Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.31.49.* / 2010-11-16 16:41
Zainstalowałem sobie programik do maskowania IP . Pomijam fakt że - zmienne jest ale zobaczcie - są w necie darmowe - wersje trial - programiki maskujące prawdziwe IP a nadające połączeniu IP fałszywe. Więc - dlaczego niektórzy wierzą w te bajki o szukaniu kogoś po IP kompa ?????
guma1 / 83.31.49.* / 2010-11-16 16:27
Ale- mówię to w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie - nic nie napiszesz do pobieraka - nic oprócz 3 maili nie dostaniesz .
malina00 / 80.48.119.* / 2010-11-16 19:12
GUMA1 : mam do ciebie pytanie czy ty wysyłałeś im jakies wypowiedzenia umowy i usunecia konta czy zupełnie nic z tym nie zrobiles, zostawileś to w spokoju. czekam na odpwiedź.
ardnas_123 / 83.10.183.* / 2010-11-16 19:19
napisałam im że nie wiem za co mam im zapłacić bo nawet niczego nie ściągnęłam, ja nawet nie wiedziałam że akceptując regulamin podpisuję jakąś umowę. a oni ma odpisali że

serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zgodnie z zaakceptowanym przez Panią regulaminem prawo do wypowiedzenia umowy przysługiwało Pani jedynie w okresie pierwszych 10 dni od momentu zawarcia umowy. W chwili obecnej odstąpienie od umowy nie jest już możliwe.

Przypominamy, iż zawarła Pani prawnie wiążącą umowę, zgodnie z którą zobowiązała się Pani do uiszczenia należności za zamówioną usługę, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do świadczenia na Pani rzecz usługi dostępu do serwerów sieci Usenet przez okres 12 miesięcy. Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w trybie przewidzianym wprost przez art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r.

Zgodnie z postanowieniami zaakceptowanego przez Panią regulaminu, obowiązek uiszczenia opłaty za zamówioną usługę powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Panią z świadczonej usługi.

Obowiązkiem spółki Eller Service, wynikającym z regulaminu, jest zapewnienie Pani możliwości korzystania z zamówionej usługi w sposób ciągły, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pani faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji zamówionej usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze.

W świetle przepisów obowiązującego prawa, akceptując regulamin usług Usenet zobowiązała się Pani do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pani z niej faktycznie korzystała.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.
guma1 / 95.49.26.* / 2010-11-16 15:29
izabellaa - a jeśli przesyłka pobraniowa - TO NA PEWNO NIE OD POBIERAKA !!!!!!!!!!!!!!!
Ha ha ha - zobacz - już wszędzie widzisz pobieraka . A cóż takiego mieli by Ci wysłać byś miała za to zapłacić ???? Sprawdż - zobaczysz że mam rację . A skoro przesyłka pobraniowa - zawsze możesz odmówić odbioru.
A to na pewno awizo na list polecony - odpowiedż od pobieraka .
guma1 / 95.49.26.* / 2010-11-16 15:25
izabellaa - spoko , widzisz oni wysłali Ci listem poleconym jakąś odpowiedż na Twój list. ZAPEWNIAM CIĘ - JEŚLI JAKAŚ UMOWA ISTNIAŁA - JUŻ JEST NIEWAŻNA .
I nie jest ważne co napisze pobierak - Twoja sprawa już nie istnieje. Nie bój się jakiejś korespondencji - bo to nic nie zmieni. JESTEŚ NA PRAWIE - ŻEBY NIE WIEM CO SIĘ DZIAŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
justa282 / 94.75.73.* / 2010-11-16 15:02
Jak cała rzesza walnie tu zgromadzonych mam podobny "kłopot" . Niemniej jednak mnie bardziej irytuje brak skuteczności instytucji rządowych, których zadaniem jest nas bronić. W końcu to z naszych podatków te urzędy "działaja".
Postanowiłam zatem pobawić się w motywatora :) Wysłałam skargę do UOKIK i jestem ciekawa odpowiedzi, na pewno szybciej ją dostanę jeśli zrobimy to wszyscy. Zawsze łatwiej jest się pożalić ale ilu z nas zrobiło cokolwiek ??
poczekam kilka dni i zgłoszę także sprawę na policje. Może jeśli kilka instytucji "zaatakujemy" wszyscy to dla świętego spokoju zaczną w końcu działać :)
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-16 15:19
ja też działam intensywnie, ale gdzie nie pójdę nie cchą już słyszeć o podbieraku. Mówią: tak tak znamy sprawę, ale póki co nie można nic zrobić. Trzeba czekać na orzeczenie sądu …
izabellaa / 82.139.156.* / 2010-11-16 14:47
hej! a czy ktoś z Was wysłał do nich odstąpienie od umowy listem poleconym? Mi tak poradził prawnik z Urzędu Ochrony Konsumenta i wyslalam to odstapienie od umowy. I wczoraj znalazlam w skrzynce awizo aby odebrac przsyłkę pobraniową, Czyli to oznacza ze chcą abym zaplacila listonoszowi te 94, 80zl. Nie mam zamiaru tego odbierac bo bede musialam zaplacic. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Gdybym wiedziala ze tak bedzie to bym nie posluchala tego prawnika, bo juz przestali wysylac do mnie meile...
Agata23 / 2010-11-16 19:11
Cześć jak wiadomo tez jestem ofiara tych oszustów i byłam skłonna zapłacić im ale zmądrzałam .
po 1 - take podałam złe dane ale nawet jeśli by ktoś podał prawdziwe to tylko umożliwił bym im korespondencje i nic więcej bo jak wiemy gdzie nasza umowa i nasz podpis bądź nagranie czyli nie maja podstaw do sprawy sodowej :P
po 2- wiemy co ma posiadać umowa właściwa,czyli dane prawdziwe dane firmy podpis ewentualnie nagranie itp. jak w telewizji 'n' umowę telefoniczna nagrywana po czy następnemu przysyłaj umowę.
po 3 - tak że konsultowałam się z Rzecznikiem Praw Konsumentów i zapytał czy posiadam jakaś umowę a ja ze nie i nie koja-że żebym nawet coś tam miała na e-mai ale i tak to nic nie znaczyło by wiadomo , także powiedział żebym odesłała odstąpienie od umowy i ostrzegł iż i tak nie przyjmą bo jak wiemy ich reglami jest prawem dla nich, ale jak sobie chcą i jeszcze zapytałam czy ja napisze to mam dane podać prawdziwe czy te które posiadam na koncie , on stwierdził ze te co na konto posiada i jak można zrozumieć musiałam e-mail wysłać bo jak inaczej zwrot dojdzie:)))
Więc posłałam wczoraj i czekam co tam napiszą wiem , że nie uznają ale to jest normalne
A i mam się nie przejmować bo nie mogą nic zrobić i nie zwracać uwagi co piszą czyli ponaglenia jak wiadomo dadzą sobie spokój z czasem wiec czekam co tam napiszą :)
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-16 15:17
Mi prawnik mówił żeby nic nie odbierac jak przyjdzie od pobieraka.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-16 14:31
Ludzie, dlaczego idziecie na łatwiznę i wklejacie oraz pytacie o to samo zamiast przejrzeć forum?! Tu jest wszystko opisane, jak i co należy robić.
boskab. / 193.93.92.* / 2010-11-16 14:15
1.Szanowna Pani P.,

Dnia 22.10.2010 z komputera o adresie IP 193.93.92.42 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - ziolo_prowan@tlen.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=k5twjzaYYdplN77EhXrtYzhEU5Y%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

2. Moja odpowiedź:
Przykro mi, ale PAŃSTWO OSZUKUJĄ NICZEGO ŚWIADOMIE NIE ZAMÓWIŁAM, BO NA STRONIE POJAWIŁY SIĘ InFORMACJE O DARMOWEJ MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA PROGRAMU, ZGŁASZAM SPRAWĘ DO UOKiK!!! Nie wywiązali się Państwo z następujących punktów, to tak na wstępie. CZekam na odpowiedź, rezygnuję z Państwa usług, ponieważ zostałam wprowadzona w błąd. Pozdrawiam

"Przed zawarciem umowy na odległość konsument powinien zostać poinformowany m.in. o:

* imieniu i nazwisku przedsiębiorcy;
* cenie i zasadach jej zapłaty;
* koszcie, terminie i sposobach dostawy;
* prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni;
* miejscu i sposobie składania reklamacji;
* prawie wypowiedzenia umowy.

Po zawarciu umowy wszystkie te dane przedsiębiorca powinien potwierdzić na piśmie. Urząd podkreśla, że jednym z podstawowych praw konsumentów korzystających z usług portali oferujących pobieranie plików czy kupujących w Internecie, jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Warto pamiętać, że jeżeli nie otrzymamy od przedsiębiorcy pisemnego potwierdzenia wszystkich wymaganych przepisami danych, termin ten wydłuża się do trzech miesięcy."
ziolo_prowan@tlen.pl
3. Ich odpowiedź - dwa e-maile, z których wynika, że wystąpiły jakieś błędy
4. [#475799] Re: odpowiedź
Od: "Agnieszka Kuśmierczyk" (więcej) Do: ziolo_prowan@tlen.pl dnia: 16 listopada 2010 10:24
Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli)
oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na
podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą
elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do
wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na
stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych
potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi
Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do
ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres
próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w
Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie
Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy.
Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane
poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-16 11:08
To jest po prostu jakaś komedia. Dziś dostałam oczywiście przesądowe wezwanie do zapłaty. Jak zobaczyłam na swojej poczcie maila od tego żałosnego pobieraka to od razu przypomniała mi się w głowie twarz tego ich „wybitnego” prawniczka ;)
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-16 09:20
co się w ogole dzieje teraz z pobierakiem? nie wiem dlaczego to tak się ciągnie. znając nasze prawo to my konsumenci poniesiemy i tak straty w tym temacie. ehhh szkoda słów...
guma1 / 83.31.60.* / 2010-11-16 10:58
Nic się nie dzieje - jak było tak jest . Odwołali się do sądu konsumenckiego a ten podobno jeszcze nie wyznaczył terminu rozprawy. No cóż - tu trzeba uzbroić się w cierpliwość .
real84 / 2010-11-17 08:50
Guma czy jeśli podałem prawidzwie dane osobowe to mogę się czegoś obawiać? Nie chcę płacić za coś z czego nie korzystałem. Owszem logowalem się na ich portalu, ale nawet nie pamiętam w jakim celu. O żadnej zapłacie nie miałem pojęcia. Wysyłam do nich maile, ale póki co otrzymuje jakieś kilkuzdaniowe odpowiedzi w jezyku angielskim (numer sprawy itd).

Proszę o pomoc.
alfredoZDROWY / 78.8.109.* / 2010-11-17 02:28
Ludzie 16 listopada a tu dalej posty o pobieraku.
Przecież nawet Boni przed całym światem na spotkaniu Tuska z internautami powiedział że zajmie się tym pobieraczkiem.
Sprawa była wałkowana 1000 razy a Wy dalej się strasujecie.
Maile zapewne rozsyła automat bo wszystkie jednakowe.
Skoro nie podali szczegółów odnosnie terminu rozwiązania umowy i danych firmy i wielu innych na piśmie to nie dotrzymali warunków jakie umowa musi spełniać żeby miała moc prawną.więc siłą rzeczy ważna być nie może (imho).

Swoją droga zapis w art 8 ustawy JEST PORONIONY bo w jego rozumieniu mógłbym teoretycznie (gdyby nie inne zapisy ustaw i prawo Unijne - warto też przewertować) to mógłbym sobie założyć strone www i na niej w głównym contencie wpisać regulamin z pierwszym punktem mówiącym że wejscie na tą strone www -komunikacja klient serwer przez protokół tpc/ip jest akceptacją niniejszego regulaminu a drugi punkt mówiący że akceptacja regulaminu jest zawarciem umowy cywilnej
w trzecim ostatnim punkcie napisałbym że umowa stanowi zgodę na przelewanie mi całej wypłaty odwiedzającego strone do końca jego żywota.
NO NONSENS PRAWNY !!!!!!!!

PS.
zapoznanie się z powyższym postem stanowi zgodę czytającego na przesłanie wirtualnego dolara marsjańskiego na konto głównego sternika pojazdu Latającego Potwora Spagetti.
dudi445 / 83.10.25.* / 2010-11-15 22:06
Ja powiem Wam jedno . Obejrzcie na YouTube Express reporterow o pobieraczku, a uspokoją się Wasze nerwy.
Jak bowiem oszuści posługujący się pirackimi plikami mogą Was zaskarżyć do sądu
Tak też im odpisalem
wisienka77 / 93.105.39.* / 2010-11-16 07:33
hej podczytuję was od jakiegoś czasu w wiadomym celu , tez dalam sie nabrać kurcze az nie mogę uwierzyć pamietam jak oglądałam w uwadze reportaż o nich i myślałam że po takim czasie już zamkneli cały ich ten kramik nie zapłaciłam i m oczywiście dostałam już 3 mail i nie mam zamiaru płacić wolę dziecku co kupic bo nic nie sciągnelam ba nawet nie byłam na ich stronie tam bo nie udało mi się wleżć
tylko jedno mnie zasatania czemy !!!!!!! im tego karmiku nie zamkną ??????? to mnie denerwuje skoro oszulują tyle ludzi
guma1 / 95.49.25.* / 2010-11-16 07:50
wisienka77 - widzisz - zgodnie z Kodeksem wykroczeń - kto oszukuje klienta na mniej niż 100 zł - jest to wykroczenie . I tu zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawie o wykroczenia - czy jest sprawa decyduje policja . I - były tu głosy że - policja prowadzi przeciwko nim dochodzenie - a jak u nas działa wymiar sprawiedliwości - wszyscy a przynajmniej większość wie. Niska szkodliwość czynu - niska kwota - dlatego to kosztuje mniej niż 100 zł . Ale - tysiące wpłat po stówie daje majątek . I o to tu chodzi . Kwota również ma za zadanie przeciągnięcia sprawy - bo gdyby to było 500 zł - dawno mieli by tysiące pozwów o oszustwo - a tak - cóż to jest ta stówka ????
Spoko - dobiorą się im do dupy - tu chyba załatwi sprawę decyzja sądu konsumenckiego - a dlaczego tak długo na nią czekamy ??? No cóż - jacy urzędnicy - taki sąd .
guma1 / 95.49.31.* / 2010-11-15 19:55
neme- A jak można zmienić coś czego nie ma ????
Tu chodzi tylko o pozory rejestracji , o to byście podawali dane fałszywe - a po to by teraz dostawać maile z grożbami sądu czy komornika . IM POTRZEBNY JEST MAIL A NIE DANE ADRESOWE . Bo nie potwierdzają tych danych listownie - więc nie wiedzą kto jest kim . A mail ma nastraszyć , ma podziałać na wyobrażnię i spowodować że osoba taka zapłaci - mało tego - NAWET NIE UPOMNI SIĘ O SWOJE czyli o jakąś usługę - bo zapłaci dla świętego spokoju. Wydając kasę - płaci za nic bo i ci niepłacący jak ich oleją - maja spokój za darmo . Więc - po raz kolejny zadam pytanie - ZA CO CI NIEKTÓRZY ZAPŁACILIŚCIE ???? CO TAKIEGO DOSTALIŚCIE - ŻE DALIŚCIE ZA TO STÓWĘ ????
neme / 77.252.223.* / 2010-11-16 18:12
guma1 ja sie nie znam. Moze chca zeby wlasnie nie zmieniac tych danych na np. falszywe dane? Ciekawe czy ktos dostal wezwanie do zaplaty poczta (oczywiscie ten kto podal prawdziwe dane). Pewnie nie. Ja im w e-mailu odnosnie odstapienia umowy napisalam zupelnie inne ip niż mi podali w wezwaniu do zaplaty i inna date. Hmmm... nawet sie chyba nie zorientowali. Podobno wysylaja wiadomosci z takimi samymi numerami ip? To prawda? Czy poprzez sama rejestracje u nich podaje im swoje ip? Kolezanka tez dala sie na to zlapalc w czerwcu, dostala 3 maile i ma juz spokoj.
tajekkk / 94.42.49.* / 2010-11-15 20:31
witam, moja sytuacja wygląda tak że zarejestrowałem się na tej stronie ale nic nie ściągałem i nie korzystałem z tego a dzisiaj wchodzę na pocztę po długiej nieobecności i widzę jakieś przedsądowe wezwanie do zapłaty, tylko że moja sytuacja różni się tym że podałem właściwe dane ;/ więc co teraz
guma1 / 95.49.25.* / 2010-11-16 07:37
tajekkk- cześć - i co z tego?? Ja też podałem dane prawdziwe w lipcu 2009 roku / piszę to chyba po raz tysięczny/ . I cóż takiego mi zrobili oprócz tego że mnie wku.....li i dlatego piszę na forach by powiedzieć jasno i wyrażnie - to są oszuści.
Każdy z automatu dostaje 3 maile - należy je olać , wyrzucić do kosza i po sprawie. Widzisz - dlatego takich spraw nie załatwia się mailowo - mógłbyś te maile wyrzucić bez czytania - i mogą Ci naskoczyć . Bo jak udowodnią że coś dostałeś - że coś w ogóle wysłali ?????
Spoko - UMOWY NIE ISTNIEJĄ - dlatego - pobierak nic nikomu nigdy nie zrobi.
guma1 / 95.49.31.* / 2010-11-15 19:15
A dlaczego tak się dzieje - dlaczego nie można sprawdzić swojego profilu czy konta ?????
neme / 178.37.130.* / 2010-11-15 19:35
No własnie to mnie zastanawialo. No dlaczego nie ma mozliwosci zmiany danych?

Bo w ciagu tych 10 dnich darmowych weszlam na ich strone zalogowalam sie i chcialam usunac konto, ale po przejsciu na strone "kontakt" byl sam adres, nie bylo maila wiec do glowy mi nie przyszlo ze ich e-mail bedzie w regulaminie!!
Fasollka / 77.114.216.* / 2010-11-15 16:52
dzis i ja dołączyłam do grona oszukanych przez pobieraczka, w pierwszej chwili panika ale gdy zaczelam przegladac w internecie informacje o nich to uspokoilam sie. Nie pamietam niestety czy podalam przy rejstracji dane prawdziwe czy tez czesciowo prawdziwe...Jest jakiś sposob zeby to sprawdzic? Głupio zrobiłam bo wyslalam im maila z rezygnacja z umowy i podpisalam sie w nim swoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym (ktory nie jest moim adresem zameldowania). Wiec jeśli nie podałam im adesu przy rejstracji to zrobilam to teraz ;/ W sumie to jak cos przyjdzie na ten adres to nie musze togo odbierać. Najbradziej zachodze w głowę czy nie podałam im swojego adresu zameldowania bo wtedy wg rzecznika praw konsumenta powinnam wyslac im odstapienie od umowy listem poleconym...
neme / 178.37.130.* / 2010-11-15 19:01
niestety logujac sie na strone tego serwisu nie masz mozliwosci do wgladu swojego profilu wiec nic nie zmienisz i nie zobaczysz jakie dane podalas
zoe / 217.173.187.* / 2010-11-15 16:36
pocieszyć was mogę, moja sąsiadka od 4 lat nie mieszka tu, a komornicy nadal sie dobijają do tego mieszkania z pytaniem czy mieszka? A ona nawet miejscowości nie zmieniła, tylko adres : ) Ma nawet własny bar i żyje z zadłużeniem : D, ale spokojnie nie za pobieraczka coś z bankiem miała.
kordas / 195.205.60.* / 2010-12-30 13:35
Witam. Jakiś miesiac temu zarjestrowalem sie na pobieraku poczym dostlaem maila lecz nie uzywalem poczty przez miesiac i po miesiacu dopiero przeczytalem maila od nich. Przy rejestracji podalem jak najbardziej poprawne dane czyli imie nazwisko i adres zameldownia jak i zamieszkania w tym przypadku. Do tego jetem osobą nie pelnoletnia. A dzis dostalem kolejnego maila którego podalem po nizej... Co mam z tym zrobic???


Szanowny Panie Kordaszewski,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 12.11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

Bartek Kordaszewski
11-510 Wydminy
Ełcka 2

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 12.11.2010 to 195.205.60.19. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - kordas_11@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=gp1thzi0Tpk7AKja637t

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

Najnowsze wpisy