Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek bankowy. Sprawdź, czy pieniądze klientów są zagrożone

Podatek bankowy. Sprawdź, czy pieniądze klientów są zagrożone

Wyświetlaj:
Aalbert / 87.204.90.* / 2015-07-10 11:30
Co za bzdury piszecie!, że podatek płacony od wartości aktywów będzie zniechęcać banki do udzielania kredytów. Chore. Banki w Polsce zarabiają krocie na udzielanych kredytach. Czyli trudno oczekiwać, że przestaną udzielać kredytów, bo nie będą chcieli zarobić!?. To taka sama bzdura jakby powiedzieć, że Polacy nie trzymają pieniędzy w bankach bo nie chcą płacić podatku Belki. A propos, podatek Belki dla Polaków jest o wiele wyższy niż propozycja podatku dla banków.
-DJ / 77.253.25.* / 2015-07-10 11:26
Od wielu lat biore regularnie kredyty w Banku. Z ich moge cos w domu zrobic np. kupno sprzetu AGD, remonty. Nie stac mnie juz na zaden urlop od 2003 r. reszta moich wydatkow to zycie, leki 300 zl. mcznie i mimo tego zyje tez z kredytu z konta adnawialnego mcznego ok.1200 zl. mcznie ktory jest potracany odrazu jak wplywa moja emerytura. I tak caly rok. Nie wiem skad ludzie maja na samochod, urlopy i kupowanie jedzenia calymi wozkami, na ulicach kroluja wieloryby???
KAMUFLAŻ / 89.64.27.* / 2015-07-10 11:26
TYM, KTÓRZY CHCĄ GŁOSOWAĆ NA PiS, RADZĘ PRZECZYTAĆ ICH STATUT. WŁOS SIĘ JEŻY NA GŁOWIE ! TOTALITARNE PAŃSTWO, ZNIEWOLENI OBYWATELE. PAŃSTWO POLICYJNE. JAK JAROSŁAW WSKAŻE NA CIEBIE PALCEM, TO TAK SAMO, JAKBYŚ JUŻ NIE ŻYŁ. CZYM SIĘ RÓŻNI PiS OD PZPR ? W PZPR WYLI IDEOWCY, TU SĄ ZAKOMPLEKSIENI FRUSTRACI.
mariac557 / 85.222.25.* / 2015-07-10 11:23
Biedniejsi Polacy, których jest w tym okradanym kraju najwięcej - nie mają akcji i nie mają od czego płacić podatków !! A na całym świecie, tego rodzaju podatki płacą bogaci, więc tego obciążenia raczej nie odczują, Straszenie PIS-em stało się jedynym planem, który siłą wtłacza się Polakom do głów - że PIS nie jest w stanie nic dla kraju i ludzi zrobić, a wg rządzicieli -obietnice PIS-u są bez pokrycia . Mafia PO-PSL sama nie ma żadnych planów na poprawienie życia Polaków, mają jedynie ohydne sposoby, na wykorzystywanie mediów - do szkalowania i oczerniania PIS-u. Trudno się dziwić, skoro głośno ujawniono, że Polska już nie istnieje - jedynie wg tej władzy to: h.., d... i kamieni kupa. Przez 8 lat rozkradali wszystko i niszczyli i jeszcze widzą, że trochę mogą dokraść - lasy, ziemię - czy tak ?? Mam nadzieję, że po wyborach skończy się parasol ochronny - nad mafią i w końcu ktoś rozliczy ich za te mafijne złodziejstwa. Jak widać Unia wie ile człowieka utrzymanie kosztuje i chce nam wtłoczyć uchodźców, których utrzymanie będzie kosztować 6000 miesięcznie na osobę, , ale Polacy nadal mają w swoim kraju żyć jak nędzarze - za nędzne grosze, emeryci po zapłaceniu świadczeń i kupieniu leków, nie mają środków do życia, a pracujący za 1500 zł - na całą rodzinę także szarpią się w tym niby demokratycznym - wolnym kraju - żyjąc w nędzy !! Czy Unia w końcu Polakom da żyć spokojnie i oda nam zniszczone w Tuskolandii miejsca pracy. My nie chcemy łaski, ale porządna Unia widząc, że -obławiają się w naszym kraju złodzieje przy żłobie -zamiast biednym Polakom pomóc żyć na poziomie europejskim - funduje nam imigrantów - dokładając dla nich po 6000/mc. Oni dostaną mieszkania, będą siedzieć w Polsce, nic nie robiąc - a co Polacy mają zrobić ?? A czy na imigrantów z Ukrainy, Unia też nam dołoży po 6000/mc ?? A my nadal będziemy w swoim zniszczonym kraju żyć za grosze i płacić Izraelito za rzekome odszkodowania wojenne ??? Polsce dotąd nikt nie zaproponował odszkodowań, a jeszcze dodatkowo bez wojny zniszczono nasze miejsca pracy, naszą gospodarkę i co dalej ??? Winny PIS ??? - chociaż ostatnie 8 lat mafii rządzącej wystarczyło na zniszczenie Polski - jak w czasie wojny.
Jak my Polacy mamy żyć, może ci wszyscy krzykacze rządowi nam powiedzą ??- media są pełne Muchy, Giertycha i całej bandy kłamców - straszącym PISem. PIS chyba nie potrafi gorszy od waszej mafii !! i mam nadzieję, że złodzieje skończą konfiskatą majątków i więzieniem !!
wacus / 87.167.73.* / 2015-07-10 11:22

Pytanie, czy nie zapłacą za to również klienci.

BZDURA !!! Prezesi i Zarzady Bankow obniza sobie dochody i dywidendy o polowe i po sprawie
skorpionica445 / 109.197.46.* / 2015-07-10 11:22
Moja propozycja -to obniżenie wynagrodzenia w Sejmie ,Senacie,i róznych Ministerstwach, Partiach.Lub też podnieszenie im podatku.Zarabiają tysiące za wymyślanie nieżyciowych ustaw.Które uderzają w zawsze biedniejszych ludzi.
bas11 / 83.24.165.* / 2015-07-10 11:21
Przecież wiadomo, że to nie banki zapłacą, tylko zwykli klienci, strasznie GŁUPI waląćy w zwykłego Kowalskiego pomysł,
yetti / 217.153.19.* / 2015-07-10 11:19
Polacy jak Grecy za Jarkiem i Kukizem rozpier ... wszystko a potem będą płakać pod bankomatami...
słaby pomysł / 80.43.239.* / 2015-07-10 11:19
Banki natychmiast wyrównają sobie stratę podnosząc oprocentowanie kredytów, zapłacą ten podatek ci którym teoretycznie ma służyć.
yetti / 217.153.19.* / 2015-07-10 11:17
Wszystko opiera się na gospodarce , pieniądzu. Nawet w kościele funkcjonuje taca. Podstawą gospodarki jest kapitał. W PL kapitału nie ma. Trzeba zapraszać z zagranicy. Jakby zagraniczne firmy zamknąć jutro to bezrobocie 50% i plajta totalna. Politycy i ciemny lud atakują zagraniczny kapitał, banki, sklepy? To samobójstwo. Dlaczego nikt ciemnym ludziom nie tłumaczy tego?
gfhjvfghhh / 94.254.193.* / 2015-07-10 11:19
Ale zagraniczny kapitak przyniusl ze sobą całe zło i niewolnicza prace. Jak chcesz to pracuj tak matole.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piotr z1 / 77.45.6.* / 2015-07-10 11:15
nie ma co yarek roz...przy wszystko, wiem że każdy przeciętny Polak będzie się cieszył bo to banki, ale na bankach oparty jest cały system tak jak kręgosłup u człowieka, Polacy to jednak idioci zrozumieją to za rządów pisu
o475 / 94.254.193.* / 2015-07-10 11:22
I ten system trzeba rozwalić bo gospodarka się od tego złodziejstwa uzależniła a nie brnac w ślepy zaułek, właśnie takim bezmuzgom zawdzięczamy ten bałagan bo głosowalina PO
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Arek prawdziwy / 178.37.142.* / 2015-07-10 11:15
Nie wiem jakie dno umysłowe trzeba osiągnąć, żeby po zapoznaniu się z obietnicami wyborczymi PIS-u, po realizacji których nawet Grecja, w porównaniu z Polską, okaże się być finansowym potentatem, jeszcze ten oszalały PIS popierać.
hh423 / 94.254.193.* / 2015-07-10 11:24
I wice wersa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm / 178.235.251.* / 2015-07-10 11:22
Nie wiem jakim trzeba być imbecylem, aby popierać PO, po tym jak obiecało obniżyć podatki, a je podniosło. Obiecało zmniejszyć administrację publiczną, a ją powiększyło, w dodatku zafundowało liczne afery, które powinny mieć swój finał w sądzie. Popieraj dalej swoich ulubieńców i oglądaj TVN oraz czytaj wyborczą, a będziesz dalej żył w niewiedzy. Dla myślących polecam czytanie ustaw (wystarczy sprawdzić, która partia głosowała za przyjęciem danego bubla, a która była przeciwko) i statystyki GUS.
cd / 217.153.194.* / 2015-07-10 11:14
Przecież Pekao S.A. jest częścią Unicreditu, to dlaczego sa osobno podane
Troll Hunter / 46.204.225.* / 2015-07-10 11:13
Moje marzenie to żeby banki wreszcie ograniczyły trwonienie lekką ręką miliardów na natrętne reklamy. Bank jak wiadomo nie musi się nawet schylać po pieniądze. Ba! Nie musi nawet ich oglądać fizycznie! Dźwigać. Widzą tylko cyferki na ekranach swoich monitorów. Banki to jakiś wymysł szatana. Nie pracując mają masę kasy i stąd u nich taki rozmach. Samochody swoim pracownikom zmieniają co 2 lata i to nie na klasę Skody Fabii za 45 tysięcy tylko takie za ponad 100 tysięcy. Ale co się dziwić? Łatwo przyszło, łatwo poszło. Zamiast dać większe oprocentowanie lokat to walą miliardy na gwiazdy do reklam. Zamiast dać tańsze kredyty i pomnażać pieniądze dla swoich klientów to wolą wozić się na integracje do dobrych ośrodków wózkami po 150 i więcej tysi. Ciekaw jestem czy ktoś wreszcie zrobi z tym porządek? Może właśnie PIS? Liczę na to. Obym nie był naiwny.

Najnowsze wpisy