Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-07 19:15
Guma Dzieki ale nadal nie jestem pewny bo w rejestracji chyba podalem inny wiek niz mam ; /
nie bede mial problemow za podawanie falszywych danych?
zoe / 217.173.187.* / 2010-11-07 19:39
Mam 15 lat w rejestracji podałam chyba 45 : ) i ogólnie wymyśliłam resztę. Nic ci nie zrobią. Don't worry be happy : )
guma1 / 83.31.49.* / 2010-11-07 17:51
Przerazony - Chłopie - masz 14 lat i wiesz co prawo mówi o takich chłopcach jak Ty ? / używam słowa chłopiec bo dzieli nas różnica 30 lat / . Otóż - prawo nakłada na Was OBOWIĄZEK NAUKI a NIE POZWALA NA ZAWARCIE PRAWNIE WAŻNEJ UMOWY . A jeśli ktoś - usługodawca - dopuści do takiej sytuacji - to ma umowę NIEWAŻNĄ !!!!! Bo - to jest JEGO OBOWIĄZEK by do takiej sytuacji nie dopuścić - tak mówią ustawy. A dopuszcza twierdząc że coś zawarłeś - co jest kompletną bzdurą - po to by teraz Cię czymś straszyć . Niepotrzebnie coś im pisałeś - do niczego nie jesteś zobligowany . I jakieś podanie wieku NIE JEST zabezpieczeniem - a na pewno nie wystarczającym - a to już jego zmartwienie - nie Twoje.
Uszy do góry - jutro szkoła i na tym się skup - o pobieraku zapomnij !!!!!!!!!!
Przerazony / 77.45.113.* / 2010-11-07 16:12
Witam dzisiaj dostalem e-mail z informacja o zaplacie w kwocie prawie 100zl Informacje podalem blede ale mam 14 lat Przestraszylem sie ale czytajac to co wy napisaliscie czuje sie pewniej ale jednak nie do konca Odpisalem im daleczego mam to zapalcic i dlaczego taka kwote przeciesz na stronie jest napisane co innego a zarejestrowalem sie aby pobrac 1 plik ale go nie pobralem bo i tak wystapily bledy Prosze o pomoc
Dziekuje
edee / 91.150.169.* / 2010-11-07 13:53
Powiedzcie mi co mam zrobic Odznaczylem na stronie głównej pobieraczka zagode z regulaminem, ale wpisałem tam dane których sam juz nie znam nawet - jakies wymyslalem, do tego podałem maila ktory tez jest z jakimis wymyslanymi danymi, tyle tylko ze robiłem to ze sowjego domowego IP. Co moge w tej sytuacji zrobic?/ czy mam cos robic?
Zaznaczam jeszcze ze dokonałem tego przedchwila wiec jest to świerza sprawa, ale w razie odstąpienia od umowy to ja nawet nie pamiętam danych jakie tam wpisywalem.
Dostałem link do uaktywnienia konta ale na niego nie wchodziłem jeszcze - wiec nie wiem czy sprawa pobieraczka mnie dotyczy lesli nieaktywowalem konta, ale zarejestrowalem sie na stronie głownej pobieraczka.

Co moge w tej sytuacji zrobic:
_ dokonczyc aktywacje konta i zrezygnowac z niego podpisując sie fałszywym imieniem i nazwiskiem ktore akurat pamietam? tylko ze moga mnie zgłosic na policje o o szusto?
_Dokonczyc aktywację konta ale napisac ze pomyliłem dane i podać im moje prawdziwe dane a następnie odstąpić od umowy _ tylko czy ktoś w to uierzy i czy nie naslą na mnie policje za oszustowo podania nieprawdziwych danych wczesniej
_ Nie robic nic - i niewiadomo co bedzie dalej?
_Aktywowac konto zapłacic i spokój.?


Najbardziej boje sie tego aby mnie nie bylo skutków prawnych podania nieprawdziwych danych.
guma1 / 95.49.33.* / 2010-11-07 14:17
NIC NIE RÓB - wyrzuć ten mail z linkiem aktywacyjnym do kosza . I jak to nie wiadomo co będzie dalej ???? Jutro poniedziałek , póżniej wtorek itd. Albo szkoła , albo praca - a cóż niby ma być takiego na co mógłbyś zwrócić specjalna uwagę ???? Nie aktywowałeś tego czegoś czyli nie potwierdziłeś im maila na który mogli by wysyłać Ci jakieś straszydła w formie - maili. Więc - nie demonizuj pobieraka - oni nic nie mogą . A jeśli jakiś mail dostaniesz - będziesz miał dowód na to co ty staramy się innym przekazać - to są oszuści .
zoe / 217.173.187.* / 2010-11-07 12:36
odsetki w skali roku wynoszą 20 zł? i co roku tyle dochodzi czy się to jakoś podwaja ? bo jak co roku te 20 dochodzi, to to co oni piszą jest bezsensu bo oni mogą się procesować o kwotę nie mniejszą niż 260 zł, a mają czas 2 lub 3 lata, to wtedy wychodzi 160 zł.
guma1 / 95.49.33.* / 2010-11-07 12:46
zoe - dobrze główkujesz - to wychodzi 163,81 zł po 3 latach.
wisiol / 83.25.65.* / 2010-11-06 19:13
ja mam taki sam problem jak inni i tez mam do zaplacenia te niespelna sto zł i z tego co tu wyczytalem to wynika ze nie musze płacić bo i tak mi nic nie zrobia za nie placenie.. pozostaje tylko jedna sprawa z która nie wiem co zrobic,a mianowicie chcialbym usunąć to konto na pobieraczku i wypowiedzieć ta niby umowe.Czy mogłby mi ktoś powiedzieć jak moge to zrobic bo nie mam juz pojęcia jak sie za to za to zabrać???
guma1 / 83.31.58.* / 2010-11-06 19:17
I dobrze że nie masz pojęcia - bo nic robić nie musisz . Założysz się ze mną ???????????
Ciekawe / 80.53.134.* / 2010-11-07 10:40
Guma1 lubisz intrygować i podbudzać ludzi. :P
Srawiedliwy / 83.19.162.* / 2010-11-06 00:46
...a może by im wreszcie ktoś morde obił....kibiców tam nie ma w tym Gdańsku...zalać tą piwnice benzyna i wykurzyć szczury z piwnicy...skoro prawo mamy do dupy to jakaś sprawiedliwość po swojemu musi być.....bo to nie ujdzie by pare gnojków i prawnik terroryzowali i oszukiwali tyle tysiecy moich rodaków....kibole zróbcie coś bo nie dam rady i sam sie tam przejade i narobie głupot
ewelkaak865 / 89.231.77.* / 2010-11-05 23:27
a ja ich wczoraj zbeształam ;P
ale i zablokowałam strone w necie ;)
zan1924 / 2010-11-06 13:39
hmmmmmmmmm.... to ja już nie wiem czy mam płacić czy nie :(
guma1 / 178.42.252.* / 2010-11-06 14:11
Chcesz powiedzieć - wyrzucić pieniądze - to Twoja wola . Dać cwaniaczkom kasę - cóż - nikt nie będzie z tego powodu płakał . Bo - tak naprawdę chodzi tu o to że - płacąc im sponsoruje się ich działalność . Ci dzisiejsi mogą podziękować wszystkim tym którzy płacili od początku tej bzdury. Bo - zasponsorowali karę UOKiK a dzisiejsi płacący robią zrzutę na dalsze kary - które na pewno nastąpią . Do przemyślenia.
zan1924 / 2010-11-06 17:11
hmmmmm... masz rację guma1.... NIE DAWAĆ IM KASY!!!!!!!!!!!!!!!!
red57 / 88.156.59.* / 2010-11-05 23:26
Uwaga na stronę "http://rapidownia.wloclawek.pl/" . Sukinkot przekierowuje na stronę pobieraczka. Link ma w php i nie widać dokąd prowadzi.
karolaaaaa / 91.145.138.* / 2010-11-05 23:00
Oni są walnięci jacyś. Samowolka. Teraz będą śmiać się wszytskim w twarz i twierdzić dalej, że działają zgodnie z prawem.
Dzięki za wytłumaczeni sprawy z tymi odsetkami i przepraszam za zamieszanie ;) W takim razie jak sprawa tak wygląda to tylko idiota by się sądził za taką kasę...
Ciekawe co z tego wyjdzie.
guma1 / 83.31.48.* / 2010-11-05 18:29
;-( - wiesz co znaczą słowa tej niby pani rzecznik a które tu z takim zapałem cytujesz ??? Że - to oczywiście przykład - jeśli jakiś regulamin mówi że masz wymordować całą swoją rodzinę to tak ma być - bo tak ten regulamin mówi a Ty go akceptowałeś i na to się zgodziłeś !!!!!!!!!!!!!! Ma to sens ? A jeśli jakiś regulamin powie - masz obrabować bank a pieniądze oddać temu kto ten regulamin stworzył i Ty go akceptujesz czyli zgodzisz się na te zapisy - to co - kiedy idziesz na włam ???????????? Ma to sens ????????
Bo sens Twoich słów jest taki - co zaakceptuję w regulaminie - muszę to spełnić !!!!!!!!!!!!! Więc w obliczu podanych przykładów - zgoda , drastycznych - ALE CZY TO MA SENS ??????
Regulamin może powiedzieć - jeśli się zarejestrujesz - możesz zawrzeć umowę - nigdy tego nie może ze sobą zrównać !!!! Bo - jest regulaminem , bo zgodnie z ustawą zawiera WARUNKI ZAWARCIA UMOWY .Coś zależy od czegoś - a nie jest równoznaczne.
Odpisywałem Ci już na te rewelacje - ale zamiast pomyśleć Ty z uporem maniaka - pani rzecznik tak powiedziała . A ja mówię g... o mnie obchodzi co powie jakiś rzecznik - mnie interesuje CO MÓWIĄ USTAWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! To one stanowią prawo - nie pobierakowy regulamin . To one mówią CO REGULAMIN MA ZAWIERAĆ i jeśli zawiera wpis niezgodny z zapisami ustawy - to wiesz co może taki pobierak wszystkim ???????????

karolaaa - cześć - troszkę namieszałaś . Odsetki ustawowe wynoszą 13 % w skali roku i to dotyczy ich pierwszego regulaminu.
I teraz - co robią ci oszuści gdy UOKiK nakazuje zmiany w regulaminie - dotyczące ZMIANY PRAKTYKI - czyli że dzień rejestracji nie może być pierwszym dniem płatnej umowy ?????????? Co zmieniają ???? Zmieniają TYLKO wysokość jakiś kar - wydumanych kar za coś co nie istnieje.
Mówią - odsetki wynoszą - czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP - czyli 20 % w skali roku / wysokość stopy % kredytu lombardowego NBP wynosi 5 % - więc czterokrotność - wiadomo / . Ile wynosi 20 % od 94, 80 zł - policzy chyba każdy.
Dokładają jakąś wzmiankę o - karach w przeliczeniu na dolary - to jest nowy wpis.
I teraz - pierwszy regulamin mówi - odsetki 13 %
Drugi regulamin mówi - 20 % .
To teraz pytanie - wszyscy co rejestrowali się przed drugim regulaminem - jaki zapis ich obowiązuje 13 czy 20 % ????? I czy obowiązuje zapis o tych niby karach - prawie w dolarach ???
A przecież - żadne z nas - tych wcześniaków - nie akceptowało drugiego regulaminu - więc ????? A KAŻDA zmiana regulaminu tym bardziej jakiś płatności - musi być dokonana listownie !!!!!!!!!!!!!!!
Pobierak nic nie robi zgodnie ze sztuką zawierania umów - jedna usługa a dwa regulaminy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo ciekawe - dlatego możecie o nich zapomnieć . Mówić - umowy są to jedno . Mówić - naliczam jakieś odsetki i kary - to drugie .
ALE UDOWODNIENIE TEGO ZGODNIE Z ZAPISAMI PRAWNYMI - TO JUŻ CAŁKIEM INNY WYMIAR.
CIekawe / 80.53.134.* / 2010-11-05 16:24
Moi drodzy - dziś znów możemy się pośmiać. :P
Drugi mail :
"Szanowna Pani,

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli)
oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na
podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą
elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do
wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na
stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych
potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi
Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu
rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do
ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres
próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w
Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie
Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy.
Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane
poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie
stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej
przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu
został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy o miesięcznej
pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie
Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska,
adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej
oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów
cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w
ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów
wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet.
Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności
poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi
szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości
stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów
amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy
procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego

W razie pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc pod numer 58
553 12 32.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl"
hasee / 91.94.43.* / 2010-11-05 15:02
sama mam ten problem nie wiem co robic
gajbar / 83.29.169.* / 2010-11-05 11:42
Zajerestrowałem sie na pobieraczek.pl i przysłami mi e-maila zebym zapłacił prawie 100zł olałem tą wiadomośc, dzis dostałem wezwanie przedsądowe, pisza ze lezeli nie zapłace to zgłoszą sprawe do sądu, co robić?
zoe / 217.173.187.* / 2010-11-05 14:58
o mamo czytaj co tu piszą ! : D Każdy dostaje 3 maile, no chyba ze im jeszcze pisałeś coś to dostaniesz ich trochę więcej. Ale nic ci nie zrobią, pomyśl ile byś mógł za te 100 zł zrobić, to od razu ci chęć oddania im kasy przejdzie : )
vera16 / 89.230.79.* / 2010-11-04 15:03
Też zarejestrowałam się na tej stronie. Jestem niepełnoletnia więc z tego co widze nic mi nie mogą zrobić ;) szkoda tylko tych którzy już zapłacili...
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-04 18:37
vera16, ja jestem pełnoletni i mi też nie mogą nic zrobić :)
Oni po prostu nikomu nie mogą nic zrobić. Jesteśmy chronieni przez prawo. Tylko piszą te kłamliwe maile i liczą, że naiwni im zapłacą (choć niestety znajdują się tacy naiwniacy, którzy płacą).
NIE BÓJCIE SIĘ POBIERACZKA I NIC NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM!
kora1971 / 77.112.111.* / 2010-11-05 17:33
hej dzisiaj ja równierz dostałam emla od pobieraczki ze mam zapłacic 94,80 zł i mam na to 5 dni jezeli nie zapłace to strasza mnie sadem nie wiem co mam zrobic zapłacic im czy nie??
maara / 79.191.84.* / 2010-11-05 11:18

Jesteśmy chronieni przez prawo. Tylko piszą
te kłamliwe maile i liczą, że naiwni im zapłacą (choć niestety znajdują się tacy
naiwniacy, którzy płacą).


Hmm... Proszę o podanie przepisu, który chroni mnie przed konsekwencjami za niewywiązanie się z zawartej umowy ? Umowa jest umową, a problem w tym, że nikt nie czyta regulaminów. Inna sprawa, że pobieraczek.pl ma wrednie skonstruowany regulamin, za co został ukarany przez UOKiK [za wprowadzanie konsumentów w błąd]. Mieli regulamin poprawić, na swojej stronie zamieściś sentencję wyroku, ale to niewiele wniosło. Regulamin nadal jest mętny... ale to nic. I tak go nikt nie czyta, a potem szuka się pomocy w takich "grupach wsparcia" jak to forum. Jak dotąd nie trafiłam tu na żadne merytoryczne informacje, tylko bełkot w stylu "oszuści, nie płaćcie im" itd. Waszym problemem jest niewiedza ! Czas dorosnąć i dyskutować na argumenty, a nie na slogany i nie podnosić się na duchu wzajemnym namawianiem do niepłacenia, tylko konstruktywnymi radami. I to nie wyssanymi z palca, ale opartymi na doświadczeniu. Kto z Was najpierw zadzwonił do Rzecznika Praw Konsumenta ? Nikt. Najpierw czyta się fora, które są pełne naiwnych dzieci.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-05 16:21
maara
Umowa to umowa, z tym się zgadzam. Ale czy będziesz tak łaskawa i pokażesz mi umowę z pobieraczkiem? Sęk w tym, że umów nie ma. Bo poprzez rejestrację zamawiamy usługę bezpłatnego testowania przez 10 dni, a nie płatną roczną usługę. I takie są fakty. Nie odróżniasz regulaminu świadczenia usług od umowy, a to dwie zupełnie różne sprawy.
Może nie trafiłaś na merytoryczne informacje, ale były takie udzielane, łącznie z cytowaniem paragrafów i sygnaturami spraw sądowych w analogicznych sprawach (wiem, polskie sądownictwo nie opiera się na precedensach). Niestety, te bardzo merytoryczne wypowiedzi giną w tysiącach TAKICH SAMYCH pytać "co robić? płacić, czy nie?". Na tak zadane pytania odpowiadam krótko i konkretnie, nie chce mi się za każdym razem pisać szczegółowego uzasadnienia i cytować paragrafów. Jeśli pytanie wymaga podania argumentów, to w odpowiedzi takie podaję. Moje rady są zawsze akuratne i oparte na doświadczeniu. Widzę, że przejrzałaś tylko kilka lub kilkanaście wpisów, że nie trafiłaś na relacje z rozmów z rzecznikami konsumenta. Ale jak chcesz, to mam dobry cytat:
"Z naszych informacji wynika, że chociaż serwis straszył sądami, to przeciw żadnemu ze swoich klientów z pozwem nie wystąpił. Zapewne z obawy przed niekorzystnym dla siebie wyrokiem – uspokaja Artur Kondrat, miejski rzecznik konsumentów w Rzeszowie. - Dlatego wszystkim, którzy się do nas zgłaszali z pytaniem o Pobieraczka, radziliśmy po prostu nie płacić."
http://tinyurl.com/37z3nae
Narzekasz, że wypowiedzi tu są mało merytoryczne. A Twoja niby była merytoryczna?
;-( / 89.161.22.* / 2010-11-05 13:24
Widzisz , ja zrobiłem tak bo w niedziele przeczytałem maile od pobieraczka. przeczytałem te forum a w poniedziałek polazłem do rzecznika . wchodząc powiedziałem "czy wie pani może coś o pobieraczku ? zarejestrowałem się tam i każą mi płacić - oszuści" gdy powiedziałem że są to oszuści odrazu odpowiedziała mi że to nie są oszuści . tylko że mają zawiły regulamin . Powiedziała mi że mogę spróbować nie płacić i jak coś przyjdzie od nich do mnie to żebym przyszedł do nich z tym pismem , i wcale nie ma tak że po 2 latach jest po sprawie . POWIEDZIAŁA MI WYRAŹNIE ŻE MAJĄ 3 LATA NA ZŁOŻENIE POZWU W SĄDZIE , a nie 2 lata tak jak tutaj każdy piszę . Ja osobiście mam na to wywalone . Nie będę im płacił mimo iż wiem że jest w tym tylko moja wina że nie czytałem regulaminu . Nie ma co się oszukiwać , fakt faktem że mają przepisy na swój korzyść tj.powinni albo przypomnieć o tym okresie 10-cio dniowym , albo zablokować/usunąć konto po 10 dniach tak jak to normalne portale robią. To co oni robią to nie jest zabronione i dlatego to robią .... Po za tym akceptując regulamin podpisaliśmy umowę . Możecie teraz pisać że piszę bzdury ale tak nie jest . Teraz jest już ten paragraf że drogą elektroniczną też można zawrzeć umowę.
Ode mnie tyle ... To co napisałem jestem w 99% przekonany że mówię prawdę.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-05 16:44
@ ;-(
Jednak piszesz bzdury, a w zasadzie dałeś sobie wcisnąć bzdury przez niedouczoną panią rzecznik. Owszem, była kwestia dyskusyjna czy pobieraczek ma 2 czy 3 lata na dochodzenie (niesłusznych) należności. Ale rozwiązał ją sam pobieraczek twierdząc, że ma na to 2 lata. Jeśli miałby 3, to dlaczego pisałby, że ma 2?
Zamiast latać po niedouczonych rzecznikach, lepiej zadzwoń do UOKiK pod bezpłatny numer 800 800 008, tam Ci powiedzą żeby nic nie płacić (choć stoją na asekuracyjnym stanowisku, że należy wysłać im wypowiedzenie "umowy" jeśli przy rejestracji podało się prawdziwe dane). Ja z kolei jestem na 100 % przekonany, że mówię prawdę.

Najnowsze wpisy