikt z Nas takiej umowy nie podpisał...
JotEnKa / 2010-11-22 00:27
Jak dobrze,że podjęliście właśnie ten temat....może zasnę spokojniej:)
To co klarujesz KoRn jest sensowne i dobrze podeprzeć się Twoją logiką.
Zastanawia mnie tylko,( a może bardziej irytuje ) jak to możliwe,że tego rodzaju firma nadal działa i nadal stosuje tak parszywe praktyki i manipulację, w zasadzie całkiem bezkarnie.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, szcególnie tych naiwnych , z którymi łączę się w bólu wspólnej traumy,sponsorowanej przez pobieraczka.
neonix / 213.227.70.* / 2010-11-21 17:40
kolego KoRn o ile mogę sie tak do ciebie zwracać. Równeiż wpadłem w te bagno. Naczytałem się od groma różnych forów i dużo było porad że ludzie nie płacą im bo to zwyklę oszustwo i nikt nie został pozwany. Jednak nadal mam ten 1% niepewności który spędza mi sen z powiek np. "a co jeśli się do mnie zgłoszą" Może jestem psychiczny ale nie potrafię się pozbierać. Przy okazji teraz zauważyłem dosyć istotne zdanie w ostatnim mailu : "Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości." W ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Akurat tak się skłąda że moja skrzynka pocztowa informuje czy chcę potwierdzić odebranie wiadomości. Tutaj nie było tego zapytania czyli wiadomość mogłą wcale nie przyjść do mnie. Dobrze kombinuję czy to tylko moja nadinterpretacja.
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 17:58
neonix

Proste że tak. Jak się do Ciebie zgłoszą?? Powiedz mi jak przestępca, który sam działa nielegalnie poda cię do sadu?? Weź to na zdrowy rozum, ta firma która jest właścicielem pobieraczka jest przestępcą, bo zajmuje się po prostu "piractwem". To wszystko to jest pic na wodę, ludzie w strachu płacą i oni ździerają ile się da. Moja skrzynka tez informuje o potwierdzeniu wiadomości, a wiadomości od nich tego nie wymagają. Dlatego sam widzisz, że to jest pic na wodę. Tak jak napisałeś wcale to do Ciebie nie musiało dojść. Pozdrawiam
Helutka / 87.205.57.* / 2010-11-21 18:25
no tak. na "chłopski rozum" nie ma umowy, nic nie podpisywalam, nie korzystalam z usług tej firmy wiec nie mam za co placic. nawet jesli ktos cos pobral to te 10 dni jak sami napisali sa darmowe. dalam sie zastraszyc.
ale zawsze jest taka nie dająca spokoju niepewnosc.
pozdr
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 18:35
Tak i doskonale cię rozumiem, ja w pierwszej chwili sam zaniemówiłem, ale mi wycięto niezły dowcip. Jednak po przeczytaniu o tej firmie zdałem sobie sprawę, że nic nikomu nie grozi bo to są przestępcy, którzy żerują głównie na nieletnich i najlepiej nie zaprzątać sobie nimi głowy Pozdrawiam
mareia / 178.37.114.* / 2010-11-21 19:45
Witam moje dziecko też dostało e-maila do zapłaty ale dostalismy 5 dni . Dobrze że jest to forum, bo bym pewnie zapłaciła. Dzięki wielkie dobrzy ludzie
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 20:09
No cóż - zło dobrem zwyciężaj . Pozdrawiam - NIE WOLNO IM PŁACIĆ .
mareia / 178.37.114.* / 2010-11-21 20:57
Dzięki. Jeszcze jedno dodam. ja mam zmienne IP co 24 godziny bo mam internet z netii także w jaki sposób mogliby go znaleźć :) ;)
Agata23 / 2010-11-21 23:12
Cześć ja tez ma ip zmienne bo jestem w Neostradzie a jedynym sposobem znalezienia kogoś po ip to nakaz sądowy a oni na bank nie dostana:)
Agata23 / 2010-11-21 23:17
Oczywiście który jest przekierowany do firmy świadczącej usługi internetowe nam :) ale jak mowie nie macie się czego bać bo ip dajecie za każdym razem jak coś przesyłacie czy się rejestrujecie na grach :) A i nic nie zrobią nikomu najlepiej nie otwierajcie e-mail od nich wywalajcie i już :)
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 21:36
Tez mam internet w Netii:) a co do tej sprawy to oni numery ip mogą sobie wsadzić w dupę :)
neonix / 213.227.70.* / 2010-11-21 19:01
dzięki, takie słowa podnoszą na duchu. Moja poczta oferuje dodatkowe adres emailowe które mogę dowolnie dopisywać i usuwać. Na szczęście w celach bezpieczeństwa zarejestrowałem się na ten dodatkowy adres więc usunę go żeby w ogóle zapomnieć o tych "przekrętach".
agazn / 77.222.239.* / 2010-11-21 20:37
Dzięki Wam kochani za komentarze! Ja takiego maila dostałam wczoraj i nie mogę spać, bo chcę wziąć właśnie kredyt. A tu to! Dzięki Wam jestem spokojna i nie zamierzam płacić. Pozdrawiam!
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 20:55
Proszę bardzo fajnie, że komuś udało się pomóc i uspokoić nerwy Pozdrawiam :)
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 19:42
Najlepiej wyrzucić to wszystko z pamięci i zapomnieć o istnieniu czegoś takiego jak pobieraczek. Tak jak guma napisał, oni nie działają od miesiąca, więc jakby cos mieli zrobić to już dawno by to zrobili. Jednak oni nie mogą zrobić niczego, bo tak naprawdę to nie My popełniamy przestępstwo, a oni są przestępcami :) Pozdrawiam
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 16:26
Shikyou - nie przepraszaj - nie masz za co . Każdy ma jakieś obawy - osoby nieletnie w szczególności - ale po to są fora - by pokazać a raczej powiedzieć jak to jest . I tak jak napisałem wcześniej - ktoś usiłuje Cię okraść , my ostrzegamy że to złodzieje . Dobrze że powiedziałaś mamie , na pewno wie co i jak i Ci wytłumaczy. Wiele dzieciaków przeżywa to w samotności - a wystarczy podzielić się z kimś bliskim swoimi obawami by zobaczyć że - tak naprawdę nie ma czego się bać . I tak jest - nie ma czego się bać - i to rodzice są waszymi przyjaciółmi - więc może warto zaryzykować i powiedzieć im o tym ???? I mądry rodzic będzie wiedzieć - co powiedzieć . Ale mi się rymło !!!!!
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 16:23
marcin w

Oczywiście można im wytoczyć proces zbiorowy. Tu nie ma żadnego problemu. Poza tym tą zapłata się nie przejmuj bo żadnej umowy nie podpisywałeś. Co do urzędasów to wiesz oni sami nie wiedza jak się za to zabrać i tu tkwi problem. Pobieraczek działa nielegalnie, bo chociażby narusza prawa autorskie. Nie wiem dlaczego to gówno nadal istnieje, ale to jest tylko Polska ...
Shikyou / 217.172.255.* / 2010-11-21 16:15
Przepraszam, teraz Wam wierzę - obejrzałam filmiki na YT, przeczytałam więcej komentarzy na innych forach.. Teraz wierze i jestem spokojna, powiedziałam mamie i mnie wyśmiała i powiedziała, żebym w ogóle się tym nie przejmowała, tylko skasowała skrzynkę mailową i o tym zapomniałam.
Przepraszam że Wam nie wierzyłam - byłam NAPRAWDĘ BARDZO WYSTRASZONA.

dziękuje Wam za rady, teraz mogę spać spokojnie :)
CzlowiekGuma / 178.182.154.* / 2010-11-23 16:00
Ja moge miec adres ip inny co 5 sekund, wystarczy ze sie polacze na nowo z netem. Pobieraczek nam nic nie zrobi. Ktos cwany napisal sobie formalną gadke-szmatke i kto gupi to sie na to nabierze. Nic nikt nie podpisywal. oni nawet nie wiedza kto zatwierdzal regulamin wiec jednym slowem H nam zrobia.
LUDZIE WYLUZUJCIE A TAKIE WIADOMOSCI DO SPAMU!:)
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 15:15
Shikyou - i ani mi się waż za coś płacić !!!!!!!!!!!!! Normalnie - znajdę Cię po IP i zobaczysz co będzie się działo . Skoro pobierak może - ja też . I zauważ - czy to ma sens ??? Proszę - uwierz - NIC CI NIE GROZI - NIKT CI NIC NIE ZROBI . Proszę - uwierz .
marcin w / 195.116.176.* / 2010-11-21 16:16
Dzisiaj przypadkiem natknąłem się na swojej skrzynce mailowej na wezwania do zapłaty od Pobieraczek.pl. O rejestracji tam 2miesiące temu zdążyłem już zapomnieć. A tym bardziej nie miałem pojęcia o zawieraniem z nimi jakiejś niby umowy.

Zastanawiam się dlaczego pół roku po decyzji UOKIK oni dalej działąją i oszukują ludzi.

Gdyby ktoś coś z tym zrobił i firma jawnie będąca oszustwem dostałą zakaz działąlności nie zostałbym oszukany.

Wie ktoś może jak można przyczynić się do wytoczenia im jakiegoś zbiorowego procesu?
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 16:05
Shiykou

To im zapłać, po co w ogóle Nas pytasz. Obejrzyj sobie program TVN w ekspresie reporterów dziennikarz pyta policję i sąd ile pozwów wpłynęło ze strony pobieraczka do sądu. Otóż odpowiedź brzmi, że żadna sprawa nie wpłynęła, jedynie jedna osoba prywatna wytoczyła im sprawę. Czy ktoś Ci tutaj pisze aby Cię oszukać?? nie chcemy Wam pomóc. Ja dostałem dopiero jednego meila więc czekam na dwa pozostałe i mam to w dupie :)
Shiykou / 217.172.255.* / 2010-11-21 15:30
Teraz się boję. Przeczytałam na innych forach że oni rzeczywiście pozywają do sądu! np. jedna osoba dostała 1 rok w zawieszeniu na 3 lata i 1200 pln grzywny + naprawienie szkody. I co teraz? Znowu zaczynam się bardziej bać...
Agata23 / 2010-11-21 19:17
To nie prawda maja racje po zapytaniu policji ona oświadczyła, że dana firma czyli pobieraczek , nie złożyła żadnego pozwu do dnia dzisiejszego a była 1 sprawa ale zostali pozwani oni a nie ze oni kogoś ,a i u nich trak będzie pisać bo to ich 1 z chwytów na stracha ja widziałam już pełno forum na necie gdzie widać ze podstawieni ludzie piszą ze oni są ok itp. ja sama jestem ofiara moi znajomi tez i nic się nie będzie działo ,chodź oni są pełnoletni jak ja ale zasady umowy są jasne i jedna z nich jest to ze musi być podpis na umowie i musisz ja posiadać a nic nie masz i nie będziesz miał jak reszta , bez względu na to czy masz fałszywe czy prawdziwe dane. Bo brak umowy jednocześnie oznacza o jej braku .
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 15:55
Jeeeeezu - a nie zobaczyłaś że to zostało skomentowane w odpowiedni sposób ????Dziewczyno - NIE MOŻESZ ZAWRZEĆ PRAWNIE WAŻNEJ UMOWY - nie możesz bo nie jesteś pełnoletnia . Dlatego nie musisz za nic płacić - nic nie zawarłaś i nic nie otrzymałaś . Czy to takie skomplikowane - że nie wierzysz nam - którzy radzą Ci naprawdę szczerze i BEZINTERESOWNIE ????? Uwierz - piszę to naprawdę szczerze - nie pożałujesz.
W lipcu 2009 roku dostałem 3 maila - to niby przedsądowe coś tam . Pośmiałem się - i już - i piszę by Wam to powiedzieć - nic nikomu nie zagraża !!!!!!!!!!!! Nic - tylko jesienny katar . Ale - to można przeżyć - no nie?????
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 15:21
Nie wolno tym sku.. płacić ludzie. Nie macie się czego bać. Uczę się prawa już prawie siedem lat, więc trochę go znam, może nie jestem jakimś geniuszem prawnym, ale powtarzam to wszystko to jedna wielka bujda. Przecież wziąść to na zdrowy rozum, co ma do tego ip?? Odpowiadając na to pytanie gówno ma do tego. Nie ma żadnej umowy, to są totalne brednie wymyślone przez pobieraczka. Zacząłem tutaj pisać ponieważ naprawdę widzę ludzi przerażonych i zastraszony. Ja Wam powtarzam, jeżeli ktokolwiek dostanie wezwanie do sadu ja będę pierwsza osobą, która Wam pomoże i nie ważne skąd jesteście. Tylko prosze nie płaćcie im, bo jak by każdy przestał im płacić to by w końcu to cholerstwo może przestało istnieć Pozdrawiam
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 15:09
Shikyou - widzę że naprawdę Cie nastraszyli . Chcesz dobrej rady , ale naprawdę dobrej ???
Zmień adres poczty mail - ZRÓB TO - i będzie po sprawie . UWIERZ - a nie pożałujesz.
I jakbyś wszystko przeczytała - wiedziała byś że ja w tym " siedzę " 17 miesiąc . Jak myślisz - długo ??? I - wiem o czym piszę , inaczej nic bym tu nie zamieścił. Więc - skoro mnie nic złego nie spotkało - dlaczego ma spotkać Ciebie ????? Powiedzieć rodzicom - ale pomyśl czy musisz. Zlikwidujesz pocztę - nic więcej do Ciebie nie dotrze . Może nie powinienem tak pisać , pewno jestem od Twoich rodziców starszy - ale dlatego dobrze Ci radzę . Zmień pocztę , zapomnij o tych oszustach - SERIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Shikyou / 217.172.255.* / 2010-11-21 15:21
Tak, bardzo mnie nastraszyli.
Przeczytałam praktycznie wszystko, ale czytałam tak wyszukując najważniejszych informacji, więc pewnie to ominęłam.
A czy napisali do Ciebie to niby "wezwanie do sądu"? W sensie wiadomość, w której informują już o sprawie w sądzie, która będzie, jeśli nie zapłacimy? (nie chodzi mi o ten pierwszy mail tylko ten z dokładniejszymi informacjami o tym sądzie).
Bo chyba po IP nie uda im się mnie namierzyć... prawda?
ARKUDO / 178.218.236.* / 2010-11-23 09:42
CZĘŚĆ JA TEŻ DOSTAŁAM DZISIAJ MEILA ŻE MAM ZAPŁACIĆ A JA NIĆ NIE ŚCIĄGAŁAM , A POZA TYM MIAŁO BYĆ DARMOWE 10 DNI, JA IM JUŻ ODPISAŁAM ŻE NIĆ NIE BEDE PŁACIĆ NO I NIE PAMIĘTAM ALE CHYBA NIE DO KOŃCA PODPISAŁAM TĄ UMOWE Z NIMI, A JAK PODPISAŁAM ALE NIC NIE POBIERAŁAM TO CO? MAM IM PŁACIĆ?
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 14:58
Cześć Agato - pewno że żałosne , to takie ich skomlenie - zawarłeś umowę - ma przestraszyć głównie nieletnich , ma spowodować że będą bać się o tym powiedzieć rodzicom . Stówa - może nie dużo dla nas , pracujących - ale dla dzieciaków to już problem - co powiedzą starzy ???? Ale ci starzy - jakby byli kumaci - powiedzieli by - daj sobie spokój . No cóż - jak kiedyś napisałem , to jest gra - ktoś chce nas okraść i sztuka polega na tym by okraść się nie dać . Ale łatwiej się gra gdy zna się zasady - a o tym mówią ustawy. Dlatego - nie miejcie obaw - naprawdę Was oszukują - a raczej usiłują Was okraść .
Shikyou / 217.172.255.* / 2010-11-21 15:08
Czy oni kogokolwiek "dorwali", tj. rzeczywiście czy ktoś miał przez nich sprawę w sądzie? Czy pomimo fałszywych danych mogą mnie znaleźć przez IP i przez to znaleźć mój adres i wtedy pozwać do sądu?
Błagam, pomóżcie, nie wiem, co robić: powiedzieć rodzicom, żeby zapłacili?
Czy to możliwe, że mogą teraz "zapomnieć" i za kilka lat ponownie do mnie napisać, gdy będę już miała zapłacić Bóg wie ile pieniędzy?
Shikyou / 217.172.255.* / 2010-11-21 14:49
Witam

Mam ten sam problem... Przeczytałam praktycznie wszystko, co zostało tutaj napisane.
Dzis dostałam maila z informacją, że mam zapłacić (to pierwszy mail, jaki dostałam).
Czytając Wasze komentarze - dobrze zrozumiałam? - oznacza to, że jeżeli nic pisemnie nie podpisałam, mam trzy miesiące na rezygnację z tego? Według polskiego prawa?
Napisałam im maila, że rezygnuję, podając jeszcze te dodatkowe powody - że mam 3 miesiące, że nic nie podpisałam, że zaakceptowanie regulaminu to nie podpisanie umowy...
Jak pewnie większość - wpisałam fałszywe dane. Jednak podali mi oni w maile moje IP - czy jest możliwość, że pomimo fałszywych danych znajda mnie przez to?
Dodam, że mam 16 lat, a moi rodzice nie wiedzą o tym. Dałam się nabrać na to jak większość. I nic nie pobierałam, nawet nie zaczęłam z tego korzystać.

I teraz moja najważniejsza sprawa: czy powiedzieć o tym rodzicom? Nie jestem pewna, co mam robić. Jak wielu z Was tu pisało - nie zapłaciliście im. Czy rzeczywiście dają oni spokój i nie dobijają się? Czy znajduje się tutaj ktoś, kto "siedzi" w tym dłużej? Na przykład rok, dwa? Czy ten ktoś nadal nie poniósł żadnych (według nich) konsekwencji? Czy rzeczywiście, jeśli im nie zapłacę, teoretycznie "nic" mi się nie stanie i żadnej sprawy w sądzie mieć nie będę?
Boję się powiedzieć o tym rodzicom - chyba obedrą mnie ze skóry za to.
Agata23 / 2010-11-21 15:04
Zgadzam się z tym jedyna rzecz co niby nas łączy z pobieraczkiem to ip co może być nie nasze bo jeśli ktoś się zalogował w szkole bądź w kafejce to co teraz oni zapłać , pobieraczek niby tez zna naszego e- mail i co z tego może to być nie nasz kumpla bądź fikcyjny :P To porostu bujda i tyle nie ma umowy pisemnej nie istnieje żadna koniec kropka .
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 15:25
Shikyou

Nie ma żadnej umowy to bujda. Jeżeli jednak tak strasznie się boisz to mogę Ci wysłać odstąpienie od tego czegoś. Tak jeżeli nie masz umowy w formie pisemnej to masz na jej odstapienie trzy miesiące. Tylko, że wysłanie im tego odstąpienia, spowoduje iż otrzymasz zapewne ten sam meil co tysiące ludzi. Po co odstępowac od czegoś czego nie ma. Jeżeli jednak się boisz i chcesz spać spokojniej to wyślij im meila z odstąpieniem i go po prostu zachowaj dla własnego spokoju. Albo tak jak Ci napisał guma zmień adres poczty i po kłopocie :)
karolka1107 / 217.173.199.* / 2010-11-22 22:49
u mnie to samo:/
czyli mam sie nie martwic??
guma1 / 178.42.251.* / 2010-11-21 13:39
No właśnie - problem polega na tym że - wierzymy w coś bo ktoś tak powiedział . Pobierak mówi - zawarłeś umowę , UOKiK a raczej urzędasy mówią - napisz jakieś wypowiedzenie . A ja się pytam - gdzie zdrowy rozsądek , gdzie zwykłe ludzkie myślenie ??? Zapisy prawne są takie - jakie są . Jeśli mówią że - nie stanowią o zawieraniu umowy - to tak jest . Jeśli ustawa mówi - nie określam jak umowę się zawiera - to tak jest !!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli tak - to nie może tego mówić regulamin którego treść ta właśnie ustawa określa . A jeśli mówi - i tak jest u nas - to łamie on zapisy ustawy . Kto jak kto ale urzędasy powinni to wiedzieć i o tym ludziom mówić . Od samego początku mówili bzdury - nie mają odwagi powiedzieć - umowy nie istnieją . A coś istnieje wówczas , gdy można to UDOWODNIĆ . I nie mam na myśli wiary - w Boga się wierzy albo nie - tu trzeba wiedzieć i mieć możliwość udowodnienia czegoś - więc niech pobierak udowodni - komukolwiek - że coś tam z kimś zawarł .
dzięki! / 82.160.57.* / 2010-12-17 02:23
Dzięki człowieku że istniejesz ! czytam wszystko co napisałeś. Przeszukałem wszystkie fora w necie i wreszcie ktoś pisze logicznie i z sensem!!!!!! Aż żal że żaden prawnik nie potrafi tego tak jasno wytłumaczyć i to w w prosty sposób , ludzki sposób.
Heh jesteś tu prywatnym aniołem !
Prosta zasada.."NIe ma od czego odstępować, bo nie ma żadnej umowy i płacić nie wolno!!!
gryc / 83.151.39.* / 2010-11-22 20:10
złodzieje i oszusci to co mozna o nich powiedziec!! olejdzie ich ludzie bo niemaja zadnych podstwa prawnych aby czego kolwiek od was zadac a tym bardziej straszyc. Mnie dzisiaj starsznie zgrzali mailem powiadamiajacym o jakiejsc oplacie.
Piszmy o nich na wszskich forach zeby nikt sie nie nabral na ich gierki!!
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 13:45
Dokładnie tak jak napisał guma, gdzie są te umowy, nikt ich nie ma, nikt ich nie widział, a pobieraczek straszy sądem. Przecież to na samo zdrowe myślenie jest bez sensu. Pobierak żeruje na strachu, wyśle meile z masą ustaw, i ludzie dla świętego spokoju i ze strachu płacą. Tak naprawdę coś mi się wydaje, że oni tam nawet sami nie maja zielonego pojęcia kto im zapłacił, a kto nie... Pozdrawiam
Ekh / 188.47.71.* / 2010-11-22 19:24
A co jeśli chodzi o to, że przysyłają w mailu twoje IP? Bo mogę być ślepcem, ale czytać umiem.
kolsi / 2010-11-21 10:40
rozwialiście już wiele moich wątpliwości i czuję się dużo bezpieczniej, ale mam jeszcze kilka pytań... bardzo ciekawi mnie czy przez cały okres działania pobieraczka znalazła się osoba którą ci oszuści pociągnęli do jakiejkolwiek odpowiedzialności fizycznie? tzn wezwanie do sądu, jakaś kara wydana przez sąd czy proces? i jeszcze chciałbym się dowiedzieć, mianowicie zarejestrowałem się wczoraj, tak więc zgodnie z polskim prawem mam 3miesiace na odwołanie, a z "prawem pobieraczka" zostało mi 9dni, co mam zrobić żeby się odwołać? wystarczy wysłać im odpowiedniego mejla czy potrzeba czegoś więcej?
Jemich / 78.8.243.* / 2010-11-21 13:06
A ja im odpisałem jak niżej i kto chce niech im tak odpisze:
##### Witajcie naciągacze!!!
W odpowiedzi na wezwanie, wypowiadam wam rzekomą umowę zgodnie z
artykułem
10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów. Ona wyraźnie
mówi, że w przypadku
braku pisemnej umowy mamy na jej odstąpienie nie 10 dni jak sobie
wymyśliliście naciągacze ale 3 m-ce.
Jednocześnie posyłam regulamin mojej skrzynki pocztowej jak niżej:
" Kto przesyła korespondencję na moją skrzynkę pocztową jemich@interia.pl zawiera ze mną umowę polegającą na tym że
będzie mi płacił 100 zł za każdy przysłany na nią mail."
Powyższy regulamin obowiązuje z chwilą przeczytania go. Pozdrawiam,
Jemich. #####
I oczywiście zaznaczylem potwierdzenie przeczytania, Pozdrawiam Wszystkich z tym problemem....
Jemich / 195.189.54.* / 2010-11-22 14:58
Witam ! Ja właśnie też się w to draństwo wpakowałam,dobrze że trafiłam na tą stronę,i jestem trochę spokojniejsza ...też zarejestrowałam się ponieważ sksiło mnie te 10 dni za darmo ,nie skorzystałam ani razu ,ponieważ hasło przysłane przez SMS, za drugim razem już nie chciało zalogować i zapomniałam o sprawie,a tu po miesiącu,wezwanie do zapłaty,, Czy ja mogę Twoją podaną odpowiedź skopiować i im wysłać, ???
Ja jestem pełnoletnia aż nadto ,jestem już babcią na emeryturze i też nie spałam ,całą noc ,bo to dla mnie też dużo kasy...Boję się synowi powiedzieć ,bo mnie ostrzegał aby się nie rejestrować ,i nie szastać mailem ot głupota....już jest miesiąc od tej rejestracji...
Pozdrawiam również wszystkich z tym problemem ...Kasia 1
guma1 / 83.31.59.* / 2010-11-22 16:03
No cóż - jak każdy z nas i nie należy tu mieć jakiś wyrzutów sumienia . Nikt nie wiedział co pobierak napisał w regulaminie - bo tak go napisał by nikomu nie chciało się go czytać nie mówiąc o zrozumieniu . Kiedyś o tym pisałem - w lipcu 2009 roku wyczytałem na forach jak to UK z Gdańska odmówił jednemu oszukanemu wszczęcia postępowania. Słuchaj - śmiałem się do łez jak pani rzecznik wymieniała jak to u pobieraka wszystko jest ok - a to samo dziś jest podstawą do nałożenia na nich kary. Dlatego - śmieszy mnie jak ktoś mówi - czytać regulaminy. Oszust jak chce oszukać to tak to napisze - że nawet " fachowcy " plotą bzdury jeśli nie zagłębią się w problem. Czy trzeba się tym przejmować ? - STANOWCZO NIE . Czy trzeba im płacić ? Stanowczo - NIE WOLNO IM PŁACIĆ .
Niedługo pół Polski o coś oskarżą - ale mówić można wszystko - ważne CZY JEST SIĘ NA PRAWIE I MOŻNA TO UDOWODNIĆ .
Pozdrawiam - usuń te maile i się tym nie przejmuj.
guma 1 / 195.189.54.* / 2010-11-22 17:13
Otrzymałam taką odpowiedź na grzeczne odmówienie zapłaty ,,może mi ktoś przetłumaczy ,nie znam angielskiego,odpowiedź przyszła b. szybko..Kasia 1

This is an automated message sent from Pobieraczek.pl.

We received a message from you and for your convenience, we created an issue that will be used by our staff to handle your message.

To add more information to this issue, simply reply to this email.
Issue #: 505711
Summary:
Priority: Średni
Submitted: Mon, 22 Nov 2010, 14:56:49 UTC
guma1 / 83.31.52.* / 2010-11-22 17:44
Nie używaj mego nicku Kasiu - OK ? Wpis obok daty i numeru IP kompa mówi - kto pisze. A że nie ja - pozostań przy Kasi 1 .
Tłumacz internetowy dosłownie :

Jest automatyczną wiadomością posyłana od *Pobieraczek.pl*.
Otrzymujemy wiadomość od was i dla waszej wygody, stworzymy wydanie (wynik) które będzie używane przez nasz personel załatwiać waszą wiadomość.

Myślę że wiadomo o co chodzi . Dlaczego nie piszą po polsku tylko po angielsku ??? Wysyła to jak wszystko - automat . Może właśnie dlatego - by poważniej to wyglądało , może z serwerów za granicą . Ale - nie jest to warte naszej uwagi. Jak cały pobierak.
Agata23 / 2010-11-21 14:40
Szanowna Pani xxxxxxx,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 21.10.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

xxxxxx xxxxxx
aa aa
aa aa

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 21.10.2010 to 83.4.120.1. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 xxxx
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - xxxxxxxxxxxxxxx
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=goBmky2mUcdkJauEtWI%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Agata23 / 2010-11-21 14:41
Żałosne nie i co ze odstąpiłam od umowy niby zawartej i oni i tak to mieli gdzieś jeszcze 1 e-mail i dadzą sobie spokój :PPPPP
Agata23 / 2010-11-21 14:47
I podkreślam ze napisałam odstąpienie i nie otrzymałam odpowiedzi zwrotniej wiec się nie przejmować
:P
;-( / 89.161.16.* / 2010-11-21 11:49
Wyślij im emaila że rezygnujesz z usługi . wtedy powinni dać Ci spokój , a jak nie dadzą to oznacza że są oszustami na maksa ;-) bo w końcu masz 10 dni , a jeszcze nie minęły . tak więc z czystej ciekawości napisz że rezygnujesz z usługi z godnie z warunkami testowania przez 10 dni ;-)

ps: napisz co odpisali
KoRn / 213.238.69.* / 2010-11-21 11:14
Witaj

Nie żadna osoba nie została pociągnięta do jakiejkolwiek odpowiedzialności, bo nie mogła zostac pociągnięta, ponieważ to gówno samo jest przestępcą. Co do tej niby umowy, bo umową to nie jest, to zgodnie z polskim prawem w przypadku braku pisemnego potwierdzenia masz na odstąpienie od umowy trzy miesiące. Wyraźnie o tym mówi art. 10 ust.2 o ochronie praw konsumentów. Jednak według prawa pobieraczka masz na to 10 dni, co jest totalną bzdurą. Poza tym żeby odstąpić od umowy to trzeba ja najpierw podpisać, kliknięcie w regulamin nie jest podpisaniem żadnej umowy, przecież to są brednie. Gdyby to tak było to nie wiem podpisywałbyś w tygodniu 10 umów gdziekolwiek byś się nie rejestrował. Najbardziej chore jest w tym to, że to nadal istnieje, ale tak jak napisał guma i ja, w Polsce 90% urzędasów sama nie ma pojęcia o prawie i po prostu go nie zna pozdrawiam
misia 26 / 79.162.31.* / 2010-11-22 18:09
witam,ja tez zarejestrowalam sie na pobieraczku,bo chcialam wejsc zobaczyc co to za strona i zalogowalam sie,ale odrazu z tego wyszlam i po paru dniach dostalam wezwanie do zaplaty 94,80 i nie zaplacilam,napisalam im meila,ze nie zaplace im tych pieniedzy a oni swoje,ze mam to zrobic bo inaczej beda z tego konsekwencje,i wtedy napisalam do nich pismo o rezygnacji z umowy i dzis dostalam od nich pismo,ze zlozone przeze mnie pismo o odstapnieniu umowy jest bezskuteczne,gdyz zostalo zlozone po terminie.Blagam pomozcie mi co mam zrobic!!!!!!!!!
guma1 / 95.49.88.* / 2010-11-22 18:52
A DLACZEGO WIERZYSZ POBIERAKOWI ??????????
Skoro ustawa daje wszystkim 3 miesiące na wypowiedzenie umowy jeśli nie jest pisemnie potwierdzona - TO TAK JEST. Ja wiem że umowy nie istnieją - ale jak ktoś chce więcej wrażeń - niech coś im wysyła. Przecież - piszemy tu od dawna że każde napisanie czegoś spotka się z odpowiedzią że - nic nikomu się nie należy. A to są bzdury - jeśli umowa istniała to po takim wypowiedzeniu JEST NIEWAŻNA .
Zachowaj to sobie na pamiątkę , a jak ktoś by coś chciał - jesteś na prawie.
Proszę - chociaż tak pobieżnie poczytajcie wcześniejsze wpisy - tam naprawdę wszystko jest i każda sprawa jest taka sama . Umowy nie istnieją bo nie mogą być tak zawierane.
sjerce / 85.202.43.* / 2010-11-20 17:14
witam ja niestety w całej tej głupiej sytuacji tak sie przestraszyłam ze wysłąłam im pieniadze :( prosze pomozcie jak je odzyskac. Czy wystarczy napisac pismo rozwiazania niby tej umowy??? pozdrawiam
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 17:38
Sjerce
A kto Ci je zwróci teraz. Ja obstawiam na 99% że tam nawet nie ma żadnej księgowości i to idzie automatycznie, że oni sami nie wiedzą kto im płaci, a kto nie. Jeżeli masz potwierdzenie przelewu to jedynie przez sąd możesz się domagać zwrotu pieniędzy. Jednak postępowanie sadowe i wszystko inne wyniesie Cię więcej niż te 90 pare złoty. Jeżeli nic z tamtąd nie pobierałeś to po prostu zapłaciłeś za nic, no bo jak płacisz to wymagasz czegoś w zamian , a Ty nie dostałeś nic. Więc jedynie możesz domagać się zwrotu poprzez drogę sądową... Pozdrawiam

Najnowsze wpisy