Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Początki inwestowania na giełdzie

Początki inwestowania na giełdzie

patryko7321 / 2016-09-29 21:13
Witam,
Mam 15 lat od pewnego czasu zainteresowałem się dość poważnie giełdą. Chciałbym się dowiedzieć jak inwestowac na giełdzie nie będąc osobą pełnoletną oraz moglibyście wymienić kilka wartościowych książek odnośnie inwestowania dla początkujących żebym wszystko zrozumuał. Ile na początki inwestycji przeznaczyć pieniędzy żeby coś zarobić :).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wyświetlaj:
sakos / 192.130.252.* / 2019-02-26 10:39
W systemie XTB w dalszym ciągu obowiązuje ten fundusz gwarancyjny dla depozytów? Możecie powiedzieć na ten temat cokolwiek więcej? Inna sprawa - czy korzystanie z systemu wiąże się z jakimikolwiek opłatami? Jeśli tak, to z jakimi? Oczywiśćie poza tym, co należy wpłacić w ramach depozytu?
kemte / 80.67.7.* / 2018-09-26 10:27
Dokładnie tak. Akcje rzeczywiste bez prowizji to mega trafiony, fajny temat ze strony XTB. Żaden dom maklerski nie ma takich warunków, mam na myśli te 30k euro bez prowizji i to są dopiero warunki odpowiednie. Pozostałe parametry też są OK. Tutaj istotne jest to, że nawet po przekroczeniu tych 30k euro w dalszym ciągu warunki są spoko.
kerko / 185.46.56.* / 2018-04-10 13:15
Patrz przede wszystkim na to, co oferuje dany broker. Mam na myśli przede wszystkim funkcjonalności, ale również prowizje. Ktoś ci tutaj bardzo dobrze napisał - XTB wprowadziło ofertę, której nigdzie indziej na rynku po prostu nie ma, więc pod względem kosztów nawet nie ma sensu szukanie gdziekolwiek indziej. Zacznij oczywiście od inwestowania na demie systemu - to najrozsądniejszy sposób na przygotowanie się do działania.
bekson / 212.96.244.* / 2018-04-03 15:25
Czytałem ostatnio o akcjach rzeczywistych bez prowizji w XTB. Rozumiem, że wy działacie w ich systemie. Naprawdę jest tak, ze do 30k euro nie ma prowizji, a dalej tylko 0,2 proc.? Jeśli tak i nie ma haków, to ta oferta została wprowadzona na jakiś konkretny okres?
meskito / 82.223.33.* / 2018-03-29 15:33
Od strony funkcjonalnej inwestowanie w indeksy giełdowe jest bardzo proste. Zakładasz konto w systemie XTB. Tam masz wszystkie narzędzia i funkcje, których potrzebujesz, żeby móc działać. Może nawet spready na poziomie 0 pipsów, jest gwarantowany stop loss i 20 indeksów giełdowych. No właśnie - narzędzia masz, a dalej to już kwestia twojego przygotowania i wiedzy.
H Szatkowski / 2016-09-30 07:37
Kwestia już obecna w starych wątkach.

Np.:

http://www.money.pl/forum/jakie-ksiazki-polecacie-na-poczatek-t1822885.html?_rfr=1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy