Forum Polityka, aktualnościKraj

Poczta Polska strajkuje

Poczta Polska strajkuje

Money.pl / 2008-06-03 07:47
Komentarze do wiadomości: Poczta Polska strajkuje.
Wyświetlaj:
Linker / 85.89.170.* / 2008-06-04 07:15
Nie od dziś wiadomo, że to jeden z ostatnich bastionów minionej
epoki. Od tej złodziejskiej i mafijnej organizacji mogli by się
uczyć największe Włoskie bandziory. Może dzięki
obecnym 'wagarom' pocztowych ślimaków, zostanie uchylona
ustawowa ochrona tego molocha i jeszcze wcześniej zostanie
rozszarpany przez wolny rynek.

Większość emerytur i tak już trafia na konta bankowe, druki
reklamowe były podobno 'za ciężkie'... więc teraz nosi je kto inny
(tak trzymać!!). Jeszcze trochę i te NIEUKI będą biegały z pustymi
torbami, a tu już tylko krok do wywalenia NA ZBITY PYSK (redukcja
zbędnych etatów) ! I co wtedy zrobi 'biedny' listonosz, żądający
teraz podwyżki w kwocie za którą niejeden emeryt musi jakoś
przetrwać cały miesiąc ??? Do zmywania garów za granicą, większość
nie ma kwalifikacji, bo trzeba by pewnie znać trochę języka, a do
szkoły było ... za daleko(?), a może tornister był ... za ciężki ?
I z tym optymistycznym akcentem czekam na kolejne poranne
wiadomości - wczorajsze paczki już wysłałem InPost'em !
--
===
www.poczta.sos.pl
niezależny anarchistyczny serwis antypocztowy
obserwator 2 / 77.254.165.* / 2008-06-06 21:58
ty jesteś głupi jak but no po twoim komentarzu to stwierdzam że ty żadnej szkoły nie masz skończone ha ha a my jesteśmy mądrzy i strajkujemy żeby tobie zabrać ty masz za mały rozum do takich spraw bo z tego wynika że fajnie z garami zasuwałeś
Zich / 83.238.68.* / 2008-06-04 21:17
Jestem ciekawy czy w InPoscie tylu pracowników ma wyższe wykształcenie co w Poczcie Polskiejb w grupie listonoszy i asystentów !!!! Prosi się konkurencję o więcej kultury !!!
Linker / 85.89.170.* / 2008-06-04 21:48
1. Nie jestem pracownikiem konkurencji, tylko klientem (z konieczności) tego wrednego dziadostwa pocztowego i po raz kolejny czekam na swoje przedpłacone przesyłki. Konieczność tym bardziej bolesna, że dziadostwo ( a nie społeczeństwo) jest chronione prawnie jeszcze przez jakiś czas i na silną + uczciwą konkurencję jeszcze długo nie ma co liczyć. InPost - rośnij w siłę !!!
2. Nie wiem jak listonosze i ich 'statystyki', ale ja mam jakieś wykształcenie (podobno nawet wyższe) i wiem, że jak się nie pracuje, to nie ma co liczyć na wynagrodzenie.
3. Monopol popieram tylko jeden = spirytusowy, bo bez odpowiedzniego 'wspomagacza' na tych nierobów nie da się patrzeć...
raf73 / 83.14.5.* / 2008-06-04 00:21
A ja jestem za. Niech im dadzą podwyżki w takiej wysokości, jakiej żądają. Koszty przerzucić na klienta: niech list kosztuje nawet 10 zł, a co tam. Po czym klienci odejdą i może wreszcie ta Poczta zbankrutuje.
obserwator 2 / 77.254.165.* / 2008-06-06 22:00
ha ha chciałbyś ale nigdy POCZTA zawsze istniała i będzie istnieć
waz(USA) / 212.105.15.* / 2008-06-03 19:35
Polska poczta to bastion komunizmu. Zadna reforma tam nie dotarla. Chcesz zalatwic 5 spraw to stoj w pieciu kolejkach po kolei. Do tego przerwy na posilki, kompletne olewanie klijenta.
Oplaty drozsze niz w USA.

Wyslac do domu te 20 tysiecy, a pozostalych nauczyc efektywnej pracy. Wtedy zasluza na wyzsze pensje.
obserwator 2 / 77.254.165.* / 2008-06-06 22:04
z tego co piszesz właśnie nie chodzisz na pocztę bo teraz możesz załatwić w jednym okienku chyba że zamiast na pocztę pobiegłeś do wc
pracownik poczty / 77.253.242.* / 2008-06-04 15:57
To fakt, że poczta nie działa jak powinna, ale to nie jest bezpośrednio wina tych pracowników, z którymi mają do czynienia klienci (asystentki, listonosze). To nie wina pani z okienka, że nie można kompleksowo obsłużyć klienta w każdym okienku, ponieważ niektóre operacje są zablokowane na poszczególnych komputerach, organizacja pracy w urzędzie nie zależy od nas tylko od naszych zwierzchników. To ich można obwiniać za to, że jest tylko jedno okienko otwarte i jeszcze w dodatku nie można wszystkiego tam załatwić. Gdyby tak ktoś spróbował tej pracy to zacząłby szanować pracowników a nawet zacząłby się dziwić czemu nadal tam ludzie pracują, tracą swój wolny czas za który nikt nie zapłaci, czemu pokrywają straty... czasem trzeba oddać pół wypłaty albo i więcej za braki w magazynie lub jakieś błędy. Zachęcam każdego do popracowania na poczcie i wtedy dopiero komentowania i oceniania pracy w urzędzie - wszystko wygląda zupełnie inaczej z drugiej strony.
xkangur / 85.89.173.* / 2008-06-04 08:52
Wszyscy wiemy jak jest na poczcie. Jednak tylko szeregowi pracownicy widzą rozpasanie, chamstwo, rozrzutność i głupotę administracji i dyrekcji firmy. Kłamstwami mydlą oczy publice-mówią o wysokich podwyżkach, tymczasem w eksploatacji zamiast szumnie ogłaszanych 135 zł dostaliśmy 75 brutto! Czyli realnie 45-50 zł do kieszeni! Taka jest poczta! NIK zbadał naszą firmę a wnioski były katastroficzne. Nikt jednak nic z tym nie zrobił. Ten strajk to krzyk rozpaczy, nie bogatego lekarza który chce jeszcze więcej, tylko zwykłych ciężko charujących ludzi. Zrozumcie nas...
Pixi38 / 83.27.76.* / 2008-06-10 01:54
A Wy zrozumcie nas. Ja żyję z wysyłki. ( sklep internetowy ) i co też mam na utrzymaniu rodzinę dzieci i teraz też nie zarabiam, ponoszę straty. Wy również zrozumcie nas. Bo mnie mało obchodzi Wasz strajk tak jak Was mało obchodzą inni.
Pawel79 / 62.233.227.* / 2008-06-04 13:33
Chcialbym tylko zauwazyc ze Ci lekarze sa odpowiednio wyksztalceni. Ich praca nie sprowadza sie od odbebnienia kilku godzin przy okienku nie ogranicza sie do tak naprawde to przyjeciu kilku pacjentow. Caly czas musza poszerzac swoja wiedze. A przecietna pracujaca na poczcie PANI ma ledwie sredni a wydaje Jej sie ze jest nie wiadomo kim. To juz nawet pielegniarki ktore maja mniejsze pensje od Was sa lepiej wyksztalcone a ich praca z pewnoscia jest ciezsza i bardziej odpowiedzialna. A co do stosunku pracownikow poczty do klienta to ... (brak slow)
Nadajac w poniedzialek paczke prio uprzejmie spytal;em Pania ktora ja przyjmowala czy paczka dojdzie na wtorek do Wawy. Powiedziala ze tak a jesli nie to najdalej na srode.
Czy wtedy juz nie wiedziala o nadchodzacym strajku? Nie mogla powiedziec "[prosze nie nadawac bo paczka z pewnoscia nie dotrze do adresata szybko. Wyslalbym ja kurierem ktory sam przyjechalby po nia a zaplacilbym ledwie 8zl wiecej. Do tego wszystkie paczki sa ubezpieczone i mialbym gwarancje ze bedzie ma miejscu na nastepny dzien.
Sami prosicie sie by klienci zrezygnowali z uslug poczty i tak tez powinni zrobic!!
strajkers / 89.79.117.* / 2008-06-05 12:02
Taaaaak? A powiedz mi co ma powiedzieć na to wszystko emeryt który ma 600 zł na ręke - z tego prąd - 100zł, gaz 80zł, telefon 50zł, czynsz - 320 zł, leki - 100 zł, co zostaje? Sam odpowiedz na to pytanie.
pracownik poczty / 77.253.242.* / 2008-06-04 15:32
Pracownicy poczty w innych placówkach niż te strajkujące dowiedzieli się o strajku z radia albo w w pracy w dzień strajku. A co do tych kilku godzin na okienku czy też "za ciężkich" przesyłek reklamowych to nie wiecie panowie o czym mówicie - proszę samemu spróbować takiej pracy a szybko wam się znudzi i nie każdy pracownik ma tylko średnie wykształcenie, wiele osób jest po studiach wyższych a pracują na poczcie bo tam były przyjęcia. Nie wiedząc jaka to praca nie powinniście się wypowiadać na ten temat, a sama organizacja pracy nie zależy od nas szarych pracowników, tylko od tych na wysokich stołkach, więc nie wyżywajcie się na nas bo my zapieprzamy nie jeden raz po godzinach za darmo bo nie wolno nam wpisywać nadgodzin, nie mamy czasu na posiłek czy toaletę i ciekawe który z was zadowoliłby się pracą na 1/2 etatu umowa zastępstwo praca jak w pełnym etacie i to wszystko za 600zł na rękę.
raf73 / 83.14.5.* / 2008-06-05 01:46
Co to znaczy "wiele osób jest po studiach wyższych a pracują na poczcie bo tam były przyjęcia"? Bo dla mnie to znaczy, że skończyli Prywatną Wyższą Szkołę Politologii, Zarządzania, Marketingu i Ochrony Środowiska i poszli pracować na pocztę, bo do niczego innego się nie nadawali.
Poczta_wymaga_reform / 78.88.117.* / 2008-06-04 15:06
Zgadzam sie z przedmówcą.
Zamiast poinformować klienta o nadchodzącym strajku, albo już lepiej samemu strajkować to po przyjmują paczki i tak w sumie to pewnie przepadly na pół miesiąca. Dałbym te kilka zł więcej i wysłał kurierem.
Czy to nie jest robienie komuś na złość?
poztman**79 / 77.254.179.* / 2008-06-06 19:04
trzeba było poczytać gazety, a jak to za ciężko dla naszych klientów intelektualistów to chociaż telewizję oglądnąć, to byście kochani wiedzieli, że strajk się szykuje!!!
xzx / 82.160.17.* / 2008-06-04 00:11
nie stoi Pan czy Pani w 5 kolejkach ponieważ okienka są uniwersalne , nawet w marketach mają przerwę , opłaty nie są zależne od nas pracowników a pracę wykonujemy 5 osób często zabierając ją do domu lub przyjeżdżają w wolne dni od pracy by ją dokończyć , fakt iż nasze władze nie bardziej przykładają się ile kredytów i lokat jest wypracowanych niż zadbać o płynność przesyłek bądź o odpowiednią obsadę , aby klient wyszedł zadowolony i nie musiał długo stać w kolejce.
m2m2m5 / 83.8.75.* / 2008-06-03 22:47
Rzeczywiście, najlepiej żeby pracownicy nie jedli, nie pili, nie mieli prawa do żadnej przerwy! Człowieku weź się zastanów !!!!!!!!!!!!!!!!!! To są normalni ludzie!!!!!! w której pracy powiedz mi proszę nie ma przerw na posiłki??????????????
pracownica cer pruszcz gdanski / 84.38.97.* / 2008-06-09 14:17
wlasnie przerwy na posilek ,one sa ,ale tylko na papierze ,my pocztowcy pracujacy w przewozie ,a szczegolnie ekspedytorzy ile razy jemy w biegu ,albo przynosimy sniadania do domu
odys1 / 2008-06-03 18:04
najpierw zwolnić szczebel kierowniczy-skoro nie potrafią zadbać o dobre samopoczucie załogi .Wprowadzić zarząd komisaryczny . Na podwyżki pieniążki są ; trzeba tylko docenic prace szeregowych pracowników a nie niekompetentnego kierownictwa!!! Może Pani Pitera zainteresuje się tą firemką?! NIK też mógłby wiele...
ginter / 91.94.213.* / 2008-06-03 15:48
A zwolnić w cholere tych nierobów!!! Wiekszość ludzi pracuje w prywatnych firmach, gdzie nie ma związków i zarabia tyle, co nic! I nikt za nimi się nie ujmie, a przyjdzie nim płacić za fochy lekarzy, pielegniarek, pocztowców, celników i innych objadaczy budzetu państwa. W cholerę z nimi!
pocztowka / 83.31.0.* / 2008-06-28 10:36
powiem tylko tyle wszedzie jest dobrze gdzie nas nie ma ja sama pracuje na poczcie juz 15 lat i mam tego juz dosyc a pomyslec ze kiedys naprawde lubilam ta prace kto nie pracowal w tej firmie to nie ma pojecia jaka to tyrania przerwy sa tylko na papierze a wogole szkoda mowic
pracownica poczty w cer pruszcz gdanski / 84.38.97.* / 2008-06-09 14:05
ja ci dam nierobow debilu nie masz pojecia jak wyglada praca w centrach ekspedycyjno rozdzielczych nie kojarz poczty tylko z okienkami praca w okienku to bajka bys sobie popracowal tam gdzie praca trwa cale doby czyli w przewozie to bys inaczej gadal
nonka / 83.20.164.* / 2008-06-09 20:42
dobrze powiedziałaś a takich debili jest wiecej miejmy nadzieję że te podwyżki wreszcie będą pa OLSZTYN
haha 2 / 77.254.165.* / 2008-06-06 22:11
co zazdrościsz widocznie jesteś taki nieudacznik że tylko nadajesz się do prywatnej firmy jako przynieś , podaj , pozamiataj a nie do państwowych firm
teodi / 217.98.102.* / 2008-06-03 19:01
Jakich objadaczy budżetu idź do szkoły chłopie(budżet jej nie utrzymuje) a jak ci mało w prywatnej firmie to idż na Poczte na wyprostowanie kręgosłupa
_BullRot_ / 81.219.42.* / 2008-06-03 16:35
W prywatnych firmach jednak zatrudniają się na warunkach podanych przez prywaciarza, skoro się na to zgadzają to przystają na te warunki, nie mają przymusu przecież by tam pracować.
W takiej firmie jednak zarobki są nieco wyższe, a odpowiedzialność o wiele mniejsza.
Zastanów się kto by doręczał korespondencję prywatnym firmom, domostwom, przekazy pocztowe, paczki, polecone listy urzędowe - więc dość ważne rzeczy.
Skoro zwolnią "w cholere tych nierobów" to nie wiem czy kolego pojmujesz, ale czekałby urzedowy paraliż państwa, straty dla firm, brak łączności w kraju.
Czym pracownicy innych firm płacą za "fochy"?
Każdy chce godnie żyć bo wbrew pozorom ciężko pracuje i jest tu potrzebny.
Posegreguj listy, wybierz się w rejon niezaleznie od warunków atmosferycznych, wysłuchaj swoje od klientów, przejdź się z ciężarem ok. 15 km i potem napisz jak było :))
Poczta Polska nie objada budżetu państwa bo funkcjonuje niezależnie z własnym budżetem gdybyś nie wiedział, a w każdym innym kraju jest dofinansowywana ze skarbu państwa by jej usługi były na wysokim poziomie. U nas tak nie jest, są braki kadrowe i dlatego usługi na tym cierpią.
Dlaczego więc inni wolą pracować za mniejsze pieniądze, a tu takie braki w załodze?
Zastanów się kolego i potem wypowiadaj, bo za mało masz wiadomości na ten temat.
Mówisz jak mechanik o pieczeniu chleba :D
Pawel79 / 62.233.227.* / 2008-06-04 13:51
"Zastanów się kto by doręczał korespondencję prywatnym firmom, domostwom, przekazy pocztowe,
paczki, polecone listy urzędowe - więc dość ważne rzeczy."
Tylko dlatego ze na tym rynku jestescie monopolista!! I to wlasnie trzeba zmienic. Przestanie Wam sie w dupach przewracac!!
Ju terz wysylajac jakas wartosciowa paczke lepiej to zrobic kurierka. W wiekszosci firm paczka domyslnie ubezpieczona jest na 2tys zlotych. Koszt wyslania to okolo 18zl a na Poczcie za nadanie paczki o deklarowenj takiej wartosci to zapewne cos ponad 100zl (juz nie pamietam dokladnie el kiedys chcioalemk nadac paczke z zadeklarowana warscia i cena takiej uslugi powalila mnie na kolana). To jest smieszne!!
Jakis czas temu wyslalem paczke. Paczka nie dotarla do adresata. Po kilku dniach wrocila do mnie z adnotacja "niuewlasciwy adres" (nie napisali ze nieczytelny a NIEWLASCIWY" Tylko ze ten adres byl wlasciwy!! Chcialem zlozyc reklamacje ale Pani na poczcie powiedziala mi ze moge zlozyc tylko zazalenie. Tylko ze wtedy nie przysluguje mi zadna rekompensata a przeciez ja zaplacuilem za wyslanie, pozniej za powrot paczki do mnie. Powinienem otrzymac nie tylko zwrot wszelkich kosztow ale i rekompenasate z powodu poniesionych przeze mnie strar z powodu nie wywiazania sie przez Poczte z umowy.
pracownik poczty / 77.253.242.* / 2008-06-04 15:43
Przeczytaj sobie cennik usług - cena nadania paczki zależy od jej wagi a zadeklarowanie wartości to 1zł za 50zł wartości paczki, a przekazy na paczki trzeba wypełniać czytelnie, bo nie jesteśmy wróżkami, a jeżeli doręczyciel nie odczyta adresata to ma prawo paczkę zwrócić, bo co innego ma z nią zrobić?
sfda / 77.113.6.* / 2008-06-06 16:59
nie doczyta bo ma niepełne podstawowe??
nonka / 83.20.164.* / 2008-06-09 20:37
żal mi ciebie nawet nie wiesz ile osób ma wyższe wyksztalcenie może ty masz niepełne podstawowe
pracownica poczty w cer pruszcz gdanski / 84.38.97.* / 2008-06-09 13:54
tylko niech co drugi klient nauczy sie porzadnie pisac wyraznie
_BullRot_ / 81.219.42.* / 2008-06-03 16:25
W prywatnych firmach zarobki są jednak nieco większe, przy o wiele zmniejszonej odpowiedzialności. Skoro tak kolego twierdzisz to kto przyniesie Ci korespondencję do domu, przekaz pocztowy, zaniesie faktury do prywatnych firm, polecone listy urzędowe?
Przygotuje to wszystko rano i doręczy niezależnie od warunków choćby pogodowych?
Niby czym taki pracownik prywatnej firmy płaci firmom państwowym?
Dlaczego ma się tak jak ma? Bo nie walczy o swoje i przystaje na warunki prywaciarza.
Nadmienię Ci też że Poczta Polska nie obciąża budżetu państwa, ale widzę że mało wiesz na temat a się wypowiadasz. Zatrudnij się więc, ludzi o dziwo brakuje :)
man13 / 2008-06-03 11:27 / Tysiącznik na forum
Prywatyzacjaaaaaaaaaa ! I po wszystkim.
zdezorientowany / 83.17.250.* / 2008-06-03 10:26
To oni dopiero zaczęli, a mi się wydawało, że strajkują przynajmniej od pół roku :-)
mycha10 / 2008-06-03 13:51 / Bywalec forum
Dla nich podwyżki dla nas większe opłaty.Tak się kończy brak konkurencji i prywatyzacji,a jakośc usług każdy odczuwa na sobie. Kto zapłaci kary za opóżnione faktury?
TSA / 2008-06-03 07:47
robole strajkują a największe podwyżki i tak dostanie administracja i zarząd poczty na czele z dyrekcją.pracownicy biur wstydżcie się.
luneczka / 217.98.102.* / 2008-06-03 19:10
To ciekawe......... poczta zatrudnia ok 100 tysiecy osób w Polsce listonoszy jest ponad 10 tysiecy sluzb spedycyjnych i okienkowych ok 10 tysiecy a kto zarobi na 80 tysiecy administracji????????????????????????????????????????????????????? Bo ja nie daje rady pomocy dla głupiego listonosza który chce pomóc społeczeństwu
LISTONOSZ JÓZEF / 195.117.1.* / 2008-06-03 10:46
DLA ADMINISTRACJI JUŻ NIEDŁUGO WERSAL SIĘ SKOŃCZY!
asdfff / 194.106.143.* / 2008-06-03 10:51
Ale wy glupi jestescie, niech poczta zlikwiduje niedochodowe urzedy(pozwalnia tez tych niepotrzebnych roznosicieli) i niech ludzie zaczna sobie sami odbierac poczte np na wsiach i innych nierentownych miejscach to Poczte bedzie stac na podwyzki.
Gość / 89.76.30.* / 2008-06-04 09:14
Jak my gupole to ty baran nie z tej planety.Poczta nie jest dofinasowana od Państwa,sama na siebie pracuje, a ma obowiązek niedochodowe urzedy pieścić i kochać.Aby było ok to zlikwidować tych nierobów z biur i do pracy na dole zapędzić,Tego jest jak jakiegoś robactwa,na jednego pracujacego przypada 2,8 pana za biurka.Tylko prywatyzacja i nic wiecej , tylko jak bedzie to prywatne to taki pan zlewe poży na wioski i miasteczka i ludziska bedom zaiwaniać po 40 kil i wiecej w jedną stronę po paczki , przekazy ,faktury i wszystko co teraz jest dochodowe na poczcie
/ 217.153.158.* / 2008-06-04 09:04
Poczta jest operatorem publicznym i nie może zlikwidować niedochodowych urzędów, bo prawo tego zabrania
Bodek2 / 2008-06-03 13:03 / Bywalec forum
Wprost przeciwnie. Usługi pocztowe powinny być subsydiowane przez Państwo na niektórych obszarach.
Oszczędności można poszukać gdzie indziej. A przede wszystkim wymusiłaby je konkurencja, a sprzyjała prywatyzacja. Niestety nie wcześniej niż za 4 lata...
momka / 212.160.117.* / 2008-06-03 12:10
hahahahah, bardzo śmieszne... szczególnie jak staruszka ma daleko na pocztę to świetny pomysł ;)
Młody przedsiębiorca / 77.112.61.* / 2008-06-05 00:20
Mam 19 lat i prowadze własną, działalność gospodarczą ( Firma Remontowo - Budowlana). Ostatnio zepsuł mi sie telefon, a że był już po gwarancji to zamówiłem sobie na Allegro nowy. Sprzedawca wysłał
go w poniedziałek priorytetem i do tej pory nie doszedł :/ . A jak większość wie przy prowadzeniu własnej firmy telefon jest niezbędny... Wiem, że każdy chce się nachapać jak najwięcej, ale mój ojciec zawsze mówił swoim pracownikom, że " jeżeli chcą więcej zarobić niech pokażą na co ich stać"... Bo jak bardzo można się zmęczyć w klimatyzowanym pomieszczeniu siedząc przy biurku i pijąc kawę?! Każdego strajkującego, uważającego, że zasługuje na więcej pieniędzy zapraszam do siebie na etat i niech udowodni, że zasługuje na podwyżke... Bo ja trzymam się zasady mojego ojca. Współczuję tylko listonoszom, ponieważ oni, niezależnie od pogody muszą roznosić listy, ale zarazem niektórzy z nich mnie denerwują bo nawet kiedy jestem w domu to listonosz nie zapuka i nie da listów do ręki tylko położy je na wycieraczkę.
Alejaja / 83.14.26.* / 2008-06-11 19:18
Młody przedsiębiorca - Młody jeszcze jesteś - tatuś nie miał racji. Pracownik pracuje lepiej gdy jest godziwie wynagradzany. Zwykle świeży pracownik pracuje jak wół. Ale zauważa, że za swoją pracę nie dostaje właściwych pieniędzy. Wtedy już nie chce pokazywać na co go stać. Boi się, że mu się normę tylko podniesie. I MA RACJĘ!
I nie pisz, że szanujesz ludzi, bo zaczniesz ich szanować tylko wtedy, jak sobie z nimi razem popracujesz jak równy z równym jakiś czas.
Co do pocztowców, mam mieszane uczucia. Z jednej strony ich popieram, bo płace w polsce są skandalicznie niskie, nie tylko na poczcie. Z drugiej strony ich strajk uderza w społeczeństwo, nie w elity. Więc ten strajk nie całkiem jest sensowny. Proponowałbym zamiast utrudniać życie spracowanym szarym ludziom, zawiesić doręczanie pism urzędowych. Reszta powinna działać. Dopiero by było...
prof / 89.79.29.* / 2008-06-05 12:57
oby do końca monopolu poczty, stajkować sobie mogą ale nie kosztem klienta, dlaczego k... do tej pory nie ma choćby jednego konkurenta na rynku... ( i nie mam na myśli kuriera czy typu inpost bo to raczej średnia konkurencja), oaza komuny
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy