Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-15 12:19
Słuchajcie, ale jeśli nawet za 2 lata otrzymacie od tych oszustów pozew do sądu, to co z tego? Ludzie, jesteśmy dorośli. Nauczmy się funkcjonować w takim świecie i takich społeczeństwie. Jeszcze nie raz w życiu będziemy mieli problemy, a to to jeszcze nie jest koniec świata. Wygracie sprawę z pobierakiem – super, przegracie – zapłacicie w momecie otrzymania wezwania do zapłaty od sądu a nie pobieraka – takie prawo. Ale póki co mogą sobie naskoczyć.
neme / 178.37.130.* / 2010-11-14 22:53
guma1- ja tez na to dalam sie naciagnac ! ale nie mam zamiaru im placic! co prawda malego stresa mam, ale dzieki temu co tu piszesz robie sie spokojniejsza :) teraz wiem ze glupio zrobilam ze wyslalam im wymowienie, moga mnie dluzej nekac, bo chyba widza ze to nie jest zaden pusty mail. juz dostalam odpowiedz ze moje wymowienie jest bezpodstawne. tym razem nic nie odpisze. czekam na kolejne. mam nadzieje ze na 3 mailach sie skonczy.
guma1 / 95.49.32.* / 2010-11-15 07:17
neme cześć - widzisz , oni każdemu to odpiszą - że nie może nikt nic wypowiedzieć bo tak mówi ich regulamin . Ale jakiś regulamin nie stanowi prawa w Polsce - tylko ustawy i kodeksy prawne. A skoro ustawa " elektroniczna " mówi że NIE REGULUJE ZAWIERANIA UMÓW - to również nie może tego regulować jakiś REGULAMIN który powstał w oparciu o tą ustawę . Bo ustawa mówi - co regulamin ma zawierać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spoko - to są oszuści , tu nie ma żadnej wątpliwości. Jeżeli jest jakaś umowa - dowolna - i jeśli nie ma potwierdzenia pisemnego - KAŻDY MA PRAWO WYPOWIEDZIEĆ TO COŚ W 3 MIESIĄCACH . Nie ważne co napisze druga strona - taki przywilej dają nam ZAPISY PRAWNE - bo to one stanowią prawo - nie usługodawca.
Z wielką satysfakcją napiszę - UOKiK cały czas daje dupy radząc wypowiadać coś - czego nie ma . Robią tak bo pobierak napisał w regulaminie że - " zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację " - i uważają że tak jest czyli rejestrując się zawierasz umowę .
BZDURA KOMPLETNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sama ustawa w art, 11 mówi - zawieranie umów w postaci elektronicznej MNIE NIE DOTYCZY - ja nie określam jak umowa jest zawierana - a jeśli tak to nie dotyczy również REGULAMINU bo ja jako ustawa mówię co on - regulamin - ma zawierać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UMOWY PO PROSTU NIE ISTNIEJĄ - NIE MOŻNA ICH ZAWRZEĆ W OPARCIU O USTAWĘ " ELEKTRONICZNĄ "
Ciekawe jak urzędasy z tego wybrną - ale cały czas , od samego początku dają dupy i wprowadzają ludzi w błąd .
pumcia / 79.188.154.* / 2010-11-15 14:10
Ja również dałam się złapać na to co robić?????
guma1 / 83.9.250.* / 2010-11-14 21:19
bvvvv - o tym staram się Was przekonać od tylu miesięcy . Zapomnijcie o tych oszustach !!!!!!!!
bvvvv / 83.29.241.* / 2010-11-14 21:02
czyli guma nic nie trzeba robic??
REncia:) / 83.9.146.* / 2010-11-14 12:13
ja też zarejstrowałam się na tej stronie i nie wiem co teraz mam zrobić bo podałam prawdziwe dane. teraz przysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty. co mam zrobić proszę o pomoc.
REncia:) / 83.9.146.* / 2010-11-14 12:17
co to są za cyfry obok daty czy to jest adres ip
guma1 / 95.49.88.* / 2010-11-14 12:42
Cześć - Renata ? Chyba tak .To obok daty to rzeczywiście jest adres IP kompa . Jeśli trochę się rozejrzysz - np. po moich wpisach to zobaczysz że - zmienia się .
Dostałaś 3 ostatniego maila - wyrzuć to do kosza i będzie po kłopocie . Poczytaj trochę fora internetowe a raczej zauważ od jakiego czasu istnieją . I jeśli kogoś będą wsadzać do więzienia - to najpierw te setki tysięcy ludzi przed Tobą . Spoko - zdążysz uciec do Ameryki Południowej i pobierak Cię nie znajdzie . Tylko pamiętaj o zabraniu z sobą tego co niby od pobieraka sobie wyłudziłaś - wszak nie wsadzają do więzienia za naciśnięcie REJESTRUJ tylko za konkretną korzyść materialną .
A tak na poważnie - czy nie widzisz absurdu tej sytuacji ??? Jak myślisz - setki tysiące ludzi rejestrujących się i - każdy oskarżony o jakieś wyłudzenie czy oszustwo przez jakże uczciwego pobieraczka który każe płacić wszystkim nikomu nic nie oferując - ba - nikomu nic nie dostarczając .
Aha - takie pytanie do tych co zapłacili - taki Ekspresik Reporterów -
ILU Z WAS UPOMNIAŁO SIĘ O SWOJE - ILU ?
Proste pytanie - ILE OSÓB ZAŻĄDAŁO OD POBIERAKA WYKONANIA USŁUGI !!!!!!!!!!!!!!! Przecież - zapłaciliście , coś Wam się od nich należy więc nie powinno nikogo dziwić że - takie pytanie padnie . Bo czy to znaczy że - zawsze płacicie za nic ???
Czyżby - tajemnica przedsiębiorstwa ????????
m1215 / 83.17.156.* / 2010-11-14 15:12
GUMA ALE PISZESZ O ADRESACH IP FAKT NIEKTÓRE SIĘ ZMIENIAJA ALE NP MOJ NIE ? TWIERDZISZ ZE PO ADRESIE IP NIE MOŻNA ZIDENTYFIKOWAC OSOBY ?CHYBA RACZEJ TAK. CIEKAWA JESTEM JAK TO MOŻE WYGLADAĆ W MOMENCIE GDY WŁAŚNIE PO ADRESIE IP IDENTYFIKUJE SIĘ UŻYTKOWNIKA?
guma1 / 95.49.88.* / 2010-11-14 16:25
m1215- posłuchaj - znajomość IP nikomu nic nie daje . Zobacz - tu przy każdym wpisie pokazuje się numer IP - i co to oznacza - ze każdy może sobie pójść i zażądać danych lub namiarów na dany komputer ??? Oczywiście że nie - to nie takie proste. Najpierw trzeba wnieść jakieś oskarżenie i TO UMOTYWOWAĆ w sposób wiarygodny że zostało popełnione przestępstwo . Wówczas prokuratura albo sąd wydaje zgodę na ustalenie u operatora internetowego - kto jest użytkownikiem a raczej gdzie sygnał o takim IP był dostarczany . I - dochodzimy do urządzenia jakim jest komputer - np. w kafejce internetowej - i co dalej ???? Jak myślisz - jak ustalić kto coś nacisnął ??? Ha - powiesz - a jak w domu to co ???? Ano - zobaczmy tak w teorii. Dochodzimy do mieszkania i do kompa - ale pojawia się rodzina - kilka osób które mogły coś nacisnąć . I co ??? Co wówczas ???? A pobierak musiał by wykazać - to ta osoba - to on coś zawarł !!!!!!!! A jak - gdy ja powiem nie , to nie ja - dostęp do mojej skrzynki ma siostra , brat , kolega - bo mi wolno dać w użytkowanie chwilowe mój komputer . I co - ja mam za kogoś odpowiadać ???? To sąd się spyta pobieraka - TO Z KIM TĄ UMOWĘ ZAWARLIŚCIE ???????????????? To nie wiecie kogo oskarżacie - bo to ma nich spoczywa obowiązek wykazania z kim umowę zawarli ???????
I to byłby finał sprawy - pisząc to chciałbym uzmysłowić że NIE MA MOŻLIWOŚCI WYKAZANIA KTO COŚ NACISNĄŁ , NIE MOŻNA WYKAZAĆ - ŻE KTOŚ COŚ ZAWARŁ . Dlatego to gadanie o IP kompa - to są brednie nie mające potwierdzenia w rzeczywistości. A ludziska jak mantra - moje IP mają - Boże - tragedia . I niech sobie mają - na zdrowie - mogą sobie je na du.....e wytatuować - i tak nic im to nie da.
REncia:) / 83.9.146.* / 2010-11-14 13:33
ja wysłałam do nich meila napisali mi że odpowiedzą na moje zgłoszenie w ciągu 7 dni a przecież mam zapłacić w ciągu 3 dni bo inaczej pójdą do sądu. to co mam im zapłacić
guma1 / 95.49.88.* / 2010-11-14 13:46
No właśnie - przecież masz jakieś wątpliwości i muszą Ci odpowiedzieć - to niby skąd termin 7 dniowy na odpowiedż gdy Ty jej potrzebujesz natychmiast ?????
Kup sobie coś ładnego - nie pisz do nich - bo po co ??? Wspomnisz moje słowa - nie ma za co płacić - jest to tylko wyrzucenie pieniędzy.
guma1 / 178.42.255.* / 2010-11-14 12:12
m1215- cześć - jestem krytyczny gdy coś krytyki wymaga, również inaczej pisze się do kilkuletniego czy kilkunastoletniego dziecka a inaczej do osoby pełnoletniej . Bo o ile takie słowa wyrażone przez dziecko można jakoś usprawiedliwić - to już u osoby pełnoletniej są oznaką - czegoś niezrozumiałego.
Zobacz - pobierak mówi - nasza działalność opiera się o adresy mail - nie dane adresowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Również jakąś korespondencję prowadzą w oparciu o adres mail - inaczej jak mówią nie potrafią rozpoznać z kim polemizują . I - zastanów się teraz - czy umowy zawiera się na adres mail jak twierdzi pobierak czy na dane adresowe ????? Chcesz coś usunąć , jakieś swoje dane a nie możesz . Dziwne ?- a dlaczego niby ma to być dziwne skoro oni nie potrafią przypisać osoby do danych adresowych - tylko do maila ????? I przestaje być to dziwne gdy zrozumie się że - nie ma żadnych kont , to wszystko to jest kicha , pic na wodę fotomontaż . Nie ma kont tak jak nie ma pakietów - bo nie można ich zamówić dla kogoś w o 3 nad ranem czyli 3 godz. po darmowym użytkowaniu na adres mail . Tu są automaty które ślą wszystkim jak leci to samo . Również ci bardziej zaniepokojeni - jeśli do nich napiszą - dostaną to co dostają wszyscy co do nich napiszą . Osoba nieletnia dostanie pogróżki że oszukała ich i straszenie czymś w postaci końca świata , a kto napisze jakieś wypowiedzenie - dostaje że nic wypowiadać nie może . To są schematy które ślą do wszystkich w zależności od podanych okoliczności.
Jesteś wściekła na nich - ale dlaczego na siebie???? To co jutro nie wyjdziesz na ulicę bo coś złego Cię spotka ? A przecież - internet to codzienność i jakaś konieczność bo coraz więcej spraw przez internet się załatwia - więc trzeba wiedzieć co mi zagraża ale nie na zasadzie - ktoś coś powiedział . Bo - mimo zawierania umów przez internet - tu obowiązują normalne zasady , jest ustawa " konsumencka " a kto zawiera umowy przez internet ??? My - konsumenci - to dlaczego niby ta ustawa miała by nas nie dotyczyć ???

Dobra - zadałaś pytanie - czy wypowiedzenie umowy może w czymś pomóc- a ja się pytam czy ma sens ????
Główna zasada - UMOWĘ ZAWIERA OSOBA PEŁNOLETNIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Osoba nieletnia nie może zawrzeć takiej umowy - prawo mówi że w takim przypadku umowa jest NIEWAŻNA . I uwaga - USŁUGODAWCA MA OBOWIĄZEK NIE DOPUŚCIĆ DO TAKIEJ SYTUACJI !!!!!!!!!!!! To jest obowiązek .np. pobieraka - a on za całe zabezpieczenie użył podstępu umożliwiając nieletnim rejestrację po daniu większego wieku - czyli bariery 18 lat i teraz wszystkim wmawia że zostali oszukani . Bzdura - oni w ogóle tu się nie zabezpieczyli - A TO ICH OBOWIĄZEK - a tak zrobili by nieletnich straszyć jakimiś wydumanymi sądami i innym lichem .
Zasada druga - DANE PRAWDZIWE .
I teraz chwila zastanowienia - jak napisać takie coś skoro gdy napiszę że nazywam się Adam Kowalski , mieszkam tu czy tu a oni nie wiedzą kim jestem dopóki nie podam im maila ????? Nie potrafią nic do mojej osoby przypisać - nawet jakiejś wpłaty pieniędzy / Agatko - coś dla ciebie / jeśli nie podam im maila ??????? A jeśli mail powstał po to by tam się zarejestrować w kafejce internetowej na dane fałszywe - więc jak coś do mojej osoby mogą przypisać ???A przecież umowę zawiera konkretna osoba a nie adres mail !!
Więc co tu wypowiadać ????

Nieletni nie powinni nic robić - KOMPLETNIE NIC - oprócz nauki , to nakazuje im prawo a odmawia możliwości zawierania umów .
Osoba pełnoletnia która podała dane prawdziwe i która tak bardzo chce im powiedzieć kim jest i uważa że coś zawarła może napisać wypowiedzenie czegoś w okresie 3 miesięcy w formie listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Ma do tego prawo bez względu co pisze pobierak . I tu musi być przygotowana na odzew czyli odpowidż listowną a może nawet i dalszą korespondencję . Bzdurną ale mającą nastraszyć i jeśli ktoś tak bardzo się boi - to po co narażać się na dalsze bzdurne pisma ?????
Ale - każdy ma wolną rękę , wolny wybór , ale za nim coś zrobi niech się dobrze zastanowi.
guma1 / 95.49.25.* / 2010-11-14 10:58
CZY TERAZ JUŻ WIECIE DLACZEGO POBIERAK ISTNIEJE A RACZEJ DZIĘKI KOMU ????

Pobietak powstał dla takich ludzi jak Agata23 - tak moi drodzy - to dla nich została utworzona ta strona a raczej dla ich pieniędzy . To dzięki im istnieją bo znajduje się ktoś kto płaci za ich istnienie dla świętego spokoju. Nie dlatego że płacić musi - ale by nie dostawać więcej maili niż inni - ale inni nie płacą i dostają to co nawet ci płacący - 3 maile .Napiszę szczerze - JESTEM PRZERAŻONY możliwością samodzielnego myślenia niektórych ludzi - A RACZEJ JEGO BRAKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agata23 - nie wierzę że masz 23 lata - nie wierzę w to a jeśli tak to nie mów tego głośno. Bo dla mnie - masz raczej 5 - nie więcej. Jak można pleść takie bzdury będąc osobą pełnoletnią ? Naprawdę mam wrażenie że niektórym powinni w ramach terapii zaserwować jakieś elektrowstrząsy - być może zostało by pobudzone do życia to co podobno niektórzy mają a co chyba już wymarło - czyli rozum !!!!!!!!!!!!!
Umowy nie mogą powstać w oparciu o ustawę " elektroniczną " i jakiś regulamin jak twierdzi pobierak - BO TA USTAWA TEGO NIE REGULUJE - NIE MÓWI JAK UMOWY SIĘ ZAWIERA !!!!!!!!!!!!!!!!! DLATEGO RÓWNIEŻ NIE MOŻE TEGO MÓWIĆ JAKIŚ REGULAMIN!!!!!!!!!!!!!!!! A jeśli mówi - i tu tak jest / poprzez rejestrację / to jest to zapis NIEZGODNY z zapisami tej ustawy . A jak tak jest - UMOWY NIE ISTNIEJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Krzyczę wręcz , wrzeszczę - ale czy to co da ??????Czy można jaśniej napisać - dlaczego prawie dwa lata pobierak oszukuje i nikogo nie oskarżył????BO UMÓW NIE MA !!!!!!!!!!
I problem nie polega na tym że ktoś coś nacisnął - tylko że bezmyślnie powiela jakieś idiotyzmy - bo oszust tak powiedział !!!!!!!!
Mało czasu bo po terminie !!!! A po jakim terminie - możesz powiedzieć? Co będzie po tym terminie - powiedz wszystkim co takiego się stanie bo my tu - przynajmniej ja - piszemy na forach od 16 miesięcy - i kiedy dla nas ten termin minie ?? I co nas spotka - publiczna egzekucja ? Błagam - trochę pomyślunku a jak nie chce się samemu to można poczytać i trochę POMYŚLEĆ .
Jeśli Cię to w jakiś sposób dotknęło czy poruszyło - to dobrze bo miało , bo to zamiast tych elektrowstrząsów.
inter2000 / 78.8.109.* / 2010-11-17 02:51
GUma masz racje, co ciekawet w mailach piszą o DOBROWOLNEJ WPŁACIE a nie przymusowej, co też warto zaznaczyć.
Z drugiej strony zwróć uwagę na idiotyczny brzmieniowo zapis w art 8.
3. Regulamin określa w szczególności:
3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,
wiec gdyby nie inne zapisy to mozna na www napisac ze odwiedziny strony są akceptacją regulaminu a w regulaminie ze warunkiem zawarcia umowy o niewolnictwo dozywotnie jest również odwiedzenie owej strony.
Ktoś tu dał legislacyjnego ciała i ktoś to wykorzystał do łojenia naiwniaków.
m1215 / 83.17.156.* / 2010-11-14 11:13
guma mam do ciebie pytanie ( jesteś cholernie krytyczny ale masz rację) czy powinno się zgłaszać do nich rezygnację czy wniosek o rozwiązanie "umowy" ( wiem że piszesz że uowy nie istnieją) ale czy w razie czego to może pomóc?? k...a sama nie wiem!! jestem wściekła na siebie tak samo jak na nich!!!
ciupaga / 2010-11-14 00:39
Czy wyslanie takiego oto listu ma sens?

http://forum.gazeta.pl/forum/w,37,107756283,117947293,Re_pobieraczek_pl_grozi_sadem.html

Dzieki
m1215 / 83.17.156.* / 2010-11-14 10:48
witam

ja też stałam się ofiarą pobieraka. CZytam te Wasze posty ale w końcu nie wiem czy ktoś w końcu dostał wezwanie do Sądu i nakaz zapłaty tych 94,80? W ogóle czy ktoś wie gdzie na ich stronie jest np opcja twój profil i twoje dane zeby sprawdzić jakie dane osobowej podano podczas rejestracji? ja kojarzę te stronę ale nie pamiętam jakie dane tam podałam i czy w ogóle coś ściągnęłam??
EWAAAA / 212.191.78.* / 2010-11-15 17:25
Ponawiam pytanie czy ktoś wie gdzie na stronie obieraczka mogę sprawdzić swoje dane??
m1215 / 83.17.156.* / 2010-11-14 10:54
Ja można się z tej strony wyrejestrować lub usunąć konto??????????
nic nie wiem / 83.28.109.* / 2010-11-13 16:23
a ja mam takie pytanie:
zapłaciłem za tą usługę...nie dostałem żadnego maila że kwota do nich dotarła ani nic...wysłałem maila że nie chcę już korzystać z pobieraczka...co teraz?
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-13 16:54
No cóż - skoro zapłaciłeś - domagaj się tego za co zapłaciłeś . A ponieważ na pewno jesteś osobą nieletnią - więc nic nie możesz zrobić . BO JAK NIE MOŻESZ ZAWRZEĆ PRAWNIE WAŻNEJ UMOWY - TAK NIE JESTEŚ W STANIE NIC PRAWNE WYEGZEKWOWAĆ .
Dlatego - musisz niestety przeboleć stratę . A możesz powiedzieć - z czego po zapłacie korzystasz ????? Jak dużo udało Ci się ściągnąć w ramach ich pakietów? Ty wykonałeś swoje - dałeś się okraść - więc - teraz pora zapomnieć .
opoloolokjikilllp / 83.29.241.* / 2010-11-13 17:20
Jeśli zaplaciles przez poczte to kasa dojdzie do nich po ok. 5 dniach, wtedy jak do nich dojdzie kasa to ci napisza emaila
gwaihir / 2010-11-13 15:55
Jeszcze jedna myśl mi się nasunęła. Jeśli my, nie płacąc pobierakowi, robimy to nielegalnie, to czemu nikt nie dostał jeszcze wezwania do sądu? Jeśli natomiast pobierak działa nielegalnie, to w takim razie czemu nie jest prowadzone przeciw nim jakieś dochodzenie, czy coś w tym rodzaju?
PS
Guma 1, czy tak na wszelki wypadek, mimo, że nie podałem swoich prawdziwych danych, powinienem wysłac mailem wypowiedzenie w ciągu 3 miesięcy?
guma1 / 83.31.50.* / 2010-11-13 16:14
Absolutnie zapomnij o tym . Podałeś dane nieprawdziwe - więc w czym masz problem ??? Maile nie mają żadnej mocy prawnej - więc co chcesz mailem wypowiadać ????
A dlaczego twierdzisz że nie płacąc - robimy coś nielegalnie ???
Od kiedy płacisz za coś czego nie dostałeś i to na podstawie maila ??? Skoro dokumentem księgowania jest FAKTURA - dlaczego nie dostając jej uważasz że coś masz zapłacić ?
Dlaczego wreszcie nie przyjmujesz do wiadomości - ŻE UMÓW NIE MA ??????
Teraz ja zadałem Ci pytania - czy umiesz na nie logicznie odpowiedzieć ???/ Logicznie - nie pobierakowym bełkotem - mam zapłacić bo tak mi napisali. No więc ??????
gwaihir / 2010-11-13 16:59
Co do tego maila t chciałem się tylko upewnić, nie jestem tak obeznany z prawem.
C do ostatniego pytania to fakt, tego logicznie nie da się wytłumaczyć. I masz rację, jest faktura, jest wpłata, nie ma faktury, nici z pieniędzy. I nie twierdzę, że my robimy coś nie legalnie. Chodzi tylko o to, że jeśli patrzy się na to z punktu widzenia osoby trzeciej, to ktoś powinien za to odpowiedzieć, bo przecież problem istnieje. A póki co, nikt za ten proceder nie został ukarany, prawda?
guma1 / 83.24.67.* / 2010-11-13 17:31
Nie - nieprawda . Przecież pobierak dostał karę finansową od UOKiK - niewystarczającą ale max jaką mogli otrzymać jednorazowo. A jakąś karę nie dostaje się za uczciwa działalność - prawda ? Ale wiem o co Ci chodzi - tu powinna być odpowiedzialność karna . Mam nadzieję że wyrok sądu konsumenckiego do czegoś nasze organa ścigania zdopingują .
gwaihir / 2010-11-13 19:05
Też mam taką nadzieję. I dzięki za uspokojenie mnie i innych ludzi, którzy dali się na to nabrać.
guma1 / 83.31.50.* / 2010-11-13 14:01
Napiszę to ogólnie - tylko proszę - skupcie się .
Fakty :
- pobierak jak sam twierdzi działa w oparciu o ustawę " elektroniczną " ;
- umowa wg. nich zawierana jest poprzez rejestrację - tak mówi ich regulamin i o ten wpis opierają swoja działalność ;
- odmawiają wszystkim potwierdzenia umowy na piśmie a tym samym możliwości wypowiedzenia tego czegoś w 3 miesiącach ;
Teraz - co mówi sama ustawa " elektroniczna " ?????

Najważniejsze są dwa artykuły -
art . 8 mówiący o konieczności utworzenia regulaminu i świadczeniu usług w oparciu o jego zapisy . Ale również mówi on co ma regulamin zawierać - a ma zawierać WARUNKI ZAWARCIA UMOWY - warunki więc zależności , więc zawarcie umowy zależy od rejestracji a NIE JEST RÓWNOZNACZNE.

Potwierdza to drugi - najważniejszy artykuł tej ustawy -

art. 11 - mówi on że w kwestiach NIEUREGULOWANYCH PRZEZ TĄ USTAWĘ A W SZCZEGÓLNOŚCI SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W POSTACI ELEKTRONICZNEJ stosuje się zapisy kc lub innych ustaw.

Co mówi ten artykuł ???? Ja nie mówię - jako ustawa - jak zawiera się umowy , nie reguluję tego i nie określam w jaki sposób umowę się zawiera !!!!!!!!!!!!!!!!
I - teraz najważniejsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SKORO USTAWA MÓWI ŻE - JEJ ZAWIERANIE UMÓW NIE DOTYCZY - NIE MÓWI JAK UMOWĘ SIĘ ZAWIERA - WIĘC NIE MOŻE TEGO RÓWNIEŻ MÓWIĆ JAKIŚ REGULAMIN KTÓRY POWSTAŁ W OPARCIU O TĄ USTAWĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To chyba jest jasne - skoro ustawa nie określa jak umowa powstaje to jak może to określać regulamin który ta ustawa reguluje - bo mówi co on jako regulamin ma zawierać ?????????

Jaki z tego wniosek ? A taki że wpis - "zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację " jest NIEZGODNY z ustawą " elektroniczną " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo :
- nie zawiera WARUNKU - a musi zgodnie z art. 8
- reguluje zawarcie umowy czyli mówi jak umowa powstaje - a nie może zgodnie z art. 11

Więc drodzy pracownicy UOKiK - jak to jest z tymi umowami ? Skoro ustawa jak sama stwierdza NIE REGULUJE tego - to dlaczego twierdzenie że - coś trzeba wypowiadać ?? Coś co powstało w oparciu o ta ustawę ????????? Bo pobierak zawarł to w regulaminie ??? A ustawa mówi - REGULAMIN NIE MOŻE TEGO ZAWIERAĆ !!!!!!!!!!!
Dlatego nikt z Was nie znał tej bzdury że rejestracja = zawarcie umowy - JEST TO NIEMOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlatego tyle ludzi się łapie - ale czy z tego powodu można dać się okraść ????????
Co jest nieznane - zazwyczaj jest niezgodne z zapisami prawnymi - i tu trzeba trochę poszperać na forach . Bo - nikt nie wymyśli nowego zapisu prawnego i gdyby ustawy na to pozwalały - takich umów były by tysiące - A NIE MA ŻADNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Liriel / 178.215.205.* / 2010-11-13 14:05
Mam takie pytanie - zupełnie nieopatrznie wpisałam tam (spieszyło mi się) fałszywe dane i taki stary adres e-mail. Wiadomość nie przychodziła a na poczcie masa spamu wnerwiłam się i usunełam to konto e-mail - co w takim razie? Podpisałam umowę czy nie? mam zrobić to konto jeszcze raz i wysłać tego meila z rezygnacją czy nie?
guma1 / 83.31.50.* / 2010-11-13 14:46
W takim razie - kup sobie za ta stówę coś ładnego - zapomnij o pobieraku.
Nikt nie zawarł żadnej umowy - JEST TO NIEMOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Liriel / 178.215.205.* / 2010-11-13 14:54
Dzięki wielkie bo już byłam cała zestrachana :)
gwaihir / 2010-11-13 11:36
Ja też dałem się w to wszystko wrobić i to całkiem niedawno. Niestety nie oglądam tak często tv i nie słucham radia, bo może byłbym ostrożniejszy. Dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty, ale że rzadko zaglądam na moją pocztę, to okazało się, że termin zapłaty już minął. Nie podałem swoich prawdziwych danych. Mam więc pytania do guma 1:
1) Jak dawno temu dałeś się nabrac pobieraczkowi, i czy do tej pory nie dostałeś wezwania do sądu?
2) Ile musi minąć czasu by sprawa się przedawniła, chodzi mi o to czy np. po 10-15 latach nie beknę za to?
3) I czy z tą granicą 250 zł, od której rozpatruje się czyn szkodliwy (czy jakoś tak) to jest pewne?
guma1 / 95.49.30.* / 2010-11-13 12:32
gwaihir - po kolei :
1- rejestracja na początku lipca 2009 roku na dane prawdziwe - 3 maile i nic wiecej .
2- okres przedawnienia wg. zapisów prawnych wynosi 3 lata - pobierak mówi o 2 - no cóż , prawników nie mają zbyt mocnych . A te 3 lata dają kwotę ok 168 zł .
3- pobierak powołuje się na ten art.
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą WPROWADZENIA JEJ W BŁĄD albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
I dla bytu tego przestępstwa niezbędne jest aby celem sprawcy było osiągnięcie korzyści majątkowej .
Więc - kto tu uzyskuje korzyść majątkową ????
Czy my - gdy mamy 10 dni za darmo a póżniej dostęp do czegoś PO ZAPŁACIE ???
Czy pobierak - który zgodnie z decyzją UOKiK reklamami wprowadza wszystkich w błąd i korzyści ma nie do podważenia ????? Bo chce kasę nic w zamian nie oferując - a ludzie im płacą - za nic.

I prawdą jest że - kwota 250 zł określa barierę przestępstwa - czyli wszystko co poniżej jest traktowane jako wykroczenie - ale i tu musi byś faktyczna możliwość uzyskania korzyści majątkowej . A czy my ją mamy ????????????????????
gwaihir / 2010-11-13 13:13
Dzięki. Uspokoiłeś mnie trochę guma 1. Tylko że przez 3 lata muszę żyć w niepewności. A nuż coś wymyślą.
Z drugiej jednak strony ta cała procedura rejestracyjna to jest co najmniej dziwna. Jak dla mnie powinno być tak, że rejestrujesz się na 10 dni i testujesz. Po tych 10 dniach twoje konto jest blokowane lub kasowane. I jeżeli ci się nie spodobało, to masz spokój. A jak chcesz dalej korzystać, to wykupujesz pakiet np smsem albo przelewem bankowym i dalej korzystasz.
Pozostaje jednak taki fakt, że skoro oni rzeczywiście są oszustami, to czemu w świetle prawa ich strona nie została zlikwidowana?
trelemorele / 87.205.244.* / 2010-11-13 11:58
http://demotywatory.pl/2244072#comments
Może wchodząc na tą stronę tysiące ludzi dowie sie, żeby nie ufać pobieraczkowi.Żeby nie było - jest na głównej!
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-12 17:40
guma1 - nie płaciłam im i nie zamierzam. Co dziwne otrzymałam od nich tylko jednego maila z wezwaniem do zapłaty tych nieszczęsnych 94,80 zł. Minął już okres, w którym miałam im rzekomo zapłacić i cisza z ich strony. Jak dostałam przedwczoraj tego maila, którego treść tu wkleiłam przeczytałam go uważnie, ale nie wzięłam sobie tego do serca. Jednak jak przesłuchałam tą audycję z Weissem i zobaczyłam, że sam urzędnik z UOKiK mota się w tym, co mówi uznałam, że z tym pobierakiem to tak naprawdę coraz bardziej jako pokrzywdzeni jesteśmy na straconej pozycji ...
guma1 / 83.6.116.* / 2010-11-12 18:18
karolaaa - zobacz - był czas że pobierak wysyłał to wszystkim jako wykazanie swojej uczciwości . Zaprzestali tego przez dłuższy czas - teraz pewno coraz mniej ludzi im płaci i chwytają się wszystkich sztuczek by ludzi nastraszyć . Jak pisałem wcześniej - jeśli udasz się na " wykop " - podany przeze mnie link to zobaczysz że ta audycja to " stary śmieć " sprzed roku i komentowałem ją tam 11 miesięcy temu. Być może myśleli że - nikt tego nie zna . Znamy , znamy - jak tego słuchałem rok temu - naprawdę nóż otwierał się w kieszeni.
Niektórzy mają obawy że - pobierak zmienił regulamin i już są na prawie . Otóż tak naprawdę regulamin nie został zmieniony a raczej w jakiś drobiazgach nie mających wpływu na sprawę . I o tym świadczy fakt że zaczynają rozsyłać link z audycji sprzed roku gdy tak naprawdę niewiele osób wiedziało o co chodzi - na pewno niewielu urzędników. Szkoda że p. Weiss rozmawiał z przypadkowym człowiekiem który plótł takie bzdury że - chciało by się podejść i strzelić go w łeb.
Stanowisko UOKiK jest znane - kara finansowa , wprowadzanie w błąd i decyzja o tym mówiąca . I chyba nikt nie powie że ta kara jest za uczciwość ????Że pobierak się odwołał nie oznacza że jest ona nieobowiązująca - bo sąd konsumencki w pełni ją podtrzyma . Jeśli sprawa jest w toku - to jak pobierak może kogoś o coś oskarżyć ? I o to im chodzi - odwlec sprawę , złapać jak najwięcej osób , zapłacić jakąś karę z pieniędzy osób oszukanych - czyli płacący pokryją jakieś kary - więc należy się zastanowić czy się chce sponsorować " złotą jesień " złodzieja pobieraka.
guma1 / 95.49.33.* / 2010-11-12 12:20
karolaaa - zobacz - coś wysyła Ci oszust pobierak a Ty im wierzysz - cały czas usiłują kogoś okraść a Ty wierzysz w to co Ci napisali. Nie raz to mówiłem - NAPISZĄ WSZYSTKO by Was okraść - więc proszę - trochę rezerwy do słów pobieraka . Bo to są słowa nie mające pokrycia z rzeczywistością .

andzia1986 - dostałaś 3 i to już jest finisz - czyli nic już nie dostaniesz.

Ale - chciałbym byście uświadomili sobie że to co tu piszemy pobierak również czyta i - może zmienić sposób oszukiwania . Więc - zamiast wpadać w jakąś panikę najlepiej ZAPYTAĆ SIĘ niż wysnuwać nieprawdziwe wnioski.
karolaaa / 91.145.138.* / 2010-11-12 12:13
guma - link do tej audycji dostałam w mailu od Pobieraczka przedwczoraj ...

Najnowsze wpisy