Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek bankowy. Banki zapłacą 4,3 mld zł nowego podatku rocznie

Podatek bankowy. Banki zapłacą 4,3 mld zł nowego podatku rocznie

Wyświetlaj:
sasasa810 / 217.99.119.* / 2015-12-19 20:01
Po pierwsze trzeba zmienić prawo, by bank pożyczając 100zł musiał mieć 100zł na ten cel, bo dzisiaj największym problemem jest to że banki kreują pieniądz z powietrza
Kiejstut II / 31.174.27.* / 2015-12-19 14:01
Ale podchody - wiadomo, że banki mają kasę, więc trzeba się do niej dobrać. Nic to że przy okazji wzrosną koszty kredytów i zanurkuje kilka sektorów gospodarki - takie konsekwencje przekraczają zdolność przewidywania dwuzwojowców z PiS. Za to gwarantowane są złorzeczenia na obcy kapitał sabotujący polską gospodarkę i rząd, który chciał dobrze ale mu nie dali. W kolejnych odsłonach nacjonalizacja banków lub zarząd komisaryczny w wykonaniu SKOKów Biereckiego. Czekamy niecierpliwie na dalsze popisy prawych i sprawiedliwych pod wodzą odeskiego azjaty z jarmułką w szafie.
zenek klępa / 31.174.27.* / 2015-12-19 14:38
hahaha... A wszystko pod przewodnią ideą PiS: cele i metody socjalizmu za PRL nie były takie złe, tylko przy korycie siedziały niewłaściwe świnie.
lBolek / 89.64.210.* / 2015-12-19 10:13
A jak się nie uda to zapłacą inni (BFG, podatnicy)......, bo depozyty są gwarantowane. A jak są zyski to o dzieleniu się z podatnikami nie ma mowy....
ananalityk / 77.254.87.* / 2015-12-18 23:49
Ble ble ble Pnie Krzysiu !! Mam bank i ktoś mi dał depozyt i mało tego mam jeszcze w banku swój kapitał by zabezpieczyć depozyt !! Przez powiększenie depozytu i kapitał własny udzielam kredytu na poczet przyszłych zysków !!Podejmuję ryzyko biznesowe udzielając kredytu i zabezpieczając depozyty!!! OLA BOGA przegiołem pałę bo z chęci przyszłych zysków udzieliłem kredytu pijaczkom pod sklepem na wino który i tak przepije kredyt i nie spłaci ani grosza ! Bilans mi się nie zgadza .. nie mam pokrycia na zabezpieczenie depozytu i kapitał własny nie pokryje zachcianek nałogowców !CO ROBIĘ ?! A no wmawiam wszystkim to nie moja wina - no przecie ryzykował pijak i ten co zostawił depozyt w moim banku -JA TYLKO POŚREDNICZYŁEM W TYM RYZYKOWNYM INTERESIE I NALEŻY MI SIĘ PROWIZJA A KOSZTY RYZYKA MUSZA PONIEŚĆ INNI A NIE JA!!

Najnowsze wpisy