Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.31.59.* / 2010-11-04 09:27
jania23 - cześć - wpisałaś dane fałszywe - co jest zrozumiałe - ale piszesz że adres mail już prawdziwy . A cóż to znaczy ??? Zobacz - mam kilka skrzynek pocztowych i przy zakładaniu należy podać tylko niektóre dane - imię , nazwisko , ustalony przez Ciebie login i hasło , wiek - i to wszystko . I tu możesz wpisać co chcesz - nikt z tego tytułu nie będzie Cię ścigał sądownie i straszył komornikiem . I wiesz na czym polega śmieszność sytuacji ? Pobierak mówi - dla pani zamówiliśmy jakiś pakiet - ciekawe - o północy mija termin wypowiedzenia czegoś - a między 3 i 4 już uprzejmie donoszą - zakupiliśmy DLA PANI jakiś towar. Ciekawe - bo to oznacza że ten pakiet kupili dla każdego z nas imiennie - tylko dla tej osoby do której się zwracają . A dlaczego jest to śmieszne ? Bo - to tak jak by ktoś sprzedający np. zapałki udowadniał że jakieś konkretne pudełko kupił tylko dla tej jednej osoby - TO A NIE INNE . Przecież to jest niepoważne .
Nie ma żadnych pakietów i mówienie o próbie wyłudzenia czegokolwiek - to nieporozumienie . Bo - zapisy prawne mówią o szkodzie faktycznej czyli - musi być możliwość wykazania tej szkody. A - przecież każde z nas ma 10 darmowych dni a póżniej ten rzekomy dostęp do czegoś - PO ZAPŁACIE . Nie ma możliwości by coś bez zapłaty otrzymać - więc niech sobie pobierak to co niby dla wszystkich zamówił - wciśnie swojej rodzince - naściągają sobie tyle filmów ile będą chcieli . Tylko - czy można ściągnąć coś z tego - czego nie ma?????? Albo - niech sobie to zachowa ten Tomek z Krakowa co to na ich stronie kiedyś się wypowiadał / ci z dłuższym stażem wiedzą o czym piszę / . Normalnie chłopina była tak szczęśliwa - że tylko pozazdrościć . No cóż - choć jeden był zadowolony - ale to na pewno pracownik pobieraka - tylko chyba to zadowolenie już mu minęło - bo wpis na ich stronce został usunięty.
Pozdrawiam - nie przejmuj się - nie ma czym . I - tak naprawdę to pobierak nie wie kto jakie dane podał - BO TEGO NIE ZWERYFIKOWAŁ LISTOWNIE . Więc - czym tu się przejmować ?
Ja_Ja_Ja / 153.19.170.* / 2010-11-04 11:25
tez dostaje od nich wiadomosci jak to ze mam zaplacic itp ze groza sadem itp ale jak sobie pomysle ile osob jest poszkodowanych to przeciez do konca zycia spraw sadowych wszystkich nie odbeda co nie zmienia faktu ze tez czasami mam nerwa bo niektorzy juz pisza takie rzeczy ze az chce sie zaplacic ale nie ma opcji... powinni zamknac te zlodziejstwo..
the datesss / 83.16.135.* / 2010-11-04 20:41
Ludzie, nie płaćcie za to oszustwo. Eller Service wysyłając maile o treści straszącej sądem, komornikiem itp. próbuje wyłudzić pieniądze od ludzi którzy zarejestrowali się na pobieraczek pl. Po prostu ignorujcie te maile i nie przejmujcie sie - od razu do kosza.
Nic wam nie zrobią. Sam się o tym przekonałem. Dostałem od nich parę maili z groźbami i prawniczym bełkotem, nawet "wezwanie przedsądowe" (strasznie to brzmi;) olewam to dalej i nic. Eller Service uprawia ten proceder od około 2 lat. Sprawa otarła się o UOKIK, było też coś o tym w programie "UWAGA". Dalej się w to bawią licząc na to że jakiś procent przestraszonych tymi ich mailami zapłaci te 100zł.
guma1 / 83.31.59.* / 2010-11-04 08:48
natka123- Widzisz - tak jest , umowa - jeśli istnieje - zawarta przez osobę nieletnią jest nieważna. I - trudno tu mówić o jakimś zabezpieczeniu przez zawarciem czegoś - przecież dzieciaki rzekomo to zawierają . Ale - na tym to polega - pokazać jak dużo się oferuje , zezwolić na jakąś rejestrację by póżniej straszyć wszystkich jakimiś konsekwencjami. Piszesz - czy osoby które nie dawno się rejestrowały nie zostaną do czegoś pociągnięte ? A co z tymi którzy rejestrowali się tam dużo wcześniej ????? Zobacz - jedyny kontakt jaki mają z osobą rejestrującą się to adres mail inne dane ich nie interesują . Dlaczego ???? Bo wiedzą że to lipa , mało kto podał dane prawdziwe . A trudno uznać że umowę zawarł np. Ali Baba czy Pies Pluto . Bo tu te dane adresowe bezwzględnie trzeba potwierdzić listownie - tym bardziej gdy do zawarcia tej niby umowy dochodzi bez udziału obydwu stron.
I - kiedyś to pisałem ale powtórzę - czy ktokolwiek z Was - jako przedsiębiorca - zamówił by czyli wydał swoją ciężką kasę by na tego typu rejestrację , zamówić jakieś pakiety i mówić o umowie i o świadczeniu usług? Bzdura kompletna - dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ich ignorowanie . Kto tak bardzo tych maili się boi - niech zmieni adres poczty . Przynajmniej nie będzie nikogo korciło by to co śle pobierak przeczytać .
NIE WOLNO IM PŁACIĆ - nie należy nic im odpisywać - bo po co???? Po co kolejne jakieś maile mające zastraszyć a nie mające nic wspólnego z rzeczywistością . I pamiętajcie - TO POBIERAK COŚ MUSI , TO POBIERAK COŚ MUSI UDOWODNIĆ ŻE COŚ ZAWARŁ I Z KIM ZAWARŁ - A JAK TO ZROBIĆ ????? Każde oświadczenie - to nie ja - wystarcza bo tu musieli by udowodnić - widziałem jak się rejestrował . A sami widzicie - wystarczy znać czyjeś dane , adres mail by je przy rejestracji podać i co - czy to oznacza że ta osoba jakąś umowę zawarła ??????Życzę szczęścia w UDOWODNIENIU ŻE TAK JEST.
danna / 83.25.198.* / 2010-11-07 16:51
ok ok... mógł znać moje dane, mojego maila a moje hasło do maila też w takim razie MUSIAŁ znać...
natka123 / 83.21.47.* / 2010-11-04 07:41
Cześć
Ja również mam taki problem, a dokładnie moja młodsza 12 letnia siostra. Założyła konto podając błędne miasto i ulicę, wiek prawdopodobnie też. Nagle przyszedł mail z wezwaniem do zapłaty.
Zadzwoniłam do rzecznika i polecił mi odpisać im mailowo, powołując się na art.12 i 14, że umowa zawarta przez 12 latkę jest nieważna. Na razie się nie odezwali (od 2 dni czekamy).
Nie patamy jednak czy podała odpowiedni wiek, bo pobieraczek podobno wymiguje się tekstem : skoro konto założone to weryfikacja wieku była itd.
Nie wiem co zrobić, nie chce denerwować rodziców, a przy tym oberwać za cokolwiek.
Czytam tu, że wszyscy nie płacicie, jednak czy osoby które niedawno założyły konto nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności?
Nawet jeśli chciałabym zapłacić, co zrobić, przecież nie wypiszę na druku wpłaty tego błędnego adresu, który wymyśliła moja siostra.
Bardzo proszę o wskazówkę i pozdrawiam.
makarena_O / 2010-11-03 21:16
Hej, mam dokładnie taką samą sytuację jak wszyscy naciągnięci.
Nie skorzystałam z pobieraczka i zapomniałam o rejestracji kompletnie.
Dostałam standardowe wezwanie do zaplaty, po czym napisałam do nich maila z uwzględnieniem moich praw:
Szanowni właściciele firmy Eller Service S.C.
Niniejszym oświadczam, iż odstępuję od 'umowy' zawartej z waszą firmą przez serwis Pobieraczek.pl dnia 9.10.2010r.
Odmawiam zapłacenia jakichkolwiek należności, jakie rzekomo jestem wam winna, ponieważ:1. Z serwisu Pobieraczek.pl nie skorzystałam poza rejestracją, a więc nie pobierałam plików multimedialnych jakie oferujecie co oznacza, że nie miałam okazji skorzystać z waszych usług!2. Ze względu na brak wiadomości o jakichkolwiek opłatach po 10 dniach od zarejestrowania się okres możliwości odstąpienia od niniejszej umowy przedłuża się do okresu 3 miesięcy - dzisiaj dnia 27.10.2010r. nie mija miesiąc od akceptacji regulaminu co pozwala mi na korzystanie z prawa konsumenta i odstąpienia od umowy bez żadnych konsekwencji.3. Za próby dalszego oszustwa i wyłudzenia pieniędzy ode mnie naruszacie Państwo art. 286 par. 1 k. k. w zw. z art. 13 k. k., co jest przestępstwem i za dalsze bezpodstawne grożenie mi sprawą sądową ostrzegam, iż przy jakimkolwiek naliczeniu z waszej strony karnych odsetek lub żądania sumy 94,80PLN - jak dotychczas - sprawa zostanie zgłoszona na policję oraz do prokuratury a także postaram się, aby wszyscy pokrzywdzeni przez Was – materialnie i nie tylko – internauci napisali Pozew Zbiorowy, dzięki któremu będziemy mogli rościć sobie prawo do odszkodowań!
na co mi dzisiaj odpisali w dwuch mailach:
Szanowna Pani,Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie niezadowolenia może Pani w każdej chwili zawartą umowę wymówić. Pani nie skorzystała z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia pakietu Pobieraczek5.
"Załącznik nr 2 "Cennik":
Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania
Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:
1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.
2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -
Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża automatycznie.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Szanowna Pani,Informujemy, iż złożone przez Panią oświadczenie o odstąpieniu od zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało złożone po terminie.Wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym razem w tradycyjnej formie pisemnej.
Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w audycji radiowej dostępnej pod adresem:
http://www.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/20181b53704d6f5a26eb55990f9c9f6a.flv
Informujemy, iż zgodnie z art. 7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni.
Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin
pysz11 / 82.177.239.* / 2010-11-07 12:40
zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;
Karola991 / 213.238.97.* / 2010-11-03 23:47
Grubo! w sumie ja też mam taki problem. Nie wiem chyba pójdę z tym na policje wydrukuje wszystkie maile od nich i sie zorientuje jak to wygląda. Niby się nie boje .... a po jakimś czasie przychodzi kolejna wiadomość i znów się boję. Nie mam pojęcia na głównej stronie jest napisane na dole ze po 10 dniach jest pobierana opłata .... i moze jednak trzeba zapłacić ... sama już nie wiem.... nie pracuje nie wiem skąd wziąć to 94zł a tym bardziej nie bedzie mnie stac jeżeli wszystko jest zgodne z prawem i jeszcze doliczą odsetki:( do dom dostaliscie jakiś pismo? a ile czasu jesteście zarejestrowani juz na tym pobieraczku sraczku?
jania23 / 82.160.241.* / 2010-11-03 19:04
Bardzo dziekuje orf1888 za odpowiedz na prawde dales mi wiare bo mimo ze przeczytalam forum to wahalam sie czy zaplacic czy nie, ale niestety nie czuje sie winna poniewaz nie zostalam poinformowana o tym ze podpisuje cokolwiek. Mało tego nic nie sciagnelam, a ich pliki sa albo uszkodozne albo nielegalne. To jest po prostu szczyt w taki podły sposob wykorzystywac ludzi, szczegolnie te biedne dzieci. Ja dostalam dopiero jednego maila wiec pewnie inne tez dostane oczywiscie bede na biezaco informowac was co i jak. Nie bede placic mam nadzieje ze nikt nie zapuka do moich drzwi, bo wtedy na prawde sie wkurze! Pozdrowienia dla wszytskich :) I jeszcze raz dziekuje serdecznie za pocieszenie!
orf1888 / 2010-11-03 21:45
Janiu23 zapewne dostaniemy jeszcze po 2 maile;) Ale tak jak już pisałem, to tylko pogróżki mijające się z prawdą... Bo zobacz, nawet ich 3 mail (przedsądowe wezwanie do zapłaty) to lipa:D Przedsądowe wezwanie do zapłaty powinno przyjść LISTEM POLECONY i zawierać fakturę, bądź inny rachunek wedle, którego mamy się ustosunkować. Pobierak wysyła maila:D Ma to jakąś moc prawną??:D NIE MA! Śpij więc spokojnie;) Pozdrawiam;)
justa117 / 46.112.245.* / 2010-11-03 17:24
hehe widze ze wiele osob ma akcje z pobieraczkiem. ja nawet maile do nich pisalam o wyrejestrowanie ale jak oni to stwierdzaja jest tylko na to te 10 dni i czy kozystam czy nie to ich to nie interesuje. ogolnie paranoja bo jak mozna za cos placic z czego sie nie kozysta i w regulaminie sa haczyki bo prawde mowiac powinno sie potwierdzac chec kozystania z takiej strony a nie oni sobie automatycznie przedluzaja. a co do placenia gadalam tez ze zmajomym i powiedzial ze za taka kwote scigac nie beda. to sa po prostu naciagacze
ewelkaak / 89.231.77.* / 2010-11-03 17:11
chwilami mam wrazenie ze to gotowe maile sa ;P
zawsze z innej beczki coś piszą :/
ewelkaak / 89.231.77.* / 2010-11-03 17:10
Szanowna Pani,

W wyniku uchylania się od uiszczenia należności Pani sprawa została przekazana do obsługującej nas kancelarii prawnej, która wystąpi przeciwko Pani na drogę sądową.

Użytkownik, korzystający z Bezpłatnego Testowania zobowiązuje się do wypowiedzenia zawartej umowy przed upływem terminu wskazanego w ust. 11, bądź do opłacenia Usługi Usenet w zamówionym pakiecie cenowym. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania niepieniężnego wskazanego w zdaniu 1 prowadzi do nieuzasadnionego obciążenia przez użytkownika Zasobów Angażowanych i podlega karze umownej zgodnie z postanowieniami § 6 ust. 3 oraz 4.

Naprawienie przez użytkownika szkody o której mowa w § 3 ust. 14. nastąpi poprzez zapłatę na rzecz Spółki kary umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, w terminie 7 dni od niewykonania lub nienależytego wykonania niepieniężnego zobowiązania o którym mowa w § 3. ust. 15. Wysokość równowartości kwoty wskazanej w zdaniu 1, zostanie ustalana według średniego kursu walut ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski w pierwszym dniu miesiąca, w którym roszczenie odszkodowawcze stało się wymagalne.
Nieterminowe uiszczenie należności z tytułu kary umownej skutkować będzie naliczeniem odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

Nadmieniamy, iż strona przegrywająca w procesie sądowym zobowiązana jest zwrócić stronie przeciwnej koszty poniesione w celu dochodzenia przysługujących jej roszczeń, w tym koszty postępowania windykacyjnego oraz zastępstwa procesowego, jak również koszty sądowe i komornicze.
dragooooon / 77.254.222.* / 2010-11-03 16:54
oni ci nic nie mogą zrobić ignoruj ich maile groźby itp. to są złodzieje i tyle nic im nie płać tak jak mówie oni nic ci nie zrobią (nie mają prawa) straszą cię sądem a jeszcze nigdy nie wnieśli do sądu pozwu także niczym się nie przejmuj.A co do nazwy to rzadko kto podaje prawdziwe dane na stronach tego typu także tym też się nie przejmuj

Pozdrawiam
damianX / 83.29.21.* / 2010-11-03 15:41
Według wielu osób nie należy im płacić, sam również niedawno dostałem e-maila z ,,grozbami'' - nie mam zamiaru płacić . Podałem prawdziwe dane niestety .
babilonsystem / 89.206.32.* / 2010-11-03 13:42
Co mają robić poszkodowani przez Pobieraka?

http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/kat,725364,index.html?ticaid=5b2d6


"Osoby poszkodowane lub wprowadzone w błąd przez portal pobieraczek.pl proszone są o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Osoby pełnoletnie:

Osoby, które podały prawdziwe dane osobowe mają prawo w ciągu trzech miesięcy od dnia zarejestrowania się na stronie pobieraczek.pl odstąpić od umowy wysyłając pocztą tradycyjną (nie emailem) - listem poleconym z potwierdzeniem odbioru "Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość". Wzór tego oświadczenia jest do ściągnięcia we wpisie z 21 kwietnia 2010

Osoby niepełnoletnie:

Rodzice lub opiekunowie osób niepełnoletnich powinni wysłać do firmy Eller Services (właścicieli Pobieraczka) pocztą tradycyjną (list polecony z potwierdzeniem odbioru) że protestują przeciwko umowie zawartej przez niepełnoletnią corkę lub niepełnoletniego syna.

Osoby, które podały nieprawdziwe dane osobowe niestety nie mają podstaw prawnych do odstąpienia od umowy. W takim przypadku - wg informacji udzielonej mi przez przedstawiciela Urzędu Komunikacji Elektronicznej można nie reagować w ogóle. Pomimo, że są Państwo straszeni że firma jest w posiadaniu Państwa numeru IP, to jeszcze nic nie znaczy. Prawdziwy adres użytkownika może udostępnić jedynie operator sieci, a i to na wniosek Prokuratury, nie na wniosek firmy. Prokuratura natomiast odrzuca wnioski na sumę poniżej 260 złotych z uwagi na brak znamion czynu szkodliwego społecznie.

Mam poza tym prośbę, o nie zadawanie nam pytań "płacić czy nie". Nam wolno jedynie udzielać informacji, nie wolno natomiast podpowiadać decyzji.

Zwracam się do osób poszkodowanych przez Pobieraczka i nadal zastraszanych pomimo orzeczenia UOKiK, a zwłaszcza do rodziców lub opiekunów prawnych osób niepełnoletnich:

Jeżeli są Państwo zdecydowani na założenie pozwu zbiorowego przeciwko firmie Eller Services, prosimy Państwa o pozostawienie swojego wpisu tu, albo o kontakt z nami na email: wieslawidorota@interia.pl Ale prosimy żeby emaile były zwięzłe, i DOKŁADNE, a więc: Czy piszą Państwo w imieniu swoim, czy jako rodzic osoby niepelnoletniej, miłe byłoby imię i nazwisko - chociaż niekonieczne (zobowiązujemy się do zachowania poufności). Potem jak już odpowiemy to zobaczymy dalej.

Im więcej nas, tym większa szansa wygrania i mniejsze koszty. Jeżeli zbierze się nas co najmniej 100 osób, to już koszty zatrudnienia prawnika mogą wynieść po 5 - 6 złotych od osoby, i im więcej nas tym większa szansa wygrania. Proszę jednak o to żeby wyłącznie osoby zdecydowane na przyłączenie się do wytoczenia procesu pisały do nas na podany wyżej adres. Proszę w żadnym wypadku nie kierować na podany email zapytań typu "co robić" i "proszę o pomoc", gdyż na te emaile po prostu NIE BĘDZIEMY ODPOWIADALI. Wszelkie informacje mają Państwo tu na blogu.

I nie bójmy się już, pamiętajmy - w jedności siła.
Z pozdrowienami

Dorota Zegarowska"
estenia / 2010-11-03 18:44
aha, a z kad mam wiedziec ze w podanym e-mailu wieslawidorota@interia.pl nie kryja sie ludzie pobieraczka? z kad mamy miec taka pewnosc podajac swoje dane osobowe? latwo napisac nie bojmy sie w jednosci sila, ja wam nie wierze! gdzie moje dane mialyby niby trafic??
jania23 / 82.160.241.* / 2010-11-03 11:53
Witam! Wiem ze bede nudna ale bardzo prosze o pomoc i jakas rade :( przez przypadek szukajac piosenki weszlam na ta cholerna strone i zarejestrowalam sie. Do tej pory nie mialam pojecia o pobieraczku i calej aferze. Dane wpisalam fikcyjne ale maila dobrego. Oczywiscie dostalam juz 1 maila na kwote 94,80 zł . Sprawdzalam swoj nr IP i sie zgadza. Jestem pełnoletnia. Guma1 blagam powiedz czy ja mam to zapłacic czy cos mi grozi... no kurde nic nie sciagnelam a kaza mi placic !!!!! Juz jedna noc nie spalam :(
orf1888 / 2010-11-03 16:45
A MORAŁ TEJ BAJKI, JEST KRÓTKI I NIEKTÓRYM DOBRZE ZNANY, PO TO JEST REGULAMIN BY BYŁ CZYTANY!!!!!!!!!!!!


Taki żart;)

Droga janiu23, nie masz się czym martwić, bo takie umowy w świetle prawa NIE ISTNIEJĄ!!!(cytuję gumę1).IP się zgadza... Posłuchaj pobierak twierdzi, ze jesteś im winna 94,80 (ta kwota to tylko wykroczenie ,oni o tym wiedzą, wiedzą również, że policja nie kiwnie palcem, bo TYLKO ona może to zgłosić do prokuratury, a ta z kolei spytać dostawcę internetowego o dane personalne posiadacza danego IP). W skrócie jest to NIEWYKONALNE dla pobieraka, dla tego ŻADNYCH pozwów NIE BĘDZIE. Powiem Ci jeszcze coś w zaufaniu, jesteś w dokładnie tej samej sytuacji, co ja guma1 i wielu, wielu innych:D(dostałem wezwanie do zapłaty w zeszły piątek przejrzałem, to forum i już wiem co i jak:D ) Więc nie martw się, śpij spokojnie i najważniejsze NIE PŁAĆ im, bo nie jesteś im nic winna!
grysik / 213.108.118.* / 2010-11-03 09:07
jest 4 listopada, jak się to dzieje, że oni rok po wyroku nadal wysyłają te groźby? o co chodzi?
wiklin39 / 87.206.255.* / 2010-11-03 12:06
Niestety ja stary wyga tez dalem sie wykolowac przez tych cwaniaczkow, chcacych zerowac na ludzkiej niswiadomosci . W pewnym momencie podczas surfowania w internecie w poszukiwaniu nowych mozliwosci , natknalem sie na oferte pobieraczka z mozliwoscia pobierania filmow przez okres 10 dni bezplatnie ,celem przetestowania ich oferty . Wypelnilem formulaz i oczekiwalem na rejestracje i po kliknieciu w nadeslany link i wpisaniu hasla nie udalo mi sie sciagnac niczego , poczem opuscilem te strone uwazajac caly ten numer za probe uzyskania przez cwaniaczkow kont e-mail . Zapomialem o calej sprawie, az tu naraz czytam na swojej poczcie informacje z wezwaniem do zaplaty za cos , z czego nigdy nie mialem okazji skorzystac . Jestem na ogol czlowiekiem ufnym ale gdy na kims sie zawiode ,to juz nigdy temu komus nie zaufam zeby nie wiem co robil . Tak tez jest i z tym oszukanczym pobieraczkiem , nigdy nie bede kozystal z ich uslugi i tym samym olewam ich wezwania a wrecz odwrotnie , jutro ide zglosic probe wyludzaenia pieniedzy przez tych "cwaniakow"
guma1 / 83.6.115.* / 2010-11-03 06:53
karolaaaaa- odsetki wynoszą 20 % w skali roku - czyli nie całe 20 zł za rok . Wiesz - poczekam jeszcze te 9 miesięcy - akurat miną te dwa lata . I tak nic pobierak nie zdziała - NIC !!!!! A nawet nie będą usiłować - niczego.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-05 09:24
guma1 - nie wiem czy czytałeś ich regulamin, ale poza odsetkami ustawowymi pobierają jakaś czterokrotność stopy procentowej Banku Lombardowego, czy coś takiego. Gdzieś czytałam, czy też słyszałam w TV, że naliczyli mu ponad 2 000zł. ja oczywiście nie łacę, tak mi poradził prawnik jeden i drugi.
karolaaa / 83.142.62.* / 2010-11-05 09:25
Ponadto, ostatnio kobieta w UOKiK powiedziała mi, że mają niby 2 lata, ale do 3 lat mogą sprzedać dług firmie windykacyjnej.
czarnawdowa119 / 89.79.106.* / 2010-11-03 09:18
witam, widze że jestem następną ofiarą pobieraczka. Tylko że w mojim przypadku nawet hasła dali nie prawidłowe abym nie mogła zrezygnowąć nawet nie mam dostępu do ich strony a oni chcą jakieś pieniądze ,
guma1 / 178.42.253.* / 2010-11-02 11:03
dqqewrtuyt - szczerze- nie warto zawracać sobie tym głowy.
meeeeelll / 188.146.235.* / 2010-11-02 22:17
witam....mnie tez niestety naciągnięto na tego pobieraczka a ja niestety jestem narazie mało lapiącą się na necie...czy aby napewno nic nie będzię jak oni grożą jakimś postępowaniem sądowym:/...
meeeeelll / 188.146.235.* / 2010-11-02 22:56
a w jaki sposob mozna temu pobieraczkowi te umowe wypowiedziec????? kots to juz pisał....
zue / 217.173.187.* / 2010-11-02 23:11
jeśli nie minęło 10 dni to normalnie, a jeśli już minęło to UOKiK pisze ze pocztą w necie powinno być jak ma to wyglądać , ale dużo osób pisze że odstąpili od umowy a oni im pisali ze mieli na to 10 dni i im tego nie przyjmują, więc szkoda zachodu
karolaaaaa / 91.145.138.* / 2010-11-02 21:50
Zawracać nie zawracać. Teraz niby nic nie robią ale ustawowo mają 2 lata na ściągnięcie należności. Pewnie specjalnie czekają do tego okresu żeby ściągnąć jak największe odsetki, które są kosmiczne jak przewertowałam ich regulamin. Nie wiem co robić. Idę jutro do rzecznika.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-03 00:32
karolaaaaa
Powiem wprost: PISZESZ BZDURY!
Pobieraczek naciąga od marca 2009, czyli już za 5 miesięcy będziemy świadkami niepodważalnego DOWODU, że pobieraczek tylko blefuje i nikogo nawet nie miał zamiaru podać do sądu. To po pierwsze.
Po drugie: Skąd ty wzięłaś te "kosmiczne" odsetki? Umiesz googlać? Umiesz liczyć? To sobie policz: stopa lombardowa: 5 %, czterokrotność: 20 %. Czyli 20 % rocznie. Po roku daje to 18 zł 96 gr odsetek. Po drugim roku 22 zł 75 gr. Razem maksymalne odsetki mogą wynieść w sumie 41 zł 71 gr. Czy to nazywasz KOSMICZNYMI ODSETKAMI?
Ale i tak nie będzie żadnych odsetek, bo nie ma żadnych prawnie wiążących umów na płatne usługi z pobieraczkiem.
Już za 5 miesięcy będziesz miała NIEZBITY I NIEPODWAŻALNY DOWÓD, że to ja, guma1 i wielu innych ma rację, a nie pobieraczek, niedouczeni rzecznicy i takie mąciwody jak Ty.

Wobec powyższego oświadczam i ostrzegam. Jak jeszcze raz ktoś na tym forum napisze, że pobieraczek czeka z pozwami sądowymi, bo chce ściągnąć "kosmiczne odsetki", to znajdę go po numerze IP, przełożę przez kolano i dam tyle razy pasem po dupie ile wynosi czterokrotność stopy rezerwy obowiązkowej od środków uzyskanych z tytułu sprzedaży papierów wartościowych z udzielonym przyrzeczeniem odkupu według NBP!
hathooor / 89.78.21.* / 2010-11-02 22:12
karolaaaaa to daj znać co Ci powiedział
Karola991 / 213.238.97.* / 2010-11-03 23:57
Napewno .... w poniedziałek wybiorę się prędzej do miasta i wstąpię na posterunek policji
PS: BeeGee a dlaczego jesteś taki pewnie na pobieraczka była już nałożona kara ok. 240tys złotych i mieli zmienić regulamin ja go zbytnio nie rozumiem ale coś tam pisze o płatnościach i rezygnacjach tyle ze nie godzę się na jakąś umowę gdzie nie istnieje mój podpis.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-04 02:01
Karola991, nie bardzo wiem o co się mnie pytasz. Zmiana regulaminu pobieraczka jest kosmetyczna, UOKiK nakazał też zmianę praktyki i stwierdził, ze pobieraczek wprowadza klientów w błąd. Pobieraczek nie zmienił praktyki i dalej wprowadza klientów w błąd, bo na tym polega ich przestępcza działalność. Pobieraczek odwołał się od decyzji UOKiK i teraz toczy się proces przed sądem konsumenckim (czy jakimś tam).
Na policję możesz iść (podpowiem, że pobieraczek łamie art. 286 kodeksu karnego), czytałem relacje osób, które były z tym na policji - każda twierdzi, że policja radzi NIE PŁACIĆ pobieraczkowi.
Twierdzisz, że "na głównej stronie jest napisane na dole ze po 10 dniach jest pobierana opłata". Rozumiem, że przez późną porę i duży stres masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Bo mylisz się i to bardzo. Na głównej stronie jest napisane: "Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem." Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej, tylko to, że po 10 dniach darmowe testowanie się skończy i będziemy mogli zawrzeć umowę na płatną usługę. Nigdzie nie jest napisane, że po 10 dniach darmowego testowania będziemy musieli płacić. I jestem tego pewien: NIE NALEŻY PŁACIĆ POBIERACZKOWI!
Co do odsetek, to przeczytaj mój post z 2010-11-03 00:32:42.
Jestem zarejestrowany od marca (lub kwietnia) tego roku i mam 4 konta na pobieraczku. Za żadne nie płaciłem i nie zapłacę.
hennesik / 83.10.95.* / 2010-11-04 13:15
sluchajcie ja mam to samo tez chca wyłudzic ode mnie pieniadze dostalem juz jakies mailowe zawiadomienie przedsadowne ale niczego nie zaplacilem i nie zaplace bo nie korzystalem z ich uslug .. nie przejmujcie sie to naciagacze i nic nie zdzialaja bazuja tylko na krzywdzie ludzkiej
Markopollo1906 / 83.29.139.* / 2010-11-04 10:21
Dokładnie...
Ostatnio też dzwoniłem na Policję, dokładnie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (jestem z Krakowa) i też mi powiedzieli żebym NIC IM NIE PŁACIŁ, a maile od nich traktował jak SPAM.
Tak więc mam ich w głębokim poważaniu i żyję sobie dalej...

Pozdrawiam...

Najnowsze wpisy