Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.9.249.* / 2010-11-09 18:50
Zobaczcie do czego dochodzi ,
Grabazz - wybacz , masz 11 lat , jak wynika z Twojego wpisu - ZAPŁACIŁEŚ - a raczej mama zapłaciła - i teraz zadajesz pytanie - co masz zrobić . Do czego doszło - ktoś płaci a bzdurne maile i tak przychodzą . Dlaczego ? Bo tam nie ma nawet namiastki księgowości - kto wpłaci to dał się wyrolować , bo automat i tak coś wyśle . Jest konto - postraszmy ludzi czymś co nie istnieje - i liczmy ilu z nich nam wpłaci - A KTO ?? - a kogo to obchodzi - wszak i tak ogromna większość wpłaci dla świętego spokoju , by zapomnieć - wpłacą A NIGDY NIE UPOMNĄ SIĘ O SWOJE - O JAKĄŚ USŁUGĘ !!!!!!
I dlatego mam pytanie - do Was co kasę daliście - jak idzie Wam ściąganie filmów ????
OOOOOOO- czyżbyście zapłacili a nie chcieli towaru ???????????????
Sorry - ale "głupich nie sieją - sami się rodzą" . I piszę to nie dlatego by komuś dokuczyć czy kogoś w jakiś sposób wyśmiać - ale jak się płaci to się wymaga .
Więc- cóż takiego otrzymaliście od pobieraka po zapłacie czego byście nie mieli przed ???? I nie piszcie że spokój - to mają wszyscy co ich olewają , spokój i stówę w kieszeni .
guma1 / 83.24.68.* / 2010-11-09 18:11
Oo_co_dalej - a tak szczerze mówiąc - to dzięki - bo znowu mogłem się trochę pośmiać - z tych durnych maili. Wiesz - naprawdę sprawiło mi to radochę - te ich zwroty - przypominamy , informujemy , zaległą kwotę / ciekawe za co ? / - jejku - nie no - rozczulili mnie po raz kolejny.
Wiesz - czasem fajnie jest odkurzyć stare przeboje - bo budzą się wspomnienia - jak ja to dostałem byłem młodszy o ileś nie lat ale kilkanaście miesięcy na pewno .
I - piszę to szczerze - akurat Twój wpis tak na mnie podziałał. I myślę że każdemu powinien dać - po raz kolejny - do myślenia . Że mimo upływu czasu nic się nie zmienia - a skoro tak - to po co obawiać się czegoś co - tylko mówi , mówi , mówi - a nic nie robi ??
Oo_co_dalej / 94.246.127.* / 2010-11-09 19:59
Cieszę się że Cię to rozbawiło.. :) ale ja jak to dostałam to trochę nie wiedziałam co robić, ale jeżeli od jakiegoś czasu wysyłają to samo i w dodatku do tych co zapłacili to to wszystko jest bez sensu, ale cóż życie :) wystarczy olac maile, myślałam nawet o usunięciu konta e mail, bo i tak baaaaardzo rzadko z niego korzystam, a zyskam spokój :)
a mam jeszcze takie pytanie, dużo dostanę jeszcze tych maili?
guma1 / 178.42.158.* / 2010-11-09 20:54
Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią - ten jest ostatni !!!!!!!
Oo_co_dalej / 94.246.127.* / 2010-11-09 22:41
Dzięki za pomoc, Buziaczki :* pewnie czasem tu jeszcze zajrze. :)
Oo_co_dalej / 79.184.244.* / 2010-11-09 15:53
Szanowna Pani xxxxxxx
Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 12.10.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 12.10.2010 to 83.25.164.216. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - afryka_moim_zyciem@onet.eu
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=iJRtmjKmTsVlKbL1v3fibzMHY5VrHCg9Nmw%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl


Ignorować??? (podałam fałszywe dane)
KrzyKacz / 213.238.77.* / 2010-11-10 23:51
Pobieraczek - jeden wielki kit. Ja zaplcilem bo chciałem mieć święty spokój od ciągłego nagabywania przez oszustów z pobieraczka. Za te prawie 100PLN dostalem adresy nie działających linków. Nie bądźcie tacy naiwni jak ja i nie płaćcie.
guma1 / 83.9.247.* / 2010-11-09 16:12
To dostało jakieś - kilkaset tysięcy ludzi - kobiet , mężczyzn , dorosłych a przede wszystkim nieletnich . Nikomu nic nie zrobili , nikogo o nic nie oskarż yli . I - jak bardzo trzeba - nawet sam nie wiem jak to nazwać - by tego się obawiać ???
Aha - Ty się nie obawiasz - Ty pytasz co z tym zrobić ??? No pewno że ignorować , olewać i co tam jeszcze komu na myśl przyjdzie .
Ekspertka / 2010-11-08 18:28
Najlepiej takie wezwanie e-mailowe w ogóle zignorować. Ta firma stosowała nie do końca uczciwe zasady. Klient nie był świadomy, że rejestrując się w serwisie zawierał umowę, co łamało ustawę o prawach klienta.

A niby jak na podstawie IP ustalą twoje dane osobowe. Policja im w tym nie pomoże.
zan1924 / 2010-11-08 20:30
Ludziska!!!!!!!!!
Zbierzmy się my, wszyscy pokrzywdzeni, i wytoczmy im sprawę!!!!!!
Co Wy na to?
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-08 18:05
Ja dostałem dzisiaj takie cos ; /

Wiadomość ta została wysłana automatycznie przez Pobieraczek.pl.

Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w Biurze Obsługi. Jeden z
naszych pracowników udzieli Ci odpowiedzi w ciągu 7 dni roboczych.

To add more information to this issue, simply reply to this email.
Zgłoszenie #: 472178
Temat zgłoszenia:
Priorytet: Średni
Przesłano: pon, 08 lis 2010, 12:43:55 UTC
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-08 18:07
sory nie dopisalo sie *

"Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w Biurze Obsługi. Jeden z
naszych pracowników udzieli Ci odpowiedzi w ciągu 7 dni roboczyc"
Ja mam do zaplacenia w ciagu 5 dni a oni mi udziela odpowiedzi w dziagu 7?
LoL i kto tu jest nie normalny? :D
damiankli / 83.29.20.* / 2010-11-08 17:44
guma1 dużo wiesz , i za to Ci dziękuje . Będe wpadać tu od czasu do czasu popatrzec co piszecie . Już wiem ze nie nalezy nic robić jesli sie zostalo wciagnietym przez pobieraczka.
guma1 / 83.6.116.* / 2010-11-08 16:37
ewelina_29 - to nie Tobie - to nam ręce opadają . I piszę to do wszystkich . Nie jestem w stanie policzyć - ile razy napisaliśmy by ich kompletnie ignorować - i nie dlatego że komuś może coś zagrażać - ale by nie otrzymywać takich kretyńskich liścików . Sami się niektórzy proszą o dodatkowe atrakcje .
Zapewniam Cię - jeśli podałaś dane prawdziwe i uważasz że coś zawarłaś - MASZ PRAWO DO WYPOWIEDZENIA TEGO W OKRESIE 3 MIESIĘCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie dotyczy to nieletnich - oni nic nie powinni robić - TYLKO UCZYĆ SIĘ !!!!!!!!
Ale - tego nie robi się mailem - ale list polecony najlepiej za potwierdzeniem odbioru.
Tylko wówczas dostaniesz coś listownie i zapewniam - zaraz napiszesz - ratunku - dostałam jakiś liścik !!!!!!!!!!!!!!!! Więc czy to ma sens?????????????
Nie wiem - albo nie czytacie albo nam nie wierzycie. Przecież my to piszemy w oparciu o zapisy ustaw ale również z własnego doświadczenia.
Zwróćcie uwagę na jedno - nas - piszących tu naprawdę dłuuuuuuugo jest niewielu , ja robię to z przekonania że złodziejstwo nie popłaca i szkoda mi naprawdę byście swoją kasę oszustom oddawali . A gdzie reszta - przed Wami są dziesiątki jak nie setki tysięcy osób które przez to przeszły , też pisali - co robić ? I cóż jest dzisiaj ???? Gdzie oni są - w sądach czy więzieniach ???? Nie - oni zobaczyli że to kicha , lipa . Są w szkołach , niektórzy pracują i mają się świetnie . WIĘC DLACZEGO WY - NOWI - NIE CZERPIECIE Z NASZEGO DOŚWIADCZENIA I WIEDZY ?????????????? Sprawy nie uległy żadnej zmianie , nic się nie zmieniło . Regulamin??? Ha ha ha - a co tam oprócz podania nowych bzdurnych jakiś kar się zmieniło ????? No co ??????
Więc wrzućcie na luz - są przed Wami tysiące czekających na jakiś ruch pobieraka - a jakiegoś ruchu nie ma i nie będzie - bo być nie może !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko te ich przygłupiaste maile albo liściki . Ale - ci co je dostają - sami się o nie proszą .
Antek1983 / 188.147.10.* / 2010-11-08 22:46
guma1 mam takie pytanie do ciebie kolego,jeżeli zarejestrowałem się na pobieraczek.pl ze swoimi danymi prawdziwymi to mogą coś mi zrobić oni,chociarz że nic nie ściągałem i nic nie ściągam od nich tylko się zarejestrowałem.Mogę mieć nieprzyjemności.Muszę kolego tą umowę zerwać z nimi tak?Pozdrawiam.
guma1 / 83.31.56.* / 2010-11-09 10:13
Antek1983 - cześć - Twój nick wskazuje że - podałeś zły wiek - prawda ? Ale nie to jest ważne . Napiszę Ci tak . Chyba każdy robi to co dla niego jest najlepsze - każdy przecież przede wszystkim dobrze życzy sobie . Więc powiem Ci co ja zrobiłem w sprawie pobieraka - a zrobiłem to wg swojej najlepszej wiedzy. Otóż - po rejestracji w lipcu 2009 roku na dane prawdziwe i tych 3 mailach - nie zrobiłem nic - a raczej zapoznałem się z zapisami prawnymi. I doszedłem do wniosku że - żadnej umowy nie zawarłem . Więc - po co mam na coś reagować albo coś wypowiadać skoro to nie istnieje ????? Dałem sobie spokój - i nic więcej od nich już nie dostałem . Czy zrobiłem dobrze - święcie jestem o tym przekonany że tak . Mam się dobrze , pobierak nic nie pisze , jeszcze 4 razy się rejestrowałem by zobaczyć czy coś więcej zrobią . I na te rejestracje oprócz 3 maili - NIC , KOMPLETNIE NIC. Jaki stąd wniosek - TOTALNA OLEWKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bo ten co coś napisze - o coś się prosi , o dodatkowe maile lub liściki - a po co ???? Czy nie jest żle być anonimowym ??? Bo że ktoś podał adres prawdziwy - to wie tylko on - I NIKT WIĘCEJ . Bo tu potrzeba listownego potwierdzenia a pisząc do nich - coś się potwierdza i do czegoś przyznaje . Niczym to nie grozi a dostarcza dodatkowych atrakcji.
I teraz -co zrobić - WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE !!!!!!!!!!!
ewelina_29 / 2010-11-08 16:49
guma1 dziekuje bardzo i przepraszam za kłopot..poszukam ich adresu i wysle im polecony i niech mnie pocałuja gdzies:)przez te ich durne pogróżki wyladowałam w szpitalu i o mało nie straciłam dziecka..ajnie ze sa tacy ludzie jak Ty:) pozdrawiam
guma1 / 83.6.116.* / 2010-11-08 17:10
No nie no - Ewelino - BŁAGAM - wyluzuj !!!!!!!!!!!!! Żaden kłopot .Posłuchaj.
Możesz wysłać im polecony z wypowiedzeniem umowy ale przygotuj się , jak wspominałem wcześniej na jakąś listowną odpowiedż . To będą bzdury typu - strasznie nam przykro , nie może pani , itp.
Moja znajoma z " wykopu " też takie coś wysłała ponad rok temu. Zrobiła to zanim ja zacząłem tam pisać i się poznaliśmy czyli grubo przed lipcem 2009 rok . W odpowiedzi dostała - że nic nie może - ale pośmieliśmy się trochę z tego i schowała to na pamiątkę .
I wiesz co mi kiedyś napisała ? Zbyt póżno zacząłeś pisać - dziś nic takiego bym nie wysłała. Dodam że utrzymujemy ze sobą kontakt i może słowo przyjaciele to zbyt dużo ale dobrzy znajomi to na pewno.
Dlaczego to piszę ? Nie dlatego by Cię od czegoś odwodzić - jak pisałem jeśli jakaś umowa jest po takim wypowiedzeniu staje się nieważną . Ale chcę byś była przygotowana na jakieś listowne niespodzianki - typu odmowna odpowiedż a nawet jakieś inne licho.
PAMIĘTAJ - JEŚLI TO WYŚLESZ BĘDZIESZ NA PRAWIE I NIC NIE BĘDZIE W STANIE TEGO ZMIENIĆ - NIC .
A jeśli nic nie wyślesz - również nic się nie stanie .
Dlatego proszę - nie martw się , czy warto ????
Pozdrawiam - zdrówka i trochę wiary - w siebie i w nas .
Dla ciekawskich dlaczego tak szybko odpisuję - od piątku mam rękę w gipsie - lewą a mańkutem nie jestem - więc cóż mam porabiać jak nie siedzieć przed kompem i pisać ????
nasir12 / 2010-11-26 16:46
no tak ...tylko mozesz teraz pisac i bardzo rozsadnie i madrze piszesz , podoba mi sie to
ewelina_29 / 2010-11-09 12:00
hej guma1:)

miałes racje dzisiaj kolejny liscik w skrzynce mailowej:)tym razem przedsadowe wezwanie do zapłaty:) smiac mi sie cce a zarazem zaczyna mnie to wkurzac.moze lepiej jak zablokuje ich?normalnie debile:)pozdrawiam
guma1 / 83.31.56.* / 2010-11-09 13:33
Cześć - przedsądowe czyli ostatnie z serii 3 - możesz ich zablokować ale - nic nie napiszesz - nic nie dostaniesz .
Miłego dzionka i uśmiechu na twarzy - z pobieraka.
guma1 / 83.6.116.* / 2010-11-08 17:12
I dodam że - dane musisz podać ale wyślij list jeśli podałaś dane prawdziwe !!!!!!!!!!!!!
ewelina_29 / 2010-11-08 16:49
guma1 dziekuje bardzo i przepraszam za kłopot..poszukam ich adresu i wysle im polecony i niech mnie pocałuja gdzies:)przez te ich durne pogróżki wyladowałam w szpitalu i o mało nie straciłam dziecka..ajnie ze sa tacy ludzie jak Ty:) pozdrawiam
magdusia9786 / 89.230.79.* / 2010-11-10 19:49
siema :D ja tez juz otrzymałam drugi list, po pierwszym liscie mało mi serce nie weszło do gardła:D, alee znalazłam w necie to forum, i sie uspokoiłam.;] jak czytam wasze wypowiedzi od razu usmiech na twarzy mi sie pojawia. Olewam cala sprawe nic im nie wysyłam, nic nie płacę. Ale tak w ogole to masakrę oni czynią.

pzdr.;)
guma1 / 83.24.179.* / 2010-11-10 20:37
Magduś - i ten uśmiech niech zostanie . - wiesz - naprawdę szczerze .
piotreke / 83.22.58.* / 2010-11-08 15:59
Mam 15 lat aale podałem prawdziwe dane czy musze cos robić? Płacić im czy wysłać rezygnację pocztą? Już mineło 10 dni od pierwszego e-malia od nich
guma1 / 83.6.116.* / 2010-11-08 16:22
Jak mogłeś podać prawdziwe dane skoro jesteś nieletni ????
Nie wolno Ci się do nich odzywać ani nic pisać !!!!!!!!!!!!! Słyszysz - a raczej rozumiesz - NIE WOLNO !!!!!!!!!!!!! A ile w swoim życiu kasy zarobiłeś że masz im płacić ???? To są pieniądze Twoich rodziców którzy dali Ci je nie na oszustów. A skoro nie możesz zawierać takich umów - to za co chcesz im płacić ???? U mnie od pierwszego maila minęło 16 miesięcy - poczekaj tyle samo i napisz o wrażeniach - OK ?
ewelina_29 / 2010-11-08 16:42
witaj guma1...:)
ja dzis do nich wysłałam maila ze nie zapłace im jednak tych pieniedzy,po raz kolejny wysłałam na maila rezygnacje z tej ich rzekomej umowy,zastanawiam sie czy mam tez wysłac im poleconym za potwierdzeniem odbioru i czy tam trzeba podac swoje dane?z góry dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam ewelina
ewelina_29 / 2010-11-08 02:25
witam:) otóż ja równiez naleze do osob naciagnietych przez pobieraczka..jakies kilka godzin temu skłonna byłam im zapłacic..tak mnie wystraszyli w emailu ze az sie oyczałam...dla swietego spokoju chciałam zapłacić im za ta rzekomo zawarta umowe z nim(jestem w stanie błogosławionym-poczatki ciazy i boje sie ze ten stres moze zle wpłynac na jjej pzepie)i..w ten sam dzień gsy otrzymałam od nich maila wzywajacego do zapłaty kwoty 94,80 wysłałam im rezygnacje z tej umowy z 3 miesiecznym wypowiexzeniem..odpisali ze mnie tak owe nie obowiazuje..rece ki opadaja...z góry dziekuje za odp
edd / 2010-11-08 17:16
Pani Ewelino skoro już im Pani zapłaciła to trudno najważniejsze aby dzidziuś zdrowy się urodził pozdrawiam:)
guma1 / 178.42.158.* / 2010-11-08 17:46
Ha ha ha - cześć edd - jesteś przykładem jak niektórzy coś czytają .
Ewelina NIE ZAPŁACIŁA ale chce a raczej zastanawia się czy wysłać im wypowiedzenie.
ma-mO / 85.11.107.* / 2010-11-11 22:42
moje dziecko jest w szpitalu zobaczylam dzisiaj jej poczte i wpadlam w szal.Histeria dziecka myslalam,ze ja zabije wychowuje ja sama kasy na styk a tu zaplata.Podala swoje prawdziwe dane na 11 lat.Zaplacilam bo sie wystraszylam,ale teraz wycofalam zaplate bo to wy otworzyliscie mi oczy.Szkoda mi tylko mojej corki bo jest powaznie chora,a ja doprowadzilam ja dzisiaj do stresu gdzie nie jest wskazany w jej stanie .
guma1 / 83.6.115.* / 2010-11-12 09:30
Cześć - no właśnie , kiedyś też na ten temat wspominałem . Na tym żeruje pobierak - większość z dzieciaków płaci z obawy - przed rodzicami !!!!! Jak dziecko ma właściwie ocenić sytuację skoro Ci co zamiast ich wspierać - powodują tylko dodatkowy niepotrzebny stres ???? I nie chcę by to zabrzmiało jakoś patetycznie czy moralizatorsko - ale przecież trzeba zrozumieć że internet jest jakąś oznaką rozwoju cywilizacji w dzisiejszych czasach i nie unikniemy tego. A twierdzenie że - po co tam wchodziłaś - byś nie robiła nie było by problemu - to tak jak powiedzenie - nie wychodż z domu bo coś złego cię spotka. To jest nieuniknione , kto korzysta z internetu jeszcze nie raz na oszusta natrafi. I teraz rola rodziców by dzieciom pokazać a przynajmniej nauczyć jak należy na to reagować . Dziecko - w tym przypadku 11- latka nie może sama zawrzeć prawnie ważnej umowy - NIE MOŻE . Może kupić np. cukierki czyli umowy drobne i jednorazowe- ale nie na jakąś usługę . Więc - dlaczego taka reakcja ??? Zobaczcie jakim wpływowym jesteśmy społeczeństwem , jak łatwo przyswajamy sobie kto coś powiedział a jak mało używamy czegoś czego używać należy - rozumu.
Ja też - gdy dostałem te maile to zdziwko mnie złapało niesamowite - co te barany ode mnie chcą ????? Stówę - a za co ???? I również myśl - po co się tam rejestrowałem . Ale zaraz refleksja - chwila , chwila - od kiedy płacisz za coś czego nie dostałeś ? Od kiedy płacisz za coś co nawet nie jest uruchomione a skoro widziałeś że za darmo nic nie możesz ściągnąć - to skąd wiesz co będzie jak kasę im oddasz ??? Podstawowe pytania które zmusiły do poczytania ustaw - i dopiero oczy się otworzyły . To są złodzieje - nie na zasadzie chamskiego włożenia ręki do kieszeni ale subtelnie - na zasadzie wmówienia - coś nacisnąłeś i musisz za to zapłacić , prosimy , zobacz jacy jesteśmy uczciwi - nie idziemy na policję ale cie ostrzegamy , prosimy i wspaniałomyślnie informujemy.
I tu reakcja powinna być - wsadżcie sobie w d....ę te swoje prośby czy upomnienia . Nie można tak zawierać umowy - ustawa na to nie pozwala a zapłacić można po wykonaniu usługi - bo tak również mówi ustawa. Kto o zdrowych zmysłach zapłaci jakiemuś np. glazurnikowi przed wykonaniem pracy??? Przecież - albo go już nie zobaczy albo - będzie czekał " ruski " miesiąc - jak wykonania pracy się doczeka . A przecież - usługa pobieraka to taka sama usługa jak każda , regulują je te same ustawy i zapisy prawne . Tu nie można powiedzieć - nas dotyczy jedna ustawa - reszta nie - bo tu obowiązuje PRAWO a nie pobierakowy regulamin. Jeśli któryś z wpisów w ich regulaminie jest niezgodny z zapisami prawnymi - nie ma szans na jego wyegzekwowanie , Dlatego - nikt nie musi się czegokolwiek obawiać NIKT I NICZEGO . Umów przez rejestrację nie można zawrzeć bo jest ona - rejestracja - warunkiem zawarcia umowy. Tak mówi ustawa " elektroniczna " - i jeśli ktoś mówi inaczej - łamie jej zapisy. Dlatego - nigdy nie wystąpi gdziekolwiek z takimi rewelacjami - bo by pokazał cały mechanizm oszustwa i z kogoś coś żądającego - jak pobierak kasy - wyszło by że - musi wszystkim ja oddać i zostać o coś oskarżonym . A tak - siedzieć cichutko i - jak ktoś się przestraszy - to niech płaci. Lepiej by co 10 - ta osoba zapłaciła niż nikt.
edd / 2010-11-08 21:03
Cześć Guma:) niech Ewelina nic im nie płaci i nawet niech nie wysyła tego wypowiedzenia bo szkoda nerwów a po co i dzidziuś ma czuć ze jego mama tak sie denerwuje. od mojej rejestracji minelo 3 miesiące i też nic im nie wysyłałam i nic sie nie dzieje. pozdro
Śpijcie spokojnie. / 62.21.107.* / 2010-11-08 04:12
Nie masz czego się obawiać. Zastraszają ludzi i to tyle. Nie mogą CI nic zrobić. Od bodajże roku widuję na forach kwestie związane z oszustwem Pobieraczka. Jak dotąd żadnej sprawy nie było, gdyż nie mają podstaw prawnych. Pozdrawiam ;)
ewelina_29 / 2010-11-08 02:40
przepraszam za błedy ale to zdenewowanie i pozna pora...spac nie moge bo ta sprawa spedza mi sen z powiek:(
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-07 23:49
No to tak Czytam wszystkie posty po kolei od godz 21 do teraz i z tego co sie dowiedzialem to jestem nieletni czyli gowno mi zrobia
nie dostalem listu czyli tez lipa
strona zawiera nielegalne pliki wiec sami sie nie pograza
po ip mnie nie znajda
za dane falszywe nic mi nie grozi
a co najwazniejsze guma the best ;D
no to tyle do jutra ;d
Szczegolne podziekowania dla gumy !
Dziekuje dobranoc ;)
Tadzio0349 / 78.131.239.* / 2010-11-07 22:26
mi podali w mailu dobre IP więc mam płacić?
Klaudia953 / 89.228.193.* / 2010-12-07 15:32
IP w komputerze można zmienić ale też nie wiem co robić czy im płacić czy nie i boję się odsetek.... pomóżcie!!! moje gg 28461821
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-07 22:49
Tadzio0349
Numer IP nie ma w tej sprawie najmniejszego znaczenia. NIE MASZ IM PŁACIĆ!
Tadzio0349 / 78.131.239.* / 2010-11-08 19:46
więc jeżeli po 2-3latach suma przekroczy (po odsetkach) 250zł nie zainteresuje się tym prokuratura??podałem im podczas rejestracji błędne dane i podobno to też jest karalne(mam 17lat prawie XD)
guma1 / 83.31.56.* / 2010-11-08 20:48
Tadzio0349- niedawno pisałem - teoretycznie odsetki wraz z całą należnością po 3 latach wynoszą ok 168 zł . To jest teoria bo - musi być jakaś należność do płacenia - a ponieważ płaci się na podstawie faktury a fakturę wystawia się po wykonaniu usługi - więc ????
Zauważcie - dorośli wiedzą o czym piszę - zawsze jakieś faktury dostaje się po wykonaniu usługi - np. TP SA czy inny operator - najpierw wykonuje usługę - póżniej rozlicza ją i jest faktura . A to jest rozliczane w cyklu rozliczeniowym który wynosi miesiąc . I na tej podstawie robi się opłaty. Pobierak chce coś za cały rok z góry mimo miesięcznych pakietów czy limitów . Dlaczego ??? Bo nikt by im po miesiącu nie zapłacił , bo wszyscy zobaczyli by że tam nic nie ma a na pewno baaaaaaaardzo niewiele. I - byli by zasypani reklamacjami. A tak - dawaj kasę a póżniej se reklamuj albo się odwołuj. Tylko do kogo ????
Rejestracja na dane fałszywe nie jest karalna - jest dopuszczona przez prawo - ale to już wszyscy powinni znać na pamięć - bo było napisane chyba setki razy.
Natalii / 195.205.94.* / 2010-11-10 12:33
Witam dzisiaj dostałam pierwszego meila nie wiem czy mam zapłacic boję sie
natalii / 195.205.94.* / 2010-11-10 12:35
ktos wogole dostal wezwanie do zapłaty poczta z odsetkami??
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-10 14:08
Nikt nie dostał prawdziwego wezwania do zapłaty.
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-07 21:57
Jak napisalem jestem 99% pewny no ale ten 1% zostal Tak wiec postanowilem tu jezcze troszke poczytac i z tego co przeczytalem pisza ze trzeba do nich napisac jakas umowe o zerwanie umowy czy cos takiego
Prawda?
kama407 / 77.253.184.* / 2010-11-10 10:19
Witam, niestety naleze do grona ludzi oszukanych przez pobieraczek. Dzis dostalam maila z informacja ze mam zaplacic 94 zl. Jak wiekszosc osob zarejestrowalam sie i zaakceptowalam regulamin ktory okazal sie umowa. Oczywiscie te 10 dni minely na rozwiazanie umowy. POdałam swoje prawdziwe dane. Co mam teraz robic?? Jak moge rozwiazac ta smieszna umowe?? pozdrawiam
miałkott / 193.28.187.* / 2010-11-07 21:56
SŁUCHAJCIE LUDZIE!!!!!
Od wczoraj też jestem jednym z Was. Dałem się złapać w ich sidła. Każdy prawy człowiek gdy widzi groźbę sprawy sądowej jest mocno zaniepokojony, mało tego nie którzy nawet panikują. Dajcie sobie dzień dwa, na trzeźwe podejśćie do sprawy. Przeszukajcie fora i wszystkie tematy zaiązane z tymi sk...lami z pobieraczka. Nie znajdziecie nikogo kto napisał właśnie odbyła se moja sprawa w sądzie Ja kontra pobieraczek, przegrałem i mam kilka tyś do zapłacenia. WSZYSCY NOWI W TYM TEMACIE PROSZĘ DLA SPOKOJU WASZEGO ROZKOŁATANEGO SERCA PRZECZYTAJCIE KILA POSTÓW WYŻEJ, zamiast pytać mam płacić?, co mam zrobić? cała ta sytuacja jest chora. Pobieraczek łamie prawo w kilku paragrafach które widać gołym okiem i nie trzeba być prawnikiem. Rozpowszechnia treści pornograficzne, kradnie prawa autorskie, piraci, wymusza i wyłudza pieniądze, straszy i nęka swoje ofiary. Bo to WY wszyscy jesteście ofiarami. Rejestracja i regulamin NIE JEST UMOWĄ WIĄŻĄCĄ. Umowa zosdtaje zawarta między stronami fizycznie na papierze z weryfikacją danych osobowych, lub drogą elektroniczną za pośrednictwem certyfikowanego podpisu elektronicznego o który trzeba się starać. Odnajźcie w archiwum "express reporterów" materiał o pobieraczku. Zadzwońcie do komisariatu w Gdańsku 585531232,http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0
http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ obejżyjcie te linki. JEŻELI JESTEŚĆIE NIE LETNI POWIADOMCIE SWOICH RODZICÓW,pokażcie im materiały które przekonają ich, że jesteśćie ofiarami oszustwa w sieci. Nieletni do lat 11 nie odpowiadają prawnie za żadne umowy podpisane drogą elektroniczcną, nie letni do lat 16 muszą mieć pisemną zgodę prawnego opiekuna. Wszyscy ci którzy podali prawdziwe dane i nie dostali w przeciągu tych "10 darmowych" dni żadnego pisma- umowy mają na mocy prawa przedłużony termin wypowiedzenia umowy na okres 3 miesięcy. Wszyscy Ci którzy podali fałszywe dane i boją się roszczeń ze strony oszukiwaczka iż znajdzie ich po ip, mogą spać spokojnie, kwota do 250 zł zaliczana jest do czynu o małej szkodliwośći i prokuratura nie przyjmie zgłoszenia o przestępstwie a tylko za ich sprawą operator waszej sieci udzieli informacji by namierzyć użytkownika. NIgdzie w oknie rejestracji nie było opcji i adnotacji z paragrafu o fikcyjnych danych. NIKT NIE WYMAGAŁ PODCZAS REJESTRACJI POTWERDZENIA DANYCH ZGODNYCH Z DOKUMENTEM TOŻSAMOŚĆI POD KARĄ GŻYWNY LUB POZBAWIENIA WOLNOŚCI Z ARTYKUŁU KODEKSU KARNEGO!!!!
W końcu wszyscy my którzy zostaliśmy wciągnięci w ten cały marazm zawiązany z pobieraczkiem MAMY PRAWO DO
:ZGŁOSZENIA W URZĘDZIE OCHRONY PRAW KONSUMENTA I KONKURENCJI http://www.uokik.gov.pl/infolinia.php NARUSZENIA NASZYCH PRAW ZACHĘCAM DO SKAŁDANIA ZARZALEŃ PREZES WYDAŁ ZAKAZ PRAKTYK PROWADZONYCH PRZEZ PORTAL POBIERACZEK.PL MIMO TO PROCEDER NADAL ISTNIEJE
:ZASIĘGNĄĆ RADY U OFICERA POLICJI WYDZIAŁ ZAWALCZANIA PRZESTĘPCZOŚĆI INTERNETOWEJ
: cO NAJWAŻNIEJSZE http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/comment.html?_action=komentuj&token=18261fba&id=6548572
TO LINK DO KOBIETY KTÓRA ORGANIZUJE PROCES PRZECIWKO POBIERACZKOWI. NIE PISZCIE DO NIEJ CO MACIE ROBIĆ TYLKO ZAPOZNAJCIE SIĘ Z TREŚCIĄ BLOGA I ZRÓBCIE CO NALEŻY. WSZYSCY KTÓRZY WPŁACILI PIENIĄDZE MAJĄ PRAWO DO ICH ODZYSKANIA + SZKODY MORALNE. WSZYSCY CI KTÓRZY PIENIĘDZY NIE WPŁACILI MAJĄ PRAWO DO ROSZCZENIA O ODSZKODOWANIE ZA SZKODY MORALNE I GROŹBY POD ICH ADRESEM.
Proszę wszystkich poszkodowanych o poważne potraktowanie sprawy, według reportarzu z zeszłego roku liczba oszukanych internałtów to prawie 30 tyś. 100 osób wystarczy byśmy za adwokata zapłacili 5 zł. Ja osobiście zamiast płacić na pobieraczka jestem gotów tą stówę zapłaciąć adwokatowi. Jeżeli liczba roszczących prawo o odszkodowania będzie naprawdę wysoka pobieraczek pójdzie z torbami, komornik zajmie ich dobra bo napewno nie będa wypłacalni, ale to wszystko zależy od nas samych. Piszcie do gazet, poruszcie wszystkie możliwe media, piszczie do swoich znajomych, piszcie na forach. Wyrażam zgodę na kopiowanie i przekazywanie dalej poniższego postu, niech stanie się zaczątkiem definitywnego końca tych złodziei.W pojedynkę nic nikt nie zwojuje, razem jesteśmy w stanie coś z tym zrobić. Spotkajmy się w sądzie lub na uliczy ale nie siedźmy w domu z założonumi rękami. Jeszcze raz zapraszam Was na ten blog http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/kat,725364,index.html piszcie posty pytajcie włąścicielki o postęp w pozwie, deklarujcie swoją obecność na sali sądowej. W innym przypadku, dacie pozwolenie na to by nadal proceder ten miał miejsce, pozwolicie dzieciom popełniać samobujstwa w strachu przed rodzicami i sądem.... Pozdrawaim i do dzieła.
elemele / 89.77.160.* / 2010-11-10 08:34
Jestem jak najbardziej za, przyłączam się do Ciebie. Może połączmy wszyscy nasze siły przeciwko pobierakowi? Jestem za działaniem, a nie za gdybaniem i strachaniem się.
Moje gg 291 12 42 (tylko dla pokrzywdzonych przez pobieraka), a mail i tak jest publiczny, więc go podaję (proszę o nieprzysyłanie mi reklam - i tak będą kasowane bez czytania i oznaczane, jako spam): astro.salus@gmail.com, więc piszcie, co postanowiliście.
zan1924 / 2010-11-08 20:34
Popieram!!!!!!!! Trzeba to nagłośnić jeszcze bardziej i działać po to aby już nikogo i nas nie nękali!!!!!!!
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-07 21:45
OK Guma Wielkie dzieki Jestem teraz w 99 % pewny :) mam zaplacic do piatku zobaczymy co zrobia
Pozdrawiam
guma1 / 83.31.49.* / 2010-11-07 19:46
Przerazony - Pewno że nic - każdy nieletni podał zawyżony wiek - spoko - to była tylko jakaś rejestracja i tu można podawać danie fałszywe. Oni o tym wiedzą - dlatego zrobili barierę wiekową bo wiedzieli że WSZYSCY nieletni napiszą nieprawdę . A zrobili to po to by teraz WSZYSTKICH dzieci i młodzież straszyć jakimiś BZDURAMI o fałszywych danych. A tu - nikomu nic nie zagraża . SPOKO - ZAPOMNIJ O TYCH OSZUSTACH.
Adams0801 / 2010-11-07 21:28
JA MAM 12 LAT I COŚ WAM POWIEM !!!!!!!!!
Kurde ludzie zrozumcie ja też się bałem ale gdy oni przysyłali mi WIADOMOŚCI w************** je do kosza bo to wysyłają automaty!!!!!!!!!!!!! W sumie wyślą wam 3 maile !!! Aż się pośmiać można co tam piszą sąd kurator ble ble ble !!!! TO FIKCJA NIE WAŻNE !!!!!!! Wiec radzę wam mieć to w du... nie zwracać na to uwagi bo oni wam gówna zrobią znacie przysłowie NIE STRASZ NIE STRASZ BO SIĘ ZESRASZ to właśnie op tym myśle !!! PODSUMOWUJĄC !!!!! Nie bujcie się tych debilnych maili nic wam nie zrobią !!!! Ja posłuchałem innych i przekonałem się że mają rację !!!!! NIC IM NIE PŁAĆCIE !!!!!
TO NAPRAWDĘ DZIAŁA NA TYCH OSZUSTÓW !!!!

Najnowsze wpisy