Forum Forum inwestycyjneFundusze

poczatek inwestycji

poczatek inwestycji

Arowss / 2011-04-07 06:47
Na samym poczatku pzdr wszystkich uczestnikow forum, ja osobiscie jestem tutaj swiezakiem rowniez pod wzgledem inwestycji. stad takze moje pytanie i prosbe o mala analize a mianowicie: wsadzilem troche swioich pieniazkow w funduszerozbilem na 8 funduszy - 5xakcjii 3xobligacji w wyszczegolnieniu na Alianz akcji Plus i MISS , BPH zywnosci, Investor Rosja oraz Gold a z dluznych na ING dlugu korporacyjnego pap dluz rynku wschodzacych jak i Uniobligacje nNowa Europa. Pytanie moje dotyczy, czy taki sklad portfela ma szanse zaistniec przez najblizsze kilka miesiecy? rozklad srodkow okolo 55-45 z przewaga na akcyjne a te srodki podzielone po rowno na kazdy fundusz. wszelkie wskazowki beda mile widziane PZDR
Wyświetlaj:
o dywersyfiacji... / 95.108.115.* / 2011-04-07 11:37
Podział funduszy na kilka rodzajów (akcyjne/ obligacji) jedyne co może zrobić to ograniczyć możliwości zysku. I co najwyżej zabezpiecza przed dużą stratą.

Zarówno na funduszach akcji jak i obligacji można stracić (szczególnie gdy podnoszone są stopy procentowe) - raczej nie dotknie to fundusz obligacji korporacyjnych .

Pozostawienie pieniędzy bez nadzoru na kilka miesięcy nie jest najlepszym rozwiązaniem - jeżeli nie będzie na bieżąco monitorowane.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/mit-dywersyfikacji-jakby-nie-patrzec-jest-zle/

Mówi się "nie wiesz co zrobić - dywersyfikuj" - ja do tego dokładam "i nie licz wtedy na większe zyski".

Dla inwestycji na krótki okres czasu proponuję portfel skoncentrowany na fundusze akcji i surowców, najlepiej z uwzględnieniem rynków zagranicznych - czyli wybór 6-8 funduszy + śledzenie każdego poprzez strategię Kroczący Stop Loss. Występuje tu niewielkie ryzyko niewielkiej kilkuprocentowej straty.

Szukając bezpieczeństwa proponuję naszą "strategię zysku 101" (opis do wyszukania w internecie).
Arowss / 2011-04-07 18:04
nie chodzi mi o pozostawnienie bez kontroli srodkow tam wplaconych, bo uwazam iz tylko glupi moga nie interesowac sie swoimi oszczednosciami bardziej chcialem sie jednak skupic na analizie czy w najblizszym czasie z podanych funduszy bedzie mozna cos wycisnac bardziej niz stracic
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy