Forum Polityka, aktualnościKraj

Pochód Lewicy: "Niech bogaci płacą za kryzys"

Pochód Lewicy: "Niech bogaci płacą za kryzys"

Wyświetlaj:
ojro / 91.193.208.* / 2010-05-01 21:50
Ja chciałbym wiedzieć, ile posłowie Lewicy zarabiają za swoją pracę w Sejmie czy Senacie? Proponuję, żeby zgodnie z hasłem "niech bogaci płacą za kryzys" zaczęli też coś płacić biedniejszym.
To są tylko puste slogany, tak samo w PRL-u partia twierdziła, że chce dla ludzi dobrze. I jaki był skutek? Członkowie partii mieli wtedy wszystko, począwszy od mięsa, cukru, słodyczy itd., aż po gwarantowane mieszkanie i własny samochód. A zwykli ludzie musieli oglądać puste półki w sklepach.
Nigdy więcej tych czasów, precz z komuną!
normaliusz888 / 83.25.27.* / 2010-05-01 21:41
"kapitalizm jest sUPeR, socjalistom, ch*j w d*pe"
ora et / 77.112.81.* / 2010-05-01 19:35
A skarbnik SLD/PZPR rechocze i w Szwajcarii zawija w sreberka.
jola lola / 84.249.65.* / 2010-05-01 18:41
Precz z komuną !!!!!!!!!!!!
Pajchiwo / 2010-05-01 17:18 / Tysiącznik na forum
LOL
Widziałem dzisiaj podobny "pochód" w moim mieście - połowa pochodu to orkiestra, reszta to przemykające bokiem dziadki, dwie czerwone flagi, dokładnie 6 młodych osób - z czego jedna to dzieciak 3-4 lata. Żenada.
Na nie jednym pogrzebie jest więcej ludzi.
I pogrzeb to właściwie przypominało.
Starzy komuniści wymierają, młodzi mają gdzieś hasełka - interesują ich tylko układy, póki starczy na wynajem kapeli 1 maja będzie z pochodem, jak dziadkom kasy nie starczy "idea władzy ludu" upadnie.
I IMHO to bardzo dobrze, nie ma nad czym pochylać - tamte czasy to syf.
Profesor / 2010-05-01 15:49 / Bywalec forum
Kapitalizm jest zaprzeczeniem pewnych podstawowych wartości społecznych. Jednak człowiek wypaczył w przeszłości słuszne idee Marksa i powstały elity tak jak w kapitaliźmie zerujące na słabych. Nawet w ruchach "skrajnie lewicowych" są tzw liderzy, zarządy, kierownictwa bedące zalążkiem warstw których rola stoi w sprzeczności z zasadą równości społecznej.
mocnodrugi / 79.185.239.* / 2010-05-01 16:02
Nadzwyczaj słuszna uwaga. Zalążki późniejszych obiektów, ciał, układów itp są wpisane niejako w nasz świat. Po osławionym wielkim wybuchu, czyli początku naszego wszechświata pojawiły się pewne zawirowania w jednorodnej materii, stanowiąc zalążki jej dalszej kondensacji ze znanymi efektami w postaci ciał niebieskich. Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić świata idealnego. Może to jest przyczyną tęsknoty za Rajem? Mówiąc wprost zawsze będą pierwsi i drudzy. Co najwyżej warto by pierwsi byli pierwszymi dzięki własnym zaletom. Ale to taki pierwszomajowe bajanie.
Profesor / 2010-05-01 17:11 / Bywalec forum
Szkoda, że często dzięki wadom takim jak bezwzględność czy brak empatii, ci którzy powinni być ostatnimi są pierwsi. W ten sposób obiektywne wady stają się zaletami w naszym swiecie.
squun / 77.112.209.* / 2010-05-01 15:27

Ogólnopolskiego Związku Bezrobotnych



mieszkanie prawem, nie towarem


no tak nie dość że lenie śmierdzące to jeszcze mieszkania za darmo chcieli by dostawać
niestety polak / 109.243.93.* / 2010-05-01 23:19
Hmmm, ciekawe. Właśnie dzisiaj sobie przespacerowałem obok inwestycji dewelopera zakończonej jakiś rok temu. Rok temu jak chodziłem do ich biura to okazało się, że wszystkie mieszkania zasadniczo są sprzedane (w cenach takich że łeb urywa).

No i teraz ciekawostka (inwestycja jest dawno całkowicie zakończona - nic się tam już nie dzieje). Na trzy budynki (jeden to chyba z 16 pięter ma) w tylko jednym mieszkaniu paliło się światło. Reszta głucha i ani żywego ducha. Wnioski? Ano takie, że mieszkania te albo się wcale nie sprzedały i deweloper czeka na cud (tj. dalszy wzrost cen), albo wszystkie te mieszkania zostały kupione przez zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Trzeci wniosek jest taki - panie kozaczku, że nawet tych co chcą wyłożyć grubą kasę nie stać na mieszkania w obecnych cenach. Proszę więc nie pisać głupot, że ktoś coś chce za darmo. Ludzie nie chcą po prostu płacić marż na poziomie 300% bo są one nie do udźwignięcia, a produkt nie jest tego absolutnie wart.

Moim skromnym zdaniem, tworzenie ram prawnych dla takiej patologii przez rząd polski (bynajmniej nie reprezentujący polskich interesów) jest zbrodnią. A za zbrodnię kara może być tylko jedna. Czego "elicie" politycznej tego kraju, która doprowadziła do tego stanu rzeczy gorąco życzę.

Nie pozdrawiam
ulianow / 79.185.239.* / 2010-05-01 15:15
Bardzo słusznie. Trzeba ten problem postawić na zebraniu partyjnym i rozliczyć towarzyszy z rozkradzionego majątku narodowego.

Najnowsze wpisy