Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
wolfgp / 91.218.156.* / 2010-11-20 16:59
Witam
Nie wypowiadalem się jeszcze tutaj, mam taki sam problem z pobieraczkiem jak wszyscy. Sporo poczytałem w sieci o pobieraczku, ale nie natrafiłem na ten temat:
W regulaminie pobieraczka oraz w pierwszych 2 mailach jakie kazdy od nich otrzymuje :
1. "Twój login i hasło w serwisie Pobieraczek.pl"
2. "Aktywacja konta w serwisie Pobieraczek.pl"
nie ma podanego numeru konta na ktory trzeba wpłacac ani żadnej informacji o formie platności. O wszystkich dostepnych formach zapłacenia im dowiadujemy się dopiero wraz z pierwszym wezwaniem do zapłaty w ktorym to już grożą nam konsekwencjami.

Nie mam prawniczego wykształcenia ale wydaje mnie sie to dośc istotne iż nie ma możliwości zapłacenia im nawet gdy ktoś chciał zaplacic w ciągu tych 10 dni bo skąd mały znac nr. konta.
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 17:50
Bo tam wszystko działa automatycznie. Każdy dostaje te same wiadomości. Oczywiście masz rację wraz z aktywacja swojego konta na pobieraczku powinieneś dostawać informację o zapłacie. Tylko to jest celowe, bo gdybyś coś takiego dostał odrazu to logiczne, że napisałbyś odstąpienie od tej umowy. Dlatego ci oszuści kantują wszystkich. Po prostu najlepiej to olać raz na zawsze. Ta firma to wielki syf, a ich reprezentant nijaki Ireneusz L. to sam nie wie co mówi. Dlaczego chociażby jak był program w ekspresie reporterów na TVN to szef firmy będącą właścicielem pobieraczka nie chciał pokazać twarzy, bo wie iż działa nielegalnie i jest przestępcą. Dlatego najlepiej zapomnieć o istnieniu tego gówna i dać sobie spokój. Gdyby to była firma poważna to nie wysyłałaby na dane pytania wszystkim tego samego, już po tym widać, że to leci automatycznie do każdego to samo Pozdrawiam
wolfgp / 91.218.156.* / 2010-11-20 18:23
Wiem ze to wszystko co robi pobieraczek jest celowe. Stwożyli regulamin ktory jest wedlug nich jedynym prawem. Podałem tylko to jako przyklad dla tych co się martwią i boja konsekwecji. Tymczasem to pobieraczek łamie prawo zatajając i ukrywając informacje. A w samym regulamine jest tyle błedow ktorye można sie przedstawic w sądzie.
KoRn to może byc Twoja piersza i od razu taka spektakularna sprawadla Ciebie, oby do lata :)
Wczoraj dostałem przedsądowe wezwanie do zaplaty, nie zamierza płacic bo niby za co.
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 18:30
Ja starałem się przeczytać ten regulamin, to jest tak powalone, że tego nie da się przeczytać . moim zdaniem oni sami tego nawet nie napisali tylko zlepili z kilku w jeden, bo są momenty, że to właściwie nie ma sensu. NIC IM NI PŁAĆ bo nie ma żadnej umowy, Ty masz ta umowę, ba nikt jej nie ma bo umowa nie została podpisana. Jak ci przyjdzie wezwanie do sądu to daj znać pierwszy się stawię w tym sadzie w Twojej obronie, mówię ja się z nimi w sądzie chętnie spotkam :)
Martast / 83.29.184.* / 2010-11-20 17:17
Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Co jeśli każdy by wysłał do pobieraczka wiadomość, iż następny odebrany od nich mail będzie się wiązał z pełną akceptacją regulaminu przez nich, który mówi, że za każego maila odebranego od pobieraczka, pobieraczek ma nam wypłacić kwotę w wysokości tysiąca złotych? Skoro dostalibyśmy na takiego maila automatyczną wiadomość, która by została wysłana przez pobieraczka, moglibyśmy się ubiegać o uiszczenie zapłaty, za wysłaną do nas wiadomość. Tylko najpierw należałoby taki regulamin stworzyć. Może to głupi pomysł, ale ich odpowiedź na mail wiązałaby się jedynie z akceptacją regulaminu, a nie z podpisywaniem umowy. Piszę czysto hipotetycznie - ale czy na drodze prawnej możnaby się wtedy ubiegać o kasę od pobieraczka? ;)
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 17:41
Tylko wiesz problem jest w tym iż będziesz miała takie samo prawo egzekwowania tego od pobieraczka jak pobieraczek od Ciebie. Nie ma w Polsce takiego prawa, że klikając regulamin podpisujesz jakąkolwiek umowę, bo niby z kim ją podpisujesz z komputerem?? Przecież to jest bez sensu, siedzę w kafejce loguję się na pobieraczku i co aresztują komputer w kafejce, bo oni straszą, że maja numer ip i co z tego :) Pozdrawiam
Martast / 83.29.184.* / 2010-11-20 18:07
Ale mnie w efekcie nie chodzi tutaj od wyłudzanie pieniędzy od pobieraczka - prędzej czy później pewnie dostaną jakąś karę i i tak będą srać pod siebie ze strachu. Mnie raczej chodzi o to, że gdyby zdarzyło się, że jednak by kogoś pozwali do sądu, można by wtedy było przedstawić również swój argument - że na tej samej zasadzie Ty stworzyłeś regulamin i domagasz się uiszczenia zapłaty w wysokości tysiąca złotych, a nie 100 tak jak w ich przypadku. I dobrze, zapłacisz 100, pod warunkiem, że on Ci zapłacą 1000. ;)
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 18:25
Po pierwsze oni do sadu nikogo moim zdaniem nie podadzą, ponieważ strzeliliby sobie sami samobója i oni aż tacy tępi chyba nie są. Tak jak pisałem skoro pobieraczek żąda od ciebie za kliknięcie na regulamin to Ty też możesz to zrobić, tylko tak samo jak oni nie wyegzekwują tego od Ciebie bo umowy żadnej nie ma, tak samo Ty nie wyegzekwujesz od nich. W ogóle co to za brednie, że klikając w regulamin podpisujesz umowę, to ja się pytam gdzie ta umowa jest?? Ja, Ty nikt nie ma żadnej umowy, bo co kliknęło się w regulamin, równie dobrze ja mogę powiedzieć, że mój pies nacisnął myszkę i niech mi udowodnia, że tak nie było. Co aresztują mi psa?? Przecież wziąć to na zdrowy rozum to to wszystko jest posrane na maksa. Mówię ludzie płaca w strachu, przyjdzie jakieś pismo z masa artykułów i ludzie panikują i oni na tym żerują.... Pozdrawiam
grzes28 / 77.253.37.* / 2010-11-21 23:43
witam wszystkich!
nie ma się czym przejmować bo ta firma oszukuje ludzi i postępuje niezgodnie z urzędem ochrony praw konsumenta i tu cytuję

"Przed zawarciem umowy na odległość konsument powinien zostać poinformowany m.in. o:
• imieniu i nazwisku przedsiębiorcy;
• cenie i zasadach jej zapłaty;
• koszcie, terminie i sposobach dostawy;
• prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni;
• miejscu i sposobie składania reklamacji;
• prawie wypowiedzenia umowy.
Po zawarciu umowy wszystkie te dane przedsiębiorca powinien potwierdzić na piśmie. Urząd podkreśla, że jednym z podstawowych praw konsumentów korzystających z usług portali oferujących pobieranie plików czy kupujących w Internecie, jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Warto pamiętać, że jeżeli nie otrzymamy od przedsiębiorcy pisemnego potwierdzenia wszystkich wymaganych przepisami danych, termin ten wydłuża się do trzech miesięcy. Odstępujemy od umowy, składając odpowiednie oświadczenie na piśmie, podając swoje dane - nie musimy przy tym wskazywać powodu.
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-20 15:34
Wiecie co ? NARESZCIE- nareszcie coś w Was się obudziło - neme - nie ma sprawy - jestem naprawdę - nie wiem sam co jestem - proszę - nie dajcie się okraść .
Nie trzeba być prawnikiem by właściwie zinterpretować ustawy - ale prawnikowi wierzycie . Bo tak powiedział - zmierzam do tego - wierzcie FAKTOM - one mówią za siebie .
KoRn - jesteś prawnikiem - tak mówisz - więc - może im pomożesz - tym co zapłacili - jakiś zbiorowy proces - co Ty na to ??? Ale miałbyś reklamę - to musi być prawnik - tak stanowi ustawa - więc ???? Może warto - ci ludzie chcą po prostu sprawiedliwości - niczego więcej . Pomyśl - warto.
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 15:46
Jestem w trakcie aplikacji więc narazie niestety nie mogę prowadzić żadnych spraw. Aplikacja się kończy na wakacje więc wtedy nie ma sprawy. Jednak rzecz w tym iż uważam, że taki proces to byłby w końcu koniec tych oszustów. Zbiorowy proces ludzi zastraszonych i okradzionych bo inaczej tego nazwać nie można. Na logikę to wsiąść tylko jedną kwestię, kto poda Was do sadu skoro sam jest przestępcą?? Pobieraczek wraz z podaniem Nas do sądu ginie po prostu ginie. Każda sprawa którą by założył pobieraczek kończyła by się jego porażką. Nie ma sensu się bać, a pisanie do nich to otrzymanie kolejnej wiadomości z artykułami i ustawami zastraszającymi. Jeżeli ktokolwiek otrzyma wezwanie do sadu od pobieraczka to ja będę pierwsza osoba która stanie w obronie, bo co jak co ja bym z nimi się chętnie w sądzie spotkał :) Pozdrawiam
EwaMalina / 90.156.81.* / 2010-12-13 15:09
To ja mam pytanie jeżeli nie zapłacę tej kwoty 94,8zł to żadnej kary nie dostane ani nic? Czytam to forum i nic nie rozumiem..poprostu jestem tak zdenerwowana tym mailem odnich ze masakra....wiec prosze odpowiedz mi krótko i na temat.....
guma1 / 178.42.252.* / 2010-12-13 17:04
EwaMalina - A cóż niby miało by Cię spotkać ? Cóż złego zrobiłaś by zasłużyć na jakąś karę ??
Rejestracja jest tylko rejestracją - zgodnie z ustawą " elektroniczną " może być WARUNKIEM ZAWARCIA UMOWY - warunkiem po spełnieniu którego możemy jakąś umowę zawrzeć . A NIGDY NIE BĘDZIE ZAWARCIEM UMOWY - jest to niemożliwe zgodnie z zapisami tejże ustawy. Bo ona nie określa jak zawieramy umowy więc nie może tego mówić regulamin powstały w oparciu o jej zapisy. Dlatego wpis że zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację JEST BZDURĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ma żadnych umów - po prostu ustawa " elektroniczna " nie pozwala na takie zawieranie umów - więc czym się tu przejmować ??????
Martast / 83.29.184.* / 2010-11-20 15:46
KoRn, dziękuję bardzo z info. Zaczęłam się uspokajać zaraz po napisaniu do Was postu - jak zaczęłam wczytywać się w wiadomości innych użytkowników. ;) Macie oczywiście absolutną rację - skoro sami działają nielegalnie udostępniając pliki objęte prawami autorskimi, to przecież nie pozwą mnie do sądu, bo sami zaraz się wkopią. Trzeba po prostu chwili, żeby zacząć trzeźwo myśleć, bo w pierwszym momencie po przeczytaniu "wezwania do zapłaty" człowiek przeżywa lekki szok i zastanawia się WTF. Jeszcze raz dzięki za rozjaśnienie sprawy, niech mnie ten cały pobieraczek i wszyscy jego twórcy pocałują w sam środek dupy. :P
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 15:51
Mastast

Sam byłem na początku zaszokowany co to jest bo nawet o tym nigdy nie słyszałem, ale cóż wycięto mi niezły numer. Właśnie ludzie którzy przeczytają ich pięknego meila ileż tam jest gróźb, komornik, sąd, wpisanie na listę dłużników itp. ciekawe jak ktoś by się zarejestrował Słoń Słoniowaty, to pobieraczek wpisał by na listę dłużników Słonia Słoniowatego ha, albo by wysłał do niego komornika :). Nie ma za co olać to cholerstwo a na Wakacje jak skończę aplikację to zapraszam na zbiorowy pozew nie ma problemu :)
koroma / 89.167.86.* / 2010-11-20 23:00
KoRn , też należę do grona tych co już otrzymali te czarne wizje odpowiedzialności karnej, windykacyjnei itp. wyłącznie za rejestrację. I masz całkowitą rację z tym, że Kaczor Donald też by pewnie dostał takie groźby w e-mailu bo ja podałam nieprawdziwe dane i jakoś im to wcale nie przeszkadza zaśmiecać moją skrzynkę. Co gorsza na wysyłane rezygnacje z umowy przysyłają mi informacje że niestety mój e-mail do nich nie dotarł i nie może dotrzeć. Wiec jak oni szukają sobie jakieś "Malinowskiej" to niech może sobie jej nadal szukają i niech się nią udławią ;)
I dzięki za zdrowy rozsądek bo w pierwszej chwili też byłam skłonna lecieć im coś płacić ale zaczęłam szukać informacji dlaczego taka kwota skoro absolutnie nic na tym serwisie nie zdążyłam zrobić i oczywiście żadnej umowy od nich nie dostałam. I co gorsza zapomniałam o nich - aż do dzisiejszego wieczora. Pozdrawiam i w razie kłopotów na pewno skorzystam z pomocy prawnej
Martast / 83.29.184.* / 2010-11-20 16:13
Szczerze, chce mi się teraz śmiać samej z siebie, że dałam się tak nabrać w pierwszej chwili. :) No ale cóż, wiadomo, człowiek nieświadomy, a tu jakieś groźby o sądzie, komorniku i innych. Dziwi mnie tylko czemu ten s**t nadal istnieje, dlaczego wciąż nie został usunięty i nadal zastrasza ludzi. Teraz czekam z niecierpliwością na kolejne przypomnienia (za bodajże 2 dni, skoro teraz do uiszczenia zapłaty mam rzekomo jeszcze 5) i następne - żebym mogła je z dziką satysfakcją przenieść do kosza. ;) Jeżeli chodzi o zbiorowy pozew (bo takich wystraszonych będzie pewnie jeszcze ze 3 razy więcej) - to jest to świetnym pomysłem. Najbardziej nabrać pewnie dają się dzieciaki - płacą przerażone, żeby rodzice się nie dowiedzieli, że coś "przeskrobały". Współczuję im i całej reszcie, która dała się nabrać - i życzę wszystkim spokojnych chwil, bez zaprzątania sobie głowy tym srakiem-pobierakiem. ;] Marta
Martast / 83.29.184.* / 2010-11-20 15:48
A, i z ciekawości, gdzie można obejrzeć ten program z TVNu o pobieraczku? :)
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 15:53
Masz tutaj link http://www.youtube.com/results?search_query=Pobieraczek&aq=f Pozdrawiam :)
neme / 77.252.223.* / 2010-11-20 15:12
guma1- bardzi przepraszam, ze napisalam iz zaplaciles, poprostu zle zrozumialam twoja wypowiedz.

Sluchajcie, czy informacja ktora jest zawarta na ich stronie

"Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem. "

Coś zmienia? Czy moge nadal spac spokojnie? Bo ja juz sama nie wiem, glupieje :(
guma1 / 83.6.21.* / 2010-11-20 15:49
neme - Wiesz - możesz sobie spać tak spokojnie - jak sobie tylko wymyślisz. Serioooooo- każdy jest bezpieczny - ale trzeba w to uwierzyć . W oparciu o zapisy prawne NIKOMU NIC NIE GROZI - i takie są fakty. Dlatego - spoko - zobaczycie - nic nikomu nie zrobią - NIKOMU !!!!
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 15:29
Jeżeli nie dostałeś/aś umowy na piśmie to masz na to trzy miesiące, mówi o tym wyraźnie art. 10 ust.2 o ochronie praw konsumentów. Każdy prawnik ci to powie. Te 10 dni to jest prawo pobieraczka, bo takiego prawa po prostu nie ma. Zresztą w programie na TVN o pobieraczku właśnie, gdzie obejrzałem wczoraj powtórkę to wyraźnie redaktor na sam koniec wypowiada zdanie, że na odstąpienie od takiej umowy jest 3 miesiące bez żadnych konsekwencji. Tylko po co odstępować od czegoś czego nie ma po prostu, bo Ty żadnej umowy nie zawierałeś/aś. W ogóle tym co się boja polecam obejrzeć ten program o tych oszustach Pozdro
;-( / 89.161.16.* / 2010-11-20 15:52
Dodam tylko tyle że jest takie coś jak 10 dni na odstąpienie ale tylko wtedy gdy otrzymasz umowę . Czyli prostując ma się 3 miesiące na wypowiedzenie (bez przysłania przez pobieraczka umowy) a gdyby przysłali umowę to od daty odebrania ma się 10 dni ;-) tak to działa . ale jak każdy wie żadnej umowy nie ma i nie było
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 14:28
MARTAST

Po pierwsze nic Ci nie grozi tak jak tutaj większość użytkowników pisze. Po drugie z tego co ja wyczytałem i zaobserwowałem to tam tak naprawdę wszystko działa automatycznie. Tzn możesz im pisać co chcesz a i tak będzie przychodziło to samo co każdemu z Nas. Firma działa nielegalnie z prostej przyczyny. Otóż dana firma proponuje nam usługę nielegalną zwaną inaczej "piractwem", a przecież wiadomo, że jest to nielegalne bo okradamy przy tym wytwórnie, państwo wykonawców itp. Więc niech ktoś mi wytłumaczy jak firma która zajmuje się udostępnianiem nielegalnych treści pójdzie z Nami do sądu?? Otóż nie zrobi tego ponieważ na starcie jest przegrana. Ok gdyby dana osoba cokolwiek pobierała z ich strony to mają chociaż punkt zaczepienia bo przecież pobrałaś i nie zapłaciłaś im za to, chociaż tak naprawdę i to niczego nie zmienia. Do nich nie ma sensu pisać bo i tak odeślą Ci to samo co każdemu z Nas. Poza tym przecież Ty nie podpisywałaś żadnej umowy, że kliknęłaś regulamin?? i co z tego, tak jak już napisałem też możesz sobie napisać regulamin, wysłać go do pobieraczka, że każda kolejna wiadomość od nich = podpisanie umowy i mają Ci w ciągu 5 dni zapłacić np 100 zł. Poza tym jeżeli tak strasznie się obawiasz to mogę Ci wysłać odstąpienie od umowy. Zgodnie z polskim prawem masz na to trzy miesiące a nie 10 dni jak sobie wymyślił pobieraczek. Jednak jest to dla mnie bez sensu bo znając życie i tak odeślą ci jakieś kolejne p******* co tysiącom osób pozdrawiam.
siorka1996 / 217.76.116.* / 2010-11-22 20:50
ja bardzo chetnie poprosze i tak wogule to jak jajestem niepełnoletnia to nie jest tak przypadkiem że wszystkie "umowy" ze mna "zawarte" są nieważne?
Po pierwsze nic Ci nie grozi tak jak tutaj większość użytkowników pisze. Po drugie z tego
co ja wyczytałem i zaobserwowałem to tam tak naprawdę wszystko działa automatycznie. Tzn
możesz im pisać co chcesz a i tak będzie przychodziło to samo co każdemu z Nas. Firma
działa nielegalnie z prostej przyczyny. Otóż dana firma proponuje nam usługę nielegalną
zwaną inaczej "piractwem", a przecież wiadomo, że jest to nielegalne bo okradamy przy tym
wytwórnie, państwo wykonawców itp. Więc niech ktoś mi wytłumaczy jak firma która zajmuje
się udostępnianiem nielegalnych treści pójdzie z Nami do sądu?? Otóż nie zrobi tego
ponieważ na starcie jest przegrana. Ok gdyby dana osoba cokolwiek pobierała z ich strony
to mają chociaż punkt zaczepienia bo przecież pobrałaś i nie zapłaciłaś im za to, chociaż
tak naprawdę i to niczego nie zmienia. Do nich nie ma sensu pisać bo i tak odeślą Ci to
samo co każdemu z Nas. Poza tym przecież Ty nie podpisywałaś żadnej umowy, że kliknęłaś
regulamin?? i co z tego, tak jak już napisałem też możesz sobie napisać regulamin, wysłać
go do pobieraczka, że każda kolejna wiadomość od nich = podpisanie umowy i mają Ci w
ciągu 5 dni zapłacić np 100 zł. Poza tym jeżeli tak strasznie się obawiasz to mogę Ci
wysłać odstąpienie od umowy. Zgodnie z polskim prawem masz na to trzy miesiące a nie 10
dni jak sobie wymyślił pobieraczek. Jednak jest to dla mnie bez sensu bo znając życie i
tak odeślą ci jakieś kolejne p******* co tysiącom osób pozdrawiam.
guma1 / 95.49.34.* / 2010-11-20 11:22
KoRn - zapomniałem dodać - DZIĘKI!!!!!!!!!!!
Martast / 83.29.184.* / 2010-11-20 14:09
Witajcie! Jakiś czas temu, tak jak Wy zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl. W efekcie jednak nic nie pobierałam. Nie jestem jednak pewna, czy podałam swoje dane, czy nie. W dniu dzisiejszym otrzymałam maila z wezwaniem do zapłaty 94,80zł. Szczerze powiedziawszy jestem przerażona, żyję w rodzinie o bardzo niskich dochodach i wypłacenie za własną głupotę prawie 100zł mnie przeraża. Napisałam do nich maila iż proszę o usunięcie konta i wyjątek w mojej sytuacji, gdyż nie jestem w stanie uiścić im opłaty z racji niskich dochodów. Jest się czego bać, czy nie? Mogą wytoczyć faktycznie jakiś proces o nieuiszczenie należności? W Waszych postach czytam, że pobieraczek działa nielegalnie. Jak to w końcu jest? Pozdrawiam, Marta
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 11:38
Nie ma sprawy. Po prostu trzeba pisać jak jest. Pobieraczek, a raczej właściciele tej firmy chcą tworzyć nowe prawo. Fakt faktem prawo w Polsce jest posrane, bo gdyby było normalne to takie gówno jak pobieraczek nie miałoby w ogóle racji bytu. Jednak tak naprawdę sprawa tkwi w tym, że 90% ludzi, którzy mają to prawo pilnować i przestrzegać nie ma o tym zielonego pojęcia, ponieważ są zatrudniani po znajomościach. Sam starałem się dostać na aplikację to uwierzcie mi, że jak nie macie mocnych pleców to zapomnijcie. Także ci ludzie tak naprawdę sami nie wiedzą jak się za tych oszustów zabrać i tu tkwi problem. Ludzie pracują za marne grosze od świtu do nocy, a tu znajdzie się banda cwaniaków i żeruje głównie na strachu nieletnich. Poza tym UWAGA jeżeli jesteś osoba nieletnią i Twoi rodzice nie wiedzieli o tym, że zarejestrowałeś się na pobieraczku i nie wyrazili na to zgody to nie grozi Wam zupełnie nic. Z tego co wyczytałem to właśnie głównie dzieci płaca tym złodziejom. Powtarzam nikt nie poda Was do sądu ponieważ ta działa nielegalnie i to Wy możecie im wytoczyć sprawę o zastraszanie i spam i gwarantuję Wam wygraną... Pozdro
Daniel Saulski / 84.10.175.* / 2010-11-20 11:12
Mam to samo!!! Nie ściągałem plików i otrzymałem ponaglenie do zapłaty!!! To jest OSZUSTWO I NACIĄGANIE!!! GRANDA!!!
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-20 09:08
Guma - może są, może nie ma, nie wiesz tego. Ale nie wmawiajmy też ludziom na każdym kroku, że NIC NIE BĘDZIE. Po coś istnieją kancelarie prawne i windykatorze, a wiadomo, że każdy będzie dochodził swego (wg. pobieraka - ich pineiędzy, których im nie zapłaciliśmy). Oni też nie są głupi i wiedzą jak obejść prawo. Z mojego punktu widzenia, jeśli nikt w tej sprawie nic nie zacznie robić i ta firma dalej będzie sobie legalnie istniała, to będzie dochodziła tak czy siak "swoich" pieniędzy. Więc ja na przykład liczę się z tym, że za kilka lat mogę dostać jakieś pismo z sądu - wcale mnie to nie zdziwi. Póki co, mam to gdzieś.
Poza tym, nie mówmy (jak gdzieś tu wyczytałam), o małej szkodliwości czynu. Bo nie dość, że żądają od nas tych nieszczęsnych 94,80 zł za usługę roczną, to przecież jeśli nie uregulujemy wobec nich tej należności do jakiegoś okresu czasu i (jak piszą w swoim "regulaminie") poniosą z tego tytułu krzywdę, to dodatkowo nakładają na nas karę w wysokości 100 dolarów + odsetki. Nie jest to zatem mała szkodliwość czynu, ponieważ wartość ta jednoznacznie przekracza 200 zł - kwotę o której mowa w ustawie.
guma1 / 95.49.34.* / 2010-11-20 11:11
Więc widzisz - NIE WMAWIAJMY LUDZIOM ŻE COŚ IM ZAGRAŻA . Nic nikomu nie grozi - i piszę to w oparciu o ustawy - a nie bo tak mi się wydaje. Dochodzić swego można - jak komuś coś się należy - a nie dlatego bo ktoś tak powiedział . Dlatego - spoko - nikomu nic nie zrobią - przecież nawet nie usiłują - ale trzeba umieć to odczytać - a nie wzbudzać domysły.
KoRn / 87.205.247.* / 2010-11-20 10:33
Karolaaa guma ma absolutną rację. Ja jestem prawnikiem i miałem taki nieszczęsny przypadek, że po rozstaniu z moją dziewczyną nie pozmieniałem haseł na poczcie elektronicznej, rozstanie nie było zbyt miłe ale nie w tym rzecz. Pewnego dnia wchodząc na pocztę patrzę a tutaj na moje nazwisko przychodzi z pobieraczka faktura do zapłaty zaniemówiłem. Nigdy nie byłem na tej stronie nawet nie wiedziałem co to jest. Jednak wpisałem w goglach i czytam co to za szopka.
Po pierwsze nie mogą nam zrobić nic, czy Ty masz z nimi zawarta jakąkolwiek umowę?? Nie umowa została zawarta między kim?? Nimi a danym komputerem?? To wszystko to brednie. Poza tym ja tez sobie mogę napisać regulamin i wysłać do nich, tak jak już ktoś tutaj wspomniał, że kolejna wysłana przez nich wiadomość na moją pocztę = podpisanie umowy i za każdą wiadomość zapłacą mi 100 zł np. Skoro oni mają takie prawo, to dlaczego my nie możemy tego zrobić?? Po drugie jeżeli ktoś naprawdę się boi, że kiedyś coś tam może przyjść to można wysłać meila z odstąpieniem od umowy. Artykuł 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów wyraźnie mówi, że w przypadku braku pisemnej umowy mamy na jej odstąpienie nie 10 dni jak sobie wymyślili naciągacze z pobieraczka a trzy miesiące i każdy prawnik Wam to powie. Jednak tak jak napisał wcześniej guma po co im cokolwiek wypowiadać skoro żadnej umowy nie było i po prostu nie ma. Jeżeli nadal będę nękany wiadomościami od nich to Wam to gwarantuję że wytoczę im sprawę o Spam i zastraszanie a z nimi to ja się w sądzie chętnie spotkam. Poza tym jak ktoś poda Was do sadu skoro sam działa nielegalnie, bo to co oni oferują jest nielegalne i jest karane olbrzymimi grzywnami, a nawet karą więzienia. Jeżeli Ty ściągasz na wyłącznie własny użytek to tutaj prawo jest elastyczne i praktycznie nic ci nie grozi, jednak jeżeli udostępniasz to innym to wtedy jest większy problem. Więc jeżeli ktoś naprawdę się boi to macie na to trzy miesiące aby odstąpić od zawartej "umowy" chociaż to umową nie jest. Jednak nic nam nie grozi, a numery ip ha to nie powiem gdzie oni sobie mogą wsadzić Pozdrawiam
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-20 17:53
KoRn, przecież oni świadczą usługi Usenet - nie ma w tym niczego nielegalnego. Poza tym, skoro działają na granicy prawa, a było i jest o nich głośno to dlaczego jeszcze nikt im się nie dobrał do du...y? To jest właśnie zastanwijące.
guma1 / 95.49.27.* / 2010-11-20 08:45
Karolciu - sądy będą jak ktoś ich o coś oskarży - spoko - nikt nie musi się niczego obawiać . Karolino - proszę - trochę więcej wyczucia sprawy - przecież to czytają również dzieci . Nie twórzmy zagrożeń - których nie ma,
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-19 23:44
sądy będą tak czy siak, zobaczymy jedynie z jakim skutkiem . Póki co, żyjmy spokojnie :)
anja02 / 193.239.145.* / 2010-11-19 21:02
witajcie i ja dałam się wyrolować....nic nie pobrałam i nie mam zamiaru pobierać a karzą mi płacić... powiedzcie mi czy jest ktoś kto nie zapłacił im nic dostał 3 maile i koniec , żadnych sądów, komorników itd... poradźcie co robić, boje sie że jak to sie odwlecze to zjedzą mnie ( nas) odsetki!!!!
siorka1996 / 217.76.116.* / 2010-11-19 22:12
ok
po 1
jasie natym nierejestrowałam
po 2
jestm osobą niepełnoletnią
po3
co do tj rejestracji ktos przez jakiegoś wirusa ściągnoł moje danie i to niby ja sie na tym zalogowałam
;-( / 89.161.16.* / 2010-11-19 21:10
Tak jak było już pisane z 10000 razy ;-) są ludzie przed nami którzy ponad rok temu zarejestrowali się tam i nic im nie jest , żadnych komorników itd . Więcej pisać chyba nie muszę ;-)
anja02 / 193.239.145.* / 2010-11-19 21:17
no ale oni w kwietniu zmienili regulamin...
guma1 / 178.42.158.* / 2010-11-19 19:39
neme - napiszę szczerze - chyba cię porąbało - a gdzie napisałem że coś im zapłaciłem ????? W jakim poście ? Możesz pokazać ??? Ludzie - czytajcie co się do Was pisze ze zrozumieniem - NIE WOLNO IM PŁACIĆ - więc - o co Ci chodzi ??? Trochę pomyślunku - to nie boli .
neme / 77.252.223.* / 2010-11-19 17:33
Ok, pytanie czy ktoś dostal jakiś papier od nich poczta? Chodzi mi o osobe która niezapłaciła?
Teraz pozostaje czekac 3 lata na przedawnienie i spokoj :P
Czy oni w ogole usuwaja te adresy maili osob które sie zarejestrowaly? Dzis otrzymalam przedsadowe wezwanie do zaplaty :) to juz ostatni mail?
guma1 ty mozesz byc po czesci spokojny bo zaplaciles im( tak przeczytalam w poprzednich postach) , ale czy mimo to dostales maile by zaplacic?
lukasz_mix / 87.116.219.* / 2010-11-19 17:12
witam! ja tez sie dalem w to wciagnac, ale ja odciagam z wplata i z tego co piszecie tutaj to wcale im nie zaplace, jest to poprostu haracz !! na ludziach
guma1 / 178.42.158.* / 2010-11-19 16:57
izabellaa - w zasadzie nic dodać - nic ująć ale uwielbiam imię Izabella . Cóż - taka słabość .
izabellaa / 82.139.156.* / 2010-11-19 13:58
napisalam temu calemu pobieraczkowi kolejne odstapienie od umowy i napisalam im list co o nich mysle i ze moga sobie wysylac do mnie co chca a i tak nie bede tego odbier
ac a tym bardziej placic i o to co mi odpisali
W odpowiedzi na list.
Odpowiedź na podniesiony argument, dotyczący 3 miesięcznego terminu wypowiedzenia umowy, została już Pani udzielona w poprzednim.
Pani żądanie rozwiązania umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało do nas przesłane po upływie 10 dni od momentu zawarcia umowy. W związku z tym, iż umowa została zawarta na rok, należność za usługi wynosi 94,8 zł. Spółka Eller Service przygotowała już na zagranicznym serwerze pakiet danych niezbędny do obsługi Pani konta w serwisie Pobieraczek.pl, na okres 12 miesięcy.
Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.
W chwili obecnej jedynym polubownym sposobem załatwienia sprawy będzie uiszczenie należności do dnia 30 listopada 2010r. Po tej dacie Pani sprawa zostanie przekazana obsługującej nas kancelarii prawnej, która rozpocznie postępowanie sądowe.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
jej co to są za ludzie...na pewno nic im placic nie bede....
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-19 16:41
im wiecej nas nie bedzie placic tym oszustom, tym lepiej. Dostałam dziś podobnego maila, mogą sobie naskoczyć. Oszuści parszywi. Niech ktoś w końcu zrobi coś z tą sprawą bo nie ręczę za siebie ...
basiaaaa / 145.237.95.* / 2010-11-22 09:13
ja też zostałam w to wrobiona. próbowałam do nich nawet dzwonić ale tam albo ciągle zajęte albo nie odbierają. napewno nic mi nie grozi jesli mają moje IP?
guma1 / 83.9.249.* / 2010-11-22 09:42
Basiu - na pewno nic Ci nie grozi , nie masz po co tam dzwonić - i tak nic mądrego nie usłyszysz. Wyrzuć te maile - i po sprawie.
ford / 2011-02-06 13:52
witajcie
tez dalam sie wrobic ,no moze nie calkiem bo nie mam zamiaru placic za cos z czego nie korzystam ,po drugie nie podpisywalam z pobieraczkiem zadnej umowy .rejestracja nie jest umowa.
Pobieraczek-oto odpowiednia nazwa do tego co wyprawiaja pracujacy tam ludzie.

Najnowsze wpisy